Dekenij De Ridderstraat Aalst roert zich tic «Hart 85» voor anders-validen in Aalst verhaaibeiasting ook in Olmendreef en -rede te Lede euwsjes uit Aalst Algemene vergadering vzw Priester Daens met familie-uitstap Hoe veilig en snel is de nieuwe rijksweg Aalst - Ninove? Week voor de vrijetijdsbesteding in Aalst De Voorpost - 29.3.1985 - 9 [it Welling Kt (os dat ;rb'i Het lustrumbal van de Jaycees met «Cuchulain». (a) irve ken aan dienstgebouw van station duren tot maart 1986 1°nt jc |ang verwachte werkzaamheden aan het dienstgebouw van het NMBS-station in de rheidstraat werd een aanvang genomen, het hier om een werk gaat in fasen, vermits de aktiviteiten er verder doorlopen en at 1 ing houdend met verlofdagen en normale periode bouwverlet, wordt het einde der ens tn voorzien voor maart 1986. ringende werken aan het stationsgebouw zelf kunnen dan, in overleg met de Jienst Monumenten en Landschappen, in het meest gunstige geval starten in mei 1986 C1 Iers eind 1986. ou l rc ul maakt waterzuiveringsinstallatie Hofstade van W-raadslid Eddy Dierickx meldt dat de kogel door de kerk is. tnscbaPsm'n's,er Jan Lenssens heeft de werken aan het waterzuiveringsstation te JjPde gegund aan de firma Jan De Nul uit Hofstade. *»sier liep reeds zowat 2 jaar vertraging op nadat een eerste aanbesteding, waar ook •rtIDe Nul het laa8s,c hod deed werd geannuleerd, en er tot heraanbesteding moest vcn n overgegaan. ,oa irkzaamheden aan het rioolwaterzuiveringssisteem goed voor 80.000 inwonersekwiva- ecn l, zullen eerlang worden gestart. Dan rest nog alleen de aanleg van de koliektor tussen trf en de Van der Nootstraat. Daarmede zou dan de eerste fase, destijds gestart onder me' ter Mare Galle, gerealiseerd zijn. s<x lidige werken worden geraamd op 277 miljoen. 'W9^i Mister Smurry wordt deskundig naar de vergeethoek gedrongen. In de naar het Keizerlijk Plein wordt de muurschildering door de stadsdiensten (o) van L.P. Boon-Genootschap jaarboek van het Louis Paul Boongenootschap is pas verschenen. Het kost 695 te bekomen in de boekhandel en bij de leden van het Genootschap. Voor meer informatie kan U terecht bij Willy Van Cannegem, Fossebaan 65 te 1741 Ternat. van het L.P. Boongenootschap dat zich in een steeds groeiende belangstelling bevat bijdragen van Hugo Raes, Jozef De Mol, Luc Van den Briele, R de Vyncke, Rosa Michaut, Marcel Wauters, Wim Trommelmans en Giek fit ^Helling voor het genootschap is wel het feit dat Boon geen standbeeld krijgt, althans voorlopig, zijn verzameld werk (nog) niet komt drankslyters knwerking met het Algemeen Middenstandsverbond en de Nationale Dienst voor sta tbict van het Bier, organizeert Horeca-Denderstreck een drankslijterij-kursus in de i' nvan Cemov, Wijngaardveld 9 te Aalst. t nsdag 16 april te 18.45 u. verwelkoming door voorzitter van de N.D.D.B., H cn 'Is, waarna te 19 u. voordracht over wijnkennis door de heer Vijverman. If nsdag 23 april neemt G. Van Aken de burgerlijke cn strafrechterlijke aan (woordelijkheid van de herbergier onder de loupe vanaf 18 u. en te 19 u. heeft R. De ït Ie het over fiskaliteit cn BTW. ig' nsdag 30 april te 19 u. debiet van het bier met grondstoffen, bereiding, koeltoog cn iinj techniek. Te geven door een brouwerij-ingenieur met vervolg op dinsdag 7 mei te 19 -d is st< nsdag 14 mei tenslotte, praktische toogtechnieken (tappen) en examen in café 't oen. Grote Markt 5 te Aalst. Dit onder de persoonlijke leiding van de heer Bosteels. leid nifgdd: 1.000 fr. ele introlc door afgevaardigden van de N.D.D.B. ontvangt elk geslaagd deelnemer een mei ten een schild van gebrevetteerd uitbater. informatie en inschrijving bij het sekretariaat Horeca-Dendcrstreek, Keizerlijk *te9300 Aalst. Tel. 053/77.64.44, toestel nr. 70 van J. Licbaut. De Dekenij Ridderstraat waarvan «'t Rond Vierkant» betreurt dat hun lokaal een drive- in werd avant la lettre met in amper een jaar tyd twee wagens die gewoon de gevel doorbreken, liet het Aalsters stadsbestuur opmerken dat het reeds geruime tyd geleden is dat de Stuurgroep Stadsherwaardering Linkeroever is samengekomen. Namens de Dekenij zetten dan ook voorzitter W. Geldof en sekretaris Jan Louies enkele opmerkingen op papier. Wat betreft de rij huizen gale rie De Keyzer tot nr. 46 op teert de Dekenij voor renova tie? Het stuk dat braak ligt kan ingevuld worden met nieuw bouw. Men vindt het verder spijtig dat een ambtenaar verwarren de uitleg verstrekt die de be woners van de huizen nr. 52 tot 70 een aantal slapeloze nach ten heeft bezorgd. De Dekenij hoopt dat die berichten die handelden over onteigening voor nieuwbouw niet met de waarheid zullen stroken. Dat huis nr. 46, vroeger ei gendom van de stad en nu van de bouwmaatschappij Veilig Wonen blijft half afgewerkt staan en wordt verwaarloosd. Dit huis zou zo snel mogelijk een doorgangswoning moeten worden. De Dekenij verzet er zich tegen dat parkeergebou- wen, ook verdoken, zouden worden opgetrokken die niet ten dienste zouden staan van de bewoners van de straat. Verder wordt de beslissing be treurd daarbij het op het vlak van industriële archeologie dan toch belangrijk pand nr. 32 zou worden gesloopt. Gevraagd wordt dat de bewo ners ruime inspraak zouden hebben bij de beslissing tot wijziging van het wegdek in de De Ridderstraat waarvoor op de begroting dan toch 1 mil joen is voorzien. Wat betreft de rijrichting in de Ridder straat opteert de Dekenij voor het veranderen van richting en voor het toelaten van fietsers in beide richtingen. Dat daar toe eerst dubbelrichtingsver- keer in de Vrijheidstraat zou nodig zijn verwerpt de Dekenij die stelt dat via adekwate be wegwijzering het wél opgelost kan worden. Finaal wordt de noodzaak van het bestaan van een ombudsman gesteld die er zou voor zorgen dat de bewo ners dagelijks en duidelijk ge ïnformeerd worden wat heel wat narigheid zou voorkomen. LH In samenwerking met het Vrijetijdskomitee organizeert het stadsbestuur van Aalst opnieuw een «week voor de vrijetijdsbesteding». Een initatief dat om de twee jaar wordt hernomen. Dit jaar heeft de week plaats van 20 tot en met 28 april in de Keizershallen te Aalst. Meer dan 100 vrijetijds-, ont- lacetwerk, kantdemonstraties, spannings- en sociaal-kulturele dansdemonstraties, fineerwerk verenigingen, instellingen en en pentekeningen, demonstra- diensten begaan met vrijetijds- tie speleotechnieken, druk- beleid en een 40-tal individuele kunst, tentoonstellingen (tro- hobbyïsten dragen bij tot deze pische vissen, oude menu's, realisatie, die werkelijk groots fauna en flora, karnavalme- belooft te worden. Ieder van dailies, muntstukken, speel- hen zal tonen hoe ze hun vrije goedauto's, stripverhalen, mi- tijd doorbrengen door middel niatuurwagentjes, oude prent- van demonstraties, tornooien, kaarten, sierkunst), twirling, wedstrijden, filmvoorstellin- fotografie, maken van fruitwij- gen, tentoonstellingen, ver- nen, kaas en brood, diavoor- schillende optredens, enz. stellingen en filmvoorstellin- De algemene toegangsprijs be- gen, pistoolschieten, prepare- draagt 40 fr. en voorverkoop- ren van fossielen, signeren van kaarten kunnen per boekje albums door striptekenaars, van 10 worden bekomen aan demonstratie houtsnijwerk, de prijs van 300 fr. bij de biljarten, judo, gezinswande- dienst Vrije Tijd in de Katte- lingen, gehoorzaamheidsoefe- straat 33 te Aalst. De tentoon- ningen voor honden (woens- stelling is elke dag toeganke- dag 24 april om 19.30 uur), lijk van 14 u. tot 21 uur. optreden van jazz-orkest (26 Programma aP?9\ tornooi vogelpikclub Dagelijks zijn er vanaf 14 u. en prijsui,deling va0 het lot 21 u. tornooien voor leden J. 'Mr r„h° EVA (27 april van 20 u. tot 21 u.) en prijsuitdeling van het treffen van MC Cobra op zon- van de pettuiqueclubs en imt.a. d 21 ri, va„ 17 ,otFls u tiewedstnjden, modelspoor- evenals een üjdeüjk lkan. bouw, etsen, tekenen boetse- tocir me, de ai, ifte Fan cen ren sctdpteren. «taMcren, specia]e dagst/mpe] vana, haakwerk, bret- en handwerk, maandag 22 april Zondag 31 maart heeft de alge mene vergadering plaats van de vzw «Priester Daens». Dit keer heeft men aan deze verga dering een uitstap voor het hele gezin gekoppeld. Wie wordt er op deze algemene vergadering nu verwacht? Alle leden van de vzw Priester Daens natuurlijk, maar ook de bezoekers van het Vlaams Ontmoetingscentrum, de kaar ters van «Onder of Boven» en iedereen die geholpen heeft aan de vierde handelsbeurs van Lede of die van plan is een handje toe te steken bij de organizatie van de vijfde han delsbeurs. Zaterdag 31 maart trekt dit hele gezelschap naar het Va kantiecentrum Zonneheuvel in Chevron, waar men ontvangen wordt door de vzw Windekind uit Lede. Het vertrek is voor zien om 8.45 uur aan het Ont moetingscentrum in de Kas teelstraat te Lede en om 10.30 uur begint de algemene verga dering. Wie niet deelneemt aan de vergadering kan mee doen aan een natuurwandeling onder leiding van een gids en voor de kinderen werd een apart programma uitgewerkt. Na het middagmaal staat er een uitstap op het programma. Dat kan zijn naar de waterval van Coo, de grotten van Re- mouchamps, een dierenpark, wildpark, de bronnen van Che vron en een wijnkelder. Men kan ook naar Banneux of een kaartje blijven leggen in het Vakantiecentrum zelf. Om 20.30 uur wordt het hele gezelschap opnieuw in Lede verwacht. Wa vindj'er van in Oudegem gevonden Karnaval is en blijft een gekke bedoening. Wat je er ook mag over denken. Zo heb je bijvoorbeeld groepen die voor het karnaval zich niet alleen een ander kleedje, maar ook een andere naam toemeten en die men op de officiële lijst van deelnemers dan weer terugvindt onder de oor spronkelijke, officiële naam. Dat sticht verwarring. Vandaar dat wij ook «Wa vindj'er van?» niet hebben gevonden. Wel zagen we «Samba Escuela» mee opstappen en dat schreven we overigens ook. Maar uit een vriende lijk briefje van Benny Vermeulen van «Wa vindj'er van» blijkt dat het om een en dezelfde groep te gaan, al moest Benny ons er echt niet bij vertellen dat «Samba Escuela» een sambaschool is in Rio de Janeiro. Dat hebben we ginds immers met onze eigen ogen gezien. W.L.A. Werkgroep Leefmilieu Aalst, stelt zich vragen over de noodzaak om massa's landbouwgrond te doen verloren gaan... voor twee minuten. Dit dan in verband met de opening enkele maanden terug van de nieuwe ryksweg Aalst - Ninove die niet alleen sneller en veiliger zou zyn, doch tevens een geluidshinder op de oude baan doen verdwynen. Paar minuten WLA stelt enkele proeven te hebben genomen rijdend van aan de Haring tot de splitsing Ninove-Centrum zowel dan langs de oude als langs de nieuwe weg. Rijdend met een aan de situatie aangepaste snelheid zou men tot de vast stelling gekomen zijn dat de nieuwe weg slechts goed was voor een paar minuten tijd winst. Voor de veiligheid zijn echter nog bijkomende ver keerslichten noodzakelijk en dan blijft er van die twee minu ten maar weinig meer over. Veilig? Alle oversteekplaatsen zijn er levensgevaarlijk zodat ver keerslichten niet te ontgaan waren. Wat men slechts aan nam na heel wat ongevallen. Eerlijkheidshalve voegen we er graag aan toe dat we uit eigen ervaring weten hoe ge vaarlijk de oude weg Aalst - Ninove is en hoe moeilijk het er was een traagrijdend voer tuig voorbij te steken zonder risico's te nemen. Op de nieu we rijksweg rijdt men daaren tegen ontspannen als men maar tijdig op de verkeerslich ten aandacht verleent. Geluidshinder Weghalen van de geluidshin der van de oude baan is niet haalbaar omdat het plaatselij ke verkeer er toch blijft rijden. Anderzijds is er nu wel ge luidshinder door het volle open landbouwgebied. Hinder die soms ver kan reiken. On dertussen werden dan toch 100-en ha. landbouwgrond op geofferd. LH Museum Oud-Hospitaal Aalst geklasseerd Klasseren van gebouwen of landschappen door de bevoeg de Kommissie is vaak een langdurend geval. Het stadsbestuur had dan ook nadat één voorstel uit het hele pakket werd gevalideerd geopteerd voor spoedproce dure voor de linkervleugel van het stadhuis en gevraagd de normale procedure voor Oud-Hospitaal en Kasteel Ter Linden te bespoedigen. Verleden dinsdag besloot echter de Kommissie Monumen ten en Landschappen het dossier Oud-Hospitaal definitief af te werken. Het museum Oud-Hospitaal is dus geklas seerd en er komt nu een einde aan allerhande mogelijke spekulaties hieromtrent. Een belangrijke rol in deze klassering werd gespeeld door twee leden-stadsgenoten: stadsarchivaris Karei Baert en Luc Robijns van de kulturele dienst van de provincie. LH Etalagewedstrijd in «Flora» Aalst Zoals trouwens verleden jaar organiseert de «Bond van groothandelaars in snijbloemen» een wedstrijd voor floris- tenétalage. Dit op zondag 14 april, Beloken Pasen, in Veiling Flora, Albrechtlaan. Uit 800 uitgenodigde tuinbouwscholen en vormingscentra zullen er 12 worden geselekteerd die elk met 10 leraars of leerlingen kunnen aanwezig zijn. Met voor zowat 50.000 fr. bloemen wordt hen gevraagd in een drie uur durende kompetitie een ganse etalage (of winkel) op te bouwen. Dit evenement dat verleden jaar zonder enige vorm van publiciteit reeds 1500 toeschouwers lokte heeft nu plaats m.m.v. het stadsbestuur in het kader van het Internationaal Jaar van de Jeugd. Meer details volgende week LH Aalst. Schenen Rnnrlnn wnnnde het nit7etten 1 ten eivolle ouderwetse spiegeltent «uit de tyd van opgesteld op de Esplanade te Aalst presenteerde de Kamer verleden vrydagavond by monde van voor- Van Goethem en kommissiedirekteur Hubert Meert 85», een inlichtingscampagne en geldinzamelaktie bewoners ten bate van de anders-validen van de twijll Aalst, Ninove, Herzele, Denderleeuw, Haaltert, tsen Erpe-Mere, Sint-Lievens-Houtem en Wichelen. ;rd amer n j„ misatoren, de 30 leden Jonge Kamer, aange- ij wereldorganisatie de ureJ (Junior Citizens) die 00r f miljoen leden tellen I bt d over een 100-tal lan- inj ken met mensen tussen kkof1 de 40 ïaar aa" eigen en aan projekten ten van de gemeenschap, de 10 jaar dat Jonge Aalst bestaat organi- te op het kulturele vlak kendheidstornooien; stellingen en muzikale :nhf Iat'es °P niveau. Op nomische vlak waren er )S c en thema-avonden en ;n k sociaal vlak werd mee- aan een studie voor verkeer en aan een afobeurs. Aktie «Hart 85» Hart 85 wil een steun zijn voor anders-validen van de streek. Komen er alleszins reeds voor in aanmerking de R.L.S.B.O. Erpe-Mere, Schoonderhage projekt te Pollare, home en dagcentrum te Sint-Lievens- Esse en voor Aalst de Beschut tende werkplaatsen, de Hori zon R.L.S.B.O. en R.S.B.S.O., Don Bosco V.B.K.L.O. en B.U.S.O. en Levensvreugde B.K. L.O., B.U.S.O. en Dagverblijf. Hart 85 zal daarenboven aan duidingen bezagen over de im- pakt van een 25-tal vrije lokale Aalst. Gezellig ging het eraan toe in de spiegeltent bij Hart 85. (a) radio's die de aktie promoten en in de scholen worden infor matiebrochures uitgereikt. Om de geldinzamelaktie aan trekkelijker te maken wordt ze aan een tombola verbonden verkocht aan 100 fr. het stuk met als hoofdprijs een Renault en aan een boekje van 5 loten 25 TD en als troostprijzen 10 (500 fr.) behoort een gratis crossfietsen. Loten worden tombola met als prijs een ver blijf voor 2 personen geduren de 14 dagen in Sri Lanka, het vroegere Ceylon. Deze loten zijn te bekomen in de meeste financiële instellin gen maar ze zullen tevens aan geboden worden door bereid willige individuelen en vereni gingen. Speciaal onderdeel van de ak tie wordt een gratis ballonwed strijd tijdens de Topdag (4 mei) en het bezoek van Jaco bus en Corneel te Aalst op 29 mei. Lottrekking in de Keizershal len op vrijdag 31 mei, uiter aard gepaard met de nodige luister. LH Regelmatig worden vragen gesteld omtrent de toepasbaar- dat hij afstaat voor de betrok- heid van de gemeentelijke verhaalbelasting. Steeds dient ken wegeniswerken, een ontei- dan verwezen te worden naar enerzijds de algemene geningsvergoeding. De belas principes inzake verhaalbelastingen en anderzijds naar tm8 daarentegen wordt bere- het gemeentelijk taksreglement. kend op basis van de lengte van elk perceel op de rooilijn. Verhaalbelastingen zijn belas- dreef en -rede en later ook De aangelande eigenaar die tingen waarbij de door de ge- naar aanleiding van de grond- meer groncj afstaat dan het meente gedane investenngsuit- verwervingen, noodzakelijk gemiddelde in de straat zal gaven in verband met wegenis- voor de aanleg van het kollek- uitrustingswerken worden ver- torennet. haald op de aangelande eige- Vrijstelling is volgens het be naars. De verhaalbelastingen lastingreglement enkel voor hebben als dusdanig het dwin- zien voor de eigenaars van: gende karakter van belas- - de percelen waarop niet kan der°CTond"hêeft afgestaan dan tingen maar geen algemene of mag gebouwd worden (dit het gemiddelde in de straat, bestemming. dient dan te worden bestatigd In de gemeente Lede bestaat aan de hand van een stede- sedert 1965 een taksreglement bouwkundig attest); voor het heffen van verhaalbe- - de onbebouwde percelen, lastingen. gelegen in de landelijke zone Het al dan niet toepasselijk van de gemeente, zijn van de verhaalbelasting in In dit verband kan het alge een bepaalde straat vereist meen doel van de verhaalbe- geen expliciet gemeente- lastingen worden naar voor ge- raadsbesluit. Immers wanneer bracht. Door de techniek van een taksreglement op de ver- verhaalbelasting wordt ernaar haalbelasting op het verwerven gestreefd de aangelande eige- van wegbeddingen bestaat, is naars gelijkelijk te behande- de belasting toepasselijk op al- len. Ieder van de aangelande le uitgevoerde grondverwer- eigenaars ontvangt, naarge- vingen, tenzij ze in een bepaal- lang de grootte van het perceel de straat ten kosteloze titel zijn gebeurd. Zo dient de verhaalbelasting in de nabije toekomst alleszins van toepassing te worden ge steld naar aanleiding van de grondverwervingen in Olmen een grotere onteigeningsver goeding ontvangen dan dat hij verhaalbelasting moet betalen. Anderzijds zal natuurlijk de aangelande eigenaar die min- verhaalbelastingen verschul digd zijn voor een bedrag dat groter is dan de ontvangen ont eigeningsvergoeding Tot slot kan er nog op gewezen worden dat diegenen die zich ten onrechte of voor een on juist bedrag zouden aangesla gen achten, steeds, binnen een termijn van drie maanden, be zwaar kunnen indienen bij de Bestendige Deputatie. De Bestendige Deputatie doet dan uitspraak naar rechte, voor elk geval afzonderlijk.

De Voorpost | 1985 | | pagina 9