I r I UK SCHELFAUT OOK BIJ DE NATIONALEN VOORAAN ÜBbÏ •IMS KAATSVERB0ND ZATERDAG VAN START KAATSVERBOND - VRIJ EN BLIJ LEBBEKE -Ierwedstrijden KAATSKALENDER 'i!' INGSCHIKKING OVERZICHTELIJKE OMLOOP DESTELDONK ichelfaut weet het by de B.M.B.-nationalen uitstekend te doen want vorige zondag eerste kampioenschapsproef in Bergen wist hij een tweede plaats te rijden. In de reeks kwam hij pas als twaalfde uit de start en kon tot een vierde plaats tomen bij de Finish. In de tweede reeks kwam hij als negende uit de start waarbij de laatste ronden tot een harde stryd kwam met een viertal piloten, maar in de meters werd hij door een gedubbeld renner wat gehinderd en verloor hiermee een Een beslissende plaats nog wel want anders had hij een unieke kans op een MOTORCROSS De Voorpost - 29.3.1985 - 39 ro) inning na beslissing van de tyd. Dertig minuten wedstryd moesten er per reeks if), en worden voor deze kampioenschapswedstrijd waarin hij toch voor een zeer mooie tie zorgde. t L.B.-wedstrijd die dan eindelijk ging de reekszege plaats in om ook negentiende ste instantie nog in Axel toch naar een uiterst knappe te worden in de eindstand, gereden doordat een Van Puyvelde. Johan Rombaut kende in de jagers een proces had In de tweede reeks nam Leslie eerste reeks eveneens een goe- nen zodat de vergunning terug een goede start maar de start, maar werd ook na de kene werd ingetrokken, kwam in de eerste bochten ten eerste ronde door een val naar toch ook een redelijk val. Hierdoor moest hij van de laatste plaatsen teruggewe- Een overwinning ging een laatste plaats terug de ach- zen en eindigde uiteindelijk op lub» Gino De Jonihe' Guy tervolging inzetten maar werd een negentiende plaats. In de e en Frank Deckers, nog door haperingen gehin- herneming reed hij de eerste j reede plaats was voor derd, waardoor hijpas op een ronden op een dertiende plaats De Vylder en als derde 21c plaats finishte en twaalfde maar door haperingen werd hij n Gian Franckaert, werd in de eindstand. naar een 23' plaats verwezen ua ussens en Patrick Boes- Gino De Jonghe had in de eer- en was twintigste in de eind- inh ^et Pot''u|n- ste reeks bij dit trio een span- stand. 125cc-ers ging de eerste nende wedstrijd gereden waar- Bij de juniors 500 cc ging de r naar Jan Jansen bij ze verop de anderen uitre- overwinning terug naar Guy ls 'an Hassel en Holvoet den en hij bij de eindmeet Dhaene die ook de eerste reeks in de herneming werd tweede werd. In de herneming voor zijn rekening nam maar Fjdoor een val in de start nam een goede start en in de herneming moest hij zich jhakeld Mangnus wist mjae in de tweede ronde di- toch, nadat hij eveneens aan ks te winnen voor Van rekt Qp naar de eerste plaats, de leiding was vertrokken, la- lcJo Adriaenssens en Hol- |jet zjch door niemand meer ten afzakken naar een derde Dos ot*at e'nc*zeSe g'"g bedreigen en wist met een rui- plaats. Feit was wel dat hij 'an Hassel voor Mang- me voorsprong ook zijn eind- voor deze tweede reeks in laat- driaenssens en Holvoet. zege veilig te stellen. ste instantie nog naar de reser- Vertenten kwam na de Gian Franckaert had wat vemachine moest grijpen toen :r eerste reeks ten val en moeilijkheden in de start der hij net voor de start een defekt van een laatste plaats bij eerste reeks en moest vanuit vond aan zijn machine. Voor e ^rekkers terugkomen, de middengroep terugkomen de eindzege kwam hij toch net zijn achtervolging werd om na de eerste ronde pas een met een punt in aanmerking, ir een val gehinderd en twintigste plaats in te nemen Herman Lenaerts had bij deze vrede ne- Tegen het einde der wedstrijd ju iors 500 cc terug sterke eyj Iet een dertigste plaats, nam hij toch een vijfde plaats kansen om de eindzege en met weede reeks kon hij op jn de herneming nam hij na een goede start in de eerste Per Se'u^ tekenen en de start een tweede plaats in, reeks zag het er naar uit dat hij ithl van een ,icnc'e Plaats en kon zonder veel moeite de- het ook ging waarmaken. Ge- zevende te rijden ze plaats behouden tot het ein- ruime tijd wist hij het leider ce hij nog zeventiende de waarmee hij nog derde Dhaene moeilijk te maken Ve "C eindstand. De an- werd in de totaalstand maar moest uiteindelijk toch N deelnemers werden peter Hemelser was de eerste vrede nemen met een tweede :genslagen gehinderd en r0nde op een twaalfde plaats plaats Ook in de herneming geen aanspraak maken maar kwam hierna ten val en nam hij een goede start waarin plaats in de eindstand, werd naar een dertigste plaats hij terug sterk in strijd was en juniors 250 cc kwamen verwezen om uiteindelijk nog de indruk gaf om naar een eens een veertigtal pilo- vijftiende te worden in de slot- eindoverwinning te rijden de start waar er in de r0nde. In de herneming wist maar door een val werd hij reeks een zeer spannen- peter toch sterk naar een vier- naar een zestiende plaats ver- |d werd gereden tussen de plaats te komen waarmee wezen, om bij de finish uitein- lyvelde, Walhout en De hij nog achtste werd in de delijk nog tiende te worden eindstand. met een vijfde plaats in de Van Puyvelde kon in de eindstand, reeks direkt aan de lei- Luc Hemelaer eimgde de eer- vertrekken maar werd ste reeks op een twintigste Geert Bruggeman was in de ioe: iet voornoemd Neder- plaats maar was in de tweede eerste reeks na half wedstrijd ia duo enorm bestookt, reeks niet zo goed vertrokken naar een tiende plaats geko- h j enkele keren van lei- en nam bij de finish van deze men maar kreeg later nog :raj erd veranderd maar uit- tweede reeks een negentiende tegenslag en eindigde pas op Motorcross. Franky Van Clapdorp die momenteel bij de nationalen start in de B.L.M. begint zich meer en meer in het debat te mengen en kreeg vorige week zelfs uitzicht op een ereplaats. Pech sloeg hem terug (dh) een 21' plaats. In de tweede reeks kwam hij in de start ten val en moest daarna de wed strijd stoppen. Bij de nationa len 250 cc ging de strijd tussen de Nederlander Van Ham en Rik Claus waarbijeik een reeksoverwinning op hun naam konden schrijven en uit eindelijk de eindzege naar Van Ham ging. Kurt Bussens kon in de eerste reeks een goede start nemen en wist er als vijfde te eindigen en tweede 250 cc-er te worden. In de herneming had hij na de eerste ronde pas een zestiende plaats ingenomen maar kwam toch naar een negende plaats terug als vierde van zijn reeks en werd derde in de eindstand. Luc Verbraecken kwam in de eerste ronde slechts op een 25' plaats voorbij, had na enkele ronden een zeventiende plaats ingenomen maar werd daarna door moeilijkheden terug naar een 21' plaats verwezen. Voor de tweede reeks kwam hij niet meer in de wedstrijd. Dirk Vereecken eindigde in de eerste reeks op een achttiende plaats als zevende 250 cc piloot maar na de start der tweede reeks werd hij in een valpartij betrokken en moest gedwon gen de wedstrijd stoppen. Frank Deckers heeft zijn over winning vafi vorige week zeker te danken aan zijn harde inzet waarmee hij met een betere tijd nog de eindzege op zijn naam kon schrijven. In de laat ste springbergen wist hij wer kelijk alles te geven zodat hij nog een plaats wist te winnen en vierde werd in deze tweede reeks. De eerste serie leverde hij eveneens een sterke presta tie waar hij eerste 500 cc-er werd en de eindzege behaalde met drie/tiende van een se- konden. Patrick Boesman werd in de eerste reeks derde 500 cc-er op een vierde plaats maar in de herneming wist hij eveneens een sterke terugkomst te ma ken. Nadat, hij in de eerste ronde op een tiende plaats reed kwam hij in deze toch spannende reeks naar 'een vier de plaats maar in de laatste ronde werd hij vijfde als derde 500 cc piloot en derde in de eindstand. Ronny Volckerick ging het hier wat minder goed dan de week daarvoor in Kalken. In beide reeksen was hij niet zo dicht gestart maar kon ook moeilijk plaatsen dichter komen om met een dertiende en een tien de plaats te eindigen als negen de en zesde 500 cc-er met een zevende plaats in de eindstand. Peter Dhauwe had in Axel ook weer niet veel geluk maar toch eindigde hij in de eerste reeks op een zesde plaats. In de herneming werd hij na een val in de eerste ronde naar een 25' plaats verwezen. Hij finishte uiteindelijk nog op een zeven tiende plaats als negende 500 cc-er en was achtste in de finale. Eigenlijk hadden Roger Ver- cruysse met Eddy de Coster meer dan een podiumplaats verdiend, want in de eerste reeks moesten ze van de ze ventiende naar een vierde plaats terugkomen. In de her neming kwamen ze van rond een tiende plaats terug om nu vijfde te worden en hadden een vierde plaats in de eind stand. Met een wat betere start hadden ze met eenzelfde pres tatie zeker een tweede of der de plaats behaald of zouden ze ook het duo Ramon-Goethals kunnen bedreigen. Omer en Luc Van V'Iierberghe konden eveneens op geen goe de start rekenen en in de eerste reeks op een negende plaats eindigen. In de herneming kwamen ze als twaalfde over de eindmeet om negende te worden in de eindstand. Petrus De Cock met Luc Landuyt moesten in de eerste reeks na een minder goede start genoe gen nemen met een veertiende plaats maar in de herneming kwamen ze niet meer aan de start. Voor Lieven De Vylder zag het er naar uit dat hij opnieuw de eindzege op zijn naam ging schrijven maar door een hape ring kwam hij enkele sekonden tekort. De eerste reeks was hij rond een achtste plaats gestart maar na een ronde wist hij reeds de leiding in te nemen en bleef leider tot het einde der reeks. In de tweede reeks nam hij na de start direkt de eerste plaats weer in maar door een hapering in de eerste ronde werd hij naar een twaalfde plaats verwezen waarna hij de jacht op de leider opende. El ke ronde wist hij heelwat dich ter te komen maar eindigde evengoed op een tweede plaats en werd ook tweede in de eindstand. T. Van de Walle wist de eerste reeks aan de leiding te vertrek ken, maar na de eerste ronde kwam hij ten val en werd naar een laatste plaats verwezen en moest uiteindelijk de wedstrijd stoppen. In de herneming ein digde hij op een zeventiende plaats. Bij de inters 500 cc ging de strijd tussen Willy Van Baelen en de Nederlander Renne van der Maede. Beiden konden een reeks op hun naam schrij ven maar bij tegenslag in de tweede reeks van Van der Maede verloor hij wat tijd en zag zijn eindzege verloren gaan. Een knappe derde plaats ging naar de wederoptredende John De Meyer. Edward Van de Klooster kwam in de eerste reeks op een tien de plaats uit de start en kon goed terugkomen tot een vier de plaats bij de eindmeet. In de herneming nam hij na de eerste ronde een derde plaats in, wist derde te blijven tot het einde en kwam voor een po diumplaats een paar sekonden tekort tegenover John De Meyer. Ronny De Coster kon in de eerste reeks een zesde plaats behalen maar in de herneming werd hij. nadat hij een vierde plaats innam, door moeilijkhe den uitgeschakeld. Roger Vink was in de eerste reeks als vijf tiende gestart maar na enkele ronden kwam hij zwaar ten val en moest de wedstrijd stoppen. Ook in de tweede reeks kwam hij niet meer aan de start. B.L.M. WEDSTRIJD IN VORSELAAR Franky Van Clapdorp wist van bij de aanvang van het seizoen dat het bij de nationalen in de B.L.M. geen gemakkelijke op gave ging worden maar stilaan weet hij zich toch meer bij de eersten te mengen. Vorige zondag in Vorselaar had hij in de eerste reeks een vijfde plaats in handen maar werd bij een val betrokken en moest terug van een laatste plaats komen om nog veertiende te worden. In de herneming kon hij zelfs aan de leiding vertrek ken maar na enkele ronden werd hij door kettingbreuk uit geschakeld en moest bijgevolg zijn ereplaats uitstellen voor een volgende wedstrijd. Broer Luc Van Clapdorp kon in de eerste reeks nieuwelin gen 125 cc een negende plaats rijden en ook in de derde reeks hij had een negende plaats in handen maar bij een technisch defekt moest hij de wedstrijd stoppen, anders wist hij een zevende plaats in de eindstand te behalen. Lieven Vercruysse wist in de B.M.B. wedstrijd in Tessen- derlo bij een veertigtal piloten in de eerste reeks een tiende plaats te rijden nadat hij niet zo goed uit de start was geko men. In de tweede reeks kwam hij vanuit de middengroep te rug naar een vijfde plaats en was hiermee zevende in de eindstand. Tony Hofman had voor deze wedstrijd ook geen geluk want in de eerste reeks werd hij in de start bij een massale valpartij betrokken waarbij hij een vleeswonde op liep aan de arm en ook de machine werd volledig bescha digd zodat de wedstrijd voor hem hiermee was afgelopen. Franky Apers tenslotte wist bij de nationalen 250 cc in beide reeksen goed vooraan te star ten maar doordat de vering niet te best was afgesteld op deze omloop, moest hij telkens meerdere plaatsen laten gaan en had uiteindelijk een tiende plaats in de eindstand. De B.M.B.-piloten rijden vol gende week hun wedstrijd in Genk behalve de reeksen voor juniors 500 cc en nationalen 125 cc. De B.L.M.-wedstrijd wordt gereden te Zolder. D.H. KAATSEN ml. jterdag 30 maart begint e ajams Kaatsvcrbond aan 1 ^jtdstrijdcn. Het wordt Ja'thijnlijk een zeer span- •r0 kampioenschap omdat :n t ploegen aan mekaar ;da ewaagd. De favorieten i, net als vorig jaar, op gezocht onder ploegen idania. Van Malderen, vwitje, 't Vissershof, Le Patrimoine of mis- wcl Tegels Rik. De on verhouding schom- •Zfcmers ieder jaar en juist 'loe iakt die kompetitie zo t. ^sant. Een nieuwe klub is de Brielvricnden uit Buggenhout Eigenlijk alleen maar een nieuwe naam. want vroeger reeds namen ze deel onder de naam Lamotboys. Het zijn goede vrienden die terugkeren. Buiten deze kompetitie zijn er ook nog bekerwedstrijden, die worden doorheen het seizoen gespreid. Dit jaar werd op nieuw een ander systeem uit gedokterd. De negen deelne mende ploegen werden in drie poules geloot en spelen dus samen gedurende drie weken. De winnaar van elke poule treedt aan in de finale die plaats heeft op zaterdag 13 juli, wat opnieuw een hoogdag wordt voor de kaatssport in het Hamse. In reeks I vinden we Van Ga veren, Tegels Rik en Toyota Le Patrimoine terug. Reeks II bevat KWB-Vadebo, Rodania-Bandencentrale De Keersmacckcr en Ons Vermaak. De derde reeks wordt gevormd door Van Malderen-Sneeuw- witje, Brielvrienden en 't Vis sershof. Vooral de reeksen één en drie lijken ons evenwaardi ge brokken. Op zaterdag 30 maart wordt er gespeeld om 15 uur tussen KWB en Ons Vermaak. Van Gaveren-Rodania en Briel vrienden (Vissershof). Ondertussen is er ook een zui vere liefhebberskompetitie in de maak. Een vijftal ploegen zouden daarvoor interesse ver tonen. Met vijf kan men al beginnen en nadat enkele moeilijkheden zullen uit de weg geruimd zijn, met in spraak van de klubs, hoopt men binnenkort te kunnen starten, nadat een algemene vergadering werd bijeengeroe pen om de laatste knelpunten te bespreken. (hvc) Uitslagen bekerwedstrijden Klaverken A - Saturnus Saturnus - Lindeken Lindeken - Klaverken A Rcmyboys - Klaverken B Modcrna - Remyoys Klaverken B - Moderna Moerstraat - Welkom Welkom - Boereschuur Bocreschuut - Moerstraat Smisken - Rapide Smisken - Moleken Molekcn - Rapide Bckerkalender voor 31.3.1985 - aanvang 14.30 uur Welkom - Boereschuur - Moer- Klaverken B - Moderna - Rcmyboys Smisken - Rapide - Molekcn Saturnus - Lindeken - Klaverken A Vermelden we tevens dat Remy- boys forfait geeft voor het seizoen '85 (A.T.) STELUKE BEVORDERING AALST-DENDERMONDE orbereiding op dc kom- Hoke is er net zoals vorig Gijzegem een bekerkompetitie derbelle iseerd. Deze wedstrij- Baasrode ten op 31 maart 1985 Opstal LAGERE I II - GEWEST AALST-DENDERMONDE Zele Lois - Den- v 11 7.4.1985 Kerksken - Nieuwerkerken - Terjoden Herdersem - Hoke - Moorsel lel Steven - Herdersem - Steven Zele Lois - Denderbelle - Gijzegem Puurs - Opstal - Baasrode V.A. 8.4.1985 Nieuwerkerken - Terjoden - Kerksken Hoke - Moorsel Steven - Her dersem Denderbelle - Gijzegem - Zele Louis Opstal - Baasrode - Puurs De wedstrijden beginnen om 14.30 u. Er wordt driemaal gespeeld naar 7 punten. De bezoekers spelen eerst. De fi nale heeft plaats op Pinkster maandag 27.5. De speeldata van de halve finales zullen la ter bepaald worden, (A.T.) ^rangschikking - Reeks A MOORSELA Hand in Hand A Cosmos A Hand in Hand B De Leeuwkens A Schoonaardc A Telstar A Scotsching A Krijt op Tijd A Moorsel B palace A Prima A jlohny Boys A jKoszen A COSMOS B Klokskcn A Trapken Op A Perksken A Dc Leeuwkens B Schoonaardc B Zandballctjes A Scotsching B Sportvrienden A Telstar B Prima B sj0 Trapken Op B Jjn( Johny Boys B ,pl Sportvrienden B Faber A dagreeks hand in hand i lora Schoonaardc iclr B»>y' ena j GOLFBILJART In lagere zijn er geen beker wedstrijden als voorbereiding op de kompetitie. Daarmee dat daar de kompetitie start op 31.3.1985. In totaal zijn er 13 ingeschre ven ploegen waarvan Haaltert - Hamme St.-Anna - Hamme SK - Opdorp - Willebroek Du vel en Niel uitkomen in lagere I en Aalst - Baardegem - Brus- segem - Erembodegem Dorp Sportief - Moerzeke Kastel - Opwijk Jeans saloon en Wieze Sportief uitkomen in lagere II Kaatskalender voor 30 en 31 maart 1985 - aanvang 15 uur Duvel Willebroek - Wieze Sportief (30.3.1985) Brussegem - Hamme SK Kastel - Aalst Erembodegem Dorp - Hamme St.-Anna Baardegem - Niel Haaltert - Opwijk Opdorp is deze eerste speeldag Nu zondag heeft de wedstrijd zijn verloop in Desteldonk waar voor de tweede maal een motorcrosswedstrijd wordt georganiseerd door de Danielsvrienden, de supporters- klub van inter 250cc Daniel Paelman. Vorig jaar werd de wedstrijd wat gehinderd door strenge vorst maar kende anderzijds toch een regelmatig verloop. De klub gaat er vastbesloten mee door en hoopt dan ook voor deze tweede keer op een nog groter sukses zodat ze hun piloot ten volle kunnen steunen met nieuw materiaal in deze toch dure sport. Voor Daniel wordt het anders geen gemakkelijke opgave om zich in zijn eerstejaarsinter- klasse naar de ereplaatsen te brengen maar van Daniel weten we dat hij steeds voor een beste uitslag kan zorgen en wanneer hij van tegenslagen kan gespaard blijven, is hij met een goede start de dichtste plaatsen waard. Er wordt gereden op een spektakulaire en overzichtelijke omloop die zeker voor een boeiend vertoon zal zorgen bij het publiek. Deze omloop is gemakkelijkst te bereiken langs de baan Gent-Zeehaven richting Zelzate voorbij Texaco eerste afrit rechts. Inschrijving gebeurt in café «Oude Reus», Moleneinde te Desteldonk en parking op zaterdag is toegelaten. (dh) RALLYRUDERS DANSEN Op zaterdag 6 april om 20.30 Vinck. Dat alles heeft plaats in u. organiseert het TVV Rally- de zaal Plaza in Sint-Amands team E. Vleminckx-P. Verhey- aan het station en de toegangs den een supporters-thé-dan- prijs bedraagt 60 fr. in voor sant met medewerking van Ra- verkoop en 70 fr. aan de kassa, dio Seven en deejee Erik vnj (A.T.) 26 22 1 3 119 37 47 4. Telstar 27 18 3 6 103 59 42 26 22 2 2 115 41 46 5. Central 27 17 8 2 104 58 36 26 15 5 6 103 53 36 6. Hand in Hand II 28 13 9 6 93 75 32 26 15 5 6 100 56 36 7. Perksken 27 13 11 3 84 78 29 26 13 7 6 90 66 32 8. Buxy II 28 12 11 5 87 81 29 26 13 9 4 82 74 30 9. Moorsel I 28 11 10 7 90 78 29 26 10 8 8 81 75 28 10. Sportvrienden 27 12 12 3 80 82 27 26 11 11 4 81 75 26 11. Cosmos 27 6 13 8 72 90 20 26 9 14 3 72 84 21 12. Scotsching 27 8 17 2 59 103 18 26 6 13 7 75 81 19 13. Koszen 27 6 20 1 41 121 13 26 7 15 4 62 86 18 14. Kastaars 27 3 17 7 51 111 13 26 4 17 5 63 93 13 15. Prima 27 4 20 3 60 102 11 26 4 17 5 56 100 12 16. Moorsel II 27 4 21 2 49 113 10 26 0 26 0 11 145 0 17. Klokskcn 27 3 23 1 44 118 7 26 19 0 7 112 44 45 26 19 2 5 111 45 43 26 19 2 5 110 46 43 27 19 4 4 112 50 42 26 15 7 4 104 52 34 26 14 7 5 60 33 26 11 11 4 82 74 26 26 8 11 8 77 79 24 26 10 13 3 77 79 23 26 8 11 7 79 77 23 26 6 15 5 64 92 17 27 6 17 4 62 100 16 26 5 16 5 50 106 15 26 3 21 2 42 114 8 26 0 26 0 0 156 0 28 27 0 1 143 25 55 27 23 3 1 121 41 47 28 21 3 4 115 53 46 Biljartkampioen in Erembodegem. In het lokaal De Eekhoorn reikte de biljartklub haar prijzen uit. Franqois Verhofstadt werd kampioen. Guy Campas was tweede en Roger Everaert derde. a Golfbiljart. In de A-reeks ging Hand in Hand A winnen met 2-4 tegen Scotching A. (ad) Agfa Gevaert organizeert een jaar. Er is een speciale reeks fotowedstrijd voor de jeugd, voor leerlingen van het buiten- De tcma's. foto's maken van gewoon onderwijs die «foto- Go/biljart. In de vrijdagreeks won Hand in Hand I met 6-0 DaMaat^óndc^enTlddi fis'^ndêrae'™fcS8°opgl- 0Ulh'''a" B-"eks w°n <4 "een voor de jongeren van 17 tot 20 dragen. tegen Puma (ad) Sportvrienden A met 5-1 (ad)

De Voorpost | 1985 | | pagina 39