Alain Collier: «Wij zijn slechts uitvoerders van de beslissingen van een gemeentebestuur» Anonieme alkoholisten in Beveren: «Vriendschapsband houdt ons van de drank af» s Een Kongolese Sint-Niklazenaar De Voorpost sprak met de Wase rijkswachtkommandant IN AA KOMT HET ER NIET OP AAN IEMAND TE Z'JN MAAR uel Iemand Ite De Voorpost - 29.3.1985 - 13 Alain Collier is al de derde rijkswachtbevelhebber in het Wase distrikt sedert 1980. Hij volgde begin maart Ludo Van Der Stock op, die in zijn mtyoorsexamen slaagde en meteen verhuisde naar een nieuwe eenheid. Alain Collier, 32 jaar, kapitein en Sint-Niklazenaar, zit in dezelfde schuit als Van Der Stock: het bevel van de Wase rykswacht kombineren met het voorbereiden van zijn majoorsexa men. Colliers verblijf in de Wase hoofdstad zal kort zyn, maar toch lang genoeg om zyn stempel te drukken op het beleid. De Voorpost stelde zich vragen bij zo'n snelle opvolging en de beleidsgevolgen en stapte naar Collier. Ik verwacht een man in uniform, maar als ik hem de hand druk konstateer ik dat Alain Collier in burger is. Een gesprek dat twee uur zal duren, begint. Telefoongerinkel onderbreekt regelmatig het gesprek, maar het hindert Collier niet, die veel en vlot praat. Over de familie Collier. Alain Collier en zyn grootvader. Deze eerste generatie voerde een drietal jaren het bevel over de Sint-Niklase rijkswachtbrigade. Alain Collier en zijn vader. De tweede generatie was als militair toegevoegd aan de rykswacht, ondermeer op een Kongolese luchthaven. «Ik ben een Sint-Niklaze naar en Waaslander in hart en nieren, maar er rust één smet op... ik ben in Kongo geboren». De derde generatie komt na de kadettenschool en militaire school in Antwerpen terecht. Hy blijft daar vyf jaar en draagt de verantwoordelykheid voor openbare orde en anti-banditisme. Sedert 1981 verblyft hij in Sint-Niklaas. De Voorpost sprak met kapitein Alain Collier over de preventiekampagnes, konkurrerende politiediensten, de Antwerpse Waaslandhaven, nieuwe gebouwen in de Kazernestraat, de snelle opvolging. Enkele weken geleden maakte Collier kennis met de week- en dagbladpers. «Waarop ik de klemtoon wil leggen? Myn stokpaardjes? Het verbeteren van de lichamelyke konditie van myn manschappen, een krachtdadige aanpak van de zware misdaad en het intomen van het geweld rond de voetbalvelden.» VP: U wil op rellen beluste voetbalsupporters r en beter volgen. Is het wel mogelijk in een van manschappentekort? apitein Alain Collier Wc volgen natuurlijk iet élke Wase voetbalwedstrijd zo intens. Met ''n tt pas gepromoveerde Sint-Niklaas hebben we en problemen. In Beveren liggen de zaken 3tf' idcrs. Komen de supportersclans van Brugge ninf( Gent of speelt men een Europacupwedstrijd in zijn we paraat. Bij zulke wedstrijden zetten meer manschappen in. We begeleiden de >nkop van en naar het stadion; tijdens de dstrijd «enkadreren» we hen door video en n olitiemensen in uniform of burger en we not juden eveneens de cafés in het oog. Alkoho- "N" me is vaak het grote kwaad. Voorals als de 'aaf pporters lange tijd op voorhand in Beveren n. Toen de Schotse supporters van Aberdeen het land waren, moesten we daar op letten, 'n beperking van het alkoholgebruik zou zeer ""l isitieve effekten hebben. Vroeger beschouw de politiediensten het enkel als hun taak de estand tijdens de wedstrijd te volgen. Ik stap tr van af. v 'P: De ordediensten treft vaak het verwijt dat provoceren door hun optreden en zo de geregeldheden nog erger maken. De rijks- chters als rode lap voor een kwade stier? Pas reageren als verontruste bewoners ons edelen dat ze over auto's lopen of eigen- immen vernielen, door gendarmes in ge- chtskledij in te zetten, kan provocerend rken. Maar dat is niet onze politiek. Zo'n 1 ja treden levert trouwens weinig resultaat op. n we ter plaatse dan zijn de vogels al lang logen. moeten voelen dat we dicht bij hen in de ïrt zijn. De ervaring toont dat het zeer eventief werkt. De mogelijke herrieschop- g o rs voelen zich minder op hun gemak als de esta dediensten zo dicht in de buurt zijn. We et ill deren. DVP: Naast voetbal is ook de zware misdaad een stokpaardje. U wenst een hardere en massale aanpak van ondermeer hold-ups. Gaat dat niet ten koste van de minder zware wetsovertredin gen zoals diefstallen? Nochtans blijkt de bevol king in grootsteden zeer verontrust over diefstal len, druggebruik omdat het een permanent ge voel van onveiligheid schept. AC: We zitten in een moeilijke situatie. Het rijkswachtkader is onderbezet en de financiële middelen zijn beperkt. We moeten kiezen. Ik vind dat er voor de oplossing van elke fietsdief- stal geen tijd meer is. Voor zulke diefstallen, voor druggebruik, winkeldiefstallen en algeme ne inbraken trachten we samen met de bevol king preventieve akties op te zetten. In het Waasland zijn vooral de drugpreventie en in braakpreventie bekend. DVP: Maar leiden deze preventieve akties tot goede resultaten? AC: Resultaten zijn niet meetbaar. Er zijn teveel vervormende elementen. Ik geef een voorbeeld. Seizoeninvloeden zorgen ervoor dat in de Sinterklaastijd meer speelgoed verdwijnt en tijdens de eindejaarsfeesten kreeft en schuimwijn. DVP: Preventie betekent toch een mentaliteits verandering. Dat kan lang duren. AC: Zeker, maar de Wase rijkswacht keert de zaken om. We kontakteren het verenigingsle ven, we voeren verwittigingsakties. Zo kontro- leerden we op de Grote Markt ooit de gepar keerde auto's en we waren verrast: niet geslo ten deuren, autosleutels die nog in het kontakt zaten... De rijkswacht stimuleert de registratie van voorwerpen. Beseffen de mensen dat 90 pro cent van de inbraken gebeurt door amateurdie- ank nek ken hier bovendien over kleine groepjes, echte toeschouwers wensen rustig te kijken de sport en staan zeer positief ten opzichte onze rol. |VP Ook de besturen van de voetbalvereni- Nemen we Beveren. Er bestaat een uitste lde samenwerking met het bestuur van SK :n, de politic en de gemeente. We maak- I duidelijke afspraken. Geen glas op het het verdelen van de politietaken, ver- n openbare orde. ÏP: Waar het optreden van ordediensten even- vaak ongenoegen en betwisting meebrengt sociale onrust. Sociale onrust kan leiden tot het verstoren de openbare orde. Nu hebben we goede ikten met de sociale organisaties en de nte. Vergeet niet, wij zijn slechts uit- :rs van de beslissingen van de gemeente geval van een betoging... Keurt de gemeen- lad een bctogingsaanvraag goed, dan is het tt taak de manifestatie in goede banen te fen; erop toe te zien dat de manifestanten i houden aan de voorwaarden en hen te :hermen tegen elke ongeoorloofde aktic tegenstanders 'P: Ongeoorloofd? Een aktie waarvoor de gemeente géén derm stemming gaf. ren" 8eef een konkreet voorbeeld. De rak c tiwtieve redesbetoging van november 1983. erd» tr°kken een aantal rechtse organisaties lU, l' de Sint-Niklase straten. De alternatieve vredesbetoging was een Skaten manifestatie Ze dienden een aantal jju «waarden in acht te nemen i.v.m. geluids- iiiici en re'swc8- Het was een typisch voor- idcrn van cen m°gelijke links-rechts konfron- in(jr fe- Toen bij het begin linkse tegenbetogers ronder gemeentelijke betogingstocstem- >g- de alternatieve vredesdemonstranten regel l*'cr^en cn cr problemen dreigden, dreven dc tegenbetogers uiteen en pakten we hen tot na de aktie. 'P: Ondanks de aanwezigheid vari heel veel Vtfoons was het een stille betoging? bull i vroeSen aan dc organisatoren, een Ie betoging te houden en ze stemden daar- 'e in. We wilden elke provokatie verhin- ven, die men vlug afschrikt door eenvoudige beveiligingen zoals een goed slot of een politie man die stopt bij een huis van een vakantiegan ger, dan is de prevcntickampagnc gelukt. Som mige stappen naar privévciiigheidsagenten en betalen veel geld, als een goede alarminstallatie of slot zoveel goedkoper zijn. Trouwens, zulke agenten verhinderen geen diefstal. Rijzen er problemen, dan moeten ze de politie oproepen. In Nederland staat men al veel verder. Daar is men het stickers- en kralenstadium al voorbij en pakt men momenteel zelfs de fietsdiefstallcn aan. De preventie heeft nog een ander doel. Het kontakt met de bevolking dient dringend hersteld te worden Nu stappen de gendarmes in hun auto, ze rijden rond, maar ze praten niet meer met de mensen. Dan had de fietsende politieman veel meer menselijke kontakten, was hij veel beter op de hoogte van wat leeft bij de bevolking. Het vergt trouwens ook een mentaliteitswijzi ging bij de rijkswachters zelf. Ze werden re pressief opgeleid en nu worden ze gekonfron- teerd met preventie. Maar het zèl lukken. DVP: U wenst meer manschappen. De roep om meer politie is populair. Anderzijds klaagt men hel gebrek aan samenwerking aan tussen de Belgische politiediensten. Ze zijn konkurrenten. Tijdens het assissenproces De Meurechy klaagde men dit aan. AC: De konkurrentieslag stelt zich vooral bij de zware misdaad. Een goede prokureur, die meteen bij het begin van het onderzoek de taken afbakent, kan zo'n konkurrentie vlug uit de wereld helpen. DVP: Hoe is de toestand in het Waasland? AC: In Beveren werkten politie en rijkswacht een protokol uit. Bij voetbalwedstrijden staat de politie in voor de verkeersveiligheid, de rijkswacht voor de openbare orde. Op ver- keersvlak neemt dc Beverse politic de gemeen tewegen voor zich, dc rijkswacht de provinciale en rijkswegen. Het zijn twee punten uit het protokol. DVP: Dat is plaatselijk, maar ik sprak over de Ware toestand. Ik herinner mi een uitspraak van uw voorganger Van Der Stock. Hij zei tijdens hel Feest van de rijkswacht 1983', en ik citeer: "Een rationele taakverdeling dringt zich op. De eerste stappen tot een werkelijke taakverdeling in het Waasland werden reeds gezet op een verga dering in mei 1983». AC: Een taakverdeling... nee... dat kan trou wens niet op plaatselijk vlak. De vergadering waar Van Der Stock over sprak was trouwens de eerste waarop alle politiekommissarissen van het Waasland samen met de rijkswacht rond de tafel zaten. Eigenlijk is zo'n initiatief voor herhaling vatbaar. Alleen al om enkele praktische zaken af te spreken over het gebruik van telexen, radioposten, enz. Op gerechtelijk vlak en voor de verzekering van de nachtdienst zou zo'n samenwerking van pas komen. De gemeentelijke autonomie is echter niet te on derschatten. DVP: Preventie, samenwerking tussen orde diensten. Het zijn zaken van lange duur. Onder tussen konstateer ik dat de Wase rijkswacht een zeer snelle opvolging - drie kommandanten in vijf jaar - kent. Het moet de kontinüiteit in het beleid toch bemoeilijken. Burgemeester De Vidts zei onlangs: «We zijn pas met elkaar vertrouwd en ze gaan alweer weg». AC: De burgemeester heeft gelijk. Ik zal de resultaten van de preventiekampagne of de resultaten van de samenwerking tussen de politiediensten niet meer meemaken. Het Wa se rijkswachtdistrikt is weggelegd voor een kapitein. Tijdens zijn bevelvoering moet de kapitein zich echter ook voorbereiden op zijn majoorsexamen. Daarom wil ik positief-radi- kaal werken. Positief inzake de fysieke paraat heid van het personeel, de verbeteringswerken aan de kazernes, de operationalitëit, en op gerechtelijk gebied. Radikaal betekent dat ik SS •- ij Alain Collier alleen problemen aanpak, waarvan ikzeif het einde kan zien of afmaken. DVP: Van de preventie kan u het einde toch niet zien? AC: Voor de preventiekampagnes is zo'n snelle opvolging van distriktskommandanten inder daad zeer delikaat. Het komt er voor de kommandant op aan, zijn opvolger warm te maken, te motiveren voor zijn beleid, voor de preventie. Lukt het niet, dan heeft dit nare gevolgen. Er is ooit sprake van geweest om in het Wase distrikt een majoor aan te duiden. Een majoor kan langer blijven en wordt niet geplaagd door examenbeslommeringen, maar het huidige rijkswachtbevel in Brussel wenst géén majoor voor het Waasland. Ik ben voorstander van een majoor in het Waasland. Het Land van Waas wordt verkeerstechnisch steeds belangrijker. We hebben de E3, de expresweg. In Doel staat een kernpark en er is het havengebied. DVP: Wie is er trouwens bevoegd voor het havengebied? De politici palaberen al jaren over het beheer Doet men dat in rijkswachtkringen eveneens? AC: Oh ja. In Antwerpen speelt men de jarenlange ervaring met een specifieke haven politie uit, maar anderzijds behoort het haven- komplex administratief en gerechtelijk tot het kanton Dendermonde. Er bestaat een be- vocgdheidskonflikt, maar het blijft aan slepen... DVP: Omdat het Ware havenkomplex nog grotendeels onbezet is. Geen preventie, maar als de brand uitbreekt die proberen te blussen? AC: Ik vrees het. Mijn opinie is dat het havenkomplex op de linker Scheldeoever de Wase rijkswacht toekomt. DVP: U bent ook niet tevreden over de kazerne van Sint-Niklaas? AC: Nee, vooral de ingang is een provinciestad onwaardig. We zijn tenslotte een dienstverle nende sektor. Er moet een nieuwe opvang komen voor het publiek die bovendien een betere beveiliging biedt voor de rijkswachter van wacht. We krijgen die ingang. DVP: In een periode van budgetbesparingen? AC: We speelden het argument van de veilig heid uit. Door het terrorisme is men daar tegenwoordig zeer gevoelig voor. Ik vroeg ook een lift, maar openbare werken stemde niét in met deze investering aangezien er verhuisplan nen bestaan. Er zou een nieuwe rijkswachtka zerne gepland zijn in de Kazernestraat. DVP Van Der Stock kloeg in 1983, tijdens het Feest van de Rijkswacht», ook over de uitrus ting. AC: Momenteel krijgt de Belgische rijkswacht nieuwe wapens, maar Oost-Vlaanderen komt bij de vervanging op de laatste plaats. Er kwamen wel lange wapenstokken en schilden. Tegenwoordig is vooral de toestand van ons wagenpark problematisch. DVP. En de konditie van de manschappen? AC: Vroeger besteedde men tijdens de werk uren aandacht aan de fysieke weerbaarheid, maar de laatste jaren bracht men deze aktiviteit noodgedwongen terug tot nul. Toch vergen nachtdienst, de grote mobiliteit van het korps door alle weer en wind heel veel van het lichaam. Ik wil de gendarmes terug motiveren om in groep te sporten. Groepssport draagt bovendien bij tot een sterkere band tussen de manschappen. Een goede lichamelijke konditie draagt bovendien bij tot een psychologisch overwicht als men gekonfronteerd wordt met caféruzies en geweldpleging. p.s. HET BESTE MIDDEL OMCEUIKKIGLNtKaa HH TE BLUVEN IS ANDEREN TE LATEN DELEN IN ONS [£L[jK De Voorpost ging peilen naar wat de Beverse Anonieme Alkoholisten op het hart ligt. Eerder waren we bij de Lokerse AA-afdeling op bezoek. De mensen hebben zich verenigd, dat wel, maar willen bewust anoniem blijven. (Ivb) Alkoholisme kan iemands leven tot een puinhoop herlei den. Mensen die met drankzucht te maken hebben beseffen dat soms pas wanneer de brokken die ze hebben gemaakt niet meer te lymen zyn. Voor een twintigtal mensen uit Beveren en omliggende gemeenten is het gelukkig niet zo ver gekomen. Zy zijn in kontakt gekomen met de plaatselijke afdeling van de Anonieme Alkoholisten en wekelyks komen ze byeen om ervaringen uit te wisselen. Tijdens zo'n bijeenkomsten worden inderdaad sterke verhalen verteld, maar geen van de aanwezigen is er fier over. Die verhalen, die ervaringen, zijn nochtans nodig om elkaar er voortdurend aan te herinneren dat drankzucht iemands leven ten gronde kan richten. «Wanneer onze groep uit eenvalt, zullen de meesten te rug naar de fles grijpen. Nu gebeurt dat bij de meesten van ons niét omdat we weten dat we steeds op elkaar kunnen rekenen, dag en nacht. Door ons probleem zijn we echte vrienden geworden. Wekelijks hier de bijeenkomsten bijwo nen is voor ons geen zware opgave. We helpen er onszelf mee, en zeker zo belangrijk, ook anderen die de stap heb ben gezet om van de drank af te geraken», vertelt Francois die al ruim tien jaar geleden bij de AA-afdeling ging aanklop pen. Sindsdien heeft hij geen druppel alkohol meer aange raakt. Zijn leven en dat van zijn vrouw was een grote puinhoop geworden. Er kwamen moei lijkheden op het werk, Fran cois begon alles te verwaarlo zen. De mizerie begon derge lijke vormen aan te nemen dat het echt niet langer kon. En toen heeft Francois de voor hem belangrijke stap gezet. Hij is erin gelukt en is een ander mens geworden. «Ik word terug gerespekteerd en dat gevoel heb ik door het drinken jarenlang moeten mis sen. Ik ben nu een gelukkig mens». De mensen die in Beveren wekelijks elkaar opzoeken hebben allemaal zware proble men gehad: gevangenisstraf, echtscheiding, financieel aan de grond geraken. Oorzaken waarom ze in het verleden zwaar naar de fles hebben ge grepen zijn niet op één hand te tellen: velen kunnen het over lijden van een vriend of part ner niet verwerken, anderen geraken hun vrouw kwijt of betrappen hun partner op overspel. Naar de borrel grij pen dus, maar zij die nu in de Beverse AA-afdeling elkaar steunen weten dat drinken geen oplossing brengt, met welk probleem men ook te maken krijgt. Ze weten boven dien dat, indien ze ooit terug zouden hervallen, de principes van de AA steeds in hun ach terhoofd zullen blijven spelen. De Beverse AA-leden ko men samen in het vroeger jeugdheem Sint-Martinus. Wanneer we het zaaltje betre den is er al direkt de geur van vers gezette koffie. Alkohol is hier uiteraard uit den boze. De tafel is keurig gedekt en wan neer we een dagje later nog even langskomen voor het ne men van enkele foto's, staat alles gereed voor dc komende vergadering. De verstandhou ding is hier duidelijk prima. De groepering krijgt geen sub sidies maar de hoed, midden op de tafel, herinnert er wel aan dat ook koffie en koekjes geld kosten: «Vergeet mij niet, geen verplichting». De principes van de AA- afdeling zijn voor alle leden bekend, maar spreuken aan de muur geven een extra geheu gensteuntje: «Al wat ge hoort en ziet, zeg het niet voort» en nog «Voor een zorgeloze dag, de beste verzekering, blijf weg van het eerste glas» Het wordt uiteindelijk een weliswaar lang maar openhar tig gesprek. Soms schrijnende getuigenissen, dat wel, maar die worden weer snel vergeten met de gedachte dat de men sen rond de tafel hier al jaren 'nuchter' zijn. Anonimiteit is in deze kringen een waardevol begrip en onze gesprekspart ners noemen we dan ook met de voornaam. We hebben ze niet allemaal kunnen onthou den, iederéén deed overigens zijn duit in het zakje. Achiel en Francois. Mark en Erik, Nicole ook... Elke bijdrage was even waardevol. «Drankzucht is een pro bleem», dat is de tekst van een advertentie die op geregelde tijdstippen verschijnt in een plaatselijk huis-aan-huis blad. Wie* de moed heeft om het bijgevoegde telefoonnummer te draaien komt bij Francois terecht. Alkoholisten zelf blij ven zo lang mogelijk hun ver slaving verdoezelen. In prak tijk is het dan ook vaak de partner die op de advertentie reageert. Francois en andere leden van de Beverse afdeling plukken dus niet op eigen ini tiatief mensen met drankzucht van de straat. Ze moeten wel degelijk zélf kontakt opne men. Hoe gaat het dan verder in zijn werk? Francois: «Wan neer we een telefoontje krij gen gaan we nog dezelfde avond met twee leden ter plaatse. Het is min of meer een verkennend gesprek. Er ko men wel een heleboel vragen aan bod: waarom grijpt de man of de vrouw in kwestie naar de borrel, kan men stop pen eenmaal men met drinken is begonnen... We vragen ook, naar onze bijeenkomst te ko men. We zijn ervan overtuigd dat zo'n stap zetten erg veel is gevraagd, maar iemand die echt Van de drank wil afkomen is op de afspraak». Zij die wél de stap zetten doen het niet zelden om hun partner plezier te doen. De gedachte om de drank te moe ten missen maakt het in die faze nog erg moeilijk. Achiel bijvoorbeeld verkeerde in zo'n geval: «Ik was echt zinnens om maar twee keer langs te gaan. Kwestie van mijn vrouw tevre den te stellen. Door te praten met de mensen rond de tafel hier ben ik er echter van over tuigd geraakt dat ik wel dege lijk alkoholist was. Ik ben blij ven komen en ben er gelukkig van af geraakt». Uitdaging Voor een 'nieuwkomer' is het een heuse uitdaging om zich met ex-verslaafden te kon- fronteren. Hoe gaat dat pre cies in zijn werk? Erik vertelt: «Het is niet de bedoeling om een nieuwkomer te overdon deren. we maken wel duidelijk wat ons ertoe geleid heeft om de stap te zetten. Problemen op het werk, dronkenschap achter het stuur, moeilijkhe den met vrouw en kinderen, financieel hoe langer hoe meer de dieperik in. Nieuwkomers zeggen de eerste twee, drie weken doorgaans niet veel. Ze komen er ook niet meteen voor uit. Eenmaal ingeburgerd verandert hun gedrag. Ze zijn dan tot het besef gekomen dat het niet langer zin heeft hun drankzucht te minimalizeren en komen er voor uit. Eenmaal men zover is werd al een goeie stap gezet». Bij de Beverse afdeling ko men per maand gemiddeld zo'n vijf oproepen binnen. Sommigen zetten de stap, maar hervallen korte tijd later «Wie onze bijeenkomsten heeft bijgewoond houdt onze principes in het achterhoofd. Telkens hij terug naar de fles grijpt, zal hij terugdenken aan de ervaringen die hier zijn uit gewisseld», vertelt Mark. Bin nen dc groep is iedereen ge lijk, welk beroep men ook uit oefent. De AA-ers hebben al lemaal met drankzucht te ma ken en weten dat ze in moeilij- xe momenten op elkaar kun nen rekenen. Die gedachte is voor hen erg waardevol. Door de wekelijkse bijeenkomsten is er een echte vriendschapsband tot stand gekomen. Zijn er dan geen leden die nog wel stiekem drinken? «Dat gebeurt», zegt Achiel. «maar die vallen meestal snel door de mand. praten hun mond voorbij. Ze bewijzen daarmee zichzelf overigens geen goede dienst. Hun geloofwaardigheid bij de groep krijgt een forse deuk en dat is nu precies wat de leden helpt om van de drank af te blijven». Een zoveelste kop koffie nog en een besluit van Fran cois: «De maatschappij wacht in feite tot we terug in drankzucht vervallen. In mijn omgeving bijvoorbeeld wordt vaak gezegd dat ik terug naar de fles zal grijpen, maar in tien jaar is dat niet meer gebeurd. Ik hoop dat ze nooit gelijk zullen krijgen. Ik weet dat mijn vrienden me daarbij zul len helpen». Wie kontakt wil opnemen met de AA-afdeling Beveren kan terecht via tele foonnummers 775.03.73 of 775.32.31. Beschuldigende vinger De Beverse afdeling verga dert wekelijks in een vroeger jeugdheem. Ze hebben nog nooit zekerheid gehad of ze daar ook kunnen blijven. Wanneer de groep zou uit groeien tot boven een dertigtal leden, wordt het wel erg krap in het bovenzaaltje. «AI jaren dringen we er bij de gemeente op aan om een ruimer lokaal ter beschikking te krijgen. Ja ren geleden zijn we nog wel een tijdlang in een zaal van kasteel Cortewalle bijeengeko men maar van anonimiteit, be langrijk voor ons, was totaal geen sprake. Alle verzoeken, zowel schriftelijk als persoon lijk, hebben nog niets opgele verd». vertelt Francois. Een beschuldigende vinge dus aan het adres van de ge meente Beveren. Rechtstreek gevolg nu van een gebrek aa een groter lokaal is dat c familievergaderingen, waarb ook partners van drankve slaafden kunnen aanwez zijn, niet kunnen doorgaai Een spijtige zaak dus, wa ook die bijeenkomsten zijn het ontwenningsproces erg b langrijk. Ook zouden er al c verse verzoeken zijn gewee om een advertentie van c AA-afdeling in «Onze Gi meente» op te nemen. Oc daarvan is volgens de afdelii niets in huis gekomen. «D gemeente weet blijkbaar nie van ons bestaan af, daar lijk het toch sterk op. Van door stroming is nauwelijks sprake We voelen ons een vergeter kategorie. De gemeente blijft zwaar in gebreke. We hopen alleen maar dat we ons lokaal kunnen behouden. Onze we kelijkse bijeenkomsten zijn voor ons immers van levensbe lang, en daarmee wil ik niet overdrijven». Oplossing We namen ook kontakt op met schepen De Meulenaere, bevoegd voor sociale zaken. De h. De Meulenaere vertelde niet op de hoogte te zijn van de problemen die zich voor de Beverse AA-afdeling stellen. De schepen voegde er nog aan toe dat zowel het gebrek aan een grotere ruimte voor de familiebijeenkomsten als het plaatsen van een advertentie in «Onze Gemeente» nog deze week bij het schepenkollege zouden worden aangepraat. De schepen zal ook persoon lijk kontakt opnemen met één van de bestuursleden. Luc VAN BROECK

De Voorpost | 1985 | | pagina 13