Verenigingen, bedrijfsleven en banken steunen sociale proiekten in Sint-Niklaas Zeven leden van De Lachende Klomp te voet van Colmar naar Nieuwkerken G. Anthuenis verwerpt aantijgingen F. De Bondt ACV-VKAJ-Beveren ongerust Bejaarde vrouw dood in Sint-Niklaas Werken aan kruispunt De Ster in Sint-Niklaas Sint-Niklase jeugdraad zet enkele boeiende projekten op 't getouw a Staatssekretaris André Kempinaire steekt Wase ondernemers hart onder de riem 12 - 29.3.1985 - De Voorpost Grote Ring in 't Waasland Volksvertegenwoordiger Georges Anthuenis (PW) heeft gereageerd op een stellingname van senator Ferdinand De Bondt (CVP) die in De Voorpost van 8 maart (pag. 1) verscheen. Diskussiepunt: de Grote Ring in 't Land van Waas en de informatie daarom trent. U leest hierna de reaktie van Anthuenis. Enkele weken terug meende senator De Bondt zijn gal te moeten spuwen omtrent mijn beweringen op de vergadering te Haasdonk van het aktiekomité Neen aan de Grote Ring", dat minister Olivier van openbare werken beslist had het vak tussen de E3 en de Liefkenshoektunnel aan te leggen. Hij gebruikte hierbij nogal krasse uitspraken die men van een senator toch niet zou verwachten. Blijkbaar houdt senator De Bondt nog steeds aan de oude leuze Zwijg en houd de mensen domTot zijn grote ergernis heeft hij nu moeten vaststellen dat anderen hem in zijn informatieplicht zijn vooraf gegaan. Als voorzitter van de senaatskcmmissie van infrastruktuur schijnt dat bij hem wel heel hard aangekomen te zijn, dat hij onwetend was over beslissingen die op het ministerie van openbare werken waren getroffen. Door mijn mededeling aan de bevolking, dat de aanleg van de autoweg tussen de E3 en de Liefkenshoektunnel zou beslist zijn, is senator De Bondt dermate in zijn wiek geschoten dat hij meende de klus te moeten klaren door met modder te gooien. Waarom heeft hij zich niet in plaats daarvan geïnformeerd en gedokumenteerd? Ondertussen is gebleken dat ook senator Nelly Maes een bevestigend antwoord kreeg op een mondelinge vraag aan de minister van openbare werken, over de aanleg van het bewuste vak van de Grote Ring. Mijn beweringen kloppen dus, en er is dus geen sprake van enig taktiekjezoals senator De Bondt wil doen geloven. Als hij zich dan toch beschouwt als 'dé verdediger van het Waasland», waarom heeft hij zich dan nooit vragen gesteld over de bouw van drie zeer belangrijke kunstwerken in het tracé van deze autoweg? De Tijsmanstunnel op de rechter oever bestaat; de tunnel onder het dok te Kallo (Waasland) is aan afwerking toe, en de bouw van de Liefkenshoektun nel is voorzien. De senator is tegen de autoweg, maar laat stilzwijgend toe de kunstwerken in deze autoweg aan te leggen. Meer dan anderen heeft hij de kans gehad om de bouw van deze kunstwerken te verhinderen, of is de senator misschien van mening dat deze miljardenkunstwerken voor de lolworden gebouwd? Is dan mijn vrees, dat het vak van de Grote Ring, nl. de verbinding van deze tunnels, ons wel eens zal opgedrongen worden dan zo verwonderlijk? Bovendien zijn deze tunnels zo opgevat om veel verkeer te verwerken. Dat moet toch ook van ergens komen. Zij die nu doen alsof hun neus bloedt, zijn geen verdedigers van het Waasland, maar handelen juist schijnheilig en doen aan -volksverlakkerij» Ik heb bovendien nooit viktorie gekraaid bij de beslissing om dit vak van de Grote Ring aan te leggen. Integendeel, ik heb het aktiekomité steeds gesteund en dat weten zij. Voor mij moet de ring er niet komen, niet als autoweg en ook niet als expresweg. Niemand kan mij echter verbieden de minister van openbare werken vragen te stellen over de grote infrastruktuurwerken in hel Waasland en dan de antwoorden aan de bevolking kenbaar te maken Als senator De Bondt meent, dat het de plicht is van de Wase parlementairen om de »streekbehoeftente verdedi gen, waarop wacht hij dan om samen met mij de moderni- zering van de doortochten van de grote rijkswegen in de vele Wase gemeenten te bepleiten of zijn dat ook blauwe kadeautjeswaarvan hij niet wil weten? Ook dat is parlementair werk, maar dan in de echte zin van »werk» en niet het publiceren van zure oprispingen van een zich voorbijgestoken voelende senator. Georges Anthuenis, volksvertegenwoordiger. Hand in Hand De gemeente Beveren wil werklozen die vrijgesteld zijn van stempelkontrole inzetten voor bejaarden- en zieken hulp, in de jeugdzorg en voor verkeersprojekten. Da's op het eerste gezicht een puik initiatief, maar volgens de ACV-jongerenwerking van Beveren, de KAJ-VKAJ- en ACV-Jongeren schuilt er een addertje onder 't gras. Want over de arbeidsvoorwaarden zélf wordt met geen woord gerept en werkzoekenden zullen zich onbezoldigd inzetten (het kost de gemeente niks). Dat noemen de kristelijke jongerenorganisaties een vorm van uitbuiting. «Onze eis is duidelijk», aldus de jongeren. «Deze wan- praktijken moeten dringend verboden worden, maar tege lijkertijd moet er geld vrijgemaakt worden voor deze projekten om werklozen daadwerkelijk aan 't werk te stellen in arbeidsovereenkomsten van onbepaalde duur». En nog: «Eerst een menswaardig loon, dan pas onze totale inzet!». <wv) Aan de Heistraat in Sint-Niklaas, ter hoogte van haar woning, werd de 81-jarige Gerarda De Groote door een auto gevat toen ze de straat wou oversteken. De vrouw werd naar het ziekenhuis gevoerd, waar ze bij haar aankomst al was overleden. Al geruime tijd wordt bij het ministerie van openbare werken aangedrongen op veiligheidsmaatregelen aan het kruispunt van de Lange Rekstraat met rijksweg 14. Uit een mededeling van minister Olivier aan volksverte genwoordiger Georges Anthuenis blijkt dat de toestand aan dit kruispunt in mei 1984 werd besproken met de hoofdkommissaris van politie te Sint-Niklaas De aanleg van een verhoogde middenberm op de rijksweg 14 werd reeds bij deze gelegenheid beslist, zodat het oversteken van deze weg nu in tweemaal zal kunnen gebeuren. Volksvertegenwoordiger Anthuenis had ook voorgesteld een onderzoek in te stellen om het aantal rijstroken te kunnen verminderen. Gezien de verkeersdrukte van 9768 voertuigen per dag is de minister echter van mening dat niet kan ingegaan worden op dit voorstel. De minister heeft zich akkoord verklaard om een nieuwe verkeerstelling uit te voeren om nog meer actuele gege vens te krijgen In zijn antwoord aan Georges Anthuenis bevestigt hij, akkoord te gaan om de aanspassingwerken in te schrijven op de kredieten van 1985. De uitvoering van deze werken zal echter nog wel een poosje op zich laten wachten omdat nog enkele onteigeningen nodig zijn voor de aanleg van vrijliggende fietspaden en om de zichtbaar heid op dit kruispunt te verbeteren Het bedrijfsleven, financiële instellingen en verenigingen van allerlei slag reiken in het pinksterweekend de hand van de sociale welzijnssektor. Van 24 tot 27 mei vindt in een tent op de Sint-Niklase Grote Markt de aktie Hand in Hand plaats ten gunste van een drietal sociale projekten. De financiële opbrengsten van vier dagen festiviteiten komen ten goede aan drie sociale instellingen. Op het programma staat ondermeer een kindernamiddag, een stadswandeling voor het ganse gezin, de Eddy Wally-show en verder optredens van verschillende Vlaamse artiesten in Sint-Niklase muziek- en dansgroepen. Hand in Hand is geen totaal nieuw initiatief. Al in 1983 had de eerste uitgave plaats. Onder erbarmelijke weersomstandig heden stond toen voor de eer ste maal een grote tent op de Grote Markt. Men haalde toen een financieel resultaat van driehonderdduizend frank. Dit jaar willen de organisatoren echter een nog grotere geldop- brengst verwezenlijken. Hand in Hand rekent hiervoor op de medewerking van de vele vere nigingen van Sint-Niklaas en het Waasland. Wordt het pink sterweekend opgevuld met or ganisaties van deze verenigin gen, dan biedt Hand in Hand ook de mogelijkheid om op voorhand en op een tijdstip dat een vereniging past, een aktivi- teit te ontplooien die tot doel heeft een opbrengst te realize- ren ten voordele van Hand in Hand. Zo organiseert de Ka mer van Handel en Nijverheid een zakenlunch voor bedrijfs leiders met als gastspreker mi nister Gaston Geens, voorzit ter van de Vlaamse Exekutie- ve; doet Boerke Naas een om megang op de markt, geeft Sint-Genesius een benefiet voorstelling van het toneelstuk «Een parel van een meid» en stellen badmintonklub De Mintons, sportklub Diwi en de Wase Zwemkring sportmani festaties in het vooruitzicht. Stadsbestuur draagt tien procent bij De ganse organisatie van Hand in Hand is in handen van privé- personen. Niettemin kunnen ze op de volledige steun van het stadsbestuur rekenen. De schepen van sociale zaken. Werner Rogiers, beklemtoon de dit door zijn aanwezigheid op de voorstelling van het pro gramma op een avond die nor maal volledig in beslag geno men wordt door het schepen kollege. De opbouw van de tent zal dan weer gebeuren door manschappen van de Westakkerskazerne. Het stadsbestuur zei ook toe, de netto-opbrengst van Hand in Hand te zullen verhogen met tien procent, tot een maximum bedrag van 50.000 frank. De organisatoren kie zen voor een dergelijke organi satie omdat ze voor een risiko- dragend initiatief géén gebruik willen maken van gemeen schapsgelden. Het geld zal tenslotte ten goe de komen aan enkele sociale projekten Momenteel bezit Hand in Hand vijftien projekt- voorstellen. Hand in Hand wil immers geen instellingen steu nen maar specifieke projekten, zodat het resultaat van de aktie konkreet kan getoond worden. Het is trouwens niet Hand in Hand dat beslist over de te steunen sociale projekten. De sociale instellingen die een projekt indienden zullen onder elkaar uitmaken welk projekt de meeste seun verdient, wat het waardevolst is. Deze afwe ging zal in de komende dagen gebeuren. Het programma Het hoogtepunt van de Hand in Hand-aktie wordt wellicht gevormd door de manifestaties op de Grote Markt van 24 tot 27 mei. Het begint op 24 mei met een officiële openings avond waaraan De Kunst vrienden, Close Up, Kracht en Geduld, The Blue Birds Big Band, Freddy Stewart en Jean Walter meewerken. De voor zitter van Hand in Hand, Bob Van Hoecke, en burgemeester De Vidts zullen de openings toespraken voor hun rekening nemen. Het programma van de openingsavond toont de in tentie van de Hand in Hand- organisatoren. Men mikt niet zozeer op grote namen zoals in 1983 met Freddy Breek maar men wil «populaire ve detten die het grote publiek aangenaam kunnen boeien». Op de avond van 24 mei kun nen de verenigingen of instel lingen die voordien een aktivi- teit ontplooiden ten gunste van Hand in Hand de opbrengsten overhandigen aan de organisa toren. Op 25 mei start de dag al vroeg met een demonstratie Ehbo en een bloedinzameling van het Rode Kruis, 's Namiddags ko men de kinderen aan hun trek ken. Toneelkring Sint-Gene sius koördineert deze middag. De kindernamiddag fungeert ook wel als kinderopvang, want men biedt de ouders de gelegenheid, om eens een za terdag te kunnen winkelen zonder de kinderen. En daar mee bewijst men de hande laars van de stad en de Stads- kernkomité-leden een dienst, aldus Hand in Hand. Zaterdagavond wordt een hoogtepunt. De organisatoren spreken van «de Hand in Hand-apotheoze onder be scherming van de burgemees ter». Een zeven mansorkest zorgt voor de muziek, er zijn optredens van de harmonie Excelsior en de meisjes van turngroep Kracht en Geduld, en de dia- en fotoklub Close Up verzorgt een audio-visuele show. Op het programma staan ver der optredens van Ignace, Martin De Jonghe (alias Ver- crusse) en Uliane St.-Pierre. Op 26 mei zorgt Jaycees voor een familielunch met visuele en muzikale animatie en in de namiddag organiseren de Wa se Steinbockvrienden een stadswandeling voor het ganse Zoals elk jaar maakt Nieuwkerken zich gereed om weer duizenden wandelaars op te vangen. Terwyl het organisa- tiekomité druk bezig is, heeft men bij de medewerkende wandelklub De Lachende Klomp ook niet stilgezeten. Zeven leden van De Lachende Klomp hebben een tocht gepland van 550 km, verdeeld over twaalf dagen. Vertrek punt is Colmar in Frankrijk, tevens zusterstad van St.- Niklaas. Hun bedoeling is niet, een prestatietocht te leveren, wel promotie te voeren voor de wandelsport in 't algemeen. Tevens willen zij de Klompen- tochten en het Waasland in het buitenland nog meer kenbaar maken. Dat zij daarbij hun wandelklub De Lachende Klomp niet vergeten is evi dent Daarom stappen ze ook twaalf dagen in hun klubtenue. Dat dit positieve resultaten op levert werd in het verleden aangetoond. Enkele jaren ge leden kwam een groep DLK- ers te voet van Consdorf in het G.H. Luxemburg (300 km) naar de Klompentochten. De ze Luxemburgse klub kwam intussen al driemaal met een volle autocar naar de Klom pentochten. Verleden jaar kwam dezelfde groep van ze ven te voet terug uit Langen- lonsheim in Duitsland (400 km). Deze Duitse wandelklub was verleden jaar vertegen woordigd met 42 wandelaars op de Klompentochten. Zij hebben reeds aangekondigd dat ze dit jaar met 50 deelne mers terugkomen. Ook Col mar is reeds bereid; voor 1986 beloofden zij reeds twee auto- De zeven leden van De Lac hende Klomp zijo: Irene Nijs- Morel (53 j.), Fierens Gabrièl (58 j.), Vercruyssen Francois (37 j.), Nijs Marcel (58 j.). Verzorgers: Struyf Francois die ook chauffeur van de zwerfwagen is. Coleta Struyf- De Borger en Ivonne Fierens- Van Snick. Voorbereiding Dat zulke tochten heel wat voorbereiding vergen is heel goed begrijpelijk. Na vele op zoekingen, aanvragen voor do- kumentatie over de te door trekken streken, telefonische en schriftelijke afspraken, op zoeken van slaapplaatsen enz. kon men aan de eigenlijke ver kenning beginnen Op 15 december heeft men dan met vier de eerste verken ning ter plaatse gedaan. In Colmar werden ze door de plaatselijke wandelklub opge wacht en zeer goed ontvangen. Deze klub was heel tevreden en onmiddellijk bereid om mee te werken. Ondanks de pech onderweg en het zeer slechte weer geraakte men 's anderendaags toch tot in Mor- hange. Door de strenge winter kon de verkenning van het tweede gedeelte slechts door gaan op 24 februari. Weer slechte weersomstandigheden, mist en ijzel en bovendien een defekte wagen. Toch geraak ten ze na veel moeilijkheden tot Hamme-Mille. Het laatste stuk werd dan nog later ver kend, zodanig dat alles op punt kwam te staan. Geen sinekure, deze verkenningen. Reisweg Op 2 april vertrekt het zeven tal dus met de zwerfwagen naar Colmar. Daar zullen ze opgewacht wor den door de wandelklub van Colmar. Op 3 april om 7.30 u. begint dan het grote avontuur. Van Colmar naar Wisembach, gezin. De wandeling eindigt in de tent op de Grote Markt, waar 's avonds volksdans en een gezellig samenzijn gepland zijn. De laatste dag, 27 mei, komt het Vlaamse Kruis aan de beurt en deze dag is gericht tot de derde leeftijd. In de namid dag treedt Eddy Wally op. Voor al deze aktiviteiten stel den de organisatoren toe gangsprijzen vast. Voor de openingsavond bedraagt de toegangsprijs 100 fr, de kinder namiddag 40 frank, de Hand in Hand-apotheoze 100 frank, de familielunch 250 of 150 frank. de stadswandeling 30 frank de Eddy Wally-show frank. Voor kaarten kunt u op a veel plaatsen terecht. Om meer in de Wase kantoren de financiële instellingen kaarten ter beschikking. De stedelijke jeugdraad van Sint-Niklaas neemt een zestal initiatieven tijdens het «Internationaal jaar van de jeugd». Uiteenlopende thema's komen aan bod die telkens op een verschillende doelgroep gericht zijn. Er worden aktivitei ten op het getouw gezet rond drie van de zeven deelthe- ma's van het «I.J.P.»: vrede, gemeentelijke participatie en jonge migranten. De eerste jeugdraad-manifes- netjes opgelaten, tegen de ach- tatie had plaats op zaterdag 23 tergrond van volksdans en februari en was voor de aller- spontane jeugdpoëzie over jongsten bestemd. In samen- vrede. Soortgelijke symboli- werking met de v.z.w. Titanic sche akries zullen ook door- en de Vriendenkring van Oud- gaan in de deelgemeenten Si- Atheneumstudenten naai en Nieuwkerken. (VKOAS) werd Eva Bals De vredesgedachte zal op- Speelteater naar de Wase nieuw het «leidmotief» zijn op hoofdstad gebracht. Een der- de vergadering van de jeugd- tigtal kinderen, twee volwas- raad op donderdag 19 septem- sen akteurs en drie muzikanten ber. Geïnteresseerde indivi- voerden de kindermusical «De duele jongelui en afgevaardig- Boot» op in een afgeladen vol- den van jeugdverenigingen le stadsschouwburg. Ruim vijf- zullen er een openhartig ge- honderd grote en kleine kinde- sprek kunnen voeren over de ren. in gezins-, klas- of jeugd- problematiek van oorlog en bewegingsverband, waren ui- vrede. Een gelegenheid om te terst entoesiast over het ver- polsen wat er zoal aan ideeën toon. De stadsschouwburg leeft bij de Sint-Niklase jeugd, barstte in zijn voegen. De zaal en deze opvattingen aan elkaar was te klein, want tientallen te toetsen, belangstellenden konden geen toegangskaart meer bemach- Participatie tigen. Het eerste weekeinde van no- vember staat de werking van re"e de jeugdraad en de wisselwer- Zondag 5 mei organiseert de king met de aangesloten vere jeugdraad een vredesboom- nigingen centraal op een stu- plantingsaktie onder het motto diedag. Een en ander is nog «Liever bomen dan bommen», steeds vatbaar voor verbete- Via een vredesspel wordt een ring. sensibilizering nagestreefd Samen met deskundigen uit rond de drie pijlers waarop het jeugdvormingswerk zal op vrede gebouwd moet worden: een niet-schoolse wijze ge- ontwapening - ontwikkeling - zocht worden naar nieuwe per- mensenrechten (de zgn. vre- spektieven en werkingsvor- desdriehoek). Als apotheoze men. Gehoopt wordt dat deze worden enkele vredesboom- studiedag enkele nieuwe im- pjes geplant en vredesballon- pulsen geeft aan de jeugdraad. Tegelijk is het een kans jeugdverantwoordelijken elkaar beter te leren kenne waarderen. Ook kunnen we vertegenwoordigers i Jeugdraad zo sneller gc greerd worden. Op de jeugdraad-vergad van donderdag 21 nove wordt het Sint-Niklase jc beleid onder de loupe men. Hoe wordt dit pakt, houdt men rekenii adviezen van de jeugdrat wat hebben de politieke tijen verwezenlijkt drie j; de gemeenteraadsverkiei van 1982? Dat zijn de waarop men een antwoort wacht van de jeugdsche| van de afgevaardigden jeugdraad van de vier gem teraadsfrakties. Jonge migranten Eveneens in het najaar weegt de jeugdraad de o satie van een ontmoeting of -avond met jonge mi api ten. Vertrekkend van g( et waardigheid, de erkennin !t eikaars kulturele eigenhe en het streven naar integrate jje de jeugdraad met dit initr- het naast elkaar leven Vlaamse jongeren en de grantenjeugd overbru) Een druppel op een hete of voorbode van een klimaat? In elk geval moe tracht worden van Sint-N een stad te maken waai] voorèllc jongeren goed leven en wonen. Over vot inhoud van dit initiatief nog onderhandeld met mi tenorganisaties. VI 47 km over de Col du Ht Ribeauvillé, 742 m, waarna de Col Petit Haut 992 m, vervol gens de Col de St. Marie, 772 m. Donderdag 4 april van Wisem bach over St Die, Raon l'Eta- pe naar Badonviller, 45 km over berg en dal. Vrijdag 5 april van Badonviller naar Dicuze, weer 45 km. 2Laterdag 6 april van Dieuzc over Con- thil, Morhange, Faulqemont naar Varize, afstand 50 km. Zondag 7 april (Pasen) Varize - Boulay - Dalstein - Thionville - Hettange-Grande, 51 km. Maandag 8 april Hettange- Grande over de Luxemburgse grens - Esch s/Alzette - Cle mency - Arlon, 50 km en weer zware beklimmingen. Dinsdag 9 april Arlon langs Heinsch - Anlier - Fauvillers naar Mor- het, 48 km. Woensdag 10 april Morhet langs St. Hubert - Ro- chefort tot Havrenne, 46 km. Donderdag 11 april Havrenne - Ciney - Gesves - Namèche - Marche-les-Dames (ook niet om te lachen). Vrijdag 12 april Marche-les-Dames over Leu- ze-Eghezée tot Hamme-Mille, 42 km. Zaterdag 13 april Ham- me-MilIe langs Neerijse - Leef- daal - Perk - Zemst tot Kapel len o/d Bos, 39 km. Zondag 14 april Kapellen o/d Bos - Tisselt - Puurs - Borncm - Temse - Nieuwkerken. In Nieuwkerken willen ze toe komen rond 13 u., waar ze hopen hun vele buiten- en bin nenlandse wandelvrienden te ontmoeten. Wij wensen ze sterkte en ho pen dat zij goed en wel te Nieuwkerken aankomen. Zij danken alvast het kernkomité van de Klompentochten, hun klub De Lachende Klomp en vele anderen die spontaan heb ben meegewerkt om deze tocht te verwezenlijken. Karnavaloptocht in Haasdonk. De Sint-Niklase formatie Los Van Heckos op z'n Braziliaans in deze deeleemeente van Beveren (Iv) Kunnen de Wase textielondernemingen even enthousiast terug kjjken op het ja tree 1984 als op 1983? Hadden de Wase groothandelaars in textielwaren in 1984 me i" v reden tot juichen als in 1983? Kropen de scheepsbouw, de kousen- en sokkenn "loÊ verheid en de bouw in 1984 uit het diepe dal waarin ze in 1983 terechtkwamen! Op al deze vragen kon de Kamer van Handel en Nijverheid in Sint-Niklaas een antwoo »er geven, want vorige week hielden ze hun jaarvergadering. In 1983 was dit de aanleidingi R v een overzichtelijk jaarverslag uit te geven, maar een terugblik op de ekonomischc tocsU fcdi van de Wase bedrijven in 1984 is er niet. De Kamer van Handel en Nijverheid met 2 direkteur Raoul Syts kreeg onvoldoende informatie van de Wase bedrijven, die lid zijn v de handelskamer. Raoul Syts beperkte zijn informatie over het Wase bedrijfsleven dan ook tot de aktiviteit van de handelskamer zelf. Hij konstateerde dat er een vrij hoog aantal seminaries wai r zeer specifieke, ekonomische en financiële aangelegenheden. Hij verwees tevens o ds n I Sint-Niklaas. Bij de Kamer voor Handel en Nijverheid was onlangs staatssekretaris André Kempinaire te gast. Voorzitter Raoul Syts van de handelskamer verwelkomde behalve de bewindsman ook een heleboel Wase prominenten (delro) hoi de betrokkenheid van de Kamer van Handel en Nijverheid bij nieuwe initiatieven i ichen Ccfi-Waasland, het bedrijvencentrum en de samenwerking met de Nationale Bank itege België, de Belgische vereniging der Banken en het VKW (Vlaamse Kristelijke Werk vers). 'f: O De jaarvergadering van de Handelskamer was wel een gelegenheid om vele politieke ekonomischc prominenten uit het Wase leven samen te brengen. Ze luisterden onderra stemr naar de toespraak van de staatssekretaris voor Buitenlandse Handel André Kempina ,p Zijn rede ging natuurlijk over het belang van de uitvoer van Belgische goederen. belichtte de voorbije en huidige toestand van de Belgische buitenlandse handel, sprake u de voornaamste handelspartners van Belgic en de sektoriële toestand. Tenslotte ver da ,r lijkte hijgde middelen voor een handelspolitiek. Hij stak de Wase ondernemers trom een hart onder de riem wat betreft de texticluitvoer. Textiel, aldus Kempinaire, is één de grote katcgoricën die een opmerkelijk gunstige uitvoerevolutic kennen. Aangü 1 naast de bouw en metaal de textielnijverheid de grootste werkvcrschaffer en basisindu aa' is van de Wase industie is dat zeer goed nieuws voor Wase ondernemers en politi staatssekretaris verblijft trouwens sedert afgelopen vrijdag in Japan, waar ondei kontaktdagen gewijd zijn aan textiel. De direkteur van de Wase Kamer van HamL- Nijverheid, Roaul Syts, volgt deze kontaktdagen van zeer nabij, want hij maakt deel ui' er de delegatie die Kempinaire op zijn Japanse reis vergezelt. Syts beklemtoonde in zijn welkomstwoord de moedige houding van de nationale regel Hij sprak goedkeurend over de devaluatie van de Belgische frank, de wijzigingen a<ra c ,c indexmechanisme, de sanering van de staatsfinanciën, het bedwingen van de loonlaste de vermindering van de fiskale druk. rp. Qt Het legde er ook de nadruk op dat de werkgevers hun aandeel in het kreëren werkgelegenheid duidelijk hebben opgenomen. Wie vooralsnog wil weten hoe het de Wase bedrijven verging in 1984 houdt best de bulk jc ^e(( van de Handelskamer in het oog. In drie opeenvolgende nummers zal dc situatie worden gezet. De gclate (en ei vai To

De Voorpost | 1985 | | pagina 12