•C WEINIG SPEKTAKULAIR AJAXJEUGD IN DE TWEEDE HELFT E.V. AALST VALT STIL IN TWEEDE HELFT 0(fkasj H.C. LOKEREN IN DE - TWEEDE HELFT Robucodoelman Mannaer out voor rest van seizoe: S.K. GREMBERGEN GELOOFT ER NOG IN LEIDER GENT TE STERK HANDBALKALENDER ONDANKS VEEL INZET AS 36 - 29.3.1985 - De Voorpost 1° NATIONALE B.D. LEBBEKE - SP. EVERE 28-21 De wedstryd B.D. Lebbeke - Sp. Evere kende een weinig spektakulair verloop. De verwachtingen waren voor de wedstrijd weliswaar niet zo hoog want normaliter moest Lebbeke een vlotte overwinning behalen. Tegen Evere, dat met de hakken over de sloot de degradatie heeft ontweken, kwam die vlotte overwinning inderdaad nau welijks in het gedrang maar een demonstratie heeft de thuisploeg er eigenlijk nooit van gemaakt. Er waren teveel ups en downs in de prestatiecurve en de 21 toegestane doelpunten laten duidelijk uitschijnen dat het verdedigend niet altijd klopte. Lebbeke scoorde wel 28 tref fers. op het eerste gezicht niet zo slecht, maar er werden wel een tiental open doelkansen gemist wat meteen bewijst dat ook aanvallend niet zo schitte rend werd gespeeld. H. Maes vooral kende heel wat tegenslag in de afwerking en de beweeglijke Lebbeekse pi vot kende zaterdag beslist zijn dagje niet. Gestart met L. Van Mol in de basisploeg, werden de pivot- spelers nochtans knap «be voorraad» maar toch was het Dirk Verhofstadt - ook al min der trefzeker dan gewoonlijk - die voor de eerste Lebbeekse treffer zorgde. Via 4-2 na 10' leidde de thuisploeg met 10-5 na 23' en aan de regelmatige wissels was duidelijk te mer ken dat coach De Nil ruim speelgelegenheid wou geven aan zijn wisselspelers. Het werd 13-6 4' voor de rust maar een weer erg degelijke doel man Mertens kon niet vermij den dat Evere nog voor de rust tweemaal kon scoren uit flaters in de Lebbeekse defensie. Ruststand 13-8. Was die eerste helft nog vrij positief verlopen voor de thuisploeg, in de twee de helft ging het duidelijk min der vlot. Langs Teirlinckx en een humeurige Mulder, werd het via 17-11 zelfs 17-15 na 48' en het was opvallend dat Evere erg gemakkelijk scoorde als het in numerieke minderheid of :n een 5 tegen 5 situatie HANDBAL SASJA 2 - AJAX LEBBEKE 25-18 nog de plaats innemen van doelman Mertens. C. Vinck blijft inderdaad gekwetst tot het einde van het seizoen. Een operatie aan de knie is onver mijdelijk geworden. Zaterdag reist Boule d'Or naar Longny (Frankrijk) waar de voorberei ding op het Bekertreffen tegen Vermeiren in het doel behaal de Boule d'Or de zege tegen het in de tweede helft wilskrachtig spelende Evere. Langs B. Van Ransbeeck werd het 6-1 na een kwartier en met een 13-5 ruststand leek het pleit beslecht. Na 10' in de tweede helft leidde Lebbeke Tegen leidersploeg Sas ja 2 heeft Ajax, na een erg matige eerste helft, voor een verras sing gezorgd. Inderdaad, met het jeugdige trio Bosteels-W. De Proft-J. Wesemael vrijwel de ganse tweede helft op het terrein, werd Sasja duidelijk voor problemen gesteld. Niet dat de achterstand opgelopen na een bijzonder matige en vooral lome eerste helft, kon weggewerkt worden maar E. De Batselier. gesteund door zijn jonge ploegmaats, zorgde ervoor dat de laatste 30' volle dig gelijkopgaand verliepen. Na een gelijk opgaand wed- strijdbegin (2-2 na 4') bleek al vlug dat de Lebbekenaars lang niet agressief genoeg optraden tegen de hardnekkig spelende Antwerpenaars en via 7-5 na 18' werd de eerste helft afge sloten met een 13-6 score. 'Ajax had weliswaar enige tegenslag gekend in de afwer king maar het was wel duide lijk geworden dat enkele spe lers bepaald niet in hun dagje verkeerden en anderen er wei nig gemotiveerd tegenaan gin gen. In de tweede helft opteer de coach Van Geel dan voor een vrij experimentele opstel ling. Eerst bleef Sasja nog do mineren (18-10 na 10') maar het jeugdige Ajax ging er nu met volle overtuiging tegen aan. Bosteels - de laatste we ken bepaald opvallend in vorm en J. Wesemael zorgden er voor dat Sasja het nu heel wat moeilijker kreeg en samen met W. De Proft en een leidingge vende E. De Batselier redu ceerde Ajax de achterstand tot 22-17 6' voor het einde. Met een 25-18 einduitslag had Ajax tijdens de tweede helft gelijke tred gehouden met de thuis ploeg (12-12). Ajax Lebbeke: De Bruyn en Vermaesen, Wesemael 2, W. De Proft 1, Bosteels 2, De Batselier 5, Hendrickx 1, Qui- dé, Van Gucht 3, Luypaert, Heirman 2, Van Biesen Reserven: Sasja 2 - AjaJI beke 13-18 Na de minder overti anl prestaties van de laatste i? toonden de Ajax do i zich opnieuw langs hui 1 zijde. Reeds bij de ru: ine: Ajax een 5-10 voorspr dre in het tweede wedstrijd t p te bleven D. Bosteels te Wesemael scoren. D ruii Van Bosbeke scoorde rre keer niet. Ajax Lebbek Bosbeke, Vermaesen, cammen, Hendrickx Man 2, Koenings 1, De i De Proft 2, Bost en Jacobs. A« 3? AFDEUNG - HEREN verkeerde. Cornelis gaf met een onderschepte Everse aan val het sein tot een «nu is het welletjes-offensief», en samen met D. Verhofstadt maakte hij er 21-15 van 12' voor het ein de. Daarna werd het opnieuw rommelig en zonder veel ani mo, werden de 28-21 cijfers bereikt. Zeven minuten voor het einde kwam J. Vermeiren Neerpelt wordt ingezet. B.D. I-ebbeke: M. Mertens, J. Vermeiren. K. Verhofstadt 3, D. Verhofstadt 12, Cornelis 5, De Pauw, Van Mol 1. Ver- moesen, A. Maes 2, H. Maes 3, De Ridder, P. De Smedt 2. Reserven: B.D. Lebbeke - Sp. Evere 20-17 Met een bijzonder attente J. zelfs met 18-9 maar moest dan toch een onverwacht offensief van de bezoekers indijken. B.D. Lebbeke: M Mertens en J. Vermeiren, B. Van Rans beeck 3, Agneessens 1, P. De Smedt 1, De Ridder 3, H. De Smedt 6, Van Onsem 4. Hert- sens 1, De Ketelbutter 1. EVA E.V. AALST - BEERSE 19-19 Tegen Beerse heeft leider Aalst onverwacht een punt verspeeld. Meteen is hun voor sprong op promotiekonkurrent Hechtel tot drie punten geslon ken wat nog niet alarmerend is maar toch tot waakzaamheid moet aanzetten. Met nog drie wedstrijden te spelen mag de promotie niet meer ontglippen aan de Eendrachters maar dan mag er niet meer gefaald wor den zoals zaterdag tijdens de tweede helft. Het wedstrijdbe- gin liet zo een verloop hele maal niet veronderstellen. Eendracht vervulde met over tuiging zijn favorietenrol en met knap aanvalsspel en stevig verdedigen werden de bezoe kers op een 12-6 achterstand geplaatst na 20'. In het zicht van de rust ging het dan een eerste maal fout en de bezoe kers naderden tot 15-12. In het begin van de tweede helft leek de thuisploeg zijn zwakke pe riode te hebben overwonnen. Na 40' met een 18-13 stand, twijfelde niemand eraan dat de leider de twee punten in de Rozcndreef kon houden maar dan gebeurde het. Plots vlotte het niet meer bij Aalst. Aan vallend was men nergens meer en het duurde 11' vooraleer Aalst zijn vierde treffer in de tweede helft lukte. Het zou bij deze vier doelpunten in 30' blijven en Beerse kwam stel selmatig dichter (19-15 na 51'). Aalst voelde aan dat het vier kant draaide, werd zenuwach tig en bracht er echt nog weinig van terecht. Twee minuten voor het einde was Beerse tot 19-17 genaderd en met nog Handbal. Marc, Danny en Rudy Moyens zorgden onder hun drieën voor negen AiGei doelpunten tegen Beerse (c) jvan enkele seconden te spelen ge- deren 2, De Cock, Arijs, De mis nog een overwinn|erei beurde het. De wedstrijd E.V, Troch, Van den Bossche. het kleinste versdijeg' Aalst - Hechtel op 20 april zal dwingen. v' wellicht beslissend zijn. Reserven: E.V. Aalst - Beerse E.V. Aalst: E. Van Mi'en E.V. Aalst: Mertens en Cop- 11-10 J. Mertens, De Troch'dul pens, D. Bayens 5, M. Bayens Dank zij een knappe tweede kens 1, Van Den Bo^ N 3, R Bayens 1, Steeman 5. helft kon Eendracht een 3-6 Arijs 1, De Troyer 2,fe v< Van Der Borght 3, Van Mal- ruststand ophalen en in éxtre- stadt. lussi j a 4* afdeling Heren - 3* afdeling Handbal. Dirk Verhofstadt scoort hier één van zijn zes vrijworpen (foto piet hermans) E.V. AALST 2 - VITAL GENT 9-20 S.K. GREMBERGEN 19 GROOT BUGAARDEN 17 S.K. Grembergen, door velen reeds aanzien als degradatie kandidaat nummer één, heeft zondag alle prognostieken dooreenge schud. De G.S.K.-ers versloegen het gereputeerde Groot-Bijgaar den en wippen in de rangschik king over Sparta Aalst en De Panne. Meteen geeft de ploeg van trainer J. De Proft te ken nen dat zij er blijven in gelo ven en de zege tegen Groot- Bijgaarden is een grote stimu lans in de strijd om het be houd. Na een gelijkopgaande eerste 20' (5-5) moest het vrij wel zonder vervangers spelen de G.S.K. gas terugnemen zo dat de bezoekers met een 6-8 voorsprong de rust bereikten. Onder impuls van P Impens en een steeds gemakkelijker scorende J. Smet, haalde G.S.K. in het begin van de tweede helft de achterstand op en na een gelijkopgaand kwar tier raakte de thuisploeg via 17-13 tot 19-14 voor minder dan 10' voor het einde. De Proft liet nu speelgelegenheid aan enkele jongeren zodat Groot-Bijgaarden de schade nog kon beperken. S.K. Grembergen: Dauwe, Im pens 6, G. De Smedt 1, J. Smet 9, J. De Proft 1, Rasmus sen, Anné 1, Renneboog 1, Peeleman. EVA Nadat E.V. Aalst tijdens de vorige speeldag een gelijkspel had afgedwongen tegen Loke ren, was men bij Gent toch op zijn hoede voor de verplaat sing naar de Rozendreef. De leidersploeg van Eddy De Vlieger had zich nodeloos on gerust gemaakt want onmid dellijk werd duidelijk dat de thuisploeg niet in staat was een vuist te maken. Vooral in de eerste helft werd een loom Aalst overspeeld door de «stroppen» en een uitstekende doelman De Gusseme zorgde ervoor dat aan de rust Gent leidde met 3-10 Na een kwar tier was het reeds 1-6 gewor den. Ook in de tweede helft bracht Aalst er weinig van te recht Meert kon zijn team helemaal niet organiseren en een gekwetste R. De Dunckei haalde ook niet zijn normaal peil. In die tweede helft kon Aalst langs hardwerper Coore- man toch de schade enigszins beperken. Voor Aalst scoor den: Van Herreweghe 1, D'Hondt 1, Corthals 1, Meert 2, Cooreman 4. ANDERLECHT 20 H.C. LOKEREN 21 Lokeren was beslist niet met een gerust gemoed naar de Simonnctzaal afgereisd. An- derlecht werd aanzien als een moeilijk te bekampen tegen stander en aangezien zowel doelman Van Vaerenbergh als J. Beeckman, beiden ge kwetst, er niet bij waren kon digde de opdracht zich nog moeilijker aan. Anderlecht plaatste onmiddellijk een man netje op hardwerper P. Rom- bout en mede het feit dat Lo keren moeilijk de tegenaanval kon spelen wegens de archi- slcchtc bal, bleven de bezoe kers tijdens de eerste helft op achtervolgen aangewezen. Via 6-4 werd de 9-6 ruststand be reikt. Het eerste kwartier van de tweede helft wijzigde het spclbeeld totaal. Lokeren had zich duidelijk aangepast aan het wispelturige ronde ding en langs A. D'Hanis en A. De Brouwer ging het van 12-7 na 33' naar 13-15 na 45'. Meteen was het vertrouwen er bij de bezoekers maar toch bleef An derlecht aanklampen. Drie mi nuten voor het einde leidde Lokeren met 19-20 en met nog één minuut te spelen stonden de ploegen gelijk. Het was P. Rombout die tijdens de laatste wedstrijdseconden het verlos sende Lokerse doelpunt Scoorde. H.C. Lokeren: Fl. D'Hanis en J. Smet, Sonck, Vermeiren 3, Lenaerts 1. Bocklandt 2. A. D'Hanis 4. Verguit 1. Rom bout 3, Van Hille 1, De Brou wer 6, Borgers. EVA Handbal. Geert De Smedt Handbal. Paul Impens van van SK Grembergen (eva) SK Grembergen (eva) Dames 1' nationale Zond. 31.3 te 15 uur: D.H.C. Neerpelt-Avanti Femina Lebbeke 2' afdeling Zat. 30.3 te 16.25 u.: Melveren-Robuco Buggenhout Zond. 31.3 te 18 uur: Overpelt-E.V. Aalst 3' afdeling Zond. 31.3 te 17.45 u.: Groot-Bijgaarden-Squadra Femina Lebbeke Zat. 30.3 te 18.15 u.: Hamme-Ap. Kortrijk Zat. 30.3 te 16 uur: R.B. Dendermonde-Gent Heren 3' afdeling Zat. 30.3 te 20.15 u.: Ajax Lebbeke-Robuco Buggenhout Zat. 30.3 te 18 uur: Sasja 2-E.V. Aalst 4' afdeling Zond. 31.3 te 19 uur: Groot-Bijgaarden-Lokeren Zond. 31.3 te 15.30 u.: Grcmbergse-E.V. Aalst 2 (S.H. Scheldedreef) Zat. 30.3 te 20.15 u.: Sparta Aalst-Dendermonde Provinciale Zond. 31.3 te 19.30 u.: Temse-Lokeren 2 Jeugd Jongens - miniemen Zat. 30.3 te 13.30 u.: Waasmunster 2-Lokeren Zat. 30.3 te 14.10 u.: Zwijnaarde-Avanti Lebbeke Kadetten Zat. 30.3 te 14.45 u.: Waasmunster-Lokeren Zat. 30.3 te 14 uur: Ajax Lebbcke-Buggenhout Zat. 30.3 te 15.15 u.: Zwijnaarde-Avanti Lebbeke EVA IZEGEM 16 H.B.C. DENDERMONDE 15 Dcndermonde verloor tegen Izegem met het kleinste ver schil ondanks een wedstrijd waarin het zeker niet aan moti vatie ontbrak. De H.B.C.-ers met een vrijwel aan 100% af werkende St. De Swaef en een bijzonder goede P. Bouteillc, moesten tijdens de eerste helft niettemin toezien hoe Izegem een kleine voorsprong op bouwde en aan de rust met 9-6 voorlag. Dit ontmoedigde het jonge H.B.C. echter niet en in het tweede wedstrijdgedeeltc toonden zij zich de sterkere ploeg. Viermaal stonden de ploegen nog gelijk en het was bijzonder jammer dat P. Bou teillc tijdens de laatste secon den een open doelkans niet kon verzilveren. Ook R. Van Der Vreken kende heel wat tegenslag in de afwerking. Initiatielessen Van april tot juni initiatieles sen voor kinderen en volwasse nen aikido, zelfverdediging, conditiegym, fitncss-dance, badminton, tafeltennis en zwemmen. HECHTEL 16 ROBUCO BUGGENHOUT 14 Bij Robuco zat men ook maan dagavond nog in zak en as. De nederlaag op Hechtel was niet de oorzaak hiervoor maar wel het feit dat vctcraandoclman Mannaert nog steeds in het A.Z. te Jette vertoefde waar men hem zondagavond had naar toe gevoerd met een ge havende knie. Er waren amper een vijftal minuten gespeeld in de wedstrijd tegen Hechtel als Mannaert bij het verlaten van zijn doelgebied in botsing kwam met de Limburgse pivot en onmiddellijk besefte men dat het ernstig kon zijn. In elk geval, dit seizoen is gedaan voor de Robucodoelman. De wedstrijd zelf verliep erg span nend. Robuco met de adem van het degradatiespook in de nek, speelde vooral verdedi gend erg sterk en doelman Dierick, ingekomen voor de gekwetste Mannaert, deed het voortreffelijk. Nadat Trien- pont de score had geopend nam Hechtel na 12' een 4-2 voorsprong maar 10' voor de rust zorgde een efficiënte De Vuyst voor 5-6 en met een 6-6 ruststand had Buggenhout ze ker niet te veel gekregen Ook in de tweede helft bleef Robu co aanklampen (10-9 na 45') maar de volgende 5' kon Hech tel dan toch een kloof slaan (14-10). Buggenhout zette dan nog een verwoed offensief in om de schade op te halen maar dichter dan 16-14 raakten zij niet meer. Het kompetitieslot zal nog bijzonder spannend worden voor de ploeg van trai ner M. De Proft. Robuco Buggenhout: Man naert en Dierick, Brouillard 1, elde Handbal. Gustaaf M ook van Robuco Bugpak (arch.) Trienpont 2, Van Nu Vermeir, De Proft soonJ. Van DanJ/V Vuyst 4. Reserven: llecht^/ Buggenhout: 13-13 Buggenhout speelde rassend sterke eerste l*0_u dat het een 4-7 telde aan de rust. In helft werd het moeilij *5 u gelang de tijd vordei *5 u Hechtel nog kon gelij Robuco Buggenhout: en Mannaert, Mal Merckx 1De Sitter soon. De Smedt, Van Vermeir 2, De Mcyei Handbal. Stan De Swaef van HBC Dendermonde (arch.) PROVINCIALE TEMSE - WAASMUNSTER 33-14 Waasmunster, met super-vete raan A. Gijssels tussen lat en palen, was geen partij voor leider Temse. De ploeg van L Van Beglen kon enkel tijdens het wedstrijdbegin even drei gen (1-2) want toen de rust aanbrak leidde Temse reeds met i8-6. Ook in de tweede helft was Temse oppermachtig maar langs J.P. Verheydcn kon Waasmunster toch regel matig tcgenscoren. Voor Tem se was de snelle Bruyninckx PRO 30 u .15 u PRO ,00 u .30 u. .00 .00 u. topscoorder met neg 45 u punten Temse: M. ten, D. Buytaert 7. El 00 u taert 8, W Van B 30 u. Moortgat 1, De Bo 00 u Baeck 1, B. Bruynin 15 u. Baeck 1, Vercautcrtf™ u- sens Waasmunster: seis, P. Verdurmen 2 Stappen, Tierens. De Kegelaer, R. Andry. Picquer 2. V 30 u Van Mcle 1. AFD 30 u AFD AFD 15 u AFD 30 u PRO! .00 u 00 u.

De Voorpost | 1985 | | pagina 36