int-Niklase Rode Kruisafdeling oudste van het land BERICHT sest bij Stekense Rode Kruisafdeling Idiploma's en brevetten uitgereikt... Posters voor Amnesty International in Temse Veilig kermissen in Stekene Zeienaar dood in Waasmunster Kruibekenaar verongelukt De Voorpost - 15.3.1985 - 5 Kunstgalerij PALET Fr. Courtensstr. 33 9330 DENDERM. Tel. 052/21.46.10 «z*. UITNODIGING Kunstschilder van 15 maart 1985 tot 28 maart 1985 Weekdagen van 9 u. tot 19 u. Zondag van 14.30 u. tot 19 u. Het Ministerie van Justitie zal eerlang een examen inrichten voor de functie van inspecteur van de Gerechtelijke Politie. Da kandidaten dienen in het bezit te zijn van het diploma van middelbaar onderwijs van de hogere graad of gelijkwaardig onderwijs te hebben gevolgd. Zij moeten ten minste 21 en ten hoogste 32 jaar oud zijn bij hun benoeming. Het examen blijft 3 jaar geldig. De proeven omvatten hoofdzakelijk dictee, opstel en grondbeginselen over rechtswetenschappen en koophandel. De inschrijvingen zijn gratis en de aanvragen dienen uiterlijk op 31 maart 1985 toe te komen bij het Ministerie van Justitie, (Algemene Diensten - Personeel Gerechtelijke Politie), Poelaertplein 3, te Brussel, waar ook het volledig examenprogramma kan bekomen worden. Nadere inlichtingen kunnen ook verkregen worden bij de Gerechtelijke Politie, Esplanadestraat 17, te Aalst (tel. 053/21.04.01). De gerechtelijke agenten genieten de weddeschaal 542.934/817.462 (geïndexeerd op 1 augustus 1984). (uittreksel uit het Belgisch Staatsblad van 6 maart 1985). 15561-AS dag werd de Stekense afdeling van het Rode Kruis bosd i gemeentehuis ontvangen daar acht verdienstelijke (orlcfgehuldigd werden en twaalf mensen geslaagd waren kursus «helper». De verdienstelijke leden ontvingen handen van de burgemeester een medaille en/of Iron terwijl de «helpers» hun brevet kregen overhan- haarnikmMictor RnovLonc nf crhpnpnpn Hpvsp nf door burgemeester Boeykens of schepenen Heyse of ftey. buis-sekretaris Eticnne renste de geslaagden kursus «helper» profi- sprak de hoop uit dat jongeren er een aantal doorstromen naar de Stekense Rode-Kruisafdeling. Nadat de eretekens waren uit gereikt werd even gezocht naar de plaatselijke Rode-Kruis- voorzitter, maar met die voor zitter heeft de Stekense afde ling blijkbaar weinig geluk... Burgemeester Boeykens had niets dan lof voor wat hij noemde deze «échte» vrijwilli gers die zich nog belangloos, zonder enige vergoeding, in zetten voor hun medemens». Hij dankte namens alle Steke- naren en onderstreepte de be kommernis en belangstelling vanwege het gemeentebestuur. Hij richtte dan speciaal enkele woorden tot pioniers als «ge neraal» Gust Van Overmee- ren, «Florence Nightingale», Andrea De Meurichy en Paul Geerinckx en feliciteerde de gebrevettccrden die hij boven dien een «goeie loopbaan» bij het Rode Kruis toewenste. Gevierden Volgende leden kregen een ereteken: Andrea De Meuri chy, Georges De Block, Ar- mand De Boever, Albert De Rijbel. Gust Van Overmee- ren, Paul Geerinckx, Theo Van Damme, André Van Duy- se. De laatste vier zijn niet meer aktief in de afdeling. Dan waren er nog Lieven Anné. Sindy De Boever. Annie De Tollenaere, Suzanne De Wit te, Nancy Meersman, Guido Rademakers, Guido Roels, Hilde Roels, Stefan Stre- mcrsch, Jan Van Goethem, Regina Van Goethem en Sig- rid Van Poucke die het brevet ontvingen van «helper» en dus geslaagd waren voor de proef, afgenomen aan het einde van een kursus die loopt over 20 avonden van telkens 2 uur, kursus die zowel theorie als praktische oefeningen omvat. De attentie vanwege de ge meente volgt later. Afdeling Stekene De Stekense afdeling van het Rode Kruis zit dus - ondanks het feit dat de voorzitterszetel nog steeds, of alwéér vakant is, - niet stil. Dat is ondermeer te danken aan de goede wer king van het bestuur, dat we meteen nog eens ekstra in de bloemetjes willen plaatsen. Geïnteresseerden kunnen steeds terecht via volgende kontaktadressen: bloedtrans fusiedienst, Paul de Witte, Merlantstraat 35 (tel. 091/ 46.93.27); public-relations. Nadine Vanderveken, Vogel zangstraat 27 (tel. 03/ 779.86.58); hulpdiensten, Ar- mand de Boever. Kemelstraat 1 (tel. 03/779.71.46); en sekre- tariaat, Etienne Ruys, Puyvel- destraat 24 te Sint-Pauwei's. Gremar chth heef; il de afdeling Sint-Niklaas van het Rode Kruis van t m 1 tachtig jaar, of langer nog? Tot vóór zondag en.l jrde men daaromtrent officieel in het ongewisse. 1 gs de op het stadhuis gehouden akademische zitting het uitreiken van diploma's aan 'helpertjes' en trs' lichtte p.r.-verantwoordelijk Eric Merny van het •1 k Kruis niet enkel een tipje van de sluier op, maar tek( ir de héle sluier. Uit een aantal gegevens die nog linge pas aan de oppervlakte kwamen maakte Merny op Dai |e RK-afdeling Sint-Niklaas nagenoeg 120 jaar oud is itcrdj [h de oudste afdeling van het land noemen mag. e 0( jlotnt Belgische Rode Kruis Rode Kruis in Sint-Niklaas, j io 1864 opgericht. «Van- men had het nadrukkelijk over j Jvestigt zich een plaatse- wel honderdtwintig jaar. De «nité in Sint-Niklaas, on- plechtigheid werd opgeluisterd ozai iorzitterschap van baron door het houtblazersensemble iaPP( en in 1867 vestigt zich De Toekomst en opgesierd 'e,n? mi té in Antwerpen on- met toespraken door om. bur- n~i oorzitterschap van gene- gemeester De Vidts en voorzit- :n raaf Van Nieulandt» Zo ster mevrouw Steemans van de kt. in Frans, in een afdeling. °°r' it 1871. Mevrouw Steemans werd over igens in de bloemetjes gezet r°gn 5 én heren omdat ze er al meer dan veer- I jaar Rode Kruis, het l'g dienstjaren heeft opzitten. onlangs gevierd in Sint- Huidig penningmeesteres van f!™ s. .Maar de afdeling be- de afdeling, juffrouw Dupor- a dus heel wat decennia 'ad, lid van de dienst welfare zo blijkt nu. De dames juffrouw Van Driessche en lid r o Eric Merny en zijn van de hulpdienst mevrouw roe' de neus Senomen- In Stas werden ook gehuldigd immers werd bij het RK voor hun veertig jaar mede- ^pnescomité gesticht, en werking. Alleen dèmes dus, akte heeft men zich hoewel de héren het Rode jrdelijk) gebazeerd. Kruis in Sint-Niklaas op de heeft het merendeel van been hielpen. Sviteiten zich pas sinds Voor meer dan een kwarteeuw ntwikkeld. hulpbetoon werd gehuldigd ma {ren waren al heel wat Raoul Pauwels. lid van de bezig. Sedert 1866. hulpdienst en UBA, en ook de Sint-Niklase afdeling Annie De Ceuster, medewerk- léén op bij rampen en ster bloedtransfusie. Bumult. sluimerde als I. Tot ook de dames m Helpertjes en helpers traden. Tijdens de zitting werden bre- aren de mannen van 't vetten overhandigd aan 'hei uur. de comitéleden? pertjes'. 'junior-helpers', 'nij- Verwilghen, arrondis- verheidshelpers', 'helpers' en skommissaris Siret. de 'ziekenhelpers' Een rekord- Rollin, Hoornaert, De jaar moet 1985 zijn, want niet ?Vermeire, Staes. Van minder dan 405 diploma's en |hem, Percy, De Haes brevetten werden aangereikt, jdts De Sint-Niklase af- U vindt al die namen hierna, trad nogal autonoom met een opmerkelijke inbreng latfmoest men voeling hou- van de scholieren: de O.-L.- het centrale comité. Vrouw-Presentatie, Sint-Caro- 1 intervenieerde de Sint- lus, de Heilige Familie, de jon- divisie tijdens de gensschool van Sinaai, de lage- t eri Pruisische oorlog. Sint- re afdeling van de normaal- iorb< t zond op eigen initia- school in de Kasteelstraat. Ge- eigen kosten ook, ge- noteerd moet worden dat 24 ira *ren en een verpleegster leerlingen van de vrije kleuter- Sedan en het Belgisch- en basisschool van De Klinge grensgebied, ter ver- ter plaatse met een onderschei van gewonden. ding werden bedacht. _,jnidigd W.V. nd de zitting van zondag Kursussen «helper» teken van tèchtig jaar Baetens Francis, Deelen Ann, De Paep Rudi, Dobbelaer Glen, Farezijn Rene, Geleyn Karei, Lemmens Alex. Nach- tegael Lieve, Pieters Christia- ne. Roggeman Mare, Spittaels Martina, Temmerman Karei, Van Eynde Kristel, Van Hoor- nyck Martha, Verlee Dirk, Willaert Nicole, Audenaert Jenny, De Puyseleyr Walter, D'Hondt Jean. Fonteyn Eduard, Hierbaut Luc, Maes Rudi, Monier Mireille, Saman Franki, Van De Steen Helga, Van de Steene Luc, Van Puymbroeck Danielle, Ver- straete Antoine, Willems Pa trick, Van Bever Karolina, D'Hondt Christel, D'Hondt Eddy, De Clercq Linda, De Schoesitter Christine, De Waele Luc, Dullaert Jeanine, Geerts Ivan. Gijssêls Micheline, Minnebo Dirk, Schuerman Lieve, Peeters Mare, Smet Bart, Temmerman Jos. Van Cleemput Gunther, Van Der Vloet Jenny, Van Remoortere Freddy, Verhelst Frank, IJzewijn Carina. Kursussen «helpertje» O.-L.-V.-Presentatie Baetens Iris, De Beleyr San dra, De Middelaer Véronique, De Rop Tania, De Vos Ka- trien, Dullaert Ilse, Geboes Karen, Geldof Ilse, Hebb Kristel, Lutz Peggy, Stuer Co- rine. Temmerman Sabrina, Van Maercke Els, Van Mie- ghem Els, Weymeersch Kir- sten. Bas Nezihan, Cappaert Annick. Decocker Gracy, De Cooman Ingeborg, De Geest Els, Fouquart Hilde, Keppens Els, Hofman Tessa, Leyn Jes sie. Molders Krista, Roose Truis, Schelfhout Els, Struys Isabel, Tielemans Karin, Van Egghen Hilde. Van Vlierber- ghe Katty, Vermeulen Els, Vermeulen Sandra, Arhimo El-Belhadji, Boon Els, Bruyn- seels Barbara, Christiaens Pa tricia, Claeysoone Katarina, De Block Katrien, De Laet So phie. Deschrijvere Inneke, Martens Elke, Meul Ilse, Se- ghers Sophie, Selleslags An, Van Aken Veerle, Van Bel Ann, Van Damme Nele, Van De Vreken Ann, Van Hooste Caroline. Van Marcke Domi- niek, Walraevens Ann, Wal- raeven's Sylvie, Wilssens Carla, Annaert Ingrid, Burm Rika, De Schauvre Valérie, Goor- mans Isabella. Hermans Anne, Herssens Sylvie. Heyninck Kristine, Heyninck Peggy, Robberecht Kathy, Schout Marijke. Smet Claudia, Thijs Joke. Van de Merckt Ann, Van Lysebetten Mala, Van Steenlandt Rina. Wuytack An. Sint-Carolus D'Hauwe Kathleen, De Prijc- ker Kristel, De Prijcker Caro line, De Smet Isabelle, Helle mans Miranda, Poppe Els, Thyssens Kathleen, Van Daele Vicky, Van der Gucht Elke, Van Der Vekens Geertrui, Van Hove Annelore, Van Ost Nadine, Verdonck Katia, Weemaes Els, Bogaert Inge, De Baene Amy, De Bock Jes sy, De Munck Christel, De Rudder Heidi, De Wolf Anke, Heyrman Katrien. Perilleux Isabelle. Puylaert Anja, Schuddinck Heidi, Tinck Mi reille, Troch Sabine, Van Ee- naeme Catherine, Verdonck Tamara. Vermeirsch Lieve, Carlon Ilse, Coenen Ann, De Beule Annemie, De Bruyne Katrien. De Cauwer Hilde. De Pauw Peggy, Deschamp Ca therine. Massagie Wendy, Mi- gon Freya, Roels Pascale, Rooman Peggy, Truyens Caro line, Van den Bosch Brenda, Wielandt Eva Heilige Familie Callens Kristel, De Grave San dra, Dieleman Nadine, Heme- laer Martine, Ivens Katty, Janssens Bernadette, Maes Micheline, Peeters Sarah, Thi- ron Karen, Truyens Ann, Vael Veerle, Vanderstoelen Sofié, Van Garsse Birte, Van Huffel Petra, Van Landeghem Els, Vanormelingen Kristel, Ver- berght Veronique, Aerts Gwendy, André Jo-Ann, An né Nicole, Baert Jessie, De Hauwere Ilse, De Langhe Kat- ja. De Meester Hilde, De Meyer Kristel, De Paep Con nie, De Potter Anja. De Smae- le Tina, Franckaert Tine, Fransen Riet, Nobels Katrien, Raemdonck Sofie, Sneyers Corine, Staessens Peggy, Van Damme Isabel, Van Gassen Leentje, Van Haver Bie, Van Overloop Veerle, Van Stee- landt Ilse, Boeckx Eva, De Caluwe Els, De Canne Nata- sja, De Castro Marleen, De Maagd Muriel, De Munck Karmen, Jadoul Pascale, Pie ters Nancy, Ringoot Ann, Sack Ingeborg. Tersago An nick, Van Bel Katia, Van Be- sauw Elke, Van Greet Isabel le, Van Hove Kann, Van Os- selaer Manska. Verhelst Kath leen. Vertenten Els, Vitulo Nadia, Ziaoujal Nadia Jongensschool Sinaai Buyle Pascal, Cerpentier Kris, De Meester Kurt, De Smet Sacha. De Vijlder Dirk, De Waele Tom, De Wilde Bert, Laceur Tom, Molders Filip, Philips Kurt, Sys Jo, Thuys- baert Geert, Van Ginderach- ter Maarten, Van Laere Jur- gen. Van Nauw Pascal. Van tienen Geert, Ongena Kenny, Adriaenssens Stefan. Aerssens Kris, Berckmaes Gerrit, Beir- naert Geert, Bogaert Stefaan, Blommaert Steven, De Maes- schalck Geert, De Witte Wou ter. Ivens Nico, Ongena Bart, Raes Thimothy, Parmentier Jergen, Parmentier Kris, Staessens Dirk, Van Bosch Ronny, Van Damme Wim, Van den Berghe Ronny, Ver- cammen Ludo, Vercauteren Johan, Vijt Norbert. Lagere afdeling Kasteelstraat (normaalschool) De Decker Gino, De Grave Kurt, De Meester Patrick, De Moyer Mark, De Witte Hans. Dhanis Didier. Heynderickx Bert, Keppens Jan, Reykaert Mario. Temmerman Pieter, Van Avermaet Jurgen, Van- denberghe Tom, Van den Branden Jan, Van de Weghe Nico, Van Dooren Geert, Van Puyvelde Claude, Van Roeyen Johan, Van Steelant Mario, Belemchich Brahim, De Bie Philippe, De Busschere Serge, De Kerf David, De Puyseleyr Serge, De Vey Fabrice, De Vijlder Ken, Heyninck Tom, Holvoet Jean-Philippe, Kose Bayram, Maes Sven, Pauwels Piet, Permentier Luc, Rumes Tom, Stremersch Ives, Van Damme Stefan, Van Dorselaer Christophe, Van Driessche Wim, Van Haute Steven, Van Poucke Maarten, Vercauteren Mario, Vijlders Noel, Zuniga Paolo «Helpertje» Sonja Baluwe, Vicky Florijn, Ann Goossens, Domeninck Keppens, Nancy Lens. Vicky Maes, Wendy Meul, Rebecca Pauwels, Debbie Rombaut, Il se Van der Stoelen, Anja Ver- eecken «Ny verheidshelper» Gilbert Delacourt, Karei Ge leyn, Dirk Poppe, Linda Van Driessche. «Junio-helper» Er werden 65 diploma's over handigd aan leerlingen in het sekundair onderwijs in het in stituut Berkenboom Sint-Ni klaas. «Ziekenhelper» Twee personen slaagden in hun examen voor ziekenhel per. Feest bij 't Rode Kruis in Sint-Niklaas. In gezelschap van burgemeester De Vidts pozeren zes RK-medewerkers die al vele jaren medewerking verlenen: de dames Steemans, Duportail, Van Driessche, Stas en De Ceuster en de heer Pauwels (Iv) Vladimir S., dichter, vier jaar lang opgesloten in de Sovjet unie wegens «staatsondermij- nende aktiviteiten». Vladimir had een gedicht gepubliceerd in een blad voor dissidenten. Vladimir is niet alleen. In Chili hakten Pinochet-soldaten de handen van Victor Jara af, om dat hij geen muziek meer zou kunnen spelen. Kunstenaars zijn dikwijls bij de eerste slachtoffers, wanneer de fun damentele mensenrechten ge schonden worden. Kunste naars staan dikwijls vooraan om te ageren tegen deze schendingen. De tentoonstel ling in Temse is hiervan een nieuw bewijs. Sinds 1961 ijvert Amnesty In ternational op onpartijdige wij ze voor de vrijlating van gewe tensgevangenen, bepleit eer lijke processen en voert akties tegen marteling en doodstraf. Als onafhankelijke, wereldwij de organisatie, weigert A.I. fi nanciële regeringen: dit is de prijs om vrijuit te kunnen spre ken. A.l. leeft en werkt met de steun van haar vrijwilligers en sympathisanten. Van bij het begin hebben kunstenaars A.l. geholpen: zij schenken hun werken aan A.l. De jonge kunstenaars die in het Gemeentemuseum te Temse tentoonstellen (o.a. Anneke Rombaut, Jan De Winter, Gal...), verdienen waardering en dank. Ook de kwaliteit van hun werk is op vallend. Op treffende wijze weerspiegelen zij datgene, waarvoor A.l. staat: het onaf gebroken vechten voor men senrechten, voor vrije me ningsuiting, voor de menselij ke waardigheid. Vladimir S., Victor Jara de vele honderdduizenden slachtoffers van brutale rep ressie, onmenselijke en on rechtvaardige opsluiting, mar teling, politieke moord, «ver dwijning», exekutie; allen re kenen zij op de steun van wie nog spreken kan. De tentoonstelling is toegan kelijk van 16 tot en met 31 maart: elke zaterdag van 14 tot 19 u.; elke zondag van 10 tot 12 u. en van 14 tot 19 u. Voor groepen: tijdens de week na afspraak, tel. 03/771.01.23. Georganiseerd door de lokale groep Amnesty International Temse. Verkeersveiligheid is ook in het Stekense centrum een zaak van iedereen. Onder meer daarom richtte de werk groep verkeer van het ACW-Stekene zich tot het gemeen tebestuur. Met het verzoek om het eerste deel van de Kerkstraat tussen markt en Sparrenhofstraat verkeersvrij te maken op zondagnamiddagen van de kermissen. Het gemeentebestuur ging op het verzoek niét in. Ook toen in juni 1984 ruim vijfhonderd handtekeningen aan het schepenkollege werden overhandigd was het antwoord negatief. gen door de plaatselijke poli tie. De laatste tijd bleef die politiebewaking echter meer en meer achterwege... Het Stekense ACW wil voluit meewerken aan goede oplos singen voor genoemde en an dere verkeersproblemen. Gremar De reden die toen werd opge geven waren de werken in de Molcnbergstr. die dus niet als lii/ 't Rode Kruis in Stekene. Acht verdienstelijke RK-leden kregen een onderschei- 8 I (gremar) De werkgroep gesteund door dc hele kristelijke arbei dersbeweging van Stekene liet het daarbij echter niet. In het begin van dit jaar werd bijgevolg een nieuw verzoek in die zin gericht aan het kollege van burgemeester en schepe nen. Op 8 februari antwoordde het schepenkollcgc dat op dit verzoek en deelde mee dat, bij wijze van proef, het gedeelte van de Kerkstraat tussen Spar- renhofdreef en Polcnlaan ver keersvrij zal worden gehouden op zondag 17 maart. Dus op de zondag van het jaarmarktweekeinde. De werkgroep hoopt dat op deze manier het bezoeken van de Stekense kermis veel veiliger en aangenamer kan verlopen. Voor de automobilisten zal het natuurlijk enige aanpassing en/ of geduld vragen, maar deze omlegging is zeker en vast niet onoverkomelijk. Temeer daar 1 bij 't Rode Kruis in Stekene. Twaalf kursisten «helper» ontvingen een brevet marktzemdag"^Stekene ^ko ning» zullen zijn tussen 14 en 19 uur. De ACW-werkgroep is dan ook bijzonder blij met de ze regeling en hoopt dat dit experiment volledig zal slagen. Nog eisen De werkgroep verkeer van het ACW stelt verder met genoe gen vast dat reeds heel wat punten uit hun eisenpakket van januari '84 werden verwe zenlijkt. Men verwijst onder meer naar de zebrapaden aan de kleuterscholen van Bosdorp en Heikant, naar het zichtbaar maken van de hoek Sint-Jo- zefslaan - Ketelaarsgrasstraat, naar het vervangen van bijna onleesbaar geworden ver keersborden enz. De werkgroep blijft echter ook ijveren voor betere verkeersre gelingen voor de zwakste weg gebruikers. In het kader van de veilige schoolroutes hoopt de werkgroep dat het gemeen tebestuur samen met alle be trokkenen zal zoeken naar een degelijke oplossing voor dc Kerkstraat. Zeker nu daar dagelijks vijf schoolbussen moeten doorrijden bij het be gin en einde van de scholen. De eerste maanden van dit jaar werd alles goed ondervan- Bij een ongeval in Antwerpen op de «kleine ring» is in de nacht van zaterdag op zondag een dertigjarige man uit Krui- beke om het leven gekomen. Dirk Koeningsberg uit de Pol derstraat 142 overleefde het niet, z'n dorpsgenoot Mare De Keersmaeker. chauffeur van de auto, werd zwaargekwetst. Dc wagen reed tegen een paal te pletter. Aan de Durmebrug in Waas munster is een 33-jarige man uit Zele verongelukt. Freddy Gielens uit de Verbindings straat reed met z'n auto door de reling van die brug en kwam nadien in het water terecht. Het gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag, enkele uren vóór een rijkswachtpa- trouille het voertuig en het i slachtoffer ontdekte.

De Voorpost | 1985 | | pagina 5