ger sterk vertegenwoordigd karnaval in Grembergen Hamme bereidt zich voor op zijn karnaval Karnaval in Sint-Pauwels Jeugdbestuur van Vigor Hamme viert karnaval KR SE oc Konfetti en serpentines in K.A. Dendermonde Zondag reuze kavalkade te Sinaai ONZE WEERVOORSPELLING Koud, met maartse buien Velt-Dendermonde organiseert lessenreeks biologisch tuinieren Der Voorpost - 15.3.1985 - 9 ionde. Karnaval in Grembergen. Zelfs prinsen zijn maar mensen en dus houden keer van handjes vasthouden. De Star Sisters mogen ondertussen rustig verder zingen •ski: erk, dus zelf dan, voorafge- r een eindeloze rij 'agens waarvan de :rs tot ons groot ge heel wat eerbied op- de kinderen en :pjes en andere lek- zo ver mogelijk naar id gooiden, wat ze- ;t een voorbeeld mag genoemd. vinden we de eigenlij- ivalstoet. die voortdu- onderbroken door jongeren die in :e kledij al dan niet ,n veelkleurig geschil- icht, de verschrikte iwers komen belagen. :t pas gedode muskus die als een wierookvat gezwaaid voor de ogen Ier verbijsterend kij- ischouwers. De stoet elk geval geopend «Kinderen van de de muziekmaat- uit Appels die dat net andere aangelegenhe- inder keurig deed. .kwam de orde van oenst met de onver- jeugdprinsen in een inselijke wagen, on- ijk gevolgd door de in de jeugdprinscs van Getrokken door twee ge schimmels reed die koets het Grembergse ivoorbij. Een minzame ^Jie jeugdprinscs die net »dy Di haar kushandjes jezwaai niet spaarde. ation geleerd is oud gedaan en et hopen dat ze de prins kaar dromen weet te tlsele stapten de reuzen 1 en Belle mee op en om e" c tonen hoe groot ze wel -lc'# terden autopetten (bui- 1 tmaat) kinderbedden en meegevoerd. Dan iek en meer bepaald bekende «Wij zijn de r -S van plezier. Zichem boven», gespeeld door n met een riante bol- ten fijne zwarte broek ra pittcleer. Zoals het n tolbij grote gelegenheden. j. ttmby's uit Grembergen ■or® ook van de partij. Net als in Dendermonde in hun biezonder fraaie ruimtepakken en natuurlijk met hun versie van de space shuttle of was het een andere raket die we heb ben gezien. Kortom, de Grem- by's vormden een van de hoog tepunten. Los Van Heckos is een groep uit Sint-Niklaas die wel eens meer van de partij is op een kamavalfeest. Braziliaans van kleur en kledij, met heuse sambamuziek dansten zij de omloop langs. Een biezonder kleurrijk schouwspel. Opval lend was ook de wagen van deze groep, aan de zijkant voorzien van weelderig uitge vallen ananassen die dienst de den als drankvoorraadkamer. Nog een opwarmertje vorm den de Golden Sticks uit Mort- sel. Jawel, u heeft het goed. Het is een majoretten- en drumkorps dat met de aller- besten meekan en voor niets of niemand moet onderdoen. Uit Aalst kwam Per Total. Het echte karnaval dus. Per Total bestaat zelf vijf jaar en heeft dus al enige traditie. Zij sjouw den alle geluidinstallaties mee die ze de voorbije vijf jaar hebben gebruikt en dat veroor zaakte heel wat decibels. Maar nog belangrijker was volgens hen het komende pausbezoek, waaraan ze een wagen hadden gewijd. De Vossenhoeken pakten uit met de elfde kroegentocht. Reis die volgens hen best kon beginnen aan het doplokaal om te eindigen aan cafe 't Ros, met tussendoor nog 10 rust punten. De mannen en vrou wen van Vossenhoek legden de omloop al rolschaatsend of fietsend af en kregen heel wat applaus. Met een echte Hol landse molen en de Volendam- se klederdracht wist de KLJ van Moerzeke de kijklustigen te bekoren. Maar zoals ze het ons zelf vertelden «in het land van Moes en Waas, eten Hol landers geen kaas». Na hen kwamen de Polderboeren, een van de suksesgroepen uit de Dendermondsc kavalkade. Nu ook werd aangetoond dat de Russen de olympische spelen Op zaterdag 16, zondag 17 en maandag 18 maart vieren de Hammenaren hun grootste feest van het jaar, de Wuitensfeesten, het karnaval. Tydens de perskonferentie lichtte de voorzitter van het Wuitenskomitee, Marcel Van Den Bossche het programma toe. De start zal gegeven worden op zaterdag 16 maart. In de namiddag wordt de Prins der Wuitens 1985, Dreken Roos, door het Wuitenskomitee Drie Hamse Wuitens en de Harmonie St. Cecilia afgehaald aan zijn woning. In stoet gaat men dan naar zaal De Vrijheid voor een bezoek aan het kinderkarnaval, met een play-back show en waar ook de jeugdprinsen zullen verkozen worden. Om 18 u. wordt de prins ontvangen op het gemeentehuis voor de vrolijke zitting en de machtsoverdracht, waarop Burgemeester Baert aan de Prins de gemeentelijke sleutel zal overhandigen. Kj op de jaarlijkse troepenparade met de nationale feestdag in Brussel hebben we de k maanden nergens anders in dit land een grotere vertegenwoordiging van de acht gezien dan in de karnavalstoet van Grembergen. Heel wat would-be soldaten pi inderdaad in ordeloze groepjes mee op. De uniformen van parakommando's, iiseliers en geniesoldaten waren schering en inslag en op een bepaald moment o we dat al deze «oorlogszuchtige jonge mannen» er blijkbaar van dromen een karrière te maken als soldaat. Maar dat zal wel een verkeerde idee zyn van Iwege. \V uitenskavalkade De hoogdag van deze drie da gen karnaval is ongetwijfeld, zondag 17 maart, dag waarop de kavalkade door de straten van Hamme zal trekken, voor afgegaan door een reklame- stoet. De vorming van de stoet gebeurt zoals vorig jaar in de Zouavenstraat, Vooruitgang- straat en Nijverheidstraat. Wegwijzer: Strijderslaan, Transvaal, Vlierkouter, Kan. De Meyerlaan, Damstraat, Damputstraat, Loystraat, Tweebruggenplein, Kapelle- straat. Peperstraat, Markt, Plezantstraat, Slangstraat, Strijderslaan, Posthoomplein, Gasmeterstraat, Guillaume- straat, Spoorwegstraat, Kon. Albertplein, Stationsstraat, Hoogstraat, Kerkstraat, Jager straat en Markt. De sluitings show op het Marktplein is voorzien rond 17u30. Aan de stoet nemen 58 groepen deel, w.o. de fameuze Lodderoeigen uit Aalst. Hamme is vertegen woordigd door Die Hamse Wuitens, Kamavalgroep Ach- terthof, 't Korenbloempje, Bastageba, De Pistons, Ham- voc. Vermaak onder ons, De Dorpsvrienden, De Clowns, Die Hamse Tjoesers, 't Klok huis, De Zwarte Panters, De Stijve Laars en S.K. Van Huyghem. Verder zijn er nog enkele groepen uit Tielrode, Waasmunster, Sint-Niklaas en Moerzeke. Maandagprogramma Om 10 u. zal Prins Dreken Roos en zijn gevolg een be zoek brengen aan de Wuitens- markt in de Buntstraat, die georganizeerd wordt door Ver maak onder ons. Te 15 u. heeft er een optocht plaats naar het Rustoord Meulenbroek, waar men twee uur zal verblijven en zal zorgen voor het nodige amusement. Er zullen gratis versnaperingen uitgedeeld worden aan de inwoners van het rustoord. Om 23 uur, zal er op het Marktplein de Versle ten Wuiten verbrand worden, na de traditionale afscheids toespraken en andere kama- valhebbelijkheden. Daarna zal er karnaval gevierd worden tot in de vroege dinsdagmorgen uurtjes. In de brochure die te koop wordt aangeboden voor de prijs van 50 fr.wordt er hulde gebracht aan Roger Leys, die zijn 25-jarig jubileum viert als lid van het Wuitenskomitee. Door Voorzitter Van Den Bossche wordt hij omschreven als een trouw lid, iemand waar men steeds kan op rekenen. Zijn verdiensten zijn groot. Hij is iemand die daar zelf niet mee uitpakt, daarvoor is hij te bescheiden, maar wij waarde ren wat hij voor de Hamse gemeenschap en voor het Wui tenskomitee in het bijzonder heeft gedaan, zegde de Voor zitter. Een geweldige inzet ge durende 25 jaar. Tijdens de vrolijke zitting zullen nog twee andere leden gehuldigd wor den, voor 10 jaar lid zijn, Gas ton De Backer en Prins Mon I. (bd) van Los Angelos helemaal niet nodig hadden om van zich te laten spreken. FC Den Dij heeft zich laten verleiden door «vrouwelijk» schoon. Met name door the Starsisters die hun beste en stoerste beentje voorzetten op de tonen van hemelse muziek. Dat allemaal terwijl de man nen van den Dijk schotlustig hun voetbaltalenten probeer den te verkopen. Volgde dan een voor ons onbekende groep met de voorloper van onze fiets en was het vervolgens de beurt aan de Triporteurkes die zich in een flanellen maar kraakwitte luier hadden gesto ken en zo de koude wind trot seerden. Met Moes 1000 zitten we weer bij een groep uit het naburige Moerzeke. Voor hen was Texas de inspiratiebron bij uit stek en dat lieten ze dan ook uitgebreid zien. De Boonstraat Wilde Westen Show zo toon den ze het aan iedereen die het wilde weten. Nog muziek, dit keer met de majoretten MDBS van Ber- chém bij Antwerpen Mis schien is MDBS wel de afkor ting van Meisjes dansen bie zonder super want naar de ech te naam hadden we het raden. Zij werden op de voet gevolgd door een prinselijke wagen en door de Snuffelledcn die zich als majoretten hadden weten te verkleden en dat nog zeer goed hadden gedaan. Alleen viel de Snuffclwagen nogal flauwtjes uit en kan men van een dynamisch en kreatief jeugdhuis in feite meer ver wachten. Dat zal dan wel voor volgend jaar zijn. De stoet werd besloten met de KLJ van Kastel die een flinke voorsprong had genomen op onze tijdrekening en met haar raket naar het jaar 2500 wilde. Een fraai werkstuk, dient ge zegd en het feit dat het ook konfetti in het rond kon slinge ren, bewijst dat men hier heel wat uurtjes aan besteed heeft. Kwam dan nog een ziekenwa gen van verdacht allooi en meteen viel het doek over de Grembergse stoet. Het verantwoord en degelijk opleiden van 180 voetballende jeugdspelers bij voetbalclub KFC Vigor Wuitens Hamme betekent een zwaar seizoen budget. Om dit budget in evenwicht te houden zijn er inspanningen nodig van een energiek jeugdbestuur. Daar om organiseert het jeugdbe stuur van Vigor tijdens de ko mende kamavaldagen ook een echte grote kamavalfuif op za terdag 16 maart vanaf 19 u, op zondag 17 maart vanaf 17 u en op maandag 18 maart vanaf 17 u in het Hoefijzerken op de Markt te Hamme. Ouders en aanverwanten van de jeugd spelers, supporters en sympati- santen en alle kamavalvierders worden er verwacht door het jeugdkomitee van Vigor Wui tens Hamme. Vooral als ook Sint-Lievens Houtem wordt overwonnen zaterdag a.s. - wedstrijd te 16 u op het stadion in de Sportpleinstraat - zal er door de Vigor-familie duchtig gefeest worden. (VGP) nde. De Vossenhoekers pakten uit met hun elfde kroegentocht die overdutde Hieltjes verliep (v) Dendermonde. Karnaval in het Atheneum. Een massa verklede kinderen kwamen erop af (foto Piet Hermans) Een kamavalfeest voor kinderen Ruim tweehonderd, vooral jonge, karnavalisten gingen vorige zaterdag gretig in op de uitnodiging van de Ryksbasisschool - Station Dendermonde om er in de feestzaal echt zwaar karnavalesk tegenaan te gaan. Er was voor alles gezorgd en het jonge volkje kon zich over vloedig bevoorraden in konfet ti en serpentines maar voor de ouders en sympatisanten was het vanaf 14 uur uitkijken naar het programma dat de leerlin gen en hun leerkrachten in elkaar hadden gebokst. Het was af. dat werk. De kleinsten verschenen als 'Show girls and boys', voerden een Indianen- dans op waar zelfs Sitting Bull bij verbleekte en samen met het eerste leerjaar werden de onvermijdelijke Smurfjes in een polonaise aan het werk gezet. Toen was er de intrede van karnavalprins Roger, duidelijk getekend door zware late uurt jes daags voordien, met zijn gevolg. De jeugd werd met een karamcllenregcn begroet Patatje, zelf nog erg jong, deed het als gastklown erg goed en de twee voorziene op tredens kregen nog een derde verlengstuk. Maar de leerlin gen van de Rijksbasisschool zorgden toch ook voor erg ge smaakte nummertjes. Zoals het tweede leerjaar met een Spaanse dans en vier C met het verhaal van Catootje. De Het karnaval mag in de stad Sint Niklaas dan misschien wel niet van de grond komen, het kamavalgebeuren in de deelgemeente Sinaai floreert des te meer. Sinaai levert de Prins van Groot-Sint-Niklaas af en organizeert elk jaar met halfvasten één van de grootste kamavaloptochten uit het Waasland Ook aanstaande zondag trekt de stoet weer door de Sinaaise straten. De aanvang is om 15 uur in de Hulstbaan. Volgende week mag U in dit blad een ruime bijdrage met heel wat knallende foto's verwachten want het karnaval bij de Sinaaise Bokken is steeds een «aparte gebeurtenis» I.E. Rijksscholen van Evere en Aalst hadden een fanfare naar Dendermonde afgevaardigd. Jeugd en ouderen waren erg entousiast en de leerlingen van het zesde leerjaar hadden het erg moeilijk hun vogeltjesdans volledig op het podium te zet ten. De discobar, met DJ mis ter B.A. Strubbe, ging er daar na zwaar tegenaan. Er werd een massa frisdrank verkocht uurlzel^t'erolich^alleen^noe Dendermonde. Karnaval in het Atheneum. De allerkleinsten als volleerde ballroomdan- bier te drinken en het zoetere sers °P de vloer (foto Piet Hermans) vocht aan de nakomelingen te i laten. Toen Prins Roger het feest verliet konden alleen de nieuwe snoepjes het gewoel van de jonge kamavalklanten even onderbreken. Dendermonde lijkt met dit nieuwe initiatief, voordien was er ook al wel een kamavalfeest maar dat viel toen steeds bin nen de lesuren, een karaavale- venement op te kunnen bou wen dat snel traditie kan wor den. Volgend jaar is er trou wens zeker weer een kamaval- happening in de feestzaal van het K.A. Dendermonde. Waarvan akte. Hugo Aerts Vocht en koude zijn de wceringrediënten van de komende dagen. Ons land bevindt zich in een noordwestelijke luchtstroming, waarin heelwat buien meetrekken. Van daag vrijdag neemt de bewolking toe en krijgen we regen die zal overgaan in natte sneeuw. De matige wind draait daarbij van zuidwest naar noordwest en de middagtempe- raturen bereiken geen hogere waarden dan 5°. Bij een noordwesten- tot noorderwind krijgen we zaterdag en zondag een aaneenschakeling van maartse buien, overwe gend onder de vorm van natte sneeuw. Daarbij kan 's nachts de temperatuur tot iets beneden het vriespunt dalen. Onder invloed van een naderende wig van hoge- luchtdruk zouden maandag de opklaringen breder worden en de buienaktiviteit worden onderdrukt. Dat zou maar tijdelijk zijn, want naar dinsdag toe, naderen ons regenge- bieden vanaf het westen. Het wordt dan wel iets minder koud. «Maart roert zijn staart», zegt de volkswijsheid. Er bestaan nog andere gezegdes zoals «Een koekoeksroep ter helft van maart, is de boer een daalder waard» en «Zaai niet in maart te vroeg, d'er is nog tijd genoeg». (edm) Mpnonde. Los Van Heckos is een jaarlijkse gast op het karnaval in Grembergen. jter waren ze naar Rio geweest, maar omdat het hier kouder is moesten ze zich warm Voor deze cyclus werd een beroep gedaan op niemand minder dan de heer Paul Van Oosterwijck. Een man die reeds meer dan 15 jaar op wetenschappelijke verant woorde basis het biologisch te len op de voet volgt, allerlei proeven en experimenten doet en zijn opvattingen en bevat tingen neerpent in het Sei- zoentje. De eerste les heeft plaats op dinsdag 19 maart te 1to f»"' r:n.iar.k...' terstraat, Dendermonde (Sint- Gillis). Hierin zal gehandeld worden over de bodem. Lichte bodem en zware gronden, wel ke voedingsstoffen ze nodig hebben. Hoe we onze compost moeten aanpassen aan onze bodem. Want de zaak van de grond is nog altijd de grond van de zaak. Op dinsdag 2 april heeft de tweede les plaats, eveneens in het Gilden huis om 19.30 u. Ditmaal Zondag ging in Sint-Pauwels de karnavaloptocht uit. Boven het Schuttershof uit de Gentstraat, onder een smurfendelegatie uit BeLsele (Iv) welke voedingsfouten en -ge breken er in onze bodem zit ten, hoe we ze kunnen herken nen en opsporen, welke gebre ken en ziekten onze planten kunnen vertonen en wat wc cr dan aan kunnen doen. De der de les is een praktijkles. Deze heeft plaats op zaterdag 22 juni Johny Jacobs, Hoofdstraat 56, een of twee lessen volgt, be- Appels. Hier worden op de taalt als lid 50 fr. per les, en als gebreken en de kwaliteiten ge- niet lid 100 fr. wezen, doet men een bodem onderzoek en geeft men een biologisch bemestingsadvies. Voor deze uiterst leerrijke en boeiende cyclus van drie lessen betalen Velt-leden 100 fr. en

De Voorpost | 1985 | | pagina 9