4 UISPLOEG VERRADEN OR ZENUWEN OBUR GEEFT DE MOED NOG NIET OP PUNTEN VAN WILDEMEERSSSEN H. VRASENE - HEIKANT 0-0 BEHOUDEND VOETBAL IN NAUWE SCHOENTJES OVERDREVEN CIJFERS MOEIZAME PUNTENDELING Lemiwiss!» «la//- RINGOO* WIIO-WTO SBhiW Zelzate 3-2. Met deze zwevende kopstoot maakte De Vos (Robur) er 3-1 van (vh) ZELZATE 3-2 2'Provinciale VOETBAL LI )BUR - De Voorpost - 29.3.1985 - 27 snelheid. Ongelukkiglijk kwamen we op het einde van de eerste helft aan een tegentreffer. Dat was toen een vrije trap afweek op de voet van Mare Ost en zo in doel verdween. Na de hervatting hebben we op die achterstand gereageerd en een offensief ontketend. Te gen de gang van het spel in, moesten we een tweede doel punt inkasseren. Dat was ko ren op onze molen en het sein voor onze spelers om nog krachtiger te reageren en twee 1SE - DESTELBERGEN 1-2 Dat is althans de mening van klubleider Freddy De Maere. «We moeten tot de eindstreep in onze kansen blijven gelo ven. Je kan immers nooit we ten. Stel dat Temse nog een slippertje begaat en wij blijven aan de winnende hand, dan naderen we tot op één punt. Dan mag er niet veel meer gebeuren. In ieder geval, wij blijven voor de punten voet ballen. Worden we geen kampioen, dan spelen we in ieder geval voor de tweede plaats. Vorige zondag tegen Zelzate hebben we een verdiende overwinning behaald. Tijdens het eerste halfuur waren we overduide lijk de betere ploeg. We zijn in die periode ook op voorsprong gekomen. Dat was op het kwartier toen een aktie Leo Wuytack - Eric Saerens, door laatstgenoemde met een schot net onder de dwarsligger werd beslecht. Twee minuten later kwamen we ei zo na aan een tweede doelpunt toen Mare Ost uithaalde maar het doel- hout trof. Marc Ost deed zijn eerste optreden in het fanion- elftal. Hij deed het goed. Mis- „-Zelzate 3-2. De Zelzaatso doelman werkt het leder ïïfi' """«t 'ooraleer de aanstormende Thierem onheil kan aan- echlw veel do^r £Ten in (vh) De mannen van René Ver- bedreigde Olympia bestendig niers hebben het eens te meer gevaarlijk maar Gevaert miste knap moeilijk gehad om in een bijzonder goeie kans op 0- eigen huis de Gentenaars in 2. Na het uur begon de thuis- bedwang te houden en daar- ploeg een offensief in regel mee werd eigenlijk een traditie met vier mannen in de aanval, hoog gehouden. Rood-zwart Coppens was meerdere keren was wellicht wat al te zeker van iets te laat om sukses te ken- zijn eigen klasse want in de nen en wanneer iedereen dacht eerste helft kwamen de gasten dat de Kemzekenaars de thuis- reeds op voorsprong na de eer- nederlaag niet meer konden ste echte aanval, Gevaert gaf afwenden, viel de langver- keeper Herremans het nakij- wachte gelijkmaker. Edilbert ken met een keihard schot na Saman gaf een vrijschop op center van Eeckhout. Nadien maat voor doel en de sterk beseften de Klauwaerts wel dat opverende Stremersch kopte het moeilijk zou worden maar fluks binnen (81ste minuut, 1- echt goeie kombinaties kwa-'l). Met deze stand mochten men er pas in de tweede perio- beide ploegen best tevreden de. Wel was Stremersch dicht zijn, en niet in het minst de bij de gelijkmaker wanneer Klauwaerts die nog eens moes een goeie kopstoot in extremis ten ervaren dat een ploeg in van de lijn werd gehaald door het nauw onverbiddelijk voor D een bezoekend verdediger. de inzet strijdt. Koour -/.elzate 3-2. Saerens kopt de bal naar Wuytack en die kan scoren voor Moerzeke (vh) In de tegenstoot bleef het onverwacht is Temse voor de tweede keer dit de boot ingegaan. Niet direkt een ramp, maar het it alleszins dat minstens een week langer zal moeten geacht, alvorens de champagne kan worden ehaald, om de promotie naar eerste provinciale te akteerde uiterst ze- Itig in het begin van de I klaarblijkelijk onder de van het belang van de Tjd, al is in dit stadium I kompetitie elke wed- fevcn belangrijk. Destel- I dat vrijwel niets meer jen of te verliezen heeft bood een totaal Stelde instelling. t bleek al snel de lo- thuisverdediging e bijzonder krampach- reeg een eerste verwit- epresenteerd, toen Van na negen minuten uithalen Doelman lekmoes kon toen nog een achterstand voorkomen. Vier minuten later lukte hem dat niet meer. Toen zette Denaert, mits enige medewer- v rig van de thuisachterhoede, Destelbergen op voorsprong. Verdiend, Temse speelde veel te paniekerig. Dat bleek op nieuw iets voor het halfuur. Roossens haalde toen op vrij verdachte wijze Van Autreve neer, maar gelukkig voor Tem se bleef het fluitsignaal uit. Toch zou Destelbergen nog voor de rust aan een tweede doelpunt komen. Daarvoor zorgde Bonnaerens, en weer liet de verdediging geen sekure indruk. Vlak hierop kreeg Temse dan zijn eerste echte goede kans van de partij, maar Van Haver zag keeper Boxtae- le op de juiste plaats staan. Leider Temse met twee doelpunten achterstand, het bood een ongewoon beeld. Hubert Verbeke zette zijn ploegmaats in de tweede helft dan ook aan tot wat meer aan vallende durf. Toch duurde het zowat een kwartier voor het einde vooral eer Temse de aansluitingstref fer kon scoren. Het was uitge rekend kapitein Verbeke die het doelpunt voor zijn reke ning nam. In de resterende tien minuten zette Temse dan nog eens alles op alles. Vanuit alle hoeken van het terrein werd het doel van Box- taelc geviseerd, maar die keer de alle pogingen, alle inspan ningen van Erik Raemdonck en Van Buyndcr ten spijt. Robur-Zelzate 3-2. Leo Wuytack (Robur) knalt op doel, terwijl een bezoeker appeleert voor buitenspel (vh) Wieze-Waasmunster 1-1. Wieze won dit luchtgevecht(vh) De thuisploeg slaagde er dus een ander vaatje moeten tap- niet meer in alsnog een punt pen. De druk zal er immers uit de brand te slepen. Wil niet minder op worden, maar Temse de zo begeerde titel in het krampachtige moet alles- de wacht slepen, dan zal het de zins uit het spel verdwijnen, resterende wedstrijden toch uit (d v v Beis ij™™ - IjiBtgem werd aan het kortste eind getrokken. Adegem Ftomkish met een gekruist heeft zondag in Vrasene' een len van het bord te spelen. ssen wel aan een opmerkelijke come-back bezig. fchotvoorsprong verdubbe- erg rustige namiddag beleefd Haar taak als thuisploeg in- fc winterstop leek de ploeg vrijwel veroordeeld, na De *cdstrijd was meteen No6it hoefde hij zijn boekje dachtig, trok Vrasene wel de Beslist, Adegem (of moeten we boven te halen om doelpunten aanvallende kaart, maar dat RSE - ADEGEM 0-2 s er voor eigen volk andermaal niet in geslaagd sukses mee ook. Op een van winning te behalen. Zelfs tegen de hekkesluiters de zeldzame uitbraken kon Voetbal. Marnix Van Cauter, hier gezelschap van grootvader Alfons De Mol, werd als zestienjarige voor het eerst titularis bij SK Lebbeke (c) Scheidsrechter Weytens veel inspanningen om de nul- van zondag is de kloof me, de andere na i in degradatiegevaar al teruggebracht tot twee inning in Lokeren Lokerse verraste zijn eigen "•ilu® ^zoekers aan hun doelman met een terugspeel- bij «latende inzet, die soms bal, die gelukkig op de paal lichting van overdreven belandde, feit uitgaat. Als de Na de rust trachtte Lokerse typfl icchter dan niet in- dan toch iets aan de achter- :rt toals zondag ref Drie- stand te doen. Zelfs de ijd ruimde te doen, dreigt flankverdedigers Van Rumst ,e noteren. Zowel Herleving gebeurde toch steeds met de sen?) ging met de twee punten als Heikant speelden erg be- vaste overtuiging in het achter aan de haal. (d.v.v.) houdend, en deden niet al te hoofd, om zeker de dekking SPORTING SINT-GILLIS - STEKENE SPORTIEF 0-1 Het was al langer dan van- keeper Vandewiele bijna geen in te duwen. Met de moed der - -daag bekend dat de blauw- enkele keer moest optreden, wanhoop wou de thuisformatie wel ui^ de hand te en Clarys trokken mee in de witten het bijzonder lastig zou- In de tweede helft hadden de naar het einde toe dan ook aanval. Mark Van Rumst pak- den krijgen naar het einde van bezoekers dan de wind in de enkele schuchtere poRinecn te Uit met een loeier, maar deze kompetitie toe. Om als- rug en zodanig ging het initia- doorzetten maar de nervositeit nog enige ervaring in de ploeg tief helemaal naar hen. en besluiteloosheid was frap- te krijgen hebben de Sint-Gil- Heel wat aanvallen dan ook pant bij de mannen van trainer hsse dirigenten er ook wat aan van de gcelhemden met drie Danecl proberen te doen en haalden goeie kansen tot gevolg. Rudy Zo bieef de nauwe overwin- u ij -o j— ~~-r v.. ze Martin Van der Weeken Declcrcq, die zich de jongste ning van Stekene ook op het "oala werd er ook dan toch een beetle nntcnanl temo in He nlivo nm He erva. uietren heeft „nn.dïun/l -,lr ii r Trainer Heirman 281 Icon op een bepaald te uit met in de partij de zenu- doelman Wildcmeersen had de langer bedwingen en bal tot ieders verrassing klem- het terrein op, toen vast in zijn bezit. Het zou niet 'ervaet andermaal veel zijn enige redding van de na- *erd aangepakt. middag zijn. Costa Vervaet. l'OjltKUIC WK up I1CI er ook dan toch een beetje ontsnapt terug in de ploeg om de erva- weken heeft aangediend als va- bord en dat impliceert dat aid den- aan de aandarhi van *iin «trie, renhcid terug in het elftal te ste keus, centerde de bal goed blauw-wit naar de voorlaatste krijgen. Verder deed ook tot bij De Boom. Patrick tikte plaats is afgezakt Wie of hoe Mark Yzewijn zijn hcroptre- gepast in en zijn schot sloeg via daar verandering in kan bren- den zondag maar echte nieuwe de paal ook in doel. Met dit gen is het probleem van voor impulsen gaf dat niet aan de doelpunt was de thuisploeg na- zitter Verschelden en de zij- thuisploeg. tuurlijk danig aangeslagen en nen. Stekene pakt daarentegen Toch moet gezegd worden zo moest het met verbazen dat zes uit acht en is dus duidelijk dat Sporting in de eerste helft bij een volgende Stekense aan- aan een betere periode bezie bijzonder hard werkte, en uit- val Lieven De Cock een fan- Volgende week mag Sportief gesproken de baas was. Men tastischc effektbal produceer- zelfs aan eigen huis aantreden viel in de eerste vijfenveertig de. Jos Openeer kon deze po- tegen SV Lokerse en daarvoor minuten inderdaad onverdro- ging echter middels een wordt zonder meer een over- tcn aan maar het krecren van prachtsavc wegslaan. Later winning in het vooruitzicht echte kansen was er niet bij. kwam De Boom nog iets te gesteld. De Stekenaars zagen dit alles laat om een kopbal van Danny rustig op zich af komen omdat De Ruytc die voorlangs rolde, (m.n.) niet te verwaarlozen, zodat geen gevaar kon ontstaan bij een eventuele tegenstoot van de bezoekers. De offensieve inspanningen van Herleving uitten zich in kleine kansjes voor Verhoosel en Vandevijver. maar resultaat kenden ze er niet mee. Herle ving bleef wel het iets betere voetbal produceren, maar aan de rust stond toch nog steeds de 0-0 stand op het bord. Wie had gedacht dat in de tweede helft serieuze inspan ningen zouden worden gele verd om daar iets aan te veran deren, kwam bedrogen uit. Heikant, dat duidelijk gestart was met de bedoeling niet zon der punten huiswaarts te moe ten keren, speelde sterker en kon Herleving beletten uitge speelde kansen te kreëren. Doelman Van Hecke, die zich in de eerste helft wel een be trouwbaar sluitstuk had ge toond, werd niet voor onover komelijke hindernissen ge plaatst. Uiteindelijk veranderde er niets meer aan de stand. Beide ploegen konden zich tevreden tonen met de puntendeling. Wellicht hadden ze er voor de partij al willen voor tekenen. In een kompetitie gaat het ten slotte nog altijd om de punten. (D.V.V.) Nevele - Lebbeke 5-2 S.K. Lebbeke werd op het veld van Nevele getrakteerd op een pandoering. Laten we onmid dellijk stellen dat de winst van de thuisploeg weliswaar ver diend is, maar in te sterke cijfers werd uitgedrukt. Lebbeke vertrok bovendien gchandikapt. Jean-Pierre Hals, Frans Peeleman en Rudy Jansegers zaten in het geel. Als gevolg hiervan moest de ach terste linie door mekaar wor den gegooid. Eric Boone, Danny Vermeir, Patrick Vinck en Leo Verhulst vormden het sluitstuk. In de goal had Johan Vinck postgevat. Het dient ge zegd dat de jonge gebroeders Vinck een behoorlijke verrich ting weggaven, maar uiteraard nog niet de routine bezitten van oudere voetballers. Wat niet meer dan logisch is. Opvallend was de rol van Eddy De Malsche. Hij fungeerde in de middenlinie. Vooraan had den Dirk Deferrcrc cn Marnix Van Cauter postgevat. Laatst genoemde voetballer is amper zestien jaar. S.K. Lebbeke heeft een be hoorlijke repliek geboden. Voornamelijk dan tijdens de eerste helft. In die periode was Herman Van Langenhove de opvallendste voetballer. In het Lebbeekse kamp mocht hij na afloop trouwens met een «zeer goed» worden gekrediteerd. Hij werd kort na de hervatting overigens de auteur van de gelijkmaker, nadat de thuis ploeg voor de rust op voor sprong was geklommen. Op dat ogenblik hebben de Lebbe- kenaren al te voorbarig ge dacht, dat er meer inzat dan een puntendeling. Op zoek naar de winninggoal werden er risiko's genomen. Die opvat ting werd afgestraft. Binnen de kortste keren kon de thuis ploeg drie keer scoren. Hoewel Dirk Deferrere nog voor een tegentreffer kon zor gen, was op dat ogenblik de Lebbeekse nederlaag een rea liteit. Al bij al dus geen slechte ver richting. Zeker niet van de jongeren. In het huidig sta dium van de kompetitie krij gen ze nu wel de kans om ervaring op te doen en zich volgend jaar als titularis op te werken. E.D.M. Robur Moerzeke vorige week, na twee opeenvolgen een achterstand telde op Temse van vyf naalen' waande men in Moerzeekse voetbalkringen ieder ^-u* op de titel verloren. Maar het kan verkeren. Vorige zondag verloor de leider cn won Robur. Zodoende werd de kloof tot drie punten gereduceerd. In het huidig stadium van de kompetitie is dat geen onoverkomelijke afscheiding. doelpunten te scoren langs Leo Wuytack en De Vos. Daarna hebben we nog een aantal kan sen gekregen om een grotere afscheiding te realiseren. Al bij al meen ik dat we een verdiende overwinning hebben behaald. De Vos deed zijn we- deroptreden na vier weken. Eerder had hij een kwetsuur opgelopen. Spijtig is wel het feit dat Theo De Decker for fait gaf. Hij geeft de voorkeur aan de kaatssport. Iets wat we ten zeerste betreu ren. In ieder geval moeten we in de komende weken punten blijven rapen. Je kunt nooit weten welk appeltje er uit de boom valt». E.D.M. KLAUWAERTS KEMZEKE - OL. GENT 1-1 Robur-Zelzate 3-2. Moerzekenaar Thierens wordt hier fors van de bal gehouden (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 27