I I s POLFLIET VAN KRUIBEKE KAMPIOEN VAN HET WAASLAND VERZICHT 'OLLEYBALKOMPETITIE-JEUGD NIEUWS VAN DE STEDELIJKE SPORTDIENSTVAN LOKEREN HAMSE VOLLEYBALLIGA KALENDER VOLLEYBAL KOMPETITIE JEUGD OPENINGSKOERS 42 - 15.3.1985 - De Voorpost BOOGSCHIETEN BOOGSCHIETEN VOOR BRANDWEERMANNEN... Vorige zaterdag ging in de mooie Stekense brandweerka zerne alweer het «Kampioen schap van het Waasland» door voor schutters-brandweerlie- den. Aan dit schutterskam- pioenschap mogen niet alleen de Waaslandse brandweerlui deelnemen, maar ook de ande re brandweermannen uit het Vlaamse landsgedeelte. Naast een ploeg schutters uit Steke- ne, Kruibeke, Bazel en Sint- Niklaas waren er dan ook brandweer-schuttersploegen uit Izegem, Tongeren, Ge- raardsbergen, Zottegem, As senede, Rupelmonde, Eeklo en zelfs uit het Nederlandse Zuiddorpe. Dus een interna tionaal gezelschap. Dit kampioenschap van het Waasland ging over 5 ronden en 78 schietende brandweer mannen hadden zich laten in schrijven. Na deze 5 ronden kwam Jozef Polfliet uit Kruibeke er als de beste schutter-spuitgast uit, door 3 vogels tegen 't zeil te schieten op deze 5 «scheuten». Meteen kon de Kruibeekse ploeg aan het feesten slaan... Voor de tweede en derde plaats was het niet zo eenvou dig: liefst 8 schutters hadden 2 vogels geschoten en dienden dus te te kampen voor de ere plaatsen. Deze 8 kampers wa ren Felix Florent, Tollenaere Walter, Buysse Rik, Serrae- rens Henk, Vermeulen Roger, Goeman Albert, Bocklandt Rudy en Laseur André. Na de afkamping behaalde Roger Vermeulen uit Sint-Niklaas de tweede plaats - de eerste twee plaatsen bleven dus in het Waasland! - terwijl Rik Buys se uit Izegem beslag kon leg gen op de derde plaats. Na het kampioenschap werd. zoals gebruikelijk, nog een be- schrijfschieting gehouden en tijdens deze schieting wordt naar een «vliegende vogel» ge schoten. De schutters die deze pluim het meestal aantal keren kan afschieten, krijgt voor de ze prestatie een schaal, ge schonken door de gemeente Stekene. Hier werd Etienne Nijdt uit Assenede laureaat. Tenslotte kreeg ook de benja min van het gezelschap, nl. de piepjonge Cederic Tomsin uit Tongeren die liefst 3 vogels afschoot nog een aanmoedi gingstrofee. Gremar Kaatsen. Paco Milou stelt hier met gerechtvaardigde trots zijn nieuwe kaatsploeg voor. Hij hoopt dat deze spelers een vooraanstaande rol zullen vertolken (a) aaibollenVorige zaterdag werden de kampioenen gevierd van de gaaibolklub De Hebbers, gevestigd bij Greta en Wiesin e Verkenstraat te Stekene. Frans Van Broeck werd koning met 460 punten en Lauraine De Jonghe koningin met 446. ioIo) VOLLEYBAL /leisjes Scholieren fUVENES ZELE 0 OECO DENDERHOU- TEM 3 (0-15, 4-15, 5-15) Deco Denderhoutem was in alle onderdelen beter dan Ze- Ie. Zele kwam maar heel zwak jes uit de verf. Het was wel opvallend dat de bezoekende meisjes de bovenhandse opslag behoorlijk onder de knie had den Bij Zele was de receptie zoek en de opslagen van de bezoeksters konden niet ver werkt worden. Meisjes Junioren DENDERWINDEKE 3 MADAVOC 1 (15-4, 14-16, 15-9, 15-13). De Hamse meisjes moesten vroeg uit de veren om hun wedstrijd in Ninove af te wer ken. Men zag flauw volleybal van beide ploegen, die de slaap voortdurend uit de ogen wre ven. Bij de bezoeksters was enkel Chris Franckaert bij machte om het peil enigszins op te drijven. Slechte wed strijd van beide pjoegen. Lokerse badmintonjeugd te Merelbeke Reeds meer dan één jaar vol gen een 25-tal jongeren uit Lokeren een badmintonver- volmaking in de stedelijke sporthal te Lokeren. Deze per manente lessenreeks van de stedelijke sportdienst gaat tel kens door op woensdagnamid dag van 15 tot 17 uur en richt zich naar de deelnemers vanaf 12 jaar welke reeds eerder een initiatie gevolgd hebben, hetzij onder vorm van een sportkamp, hetzij in schoolver band. Sinds enige tijd worden ook kontakten gelegd met dergelij ke jeugdbadmintonafdelingen •o de provincie. Zo werden reeds afspraken gemaakt voor interstedenontmoetingen te Gent en te Sint-Niklaas. On zondaP 3 maan namen een 8-tal jongeren deel aan een rekreatief badmintontomooi te Merelbeke. Een ideale gele genheid om hun technische verworvenheden eens uit te testen tegen andere soms meer geroutineerde spelers. Niette genstaande deelname en ont spanning de voornaamste be trachtingen waren, was het toch een verheugende vaststel ling dat iedereen minstens één overwinning achter zijn naam wist te schrijven. Er werd deel genomen aan enkel heren, he ren dubbel, dames enkel, da mes dubbel, en gemengd dubbel. Tom Gcerts, jongste deelne mer van het tomooi, speelde het klaar om in zijn poule vierde te eindigen. De andere deelnemers, Ingrid Lerno, Gerlinde Impens, Jan Van Belle. Hans Van Winckel. Ste- Beker van Hamme op 4 mei 1985 De Hamse Volleyballiga organiseert op 4.5.1985 de Beker van Hamme. Deze beker staat op en voor alle niet kompetitieploegen en ook voor ploegen buiten de Hamse regio. Inschrijven kan gebeuren bij Mare De Baere, Hooirt 31 A, Hamme of telefonisch op het nummer 052/47.60.88 en dit voor 24 april 1985. De wedstrijden gaan door op 4 mei 1985 vanaf 13.00 uur. De finales zijn gepland op 5 mei 1985, waar de dames om 14.30 u. en de heren om 16.00 uur spelen. Uitslagen van de 10 maart gespeelde wed strijden 9.00 u.: Hamzog - Blauwe Hoek: 0-3 4-15, 11-15, 3-15 Zwarte Panters - Old Chap: 3-0 15-7, 15-4, 15-1 10.30 u.: Hamvoc - De Molen: 3-1 15-11,9-15, 15-12, 15-13 ATN - JEF: 2-3 15-4. 12-15. 7-15. 15-9. 0-15- Meisjes Kadetten 17/3 14.30 Burst-Zclc Juvenes Meisjes Scholieren Reeks I 163 10.30 St.-Niklaas-Zclzatc 14.00 E.ksaarde-Moerbcke 14.45 St.-Gillis Waas-Dcnderhoutcm Meisjes Junioren 16/3 10.00 Waasmunster-Appcltcrre 10.30 St.-Niklaas-Hamme Madavoc Jongens Kadetten Reeks A 16/3 10.15 V.K. Aalst-Hiilcgem Jongens Scholieren Reeks A 16/3 9.30 J. Zele-Evergem Jongens Junioren 16/3 9.30 J. Zcle-St.-Niklaas Rapid 16/3 9.30 St.-Amandsbcrg-Aalst V.K. Jongens Beloften 16/3 10.15 V.K. Aalst-Herzclc WIELRENNEN SPORTKRONKEL De openingswedstrijd van het Belgische wielerseizoen voor profrenners is «Gent-Gent», ook wel Omloop Het Volk genoemd. Maar de amateurs hebben eveneens de stad van de stroppendragers als eindpunt van hun allereerste wieier- kompetitie. De interesse voor deze koers is zo bovenmatig groot dat men drie wedstrijden inricht om de paar honder den renners serieuze koersgelegenheid te geven. De klubs met renners uit Oost- en West-Vlaanderen, komen in Belsele aan de start met hun zes beste atleten. De BAL- renners (Brabant, Antwerpen en Limburg, samen met de Waalse afvaardigingen) vertrekken vanuit Malderen, en al wie geen plaatsje vond in het zestal dat door zijn klubbe- stuur werd afgevaardigd, kan zijn kansen verdedigen in de individuelewedstrijd van Temse naar St.-Amandsberg (bij Gent), aankomstplaats van de «Omloop». Vooral laatstgenoemde koers kent een aparte sfeer. Want naast de individuele deelnemers van Belgische nationaliteit, komen er ook een resem renners uit Nederland, Frankrijk, Luxemburg, Zweden, Denemarken, West-Duitsland, de States, Australië... en links en rechts nog wat klein grut, aan de start. Er zijn geen volgwagens voorzien, behalve de twee neutrale auto's van de organizatie, waarop men eventueel zijn reservemateriaal kwijt kan, en een grote autobus, die meestal na een tiental kilometer al volzet is met gelosten Velen nemen dan ook de start met een reservetube onder het zadel. «Velen» en dat zijn er flink wat, want onder andere onze Noorderburen vinden t Volk» een ideale aanloop naar 'hun' eerste klassieke wedstrijd die een week later plaats vindt. Vaak zie je dan ook de Oranjezonen met kleine busjes of met meerdere wagens in ploegverband aantreden. Het zijn meestal de betere Nederlandse renners die in sterke teams de betere prijzen voor de neus van de «Belgen» wegpietsen. Maar nu: het relaas der feiten. Misschien denkt u dat niemand korter bij zo'n peloton komt dan Mark Stassijns op de motor. Wij hebben voor u echter het verslag rechtstreeks vanuit het peloton, vanop de fiets. Volgt u? Zeven uur. Opstaan. Eten, een paar boterhammetjes met een tas koffie en de fiets op, om nog vlug een halfuurtje los te rijden. Het is mistroostig weer, weliswaar geen regen, maar toch een klamme, vochtige atmosfeer. Niet eens zo koud, maar toch fris genoeg om met kippevel op de benen te starten. Het is vandaag 2 maart en typisch voorjaarsweer. Gent-Gent-weer, zegt men wel eens. De start is om half twaalf. Normaal eet je drie uur voor de wedstrijd je galgenmaal. Om half negen verorberen we een biefstukje met wat groenten en boterhammen. Goed gevuld, maar toch niet te zwaar geladen, want het is moeilijk koersen als je noeneten in de finale van de wedstrijd nog eens naar boven komt. Temse City. Zoekteboelveel gehoorde vraag op balda dige T.D.'s of party's, wordt hier lakoniek beantwoordt met: Aan de kerk rechtsaf - Boel-Werf». Veel wagens met vreemde nummerplaten, vooral veel Ollandersuil Niemands-Land. In de inschrijvingszaal, traditioneel het café dat de weinig originele naam van de sponsorende krant draagt, staat een rij met een dertigtal renners. Je zou ons nauwelijks onderscheiden van lieden die des ochtends vroeg met de eerste trein naar «den traveaux» trekken, maar de wielerpretjes en de trainingsves- ten verraden onze ware aard en bedoelingen. In de vlucht zie ik de 2 laatste cijfers van het rugnummer van een renner die voor mij builen gaat, een twee en een vijf. Het is half elf, en men kan nog zo'n drie kwartier inschrijven. Als er nu al zo'n honderdvijfentwintig zijn, dan schat ik alles bij mekaar straks zo'n honderdvijftig renners aan de start. Mis poes. «Er zijn geen fotofinish plaatjes meer», zegt iemand - je weel wel, van die zwarte plaatjes met je rugnummer in witte cijfers die bovenaan in een hoek van je fietskader hangen. «Ze hadden er maar 200 voorzien!» •Hoeveel zijn er dan al ingeschreven?» In plaats van een honderdtal, heeft men reeds meer dan tweehonderd rugnummers uitgereikt. Eén van de organisa toren vertelt aan een signaalgever dat men vreest een tekort aan rugnummers te hebben, men heeft er slechts 250 voorzien. Wat wordt dal straks, tweehonderdvijftig renners aan de start, 500 wielen die over de Vlaamse wegen tussen Temse en St.-Amandsberg zullen razen? Het zijn er uiteindelijk geen 250: straks staan er 271 fietsers opgesteld Maar men is hier meer gewoon, voor een paar jaar vestigde men een rekord met 278 deelnemers, daar blijft men dus vandaag nog 7 eenheden onder. De kleedruimte is boven het café, je gaat een brede wenteltrap op en boven zijn een aantal zalen voorzien, waar willekeurig wat stoelen zijn binnengeschoven. De meesten zijn al aangekleed en wachten beneden op straal, in de wagen van familie of supporters, op de start. Tussen de stoelen merk je een assortiment bananeschillen, halfopgege- ten boterhammen, ineengefrommeld zilverpapier, verpak kingen van speciale dieetkoekjes, sinaasappelschillen. Het heirheeft zich een laatste maal van op de begane grond voorzien. Denk niet dal wij sloppen met eten als we in het zadel kruipen. De voorziening van kalorieën gaat onver minderd door vanop de fiets. Wielrenners zijn van die zeldzame schepsels Gods die, in vrij behoorlijke mate, twee dingen tegelijk kunnen doen, namelijk hardfietsen en vreten. Beide handelingen tegelijkertijd uitgevoerd zijn weliswaar niet altijd in overeenstemming te brengen met de regels der wellevendheid, propere manieren en esthetiek, maar toch efficiënt. Wij kunnen brokken voedsel in de daartoe voorziene plaatsen in het lichaam stuwen en aldaar binnenhouden terwijl de longen piepen als blaasbalgen en hei hart 150, 160 slagen en meer per minuut pompt, leder weldenkend mens zet zich even aan de kant, maar wij schrokken ons dagelijks brood en rijsttaartjes naar binnen tegen 50 per uur, trappend op pedalen. Terug naar de feiten Om tien over elf kom ik buiten. Twintig minuten voor de eigenlijke start, slaan er al meer dan honderd renners tussen de dranghekkens. Deze staan opgesteld aan de linkerkant van de weg, in de vorm van een rechthoek. Als de start wordt gegeven, neemt men de voorste hekkens weg, en kan de meute naar builen stormen. Maar zover is het nog niet. Om tien voor twaalf starten de volgwagens van de wedstrijdofficiëlen, zware Duitse wa gens. Ook de bezemwagen, een luxe tourist-bus, laat zijn diesel draaien, en even later ronken de zware machines van de bereden rijkswacht. Zij zijn de engelbewaarders van het peloton. Overal waar mogelijke tegenliggers kunnen opdui ken en aan gevaarlijke punten, staan zij paraat om de groep doorgang te bieden, en pas ab de laatste renner voorbij b, springen ze op hun tweewieler met dikke banden en scheuren opnieuw de bende voorbij, om soms een paar honderd meter verder opnieuw bijstand te verlenen. De kamion die de bagage meeneemt van de renners die geen vervoer hebben, rijdt rechtstreeks naar St.-Amandsberg, waar alles aan de kleedkamers wordt afgezet. Ik sta op de 17de rij, maar achter mij staan zeker nog meer dan 20 linies. De koersdirekteur wringt zijn bovenlichaam door hel open dak en dirigeert met een rode vlag het hele circus van volgwagens en motards. Om één minuut voor half twaalf nemen twee signaalgevers de voorste dranghek kens weg. 50 sekonden later stuift de laatste wagen van de fan Van Winckel, Wim Hacnt- jens en Filip Vydt, behaalden één eerste plaats, 4 tweede en 5 derde plaatsen in hun respec tievelijke poules. Een puike prestatie werd geleverd door Ingrid Lerno en Jan Van Belle, die wisten door te dringen tot de halve-finaleronde in het dubbel-gemengd. Deze mooie prestaties voor een eerste deel name aan een tornooi liegen er niet om: onze Lokerse bad mintonjeugd zit in het goede spoor! Jongeren die zich aan- getrokken voelen tot de bad- mintonsport kunnen alle in lichtingen betreffende sportkampen, vervolmaking of tornooien bekomen bij de ste delijke sportdienst van de stad Lokeren, sporthal of zwem bad, Sportlaan 2 te Lokeren (tel. 48.31.99). Geslaagd volleybaltornooi te Lokeren Zondag 24 februari jl. organi seerde de stedelijke Sportraad van de stad Lokeren haar der de rekreatief volleybaltornooi voor Lokerse ploegen in de stedelijke sporthal. Voor deze gelegenheid werden slechts 16 ploegen uitgenodigd. Het tor nooi werd gespeeld in drie poules van 5 6 ploegen. Ten einde zo evenwichtig mogelij ke wedstrijden te laten spelen, werden de poules samenge steld op basis van de rang schikking van vorige tor nooien. Het tornooi verliep vlot vol gens het tijdschema en er heer ste een ontspannen en sportie ve sfeer. Zoals bij vorige tor nooien kon de organiserende sportraad ook ditmaal rekenen op dc onmisbare medewerking van vollcybalklub Real Testa. Door het ter beschikking stel len van hun materiaal en een viertal deskundige scheids rechters verliepen alle wed strijden op een korrektc en vlotte manier. Een woordje van lof voor deze scheidsrech ters is hier dus zeker niet mis plaatst. Omstreeks 19 uur werd in aan wezigheid van de schepen van sport. Herman Magherman, uiteindelijk volgende einduit- koersleiding weg en achter hem ontbrandt de strijd. Voor aan rijden ze alsof de duivel hen op de hielen zit - schien b dat wel zo - en dat maakt dat de achterste gelederen onmiddellijk naar overdriveschakelen om toch maar niet de aansluiting te mbsen. ledereen wil vooraan komen, want daar maak je de minste kans op valpartijen en ben je er mbschien bij ab de beslbsende ontsnapping tot stand komt. Maar je komt niet zomaar vooraan. De enige mogelijkheid b langs de zijkant van de meute r spurten, naast de langs de weg geparkeerde wagens. Doel-i treffend maar levensgevaarlijk. Na 200 meter wedstrijd] zoeft het peloton een Deen voorbij, die groggy, tussen n stibtaande auto's, langs de kant ligt. Temse-Gent b een «vluchtkoers». Er wordt praktisch L konstant in gestrekte draf gereden, zo'n 40-45 km per uur I gemiddeld, over brede, golvende wegen, in een wedstrijd met slechts 1 breekpuntTot voor twee jaar bestond dit j- kritieke wedstrijddeel uit een bergzonemet een drietal beklimmingen van onder meer de Valkenberg te Brakel, de Eikenberg te Mater (Oudenaarde) en de Volkemberg, ma bijhorende kasseien. Sedert vorig jaar b het parcoun j lichtjes gewijzigd. Van in Temse gaat het naar Hamme, I over Grembergen, door Dendermonde, langs de Noord- kant van het college (hallo nr. 74). Oudegem, Hofstade, Lede, Erpe-Mere, Bambrugge... schuiven onder de ruben- 'll de wielen van het wielerheir. Op de baan Aabt-Zottegem, iti gaat het plob linksaf, voor een ommetje richting Geraards- bergen. Het peloton blijft een gewriemel van rennersruggen, een rubende bende, aangekondigd met lange klaksonreek- sen van de volgwagens, die de massa naar buiten lokken. Daartussenin het gepiep van remmen die voor plob tevoor- schijnkomende obstakels dicht geknepen worden. Rennen |U die habbrekende toeren uithalen tussen collega's die voor If God-weet-welk-steentje op de weg of scheur in het beton, uitwijken. De hardgepompte tubes gieren over de wegbe- dekking en het gesub wordt slechb nu en dan onderbroken door een harde, droge knal of een ronddraaiend gesb via plob onbnappende lucht uit een lekke band. Het zijn nia altijd krachttermen die na zo'n konstatatie van «ik ben leb, volgen. Velen steken stil, gelaten hun hand op, teneinde di achteropkomende kollega's te waarschuwen voor hun afnt- mende voortbewegingssnelheid. Om deze achterblijvende figuren bekommert zich niemand. Ook niet om de gevallen strijdmakkers. Even vluchtig omkijken, een onoplettend- heid, een pedaal die tussen de spaken van een wiel haakt, een voorwiel dat tegen een achtem iel schuurt en men kan dt kwaliteit van het Belgbch asfalt proberen. Je begrijpt eigenlijk niet hoe het komt dat onze vaderlandse wegbedek- king zo vlug afbrokkelt onder invloed van het wintent vriesweer. En dat terwijl neerploffende rennerslichamen, die, met een snelheid van bij de 40 km per uur op dt grondbedekking neersmakken, nog geen scheur vermogen teweeg te brengen. - Net voor Zottegem, na zo'n kleine twee uur wedstrijd, kom het breekpuntde Paddestraat. Een stuk kasseiweg va een paar kilometer lang, die werd aangelegd ten tijde van dt Romeinen. Op deze stenen zal een paar uur later dt Belgische kampioen Van der Aerden zijn stuur breken a na bijhorende val tot opgave gedwongen worden. Enkel een kleine groep maakt kans om heelhuids door <fi stukje helletocht te komen. Maar het peloton b nog zo'n 2(X eenheden groot. Dit wordt een katastrofe, deze wilde hordt. over de smalle kronkelende weg, geplaveid, niet met rozen, maar met kinderkopjes, op sommige plaaben bedekt me j een paar centimeters modder, met putten, waarin je jl drinkbus niet meer weervindt ab je ze daar verliest. Een aantal kent de exakte lokatie van het stuk mberie, grote meerderheid weet dat er ieb komt, maar weet nit precies waar, wie en wat. Nog voor we de stadsgrenzen va Zottegem bereiken wordt er al gespurt, getrokken a geduwd voor de beste plaaben. De paar honderden meiei voor de laabte bocht naar de stenen worden tegen 50 pi uur afgemaald. Iedereen wil in de kop van de groep zitten de beteren om de boel te doen «exploderen», de minder goden in de hoop er vooraan nog bij te zijn ab hei gebeurt. En «het» gebeurt: een renner die uil de bocht gaat, et valpartij, een lekke band, mannen die uit de wielen gerede worden.Het peloton scheurt in Mee, drie, vijf, f» stukken. Eerst dertig, dan nog eens twintig, dan vijftig... 1 komen ze uit de Paddestraat, met modder bespat van kc tot teen, onherkenbaar, flink door mekaar geschud na u hobbelpartij. De verschillende groepjes maken jacht of j mekaar. Het gaat nu in vliegende vaart richting Gent, vi een aantal Zwalmgemeenten, plob rechbaf, dwars doa Balegem, waar ze naar het schijnt goeie jenever stoken, lC[ maar waar ze ook nog een resem kassebtenen ligga lu hebben. De drie eerste groepen smelten samen, even voorh i Scheldewindeke, we krijgen een hoofdmacht van zowt Di honderd man, konstant achter mekaar rijdend, want ét fa démarrages volgen de één na de ander. De Nederland» blokken zijn nog goed vertegenwoordigd en spelen hu, troeven uit tegen de rest van hel deelnemersveld, tega Q mekaar ook. Holland A valt aan, Nederland B reageert a de rest van de Keesjes, met een paar Belgen in hun spoot, sluiten aan. Na elke aanval komt een tegenaanval, k E peloton wordt op een ketting getrokken, op het kantje va de weg, zijwind schuin tegen. Een enkeling bezwijkt en gat er onherroepelijk af. Op een paar kilometers tijd, verliest hq minuten. In Melle komt de goede onbnapping op gang. Drie leiden *7 - drie Nederlanders -, zijn weg en houden de groep of afstand. De meeste renners beginnen er door te zitten, it j" kilometers wegen stilletjesaan door. De ploegmaats van it leiders leveren puik afstoppingswerk en het trio behoudt eer 181 honderdtal meter voorsprong. In de verte schemeren it torens van Gent. «Nog een paar kilometers», schreeuwen it j°l ploegmaab mekaar toe. 8 Diegenen die spurtreserves hebben, schuiven naar voor. Dt j vier rijvakken worden over hun volle breedte benut. Dt J groep wordt onrustig, iedereen wil een plaatsje bij de eersu !l 1 twintig, op de eerste of de tweede rij, ab straks de spuit 118 aanvangt, liefst een beetje uit de wind, tot op 300 meter vai de finbh, om dan met volle zwier met de 52 x 13 versnellitq ra 1 door te gaan en nog een ereplaab te bemachtigen. So far, so good. Tientallen reden lek, gingen tegen it vlakte, of werden gewoon uit de wielen gereden Onderge» kende wbt echter te overleven in het kluwen van wriemelt de renners en verraderlijkheden. Dat koncentratie tot op it eindstreep verebt blijft, bewijst m'n eigen val op zont 88 anderhalve kilometer van de finbh. Een kollega riji *7 achteraan lek, gaat schuin onderuit en komt vlak voor mijt 4 neus te liggen Ik ga met een wijde boog over fieb a 01 berijder heen. Links en rechb van mij ondervinden collt ga 's eveneens de wet van de zwaartekracht na de plot» obstruktie. Ikzelf heb niks, m'n fieb b nog heel. Dt 88 tweewieler die boven op me ligt werp ik zo af, mis linkervoet zit nog in mijn voethaak vastgeriemd. Weer of snelheid komen is het werk van een paar sekonden. Mot 1 een peloton dat legen vijftig gaat. neemt op die pot ogenblikken een kleine honderd meter voorsprong enbnitt meer bij te halen. De zaak b verloren, adieu mogelijk ereplaab. Ab ik de laabte bocht naar de Antwerpft Steenweg neem, zie ik de bende over de volle breedte van i f8 weg spurten. Schouder tegen schouder, nek aan nek, wis ,ia' aan wiel.. r®' Maar het «mooble» komt na de koers, ab bekend wordL J dat hei fotofinbhapparaat defekt war en enkel de eerste zB 'e van de massaspurt genoteerd werden. Zowat vijftig andera ,c hebben zich dus de darmen uil het lijf gespurt om... aequo te eindigen op de negende plaab. Het leven b ab een wielerkoers; morgen beter. irki de klubs een aantal kon :id. voorstellen gedaan voi teneinde volgend seizor de s kunnen starten. slag geproklameerd: Poule A: 1. Vitez, 2. Dikinap Delta Eksaarde, 4. Assiro, 5. De Schrijver. Poule B: 1. Eureka VTBS Eksaarde, 3. Volikar, 4. KSJ, 5. Van Branden. Poule C: 1. Sportraad, 2. Dop SP., 3 Vitez II, 4. Vevobek, 5. Aschranten en 6. T-Club. Gedurende dit tornooi werden eveneens vaste plannen ge maakt voor het oprichten van een rekreatieve kompetitie voor Lokerse ploegen. Eerst daags zal aan de geïnteresseer- J rioi

De Voorpost | 1985 | | pagina 42