Het was van 11 november geleden. EEN JUISTE WEERGAVE LATE GELIJKMAKER LEIDER WEER IN MOEILIJKHEDEN JOHAN DIERICKX: «IK HOU VAN UITDAGINGEN: GEVLEIDE ZEGE VOOR BEZOEKERS BENNY DAEMEN DE «TERMINATOR» Kieldrecht koffie sla zijn ploeg op gclijld tillen. Diezelfde spd voor een hcrhalij Een kwartier later weer met een kopbj stc zijn team op (I voorsprong, die bleef tot het eindel tij. Want hoe Kia ook inspande, hel punt bleef andermi 28 - 29.3.1985 - De Voorpost VOETBAL ,3'Provinciale Baasrode - Opstal 2-0 Meer dan vier maanden was het geleden dat F.C. Baasrode nog eens kon juichen. De laat ste overwinning dateert im mers van... 11 november, «'t Werd tijd dat er nog eens gewonnen werd», zucht oefen- meester Walter Bauwens. «Ik meen dat we verdiend heb ben gewonnen. Vooral omwil le van een betere tweede helft, waarin we de bezoekers tot de terugtocht hebben verplicht en twee keer tot scoren zijn gekomen. Tijdens de eerste helft was Op stal iets beter, zonder dat wij bedreigd werden. Trouwens, over het ganse verloop van de wedstrijd hebben de bezoekers geen kansen afgedwongen. Heel in het begin heeft Eddy Van Keer uitgehaald, maar voor de rest van de eerste helft, hebben ook wij de be zoekende doelmond niet be stookt. Daar zou na de rust verandering in komen. Wij hebben toen het initiatief ge nomen. Na een kombinatie met Etienne Van Keer, bracht Johan Verheyden ons op voor sprong. Die uitgangspositie gaf onze spelers nieuwe impulsen. Later bracht Eddy Van Keer ons op 2-0 en was de zege metéén een realiteit. Ik meen te mogen stellen dat er met inzet en overtuiging werd ge voetbald. Voor de wedstrijd begon heb ik de spelers eens duchtig de waarheid gezegd. Hoewel de kansen op de titel vrijwel verzwonden zijn, moe ten we toch blijven knokken, al was het maar voor de twee de plaats. Nu zondag komt Oudegem op bezoek. Ik was er twee seizoenen trainer. Hoe wel ik er vele vrienden tel, zullen zij toch op geen ge schenken hoeven te rekenen. Integendeel.» Sekretaris Emiel Van Mol geeft grif toe dat Baasrode een verdiende zege behaalde. «Tegen de twee doelpunten vermocht onze keeper niets. Deze keer dienden we beroep te doen op Philip Muyse- winckel, vermits Marino Spruyt ingevolge geeloverlast aan een schorsing toe was. Voor ons is het nu wel meer dan vijf voor twaalf geworden. Alle middelen moeten nu aan gewend worden om het be houd in derde te verzekeren. Gemakkelijk zal dat niet gaan. Er staat ons nog een zwaar programma te wachten. Nu zondag krijgen we Wieze op bezoek. Deze ploeg van de tweede ronde en kanshebber op de titel zal allicht niets aan het toeval overlaten. Wij zijn gehandikapt, in die zin dat twee titularissen ingevolge gele kaarten ontbreken. Het zijn Werner Van Der Jeugt en Dirk De Maerschalck.» Indien Eendracht Opstal in het verleden niet al te veel punten te grabbel had gegooid, dan had het nu zover niet geko men. Zoals de evolutie zich momenteel bij de Eendrach- ters voordoet, menen we te mogen stellen dat Opstal een kandidaat-vierde-provincialer is. E.D.M. Baasrode-Opstal 2-0. De Baasrodenaars wonnen wel, titelstrijd (foto piet hermans) r zijn vrijwel uitgeteld voor de OUDEGEM - APPELS 1-1 De derby tussen S.K. Oude gem en Sparta Appels is uitge draaid op een logische punten- deling. Een aantrekkelijk ver toon leverde dezè partij geenszins op. Het had meer weg van wat in de volksmond als «potstamperij» wordt om schreven. Over het resultaat was men in de beide kampen tevreden. De eerste helft ver liep verdeeld. Veel doelkansen werden er niet geschapen. Wel kwam Oudegem net voor de rust tot scoren via Marcel Van Nuffel. Na de hervatting kreeg men met meer «open voetbal» te maken. Langs weerszijden werd er vervaarlijk uitgehaald, zodat de beide doelwachters ook meer werk kregen op te knappen. Halfweg de tweede Oudegem-Appels 1-1. Van Zande schiet op doel, maar de bal ging langs d helft leed de thuisploeg balver lies in de middenlinie. Dat liep fataal af. Christiaens maakte van die tekortkoming gebruik om de gelijkmaker op het bord te prikken. Naar het einde van de wed strijd toe nam Oudegem meer het initiatief en haalde een paar keer gevaarlijk uit. Doel man Antoine Wierinckx kon echter zijn ploeg overeind hou den. Zowel Sparta Appels als S.K. Oudegem zullen de ko mende weken nog hard moe ten knokken om het behoud in derde provinciale veilig te stel len. Vooral Oudegem heeft nog een zwaar programma voor de boeg. Nu zondag bvb. naar Baasrode, dan thuis tegen Grembergen. Vervolgens naar Wieze, waarna leider Kruibe- ke op bezoek komt. De laatste drie matchen houden twee ver plaatsingen in, naar Bazel en Excelsior St.-Niklaas. De slot- - wedstrijd wordt aan huis be- Oudegem-Appels 1-1. Geldhof van Appels kwam dichtbij een doelpunt, ma twist tegen Klinge d' overgaan vh) Zo te zien zal men in Oudegem naar vierde provinciale vermij- programma. Maar zogenaam- wordt verwac niets aan het toeval mogen den. Sparta Appels heeft op de «underdogs» kunnen soms ook op zijn hi overlaten, wil men de buiteling papier een wat makkelijker harder uithalen dan algemeen KALLO - SINT-PAUWELS 1-1 Regelmatig gebeurt het, dat ten na rust. Het enige doelpunt twee ploegen die de punten om uit zestig minuten uitgespro- een of andere reden nog best ken overwicht, kwam van de kunnen gebruiken - voor de voet van Verdoodt. Met een titel of tegen de degradatie - gekruist schot verraste hij niet al te veel inspanningen vriend en tegenstander en zet- leveren om iets aan de gelijke te de thuisploeg oververdiend stand te veranderen. Een ge- op voorsprong, lijkspel bevredigt beide ploe- In het laatste kwartier her gen, zgt men dan. Hoewel in- stelde Sint-Pauwels het even- derdaad zowel Kallo als Sint- wicht. Niet alleen wat het spel- Pauwels elk punt met open beeld betrof, ook op het score- armen aannemen, was weinig bord. Dat was het werk van te merken van gezapig voetbal. Steven De Jonghe. die er ze- Entoesiast ging Kallo, vlak ven minuten voor tijd 1-1 van na het eerste fluitsignaal van maakte, scheidsrechter Verstuyft, post- De laatste minuten werd dan vatten in het doelgebied van toch enigszins aan voorzichtig- zijn tegenstander. Dat zou het heid gedacht. De kansen om een uur lang doen, maar de op een ultieme, fatale tegen- uitgeoefende druk was niet van stoot van de tegenstander te die aard om de bezoekende lopen, werden dan toch nog doelman in verlegenheid te hoger in waarde geacht, dan de Baasrode-Opstal 2-0. De jongens van den Opstal konden op FC Baasrode geen punten br^te"ebeurde ach, minu_ freffcr°aTn ^etekenen.^T""^! Oudegem-Appels 1-1. Deze scheidsrechter volgde alleszins van zeer dichtbij de oogsten voor het degradatiedebat (foto piet hermans) (d.v.v.j Na zijn verdwijnen bij Eendracht Aalst, wat sommige supporters nog altijd betreuren, was het even stil gewor den rond Johan Dienckx. Er waren nochtans diverse klubs die hem aanspraken om de dubbelfunktie van speler- trainer op de schouders te nemen, maar Dierickx zelf leek even de boot af te houden. Tot Eendracht Nieuwerkerken met een interessant voorstel voor de dag kwam en Dierickx in die hapklare brok leek te bijten. Dat het uiteindelijk FC Brakel werd waar Johan Dierickx aan de slag ging, had zowel met sportieve als financiële oorzaken te maken. En hij zal zich zijn keuze tot op heden zeker nog niet beklaagd hebben. FC Brakel prijkt immers op de tweede plaats in de algemene rangschikking, op drie punten van leider SK Aalst. Johan Dierickx lijkt het dus te maken, zowel als speler- trainer en ook als zakenman. Hij opende immers onlangs een press-shop in de Aalsterse Kattestraat waar hij voor ons even de tijd maakte om over de sportieve aangelegen heden te praten. Zijn uitspraak: «Ik hou van uitdagingen» mag dan ook in tweeledige zin worden opgevat. «Normaliter verleng ik mijn kontrakt bij FC Brakel. Die bestuursmensen hebben ambitieuze plannen om zo vlug mogelijk naar eerste provinciale terug te keren. En om dat doel te verwezenlijken wil ik me ook zoveel mogelijk inspannen Er is trouwens voldoende kwaliteit aanwezig in de Brakelse spelersgroep opdat die promotie dit seizoen reeds zou kunnen bewerkstelligd worden. Het is echter geen noodzaak. Misschien nu nog een beetje rondkijken waar er eventueel versterking zou moeten bijkomen om dan tijdens de volgende kompetitie op volle kracht door te stomen». Nochtans wil Johan Dierickx het ook hogerop proberen Mocht er een ernstig aanbod komen van één of andere ploeg uit eerste provinciale of bevordering dan zou hij dat zeker ter overweging nemen. Hij steekt zijn ambitie dienaangaande trouwens niet onder stoelen of banken. «Dit betekent niet dat ik hoe dan ook weg wil bij FC Brakel. Integendeel, ik heb het daar uitstekend naar mijn zin. Maar het zou toch maar al té gek zijn dat ik een klub uit hogere regionen zou afwijzen. Indien ze met serieuze voorstellen komt aankloppen natuurlijk. Ik voel me men taal sterk genoeg om als oefenmeester voor een grote groep te staan terwijl ik het ook op fysiek vlak nog wel allemaal kan bijbenen. Nee hoor, Johan Dierickx is nog niet afgeschreven zoals er een paar mensen reeds dachten Ik zal hen van het tegendeel overtuigen.» R.G. Kruibeke is opnieuw een klom dan ook niet onverdiend achterstand werd in nauwelijks punt uitgelopen in de rang- op voorsprong. Een schot van twee minuten omgebogen in schikking. Een verrassing toch Catthoir, dat nog lichtjes van een voorsprong. Het was Har- wel. Kruibeke haalde, on- richting verandere op het been ry Liessens die met een kopbal danks een zwakke start, toch van een plaatselijk verdediger, beide ploegen op gelijke hoog de volle buit tegen buur Bazel zorgde al na negen minuten te bracht, en Wieze, de laatste weken voor een 0-1 stand. nochtans in goeden doen, De leider weer in moeilijk- Vooraleer Bazel van de ver- kwam op eigen veld niet ver- heden dus, en het duurde ook bazing bekomen was, lag de der dan een 1-1 Relijkspei te- even vooraleer Kruibeke zich bal alweer tegen de netten, gen Waasmunster. Stilaan mag van die vroege opdoffer had Ditmaal was het Scg»crs die Kruibeke dan ook konkrete hersteld. Het was zoeken en aJn naamkaartje aan het docl- titelambities gaan koesteren, tasten naar de juiste samen- Punt hinE- Met nog zeven wedstrijden te hang, en voor de koffie waren spelen, tellen ie een voor- de aanvallen vrij inspnalie- D= J"»*?» vo"<icn sprong van drie punten. Dat loos. J T. a 72Z. zou moeten volstaan. Naarmate in de tweede helft ren, Ktuibeke had verder geen Aanvankelijk leek de nega- de minuten verstreken, begon om de Pf' tieve trend van de voorbije de twijfel opnieuw in de harten ko"trole. ,e houden. Maar het weken zich bij Kruibeke noch- van de Kruibekenaars te slui- had vcel 8ekost tans door te zetten De wed- pen. De thuisploeg gooide zich vooraleer opgelucht kon wor- strijd (die als derby kon teren met volle overgave in de aan- den ademgehaald. De vreugde op een meer dan voortreffelij- val en zou daarvoor beloond jjera negn^,yK nog growr Va„ Caeckenberghe in duel met een Appelse speler (i ke publieke belangstelling) worden, al duurde het tot een l°cn nel fvoor NrumeKej gun s rr werd weer zwak begonnen, kwartier voor het einde. stige nieuws uit Wieze doorsij- Bazel toonde zich in het wed- Maar dan werd de situatie pe'ae strijdbegin de betere partij, en wel helemaal omgekeerd. De (d.v.v.) I RED STAR HAASDONK - GREMBERGEN 1-1 KIELDRECHT - EXCELSIOR 1-2 In onze titel vermelden we niet voor niks de Haasdonkse aanvoerder die gedurende en kele weken uitgeschakeld was maar zondag sterk terugkwam Hij leidde zijn elftal niet alleen sterk vanuit de centrale mid denveldpositie, maar dwong ook nog het puntje af met een prachtig afstandsschot. Tijdens de beginminuten van deze konfrontatie waren de gasten duidelijk het sterkst met enkele goeie aanvalsaktics als bewijs. Aan het kwartier schoot Dirk Van Buyten tot tweemaal toe en stelde dezelf de speler met een kopbal kee per Buytaert aan het werk. Eventjes later moest Stevc- linck zijn keeper op de doellijn bijspringen om een schot van een Grembergenaar te ontzet ten. In de reaktié puilde Luk Van der Jcught er goed uit maar tot driemaal toe slaagde hij er niet in om keeper De Lathouwer uit te spelen. Naar het einde van die eerste perio de werd Catthoir vervangen door De Rop en één van diens voorzetten was Erik Schelf hout dichtbij een openings doelpunt. Na de citroentjes kwamen de gasten weer het eerst goed voor de dag: zowel De Wale als Mertens zaaiden gevaar maar eens te meer dwong Van Buyten keeper Buytaert tot een goeie laag uitvallende red ding. In de 55ste minuut raak ten de Grembcrgcnaars niet onverdiend op winst na een kopbaldoclpunt van Dierickx na geharrewar voor Red Star- doel. Rood-gcel herpakte zich bijzonder sterk van dit doel punt want keeper De Lathou wer moest al direkt reageren Van Leuvehagen op de solotoer ging. Aan de 65ste minuut ging Daemen dan na samenspel met Van der Jeught aan het kanon staan en tegen deze knal had de Grcmbergse goalie geen verhaal. Nu voelde Red Star denkelijk zijn kans met het trio Verhelst-Bosman- Daemen als stevig midden veld. Aan de 77ste minuut mis te Schelfhout echter een unie ke kans tot 2-1 en eventjes later mocht de thuisploeg van enig geluk gewagen wanneer een schot van Van Buyten via Stevelinck tot juist naast het doel afschampte. De laatste minuten gingen duidelijk naar de Haasdonkenaars die na af loop van deze genietbare partij best tevreden waren met het puntje. Wat er ook van zij, de man nen van voorzitter Water- Voor de tweede opeenvol gende week heeft Kieldrecht verloren met één doelpunt ver schil. Na het 1-0 verlies van vorige week op Bazel toonde vorig weekeinde Excelsior zich met 1-2 de betere ploeg. Op merkelijk is wel dat Kieldrecht beide keren duidelijk aan spraak kon maken op een punt. Dat een en ander zijn weerslag krijgt in de rangschik king, hoeft geen betoog. Meer dan ooit is de situatie uiterst benard. Lutterzele, dat in drukwekkend met een 0-5 uit haalde op De Klinge, nadert tot 2 punten, en heeft boven dien een wedstrijd minder ge speeld. De verklaring is eenvoudig maar kan geen hulp bieden voor Kieldrecht: men heeft ge woon pech bij de afwerking. Als Kieldrecht ooit evenveel meeval zou hebben als het nu tegenslag heeft, staat het be slist op een behoorlijke plaats in de klassering. Maar ook zondag tegen Ex celsior was het weer hetzelfde liedje. Kieldrecht speelde de eerste helft de ene kans na de andere bij elkaar, maar, om er maar enkele te noemen, Van Laere, De Clercq en Van de Perre kregen de bal niet in het doel De enige die daarin wel slaagde was Seghers, halver wege de eerste 45 minuten. Een uitermate sprong. Maar in de blijken dat de kansen zouden ten na de meyn er met eei zijn tillen, voor een Een kwartier weer met een stc zijn team voorsprong, bleef tot het tij. Want hoe schoot zijn nog steeds niet ze- aanstaande bij de verplaatsing Haasdonksekrei ker van het behoud - men telt naar hekkesluitcr Lutterzele en dat zou off slechts vier punten boni op de niet verloren worden. Vermei- soonlijke reden voorlaatst gerangschikte ploe- den we tenslotte nog dat wc gen - en daarom mag zondag ook het ontslag vernamen van KRUIBEKE - BAZEL 2-1

De Voorpost | 1985 | | pagina 28