Sint-Niklaas Lebbeke Fendermondse rijschool fuando De Voorpost - 5.4.1985 - 19 HEB STEEDS BIJ DE HAND üwHUUvan TELEFOONNUMMERS V EN ADRESSEN j giei >nr.v, Ouden Wandelclub 't Hoeksken De Hamse wandelclub 't Hoeksken, medeorganisator van de driedaagse Wuitensmarsen, heeft een nieuwe voorzitter, Aerts Wilfried, wonende in de Schaubekestraat 7, te Hamme, tel. 052/ 47.30.74. Hij volgt André Fobe op, die nu ere-voorzitter is. Ondervoorzitter is Mare Philips. Etienne Kinders blijft sekretaris en Loen Boel penningmeester. De overige bestuursleden zijn Van Hecke Frangois, Segers Albert, Laureys Frangois en Van Goethem Jozef. Het lokaal blijft in café 't Hoeksken, Markt 12 te Hamme. Deze wandelclub biedt zijn leden tal van voordelen: verzekering, informatieblad, busreizen in binnen- en buitenland. Gemeentelijke Sporthal Tijdens de vakantie wordt de sporthal Meulenbroek ter beschik king gesteld van de jeugd. De terreinen worden verhuurd aan halve prijs, van maandag 1 tot vrijdag 5 april, en van maandag 8 april tot vrijdag 12 april. Telkens van 9 tot 17 uur. Individuelen kunnen ter plaatse inschrijven. Ploegen met een jeugdwerking kunnen vooraf kontakt opnemen met het sekretariaat van de sportinstellingen vzw, gemeentehuis, bureau 16. Volgende week starten er nieuwe initiatiekursussen aerobic en badminton in de gemeentelijke sporthal, in samenwerking met Bloso. Badminton heeft plaats elke zondagvoormiddag van 9 tot 10 uur vanaf 14 april. Aerobic elke maandagavond van 19 tot 20 uur vanaf 15 april. Inschrijvingen op het sekretariaat van de gemeentelijke sportraad gemeentehuis bureau 15. Onkosten monde. Arie Abbeloos trad af als voorzitter van de ^r~ voor f0 lessen, verzekering inbegrepen. jrafel 57 Deniermonde (v) Paaseierenworp te Hamme Op Paaszaterdag 6 april te 15 uur, wordt in Hamme door het Handelscentrum Kerkstraat Hamme, de 10* Paaseierenworp georganiseerd Vanuit de Kerktoren worden er duizend eitjes te grabbel gegooid. Hiermee kan men verschillende reuze gevulde chocolade paaseieren winnen. In de verkeersvrije Kerkstraat is er een grote kinderrommelmarkt. Alle jongens en meisjes onder de 15 jaar mogen hun oud speelgoed, tweedehandsboeken en allerlei kinderspullen verkopen. Nieuwe kleedkamers met sanitair voor Robur Moerzeke Op de gemeentebegroting 1985 staat een bedrag van 2 miljoen ingeschreven voor de bouw van nieuwe kleedkamers en sanitair voor de Moerzeekse voetbalploeg Robur. De huidige kleedka mers zijn zeer pnmitief en de Schepen van Sport, Paul Van de Casteele, vond dat de Moerzeekse ploeg, nu Vigor - Wuitens over een moderne akkomodatie kan beschikken, ook recht had op nieuwe kleedkamers met het noodzakelijk sanitair. Er werd een ontwerper aangesteld en deze legde een voorontwerp voor. Dit werd besproken met alle betrokken partijen Uit de eerste kostenraming bleek dat de voorziene twee miljoen overschre den was, daarom werden enkele wijzigingen aan het vooront werp aangebracht om de kosten te beperken. De totale lengte van het gebouw werd met 1 meter verminderd. De materiaal keuze en de inrichting werd versoberd. Experimentele fotografie Maandag 8 april bijeenkomst van Foto- en Diaklub Objekt in De Klinge. Hugo Cambier heeft het over experimentele fotografie. Hamme. Op de visput van Moerzeke werd 500 kilogram brasem en 500 kg. voorn uitgezet (v) Paaseizoektocht Op dinsdag 9 april kan de jeugd tot de leeftijd van twaalf terecht op de kermis voor een paaseizoektocht. Dit vanaf 18 uur. Honderden chocoladen paaseieren liggen dan verstopt op de diverse kermisinrichtingen. Aan deze zoektocht zijn talrijke prijzen verbonden. Afhaling der prijzen vanaf 18.30 uur in de vgn hQt Gemeentehuis. Tentoonstelling Op zondag 7 en maandag 8 april, telkens van 10 tot 12.30 uur en van 16 tot 20 uur, exposeren Willy De Lathouwer, Jan Dierickx, Herman Heyvaert en Jean Roels, leden van de kunstkring Als ich Can, hun werken in het Huis Blanquaert, Laurierstraat te Lebbeke. Gespreksavond De volkstuinders H. Kruis beleggen op vrijdag 12 april, in de parochiezaal Lange Minnestraat een gespreksavond omtrent «Bijen houden». Aanvang te 20 uur Lokeren Kruibeke monde. Jeanne Moortgat, de nieuwe voorzitter van Circle Dendermonde (v) Erpe-Mere kenskermis rijk Bossestraat te Erpe organiseert men opnieuw de enskermis, een traditie die sinds jaren stand hout. Op 6 een spektakulaire voetbalwedstrijd tussen de oude F.C. Fonteintje en een veteranenploeg van Deinze 7 april is er een wielerwedstrijd voor nieuwelingen sluitingsdag eindigt men met een folkloristische opgeluisterd wordt door de fanfare van Erpe van hun eigen majorettenkorps. CNR-jongerenkern ACV Het ACV verwacht vrijdag 5 april om 14.15 uur in het Gildenhuis van Rupelmonde de jongeren die tewerkgesteld zijn op de CNR-scheepswerf voor een kemvergadering. Zoektocht Vakantiegenoegens Tussen 7 april en 16 mei kan je bij Vakantiegenoegens in Kruibeke inschrijven voor een zoektocht. Formulieren ter be schikking in Ons Huis. Paaseiren in Bazel Maandag 8 april onderneemt KWB-Bazel een paaswandeling (eieren rapen dus). De tocht start om 14 uur aan de Hoogstraat. rtng mooi 19 april start het jaarlijks kwistornooi van de Kufturele end Br avonden lang vergast het technisch team van deze adviesraad U op een kwis-show en dit achtereen- in de zalen Tivoli (19/4), Rijksmiddenschool (26/4), en in sporthal De Wuiten waar de finale plaats encl|p vrijdag 10/5. Zoals in het verleden is dit tomooi aan kwisploegen, afgevaardigd door Hamse ver- Iedere deelnemende ploeg bestaat uit vijf leden, die irouJmoeten oplossen over de meest diverse onderwerpen. kan de «Wuiten» worden ingezet die het puntenaantal Er zijn reeds 18 ploegen ingeschreven. In de wordt aan de toeschouwers, die reeds gratis toegang kans gegeven om aan het kwisgebeuren deel te een waardevolle prijs in de wacht te slepen. douw zal een lengte hebben van 18 meter op 10 Naar de K.V.S. De Vlaamse Klub Wieze organiseert op zondag 14 april een reis naar de K.V.S. te Brussel voor het bijwonen van het blijspel «Ik en Jij, Hij en Zij» door Noël Coward. Men kan inschrijven bij de bestuursleden of op het telefoonnummer 053/21.60.83. Ook niet-leden zijn welkom. De prijs bedraagt 350 fr. Bijeenkomst aan de kerk van Wieze om 13.45 u. Maria Magdalena Op vrijdag 12 april wordt te Denderbelle, in het Gildenhuis te 19 uur Maria Magdalena uitgevoerd, een uiterst boeiend en aan grijpend muziekdrama. De muziek is van Claude Rabitsky, Jo Nell zorgt voor de vertolking. Gedurende anderhalf uur is het in «Maria Magdalena» nonstop genieten geblazen van de betoverende uitstraling van dit Kristusverhaal in veertien taferelen. De prachtige en meesle pende muziek is van de hand van de Vlaming Claude Rabitsky, Jo Nell zingt. Gezorgd wordt bovendien voor een sfeervolle belichting en aangepaste kostumès. De toegangsprijs bedraagt 60 fr. Houders van een plus-3-pas betalen slechts 30 fr. Deze avond gaat door in samenwerking met de dienst volksontwikkeling van het Ministerie van Kuituur van de Vlaamse Gemeenschap. Paasklokjes op het marktplein De Stedelijke Feestkommissie van de stad Lokeren nodigt alle kinderen van drie tot 10 jaar uit om op zaterdag 6 april 1985 om 3 uur paasklokjes te komen rapen op het Marktplein. Alle kinderen worden bedeeld met lekkere paaseieren en bovendien zullen er mooie eerste prijzen uitgedeeld worden per kategorie: paaseieren van 1 kilogram. Aan deze eerste prijzen zullen nog verschillende speciale verrassingsprijzen worden toegevoegd 1 Kategorie: kinderen van 3 tot 4 jaar. 2* Kategorie: kinderen van 5 tot 6 jaar. 3° Kategorie: kinderen van 5 tot 8 jaar. 4* Kategorie: kinderen van 9 tot 10 jaar. Inschrijvingen op het stadhuis van 2 tot 3 uur stipt! Na drie uur worden geen inschrijvingen meer aanvaard. Vlaamse Federatie voor Gehandicaptenzorg Gevestigd op de Grote Dam te Lokeren, nodigt zijn leden en alle belangstellenden uit op een filmnamiddag op vrijdag 12 april 1985 om 14.30 u. in de feestzaal «De Roos», Markt 73 te Lokeren. «Rust niet in vrede» is de titel van de Nederlandse kortfilm gespeeld door jongeren, zowel niet als wei-gehandicapten, met als thema «Integratie». «Op wandel in het land van de ouderdom», een Franse film over het leven van bejaarden in en rond Parijs met de medewerking van Simonne de Beauvoir. Deelname in de kosten: 20 fr. Nadien samenzijn en nabespre king. Voor hen die zich moeilijk kunnen verplaatsen is een ophaaldienst voorzien. R. Bussens, Dr. Vannesttestr. 28 te Lokeren. J.V.L. Naar 't Molsbroek Zondag 7 april CVN-natuurwandeling, met om 9.30 uur vertrek aan het infopaviljoen in de Molsbregenstraat. Info over deze tocht door het Molsbroek via tel 03/772.40.58. Autozoektocht Maandag 8 april aan de Zelebaan 111 negende Autozoektocht van de school H. Engelen, met tussen 12.30 en 14.30 uur vrije start. Info via tel 091/48.13.84. Paaseieren in Eksaarde Zaterdag 6 april worden de kinderen die jonger zijn dan tien jaar verwacht in de hovingen van 't vroegere gemeentehuis: van Eksaarde, om 15 uur. Er worden paaseiren geraapt KWB-H.-Hart Zondag 7 april diavoorstelling «KWB beweegt, Heiende leeft» bij KWB-H. Hart in De Zaal om 20 uur. Dré Bogaert in Eksaarde Nog tot 7 april kan je in galerie Pée, Brielmolenstraat 49 in Eksaarde, de expositie «Kunst en interieur gaan bekijken. Gastexpozant is Dré Bogaert. Een sportzondag Zondag 7 april vertrekt tegen 10 uur op de Grote Markt in Sint- Niklaas de Ronde van Vlaanderen. Aan de Nieuwstraat gaat gelijktijdig, of net na de start van de wielerwedstrijd, een Reynaert-loopwedstrijd van start. Om 10 uur start bovendien een jogging (stratenloop). Alejandro Strange In het vroegere gemeentehuis van Nieuwkerken stelt van 6 tot 8 aprilde Chileense Wazenaar Alejandro Strange akwarellen tentoon. De Kuituurwerkgroep Nieuwkerken organiseert. Dubbel lentekoncert Dinsdag 9 april om 20 uur in zaal Renova van het Gildenhuis optreden van de Wase Jeugdband Excelsior o.l.v. Paul Heyn- derickx (met werken van Werner Van Cleemput, Jobovski en André Waignein) en van de Kon. Harmonie Excelsior o.l.v. Paul Heynderickx (Werk van Waignein, Von Weber, Webber, Geor ges. John Cacavas en Johan Wichers). Presentatie door Monica Klej-Smet. Toegang gratis. Veel muziek in de stad Weer heel wat interessante muzikale manifestaties, binnenkort in Sint-Niklaas: - Zondag 7 april (Pasen) om 10.30 u. in de OLVrouwkerk uitvoering van de Orgelsolomesse van Mozart door het Sint- Gregoriusgild met solisten Hilde Lannoy (sopraan), Maria Cor net (alt), Paul Opsomer (tenor) en Florent Verbeke (bas). Tijdens het offertorium wordt door sopraan Lily Weyers het «Alleluia» van Vivaldi gezongen, ter afronding zingt het ge mengd koor het «Alleluia» van Handel. Het nieuwe koororgel wordt bespeeld door Erwin Van Bogaert. - Vrijdag 12 april om 20 uur in de kollegekerk internationaal koorkoncert georganiseerd door In Dulci Jubilo. Het knapenkoor uit Wiesbaden en het Wiesbadener Kamerorkest vertolken. «Jubilate Deus» van Hëndel en de «Krönungsmesse» van Righini. Het is een produktie van Azymuth, het Centrum voor Internationale Culturele Betrekkingen; - Zondag 14 april in het auditorium van de muziekakademie, 11 uur aperitiefkoncert van de lerarenvereniging van de muziek akademie met vooral pianomuziek - Zondag 21 april brengt de Vlaamse Kameropera om 14.30 uur in de schouwburg de produktie «Wij maken een opera» van Benjamin Britten. Ruilen Zondag 7 april van 9 tot 12 uur in zaal Renova (Gildenhuis) ruilaktiviteit van de Wase Ruilklub. Info via tel.: 776.32.28. Krlstendom en marxisme Donderdag 11 april om 19.30 uur in het Masereelhuis aan de Truweelstraat debat tussen SP-Europaparlementslid Jef Ul- burghs en Mark Van Hecke over kristendom en marxisme, op initiatief van het Masereelfonds. KAJ-media-avond Vrijdag 5 april in de Plezantstraat 62, media-avond van KAJ- Sint-Niklaas om 19.30 uur. Naar Tielrode Maandag 8 april gaat Vakantiegenoegens Sint-Niklaas wande len in Tielrode. Men komt om 13.30 uur aan het Heymanplein ir Sint-Niklaas samen. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist m maatwerk De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Bultex Bergemeersenstraat 18. AALST 33 0321 052-21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespedalizeerde personen. De Dendermondse Rijschool... op slechts 1 adres: Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde. F O-SPORT 052-21.17.59 oto's Hofman Tel. 053/70.33.95 Schoolstraat 48. Aalst Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding '633 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woon verbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstelten Langestraat 116 9300 AALST .30 0354 UBLICITEIT 052-21.40.60 053-21.40.60 053/70.00.59 052-21.40.60 Wandeltocht voor Broederlijk DelenVoor deze wandelaars zitten de 12 Hamme. Wandeltocht voor Broederlijk Delen. De Hamse scholen namen massaal deel er haast op (vh) aan deze tocht die vertrok aan het Sint-Jozefsinstituut (vh) titen bij Liberale Vrouwen St.-Gillis Kulturele Vereniging van Vlaamse Liberale Vrouwen, St.-Gillis-Dendermonde voorziet opnieuw een aantal Zo zal op dinsdag 9 april mevr. Marckx een geven over het mengen van kruiden en het berei- konfituur. Op dinsdag 16 april is er van 19 tot 21 u. Op woensdag 17 april wordt deelgenomen aan een al in St.-Niklaas (vertrek om 14.45 u. op het Kerk- 3 19 april wordt de toneelvoorstelling «Misdaad aan r» van De Rossiers in zaal Casino bijgewoond. Op 27 april wordt er een bezoek gebracht aan de ale van Doel. - E.D.M. meter breedte. Het zal twee ruime kleedkamers bevatten met douches en een afzonderlijk toilet. Voor de scheids- en lijnrechters is er ook een ruimte met kleedkabines, douche en WC. Rechts in de inkomhal is er een berg plaats en een EHBO ruimte. Het geheel bevat nog een vergaderlokaal van 30 m2. De verwarming zal gebeuren met gasradiatoren. Voor deze 2° próvincialer die nu ook sedert kort over twee voetbalterreinen kan beschikken, zal deze nieuwe accomodatie een enorme verbetering zijn. Men hoopt de werken te kunnen voltooien tegen het begin van volgend competitieseizoen. Voorzitterschap Op maandag 15 april te 20 uur vergadert de algemene vergadering van de Kulturele Raad Hamme in de feestzaal van het gemeentehuis. Tijdens deze belangrijke algemene vergade ring zal een nieuwe voorzitter verkozen worden en het dagelijks bestuur aangevuld. Kandidaturen voor deze funktie mogen nog binnengebracht worden bij de dienstdoende voorzitter Domien De Smedt, Drapstraat 41 te Hamme. De heer Luc Baekelandt, uittredend voorzitter, zal het werkdokument «Taken voor de Kulturele Raad» inleiden. Sfnt-GiIlis>Waas Grof huisvuil Dinsdag 9 april wordt in heel SinPauwels het grof huisvuil opgehaald. Op 16 april is Meerdonk aan de beurt en op 23 april De Klinge. De kerngemeente wordt aangedaan op donderdag 18 april en donderdag 25 april. Wandelen in De Stropers Zondag 7 april gaat Vakantiegenoegens Sint-Gillis wandelen in de polders en bossen van De Stropers. Na de tocht gratis tombola. De wandeling start om 14 uur aan de school van 't Kalf, Eeckbergstraat. Vertrek aan het Kerkplein om 13.45 u. Tijdens de wandeling is het niet onmogelijk dat men op een of ander (gekamoufleerd) paasei stuit. KWB-Sint-Pauwels Maandag 8 april orgamzeert KWB-Sint-Pauwels een paasvie ring, om 8 uur, met als thema «Wereldsolidariteit».

De Voorpost | 1985 | | pagina 19