c r(ïïi IN DE BLOEMETJES... JUBILERENDE RONNY SOMERS VROEGE GOALS EN DAN NIKS MEER VOETBALVRIENDEN BLIJVEN VRIENDEN VRUCHT VAN KOLLEKTIEVE INZET 30 - 5.4.1985 - De Voorpost Vivian BOG/ Irach i dc ank voor VOETBAL (1* Nationale Tien seizoenen op Daknam, 300 wedstrijden met het fanionelftal, 27 kompetitiedoelpunten, 17 van de 22 Euro pese wedstrijden van Sporting Lokeren: het palmares van Ronny Somers. De bloemen en geschenken van bestuur, spelers en supporters bij de laatste thuiswedstrijd waren dus zeker niet onverdiend. Het ultieme boeketje - de overwinning tegen Luik - kreeg jubilerende Ronny er echter niet bij. 'Spijtig. Het begon goed. In de derde minuut al een Lokerse (lucky) goal. De vreugde om het vroege doelpunt duurde echter niet lang. Amper drie minuutjes later waren de cijfers weer in evenwicht. Een serieuze opdoffer.' Luik startte goed met een paar snedige aanvallen. We hadden het aanvankelijk behoorlijk lastig, vooral op de linkerflank. Uiteindelijk werd alles toch nog goed opgevangen door een sterk duo Mommens-Belt. Wij kwamen meer in balbezit en kregen bijgevolg ook groter veldoverwicht, jammer niet afgerond met een overwinning. Wij hadden die zeker verdiend helemaal niets meer te bele ven. Vooral Luik dan stelde danig teleur. Een ontgoochel de trainer Waseige kon na de wedstrijd blijkbaar weinig woorden vinden voor het el lendig vertoon van zijn pou- lains. «Onbegrijpelijk slecht, zon der meer», was zijn uitleg. «Sportief gezien hebben wij vandaag in Lokeren geen slechte zaak gedaan, we kon den een puntje meenemen. Na een goed eerste kwartier zag je de spelers zó wegzakken. Het had er alle schijn van dat hier een eindeseizoensmatch aan de gang was. Fysisch schort er niks met mijn spelers, mis schien stress met het oog op de komende Bekerwedstrijd, met het behoud van een Europees ticket voor ogen? Ik begrijp het echt niet... Ik heb hier gewoon een bende bangerds aan het werk gezien!» Sporting Lokeren akteerdc eerlijk gezegd iets beter. Mis schien zat de jubilerende Ron ny Somers daar voor wat tus sen. De thuisploeg trok voort durend in de aanval, echter zonder resultaat. Het duo Nijs- kens-Vander Eist kreeg im mers zeer weinig ruimte, laatstgenoemde werd trouwens kuitenbijter Giusto op het lijf geplakt en Hulstenaar Nijs- kens, na een eerder zwakke eerste helft, kon in het verdere verloop van de wedstrijd Drouguet nauwelijks bedrei gen. Er kwamen wel een paar mooie afstandsschoten van on dermeer Laroy, Bctt en Mom mens. Ook Van Veirdeghem waagde voor de rust nog zijn kans, maar het bracht allemaal weinig aarde aan de dijk. Enkel nog één faze, vijf mi nuten van het einde, deed de Ronny Sommers krijgt door voorzitter Keppens el leden een geschenk aangeboden ter gelegenheid I zijn driehonderdste wedstrijd (LDS) Lokeren - Luik 1-1. Swat Vander Eist moest vroegtijdig naar de kleedkamers. De Opwijkenaar sukkelde weer met een oude lieskwetsuur (LDS) LOKEREN - LUIK 1-1 Lokerse supportersharten bij na stilstaan: Schoofs speelde Van Cauter aan, deze haalde fors uit maar Drouguet maakte zijn flater uit de aanvangsmi- nuten weer goed door die knal in hoekschop te verwerken... Met uitzondering van enkele knappe kombinaties en een paar mooie akties was de wed strijd bekeken. Er viel hele maal niets te beleven, zondag jl. op Daknam... De Lokerse trainer Aimé Anthuenis was de mening toe gedaan dat Lokeren, na het tweede opeenvolgende gelijk spel op eigen veld, tweemaal een punt verloor. De oorzaak is vooral te zoeken bij de spit sen. vindt de coach. «Ze kunnen er natuurlijk zelf niets aan verhelpen dat ze zo klein zijn, maar hun gestalte valt wel zeer nadelig uit tegen de kompakte achterhoede van bijvoorbeeld Gent en Luik. Kracht en gestalte spelen im mers een zeer belangrijke rol als je éénmaal in dc vuurlijn staat. Met Rik Van Cauter be schikt Lokeren wel over een kopbalsterke aanvaller, maar die is aan de andere kant broodnodig op de flank. Vandaar. Vivian BOGAERT Lokeren - Luik 1-1Patrick Van Veirdeghem waagde v echter zoals het was (LDS) )r de rust ook zijn kans. 2' Nationale P. EISDEN - E. AALST 0-0 Caiyels heeft met zyn manschappen op Eisden het beoog de doel bereikt, nl. het afdwingen van een gelijkspel. Het is hem gelukt maar de Nederlander heeft deze keer toch wel hard in de penarie gezeten. In de eerste plaats kon hij niet rekenen op de 'geelgeschor- sten' Milko Derijck en Guy Droessaert en diende dus al direkt zyn team te herschikken. Nieuw alarm in Eisden zelf waar Jef Cornelis zich ziek meldde. De Brusselaar vatte op aandringen van Caiyels wel de wedstrijd aan, maar diende niettemin aan de rust vervangen te worden. Op zaterdag 9 maart hadden de Uefa's van Eendracht Aalst (sessie 77-78) eraan ge een gezellig samenzijn te organizeren in het café «De oude SnasAffligembaan in Zij hadden tevens het initiatief genomen om iets op het getouw te zetten en zo hun ka 1 Luc Sonck hun blijvende sympathie en vriendschap te betuigen. Dat werd afgesproken tijdens een wedstrijd van het Aalsterse fanion team afgevaardigde, de trainer en de familie Sonck. Luc had immers op 13 oktober 19 zwaar ongeval en na een lange periode van hospitalisatie in Aalst (13 maand) wen november 1984 overgebracht naar hei Brugmanziekenhuis in Brussel. Na verscheidene heelkundige ingrepen kan Luc nu aan een lange periode van revJ beginnen. Al zit hij momenteel nog steeds in een rolstoel, de weekends brengt hij tl zijn familiekring in Aalst. Na het welkomstwoord van trainer Lauwaert (momenteel assistent van Arie Ht Antwerp en de beste Uefa-trainer die Aalst ooit had) werd door zijn afgevaardigde, l)ii Wilde rode, een videorecorder overhandigd. Het was Canjels toen al dui delijk geworden dat het een zware dobber ging worden. Voor de tweede maal werden dé pionnen verplaatst. Crahay werd linkerflankverdediger, Vandcnbergh - ook al op fla nellen benen ronddartelend - kreeg een meer verdedigende rol toegewezen en De Moor verscheen in punt naast Van Roy. Hiermee was de miserie voor de Aalsterse coach nog niet voorbij, vermits een kwar tier na het ingaan van de twee de periode, Crahay na een kopduel, volledig groggy, moest geëvakueerd worden. Canjels bracht toen zijn laatste wissel Van Kemseke in het veld en die heeft in de gegeven omstandigheden (Alain is ten slotte geen typisch middenvel der of flankverdedigcr) vrij goed zijn streng getrokken. Door het uitvallen van Cra hay ging Aalst een tijdje lelijk aan het zwalpen en ontstonden een resem scorekanscn voor dc Limburgers, die het gelukkig voor Eendracht, lieten afweten bij het afwerken. Nadien kreeg dc Aalsterse verdediging meer kontrole op de wedstrijd mede door het feit dat De Bolle als libero de zaken wel perfekt kon organizeren, en Wim De Wolf door zijn rustige en be heerste tussenkomsten meer dere plaatselijke aanvallen in het centrale gedeelte in de kiem wist te smoren. Ook doelman Van Wildero- de toonde zich langs zijn beste zijde. Hij was klcmvast in de lucht op hoge ballen voor zijn muit en dat was broodnodig vermits dc Aalsterse verdedi gers in gestalte te benadeeld waren t.o.v. de Limburgse spitsen. Eendracht graaide dus een puntje mee in Eisden. Dat is wellicht te danken aan de kol- lektieve inzet, al geven wc de ze keer graag 'Oscars' aan Wim De Wolf én Geert Van Roy, die doorlopend afgezon derd, toch nog gevaar kon scheppen op de tegenaanval en zelfs nog een paar malen ge vaarlijk kon uitbreken tijdens dc laatste tien minuten. Kommcntaar van Canjels na dc wedstrijd: «Zc hebben er vandaag weer voor geknokt. Het was een geweldige avond voor Luc en zijn vrienden. Velen van hen behoorden W' kreem van de Eendrachtjeugd en ze zouden nu nog hun steentje kunnen bijdragen strijd om het behoud van de Aalsterse ploeg. Spelers als Gerrit Muylaert, Eric Verh Luc Van Hauwermeiren, Dirk Baten, Peter Van der Straeten, Jan de Coster, l)it Langenhove enzomeer, krijgt men niet elke sessie te bewonderen. Deze jongens werden niet alleen op voetbalvlak onderwezen, ze kregen ook een dosis en morele begrippen mee en dat manifesteert zich nu. In zijn afscheidswoord dankte Lauwaert al zijn spelers, zijn vriend-afgevaardigde Van Wilderode, de familie Soncl uitbater van de Oude Snas voor hun onbaatzuchtige medewerking. Hij liet niet na 11 zelf een hart onder de riem te steken door hem te herinneren aan al zijn kwaliteit! erd eindigde met Bomen komen mekaar niet tegen, maar mensen wel...». Zo is het o en voetbalvrienden. Het duel tussen Sporting Lokeren en Club Luik kende, na De zesde minuut dan: een een spetterend begin, een tam en mat verloop. Aantrekke- hoekschop van Thans, gehar- lyk voetbal en één doelpunt voor beide tegenstrevers, rewar voor het doel van Bob daarmee was de kous na een kwartier af. Hoogenboom, en Willy Geurts In de derde minuut beging keeper Drouguet een flater van kan onbedreigd binnentikken formaat: Bett kan vanop de rechterflank hoog voor doel m w .J100?'., schoppen, de keeper dachl aan die voorzet een gemakke- nule« ogenTmaditte" lijk klusje te hebben, plukte de bal met stijl maar laat het iedereen dat het er spektaku- leder met evenveel stijl weer uit de handen glippen. Een |air zou aan toegaan. Niets was attente De Vriese is by de pinken en 1-0. echter minder waar Er viel Lokeren - Luik 1-1. Rik Van Cauter deed vijf minuted voor het einde de supporters rechtveren. Hel bleef echter 1-1. (LDS) Lokeren - Luik 1-1. Swat Vander Eist tracht balgoochelaar Sjlivo te verschalken (LDS) De Lokerse kapitein kan - terecht - met enige fierheid terugblikken op een welgevulde loopbaan. Hij bleef nochtans niet gespaard van tegenslagen: zo hield een voetkwetsuur hem twee seizoenen terug lange tijd van het veld. Vorig seizoen was er ook al een van vallen en opstaan: tijdens de heenronde van de kompetitie kreeg Ronny op het veld van Sint-Niklaas een kwalijke trap, gevolg een spierscheur. Een paar operaties aan de achilles pees stelden hem voor enkele maanden op non-aktief. En het was nog niet afgelopen. Net vóór de winterstop diende hij een viertal weken af te haken wegens een verrekking. Het grootste leed is nu echter wel geleden en Ronny ziet de toekomst heel wat rooskleuriger tegemoet. Momenteel is mijn konditie prima. Zoals ik er fysisch nu voorsta, kan ik minstens nog een paar seizoenen meedraaien op de liberoplaats. Ik ben pas 32, nog geen leeftijd om de shoes al aan de haak te hangen. En over mijn loopbaan ben ik best tevreden. Alleen stel ik mij soms de vraag of er niet iets meer in had gezeten, een nationale selektie bijvoorbeeld. Naar mijn mening was de oorzaak eerst en vooral te zoeken in de tegenslagen bij Lokeren, waardoor ik verhuisde naar het centrum van de verdedi ging. Ik speelde immers mijn beste wedstrijden als flankver dediger. En er liep daar in die rode elf ook nog een zekere Gerets rond, gedurende vele seizoenen de beste verdediger in ons land, en ongelukkig voor mij ook rechtsachter Ronny is nog een van de weinige overbüjvenden v 'grote' Lokeren. Kleppers als Lubanski, Verheyen/1 ving. De Schrijver, Gudjohnsen en Larsen... spreker! steeds tot de verbeelding van vele supporters. Ropnyï zich echter inzetten voor zijn team, dat sportief ccnl stap terug moest zetten. Met drieën zijn ze nogg 'oldics','ondertussen is de intrede van de jeugd volop! de gang... 'Een tijdje geleden, voor de uitgestelde wedstrijd Jet, toen zowel Hoogenboom als Mommens op de tra ontbraken, vroeg ik me wel af wat ik daar nu liep te tussen al dat jonge geweldlacht Ronny. 'Ik den) Lokeren wellicht nooit meer dié topploeg zal wordeim een vijftal jaren geleden, maar dat verschijnsel doetl ook voor bij het gros van de Belgische voetbalclubs.M hebben gelukkig het voordeel dat er onder die j mannen heel wat talent rondloopt. Er valt best een d team mee uit te bouwen als die een paar seizoenen z kunnen samenspelen» De Europese verwachtingen voor Sporting zijn tijdje begraven. Wanneer wij deze regels schrijven r. er nog tien wedstrijden te gaan. Twintig punten dus •Ronny hoopt er met z'n team toch nog een c' veertien te pakken... Lokeren - Luik 1-1. Swat Vander Eist trekt drie Luikenaars naar zich toe (LDS)

De Voorpost | 1985 | | pagina 30