De Sinfravrienden Lokeren: doden betalen geen belasting! Feest bij De Goudbloem in Sint- Niklaas Berlaars Koncert De Voorpost - 29.3.1985 - 19 Temse Werk en werkloosheid Als je meer te weten wil komen over je werk of over de werkloosheid dan zit je goed bij de ACV-Jongeren. Er wordt vergaderd op donderdag 4 april te 19u30 in Het Volk te Temse. Op het programma: een diskussie over de vierdagenwerkweek, uitwisseling van de werk- en dopervaringen, nieuws van de vakbondswerking. Twaalfde Muziekmozaïek Zaterdag 30 maart in 't Parochiecentrum Kristus Koning twaalf de Muziekmozaïek van harmonie Recht door Zee. Jazzformatie The New Orleans Train is te gast. Recht door Zee koncerteert o.l.v. Marc Van Hoorick en Martin De Ryck prezenteert. Amnesty International Nog tijdens het weekend van 30-31 maart kan je in 't Gemeen temuseum aan de Kasteelstraat de expo «Posters voor Amnes ty International» gaan bekijken. Op zaterdagen 30 en 6 april heeft een propagandatocht plaats van Amnesty. Temse. Marc Cordeel is de nieuwe voorzitter van de plaatselijke PW-afdeling. Hij wordt gelukgewenst door uittredend voorzitter Nicolas Saverys, die wegens beroepsomstandig heden ontslag nam uit A" 1 Wandeltochten Zondag 31 maart wandelt milieugroepering Ons Streven uit Tielrode langs het Kouterpad. Zondag 31 maart ook verzamelen belangstellenden aan de Watermolen voor een door de VTB-VAB georganizeerde wan deling langs het Lauwershoekpad. Om 14 uur vertrek. Kinderen in 't verkeer Tot 17 apnl kunnen jongeren en ouderen meedoen aan de tekenwedstrijd rond de aktie «Kinderen snelheid minderen» van de KWB. Info bij Hugo Maes, Hofstraat 21a in Tielrode, of viatel.: 771.41.16. Scholen bezoeken bedrijven Zaterdag 30 maart bezoeken zowat 1360 leerlingen van onder wijsinstellingen een hele reeks bedrijven in Temse. Er is die dag ook een tekenwedstrijd voor de leerlingen van het lager onderwijs. Een en ander in het kader van de «Week van de middenstand», die in Salons De Oever om 19 uur zaterdag wordt afgerond met een receptie. Dendermonde. In de zaal De Welkom kwamen de PW vrouwen in vergadering bijeen en luisterden er naar een uiteenzetting over de AA-werking (v) Marokko Maandag 1 april verzorgt A. D'Haens een dia-avond over Marokko in het Volkshuis, Kamiel Wautersstraat 14. Fotoklub Flash organizeert Trouwe LBC-leden Vrijdag 29 maart om 19.30 uur verzamelen LBC-aangeslo tenen in Het Volk aan de Oeverstraat 9. Een aantal LBC-leden wordt gedekoreerd. Adjunkt algemeen sekretaris van de LBC M. Doll verzorgt de feesttoespraak. KWB-Steendorp Zaterdag 30 maart om 19.30 uur wordt in 't Centrum te Steendorp door de KWB een paasviering op het getouw gezet. Temse Fotoklub Donderdag 4 april worden dia's geselekteerd bij Temse Foto klub in het lokaal aan de Oeverstraat. Marc Van Driessche, Heikant 310, heeft een schaap vier lammeren ter wereld acht. Dat is meteen een unicum in de dierenwereld (gb). iaval in Waasmunster. In de rijksbasisschool werd de jeugd van Waasmunster en tving getrakteerd op een sfeervol feest, waarop ook prinsen uit o.m. Belsele en Sint aanwezig waren (wv-dw) Sint-Niklaas nde. ilekoncert ikool OLVrouwkerk zingt om 20 uur de Mariakantorij i.s.m. de ilschaar Clemens non Papa een passiekoncert, vanavond ig 29 maart. dier* nsdag de zondag 31 maart in Sint-Niklaas te houden Bormsher- 9 va jng wordt vrijdagavond 29 maart om 20 uur in het kollege 1' D «toonstelling «Kruisweg» van Vovoneska (An Van Es- rkeiEk uit Londerzeel) geopend. Zaterdag vanaf 10 uur in 't ge vorming voor jongeren vanaf 14 jaar. Zondag 31 maart 1 0 uur (zomertijd) Bormsmis in de kollegekerk, met omlijs- =reti door het Sint-Niklaaskoor en homilie door e.h. Patrick va anens Zondag om 11 uur getuigenis i.v.m. het pausjaar, in 10 Düegezaal; m.m.v. Eric Crommelinck, Filip Martens, Jef en Guido Van der Meersch. Info via tel.: 777.62.51. Tmèfeel voor «Beschut Wonen» g 29 maart om 19.30 uur (de voorstelling is al uitverkocht) i ee ndag 31 maart om 19.30 uur opvoering van «De mirakel- rs», toneelwerk van R. Pieters geregisseerd door D. ieters, door personeelsleden van het psychatrisch zieken- gend Sint-Hiëronymus tenvoordele van het projekt «Beschut zid m». In zaal Familia nabij de kerk in de Truweelstraat. ndg» i lal gr p heli ATB-fletstocht Zaterdag 30 maart om 9 uur verzamelen de fietsers van ATB De Natuurvrienden aan lokaal Forum in de Truweelstraat. Een fietstocht over zowat vijftig km, richting Zele-Lokeren-Waas- munster, staat op het programma. Op wandel In Berlare Zondag 31 maart om 9.45 uur verzamelen belangstellenden aan het Gildenhuis in Sint-Niklaas voor een wandeltocht die in wordt ondernomen. of eert De Kunstvrienden mie De Kunstvrienden verzorgt zondag 31 maart om 20 de feestzaal van hotel Serwir een lentekoncert. Op het imma werken van August De Boeck, Werner Van Cleem- taer Tsjaikowski. Carl Orff, John Cavacas, Eric Osterling ürigent is Peter Snellinckx. interieurbeurs p vrijdag 29 maart (15-20 u.), zaterdag 30 maart (14-20 u.) dag 31 maart (14 tot 20 uur) kan je in de stadszalen gaan naar design- en stijlmeubelen, naar heel veel interieurde- De Wase woonbeurs «Hoe Wonen» is een initiatief van Exporama. 19 ileters wordt gehuldigd iode kg 30 maart om 11 uur akademische zitting in de ndeg *burg, georganiseerd door het stadsbestuur i.s.m. de Persklub. Maurits Coppieters, onlangs verkozen tot jaarfiguur '84», wordt gehuldigd. Reinsert kont 31 maart wordt op het stadhuis in Sint-Niklaas het |n va. ir van sportvereniging VOS-Reinaert ontvangen. Ook lenss Ngdelftallen van de Grove Challengers Football Club, die ilichtli ®-Reinaert te gast zijn, worden op het stadhuis verwei- inhei |'®r! »n passiekoncert 129 maart om 20 uur in de Kristus Koningkerk, Heistraat, toncert door koperensemble Orfeus o.l.v. Florent Van luwe en het gemengd koor en jeugdkoor Sint-Cecilia van ochie o.l.v. Carlo Claes. Aan het orgel zit Mark Van che, de teksten zijn van Monika Klej-Smet. Werken van oor h Gallus, J. Des Prés, Monteverdi, Tomassi, W. Byrd, perde Brahms en Bliss worden ten gehore gebracht. v verslag over Palestina bepa 30 maart om 20 uur is Karei Heirbaut te gast in het 0p( Belhuis, Truweelstraat 123. Hij kommentarieert dia's over jrlen s naar Palestina. Heirbaut was er niet als toerist, deelg "HJswerken en grintwegen vormden z'n eerste bezig- ppelil tet Masereelfonds heeft Heirbaut uitgenodigd. U kunt ook n m Mentoonstelling bekijken. uzze Band ag 30 maart om 20 uur is de Give Buzze Band te gast in encentrum Quasi aan de Dalstraat 70 in Sint-Niklaas. Us prinsenbal Gig 30 maart vanaf 20 uur in zaal Van Remoortel te i prinsenbal, ter afronding van de karnavalfestiviteiten. Wenstand Belsele en de Orde van de Muilentrekkers u welkom. les tweedehandsmarkt 3 31 maart wordt van 9 tot 13 uur op initiatief van de lie Centrale Plein en Co een tweedehandsmarkt georga- 1. aan het Elisabethplein. Rond elf uur in de voormiddag «de Stokresten» een petanqueterrein ingehuldigd, lensió Vlonderen nnenl ig 30, zondag 31 maart en maandag 1 april voert Wep Tijl in de schouwburg op «Eirm Vlonderen», in regie •do Maeremans. Het is een Amerikaanse komedie van krk en Sam Bobrick die in het Sint-Niklase dialekt wordt berd. euwe vennootschapswetgeving ag 1 april spreekt de heer Van Meerbeek, bedrijfsadvi- jp uitnodiging van de Syndikale Kamer van het Bouwbe- aasland over de nieuwe vennootschapswetgeving. Om in CMO-Waasland, Hogekouter. KWB-aktiviteiten Zaterdag 30 maart bij KWB-OLVrouw in Huize De Meerleer, 19.30 u.: Guido Naudts praat over verzekenngen en er is ook een etentje. Om 9 uur die zaterdag bezoekt KWB-Sint-Jozef het oude Antwerpen KWB-Belsele huldigt het tweehonderdste lid tijdens een ontspanningsavond in het Belseele parochiecen trum. Zondag 31 maart om 8 uur in de Kristus Koningkerk is er een paasviering bij KWB-Kristus Koning. Maandag 1 april om 20 uur, Ons Huis in de Schoolstraat: e.h. Willy Vemimmen leidt een gespreksavond over het «Onze Vader». Houtbewerkers Zaterdag 30 maart, 9 tot 12 uur, bijeenkomst van de bij het ACV aangesloten houtbewerkers. In het Gildenhuis in Sint-Niklaas praat men over thermische en akoestische isolatie. KAJ-ers bijeen Vrijdag 29 maart om 19.30 uur vogelpik- en biljarttornooi in de Plezantstraat 62, op initiatief van de KAJ. Belseelse KBG Woensdag 3 april vindt in Belsele-Puivelde een «Kruisweg» plaats, in de kerk, voor zieken en ter intentie van de overlede nen. Om 13.30 uur start deze aktiviteit waartoe de Kristelijke Gepensioneerdenbond van Puivelde oproept. Een tweede stuk in het to neelseizoen '84 - '85, ge bracht door «De Sinfra- vrienden» van Lokeren: «Doden betalen geen belas ting», door Nicola Manzari. Marco, een talentvolle staatsambtenaar, heeft het niet getroffen met zijn hu welijk. Zijn leven wordt to taal geregeerd door zijn schoonmoeder, die dan nog alle hulp krijgt van zijn vrouw. In zijn gezin neemt hij alleen slechts de plaats in van een geldmeubel. Dagelijks slaan zijn schoonmoeder en zijn vrouw hem zijn gebreken rond zijn oren en trappen hem op de tenen. Kortom, Mare is een onwaardige snul. De vrouwen bidden tot de H. Rita om een won der. En geloof het of niet: dit wonder geschiedt. On gelukkig voor schoonmoe der Geltrude en echtgenote Amalia het verkeerde won der. Maar voor Marco breekt er een toekomst aan die alle fantasie tart. De opvoering en de spelers Wij hebben een paar uren geleefd in een droomwe reld. De hoofdrollen waren alweer in goede handen, met Norbert Waegcmans als de ex-pantoffelheld Mar co, Christa De Beule, als zijn echtgenote Amalia en Liset Baetens als de schoon moeder. Dat wij die drie eerst genoemd hebben sluit Honderd jaar geleden werd toneelvereniging De Goudbloem (her)opgericht in Sint-Niklaas. Vorig weekend werd de jubileumopvoering georganizeerd: «Een vlo in het oor» van Feydeau was het feeststuk. Volgende week leest u daaromtrent een recensie en wordt ook de inbreng van (huis)regisseur Dré Poppe belicht. «Honderd jaar Vriendenbond» in Sint-Niklaas, volgende vrijdag dus in De Voorpost. (wv) Stekene Werkgroep Vrede Enkelo tijd geleden werd te Stekene een «Werkgroep Vrede» opgericht. Een tiental mensen willen werken aan allerlei initiatie ven die de vrede moeten dienen. Naast enkele ludieke akties te Stekene (tijdens de wekelijkse markt, voor de gemeenteraad) organiseerde deze werkgroep de busreis naar de grote vredes- betoging te Brussel. Zaterdag 30 maart zal tijdens de wekelijkse markt een stand worden opgericht door de werkgroep. Daar zal men trachten sponsors te verzamelen ten voordele van het vredesaktiekamp dat zal doorgaan in Florennes van 7 tot 14 april. Geïnteresseerden kunnen eventueel ook storten op reke ningnummer 035-0616753-68 van «Vredesaktiekamp - 2500 Lier» met vermelding «sponsoring». Wie meer wil weten over deze aktie en/of over de werkgroep Vrede van Stekene, kan kontakt opnemen met één van onderstaande adressen: Kristien Samson, Peter Benoitlaan 8 te Kemzeke, Roos Declercq, Kardinaal Cardijnlaan 18 te Kemzeke, Mies Hens. Oost-Einde ken 24 te Stekene. Wielewaal wandelt Zondag 31 maart verzamelt Wielewaal aan het station in Stekene. Men verkent de Gelaagputten en speurt naar amfi bieën. Toneel In Kemzeke Nog op 29 en 30 maart kan je in 't parochiecentrum aan de Molenstraat in Kemzeke een voorstelling bijwonen van «Een beeld van een man», opgevoerd door 't Kelderken in regie van Karei Ferket. KA V-vergaderingen Zondag 31 maart vergadert KAV-Hellestraat in 't Helleken over «Hoe dienstig zijn de gezondheidsdiensten. Dinsdag 2 apnl bij KAV-Hellestraat in 't Helleken, 20 uur, info over «Sexuele en affektieve opvoeding». Paasfeest KBG Zaterdag 30 maart jaarlijkse paasviering van de Katholieke Bond voor Gepensioneerden. Om 14 u. eucharistieviering en daarna feest in 't Gildenhuis. Grof huisvuil Donderdag 4 april wordt in een aantal straten van Stekene het grof huisvuil opgehaald. Het gaat om o.m. de Kerkwijk, Bloe- menwijk, Nieuwstraat, Kiekenhaag e.a. allerminst de verdiensten van de anderen uit. Guy Ongenaert, Marianne Tem pels en Clement Van Laere zijn eveneens al gevestigde krachten bij de Sinfravrien- den. En hier willen we toch een speciaal eresaluut bren gen aan Luc Opsomer, die Raf Van Campenhout op het laatste nippertje diende te vervangen. Als wij nu nog willen spreken over het dekor, onder leiding van Mare Ampe, geluid en be lichting, grime, enz., dan vrezen we dat we in herha ling zullen vallen. Op al die zaken viel er alweer niets af te keuren. Het was «af»! De regie berustte deze keer in handen van Erik De Corte. Voor de Lokeraars die het stuk nog niet gezien heb ben, vermelden we nog dat ze nog tweemaal de gele genheid hebben om hun verzuim te herstellen. En dat op zaterdag 30 maart, en zondag 31 maart, tel kens om 20 u. Ze zullen het zich heel zeker niet beklagen. En om het niet te vergeten: de toegang bedraagt 150 fr., ofwel 120 fr. voor de ouderen. Er zijn geen ge nummerde plaatsen. Dus: wie eerst komt, eerst maalt! J.V.L. De Berlaarse Koncertvere- niging startte het Europees «Jaar van de Muziek» met een Lentekoncert in de Ba- reldonkkapel aan het Donkmeer. Een 70-tal mu ziekliefhebbers werden ver gast op een namiddag ka mermuziek door het hout- blazerstrio Sequentia en het Toneel in Sint-Niklaas. Goudbloemakteurs Theo De Munck en Griet Naessens in «Een &itaarduo Lieven De Maes- schalck en Bart Timmer mans. Achteraf was er een etentje in de vernieuwde klaslokalen rechtover de kapel. grondinformatie. Het publiek kon de muziek zeker appreciëren, hoewel ze voor de meesten vermoe delijk tamelijk onbekend was. Dit bleek o.a. uit de aarzeling wanneer men ap plaus mocht geven, was het stuk al volledig gespeeld? Achteraf, tijdens het eten tje, kwam er wel geen echt kontakt met de muzikan ten, wat door de organisa toren met het etentje noch tans betracht was. Waar schijnlijk was dit te wijten aan drempelvrees, men is ook niet gewoon na een koncert of toneel met de akteurs of muzikanten te praten. De organizatoren kunnen voor toekomstige koncerten eens een andere formule zoeken om tot een gesprek te komen, bv. zet ronde tafelgesprek. Het vlo in het oor» (Iv) Toneel in Sint-Niklaas. Heel wat prominenten op de eerste rij t.g.v. de jubileumvoorstel ling van De Goudbloem. U herkent o.m. bestendig afgevaardigde Etienne De Cuyper, senator De Bondt en mevrouw, Jean Sax en z'n echtgenote, burgemeester De Vidts en z'n is zeker het proberen vrouw. (Iv) waard.

De Voorpost | 1985 | | pagina 19