STREEKNIEEWS 16 - 29.3.1985 - De Voorpost Baardegem Tentoonstelling en muziek Parochiezaal, Dorp Baardegem. Openstelling: vrijdag 29 mj om 20 uur. Tentoonstelling van Richard Pringels. Muzii ter omlijsting: zang, piano en dwarsfluit. Open ook op zaterdag zondag van 11 tot 19 uur. Artiestieke toelichting: de heer Gé Premereur. Organisatie: Vrije School voor beroepsleerqan nd te Baardegem. Boek Baardegem Jl f Zolang de voorraad strekt is het geschiedenisboek over Baa 6c gem nog te verkrijgen (opleg 500 fr. of kostprijs 1300 fr.) in pastorie, bij Willy Cobbaeut, Paul Van Langenhove en l Ringoot. J™ Aalst CMBV Aalst Op woensdag 10 april organizeert het CMBV een paasuitstap met de kinderen naar het Zwalms Zoo Park in het Kluisbos. Prijs 200 fr. per kind en 350 fr. per volwassene. Inschrijven bij mevrouw Hellebaut, Korte Zoutstraat 45 te Aalst tot en met 30 maart. Telefonisch worden geen inschrijvingen aanvaard. Kinderen op de Weg De «Vereniging van ouders voor de Bescherming van Kinderen op de Wegen» organiseert op morgen zaterdag 30 maart in de feeszaal van het stadhuis een plechtigheid waarop een 5-tal kinderen tot «Jonge Ridder van de Weg» zullen worden geslagen. Dit wegens hun uitzonderlijk goed gedrag in het verkeer opgemerkt door politie of njkswacht. Zitting te 14.30 u. met uitreiking van de brevetten en prijzen. Tevens demonstratië met het mobiel verkeerspark. Willemsfonds Het Willemsfonds - Aalst brengt een waardige hulde aan de Vlaamse schrijver, Emest Claes, ter gelegenheid van zijn 100 jaar. Vrijdag 29 maart te 19,45 u. in de Borse van Amsterdam, Grote Markt 26, Aalst. Jebron Begijnhof 1 Aalst. Tel. 77.63.89. Donderdag 4 april (Witte Donderdag) om 20 uur: avondmaalviering Vrijdag 5 april (Goede Vrijdag) om 18 uur: stille solidariteits- tocht, gevolgd door Goede Vrijdagviering. Zaterdag 6 april (Paaszaterdag): van 11 tot 12 uur: stil- uurgebed, gevolgd door een hongermaal. Om 18.30 uur: Paasviering. Dia's 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.L.V. Plein) Aalst - Mijlbeek, woensdag 27 maart 1985 om 20 uur. PWG-avond aan de hand van dia's wordt een familie uit onze imheemse flora besproken. Leiding: André Kampen. Organisatie: De Wielewaal, afdeling Denderland. Info-avond Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35 Aalst. Zaterdag 6 april 1985 om 20 uur. Informatieavond over de Britse mijnstaking door David Windle, N.U.M.-verantwoordelijke en mijnwerker in Edlington- Doncaster die van de eerste tot de laatste dag in deze harde mijnwerkersstrijd met beide voeten op de grond heeft gestaan. Hij brengt tevens relaas over de situatie in de mijnstreek vandaag. Organisatie: Mikisclub Verbroedering Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35 Aalst. Zondag 7 april om 15 uur. Officiële verbroedering tussen de Mikisclub enerzijds en de N.U.M.-Edington van de mijn -Yorkshire Main Colliery» met tekenen en uitwisselen van de verbroederingsakte. Bij deze gelegenheid wordt ook een paasfeest georganiseerd voor de Britse kinderen en hun onthaalfamilies. Organisatie: Mikisclub. Kaarting Stadsschool, Vrijheidsstraat 65 Aalst. Vrijdag 29 maart 1985 om 20 uur. Kaarting voor de leden van de vriendenkring. Organisa tie: Vriendenkring Stadspersoneel. Schoolfeest Feestzaal meisjesschool, Leopoldstraat 5A Hofstade Zaterdag 23 en zondag 24 maart om 15 uur. Schoolfeest van de meisjesschool rond het thema «circus». Ook alle kleuters, ouders en sympathisanten zijn uitgenodigd. Organisatie: Ouder comité van de vrije meisjesschool, Leopoldstraat 5A Hofstade. Paasviering Lokaal «De Nieuwe Madeion», Grote Markt Aalst. Donderdag 4 april om 14.30 uur. Paasviering met animatie. Inlichtingen: Luc D'Hondt, Ninovesteenweg 175 Erembodegem. Tel. 21.02.79. Organisatie: Vlaams Verbond voor Gepensioneerden - (V.V.V.G.) Groot-Aalst. Film De «IJzer», Vlaanderenstraat 13 Aalst. Donderdag 28 maart om 14.30 uur: «De zingende engel van Tirol». Organisatie: Vlaams Verbond voor Gepensioneerden (V.V.V.G.), afdeling Groot-Aalst in samenwerking met de dienst Volksontwikkeling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeen schap. Feestpaleis, Vlaanderenstraat Aalst. Donderdag 11 april 1985 om 20.30 uur Querelle (Laatste Fassbinder, D.D.R. '82) Toegang: 150 fr., voorverkoop: 120 fr. (Gelen, Nieuwe Madeion, Cactus GOC). Tegen afgifte van de toegangskaart één gratis consumptie in de Gele Limonade. De Ridderstraat 68 (open elke avond, behalve dinsdag. Inlichtingen: Jan Louies, Arbeidsstraat 13 Aalst. Tel. 78.70.06; De Gele Limonade, De Ridderstraat 68 Aalst. Organisatie: Antrakt, in samenwerking met G.O.C. Infoavond Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelsstraat 51 Aalst. Woensdag 10 april 1985 om 20 uur «Psychometrie». Psychometrie of voorwerp-leren is een vorm van helderziendheid, waarbij men langs buitenzintuiglijke weg informatie over een persoon ont vangt, door een voorwerp dat associaties met deze persoon heeft te betasten. Psychometrie is een methode die veel gebruikt wordt om vermiste personen op te sporen, ledereen is welkom. Organisa tie: Groep Merlijn. Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst. Woensdag 27 maart 1985 óm 20 uur. «Vrouwen groeien naar leef-tijd» met Bep Fortuin Toegang: 50 fr. Organisatie: Vrouwenwerking CGSO Okkozjemert Netwerk, De Ridderstraat 28 Aalst. Zaterdag 30 maart 1985 van 8.30 u. tot 17 uur. 8* Okkozjemert. Toegang gratis. Organisatie: Persbond van de Denderstreek. Tentoonstelling en Muziek Parochiezaal, Dorp Baardegem. Openstelling: vrijdag 29 maart om 20 uur. Tentoonstelling van Richard Pringels. Muzikale omlijsting: zang, piano en dwarsfluit. Open ook op zaterdag en zondag van 11 tot 19 uur. Artiestieke toelichting: de heer Gerard Premereur. Organisatie: Vrije School voor beroepsleergangen te Baardegem. Dia's 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.L.V. Plein) Aalst - Mijlbeek, woensdag 27 maart 1985 om 20 uur. PWG-avond aan de hand van dia's wordt een familie uit onze imheemse flora besproken. Leiding: André Kampen. Organisatie: De Wielewaal, afdeling Denderland. Info-Avond Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35 Aalst. Zaterdag 6 april 1985 om 20 uur. Informatieavond over de Britse mijnstaking door David Windle, N.U.M.-verantwoordelijke en mijnwerker in Edlington- Doncaster die van de eerste tot de laatste dag in deze harde mijnwerkersstrijd met beide voeten op de grond heeft gestaan. Hij brengt relaas over de situatie in de mijnstreek vandaag. Organisatie: Mikisclub Verbroedering Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35 Aalst. Zondag 7 april 1985 om 15 uur. Officiële verbroedering tussen de Mikisclub enerzijds en de N.U.M.-Edlington van de mijn «Yorkshire Main Colliery» met tekenen en uitwisselen van de verbroederingsakte. Bij deze gelegenheid wordt ook een paasfeest georganiseerd voor de Britse kinderen en hun onthaalfamilies. Organisatie: Mikisclub. Een soort Alaska Voor de tweede maal dit seizoen komt Teater Malpertuis uit Tielt naar Aalst in het kader van de uitwisseling PACT-Malpertuis. Ingang: 180 frank. Voorverkoop 120 frank. Kaarten verkrijgbaar in: De Nieuwe Madeion - Serav Molenstraat - PACT leden. Beheersplan stadspark Het beheersplan voor het stadspark dat op dit ogenblik wordt uitgewerkt opteert onder meer voor de reconstructie van het park zoals het er oorspronkelijk uitzag. Die optie is belangrijk omdat het ontwerp van buitengewone kwaliteit was en berekend was op het scheppen van mooie vergezichten en gezichten op vijvers en bomen- en struikencombinaties. Hoe het park er toen precies uitzag weet niemand meer. Daarom doet de dienst leefmilieu nogmaals een warme oproep aan alle inwoners om in hun vergeten fotoarchief te zoeken naar oude foto's van het stadspark. Die foto's worden opgewacht in de dienst leefmilieu, Kapellestraat 8, 3* verdieping, en worden desgewenst teruggestuurd naar de afzenders. Damiaan Morgen zaterdag 30 maart speelt Alex Willequet «Damiaarininl «Ons Huis», Hoogstraat te 20.30 u. Kaarten 200. 150 fr. Jonge Kerk Op zondag 7 april paasvergadering te 10 u. in de parochie: as Op zondag 14 april te 19 u. in de parochiezaal jongerenki Kn met de scouts. Van vrijdag 19 en zondag 21 april weeken Bf« Achel, Limburg. Ziekenzalving In geest van boete kunnen zieke en oude mensen de zieker 8 ving vragen die hen zal worden toegediend op Goede Vrijdq de kruisweg tussen 16 en 18 u. ten huize. Ia' roe Gemeentelijke gepensioneerden Paasfeest in de parochiezaal op dinsdag 2 april met H. M#rt- 14.30 u. waarna feesttafel. Eieromhaling Traditiegetrouw doen de akolieten in de Goede Week eierophaling. Erembodegem Aalst. Zoals vorig jaar werd ook nu weer Albert De Ridder kampioen bakschieten in Erembodegem. Hij kreeg een mooie beker. Tweede werd Roger Everaert, derde Leo Vanthuyne (a). Leiding: Paul Van den Bremt, Laurent Annaert, Chris Breckpot. Meebrengen: loep, flora, kijker. Organisatie: De Wielewaal plantenwerkgroep en JNM. Etentje 't Nest Zaterdag 30 maart 1985 tussen 18 en 22 uur. Etentje ten voordele van 't Nest, het Naschoolse Educatief Sociaal Trefcen trum, Botermelkstraat 177 Aalst. Steak natuur, champ, cr. of peper: 300 fr., kinderen: 175 fr. Stoverij: 200 fr. kinderen: 125 fr. dit alles met frieten. Voor inschrijvingen en opgave van uw menukeuze: bel HAK: 70.38.38. 't Koerken, Sint-Marlensplein 2 Aalst. Na het eten is er een fuif voorzien. Organisatie: HAK. Spreekdag Bond van Grote en Jonge Gezinnen De Bond van Grote en Jonge Gezinnen, fusie Aalst, houdt telkens op de eerste en de derde woensdag van de maand een spreekavond, van 19 tot 21 uur. Die spreekavonden hebben plaats op de 1* verdieping (Anti- Maandag 1 april chambre) naast de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt 3 Aalst en zijn bedoeld om hulp te bieden aan mensen met sociaal-juridische problemen. jrdi Vrijdag 29 maart Gespreksavond Davldsfonds-Erembodegem: D.F.-Erer ie degem nodigde de heer Maurits Temmerman van Grimm jnde Geraardsbergen uit om een inleiding te geven over het aktK(j( thema «De vrouw in de kerk», te 20 uur in de Crypte, leda r(ja welkom! sen Paaskoncert: de B.G.J.G. afdeling Terjoden nodigt U uit o( !jei Paaskoncert door Schola Cantorum Cantate Domino met k en e leider E.H. Ghijs M. en organist E.H. De Mey J. te 20 uuri St. Jozefskerk van Erembodegem-Terjoden. Toegang: 10 nde (leden en met I.J.J.-pasje) en 120 fr. (niet-leden). Retrospektleve Karei De Schrijver: kunstschilder Karei Jond( Schrijver uit Erembodegem-Terjoden stelt tentoon vana ar1 maart tot 14 apnl in het Kultureel Centrum, Abdij Afflij we)k Abdijstraat 6 te Hekelgem. Openingsdagen: zaterdagen 1 u. tot 20 uur, zondagen: 10.30 u. tot 13 u. en 14.30 u. tot 20 Vernissage: vrijdag 29 maart te 19.30 uur. h( Zaterdag 30 maart Slotcatechese 1ste jaar: te 10.45 u. in het Parochiehuis. Dansavond C.V.P.-Jongeren Erembodegem: vanaf 20 i zaal Gerstenhof te Erembodegem. Inkom 60 fr. Voorvi 50 fr. Toneelopvoeringen: «De Laatste Uithoek» naar De Kap kensbaan van L.P. Boon in de zaal «De Nieuwe Madelon- uur. Inkom 150 F. «Wij gaan naar Benidorm» door «Voor Ta KI 2! Vrijheid» te 20 uur in zaal «De Eekhoorn», BrusseK jhds Erembodegem. frach Voe Eer Zondag 31 maart K.V.L.V.-Paasfee8t: te 14.30 u. in het Parochiehuis. Deelt ut bij in de kosten: 120 fr. ■9 2 KWB-wljkmeestersvergaderlng: te 20 uur in de bova <jent kse Aalst. Tobback tijdens zijn betoog over de nieuwe armoede, (a) Pendelparking voortaan gratis Het College van Burgemeester en Schepenen deelt mede dat het parkeren op de pendelparking achteraan het station (toe gang Denderstraat) met ingang van 1 april gratis kan gebeuren. Het College van Burgemeester en Schepenen bevestigt formeel dat deze mededeling geenszins een aprilgrap is. Florlstlsch onderzoek rond Aalst Samenkomst Square J. Geerinckx St.-Annakerk. Zaterdag 30 maart 1985 om 13.30 uur. Florislisch onderzoek rond Aalst. Muziek In «De Gele Limonade», De Ridderstraat 68 op zaterdag 13 april vanaf 19 u. «Psychopunk and Garage Disease-party» Toegang gratis. B.G.J.G. De sociaal-juridische dienst van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, fusie Aalst, houdt thans zijn zitdagen iedere eerste en iedere derde woensdag van de maand, van 19 u. tot 21 u., en dit op het stadhuis van Aalst in het lokaal net voor de feestzaal. Problemen en vragen in verband met het woningfonds, huisves ting, militie, pensioenen, kinderbijslagen, studieleningen en dergelijke worden steeds individueel behandeld Aan iedere aanvraag van welke aard ook wordt gevolg gegeven en voor ieder probleem wordt naar een passende oplossing gezocht. Deze dienst staat ten dienste van iedereen en werkt volledig autonoom. De zitdagen van het Woningfonds blijven behouden op iedere tweede en vierde woensdag van de maand, en dit van 14 u tot 16 u., eveneens op het stadhuis. Petanque Club «Apollo Terlinden» Uitstap. Vertrek Kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx (Bou- dewijnlaan), Aalst; woensdag 3 april 1985 om 9 uur. Naar Oostmalle - Westmalle. Inschrijving vóór 1 april. Inlichtingen E. De Poorter, Park Terlinden 10.18. Tel. 053/70,21.89. De Club speelt iedere woensdag, donderdag en zaterdagna middag van 14.30 uur tot 18.30 uur in hun lokaal (Park Terlinden). Kinderen leren goochelen In de paasvakantie komt Pepijn, clown, goochelaar (hier bekend van zijn vroegere optredens, en sedert kort ook van zijn goochellessen in verschillende BRT-TV programma's zoals 't Liegebeest en Kameleon) een goochelkursus geven. Programma Woensdag 10.4 van 14 tot 17 uur: het ineentimmeren en knutselen van het koffertje en de verschillende truuks. Donderdag 11.4 van 14 u. tot 17.30 u. Pepijn leert aan elk afzonderlijk alle truuks aan. Vrijdag 12.4 van 9 u. tot 11 uur. kans om alles af te werken, vragen te stellen, samen te oefenen. Voor kinderen van 10 jaar (4de leerjaar) tot 14 jaar Prijs 600 fr. (inbegrepen: alle materiaal en drankje tijdens de pauzes, gratis toegangskaart voor de voorstelling van Pepijns nieuwste stuk «Het Wemelwoud» op diezelfde vrijdag 12.4 te 15 uur. Om alles goed te kunnen aanleren, mogen er maximum 12 kinderen deelnemen. Wie geïnteresseerd is, laat dit zo vlug mogelijk weten aan het sekretariaat van Netwerk. Ingeschreven ben je pas als je 300 fr. hebt overgeschreven op rek. 001-0987137-44. (Je mag het ook elke werkdag tussen 9 en 17 uur. Deze week in Netwerk «Affiches» affichetentoonstelling van Paul Gees, Paul Lagring, van het Parochiehuis. Spreekdag schepen R. Van Vaerenbergh: van 19 u. totf£ha in de Parochiezaal van Erembodegem-Terjoden. N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte K.V.LV.-bestuursvergaderlng: te 20 uur in de Crypte. Dinsdag 2 april KAV-kernvergaderlng: te 19.30 u. in de Crypte. KAV-hobbynamlddag te 13.30 u. in de bovenzaal van Parochiehuis. Spreekdag schepen De Maght: van 18.30 u. tot 19.30 u.l f c dienstcentrum Erembodegem (oud gemeentehuis). v Woensdag 3 april rgen A.A.-groep «Om Mekaar»: vergadering groepsleden te 2 |®n e Parochiehuis. ich ebuu 'spel SI hee in de bovenzaal van het Parochiehuis. Spreekdag schepen Van Vaerenbergh: van 19 tot 20 if9 het dienstencentrum Erembodegem. Paasfeest K.W.B. K.W.B. Erembodegem nodigt alle leden met hun gezin ui het Paasfeest op maandag 8 april 1985. Programma: om 17 uur thema-mis «Vanuit een hoopvol pektief, bouwen aan de toekomstige samenleving», I tie-ni zomerkapel van de O. L.Vrouw Hemelvaartkerk. Rond 18 uur in het Parochiehuis: welkom en etentje, gevi de koude visschotel, koffie en gebak. Ontspanning met o.a. sketches «Hoger, Lagen Tussendoor gezellig samenzijn, Rond 22 uur: wel thuis voor iedereen! Bijdrage: 125 fr. per volwassene en 80 fr. per kind tot 12| eldka Dadelijk inschrijven! Programma K.A.V. - april 1985 12 april: 19.30 u.: info-avond rond belastingen (Crypte) 13 april: 14 u. kinderfeest (Parochiehuis) 16 april: 19,30 u. naailes (Parochiehuis) 25 april: gezinswandeling Hugo Roelandt, René Van Gijsegem. Openingsperformance: vrijdag 5 april te 20 uur. Openingsu zaterdag 6, zondag 7 april van 10 tot 17 uur. Maandag dinsdag 9 van 9 tot 17 uur. Organisatie: Netwerk i.s.m. Kreja Aalst. De kampioenen bakschieten en kaarten van de Geraardsbergsestraat (a). Aalst. De jongsten namen ook deel aan de wandeling in Osbroek (a). Jaarlijks paasfeest op dinsdag 9 april te 15 u. met biecht- eucharistieviering opgedragen voor afgestorven leden en 5 lel ciaal voor Remi De Ridder waarna paasmaal in de p chiezaal. tfe Kabaret Aalst. In Terjoden deed zich vorige zaterdag een zwaar verkeersongeval bejaarde fietser Florent Muylaert, Bosstraat 9 te Haaltert, werd aangereden door bestuurd door Bart Rubbrecht uit Erembodegem. De fietser werd met zware gen naar het ziekenhuis overgebracht, (a) Netwerk, De Ridderstraat 28 Aalst. Tot zondag 31 maart 1985. Fototentoonstelling van Willy Kessels «Le Borinage». Open: elke werkdag van 9 tot 17 uur, zaterdag en zondag van 10 tot 18 uur. Organisatie: Masereelfonds, Culturele Centrale en Netwerk Aalst. In het Lyceum aan de Pontstraat werd een Griekse avond georganizeerd (a).

De Voorpost | 1985 | | pagina 16