f IFERS ZEGGEN IET ALLES P IKKELIJKE KLUS ïfARTE DAG VOOR A 1 L -(.'Lv PALM VOOR BEVEREN, SINT-NIKLAAS Degradatie zou SK Sint-Niklaas 12 miljoen kosten... Sportkringsprokkels ah KWAKKEL EN HET ETBAL De Voorpost - 5.4.1985 - 29 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel 052/21.40.60 rgel™ VOETBAL Nationale de !E :REN - SINT-NIKLAAS 4-0 y ïl-blauw Waas voetbalderby kon zaterdagavond lie 7000 kijkers op Freethiel bekoren. Er werd jks gestreden en toen Sint-Niklaas na een kwartier wam was grote buur Beveren zo vriendelijk niet te de voetbaldoos te grypen. Bij rust was bet toch al ir de landskampioen en in de tweede periode n Kusto en uitblinker Albert de kloof makkelijk uit tot vier doelpunten. De zwakke prestatie, de rinst voor de meeste rechtstreekse konkurrenten ware kalender die nog wacht, voorspellen weinig oor de voetbaltoekomst van Sint-Niklaas. De Wase hoofdstedelingen verschenen op Freethiel duide lijk met de bedoeling Beveren zo lang mogelijk op afstand te houden. Iedereen begreep die optie en vijftien minuten lang slaagden de Klaasjes ook in hun opzet. Beveren zocht naar het overwicht op het midden veld maar Schönberger en zijn maats hadden daar aanvanke lijk toch wat moeite mee. Tot bij het kwartier toen plots alles veel beter liep. Eerst werd Heinz zelf door Truyens even buiten het strafschopgebied gepakt maar doelman Van Reeth kon het onheil nog even voorkomen. Onmiddellijk daarop ging Erwin Albert diep door, hij schoof de bal naar Hans Christiaens die dolgeluk kig was weer eens te kunnen scoren. Bij Beveren lukte daarna alles en Sint-Niklaas moest zwaarder spelen in het verweer. Dat leverde de Nol- Ietboys in de eerste helft drie gele kaarten op. Beveren tekende ondertus sen toch aardige bewegingen op de mat en het publiek was daar ook gelukkig om. Albert, zaterdagavond heel aktief en altijd op de goede plaats. schoot vaak op doel, maar wanneer de bal al eens tussen de palen kwam, was daar Van Reeth die wegbokste. Toch werden de 'kleine' geelblau- wen nog voor het halfuur op een onoverbrugbare 2-0 ach terstand getrapt. Eddy Jaspers nam alle twijfels toen al weg met een hard afstandsschot. Vandenhende bleef nerveus akteren en werd ongenietbaar voor scheidsrechter Cokaiko en voor zijn ploegmaats. Beve ren daarentegen werd biezon- der lief voor de buren en liet hen ook nog wat kombineren. Met de hen gegunde vrijheid wisten de Klaasjes echter hele maal niets aan te vangen. De tweede helft was nauwelijks enkele minuten ver toen Ma- rek Kusto, de brave Pool zat er wat mee niet geselekteerd te zijn voor het Poolse nationale elftal, keurig het hoofd onder een voorzet van Albert kon plaatsen. 3-0, en toen vroeg niemand nog om meer. Woensdag wordt er weer ge voetbald, redeneerde men op het veld en het brave publiek aanvaardde ook die waarheid. Beveren nam wat gas terug maar Sint-Niklaas had weer verschikkelijk veel moeite toch eens tot bij het doel van De Wilde te komen. Integendeel, zonder het zelf te willen, liep Beveren weer dicht naast een doelpunt. Eerst Albert, dan Christiaens op voorzet van Maes, nog eens Albert na heerlijk werk van Theunis en tenslotte Christiaens, helemaal op zijn eentje, keihard tegen de paal. De enige keer dat De Wilde zich eens mocht tonen was toen Peter Van Wambeke, veruit de beste bezoeker, een scoringskans kreëerde. Freethiel kreeg even voor tijd nog een winterse bui... het publiek vluchtte weg van de onoverdekte staanplaatsen en honderden wisten zaterdag avond niet eens dat Erwin Al- bert zelf in de laatste minuten op pas van Stalmans Sint-Ni- klaas voor de vierde keer had gevloerd. Beveren, Pauwels was nog zo vriendelijk geweest Creve, Gorez, Baecke en Lambrichts tussen de toeschouwers te plaatsen, speelde wellicht de makkelijkste wedstrijd van dit seizoen. Op Freethiel zagen we de zwakste ploeg van het seizoen. Arm Sint-Niklaas... Hugo AERTS n - Sint-Niklaas 4-0. Peeraer van Beveren slalomt doorheen de Sint-Niklase i maar Van Reeth zal ingrijpen (dw) a [NT-NIKLAAS - ANDERLECHT: 0-4 Beveren - Sint-Niklaas 4-0. Heinz Schönberger speelde weer veldheer (dw) De eerste man die we in de wandelgangen na de wedstrijd St.-Niklaas-Anderlecht aantroffen was de als bij wonder weergekeerde Mark Noë. Hij leverde een prima wedstrijd en zal in de resterende opdrachten een belangrijke pion zijn op het taktische bord van Leon Noliet. Mark was in zijn visie op de wedstrijd duidelijk: «Vandaag was het plezant spelen binnen een ploeg waarin iedereen tot het uiterste gemotiveerd was. Spijtig genoeg konden we de afgedwongen kansen niet benutteff'en werden we naar het einde toe nog afgetroefd met onredelijke cijfers. Wat er ook van zij of het nu 0-4 of 0-5 werd, dat speelde geen rol meer, zaak was dat we ons tegen superploeg Anderlecht toonden en dat is volgens mij gelukt. We moeten nu in de komende weken met dezelfde spirit de broodnodige punt jes pakken en dan zit er nog van alles in. Er blijven inderdaad nog 18 punten te verdelen!» Tot zover de vastberaden laatste man van Sportkring. Aan de andere kant van de gang gaf Anderlechttrainer Van Himst zijn kommentaar in de beide landstalen. Hij deed natuurlijk bijzonder hautain en beklemtoonde dat het voor zijn mannen niet makkelijk spelen was met de strikte mandekking van de Waaslanders. Hij zei dat Sportkring Sint-Niklaas een goeie indruk gaf maar voegde daar snel aan toe dat zijn ploeg naar het einde toe makkelijk het verschil uitbouwde Leon Noliet was van zijn kant minder diplomatisch. «Met de bedenking 'dat is voetbal' kan ik het resultaat van deze partij niet afdoen. Ik weet ook dat Anderlecht de sterkste ploeg is van het land maar vind het dan toch stuitend dat zulk een ploeg dan nog lijnrechters en scheidsrechters mee heeft.» Dienaangaande verwees de Sportkringtrainer ons inziens terecht op het vlagfestival dat de heer Boeckstaens in de eerste helft ten beste gaf, terwijl hij na rusten de Brusselse heren zelfs bij flagrant buitenspel liet begaan. Ook de heer Magerat moest het ontgelden voor een fase waarbij Scifo natrapte op Truyens maar zelfs geen geel inkasseerde. Naast deze eerste opmerking bleek de Wilrijkenaar best opgezet met de prestatie van zijn poulains. «Als het schot van Truyens niet op het doelhout slaat of als Vandenhende op zijn normaal peil speelt en die wenkende kans omzet, dan weet ik nog niet hoe de wedstrijd vandaag afloopt. Daarentegen komen de Anderlechtenaars tweemaal door op counter en straffen dat ook af. Toch ben ik blij dat de spelers erin blijven geloven en toont hun prima verrichting aan dat we mits een tikkeltje meeval in de komende weken punten kunnen pakken.» Vooral het wederoptreden van Noë en de sterke wedstrijd van Van Wambeke en Truyens werden door Noliet in het zonnetje gezet, terwijl hij terloops ook verwachtte dat de kwetsuur van Gino Nijs geen verdere gevolgen zou hebben aangezien «Gino dui delijk één van de betere verdedigers op dit moment is». Sportkring telt inmiddels wel al drie eenheden achterstand op Beerschot en zelfs vier op Lierse en in die optiek is het ook een must dat er zondag in de volgende thuisontmoe- ting tegen Standard puntjes worden gesprokkeld. Met de overtuiging en inzet van woensdag zit men voorzeker op de goeie weg, hopen dan maar dat geel-blauw op Pasen ook op zijn paasbest skoort. (mn) ïg zorgde woensdagavond voor een boeiendepartij tegen het als ongenaakbaar ireven Anderlecht. Gedurende meer dan één uur was geel-blauw inderdaad het jde kombinatie maar omdat er over de hele lijn werd gefaald in de afwerking en cht op kruciale momenten twee counters kon .vergulden, werden de vermoeide in de slotminuten nog op een te zware eindskore getrakteerd. Lichtpunt bij dit it geel-blauw erin blyft geloven en mits een koele afwerker binnen de rangen het ^kansje op behoud nog kan gr ij pen, hoewel dat laatste uiterst moeilijk zal worden! zoveelste keer zorgde loliet voor een regcl- rrassing in de opstel een afwezigheid van i vier maanden keerde oè immers weer in de Antwerpenaar had in ntijd een operatie aan lespees doorstaan en in de rol van laatste dig doorzetten. Dat Ie dat Dusbaba in de ing tegenover Czer- kwam te staan, Nijs lesen werd gekoppeld y aan Frimann een dood had. Voor de est Bevers - hoofdza de clinch met Vercau- teren en Lacroix de brug slaan naar de overige middenvelders Van Wambeke en Truyens. In de tweede minuut zorgde de thuisploeg al voor gevaar maar Comelissen schoot overhaast naast, aan de negende minuut deed Carl het nog eens over na aanspelen van Vandenhende maar zijn te zacht besluit kon Munaron niet verontrusten. De roemruchte gasten brach ten er inmiddels niet veel van terecht, droegen erg lang de bal maar kwamen nooit in de omgeving van Reeth. Tot drie maal toe werd Sportkring dan afgevlagd voor buitenspel en dat was jammer voor de sterk spelende Truyens en klaarzien de Van Wambeke. Net nadat iedereen tot de konstatatie kwam dat SK goed uit de verf kwam viel echter een gevleide openingstreffer Na een ver warrende fase neemt Scifo fijntjes het leer op de wreef en in de uiterste hoek naast een wanhopig duikelende Van Reeth, verdwijnt de bal in het doel (24ste in.: 0-1). Geel- blauw liet zich door deze tegenslag niet ontmoedigen en bouwde enkele minuten later een prima aktie uit waarvan Van Wambeke aan de basis lag. Fred Truyens werd even wel ten onrechte op buitenspel betrapt door de lijnrechter. Met een slechte center van Bevers na goed oprukken en een diskutabele onbestrafte haakfout van Vandenhende te gen Czeraia in de fatale zone liep de eerste helft naar zijn einde waarin de ruime 6.000 kijkers zich vooral hadden kunnen verkneukelen aan het spel van zwak broertje Sint- Niklaas. En ook in de tweede helft ging het nog vlotter voor de Nollet- ploeg. Eerst ging een grond- scherend schot van Lacroix naast en dan zeilde een verra derlijke center van Truyens voor iedereen voorlangs. Fred ging dan eventjes zelf achter het kanon staan, eerst met een gekraakt schot ver naast maar dan met een 25-meterschot dat buiten bereik van Munaron te gen de dwarsligger kaatste. Nog luwde de thuisstorm niet RANDSPORT In de voetballerij al jaren gekend als de maand bij ek voor de kwakkels. Je weet wel, geruchten die vaak traf inderdaad nonsens blijken. Er zijn een paar e kwakkels die momenteel de ronde doen. Preu- mme gaat naar Real en Lozano komt weer naar Carl Delhaeye, al jaren terug genoemd i.v.m. een slijke overgang naar Beveren komt nu toch de grens Kwakkels? in het Waasland tieren de geruchten welig. Bij eren wil Mommens weg. En Swat Vander Eist. Nou als beide topspelers inderdaad nog wat met hun tolkarrière willen bakken is het echt de hoogste tijd. Beveren is het op dit ogenblik van het jaar opvallend De jonge Hans Christiaens is wel niet gelukkig met tit dat Beveren nu weer een Duitser op Freethiel liet en maar de proef werd niets. En verder.. Beveren wachten op de terugkeer van de verloren gewaande Wim Hofkens. Om de plaats van de oude meester aberger in te nemen. Men moet daar bij de landskam- iinderdaad eens gaan aan denken... A Snt-Niklaas tenslotte? Naargelang de ploeg verder zakt groeien daar blijkbaar de kwakkels steeds Iedereen, of toch zo ongeveer iedereen, zou ;en of althans willen vertrekken. Ook trainer die binnenkort ernstige onderhandelingen begint 0e Saoedi-Arabische voetbalbond. Als er naast de voldoende aan vast zit loopt guitige Leon volgend de woestijn te prediken. Trouwens, de kwak- itten dit jaar vooral in het trainersmilicu. Wie volgt iy» als bondscoach op? Van Himst? Wie gaat dan :cht weer leren voetballen? Georges Heylens? Wat de oefenmecsters bij Lokeren en Standard? Anthue- Pavic zijn daar immers maar aan een interregnum Kwakkels... (h.a.) VERKOOP EnHUUB want bij twee tegenstoten kwam Comelissen evenveel keer iets te kort maar aan de 62ste minuut noteerden we toch wel dé kans van de wed strijd. Danny Vandenhende raakte dan na een luchtduel zijn di- rekte bewaker Andersen kwijt en-schoot in plaats van de bal te kontroleren overhaast in. Met zoveel vrije ruimte had de Sint-Niklase nummer twaalf natuurlijk beter kunnen doen, maar vooral hij kampte met veel zenuwen. De leidersploeg kwam er in die fase van de strijd nauwelijks uit en net wanneer iedereen voelde dat de gelijkmaker niet langer kon uitblijven, zorgde paars-wit voor een verduivelde counter. De hardwerkende Grun kwam wel alleen voor de lokale doelmond maar zag nog kans om naast te besluiten. Een goeie minuut later kreeg Georges na dom balverlies van Nijs een gelijkaardige kans en nu was het wel raak (72ste min.: 0-2). Door deze nieuwe opdoffer was Sportkring natuurlijk hele maal uitgeteld en kon Ander lecht ongehinderd de skore nog uitbouwen. Eerst tikte Fri mann een voorzet van Vercau- teren binnen en dan kreeg men nog twee strafschoppen ca deau. De eerste na handspel van Noë werd door de zwakke Vercauteren te zacht ingescho ten zodat Van Reeth kon red- Een voetbalklub runnen is géén lachding. Als je, zoals de Kon. Sint-Niklase Sportkring, gemiddeld 2.500 toeschouwers (we maken abstraktie van de woensdagavondmatch tegen Anderlecht) over de vloer krijgt moet je zeker de tering naar de nering zetten. En nu waart een heus degradatiespook in de buurt van de Zwarte Beek en de Watermolendreef. Ook beheerder Guido Waterschoot van Sportkring heeft dat spook ontwaard, becijferde zelfs de gevolgen van een door die schim eventueel te veroorzaken buiteling naar tweede afdeling. «Degraderen kost ons twaalf miljoen» zegt hij, na inkalkulering uiter aard van b.v. het te verwachten verlies aan sponsor gelden en van de minderontvangsten via de toe schouwers. Een voetbalklub runnen is een peperdure. sport. Guido Waterschoot attendeerde me nog op de omstandigheden dat alleen een louter het aansteken van het licht voor een avondmatch op Sportkring, 25.000 frank kost. Er zullen in de Wase hoofdstad nu wel grapjes gemaakt worden in de trant van «Wil de laatste SK-supporter het licht uitdoen?» W.V. den maar de tweede na over- lan van 0 tegen 4 is hard, maar tréding van Dusbaba op Czer- feit blijft dat goed voetballen niatynski werd door Scifo keu- één is en goalen maken voor rig omgezet. SK Sint-Niklaas anno 1985 een Wat er ook van zij, de eindbi- heel ander paar mouwen. (raii) Sint-Niklaas - Anderlecht 0-4. De onbewaakte Frimann kan hier gemakkelijk scoren (dw) Sint-Niklaas - Anderlecht 0-4. Mede dankzij een goed keepende Van Reeth hielden de Klaasjes gedurende twee derde van de match de touwtjes in handen (dw) Sint-Niklaas - Anderlecht 0-4. Een goed keepende Van Reeth, redde zelfs een penalty (dw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29