r I w De Boom wint «zonder tegenstand» veldloop in Klein-Sina Scholier Luc Peerlinck en kadet Michel Fontaine in de kijker Roger De Vogel dertiende in militair kampioenschap GOLFBILJARTUITSLAGEN EN RANGSCHIKKING BRASAN A WINT BIJ BUUR DE NELLE A BILJARTTORNOOI VAN DE LEEDSE TORENVRIENDEN 34 - 15.3.1985 - De Voorpost GOLFBILJART VELDLOPEN Golfbiljart. In de zaterdag A-reeks versloegen de bezoekers van Palace de thuisploeg met 0 6. Toch konden de gastheren blijven lachen (a) Reeks A Schoonaarde - Schotching 4-2 Hand in Hand A - Prema 4-2 Moorsel A - Leeuwkes A 4-2 Koszen A - Moorsel B 0-6 Cosmos A - Hand in Hand B 1-5 ■f* Johnny Boys - Palace 0-6 Rangschikking Moorsel A 43 Hand in Hand A 42 Cosmos A 34 Hand in Hand B 32 Leeuwkes A 30 Schoonaarde A 30 Scotching A 26 Telstar A 25 Kot. A 20 Moorsel B 17 Palace A 16 Johnny Boys A 12 Prema A 11 Koszen A 0 Reeks B Faber A - Johnny Boys 0-6 Parksken A - Cosmos B 3-3 Trapken Op A - Klosksken A 4-2 Sport A - Sport B 4-2 Leeuwkes B - Zandbal 5-1 Prima B - Trapken Op B 1-5 Scotching B - Telstar B 3-3 Schoonaarde was vrij Leeuwkes B 32 Schoonaarde B 29 Zandbal A 24 Telstar B 23 Sport A 23 Scotching B 21 Johnny Boys B 16 Trapken op B 15 Prima B 15 Sport B 8 Faber A 0 Vrijdagreeks Scotching - Sportvriend 2-4 Moorsel II - Kastaars 5-1 Hand in Hand II - Central 4-2 Busy II - Telstar 2-4 Cosmos - Bust I 1-5 Kloksken - Hand in Hand 1-5 Prima - Moorsel I 2-4 Koszen - Schoonaarde 0-6 Parksken was vrij. Hand in Hand 49 Schoonaarde 43 Buxy I 40 Telstar 37 Parksken 31 Hand in Hand II 29 Central 28 Buxy II 28 Moorsel I 26 Sportvrienden 24 Cosmos 18 Scotching 14 Koszen 13 Kastaars 13 Prima 11 Moorsel II 9 Kloksken 7 Rangschikking 1 sm>s B Trapken Op A Kloksken A Parksken A Golfbiljart. In de vrijdagreeks traden Kloksken A en Schoonaarde A tegen mekaar in het strijdperk. De bezoekers wonnen het pleit (a) Veldlopen in Klein Sinaai. In de oudste* kategorie voor heren haalde Julien De Kimpe (De Klinge) het in de sprint voor de sterke Frans Maes uit Mariekerke. Werner Van Kerckhove uit Sint-Niklaas was verdienstelijk derde (gremar) Golfbiljart. In de zaterdag B-reeks waren Parksken A en Cosmos A aan mekaar gewaagd 3- 3. GOLFBILJART - Verbond van Lebbeke Uitslagen Zaterdagreeks A Zandstuivers A - Moleken A 2-4 De Nele A - Brasan A 1-5 Volksvr. A - Ware Vrienden A 2-4 Zaterdagreeks B Lilianen D - Spaans Hof A 6-0 De Nelle B - Modema B 5-1 Paviljoen A - Thamar B 3-3 Brasan B - Lilianen C 3-3 Moderna A - Zorro's A 3-3 In de zaterdagreeksen zijn er wei nig verrassingen te noteren. Zo won Moleken A bij de Zandstui vers. Ware Vrienden bij Volks vrienden. en stonden de twee Leb- beekse clubs tegenover elkaar nl. De Nelle en Brasan. Hier wonnen de jongens van vr Willy De Wae- geneer met zware 1-5 cijfers. In de B-reeks wonnen de Lilianevrien- den met droge 6-0 cijfers, en De Nelle B won van hun -gebuur» Moderna B. De andere 3 wedstrij den, daar werden de punten even redig verdeeld Uitslagen Vrijdagreeks A Toverstok A - Ware Vrienden A 3-3 Klieksken A - Brasan B 6-0 Thaman A - Welkomvr. A 4-2 Sprinters B - Lilianen A Vrijdagreeks A. Wedstrijden wor den gespeeld op zondag 17.3.'85 (uitgestelde wedstrijden 11.01) Kasseistampers A - Klieksken A Welkomvr. A - De Nelle A Lilianen A - Brasan A. Sprinters B - Ware Vrienden A. Thamar A - Brasan B. De Nelle B - Hippen A Zorro's A - Lilianen B. Ware Vrienden B - Sprinters A Paviljoen A - Toverstok B. Vermelden we tevens dat in de vrijdagreeks B. B.C. Kasseistam pers B, de competitie stopt wegens een gebrek aan spelers. Hierdoor zijn alle clubs vroj op de voorziene speeldag tegen deze Club. Alle punten zullen worden afgetrokken van de ploegen, en vanaf heden zal de ploeg niet meer voorkomen in het Klassement Kampioenschap van Lebbeke De schiftingen hadden reeds plaats op 11, 12, 13 en 14 maart 1985. De voorronde van de finale heeft plaats op 15 maand 1985. Aanvang 19 uur. Fonale en finale beker heeft plaats op zaterdag 16 maart in zaal Corso, Rossevaalstraat 14, Lebbeke. Aanvang 14 uur Uiteraard komen we in de vol gende editie daar uitvoerig op terug. A.T. Veldlopen in Klein-SinaaiIn de reeks van de jongens- juniores haalde Kris Van Wiele het voor zijn broer Raf, beiden uit Stekene. Luc Van Zele, de derde, is ook al van Stekene (gremar) Veldloopkampioenschap in Zolder Op de nationale kampioenschappen moesten de beste prestaties nog van de jongeren komen. Zij veroverden in verschillende kategorieen een plaatsje op het podium. Bij de scholieren haalde de Hammenaar Peerlinck zilver en by de kadetten werd het goud voor Michel Fontaine van AC Opwijk. In diezelfde kategorie kreeg Pascal Peelman van AC Aalst brons. By de seniores vinden we als eerste streekatleet Van Paemel van Vlierzele terug. Hij werd negende en by de juniores behaalde Guy Veldeman van Zele eenzelfde plaats. Het werd inderdaad een mooie en zelfs zonnige dag, Scholieren jongens zondag 10 maart. De jubileum veldloop van Klein-Sinaai j Bosteels Jan, 2. kreeg dus (eindelyk) eens waarop het recht heeft! bost Patrick, 3. De Bjinr Vooral de vroege namiddag werd een heerlijke veldloop- Tom, 4. Van Hove Raf. 5. me namiddag, want naarmate het uur vorderde deed de Der Heyden, 6. Van God stc koude vooral dan by de organisatoren en kykers Danny, 7. Ongena Bennj »u zyn intrede. Maar onze wens is uitgekomen: deze keer ®eirna"t Stefan' 9 Vefen géén regen, al zag het er even voor het einde wel naar uit. im' oos as Het werd dus alweer een fijne sportnamiddag voor de Juniores jongens zowat 325 deelnemers, daar stonden de inrichters borg 1. Van Wiele Kris, 2. voor. Alweer een proficiat voor de plaatselijke hobbyklub Wiele Raf, 3. Van Zelel «Shaloom» en de mensen van Sportklub «Het Vliegende ^an Buynder Filip, 5 d Wiel»: alles verliep vlekkeloos. Hooste wim' 6 MaertaiiJ,™ De Boom met sprekend geraak Bij de juniores-jongens domi neerden de gebroeders Van Wiele uit Stekene de veldloop, door onmiddellijk van de an deren weg te lopen. Enkel Luc van Zele kon de schade enigs- zins beperken. In de laatste ronde loste Chris van Wiele broer Raf. Bij de dames en meisjes was de opkomst in de hoogste katego rieen niet zo denderend: de enige juniore liep samen met de seniores en veteranen én het was Ann Vonck die enige juniore die het pleit won voor Christa Van Hove en ™Sr^mvoor vetera- in ""in-Sinaai. René De Boom (Bekele, nen was alweer een sukses met nch superieur bij de heren-semores en won met onder de talrijke deelnemers voorsprong op Lieven Van Eynde (Sinaai) en Carlo onder meer ene Edgard (Tisselt) (gremar) Goossens uit Hamme. Deze atleet wordt dit jaar 60 jaar en liep zowaar op blote voeten... Hij is dan ook een gewezen uitblinker in de halve maraton, waarvan hij er liefst een 100-tal won plus nog een 30-tal crossen Reeds na 1 ronde hadden Frans Maes en Julien De Kim pe (winnaars in 1984) enkele tientallen meters voorsprong op Van Kerkhove en even ver der volgden Pireins en De Meester Dit duo, met bijna doorlopend Macs aan de lei ding. bouwde z'n voorsprong steeds verder uit en de posities wijzigden niet meer. Bij het ingaan van de laatste ronde trachtte Maes uit Mariekerke (Gent) z'n gezel los te lopen, kbph.?!z!jnTrb>W-™S iï ^Idlopan in Klein-Sinaai. De oudste meisjes en de de sprint. Werner Van Kerck- l,ePen samen in éen reeks. Junior Ann Vonck (nacht hove uit Sint-Niklaas werd op haalde het voor Diana Van Britsom (De Klinge) en ruim 60 meter derde. Van Heve uit Sint-Gillis (gremar) Bij de semores-heren stond er gewoonweg geen maat op Re né De Boom, die hier vorig jaar vrede diende te nemen met een tweede plaats. Na de eerste ronde kwam Lieven Van Eynde wel als eerste door, maar na de tweede ronde had De Boom reeds de leiding ver overd. Hij zou ze niet meer afstaan! Na 3 ronden volgde Van Eynde reeds op ruim 50 meter, terwijl Carlos Huyghe als derde reeds een «kleine» 100 meter had goed te maken. René De Boom liep enorm snel en maakte «het gat» steeds maar groter: bij de aan komst, na 6 ronden dus, had hij zowat 120 meter voor sprong. Hij won als het ware met de vingers in de neus... Gremar Veldlopen in Klein-Sinaai. In de reeks voor schoI jongens haalde Jan Bosteels (Baasrode) het voor I Van Bambost (Wachtebeke) en Tom De Backer (Mot (gremar) Kasseist. A - Brasan A 1-5 Vrijdagreeks B Ware Vrienden B - Toverstok B 2-4 Sportwereld A - Rotsboys A 4-2 Lilianen B - Sprinters A 3-3 Zorro's A - Kasseist. B 6-0 De Nelle B - Paviljoen A 1-5 In de vrijdagreeks waren er thuis overwinningen voor Klieksken A en Thanan A Brasan A won te vens uit bij Kasseistampers A. En Toverstok A - Ware Vrienden A en Sprinters B - Lilianevrienden A deelden de punten. Toch één knap resultaat van Sprinters B tegen de jongens van de Lilianevrienden. In de B-reeks is de 6-0 overwinning van Zorro's A de meest opmerke lijke uitslag. Biljartklub De Torenvrienden uit Lede organiseert op 15, j 16 en 17 maart een golfbiljarttornooi in de zaal Het j Veerlcheem, Smetlededorp. Dit tornooi is begiftigd met j 10.000 fr. prijzen en prachtige trofeeën. De Smetleedse Torenvrienden met als lokaal café Onder den Toren hebben hun vereniging opgericht in 1972. Voorzitter was toen Victor De Gcndt en zijn eerste leden waren uiteraard de uitbater van het café, Marcel Hanssens en enkele van zijn klanten. De klub telt voor het ogenblik twintig leden en wordt geleid door een zeer dynamisch bestuur met ondermeer voorzitter Daniël De Clercq en sekretaris Rudolf Hans- Uiteraard wordt er elk jaar een kampioenschap georgani seerd en daarvan publiceren we graag het palmares. In 72-73 werd Rudy Moreels, koning, maar na hem veroverde Achiel De Moor drie keer tereke de titel, zodat hij keizer werd. In 76-77 werd René Hanssens gekroond, in 77-78 Achiel De Moor, in 78-79 en 78-80 Eric De Troyer, in 80-81 Franky Hanssens, in 81-82 Eric De Troyer, in 82-83 en 83- 84 Franky Hanssens. Dit jaar is de strijd zeer hevig omdat verschillende spelers aan elkaar gewaagd zijn. Afwachten dus wat het wordt Ondertussen kan iedereen kennismaken met deze bil jartklub tijdens het driedaags golfbiljarttornooi. Onbekende namen op het podium Het nationale kampioenschap in Zolder heeft een serie atle ten naar voren gebracht die niemand had durven voorop stellen. Een samenloop van omstandigheden zorgde ervoor dat alle pronostieken in de prullemand verdwenen. De militairen liepen hun wereld kampioenschap in Portugal en daardoor ontbraken heelwat vaste waarden en de zandige omloop was zo zwaar dat enke le favorieten onderuit gingen. Vlierzele mocht nog rekenen op Raymond Van Paemel die negende werd na een mooie wedstrijd waarin hij zelfs favo riet Eddy De Pauw voorafging. Willy Goddaert (VS) klom op naar de dertiende plaats, na een minder goede start. Hij moest heelwat werk verzetten om toch nog een mooie uitslag te krijgen. Óok Raf Vervact van AC Lokeren kwam eervol uit deze zware cross. Verder arriveerden nog Mare De Blander (VS), Peter Van Eist (VS), Mare Van der Hoeven (VS), Geert Van Gooien (ACL). Bij de juniores viel er ook niet veel te rapen. Guy Veldeman (Zele) werd knap negende, terwijl Guy Rasschaert (VS) ook een plaats in de kopgroep bemachtigde. Twee scholieren kwamen in deze titelren op het voorplan. Luc Peerlinck be wees flat al het goede wat over hem dit seizoen reeds werd verteld geen toeval is. Hij onderstreepte dat met een tweede plaats. Bart Meganck van AC Aalst kwam als achtste ook in de toptien voor. Hij liep een mooi kampioenschap. In de B-recks noteerden we een goede prestatie van de Op- wijkse atleet Freddy Van Winghc die zevende werd. Bij de kadetten mocht Pascal Peel man (ACA) als derde op het schavotje. Michel Fontaine van AC Opwijk deed het nog beter in de tweede serie en veroverde meteen goud. Igna- ce Claus van Hamme werd vijfde. (andré) Uitslagen Pupillen jongens A 1. Van Damme Kris, 2. Pietcrs Dennis, 3. Claerhout Frcdcri- que, 4. Van Horeweghe Rik, 5. Vckemans Kris, 6. Deprez Wim, 7. Van Den Hcnde Ste ven, 8. Persoon Steven, 9. Pro- vost Rcnaat, 10. De Schepper Koen Veteranen 1. De Kimpe Julien, 2. Maes Frans, 3. Van Kerckhove Wer ner, 4 De Meester Norbert, 5. Pirijns Marcel, 6. Deprez Mar cel, 7. Cell Petrus, 8. Goossens Eduard, 9. Van Geyte A., 10. Seymans Willy Pupillen meisjes B 1. Van Campenhout Veerlc, 2. Qaus Innc. 3 Janssens Bian- ca, 4. De Gendt Els, 5. Van Hoye Sofie, 6. Van Haccke Tinneke, 7. Apcrs Cindy, 8. Deleu Katrien, 9. De Block Vlas, 10. Terrcbrood Tinneke Pupillen meisjes A 1. De Keyser Mieke, 2. Klus- kens Heidi, 3. Ouintclier Ka ren, 4. Waterschoot Nadia, 5. Seymoens Katia, 6. Van Dries- sche Wendy, 7. De Roos Na- dia, 8. Van Bauwcl Fatima, 9. D'Eer Lutgardc, 10. D'Hoo- ghe Ann Scholieren - meisjes 1. De Keyser Nadia, 2. Van Hove Veerlc, 3. De Mcy Ann, 4. Van Bambost Katleen, 5. Dielcman Krista, 6. De Meester Maggy, 7. Ferket Ma- nuclla, 8. Schaut Krista, 9. Dielcman Trees, 10. Van De Velde Katleen Miniemen jongens 1. De Clerck D., 2. Van Bam bost Piet, 3. Van Hooste Tom, 4. Van Goethcm Pascal, 5. Schoenmaecker E.. 6. Stre- mersch Koen, 7. De Block Hans, 8. Van Asse Ivo, 9. Beirnaert Danny, 10. Moer loos David Kadetten meisjes 1. Pieters Irina, 2. Van Duyse Kristien, 3. De Bock Hildc, 4. Van Damme Kathleen, 5. Meersschaert Nathalie Kadetten jongens 1985 1. Schellaert Hans, 2. Van Ect- velt Yvan, 3 godcfroot Jur- gen, 4. De Clerck David, 5. Van Goethcm W., 6. De Block Jan, 7. Van Hooste Kris, 8. Schouwer Ronny, 9. De Vlees- schauwer Kris, 10. Aersecns Lieven Miniemen meisjes 1. Van Horeweghe Elke, 2. Paepc Kathy. 3. De Wilde Krisdtien, 4. Keyser Kristien. 5 Deyaert Leny, 6. Symoens Conny, 7. Van Duyse Hildc, 8. Van Asse Kathleen, 9, De Wil de Helecn, 10. Verbuyt Natasja di, 7. De Cock Marc, B gcci t Luc, 9. Ceipentietf 10. Vervaet Geert, I" Der Sypt Gert, 1! Severen Seniores meisjes - 1985 I 1 Van Britsom Diana, 11 Hove Krista, 3. Van Hcy ta, 4 Wacgeman Frieda.1 Block Marina, 6. Van» Rita, 7. Willems Anne* 8. Vervaet Leen, 9. Orj tel, 10. Vercammen An( Seniores - heren 1 De Boom Rene, 2 Eynde Lieven, 3. HuyriA lo. 4 Pieters Albert, 5.f Geert, 6. Vermeulen R Qaus Rudy, 8 Pieters A 9. De Coninck Steffan, f Wilde Herman Pupillen jongens B 1. De Bruyne Gino.i Schepper Bart, 3 Qtfl Ben, 4. De Paepe Fra4 Vonck Ivan, 6. Oelbrannj ry, 7. De Roos Robby.l prez Guy, 9. De Bruy«| 10. Van Hooste Gert. In een wedstrijd die aangezien U'1 starL maar hij 1* wordt als het wereldkampioen- no8 beslag leggen op 4 schap der militairen geraakte P'aa,s Willy Van Roger De Vogel niet zo best broeck (VS) was twaalf

De Voorpost | 1985 | | pagina 34