■i: MEMORIAL WILLY IVENS: HULDE AAN DE OVERLEDEN BASKETINTERNATIONAAL DEBBAUT WEDSTRIJDWINNAAR DEGRADATIESPOOK OP EEN STAP VAN DE TITEL OKAPI BEEFT TOT DE LAATSTE SPEELDAG TWEEDE PLAATS EEN FEIT RAMPZALIGE UITSLAG VLOTTE ZEGE BEVEREN NAAR DE 34 - 29.3.1985 - De Voorpost centi Christ of fel - Streal de overwi vas en liet zodat vol BASKETBAL Basketbal. Were Di-Scheldejeugd. Willy Van Damme is tot onder de korf doorgedrongen en lukt een inloper (bvw) Op woensdag 20 maart 1985 was een bomvolle zaal getuige achter, van de memorial Willy Ivens, die naast basketbalpropa- In elk geval een avond om niet ganda, ook een postume hulde bracht basketbalinternationaal Er waren heel wat vooraanstaanden by deze huldiging aanwezig en het strekt de inrichters tot eer dat zij met heel veel geduld al die oude vrienden rond een basketbalterrein samenbrachten. De viering gebeurde zowel door de twee topploegen Sunair Oostende als Opel Merksem, die aan deze memorial deelnamen. Ook Schepen Verdonck namens het Stadsbe stuur, en de heer Boeyckens namens de vriendenkring van de posterijen sloot zich hierbij aan. Het ontroerend moment kwam dan, toen iedereen op de tonen van een aangrijpend stukje muziek, één minuut de herinnering opriep aan de overleden sportman. de Wase te V'US te vergeten, vooral voor diegenen die deze Memo rial van heel dichtbij hebben meebeleefd. Punten: Sunair: Van Hulle- De Rijcke 8 p.. Van He busch 2 p., Mertens 4 p.. Tem- P Herman 6 p.. Potts merman 12 p., Samaey 24 p., Hackett 24 p., Vermee Hauwaert 14 p.. Smith 18 p.. P- en Oelbrandt 13 p. Wintein 8 p. en Rains 5 p. Opel Merksem: Haerbos 5 p., Scheldejeugd dat nood had vangen door De (Jleene. De w - 'JTp JVafl aan punten nam een slechte 41-45 rustcijfers waren de ge- j WW I i I (HL start. De manverdediging werd trouwe weergave van het gele- J kmèjaM tmT k j^| regelmatig weggespeeld en via verde spel, omdat Hermes met - f JB L 1 6-10 (5'min.) kon Hermes uit- tempoverhogingen heel wat r I SjvffL ~r lopen tot 6-15 (7* min). Koe- gemakkelijke punten kon ver- L - 1 M A !UB' i IaH| kelenberg-Stefan Van Goe- garen. L I Ik Af It JH them scoorden om beurten en De tweede helft ging Hermes W I Van Lombergen liet in die'ini- over tot manverdediging. Wil- L I tiale minuten een reeks van ly Van Damme werd door B i kj ^K^k vijf missers optekenen. De in- Maes volledig uit de wedstrijd M breng van Van Wouwe bracht gehouden cn wanneer Acrts A echter de kentering. Temse ook met 4 fouten tot voorzich- jMI sloeg terug tot 24-25 (13* min.) tigheid werd genoopt (51-56) W en een niet missende Van stonden de scheepsbouwers H.. V Wouwe hield zijn ploeg be- nog steeds in het krijt. De stendig in het spoor van Her- Hermes spelmaker Alain Van B mes. De bezoekers bleven Goethem drukte nu op het evenwel bestendig aan de lei- pedaal en bracht 64-73 op het ding en de vier fouten van een bord na 16 minuten Een 5 op B sobere Stefan Van Goethem 5 van reboundvechter Ver- werden oordeelkundig opge- specht bracht Temse terug op Were Di-Scheldejeugd. Een scrimmage onder de korf met veel grijpgrage handen (bvw) ST. NIKLASE - VELZEKE: 84-75 Een agressieve thuisploeg vond de eerste helft De Poor- tere-Willaert voor de afwer king op post. Ieder doelpunt werd gevolgd door een press en dit hinderde Velzeke in de gewone opbouw van de aan vallen. Na 15 minuten noteer den wij 42-27 en die kloof was voornamelijk het werk van een goed kollektief spel. Velzeke sloeg nog even terug maar moest toch gaan rusten met 49- 37 cijfers. De tweede helft viel de thuisploeg stil. De Poortere had foutenlast en een onhoud bare Bontinck (ex-Gentson) scoorde alles wat hij kon (14 op 23). Dit had voor gevolg dat de bezoekers via 62-63 en 64- 65 de leiding namen. De in schakeling van Debbaut had bij de Klaaskens echter een heilzame uitwerking. In een minimum van tijd was de match gespeeld want de jonge dubbele meter zorgde ervoor dat een 10-punten kloof de zege van zijn team veilig stelde. Punten: SNBC: Vanderlinden 4-11, Willaert 16-3, De Poorte re 12-0, Debbaut 4-17, Van Uytfange 4-0, Sauviller 8-0, Govaert 12-2, Hilgert 0-2. Velzeke: Keerstok 13-4, Bon tinck 10-22, De Mulder 8-6, De Troyer 4 p.Van Rossum 4 p., Spitaels 4 p. WEGA BRABO - PANTERS BAASRODE: 75-67 De Antwerpse ploeg lag nor maliter binnen de mogelijkhe den van de bezoekers. De matchpunten waren bovendien noodzakelijk om niet onmid dellijk in degradatiegevaar te komen. Panters was op de goe de weg om die opdracht tot een goed einde te brengen. Het had doorlopend de leiding op het scorebord, al was het verschil nooit onoverbrugbaar. Van 10-13 werd het 20-25 aan de 13e en bij de rust leidde Panters nog altijd met 32-36. In de tweede helft bleef de match gunstig evolueren. Aan de 8e minuut was de definitie ve kloof bijna gemaakt met 42- 48. Het «ongelukkige» Panters kreeg dan nog maar eens de omstandigheden tegen. Geert Moens stond met 4 fouten en kreeg zijn 5e fout tegen geflo ten. Moens was op dat mo ment een onmisbare pion, die wedijverde met Carpentier, die ook al vier fouten telde, maar de fatale fout ontliep. De bezoekers stonden aangesla gen op het terrein cn aan de 15e minuut werd het 58-60. De thuisploeg, eveneens in pun- tennood, voelde de zege in het bereik. Ze plaatste een 7-0 en bij 65-60 moesten de bezoe kers definitief afhaken. Panters staat met nog twee matchen te spelen samen met vijf andere ploegen op een ge deelde voorlaatste plaats. In bevordering zijn er drie dalers. Er hoeft geen verdere kom- mcntaar om aan te tonen dat het voor Panters vijf voor twaalf is. Er resten nog een uitmatch naar Eeklo cn nog een thuismatch tegen hekken sluiter Linkeroever, Het wordt hard knokken en testwedstrij den zijn zeker niet uitgesloten. Punten: Brabo: Carpentier 18, Oppers 15, Viroux 5, Jansscns 1, Van den Branden 10, De Cock 8, Holt 5, Somers 13. Panters: Vermeersch 7, Van Locy 12, Moens 15, Guido Verstappen 12, Mare Verstap pen 5, Esseldeurs 8, Goossens Basketbal. Were Di-Wilsele 51-102. Vergouwen kan toch scoren, al wordt hij fel gehinderd, (dw) WASOCUB - C.S. MICHEL: 119-99 Een gemakkelijke wedstrijd- aanhef resulteerde na 5 minu ten al in 20-6 en het was de bezoekers aan te zien dat zij technisch tekort kwamen. Hiertegenover kwam dan de inzet die op het randje van het toelaatbare was. Cars sloeg te rug tot 38-24 (10* min.) maar het duo Kinders-Van den Bos sche had al voor averij ge zorgd. Een tempoversnelling bracht de thuisploeg op 51-37 (15* min.) en dan was het coach Van de Steen die ge woontegetrouw zijn invallers inschakelde. De 63-47 rust stand was dan ook meer dan verdiend. De tweede helft kwam er zonder weinig Waso- cub-concentratie, met een be zoekende ploeg die met alle middelen een 72-59 stand om boog tot 84-72 (10* min.). Ac- ke kwam dan op het voorplan cn onder zijn reboundwerk liep Wasocub nu definitief weg naar 110-79 op 5 minuten van het einde. Verdiende zege voor de keukenploeg en ook een welkome oefening voor de laatste twee kompetitie matchen die beslissend zullen zijn voor de titel. Punten: Wasocub: Steeman 2- 0, Gerlo 6-10, Kinders 18-10, Acke 5-26, Van den Bossche 18-8, Windey 6-0, Hofman 4-2, Van Damme 2-0, Zaman 2-2. C.S. Michel: Castelain 14-7, Becel 8-22, Malfrère 8-4, Maes 8-4, Provost 8-9, L'Hommelet 1-4. WEGA Basketbal. BC De Vlinders uit Buggenhout zijn nog niet afgeschreven (v) Okapi Aalst heeft op eigen veld tegen Pepinstcr een be langrijke nederlaag geleden Door dit verlies worden de manschappen van trainer- coach Ronny Veillefon immers gedoemd om tot de laatste speeldag het onderste uit de kan te halen. Maar dan zal men wel uit een ander vaatje moeten tappen dan afgelopen zaterdag het geval was. Zowel in aanvallend als verdedigend opzicht en beweeglijk terwijl Okapi eerder aan de grond genageld stond. Dat men bij de rust dan ook tegen een vrijwel uitzichtloze achter stand aankeek hoefde nauwe lijks een betoog (28-50). Na de rust zou één man er inslagen om het tij enigszins te doen keren: Dirk De Neve. Hij bracht een knappe shotpresta- tic (5 op 5) waardoor dc kloof iets gedicht werd. Maar ander zijds was er dan de pijnlijke vaststelling dat De Neve het helemaal alleen moest klaren. Hij kreeg immers niet vol doende steun van zijn ploegge noten. Zelfs coach Ronny Veillefon was de mening toe gedaan dat deze nederlaag door zijn ploeg verdiend was: «Pepinster was gewoonweg de betere ploeg. Dc basis van ons verlies werd reeds tijdens de eerste spelpcriode gelegd toen wij in defensief opzicht tekort schoten. Na dc pauze hebben we geprobeerd iets van onze achterstand weg te werken doch het was boter aan de galg. Het blijft dus vechten tot dc ultieme speeldag». Met de verplaatsing naar Fluc- rus, morgen, en de thuismatch tegen Frisa Kortrijk, volgende weck, in het vooruitzicht krij gen de Okapiboys dus nog har de noten te kraken vooraleer ze zich kunnen handhaven in tweede nationale. R.G. Het verlies tegen leider Wilse- het terrein waren de ingrediën- min.) stand dan toch le bleek voor Were di rampza- ten van de wedstrijdaanhef. in 42-80 (14* min.) lige gevolgen te hebben. Kon- Een 0-20 (7* min.) deed de invallers van Were di kurrent Desselgem verpletter- deur dicht. Were di had zijn niet beletten dat de de een mak Strombeek en dit twee minuten rust al opge- ge zet het licht op rood in de bruikt maar het vlotte langs Vermaelen de klassering. Winst volgende geen kanten. Na 10 minuten bereikte, week tegen Moeskroen is een (4-29) kwam er dan toch leven Een zware nederlaag «must» ook al lijkt de Waas- in de zaak maar bij 18-39 (17* thuisploeg die zich vo landse ploeg fel gehavend. min.) toonde Wilsele in re- laatste twee wedstrijdei De Pauw out met voetbreuk, bound dat zij heer en meester herpakken om niet weg Marin met kuitkwetsuur en waren. Naar manverdediging ken naar provinciale, daarbij nog een zieke Aerts op 5 It I Basketbal. Scheldejeugd Temse verloor thuis van streekgenoot Hermes Sint-Niklaas met 78- 92 en moet nog knokken voor het behoud (bvw) SCHELDEJEUGD TEMSE - HERMES: 78-91 72-75 (18* min.) maar dan kwam hetthuistemperament weer parten spelen. Schelde jeugd kreeg drie opeenvolgen de technische fouten en Her mes profiteerde van deze ver warring om de zege veilig te stellen. Hermes liet een 33 op 58 of 57% afdrukken, terwijl de scoutingscijfers bij Schelde jeugd stopten bij 36 op 84 of 43%. Punten: Scheldejeugd: Van Damme 15-0, Verspecht 4-10, Aerts 8-13, Luk De Pauw 2-8, Van Lombergen 2-6, Ivo De Pauw 0-2, Van Wouwe 10-2. Hermes: De Cleene 2-5, Koe- kelenberg 12-15, Maes 8^6, Alain Van Goethem 2-12, Stef. Van Goethem 9-0, De Keyzer 10-9. WEGA Het sportief gedeelte bestond ook uit een voorwedstrijd tus sen twee klubs die blijkbaar goed met elkaar kunnen op schieten. De inrichtende ploeg Were di tegen Scheldejeugd Temse, ploeg waar Ivens als trainer het laatst werkzaam was. Were di - Scheldejeugd Tem se 68-70 Dc thuisploeg nam de beste start langs Aerts maar Van Lombergen zorgde voor 13-14. Het bleef de ganse eerste helft een zij aan zij met de gebroe ders Aerts elk in een verschil lend kamp. De 33-34 stand werd dan door Temse uitge bouwd tot 47-50 (8* min.). We re di plaatste Vercauteren - Blanquacrt dan in de goede positie, en amper 20 sec voor tijd was het gelijk, 68-68. Willy Van Damme, de man die 39 punten bijeen schoot, zorgde tenslotte enkele seconden voor het einde voor de Temse-zege. Punten: Were di: De Brant 2 p.. Moens lip., Marin 10 p., W. Aerts 12 p., Blanquaert l4 p en Vercauteren 19 p. Temse: L. Aerts 10 p.. De Pauw L. Op., Van Damme 39 p.. Van Wouwe 2 p., Van Lombergen 12 p.Verspecht 2 p. en De Maeyer 5 p. Opel 86-91 De twee topklubs van ons land zorgden voor een geslaagde apotheose. Heel wat klubs uit het Waas land hadden eraan gehouden om dit basketbalspektakel bij te wonen. Sunair zonder de gekwetste Brown, kon wel langs Samaey uitlopen tot 13- 10, maar Hackett-Potts, de Merksemse Amerikanen ble ven niet bij de pakken zitten. Opel liep uit tot 24-30 maar Willy Oelbrandt bewees nog maar eens dat hij een niet te onderschatten waarde is in de Antwerpse ploeg. Opel bleef dus aan de leiding bij de rust (38-40) en kon onmiddellijk daarna doorstoten tot 49-55. Hackett toonde aan de vele belangstellenden dat hij een ex-prof was. Ongelooflijke staaltjes en met de regelmaat van een klok een smash zorg den voor het spektakel. Sa maey wilde in drt geheel niet achterblijven en toonde dat hij de beste Belgische speler op dit ogenblik is. Bij 84-89 kreeg Oelbrandt dan nog een ap- plausvervanging en Smith (Su nair) liet zijn eerste driepunter in de St.-Niklase sporthal Basketbal. Were Di-Wilsele 51-102. Nuts lukte Di. (dw) overgeschakeld werden de Punten: Were di: kleinere thuisspelers bij de rust Moens 2-0, op 20-47 gespeeld. Vercauteren De tweede helft kreeg verder 2-0, Marin 4-6, nefaste gevolgen. Na 5 minu- Verbraeken 0-2, ten moest Mark Vercauteren 0-3. met fouten naar de bank en dit Wilsele: onthoofdde Were di volledig. Geleyns 12-7, De inzet bleek zoek en van een 15, Verbecck wedstrijd was er geen sprake 2-4, Vermaelen 0-6, meer. Door de inbreng van Blanquaert werd een 24-75 (8* Basketbal. De ploeg van Were Di Sint-Niklaas die tegen leider Wilsele met 51-102 en in degradatieproblemen zit. (bvw) BEVEREN - JUVENTUS: 60-58 Dc bezoekers onder impuls van oude rat Dupont trokken van bij de aanvang het laken naar zich toe. Een 13-18 (10* min nam Beveren zijn zeker heid af en dat was de oorzaak van een gedurige achtervolging die de ganse wedstrijd zou du ren. De thuisploeg kwam bij de rust wel op 31-34 maar de gebroeders Van Daele namen hun routine te baat om dc tweede helft hun ploeg naar 43-50 (10* min.) te schieten. Van Dosselaer weerde zich als een duivel en met veel wilskracht vocht Beveren voor elke bal. Drie minuten voor het einde kwam er dan toch hoop. De stand 53-54 werd omgebogen tot 55-54 en zoals het dikwijls gaat moet men de tegenstrever gepast kunnen Het werd een dat uitmondde Beveren in balbezit conden vóór tijd. werd in gunstige speeld, maar de miste zijn worp. Van Dosselaer als de tip-in van de Beveren doet dus ken met een zege. Punten: Beveren: lacr 18 p., Van Maes 6 p., Schmitt nekijn 7 p.. Jacob 3 Juventus: Van Dael< Van Daele P. Ié p.. Petrus lip., p., Ryde 6 p WERE DI - HERMES WILSELE: 51-102 D.B.C. ZELE - TISSAC GENTBRUGGE: 61-38 Een moeizame start van de m'n- was het versch thuisploeg die tot de 7e minuut opgelopen. De (9-11) de leiding aan Tissac voelde dat de moest afstaan. Een bevlieging nen schot was en van Van Wijnsbcrghe-Her- wat 'osser mans resulteerde in een 10-0 zoekers de schade en bij 18-11 aan de 11' min. zins beperkt was. scheen de thuisploeg gelan- Punten: Van ceerd. De Zeelse meisjes lie- Bressinck ten heelwat kansen aan de vrij- ^an der Haeghen worplijn liggen (4 op 12), zo- Bock 2-8, Hermans dat de Gentse ploeg aan de 19* 2, Van Daele min. dichterbij kwam (26-22). Kelen 0-0. Ruststand: 30-24. In de tweede Tissac: L. De helft konden De Bock en Bres- Bailliu 5-2, Agor sinck na 7 min. de definitieve 2-0, Hofman 0-2, kloof slaan 44-25 Aan dc 11'

De Voorpost | 1985 | | pagina 34