Sportieva Ladle's - Utermölhen (Dames) 2-1 FRED MOERNAUT BEKER VAN LOKEREN BEREIKT HALVE FINALES STEKENE NAAR HALVE FINALE BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Veldlopen te Berlare In de sportkijker: DUIVENSPORT Gentse Rijksuniversiteit over paramyxo bij duiven Zomerjongen passen niet in het vaccinatieschem^ van het voorjaar 46 - 15.3.1985 - De Voorpost ZAALVOETBAL In de beker van Lokeren-zaal voetbal zijn de schiftingswed strijden reeds een tijdje achter de rug. Vorige week ging de derde ronde door waar Fotuna Lokeren, Devema Lokeren, Lucontainer. E5 Mode en VDV Lokeren als winnaars uit de bus kwamen. Deze 5 ploe gen werden dan ook in de urne gegooid. VDV werd niet ge trokken zodat deze ploeg vrij is voor de vierde ronde. De overige wedstrijden: Fortuna - Devema en Lucontainer - E5 Mode. Van deze wedstrijden mag de beste verliezer ook nog in de race blijven zodat na deze ronde de eigenlijke halve finales kunnen worden ge speeld. De uitslagen en verslagen dan van de gespeelde bekerwed strijden. Fortuna Lokeren was vrijgeloot. VDV B - Devema Lokeren 5 - 5 (strafschoppen 2-4) De thuisploeg moest het zon der haar vaste doelman klaren doch dat leek in de aanvan- gsfaze geen probleem want moeiteloos verwierven de lo kalen een 3-1 voorsprong. De vema kon bij de rust nog tot 3- 2 terugkomen en liep in de tweede helft zelfs tot 4-5 uit. In een sterk matcheinde sleepte de thuisploeg nog strafschap- pen uit de brand doch hier ging het voordeel naar de ervarin grijke bezoekers. De doelpun tenmakers tijdens de wedstrijd waren De Wilde, Verhulst 2 en De Smit 2, voor VDV terwijl Devema langs De Vijlder 2, Verschraegen, De Bruyne Van Landeghem raak trof. Topsport - VDV Lokeren 4-16 De thuisploeg viel heel wat te licht uit tegen een ongewoon schietvaardige VDV-ploeg. Bij de rust stond er zodoende reeds 1-8 aangetekend op de plank. Eddy Vermeirsch 3. en Jan Hillaert skoorden voor de thuisp-oeg. Buylle, Rogiers 8, Van Puyenbroeck 4, en Van Puyenbroeck Raf 3, deden dat voor VDV Celtic - Lucontainer 0-5 (for fait) Wegens allerlei omstandighe den diende Celtic in laatste instantie een halve ploeg te missen en dat was natuurlijk iets van het goede te veel zodat Lucontainer makkelijk ge plaatst is voor de volgende ronde. Van Damme - E5 Mode 2-4 Deze wedstrijd bleef spannend tot de laatste minuut. De loka len namen de beste start en leidden zodoende bij de rust met 1-0. In de tweede helft liepen ze zelfs tot 2-0 uit maar toen begon E5 Mode aan een sterke remonte die het in de laatste twee minuten de zege opleverde. De doelpunten werden gemaakt door Peter Baeyens en Peter De Saede- leere voor Van Damme terwijl Marc Wauters, Noel Van Damme, William Van Lent en Rudy Abbele skoorden voor het winnende E5 team Programma Beker Lokeren Woensdag 10 april te 21 u. Sporthal VDV Lokeren werd PI WTITHP WH Hl Fortuna Lokeren - Devema vrijgeloot. Ellllli lUIVllUUl Woensdag 10 april te 22 u.: Alle wedstrijden in Sporthal VAN BUZAVER- Lucontainer - E5 Mode Van De Velde op het Evers- Lokeren Lokeren BUGGENHOUT DE BEl'RS WETTEREN - CAFETARIABOYS STEKENE: 3-4 Ook in de «Beker van Oost- Vlaanderen» is zaalvoetbal ploeg Cafétariaboys Stekene nog volop aktief. Op verplaat sing naar «De Beurs» uit Wet- teren werd het voor Stekene een moeilijke wedstrijd want Wetteren speelde een zeer goede match en de Cafétaria boys hadden aan de thuisspe- lers een valabele tegenstrever. De bezoekers kwamen op voorsprong toen Chris Ferket mooi een vrijschop «rond» de muur in het thuisdoel stuurde: 0-1. Even later werd het zelfs 0-2 na een mooie aktie Stroo- bandt-De Ruyte waardoor ka pitein De Clercq kon scoren. Intussentijd had keeper Jans- sens van Stekene zich evenwel enkele keren in de kijker kun nen (en moeten) spelen met voortreffelijke tussenkomsten op diverse Wetterse aanvallen. De rust werd bereikt met een 0-2 stand. Stekene dacht de schaapjes op het droge en er werden té veel persoonlijke akties op getouw gezet. De Beurs profiteerde daarvan om het spel naar z'n hand te zetten in die tweede periode en terug in de match te komen: 1-2. Ivan Stroobandt zorgde echter voor betaald antwoord en met een 1-3 stand kwam er alweer enige zeker heid voor Stekene. Wetteren bleef echter aanklampen en via een terechte strafschop kwam de thuisploeg terug tot 2-3. De thuisploeg riep nu alle hens aan dek en ging zelfs drukken, maar... op snelle counter kon Mark van Stappen voor een 2- 4 stand zorgen. De thuisploeg sputterde nu even. maar her pakte zich onmiddellijk en zet te de Stekense afweer nu voortdurend onder druk. De Beurs ging nu resoluut in het offensief, want het had niets te verliezen, maar alles te win nen. De spanning steeg want even voor het einde van de match kwam Wetteren terug tot 3-4. Nu was de spanning te snijden: Wetteren beukte ver der, maar Stekene begaf niet. Zelfs niet wanneer de scheids rechter nog een tweetal minu ten over de officiële speeltijd liet verder spelen. Verdiende overwinning voor de bezoe kers in een soms vinnige wed strijd. Gremar Voor de eerste maal werd er in na de eigenlijke kompetitie een eindronde georganiseerd in plaats van de gebruikelijke Beker van Buggenhout. Deze eindronde wordt gespeeld met de eerste vier ploegen uit reeks 1 en 4 ploegen uit reeks 2 waaronder één periodekam pioen en de tweede uit elke periodekampioenschap. Schiftingen Küssnacht-Lambrecht 11-1, Doornvogels-Duifke 8-1, Sportingers-Nefertete 8-1, Set- mar-Safclub 6-1, Küssnacht- Nefertete 21-2, Doomvogels- Safclub 4-3, Sportingers-Lam- brecht 6-3, Setmar-Duifke 7-0, Küssnacht-Sportingers 1-1, Doornvogels-Setmar 1-6, Lambrecht-Nefertete 5-0 en Duifke-Safclub 3-6. De halve finales werden woensdagavond gespeeld tus sen Setmar-Sportingers en u. De troosting begint' om Küssnacht-Doornvogels. On- I9u30. Al deze wedstrijden dertussen weet men al wie de worden gespeeld in de sporthal finale zal spelen en die heeft van Buggenhout. plaats op maandag 18.3 om 21 (at) VELDLOPEN Robur-Temse 2-3. Leo Wuytack kwam hij niet vh) Op zondag 24 maart organiseert AC Berlare een veldloop rond het voetbalterrein van F C. Berlare. Deze cross is enkel bedoeld voor leden van de klub en voor niet- aangeslotenen van de gemeente en omliggende. Alle reeksen zullen er aan bod komen en de eerste start wordt gegeven om 14 uur. Deze twaalfde organisatie van A.C. Berlare kon totnogtoe rekenen op een grote belangstelling en de organisatoren zijn ervan overtuigd dat ook dit jaar de Berlaarse jeugd voltallig zal aanwezig zijn. Onder impuls van medebestuurslid van de Sint-Amandse Federatie, Roger Maes, werd de laatste speeldag van de competitie ingeleid met een wedstrijd onder twee Damesploegen. Sportieva Ladie's met: Cristelle Peelman, Cristelle De Bruyn, Annik De Groep, Nancy Van Male, Nancy Totthé en Ilse Van Den Broucke. Utermölhen met: De Mul Maggy, De Mul Cristelle, De Mul Vivianne, Gaby Eeckhout, Maggy Van Rusbeek, Veerle De Blezer en Chantalle Leefeinge. De aanvangsminuten werden gekenmerkt door een licht overwicht van de Sportieva's, die vlug op volle toeren draaiden onder impuls van Van Male en Totthé. In die tijdspanne konden de Buggenhoutse dametjes enkel denken aan verdedigen. Nancy Totthé die zich ontpopte als een «lastig» meisje (figuurlijke zin), vuurde op de 5* minuut een kannonbal af die mannelijke collega's zouden benijden, doch die eveneens met brio door doel vrouw Maggy De Mul geparreerd werd. Enkele seconden nadien herhaalde zelfde speelster dit exploot, waar De Mul deze maal machteloos stond. Intussen stonden de Utermölhen-meisjes nog onder zware druk, want op de 14' was het Nancy Van Male die De Mul onder vuur nam, evenwel zonder resultaat. Langzaam maar zeker begonnen de bezoeksters meer vat te krijgen en staken ook al eens de neus aan het venster. Zo verscheen op de 18* minuut Maggy Van Runsbeek alleen voor doel, doch haar schot ging nipt naast. De 10 laatste minuten van de eerste helft moesten nu verdedigsters Annik De Groep en Cristelle De Bruyn beroep doen op al hun kunde om de meer opdringerige Utermölhens een halt toe te roepen. Op de 23' minuut gebeurde het dan toch. Een zeer bedrijvige Cristell De Mul werd beloond voor haar zwoegen en gaf doelvrouw Peelman het nakijken. De Sportieva's kregen wellicht opdrachten van coach Maes, want ze vlogen er onmiddellijk in. Op de 3* minuut kende Totthé pech als weer zo een schicht van haar voet vertrok doch te pletter vloog op de lat. Toch ging de strijd nu gelijk op en beide ploegen vochten om de overwinning. Op de 18' minuut was het bijna gebeurd. Nu is het Gaby Eeckhout die alleen voor doel verschijnt, door overhaasting of door de hypnotiserende kracht van doelvrouw Peelman kraakt zij haar schot en... teleurstelling bij de Utermölhentjes. Intussen keert Chantalle Leefeigne alle ballen naar voor waardoor de Sportieva's voorlopig in afweer moeten blijven. Vijf voor tijd komt de mollige Vivianne De Mul nog dicht bij het succes, maar daar is nog steeds een doelvrouw aanwezig. Twee minuten voor tijd gebeurt dan de ramp voor de bezoeksters. Een altijd gevaarlijke Totthé is ontsnapt... keilt op de lat, onderschept de terugspringende bal en inderdaad: 2-1. Vreugdesprongen bij de Sportieva'sDroevige, doch nog steeds charmante snoetjes bij de Utermölhentjes. Hijgend en dampend verlaten ze de arena... Aimé De dames-voetballers van Utermöhlen (Aimé). Fredje en zijn echtgenote werden in de bloemetjes gezet (Aimé) «Fredje» noemen de SK voetbalsupporters uit Sint- Amands hem vertrouwelijk en het duidt meteen op de speciale relatie en band die Fred Moernaut in de loop der jaren heeft gesmeed tussen, niet alleen de voetballers van Sportkring Sint-Amands maar ook tussen het bestuur en de vele supporters. Dat «Fredje» houdt niets kleinerends in en is eerder een blijk van respect voor een voetballer die zich in de loop der jaren heeft aangediend als een bijna onvervangbare schakel in het Sint-Amand6e voet balleven. Men zegt «Fredje» omdat men hem bewondert, omdat men hem respecteert en hoog waardeert. Met «Fredje» kan men van gedachten wisselen vóór of na de wedstrijden, het is en was hem altijd goedgekomen. Steeds antwoordde hij minzaam, maar met stijl. Een stijl die men weervindt in zijn optredens op het voetbalterrein Even leek het erop dat Fred een punt zou zetten achter zijn actieve voetbal loopbaan. Dit was bij het begin van het seizoen 1984-1985. Hij sprak van nog enkel te voetballen bij het tweede elftal, want daarvoor achtte hij zich niet te min. Zijn devies was «Als er jeugd op komst is, moeten de ouderen de plaats kunnen inruimen». Hij wilde het doen en hield zich, zelfs bescheiden, op de invallersbank. Maar Sportkring Sint-Amands had Fred nog nodig en Fred reageerde met een volmondig ja, hoe moeilijk het hem ook viel om aan de gestelde verplichtingen te voldoen. Eens te meer bewees Fred dat hij voor SK een onvervangbare pion was. Dat is hij ondertussen reeds meer dan 10 jaar en goed voor meer dan 300 wedstrijden in het eerste elftal. Omwille van de enorme verdienste voor Sportkring Sint-Amands werd Fred Moernaut op zondag 11 maart 1985 vóór de wedstrijd SK - SV Nielse door voetbalminnend Sint-Amands in de bloemen gezet. Het was bestuurslid en gemeentesecretaris Firmin De Clercq die namens gans de SK-familie enkele woorden van lof aan het adres van Fred stuurde. Hij herinnerde eraan dat Fred voor het seizoen 1974-75 bij SK Sint-Amands aansloot en noemde hem niet alleen één van onze betere spelers, maar bovendien een karaktervol iemand die door zijn inzet, plichtbewustheid en zijn gekende beminne lijkheid steeds een voorbeeld was en is voor al zijn medespelers. Hierna werden Fred en zijn dame bloemen en geschenken aangeboden door bestuursleden, sup porters en jeugdspelers. Een viering dit weekend is bovendien gepland. We kunnen namens ons aller OKaBee niet anders dan aansluiten bij de vele en gemeende felicitaties die Fred mocht ontvangen en wensen hem nog vele, ja vele seizoenen toe bij Sportkring Sint- Amands. Aimé Paramyxovirus bij duiven werd voor het eerst in ors vastgesteld in februari 1983. Tijdens het najaar van 196prt het aantal gevallen merkelijk hoger. Men heeft i vaststellen dat talnjke liefhebbers, niettegenstaande oefe« bevelingen om hun duiven te vaccineren, die voorzorg® F regel niet hebben genomen. Tijdens de winterperiode r het aantal gevallen gevoelig af. Dat mag evenwel geeni zijn om de voorzorgsmaatregelen te verwaarlozen. Er tï L wel goede hoop dat de ziekte over enkele jaren geheimzinnig zal verdwijnen als ze gekomen is. Inm^ moet er wel voor de ziekte gewaarschuwd worden, korte tijd komen de duiven opnieuw bij elkaar inkorven en dan neemt de kans op paramyxo opnieuw In de meeste gevallen is het ziekteverloop zonder zenuwstoomissen, zodat de liefhebber bewust is dat hij de ziekte op het hok heeft, wanneer een hardnekkige, wekendurende ontstaat bij de duiven, die met geen enkel worden. Wanneer dit in volle vluchtseizoen gebeurt i: normale prestaties bij de duiven geen sprake meer rest van het seizoen. Vandaar dat het wel degelijk zin heeft om de voeren. De meest geschikte periode om de vaccineren is het voorjaar, voor de opleervfuchten. manier betrekt men de 1ste en de 2de ronde jonge het vaccinatieschema en deze kategorie is de ziekte. Op dit ti|dstip was er nog geen andere duiven zodat de vaccinatie veel tijdens het volle vluchtseizoen, waar besmetting reedt rend kan aanwezig zijn. Twee jaar proefnemingen hebben twee doeitreffenc natiemethoden naar voren geschoven Entreakties. kippen, werden bi) nestjongen nog nooit vaccinatie heeft geen enkele nadelige invtoed op de cresLj tijdens het vluchtseizoen De vaccinatie door middel va inspuiting onder de huid in de hals heeft als dit de eersi gebeurt, geen nadelige reakties als gevolg, &j duw vroeger reeds meerdere malen en te kort na elkai paratyfus of pararrryxrvaccn werden ingespoten, bes! jb< wel een kans op zwelling op de plaats van de inspuit* b verschijnsel komt slechts voor op enkele hokken en bj|t Ier duiven. j j» Waaraan deze overgevoeligheidsreaktie moet worden I 1 schreven is nog niet achterhaald. Een foutieve uitvoem de inspuiting kan niet als oorzaak opgegeven worden ENTSCHEMA j Duizenden liefhebbers hebben deze methode toeg i zonder enige 'nadelige invloed op de vluchtprestaties. i de enige methode die in ons omringende landen is tol °°r ten. Ze geeft een meer betrouwbare en langduriger w en bescherming dan de La Sotadruppelmethode. Bij óre t besmettingsgevaar in volle seizoen wordt ze best ra m bruikt. ia Belangrijk is dat om het even welk vaccin (inspul i druppelmethode) enkel resultaat geeft bij duiven die r besmet zijn tijdens de vaccinatie, moet zo weinig m I gevaccineerd worden tijdens het vluchtseizoen. Uit era u op hokken waar er gevaccineerd werd (beide me» 1 nadat de ziekte was uitgebroken, is gebleken dat van 3 5 weken na de vaccinatie nog ziektetekens zoals waterige en zenuwstoomissen kunnen voorkomen, uitzonder! P tot 2 tot 3 maand na vaccinatie. Het is duidelijk c •Noodinenting. in dergelijke gevallen geen oplossing zoals mentg liefhebber in het najaar op ©gen hok tot 3 s d< heeft ondervonden *b De besmetting wordt opgedaan in de reismanden da »p meegeven v^i reeds besmette duiven zonder symDta het moment van de inkerving. De periode van ziekte, n valt samen met vluchten voor jonge duiven. De bevitte besmetting neemt toe naarmate het vluchtseizoen von zijn hoogtepunt te bereiken tijdens de najaarsviucrtB du jonge en oude duiven samen vliegen. Merkwaardig is ot p- voorkomen van ziekteutbraken tot twee maanden nacs laatste vlucht werd gespeeld. Dit wijst erop dat een de besmetting lang verborgen kan blijven vooraleer uiting komt om dan in volle hevigheid los te barsten Dat is de reden waarom een vaccinatie in besmet f onbewust, veel meer voorkomt dan men zou omdat er aan de duiven op zich niets aan te merka Gevaccineerde duiven komen even goed als arx kontakt met het virus tijdens het transport, doch geen zichtbare ziektetekens aan over. Integendeel, hm stand tegenover de ziekte wordt nog verhoogd vorming van afweerstoffen. Voor jonge duiven wadt den de La Sota-vaccinatie na zes weken te herhalen, dat tijdstip in te spuiten. De uitbraken in het najaar '84 enkel voor op hokken waar tijdens het voorjaar gevaccineerd. 1 Ni Zomerjongen passen niet in het vaccinatieschema voorjaar. Ze zijn bijgevolg volledig onbeschermd. best ingespoten tijdens een afzonderlijke vaccinatie geeft bescherming tot het volgende vluchtseizoen l»lf erop. Hetzelfde geldt voor late jongen tijdens rat gevaarlijke naseizoen. 14 Diskussies over de te gebruiken metode kunnen er* tips algemene toepassing in het gedrang brengen. Het tota d; vaccineren is tenvolie af te keuren. Gezien de belang 17 van de keuze van het entschema kan deze best worden in samenspraak met de vertrouwde dierenarts.; (Dr. L. Devneze. Dr N Viane (RUG) Dr. LM. 1& van Robur was voortdurend in de aanval, maar ZOMERJONGEN

De Voorpost | 1985 | | pagina 46