TV-Ekspres geeft elke dag een Eddy Merckx-fiets kado De eindrangschikking 1985 Weer 10 weken lang dag voor dag een winnaar! s tegen overtollige kilo's 24 - 29 3.1985 - De Voorpost Dendermi 1 ATB De Natuurvrienden Dend. 168 2. OPBA Opwijk/Baardegem 167 3. De Klepel Antwerpen 164 4. Wodeismedoade Baasrode 163 5. Viseo Mechelen 161 6. Unaniem Lokeren 158 7. Linkebeek Linkebeek 158 8. Kanemietopkomen (KNOK) Baasrode 158 9. Scarabee Sint-Pauwels 156 10. VAL Buggenhout 155 11. VTBRoosdaal 155 12. De Brodders Kessel-Lo 154 13. Flora MeUe 152 14. Atheneum Sint-Niklaas 151 15. Jonogroots Dendermonde 150 16. Kwismasters Ninove 150 17.ènTake It Easy Antwerpen 150 18. Certabo Mechelen 149 19. Onnefretters Boom 148 20. Fiasco Hofstade/Aalst 148 21. Frankie gaat naar Hollywoord 148 22. Meerhof Willebroek 148 23. Links Dendermonde 146 24. De Slippertjes Sint-Amandsberg 145 25. A.S. Rieme Ertvelde/Kluizen 144 25. HonkyTonk Dendermonde 144 27. Bruynooghe Brugge 140 28. K.W.B. Buggenhout 140 29. VOLB Schelle 140 30. Le-Le-Kr-AsLebbeke 140 31. The Entity Baasrode 137 32. Incognito Belsele 136 33. Jonge Natuurvrienden Dendermonde 134 34. Koeskoes Gent 134 35. Amado Baasrode 133 36. Das Halle 132 37. Pluto St.-Gillis-Waas 132 38. Polipostvnenden Burcht 128 39. De Bosuilen Brecht 128 40. De Kompanie Berlare 128 41. 't Varken van St. Antonius Edegem 127 42. Sofanto Berchem 125 43. De Herbakkers Eeklo 124 44 We Zoekentop Dendermonde 115 45. Jeugd zonder Dak Dendermonde 114 46. De Krabbers Kapellen 111 47. KSA Jong Vlaanderen Dendermonde 107 48. Averecht Dendermonde 98 49. OKA ScheUebelle 72 Eindstand rubrieken Varia: VTB Roosdaal Aardrijkskunde: DAS Halle Beeldende kunst: Take It Easy Sport: Bruynooghe Geschiedenis: Lelekras Taalkennis Letterkunde: Incognito Muziek: De Slippertjes Verkeer: Wodeismedoade Fauna/Flora: KNOK Film: Frankie Gaat.. Groot-Brittannie: ATB tal extraatjes... Je zou voor minder entoesiast worden! Wordt het zoals ploegleider Pierre Caudron van ATB in zijn speech uitdrukte als slot zin: het IKD 85 is dood, leve het nieuwe IKD? De reakties Fit-op-de-fiets-fanGa gauw een TV-EKSPRES kopen bij uw dagbladhandelaar. Er zit voor u 'n forse kans in om een van de zeven fietsen van de week te winnen. Echte Eddy Merckx-fietsen, ambachtelijk gebouwd door een man die uit keiharde ervaring wéét hoe een koersfiets hoort te zijn. Een fiets naar maat en in de kleur die u wenst. Voor sportieve vrouwen kan ook een damesmodel. Eddy Merckx-fietsen zijn ongelooflijk robuust, stabiel en dus veilig, onberispelijk afgewerkt. Doe mee aan de gratis wedstrijd van TV-EKSPRES. Elke dag, om de 24 uur, tien weken lang geeft TV-EKSPRES dé Fiets kado. ATB haalt dubbeslag De meeste aandacht ging na tuurlijk naar de topploegen die én voor de totaalzege en voor de rubriekprijs 'Schotland' strijden. Voor die rubriekprijs, vijf reizen naar Edinburgh of Glasgow, bleven drie teams in stelling: VAL-Buggenhout, longelooflijk sterk gestart maar daarna week na week verder achteruit in de tussen stand, Flora uit Melle en ATB van ploegleider Pierre Cau dron, steeds goed voor een toonaangevende rol in dit tor nooi maar in 1985 toch minder goed op dreef Alle Rossen deden het goed. Scarabee uit Temse en Take It Easy uit Antwerpen bleven overeind op beeldende kunst en Opba en Wodeismedoade toonden zich erg sterke ver- keerskenners terwijl ook KNOK en As Rieme elkaar niet loslieten in Fauna en Flo ra. Het werden overal schif- Wit brood, gepelde rijst, min der en minder graangewas sen... Onze voeding wordt met de dag armer aan vezels. Nochtans bestaat er geen en kele twijfel over de waarde van dit kostbare geschenk van de natuur. Men denkt hierbij uiter aard onmiddellijk aan hun goe de invloed op de darmdoor- voer. Maar wist u dat vezels ook ideaal zijn om het verlies van overtollig gewicht te be spoedigen? Vezels kunnen tot viermaal hun gewicht aan vloeistof op nemen. Op die manier is de maag beter gevuld en krijgt U sneller een verzadigd gevoel. Het hongergevoel verdwijnt, de verleiding om tussendoor wat te snoepen valt weg. Met andere woorden: u verliest makkelijker gewicht. Dank zij de vezels wordt een groot deel van de opgenomen kalorieën niet geassimileerd en op de meest... natuurlijke manier verwijderd. Gevolg: een even natuurlijke kompen- satie, waardoor het lichaam zijn voorraad overtollige vetten gaat aanspreken en «verbran den». Gewicht verliezen ge beurt dus sneller: 3 tot 4 kg. in de eerste week en 6 tot 7 kg. na 4 weken. Deze natuurlijke mechanis men hebben een groot produ cent van slanke maaltijden aangezet om een nieuw pro- dukt op de markt te brengen: Crunch Slim Multl-Flbre. Deze vervangingsmaaltijd is rijk aan vezels (10%). maar tegelijk ook arm aan kalorieën: slechts 230 per 2 koekjes, die samen een evenwichtige maaltijd vormen. Dat is be- Crunch Si langrijk, want vezels opnemen wordt zonder tegelijkertijd de kalorie- theek verkocht, toevoer te verlagen, zal nooit leiden tot het verwachte ge wichtsverlies. Crunch Slim Multi-Fibre werd samengesteld door voe dingsspecialisten en is bereid met natuurlijke ingrediënten. Dit dient toch nadrukkelijk on derstreept te worden. De on ontbeerlijke vitamines en mi nerale zouten worden daarbij niet uit het oog verloren. Door dagelijks één of twee maaltijden te vervangen door Crunch Slim Multi-Fibre, ver gezeld van kalonevrije drank, zal u weldra een verbetering van uw gewicht mogen vast stellen. Vooral indien u het dieetplan volgt dat in de ver pakking zit. wachten want precies 14 uur mochten eerst de mindere go den aan het werk. 'Rode lantaarn' voor OKA De mindere goden! Maar toch werd in reeks drie zaterdag goed gescoord en haalde bie- voorbeeld DAS Halle hier de rubriekprijs aardrijskunde bin nen. De laatste wedstrijddag kwamen met de Jonge Natuur vrienden, Auiado (Alle macht aan de onderwijzers) en DAS drie ploegen op het erescha votje. Averechts uit Dender monde was blijkbaar niet zo gelukkig de 'rode lantaarn' of ficieel aan OKA ScheUebelle te moeten afstaan. Volgend jaar wordt het ook voor dat 'kleinood' weer een bitsige strijd! Jonogroots wint ook zijn reeks De 'middenmoters' kregen het wat lastiger bij het globo-be- gin. Later werd er ook hier erg goed gescoord. Slechts twee Rossen faalden en dat ver plichtte Icognito uit Belsele la ter ook nog schiftingen te doorstaan voor de rubriekprijs letterkunde. Incognito zou die strijd trouwens tegen Wezoe- kentop toch winnen. De ande ren deden het dus Bruynooghe uit Brugge en Meerhof Wille broek kwamen ongeschonden langs de laatste sportvragen en hier zou de schiftingsronde de Westvlamingen met de ru briekprijs naar huis sturen. Een "Uitschieter was wellicht nog de filmvraag over Lumet en Poirot alias Finney waarop alle filmfanaten goed de Ros sen speelden maar waar alleen Franky gaat., de rubriekprijs mee binnenhaalde. Jonogroots speelde enorm sterk en Rik Raemdonck wist met 39 punten een tweede reeks en opnieuw 24 konsump- tiebonnetjes in de wacht te slepen. In het algemeen klasse ment raakte Jonogroots zo ook nog op een verdienstelijke vijf tiende plaats. Toen kwamen de Green Gin ger Morris Men... een heel bekende en exclusieve manne lijke folkloregroep uit Groot- Brittanniè. Een hele ervaring... die later in de benedenzaal nog eens overgedaan werd... (een van hun stevige stokken zou daar sneuvelen). De receptie zelf was een ware overrompeling voor allen die bij deze organisatie betrokken waren, en de heerlijke Bass Pale en Mc Ewan's Scotch gin gen massaal van de hand! Sluitstuk: de proklamatie In de benedenzaal volgde na dien nog een lange avond waarbij het prijzenpakket (zo wat 700.000 fr.grif werd ver deeld tussen de 49 teams van de eindrangschikking. Toneelabonnementen op K.V.S. Brussel en N.T.G. Gent, abonnementen van de Opera voor Vlaanderen, kis ten wijn, fototoestellen, tapij ten, honderden boeken (kunst boeken en andere)... Het spreekt vanzelf dat de meest aandacht ging naar de Britse reizen die ook en vooral door de belangeloze medewer king van V.T.B.-Boeykens Reizen te Dendermonde een sukses werden. ATB ontvangt ze alle tien. Vijf verzorgde reizen met half pen sion in het fijne Durley Hall Hotel te Bournemouth, en vijf prachtreizen naar Schotland (Naar London met Hover- speed, vliegtuigreis met B.M.A. naar Edinburgh of Glasow en keuze van halfpen- sion verblijf in zowat 40 hotel van de TOUR SCOTLAND groep... Heerlijk Dat JER SEY nog een apart staartje vormde voor het publiek was overduidelijk. De winnaar mocht van Tra vel wing de voucher voor een reis half pension ontvangen naar dit prachtige kanaaleiland (5 da gen!). ..Dit was de hoofdprijs in een overigens fel gesmaakte publieke zaalkwiswedstrijd. Toen de Ginger Morris Men vermoeid maar overgelukkig afscheid namen kon het offi- cieuse gedeelte een aanvang nemen. lm tingsvragen. h y AV De her- P olsch te noemen en het zenuwaantastend gebeu- ren. Opba kwam sterk terug en lang zag het ernaar uit dat de v mannen uit Opwijk-Baarde- w voor de zou- den winnen. Maar was ook ATB. Al bij de top van ren en ft? in Dendermonde zelf. ATB -f'vt I zou winnen en, daar en Flora moesten TV S Caudron voor de Dendermonde. Kwis Davidsfonds in Schoonaarde. De ploeg Van den Abbeele aan de ^bbeslag^è halen, 'mc^ zou het bijna vergeten, maar Una niem uit Lokeren won de laat ste reeks uit 1985 met sterke 38 punten. De Britse apoteose De Vlaamse Klub haalde za terdagavond iedereen naar het te kleine Dendermonde stad huis. De medewerking vanwe ge de British Tourist Authority en van Bass Belgium hielp veel en de Britse delegatie die door burgemeester Cool, de burger vader moet tegenwoordig meer Engels dan Dcnder- monds klappen, en schepen Van Gucht werd verwelkomd was indrukwekkend met John Gaudern en Bill Ishmacl voor r. r* r, li ii British Midland Airways Dendermonde. Kwis Davidsfonds in Schoonaarde. De ploeg Katanga wist heel wat (vh). (b.m.A Bob Green voor de stad Bournemouth en Nigel Barclay voor de Britse ambas sade. Ook sponsors van het Interprovinciaal Kwistornooi waren natuurlijk aanwezig Het werd een ontvangst zon der voorgaande. In het wcl- komwoord had voorzitter Au gust De Ridder het ondermeer over de kulturele zelfverrijking die kwissers en organisatoren bindt. Hij betrok in een hulde ook zijn mede-organisatoren en hun helpende B-ploeg. Er werden ook nog een aantal geschenken aangeboden waar bij de sympatieke John Gau dern, hoofd van de BTA en amper een paar maand in ons i j 'and. zelf een kort wcdcr- Aalsl. Kwistornooi in Netwerk. In het kader van het internationaal jaar van de jeugd woord hield in een toch al heel werd er hardnekkig gestreden voor de eer (a). behoorlijk Nederlands. EM ÏO Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde ATB haalt dubbelslag Het grootste kwistornooi van Vlaanderen en de langste kwisnacht van 1985 eindigden zaterdagavond, zeg maar zondagmorgen, in het Dendermondse stadhuis moet een receptie waarop de honderden kwissers en genodigden uitgebreid mochten genieten van al het heerlijke wat de Britse Eilanden te bieden hebben. Maar voordien zorgden de kwissers van het Dendermondse ATB, De Natuurvrienden ervoor dat het Vlaamse kwisevenement by uitstek toch een van de verwachte ploegen als winnaar op het palmares kon bijschrijven. Het tornooi 1985 was ongetwijfeld het volgen waard. Met steeds wisselende posities en steeds weer andere ploegen die de voorspellingen overhoop haalden. Het interprovinciaal Kwistornooi 1985 werd wellicht het spannendste tornooi dat de organiserende Vlaamse Sint-Gillis in haar achttien jaar kwistraditie wist gaar te koken. Op de laatste speeldag, zater- ling De Klepel met drie punten bleek bij. dagnamiddag in de volgelopen voorsprong en de streekploe- De zeventien top- feestzaal van de Baasroodse gen die al jaren het tornooi Pers uit de achttiende editie Lagere School, startte nieuwe- beheersen zaten er maar erg moesten troi^vens nog wat Dendermonde. De massa kwisfanaten die bezit namen van het stadhuis (v). Dendermonde. Een deel van de ATB de Natuurvrienden wonnen het kwistornooi en gaan daarmee de legende in. (v) Dendermonde. De Britten weten wat feestvieren is. Dat kan je zo merken, (v) O ja, BTA feliciteerde Vlaam se Klub met de schitterende organisatie waarbij ze onder meer refereerden naar een heerlijk maal dat ze allen sa men hadden genuttigd: Den- dermonse 'witte'... en een aan- ailJ zijn dermate positief antwoord zich nu al laat dringen. De Voorpost laat het kwis AJ niet los. We houden u op de hoogte.

De Voorpost | 1985 | | pagina 24