Kandidaat-middenstanders kregen voorlichting in Stekene Stekene Vergissing in Sinaais karnavalverslag Waasmunster s.t m 20 - 5.4.1985 - De Voorpost Paasfeest KWB-Beisele Maandag 8 april komen de KWB-ers van Belsele bijeen om 14 uur aan het parochiecentrum. In de hovingen van het bisschop pelijk kasteel wordt naar paaseieren gezocht. Wereldsolldariteit Donderdag 11 april vormingsavond voor wie betrokken is bij het projekt «Wereldsolidariteit», vanaf 19.30 uur. Vrije Wase Orgelklub Nog muziek in de stad. Vrijdag 19 april om 20 uur speelt de Belgische organist John Hoeben op het Comptonorgel, het enige nog speelklare cinemaorgel in ons land: in het Oostjacht- park 15 (orgelmuseum). Kermis op Polken In het kader van Polken-kermis worden zondagnamiddag 7 april volksspelen georganiseerd (14 u.). 's Avonds is er in de verwarmde tent een gezellig samenzijn m.m.v discobar Soul- train. Maandag 8 april om 9 uur mis ter intentie van de overledenen van de wijk, om 15 u. schieting op liggende wip en om 20 uur seriekaarting. Jaarmarkt Hellestraat !n het kader van de jaarmarkt op Hellestraat zaterdag 6 april om 20 uur optreden van Lee Block en zijn rock- and rollband. Zondag 7 april om 14.30 uur pierbolling in de tent en optreden van volkskunstgroep Reintje Vos. Zondag om 16 uur stijgen warmeluchtballons op en 's avonds is het bal met orkest Joe Dee and the Trips. Maandag 8 april braderie en jaarmarkt in de Hellestraat. In de feesttent is een akkordeonist te gast en vindt een akkordenontentoonstelling plaats. Aan de braderie van maandag wordt door heel wat verenigingen deelgenomen, ook de middenstanders werken ten volle mee. Sinaai. - De plaatselijke zanger Freddy Fenner stelde vorige vrijdag in de parochiezaal z'n single voor. Op de ene zijde vind je «Angelina», aan de andere kant «Vroeg in de morgen». De fans waren van de partij, (dw) Sint-Gillis-Waas. Prins Gino I werd samen met de Gilde der Bloksmijters van A/J ontvangen op het gemeentehuis (Iv) Grof huisvuil Donderdag 11 april wordt het grof. huisvuil opgehaald in het zuidoostelijke deel van de gemeente, o.m. in Kemzeke en Oost- Eindeken. Foto's identificeren Groepsfoto's van het 'Vrijwillig gewapend pompierkorps', van de turnkring Willen is Kunnen en van de toneeibond Nut en Vermaak, stuk voor stuk van in de jaren rond de eeuwwisseling, worden geëxpozeerd in het Gemeentemuseum, Kasteelstraat. De bezoekers wordt gevraagd, te willen meewerken aan het identificeren van de personen die op de afbeeldingen staan. De expo loopt tot 28 april en je kan tijdens de weekends gaan kijken. Brochure Kamiel Wauters N.a.v. de restaurering van de kruisweg van Kamiel Wauters, door Gabriêl De Pauw, werd een brochure uitgegeven. Ze is verkrijgbaar bij André Anné, Steendonkstraat 12 (tel.: 771.24.21) en August Van Lemmens, Sweigers-Noord 11 (tel.: 771.08.32). De prijs bedraagt 200 frank. Christiane Viaene De eerste zoekwedstrijd in 't Gemeentemuseum van Temse werd gewonnen door Christiane Viaene uit de Kon. Albertlaan 13 in Temse. De officiële prijsuitreiking vindt weldra plaats. «Hard werken en daar vreugde aan beleven» kan zowat de samenvatting zjjn van de uitspraken door de jonge, beginnende zelfstandigen tijdens de info-avond die plaats vond in het Gildenhuis van Stekene op 25 maart. Een bijeenkomst die goed werd bijgewoond en ter gelegenheid van de «Week van de middenstand» werd georganiseerd door de plaatselijke NCMV en CMBV-afdelingen. Jaarmarkt en Hoogstraat-braderij Te Waasmunster heeft op zaterdag 6, zondag 7 en maandag 8 april de Paaskermis en jaarmarkt plaats. Naast de foor op de Plaatselijk voorzitter Paul Koppen wenst de jonge zelf standigen een pijnloze start van hun bedrijf. In de grote zaal hadden de aanwezigen reeds kennis kunnen maken met enkele standen, opgetrok ken door financiële instellin gen. Die verschaften allerlei inlichtingen met betrekking tot het starten van een nieuwe zaak. De vergadering was opgevat als een gespreksavond en Her man Rollier trad op als mode rator. In het panel zaten liefst twaalf dames en heren, die stuk voor stuk een korte tus senkomst verzorgden. Mevrouw Thijssen beet de spits af. Ondanks haar welstand, ondanks het pas gehuwd zijn voelde ze zich niet zo in haar sas: ze verveelde zich 'n beet je. Dan maar een zaak ope nen, dacht ze toen. Het werd hard werken, dag en nacht. Vooral omdat ze er zelf het schrijfwerk er nog wilde bij doen. Geregeld gebeurde het dan ook dat man en vrouw elkaar op de trap ontmoetten: zij om te gaan slapen, hij om in vroeg-nachtelijke uren te be ginnen bakken... «Bovendien moet je vaak optreden als ont- haaldienst voor de klanten» meende ze nog, en ze besloot «Ge moet het grèèg doen!». Frankie Bossuyi startte zowat een jaar geleden. Zowel z'n echtgenote als hijzelf hadden kulinaire hobby's. Ze waren beiden loontrekkenden en be sloten vrij snel van hun hobby een zaak te maken. Dat ze hun spaarcenten goed konden laten renderen én dat ze hun kinde ren zelf konden opvoeden wa ren stimulansen in hun opzet. «Goede ligging van de winkel, een stevige relatie tussen man en vrouw én... hard werken zijn belangrijke punten», be sloot de heer Bossuyt. Meer huiselijk leven... De heer Vermoere had het tus sendoor over het sociaal sta tuut van de zelfstandige, ter wijl de arrondissementele se- kretaris van het NCMV mee deelde dat de vestigingswet, die géén grendelwet (notaris, apoteker...) is, 39 beroepen reglementeert (slager, zuivel handel, enz.). Hij noemde en kele belangrijke eisen die aan de middenstander worden ge steld: kennis van bedrijfsbe heer, boekhouding, handels kennis en beroepskennis. Ze ventig procent van de misluk kingen zouden te wijten zijn aan gebrek aan handelskennis. Dan was het de beurt aan me vrouw Strobbe, die begon als gerante maar ervan droomde, snel een eigen zaak op te zet ten. Ze startte primitief: klein winkeltje, zonder automati sche weegschaal noch kasregis ter. De zaken gingen goed en er werd verhuisd naar een gro tere winkel. «De kleine» werd veelal opgevangen door ouders of grootouders want de zaak liet niet veel tijd meer voor de opvoeding van de kinderen Ondanks de goede hulp van haar echtgenoot. Nico De Smet nam precies een jaar geleden een voedingswin kel over. Op 1 april. De mee sten dachten aan een april grap. Het was realiteit en hij beet door. Nu beweert hij meer huiselijk leven te hebben dan vroeger. Er worden samen zaken besproken, er wordt nu veel meer samen gewerkt. Men heeft het gevoel samen te bouwen aan het gezin. Dat komt de kinderen ten goede. De problemen neemt hij er bij. Ook heeft hij minder behoefte aan vakantie omdat hij nu meer gemotiveerd is in zijn zaak... Daarna was het even pauze en werd schuimwijn en kaas aan geboden door vriendelijke CMBV-bestuursleden Kreativiteit Na die onderbreking gaf de heer Janssens, hoofd van de RVA in Sint-Niklaas toelich tingen aan de werkzoekenden om naar een zelfstandig be roep over te schakelen. Veel aandacht besteedde hij aan volgende maatregelen, bij een eventuele start: maximum drie maand vrijs telling van stempelkontrole met behoud van rechten om te zoeken naar een zelfstandige job; bij eventuele mislukking mag men binnen de termijn van zes jaar terugvallen op de werklozensteun; zekere voordelen nPf «achtergestelde» lenin T r oeps krediet). Daarna nogmaals een 1 welijk element» in de z re digenrij. Mevrouw C JJ heeft duidelijk ingespe 5 E de behoeften van de be Vl om haar winkel te he en1 Haar persoonlijke si wel niet steeds overi van haar klanten, maa ticf én vriendelijk als wilde ze het aangenam ,1 gaan met mensen) laten ren boven de dagelij ksi M Als besluit gaf ze tw< een goede gezondheid i noodzakelijk als boekhouder. Als laatste spreker kwa de heer D'Eer aan de bei praktische gegevens i band met financicringc z'n 25-jarige ervaring bankwezen kon hij raadgevingen mecgevei der verwees hij naar brochures die bij de bai beschikking liggen. Om deze leemjkc avon vol te besluiten werd e roep gedaan op mevroi Cal uwé, arrondissen h» voorzitster van CMB' 11 haar eigen stijl wenste ln| hartelijke woorden dc daat-zelfstandigen veel moed en volharding t< wijl ze de organisator deze infoavond nog hart feliciteerde met het ini Bovendien vond ze de; nieuwde vorm van ken tussen NCMV bijzonder prijzenswaard Temse. - In lokaal De Eenhoorn werd gefeest door de PVV-vrouwen. Ze kregen het Karnaval in Klein-Sinaai. Radio FM-Sinaai had z'n medewerkers als holbewoners laten De laatste uitgave van 6.500 hoge prijs bezoek van parlementariërs Van den Broeck en Anthuenis en van schepen Felix, (dw) postvatten (gremar) i 1800 di j, cksemplaren van het Nieuwe het feit dat Joegslavië ra Testament in het Slovcens was miljoen Slovenen telt. in een dag volledig uitver kocht. Ondanks de tamelijk 1 be In ons nummer van 22 maart stond een uitgebreid vet pa over het spetterend karnavalfeëst in Sinaai. Toch is rb dat verslag een foutje geslopen. Tijdens de opsomn i van dc groepen werden twee deelnemers door mei gehaald. Het was niet Danny Van Osselaere die meegewerkt aan de groep «Bonk, elk jaar een jonk», d m wel een naamgenoot van hem fot Danny Van Osselaere maakte deel uit van de groep lA Hooimansstraat die op ludieke wijze het probleem van ft. overtollige water in zijn straat aan de kaak std jy Waarvan akte! Wandelen in Tielrode Aan de kerk in Tielrode start maandag 8 april een wandeling van Vakantiegenoegens, om 14 u. Fietstocht VTB-VAB Zondag 7 april start om 10 uur aan de gemeenteschool in de Schoolstraat 17 in Temse een fietstocht van de VTB-VAB over zowat 20 km. Het initiatief wordt herhaald op 14 april. Wapenschilden en vlaggen Het museum Heraldiek Benelux in de Kasteelstraat 74 is toegankelijk van Pasen tot 1 november. Je kan er gaan kijken naar wapenschilden, vlaggen en eretekens. Posters voor Al De plaatselijke kern van Amnesty International is volop aktief. Op 6 april wordt een propagandatocht ingericht. Vrijdag 12 april wordt in zaal Roxy om 20 uur de film «L'Aveu» van Costa Gavras vertoond. Voor informatie: tel.: 771.01.23. KWB-Krlstus Koning Maandag 9 april organiseert KWB-Kristus Koning een paasvie ring in het Torenhof, om 8 uur. Sint-Niklaas. - Liefst zevenhonderd leerlingen van het Berkenboominstituut onderna- Kruibeke. - De plaatselijke kultuurraad bracht hulde aan zes mensen die men een humanitaire tocht, (dw) Vierschaar en Schietakkerstraat gaat de grootste belangstelling naar de jaarlijkse grote jaarmarkt die teikens op tweede Paasdag maandag 8 april wordt georganiseerd. Er is een paarden- en veeprijskamp en een kleinvee- en ponyprijskamp. De paarden- en veeprijskamp heeft plaats in de Kerkstraat. De dieren dienen uiterlijk om 9.30 u. op de marktplaats in de Kerkstraat worden tentoongesteld. De prijsuitreiking heeft plaats omstreeks 12.30 u. op het gemeentehuis. De wedstrijd voor kleinvee- en pony's heeft plaats op de grote speelplaats van de jongensschool in de Kerkstraat. Deze is voorbehouden voor inwoners van de gemeente. Verkoop en ruil zijn toegela ten. Er zijn voor 8.000 fr. aan geldprijzen. De prijsuitreiking is voorzien ter plaatse te 12 u. Paasbraderlj de grote attraktle in de Hoogstraat De jaarlijkse braderij op tweede Paasdag lokt vooral de grote belangstelling naar het centrum en de Hoogstraat. Deze braderij wordt telkenjare georganiseerd door de plaatselijke handelaars De handelaars zorqen er samen met tal van plaatselijke kultureel gebied of in het verenigingsleven verdienstelijk hebben gemaakt, (dw) verenigingen voor een aangename sfeer met verschillende dag 6 april zal het heemkundig museum groter wor< en attrakties gepaard gaande. Maandag 8 april zijn de overbeken- bijkomende vaste tentoonstellingsruimte zal worden aa de Wichelse straatzangers te gast in de heidegemeente. met materiaal over oude ambachten. Meteen wor< Tevens heeft er een grootse rommelmarkt plaats. De hande- tentoonstellingsruimte honderd vierkante meter groot laars bieden voor deze gelegenheid extra kortingen aan. tweede verdieping van het kasteel Blauwendael, Kerks j 4 Verenigingen die nog wensen deel te nemen kunnen terecht bij Waasmunster. Met de weermaker van de partij wordt e KJ Norbert Bocklandt, Hoogstraat 16 te Waasmunster of telefo- komende Paasweekend te Waasmunster een grote bel nisch 052/47.75.78. De braderij in de Hoogstraat start te 9 u. en ling venvacht. 03 eindigt rond 15 u. Volksunie afdeling Waasmunster met voora sge Open-deurdag gemeentelijke akademie Durmevallei sch In de galerij van Kasteel Blauwendael is er een tentoonstelling De Volksunie afdeling Waasmunster stelt voor De Durn^ van werken van oudleerlingen georganiseerd door de plaatselij- een film van Wemer De Nijs en Peter Van Cau p e ke akademie, die doorlopend toegankelijk is tijdens de jaar- Durmevallei, een prachtig natuurgebied in beeld gebral markt. In de schoolgebouwen van de lekenschool in de Kerk- twee amateurkineasten. Gastspreker voor deze avond i J straat is er tevens een open-deurdag tijdens de jaarmarkt op vertegenwoordiger Daan Vervaet met als tema Hoe j maandag 8 april. Eveneens in het heemmuseum en de milieu- Nationalisme. Dit op vrijdag 12 april te 20 u. in café Spo mediateek is er een open-deurdag georganiseerd door de vzw Dries 6 te Sombeke, Waasmunster. De inkom is gratis .de Durme en de heemkundige kring Het Sireentje. Op paaszater- een is welkom. lten: Temse. - Dit is het nieuwe bestuur van de PW-afdeling Temse. (dw) Temse. - Biljartklub Onder Ons vierde in lokaal Temsica z'n kampioenen, (dw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 20