10 IS VAN WILDERODE ITCHWINNAAR... T VIJFDE INTERNATIONAAL RNGALA VAN RUST-ROEST SINT-NIKLAAS: LENDE GSTELLING...! IT AALSTERS 3NSIEF VERDER? WILLIAM TACKAERT BOORDEVOL VERTROUWEN ERWINVANDENDAELE: «CENTRALE VERDEDIGING GING IN DE FOUT» De Voorpost De Voorpost - 29.3.1985 - 25 nationaal turngali sporthal De Witt tal een opvallende teschikbare plaat alvast een sukses. I icr geval Milko D SPORT Redaktie: Oude Vest 34, S330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL 2' Nationale WIELRENNEN jALST - RC HARELBEKE 2-1 h uiterst moeilijke wedstrijd in de tweede helft - is Eendracht Aalst er tenslotte toch in geslaagd ïnjke topper onderaan de rangtabel te winnen larelbeke en heeft zich aldus naar meer rustige i geloodst. Een moeilijke wedstrijd inderdaad, |na een riante 2-0 voorsprong, Aalst in het midden- rd weggetikt, zeker dan op het speltechnisch vlak, n Harelbeke dat na de aansluitingstreffer van Van B plots meer slagvaardigheid ging vertonen. Aalst Idus flink op de tanden byten en eigenlijk dankt het inzet aan de briljante save van doelman Hans Van nde die een kei van Schouteten met een uitzonder- leks uit zyn doelvlak weerde. Iteloot, Moortgat, De Harelbeke op het middenveld [een op links regelmatig meer klasse in huis Neem er Ode Van Oplynus had dan nog bij dat Crahay niet in rm I kader van de operatic redding staat Eendracht Aalst ig a.s. opnieuw voor een belangrijke konfrontatic, uitwedstrijd op Patro Eisden, dat evenals Eendracht jnten nog best kan gebruiken om definitief uit de riijke zone te geraken. Limburgers hebben in dat verband de jongste (i, evenals de discipelen van Canjels trouwens, een ultj-| sief ingezet en zullen derhalve flink van zich blijven de cn- isvcrantwoordelijke Roger Van de Waeter ziet het (eer ook zo als hij zegt: «Het wordt een open trijd van twee ploegen die identiek hetzelfde moeten Jtven. Positief is voor Eendracht het feit dat Leo ls zijn manschappen goed in de handen heeft zodat menteel op dezelfde golflengte liggen. Hij gelooft b zijn opdracht en ik ben ervan overtuigd dat indien 'erdediging op Eisden honkvast speelt er tenminste ntje kan binnengerijfd worden». zal Canjels het te Eisden moeten rooien terijck en Guy Droessaert, allebei geel Hoogstwaarschijnlijk zal de jonge De Wolf als uitgespeeld worden en zal het 'sterkste' uit het reserventeam op de bank gedropt worden, om weten is het feit dat Eendracht op dinsdag 2 19u30 in het P. Cornclisstadion een oefenwed- tegen de Noorse eersteklasser Kongsvinger-II, in het westen. Voor de gelegenheid worden volgens ingewijden zijn dat Duitsers, bij de amateursliga, aan een test onder- lekkerbekken melden we nog graag dat het van Eendracht Aalst een steakfestijn orga- op zaterdag 30 maart en zondag 31 maart in de van het P. Cornclisstadion Zaterdag gebeurt dat 8 uur en zondag vanaf llu30. (abl) zijn gewone doen was en De- bougnoux en Limpens geen ty pische verdedigende midden velders zijn, dan heeft men wellicht een aanvaardbare uit leg voor het feit dat Aalst vroegtijdig rondom de mid dencirkel werd weggetikt en moest kijken naar het beter verzorgd voetbal van de bezoe kers. De thuisploeg, waarvan abso luut werd verwacht dat ze zou winnen, kon een zekere nervo siteit niet verbergen. Dat kwam vooral tijdens de eerste helft tot uiting met een resem slechte voorzetten. Maar er werden fraaie doelpunten ge scoord qua opbouw en afwer king en dat bracht het publiek dan weer in een zekere euforie. In ieder geval groeit het ver trouwen van Aalst van week tot week en dat zal nodig zijn vermits Eendracht nog vier keer op verplaatsing hoeft en slechts twee thuiswedstrijden kan afhaspelen. «Niet zo dramatisch», zei oe- fenmeester Canjels hierom trent. «In eigen huis wordt van ons verwacht dat we het spel maken en op dat vlak hebben we te weinig talent aan boord om dat in optimale omstandig heden te kunnen waarmaken. Op verplaatsing kunnen we countervoetbal produceren en daarvoor hebben we wel enke le geschikte elementen. In ie der geval mag zeker niets aan het toeval overgelaten worden. Er moet verder hard gewerkt worden. Iedere match heeft zijn eigen fysionomie. Dat zal wellicht zondag a.s. op Eisden al aan het daglicht komen», dixit Leo Canjels. Eigenaardig dat Aalst tegen Harelbeke in de wei trad met drie veldspelers op de bank en zonder een reservcdoclman. De uitleg van assistent De Groote was eenvoudig. Moy- son liep een duimkwetsuur op tijdens de training en derhalve schakelde men liefst drie «veidsubstituten» in om de keuze groter te hebben voor het geval iets scheef liep. Dat wil nu echter niet zeggen dat men voor de rest van de kom petitie geen beroep meer zal doen op Moyson. (A. Block) E. Aalst-RC Harelbeke 2-1. De Winne breekt los en gaat voorbij Siau (per) E. Aalst-Harelbeke 2-1. Van den Bergh brengt in de 46ste minuut Aalst op 2-0 voor (per) E. Aalst-Harelbeke 2-1. Luc Limpens kopt in het doel van Demaeght (per) turngala van Rust-Roest, vorige zater- De Witte Molen georganiseerd, heeft belangstelling getrok- plaatsen waren bijna allemaal inge- een sukses. De geringe aanwezigheid van de stadsprominenten werd er door vergeten. René D'Haeyer, Roel De Jong en Johan voor de stedelijke sportraad, waren aanwezig. Een aantal minder-valieden waren ook uitgenodigd, een lofwaardig initiatief dat bijzon der werd gewaardeerd. On danks de hoopvolle verwach tingen en de vrij aantrekkelij ke affiche, werd het uitzonder lijke peil der vorige jaren niet bereikt. Vooral tijdens het eer- t tijdens het gala van Rust-Roest. (dw) stc gedeelte waarin zelfs ver schillende gymnasten struikel den over een juiste timing. Zoals gebruikelijk werd het welkomstwoord gesproken door Jacques Van Damme, de algemene voorzitter van de turnkring Rust-Roest. Ter de ze gelegenheid werden ook symbolisch trainingspakken geschonken door één van de meerdere sponsors. Daarna werd het vijfde internationaal tumgala van Rust-Roest op een voorbeeldige wijze aange sneden. De selektieploeg van Sabine Thys verzorgde toen «Prelude», een keurig ingestu deerd openingsnummer en de twaalf meisjes kregen verdient applaus. Telkens werden de bindteksten tussen de verschil lende nummers ingesproken door Annette Van Roey en Winny Elet. De aspirant-jon- gens brachten met The Acro Tramps de nodige sfeer in de sporthal. De mini-trampoline' was daarbij een ideale partner. Een waaier van sprongen werd gedemonstreerd door een twaalftal turners. Minder vlot verliep echter het jazz-ballet. Daar werd alleszins méér van verwacht en Garden Party van Mezzofortc, was misschien ook met de juiste muziekkeu ze. Beter was het nummer Mo ve door de aspirant-meisjes en samen met de selektieploegen van Rust-Roest, werd nadien het eerste optreden der gastve- dettcn aangekondigd. Voor de meisjes de oefeningen op de balk en voor de jongens, het paard met de bogen. Daarin waren vooral de Braziliaan Pe dro Rühs en Dimitri Sabu uit Roemenië de blikvangers. De prestaties van deze meervoudi ge landskampioenen waren uitstekend en na een minder begin, klom ook Christian Grétry, de Belgische kam pioen, naar een méér dan de gelijk niveau In dit voornaam gezelschap ook nog behoorlijk werk van de selektieploegen Een bijzonder humoristisch nummer was «The Clowns» door de leerlingen-jongens. Met «Dancing in the rain» skoorden de leerlingen-meisjes ook hoog. Het eerste gedeelte van het programma werd afge sloten met het tweede optre den van de gastvedetten en de selektieploegen. Vooral Frank Stecnlandt, een gewezen Bel gische kampioen, werd de re velatie met een bijzonder ko misch nummer. Ook Dimitri Sabu en Pedro Rühs waren weer uitstekend, net zoals de jongens van Rust-Roest aan de barren en de meisjes met de grondoefeningen. Eenmaal liet de muziek het afweten en dat was de enige hapering. Bij het tweede gedeelte van dit inter nationaal turnspektakel werd de kwaliteit gevoelig opgedre ven. De aspirant-meisjes ver wierven met «Jump» een be hoorlijk sukses en de applaus- meter steeg met de gastvedet ten en de jongens van Rust- Roest aan het rek. Vooral de Roemeen Dimitri Sabu de monstreerde toen wereldklas se. Een aangenaam nummer was «The little dancers» door de leerlingen-meisjes. De jazz- afdeling deed het nu ook be ter. «Wake me up before you go-go» van de groep Wham was het leidmotief en toen werd het eerste optreden van Sarina Roberti, de Belgische kamioene van de sportieve rit mische gymnastiek, aangekon digd. Deze straks 22-jarige Ge ntse deed het weer uitstekend met het lint en de bal. Uitste kende prestaties ook aan de ongelijke liggers van de meis jes uit de keurgroep en attrak- tief waien de grondoefeningen van de jongens en de gastve detten. De aspirant-meisjes kwamen met «Dreaming» voor dc laatste maal aan bod en daarna presenteerden Willy en Monique Van Wauwe samen met dc selektiegroepen het al tijd spektakulaire tumbling. Dan volgde nog het algemeen aftreden. Een gelegenheid om alle trainers, trainsters. en gastvedetten met een verdiend bloemetje te huldigen. Om hun 25-jarig lidmaatschap bij Rust-Roest. werden Tony Van Wauwc en Albert De Winter ook gelauwerd. Daarmee was het bijna allemaal bekeken en het vijfde internationaal turn- gala van Rust-Roest, werd zoals gewoonlijk nog met een gezellige receptie afgesloten... Roger Van Laere ZELENAAR ZET ZINNEN OP RONDE VAN VLAANDEREN Bij de aanvang van het nieuwe wielerseizoen, de zo belangrijke maand maart, hees William Tackaert zich duidelijk op het voorplan. Het begon met zijn zege op de tweede wieierdag in Kuurne-Brussel-Kuurne en het ein digde, voorlopig althans, met Zijn triomf in de Driedaagse van De Panne. Met William Tackaert kan trouwens de ganse wieler ploeg van Guido Reybroeck vermeld worden want het sukses van de kopman blijft toch dikwijls de afspiegeling van het presteren van zijn ploeg. De lijd dat in het wielerpeloton de ploeg Fangio als meelopertje werd bekeken, lijkt definitief voorbij. De maand maart leverde Tackaert vijf zegetuilen op en een reeks ereplaatsen en William lijkt met ene Eric Vanderaerden de suksesrijkste Belgische renner op het ogenblik. De manier waarop hij zijn overwinningen bin nenhaalt bewijzen dat Tackaert nu zelf gelooft meer te kunnen dan een goede kerraiskoerser. Talent heeft hij steeds gehad, herinnert men zich nu, nu zijn er ook resultaten. April, wellicht de wielermaand bij uitstek, kondigt zich aan en de mensen rond de Zeelse prof geloven dat Tackaert nog beter kan. En dan wordt er steeds weer gesproken over de wetenschappelijke begeleiding. Een begeleiding die in het wielermilieu niet helemaal nieuw is, trouwens, Motta werd een tiental jaren geleden reeds als kosmonaut begeleid en Bernard Hinault schakelde een paar jaar terug ook over op een wetenschappelijke basis. Waarom wel voor bijvoorbeeld voetballers en niet voor de wielrenners? Trainer Rudy Van Gysel begeleidt William Tackaert. Sedert de jongste winter heeft hij Tackaert in handen en er werd toen met de opbouw begonnen. Het hoogtepunt wordt voorzien half april. Wanneer de Ronde van Vlaan deren, Gent-Wevelgem, Parijs-Roubaix en bijvoorbeeld de Amstel Gold Race geprogrammeerd staan. De trainin gen lijken vooral op kracht gebaseerd. Achter de wagen van Van Gijsel, tegen 45 km. per uur. Ruim 150 km. en dan proberen van die wagen weg te demarreren. En dat lukt. Wie kan in het peloton daarop dan reageren? Voor de Ronde van Vlaanderen, de koers waarop Tackaert nu zijn zinnen heeft gezet, gaat William eind deze week oefenen op de Muur van Geraardsbergen, vroeger steeds zijn struikelblok. Twaalfmaal na elkaar gaat hij er tegenaan. Het vertrou wen zal er dan zijn. De anderen zijn gewaarschuwd. En trainer Van Gijsel zei in De Panne nog dat zijn renner nog maar tegen 80 procent van zijn mogelijkheden reed. Of hoe hoog de verwachtingen in het Fangio-kamp liggen! (H.A.) Erwin Van den Daele, die momenteel moieilijke momen ten meemaakt bij R.C Harelbeke in verband met de strijd om de degradatie, leek weinig entoesiast toen hem kom- plimenten werden overgemaakt voor de manier waarop zijn poulains Aalst aan het wankelen hadden gebracht tijdens de tweede helft. «Het gaat hier niet of we goed of slecht voetbal etaleren, maar wel om het feit dat we punten dienen te pakken, waar de gelegenheid zich ook voordoet. Ik verwijt mijn middenvelders cn aanvallers niets voor de betoonde inzet, maar in het centrum van de verdediging zijn wc twee keer serieus in de fout gegaan met het gekende resultaat. Neem cr dan nog bij dat doelman Van Wilderode hier wellicht dc save van het seizoen demonstreerde op die kanjer van Schouteten», aldus Van den Daclc, die verder veel respekt had voor de match van Van Oplynus, die hij betitelde als de beste speler op het veld en die woorden van lof overhad voor de jonge Miiko Derijck die Beheydt uit de match hield, (abl)

De Voorpost | 1985 | | pagina 25