indikale Kamer Bouwbedrijf Waasland verder op Ingeslagen weg ise krijgt de noodzakelijke Hektor voor afvalwater J.L. Duplat bij SKBW in Sint-Niklaas: «Fout management leidt vaak tot faillissementen» CVP-verkeerswerkgroep blij met buslijn Stekene - Sint-Pauwels - Sint-Gillis Politiek nieuws uit Sint-Niklaas Buslijn Stekene - Sint-Pauwels - Sint-Gillis De Voorpost - 5.4.1985 - 13 namiek, dienstverlening, belangenbehartiging het statutair gedeelte jaarvergadering van de Kamer van het edrijf Waasland werd viteitsverslag toegelicht Igekeurd. heerraad van de Syndi- werden de uittre- leden José De Geest, ^an Camp, René Ver in Francois Seghers her- ren werd de kandidatuur •d van de heer Dirk uien (Sint-Niklaas). afdeling voor algemene ers werden Marcel icke en Luc Heylen :n en werden Franqois yers (Sint-Pauwels), Weyers (Sint-Niklaas) Wilde Roger (Sint-Gil- nieuwe beheerders aan- aannemers van schrijn- merwerk werden Axel iaemdonck en Cyriel lert herkozen en werden a Acker (Beveren) en De Witte (Lokeren) tot beheerders aangesteld, schildersafdeling werd lleirinckx herkozen. Breeds vroeger gehouden lerlijke vergadering n de wegenbouwersafde- Jré Van Mieghem her- en de heer Jozef Van ihaege (Sint-Niklaas) tot nieuwe be- fcrheid de bouwbalans 1984 kunnen we niets dan vaststellen dat het ingsproces werd verder «De waanzinnige prij- die nu reeds vier krisis- wordt, heeft de weer- van onze bedrijven fel 71 OU kt», aldus het verslag de SKBW. lakkering in de woning- is zowat het enige nt. dat naarmate de ver- un van de 6% b.t.w. nog feller zal gaan schij- aar dat nadien zal uitdo- het spreekwoordelijke Bovendien is deze op ing zeer relatief. Ten van 1980, dat zelf al itterend jaar was, is nteitsvolume met de lonken. Daarnaast is 'erheid die om de be- udgcttairc redenen ie- 5 10% minder inves- in de bedrijfsge- ktor is de aktiviteit gebleven, maar hier bouwaannemers Lan v. meer en meer af te rekenen met de konkurrentie van ande re bedrijfstakken met vaak veel lagere loonlasten. De sociale gevolgen van deze krisis zijn niet uitgebleven: op vijf jaar tijd zijn er 90.000 bouwarbeiders uit de sektor verdwenen en is het gemiddel de aantal werklozen gestegen van 25.000 naar 65.000. Het aantal werklozen in de bouw- sektor ligt hoger dan het aantal tewerkgestelden in de tekstiel of in de staalindustrie. On danks deze dramatische ont wikkeling zal de sektor enkel op zichzelf kunnen rekenen om er terug boven op te ko men, zo stelt het aktiviteits- verslag 1984. Regering tot andere inzichten brengen Eerste minister Martens heeft begin dit jaar zelf verklaard dat de bouwsektor géén gang- makersrol krijgt toebedeeld, maar moet volgens de Wase aannemers inspelen op de evo lutie. Hij voorspelde zelfs een voortschrijdend tewerkstel- lingsverlies tot 1990. Enkel de toegevoegde waarde zou een gestadige groei kennen. Minis ter van ekonomische zaken Eyskens sprak onlangs te Sint- Niklaas en te Leuven dezelfde taal. Op een verlenging van de 6% btw moet volgens hem niet gerekend worden, hoogstens op een naar begeleidende maatregelen ter versoepeling van de bruuske overgang naar 17%. De Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland legt zich daar echter niet goed schiks bij neer en hoopt dat de referaten en studies die op de nationale bouwdag van 17 ok tober zullen bekend gemaakt worden de overheid tot andere inzichten zullen brengen. Zoals gewoonlijk heeft ook in 1984 de Wase bouw de natio nale trends gevolgd. De statis tieken met per gemeente het aantal verleende bouwvergun ningen voor woongebouwen en niet-woongebouwen en de ze met de evolutie van het aantal werklozen duiden in die richting. Nochtans vormen bouwvergunningen alleen geen betrouwbare waardemeter voor de woningbouwaktiviteit. Ten eerste wordt daardoor geen aanduiding verkregen over het bouwvolume en ten tweede geraakt niet elk ver gund projekt voorbij het ob stakel van de financiering. Zo werd op nationaal vlak vast gesteld dat tijdens de eerste negen maanden van '84 het aantal bouwvergunningen met 22% was gestegen tegenover 1983, maar dat het aantal be gonnen woningen in diezelfde periode met 8,5% was gedaald. Beroepsbelangen verdedigen De ekonomische krisis die on ze sektor teistert verplicht ook de Wase beroepsvereniging tot aanpassing aan de gewijzigde toestand (minder inkomsten). Omdat op nationaal vlak som migen van oordeel waren dat deze krisis een fundamentele wijziging van de bestaande strukturen noodzakelijk maak te, heeft men in oktober, ter gelegenheid van het jaarfeest in alle openheid stelling geno men tegen iedere aantasting van de autonomie van de Syn dikale Kamers en hun afdelin gen. Dit standpunt dat door verschillende andere basis groeperingen werd bijgetreden en dat een pleidooi was voor een terugkeer naar de zuivere struktuur - van de basis naar de top en niét omgekeerd - en voor een eerbiediging voor ie ders statuten heeft mede voor gevolg gehad dat men, althans nationaal eerst voor eigen deur is gaan vegen. De Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland heeft zich in de voorbije vier krisis- jaren biezonder goed kunnen handhaven. Uit een vergelij kende statistiek tussen dc ja ren 1980 en 1984 blijkt nl. dat zij van alle Vlaamse Syndikale Kamers de beste skore haalt. Zowel inzake ledenaantal als inzake betaalde bijdrage heeft het Waasland tot hiertoe best stand gehouden. Dit fraaie resultaat is voor de leiding van de vereniging een welgekomen stimulans om op de ingeslagen weg verder te gaan. Een weg die deels loopt over individueel dienstbetoon (gebaseerd op snelheid en de gelijkheid) en deels over het algemeen aannemcrsbelang, dat niet alleen nationaal maar ook plaatsèlijk heel wat verde diging behoeft. Een schoolvoorbeeld van kol- lektieve belangenvcrdediging gekoppeld aan individuele ser vice is de destijds ingevoerde informatickampagne «Nu Bouwen», die begin vorig uit mondde in de organisatie van een eerste Wase bouwbeurs. Een suksesrijk initiatief dat wellicht de start was van een lange reeks. De inmiddels ge houden tweede bouwbeurs be vestigde zulks ten volle. De jaarvergadering van april 1984 stond geheel in het teken van de Wase stads- en dorps- herwaarderingsprojekten. De gemeentemandatarissen van de onderscheidene gemeenten kwamen er met woord en beeld hun projekten toe lichten. Het jaarfeest - de traditionele topper van ons verenigings jaar - stond vorig jaar in het teken van het twintigjarig be staan. Zonder veel gejuich en gejubbel maar met een zekere voldoening werd toen terugge keken op twee decennia van dienstbetoon aan de Wase aan nemers. Enthousiasme Nationaal voorzitter Matagne schreef in het voorwoord van de jaarfeestbrochure dat in twintig jaar bouwverenigings leven het Waasland het bewijs heeft geleverd dat het sukses in de werking minder afhankelijk is van de aktieradius van het haar toebedeelde gebied, dan van het enthoesiasme en de wil tot slagen van haar leiders. Uit de vele andere aktiviteiten bij de SKBW in het voorbije jaar citeren we: - «De steek-er-wat-van-op- kwis» m.m.v. radioman Martin De Jonghe (een ini tiatief van de schrijnwer- kers-afdeljng); - de diverse intiatieven van de juniorskamers, die zich daarbij en térecht, niet steeds beperkte tot de be roepsaangelegenheden - de initiatieven van onze we genbouwersafdeling inzake de winteropleiding; - de heruitgave van de boek jes voor uitvoering van bij werken, een nuttig instru ment waarvan het gebruik veel diskussies kan voor komen: - de viering van de Wase lau reaten van de nationale wed strijd voor leerling-schrijn werkers; - de jaarlijkse groepsreis (met dit jaar de Bourgognestreek als reisdoel) en de eindejaarstrip georganiseerd door onze Vereniging van Algemene Aannemers; - en last but not least, de 1 april TV-konfrontatie over «Nu Bouwen» met de mede werking van de ministers Olivier. De Clercq en Buch- mann en volksvertegen woordiger Willockx. De algemene belangenverde- diging kwam verder aan bod in besprekingen over de bouw- /erlofregeling (hoofdverlof en Sint-Niklaas. Voorzitter Duplat van de Brusselse handelsrechtbank hield een knappe uiteenzetting over de oorzaken en voorkomen van faillissementen. Op de foto herkent u verder drie tenoren van de Syndikale Kamer van het Bouwbet Waasland: Remi Geerinckx, Edgar Maes en André Audenaert (Delro) «Faillissementen zijn uitdagingen». Dat was het thema van een voordracht die voorzitter Jean-Louis Duplat van de Brusselse handelsrechtbank vorige donderdagavond hield aansluitend op de algemene jaarvergadering van de Syndi kale Kamer van het Bouwbedrijf van het Waasland. Ruim honderd aanwezigen (vooral aannemers, maar ook ver tegenwoordigers van de magistratuur en openbare bestu ren) woonden de uiteenzetting bij. Duplat had het over een in uitvoering zijnde voorkomings- beleid. Aan de basis daarvan ligt de bekommernis, de schuldeisers een betere bescherming te bieden. Spreker stelde ook dat men de moed moet hebben, een einde te maken aan die ondernemingen die konkurrentieversto- rend zijn. Volgens de voorzitter van de Brusselse recht bank moet het voorkomingsbeleid prioritair gericht zijn op jonge aannemers die tijdig dienen gewaarschuwd te wor den. Zulks gebeurt al volop via de «Knipperlichten centra». Onderschatting, eenzijdigheid... Ook in ons land wordt als belangrijke oorzaak van een faillissement aangehaald een falend beleid in de onderne ming zelf. Jonge ondernemers maken veertig procent van de dossiers uit en hier wijst men op een vaak schrijnend gebrek aan opleiding en voorbereiding met het oog op het opstarten van een eigen bedrijf. De financiële behoeften worden niet zelden onderschat. Duplat had het over «de te grote eenzijdigheid van de ondernemers», want «een goed verkoper is nog geen manager» en ook over «de grenzelo ze naïviteit van veel beginners die zich onnodige diensten laten aansmeren». Een minimum aan marktstudie en het verkennen van de kansen dringt zich op. J.L. Duplat verwacht heil van de zgn. «patronage» door seniors: ervaren mensen die jonge ondernemers begeleiden en met goede raad bijstaan. Oudere ondernemingen zouden nogal te lijden hebben van het gebrekkig funktioneren van heel wat raden van bestuur. Duplat vindt dat er een duidelijke scheiding moet komen tussen direktiekomité en raad van bestuur. Hij wijst ook op het gebrekkig middle-management in het doorsnee-k.m.o.-bedrijf, waar de financiële direkteur of de boekhouder te weinig in de pap heeft te brokkelen. «Technisch infantilisme», familiale spanningen, kommer- cieel immobilisme, «seniliteit», die aspekten kunnen een firma al evenzeer de helling doen afglijden, aldus Duplat. Orde op zaken Duplat stelde ter diskussie of het 134 jaar oude Faillise- mentsrecht niet moet hervormd worden en gedepenali- zeerd. Hij vroeg zich ook af of geen uniforme richtlijnen moeten worden toegepast in verband met de btw- en RSZ- brijdagen. Sommige btw-ontvangers staan immers uitstel van betaling tot 24 maanden toe, andere zwaaien veel vlugger met sankties. Na de spreekbeurt wierp CMO-direkteur Baetens zich op als een uitgesproken tegenstander van het institutionalize- ren van de knipperlichten. Magistraat Duplat wees de privatizering van het systeem af op grond van het 'verant woordelijkheidsprobleem'. Menigsverschillen kwamen ook aan de oppervlakte omtrent de rol van de banken, hun krediet- en waarborgpolitiek en hun toch bevoorrechte positie als schuldeiser. Maar boeiend was deze gespreks ronde alleszins, net als de toespraak van magistraat Duplat zelf. W.V. nummer. In 18 volledige jaargangen heeft deze publikatie een voor vele leden onmisbare band ge schapen met hun organisatie. Oorspronkelijk opgericht door en voor de Wase Aannemers rekruteert het sociaal sekreta- riaat Sofibo sinds een paar jaar ook buiten de sektor. Deze vorm van «risikospreiding» komt het geheel ten goede ën maakt de basis van de kosten verdeling ruimer. Dank zij het inschakelen van de meest mo derne technische middelen en de teamgeest van het perso neel is het mogelijk de gebrui kelijke restorno's 1984, voor behouden aan de leden-aanne mers, gewoon te verdubbelen. Tijdens het voorbije jaar kwa men een aantal tenoren van de SKBW herhaaldelijk en in gunstige zin in het nieuws. De eer die hen daarbij te beurt viel straalde ook een beetje af op de Syndikale Kamer. We vermelden Jozef Van Camp, (die voorzitter werd van het Provinciaal Verbond der Aan nemers van Schrijn- en Tim merwerken van Oost-Vlaande ren, die ondervoorzitter werd van het Na.V.A.S.T. en via dit kanaal beheerder in de Konfe deratie en die onlangs beëdigd werd als rechter in sociale za ken), Dirk Cordeel (die samen met zijn broer Mare tekende voor een onberispelijke en op merkelijke organisatie van de viering van het vijftigjarig be staan van de firma en die bij het jaareinde de heer René Verhulst opvolgde als voorzit ter van Vereniging van Alge mene Aannemers) en ten slot te José De Geest (die be noemd werd als lid van het Paritair Komité van het Bouw bedrijf, gelauwerd werd als Eredeken van de Arbeid en als Ridder in de Leopoldsorde en bovendien benoemd werd tot ondervoorzitter van de Wase Kamer van Koophandel). haas. Aannemers, vertegenwoordigers van de magistratuur en andere belangstel- e gast bij de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland. De jaarvergade- Ie Bank Brussel Lambert werd gevolgd door een uiteenzetting (annex debat) over menten (Delro) Vorige week kwamen senator Ferdinand De Bondt en z'n heeft deze laatste nu een dos- sekretaris Roel De Jong naar Stekene met goed nieuws sier klaargemaakt. Hierdoor voor de streek. Zoals velen weten zyn beide CVP-ers nogal za' vanaf 2 juni '85 een nieuwe einde jaarssluiting); over aan te fel begaan met alles wat streekvervoer betreft. In Sint- Jjj" 'n f.ebru'k rekenen lonen; over ovema- Niklaas heeft de werkgroep verkeer acht «werkregelaars» (js f^ie^rail vertrekken aan de metarieven voor scheidsmu- kunnen tewerkstellen. Die verlenen een extra service aan j^es en tot aan <je Sint-Hele- ren; over de legeling van de de voornamelu'k okkasionele busreizigers. Onder- „alcliniek rijden via Beek- werkloosheid om ekonomische tussen wordt ook een «Tienjarenplan voor het verkeer» straat, Dhondstraat, Trek- redenen; over het deeltijds Ie- voorberejd en dat zal hoorden we verklaren een muts. Bunderstraat, Gaver- stelsel der ^rk^ntrakten)- de nieuwe vorm van openbaar vervoer vooropstellen. Specia- straat en Kronenhoekstraat. informatiekatoepassing in' de ,e aandacht zou ook gaan naar de streek van Stekene, Deze bus zal zeven dagen op bouwsektor. waar het komfort en de kwaliteit van openbaar vervoer de week twee maa' P01- da8 Daar waar nodig en mogelijk heel wat te wensen over laat. Aldus toch de CVP-heren. rijden en dc uren zijn volledig werd het aannemers- of werk- afgestemd op de bezoekuren gevcrsbelang verdedigd door Het goede nieuws belangt wordt reeds vele jaren aange- van de kliniek. In Sint-Pauwels onze afgevaardigden die zete- voornamelijk de mensen van drongen om naar Sint-Gillis len in diverse kommissies en Stekene en Sint-Pauwels aan. onder meer voor de kliniek organismen. De verbinding tussen deze ge- te kunnen rijden zonder een werd natuurlijk rekening ge houden met de aansluiting van r Stekene en Kemzeke. ;erde De Cuyper, beheerder van de Vlaamse miveringsmaatschappjjdeelde mee dat de raad Beer V.W.Z. zijn principieel akkoord heeft gehecht uitvoering van de koliektor langs de overwelfde knhofbeek, als gekombineerd werk met de gemeen te. De VWZ zal als opdrachtgevend bestuur i en duidde het Studiebureau NV De Nil-SWK j) aan als studiebureau. het afvalwater van het belang rijkste deel van het centrum van Temse naar het bestaande pompstation 5, waaruit het ge pompt wordt via een bestaan de koliektor naar het teiTein van de geplande zuiveringsin stallatie. De werken omvatten het aan leggen van de koliektor naast dc Vrouwenhofbeek, tussen de Veldstraat en de Krijgslaan, en het aanbrengen van de koliek tor binnen het overwelfde ge deelte van de Vrouwenhof beek tussen de Krijgslaan en pompput 5 op de Wilfordkaai. Worden in het projekt begre pen, de werken ten laste van de gemeente Temse nl.: het aanbrengen van drainerings- buizen binnen de overwelfde Vrouwenhofbeek en de her stelling van het binnengewelf van de Vrouwenhofbeek. De totale kosten worden ge raamd op 21.325.778 fr (exkl. btw) waarvan 11.112.300 fr ten laste vallen van de VWZ en 10.213.478 fr ten laste van de gemeente Temse. feentc Temse beschikt herwaarderingsge- I Foort, waarvan de af- J en de beoogde ope- jtd goedgekeurd bij be- 1de Vlaamse exekutie- 13.1983. kin waarop de nieuwe zal worden opgc- lordt doorkruist door ■taande en overwelfde iTotaal Rioleringsplan kn de gemeente Temse ifcze overwelfde water- H> afvalwatcrkollektor htie van het dorpsher- ngsprojekt is verbon- I de realisatie van de id op I rwerken en de sane- so vont de Vrouwenhofbeek voor) zone. De gemeente lissen trzocht de VZW, over QroJ lot uitvoering van dc tlijke werken daar an- dorpsherwaardcrings- n «telKt Foort niet kan uitge- samO xden ,s b,a" tl,or gelegen in he, gen», 0 deringsgebied voert Het nodige krediet voor het aandeel VWZ kan voorzien worden op het vastleggings programma 1986, zodat dit jaar kan begonnen worden met de opmaak en de goedkeuring van het ontwerpdossier. Besprekingen tussen het ge meentebestuur van Temse en de buitendienst Gent hebben uitgewezen dat de realisatie van het dorpskernherwaarde- ringsprojekt 't Foort wel dege lijk gebonden is met de realisa tie van de kollektorwerken in deze zone en de herstelling van het binnengewelf van de Vrou wenhofbeek. Het stratenpatroon en andere infrastruktuur zoals parking- en speelzones binnen de nieu we woonwijk 't Foort is zo opgevat dat de koliektor gele gen is in de ondergrond ervan en aldus via het openbaar do mein toegankelijk blijft. De uitvoering van de koliektor dient te geschieden vóór het bouwen van de nieuwe wonin gen en van andere infrastruk tuur. Door de realisatie van deze koliektor wordt het grootste gedeelte van de afvalwaters van het centrum van Temse via bestaande infrastruktuur naar de plaats van de te bouwen zuiveringsinstallatie afge voerd. Het informatieblad «De Wase meenten en Sint-Gillis is reeds omweg te moeten maken langs De uren zijn voorlopig; 13.40 Aannemer» stevent rustig af lang een «oud zeer». Door di- Sint-Niklaas. Deze schakel pa- u- en l°-30 u. vertrek in Sint- naar het tweehonderdste verse mensen en instanties ste moeilijk in de struktuur van Pauwels en 15.25 u. en 19.55 u. het Wase busnet, zoals men vertrek uit Sint-Gillis naar dat administratief uitdrukt. En Sint-Pauwels. men is al jaren aan bezuinigin- ™et wordt een «magere» hjn, gen toe, bij de busmaatschap- maar een noodzakelijke. Het pij NMVB. Uitbreiding van doel moet immers zijn: ver- het aantal kilometers leek on- voer geven aan de mensen die mogelijk. er nood aan hebben. En dit Na drukke onderhandelingen doel wordt duidelijk bereikt, tussen de CVP-verkeerswerk- groep van het arrondissement Dp proet Sint-Niklaas en de NMVB De begindatum is wellicht niet Britse mijnwerkers: Het ABW-gewest Sint-Niklaas heeft i.s.m. Bond Moyson en SP een vijftigtal kinderen van Britse mijnwerkers uit Zuid-Wales uitgenodigd. Met Pasen komen ze rond negen uur 's avonds toe in het ABVV-lokaal aan de Mercatorstr. 87. De socialistische vakbond (en de andere socialistische instanties) bieden de kinderen een vakantie aan. De aktie kadert in de solidari- teitskampagne ten bate van de Britse mijnwerkers. Wie het na de staking niet voor de wind gaat, noch op materieel noch op psychologisch gebied. De liberalen. Politiek sekretaris Ludovic Somers van de Sint-Niklase PW-afdcling kijkt onbevreesd uit naar de parlementsverkiezingen van december en stelt dat zijn partij «de meest aantrekkelijke blijft voor de logisch denkende burgers en niet in het minst voor de vooruitstre vende jongeren». 1 mei. In het kader van 1 mei organizeert de SP van groot-Sint-Niklaas talrijke manifestaties, van 27 april tot 1 mei. Een tentoonstelling met kinderwerkjes rond het thema «De trein», een petanquekampioenschap in De Witte Molen, het oplaten van een luchtballon, de 1 mei optocht een fietstocht, een wandelzoektocht, etc. Binnen kort volgt een gedetailleerd programma. Re rum Novarum. Ook Re rum Novarum in aantocht. ACW Sint-Niklaas organizeert in dat verband van 11 april tot en met 11 mei een doorlopende fietszoektocht, over 25 km. Je kan naar keuze deelnemen, vanaf 10 u. in de voormiddag. Vertrek telkens aan café Gildenhuis, Hey- manplein. De Volksunie. Zaterdag 20 april om 20 u. spreekt Toon Van Overstraeten van de VU over het boek «Op de barrikaden». De Amedee Verbruggenkring, kulturele af deling van de VU, organizeert deze voordracht; een kaas- en wijnavond vormt het dekorum. In zaal Nectar, Drieko ningenstraat 156. (wv) ideaal (juist vóór de vakantie periode). De werkgroep hoopt dat de proefperiode voldoende lang zal duren, want menen ze het kan tot drie jaar duren vooraleer de nieuwe re geling echt alom bekend is en ten volle benut wordt. De ver- keerswerkgroep zal het ver loop van deze lijn dan ook op de voet volgen en bijsturing vragen indien nodig. Naast de kliniekbezoekers kunnen natuurlijk ook ande ren van deze buslijn Stekene - Sint-Pauwels - Sint-Gillis ge bruik maken. Er zal trouwens worden onderzocht om de aan- vangsuren voor politiediensten en gemeentediensten aan te passen. Vanwege de CVP Stekene kregen we te horen dat men «blij was dat de CVP er is in geslaagd om deze lijn te verwe zenlijken, daar waar het ge meentebestuur hierom ge vraagd door verschillende mensen en groepen nog niets heeft gedaan om deze verbinding tot stand te brengen». Gremar Stekene is met Sint-Gillis-Waas via een buslijn verbonden. De CVP-verkeerswerkgroep van het Waasland gaf toelichting. U herkent raadslid Cyriel Van Hoye van Stekene, senator De Bondt, CVP-voorzitter De Vos van Stekene, plaatselijk sekretaris Aerts <>- helemaal links, Roel De Jong (gremar) SP-Volksvertegenwoordiger Freddy Willockx voert, samen met de SP Sint-Pauwels, sedert enkele maanden een aktie om een busverbinding tussen Stekene, Sint-Pauwels en Sint- Gillis te bekomen. Vooral de mensen uit Sint-Pauwels, die regelmatig de kliniek en het gemeentehuis te Sint- Gillis moeten bezoeken, dringen aan op zo'n verbinding. Freddy Willockx verneemt nu met genoegen vanwege de NMVB dat zijn verzoek in principe werd ingewilligd en dat er deze zomer naar alle waarschijnlijkheid een regelmatige busverbinding Stekene - Sint-Pauwels - Sint-Gillis zal worden gerealiseerd.

De Voorpost | 1985 | | pagina 13