r (^Provinciale TWEEMAAL DE KINDER EN VAN LAETHEM MARC OST EN LEO WUYTACK SNEUVELEN IN VELDSLAG NEEMT AALST VOLDOENDE AFSTAND THUISPLOEG BOTST OP STEVIGE KEEPER FATALE FOUT VAN DOELMAN VAN HECKE PIJNLIJK VERLIES GETEKEND EDDY SAMAN VOETBALKALENDER EN TOCH WAS HET EEN GOEIE MATCH «15 30 - 5.4.1985 - De Voorpost VOETBAL SK AALST - PETEGEM 5-2 ZELZATE - ROBUR MOERZEKE 1-2 «Een wedstrijd die op een veldslag leek met een onkundi ge scheidsrechter». Dat was de eerste kommentaar van voor zitter Jef De Maere van Robur Moerzeke. «Wij zijn gewon nen. Dat is het voornaamste. Maar toch zijn we niet zonder kleerscheuren uit de veldslag tevoorschijn getreden. Mare Ost werd uit het veld gestuurd wegens een gewone sliding. Als dat een uitsluiting ver- rechtvaardigt, moeten iedere week tal van spelers vroegtij dig de wedstrijd verlaten. Leo Wuytack werd uitgesloten na twee gele kaarten. Waarom hij een tweede gele kaart kreeg heb ik nooit begrepen. De scheidsrechter heeft vrijwel geen enkele logische beslissing genomen. Ik begrijp dat een spelleider soms iets verkeerd interpreteert of een verkeerde beslissing neemt. Hij is ook maar een mens. Maar wat we in Zelzat hebben meegemaakt, grenst gewoon aan het onge looflijke. Ik ga al tientallen jaren naar de wedstrijden kij ken. Zoiets maakte ik nooit De overwinning vergoelijkte echter veel bij de Moerzeke- naars. Tijdens de eerste helft kwam de thuisploeg eerst op voor sprong. Nog voor de rust kon Luc Vercauteren na een penal ty gelijkstellen. Van voetbal in de ware betekenis van het woord was nauwelijks sprake. De staat van het terrein liet zulks niet toe. De regen in de voormiddag had het veld in een ware modderpoel herscha pen. Na de hervatting was Ro bur licht in overwicht, dwong een paar kansen af en kon via Benny Huylebroeck scoren. SK Aalst heeft al bij al wei nig problemen gekend met het bezoekende Petegem. De wed strijd kende een zeer sensatio nele start. De doelpunten vie len zomaar uit de lucht. De toeschouwers konden meteen op de toppen van de tenen gaan staan. Harry De Kinder opende de score op de 14de minuut. De lokale voorsprong was echter van geringe duur. Onmiddellijk lukte Philip de Jans de gelijkmaker. Petegem leek door dit prille sukses zeer gestimuleerd en bleef het doel van de Ajuinen bestoken. Van Houtreyve bracht de bezoe kers zelfs op voorsprong. De leidersploeg uit Aalst schrok wel even maar herpakte zich zeer kordaat. Even later wist De Kinder via zijn tweede tref fer de gemoederen weer te bedaren. Men bleef voetballen op een zeer hoog niveau zodat verdere doelpunten alvast niet zouden uitblijven. Voor het halfuur verstreken was klom Aalst alweer op voorsprong. Nu was de schutter van dienst een zekere De Jaegher. Vijf doelpunten binnen de dertig minuten, moet er nog zand zijn? Nog voor affluiten zou Patrick Van Laethem het thuispubliek nog maar eens aan het juichen zetten door de score op te tillen tot 4-2. Aalst zou een rustige tweede helft tegemoet gaan. Dit was ook wel zo. Men kontroleerde rus tig het spel. Bij de thuisploeg werd De Kinder nog uitgeslo ten na twee gele kaarten. Er was ook nog geel voor Spano- ghe en D'Hondt. Ook nog heel wat vervangingen in die twee de helft. Zo viel de gekwetste De Bruyn uit, werd De Moor vervangen door Moreels en De Winter door De Langhe. Vijf minuten voor het eindsignaal werd de wedstrijd definitief beslist door Patrick Van Lae them. Hij nam de zevende treffer van deze aangename partij voor zijn rekening. (G.D.T.) mm 2' Nationale In het kader van de operatie redding is de wedstrijd 1 Hasselt op paaszondag van kapitaal belang. In de 1 derstelling dat Aalst de volle buit verovert en Harci struikelt tegen RC Mechelen bedraagt het puntenvj 5 eenheden en is derhalve Canjels goed op weg oil opdracht te kunnen vervullen in rustiger omstandighf Te Aalst bekijkt men die belangrijke ontmoeting m Limburgers aan de optimistische kant, vooral Eendracht weer zal kunnen beschikken over Milktl rijck en Guy Droessaert. Deze laatste werd in de c wedstrijd tegen het Noorse Kongsvingen uitgelei libero, maar een meevaller werd het niet zod Ledenaar misschien nog het best kan renderen als mi velder, op voorwaarde dat hij genoeg werkkracht a dag legt. Tijdens diezelfde oefengalop werden ook een buitenlanders aan een test onderworpen. We gaan hia niet veel kommentaar verspillen, vermits geen enkel] het trio examinenten aan de enkels reikt van het hl Eendrachtpotentieel. De man die de zogezegde 'f-wi raven' had ontdekt moet o.i. van het voetbal niet veelVvA) gegeten hebben. Om nog even terug te keren naar die belangrijke ri van zondag a.s. Volgens p.r. Roger Van de Waeter1 voor Eendracht winst in, vooral nadat hij vastgesteld! dat de konditie van de meeste spelers in het AalsT kamp nog niet aangetast is. i Leo Canjels van zijn kant onderstreepte tijdens zijn 1 ai onderonsje met de pers dat hij alleen die spelers opstellen die voldoende karakter betonen en zich vol! inzetten tot het Eendrachtschip in veilige haven ia loodst. Knokken en blijven knokken is en blijft het pi van de Hollander en die beseft duidelijk dat bij gebrel voldoende talent een andere methode uit den boze is SK Aalst-Petegem 5-2. De Jaegher gaat verdacht neer maar keeper Van Geersom (ex-E. irnrrpn 1T TTTTOT A PP\T Aalst) kan de bal grijpen (per) V UÉi ID AL Uil üLAuüill Voetbal. Benny Huylebroeck van FC Robur Moerzeke (vh) Huylebroeck werd in de Moer- blijft de kloof, zeekse voetbalmiddens overi- Nu zondag komt Destelber- gens na afloop als de betere gen op bezoek in Moerzeke akteur gekwoteerd. De laatste Dat is geen kat om zonder weken vertolkt hij een opval- handschoenen aan te pakken, lende rol. Wat de rangschik- wil men in de tred blijven van king betreft blijft alles onge- de leider, wijzigd. Temse won, zodoende (e.d.m.) LEBBEKE - APPELTERRE 1-1 SK Lebbeke heeft zich op ei gen veld hersteld van de zware pandoering die het een week eerder opliep. Deze keer pre senteerde de thuisploeg be hoorlijk voetbal en ze dwong doorlopend een licht mees terschap af. Lebbeke kreëerde zich bovendien de betere kan sen en in dat opzicht bekeken had het aanspraak kunnen ma ken op een overwinning. Het is nu echter een realiteit dat ook de doelman lid is van een elftal en in vele gevallen een sleutel positie bekleedt. Dat was ze ker het geval voor de bezoe kende keeper D'Hocker. Hij werd verschillende keren door de Lebbekenaars onder vuur genomen Die man hield zijn kooi lange tijd ongeschonden. Op het kwartier kreeg hij een eerste gelegenheid om zijn ta lenten te tonen toen Frankie Van Hecke na een voorzet van Eddy De Malsche hem het vuur aan de schenen legde. Net voor de rust dreigde Her man Van Langenhove maar zijn schot ging nipt oyer de dwarsligger. Na de hervatting speelde de bezoekende doelman zich nog meer in de kijker. Tot twee keer toe pareerde hij een schot van Herman Van Langenhove. Hoe eigenaardig het misschien ook moge klinken, maar, half weg de tweede helft lag hij zelfs aan de basis van de ope ningstreffer toen hij de bal zo danig ver uittrapte en Van der Bracht van net buiten het zes tienmetergebied de iets te ver uit zijn doel opgerukte keeper Binck te grazen nam. Lebbeke heeft op die achterstand gerea geerd en de verdiende gelijk maker afgedwongen. Die kwam tot stand na een hoek schop waarbij Deferrere ge past voorzette naar Bruno Van Bladel voor wie het maar een koud kunstje was om keeper D'Hocker in de luren te leg gen. Kort na de gelijkmaker maakte Dirk Deferrere op zijn beurt nog een vuist, maar be sloot in het zijnet. Al bij al had Lebbeke wel meer verdiend dan een punt. De bezoekers zijn trouwens slechts één keer gevaarlijk gleweest. De Kon- kelgoedploeg heeft echter niet veel meer te winnen of te ver liezen in dit kampioenschap. In bestuursmiddens kan men reeds aan volgend seizoen be ginnen denken. Best ware eerst binnenskamers orde op zaken te stellen. (e.d.m,) CmiLASt» 1' nationale SK Beveren-St.-Niklaas Lokeren-Luik T nationale Patro Eisdcn-E. Aalst 3' nationale A SK Roeselare-E. Zcle J. Lede-FC I; Bevordering A VW Hammc-Meulebckc 2' provinciale Stekene-Lokerse Adegem-H. Vrasenc Heikant-Mclscle St.-Amandsbcrg-Kemzcke Ol. Gcnt-Tcmse Waarschoot-St.-Gillis W. FC Zelzate-Robur 2* provinciale B Olsenc-St.-Gillis D. St Denderleeuw-Kerksken SK Lebbeke-Appelterre SK Aalst-Pctcgem E. Meldcrt-Zultse 3" provinciale D Merc-SK Ovcrmere RC Wctteren-Bambruggc Burst-Vlierzele Massemen-Ede Bcrlarc-Hcldcrgcm Nieuwcrkcrken-Schellebe Gijzcgem-Herdersem 3* provinciale E Waasmunster-Kieldrecht I Excelsior-Krui bckc Bazcl-Kallo St -Pauwels-Klinge Lutterzcle-Haasdonk Grcmbergcn-Appcls Opstal-Wieze Baasrodc-Oudegem 4' provinciale G Hofstade-Wichelcn Edixvcldc-Schoonaarde S. Moorscl-W. Moorscl Boonwijk-Scrskamp Wellc-Doggen Erembodegem-R. Lcbbcld Terjoden-TK Melden 4* provinciale H White Boys-SK Lokeren Gcrda-Straatjc KL Vrascne-Meerdonk Verrebroek-Sombeke Sinaai-Buggenhout Opdorp-Rupelmonde Tielrode-Eksaarde Voetbal. Voor de neus v nog drie jaar bij voor SK Aalst (per) paar ploegen uit de nationale reeksen, tekende De Jaegher Q HEFTIG VERWEES HEIKANT ZELE - MELSELE 0-1 WAARSCHOOT 1 SPORTING SINT-GILLIS 0 Door de nieuwe nederlaag zakken de blauw-witten defini tief naar de degradatiezone in de reeks en dat is eigenlijk wel bijzonder sneu in de weten schap dat men in Waarschoot pas in de slotminuten in het verlies werd gespeeld na een buitenspelgoal. De wedstrijd zelf verliep ge- lijkopgaand met langs weers zijden enkele kansen Waar schoot liep evenwel meerdere keren te pletter op een enorm sterk kepende Jos Openeer en bij Sporting was er alweer een opvallend gemis aan afwer king. In de 85ste min. pakte de thuisploeg dan toch nog bij zonder gevleid de twee punten omdat Van Rijckeghem vanuit buitenspelstand mocht skoren tot grote woede overigens van direkte bewaker Mark IJze- wijn die stellig in offside ge loofde Ook zondag moest de weerge keerde Luk Van Bossche de lijnen uitzetten in het midden veld terwijl Martin Van Der Weecken hetzelfde moest doen in de verdediging. Beide spelers deden het behoorlijk maar missen duidelijk de nodi ge kompetitie Anderzijds werd Luk Van Lierop op de bank gezet omdat hij na zijn talrijke tegenslagen geen greintje vertrouwen meer heeft en in de jongste konfron- taties nauwelijks gevaarlijk Volgende week moeten de Gil- lisnaars het aan eigen huis op nemen tegen F C Zelzatc Een ploeg die de jongste we ken op kousevoeten uit de on derste regionen wegraakte maar nog niet geheel veilig is. Voor deze wedstrijd kan waar schijnlijk nog geen beroep worden gedaan op spelmaker Gunther Dauwe en ook Dirk De Beul blijft twijfelachtig. Trainer Daneel en de zijnen hopen echter eens te meer op een voetbal wonder en waar om zou Pasen eens niet de kentering kunnen brengen voor Sporting? Eén paasei on der vorm van een doelpunt volstaat, wellicht!! Een flater van doelman Van Hecke heeft Heikant kort voor het einde van de wedstrijd met Melsele een punt gekost. Jam mer voor de Zelcnaars wiens hoop groot was om tegen een van de beste ploegen uit de reeks een punt weg te halen. Heikant moest voor dit belang rijk treffen Jo Van Eetveldc missen en bij de Waaslanden» was Patrick Waem van de par tij. Trainer Van Lerberghc be dacht Roger De Coninck met zijn bewaking, een opdracht die de Zelcnaar met sukses vervulde. In een gelijkopgaan- de partij kregen Van Doorsse- laere en Van Driesschc de kans op dc openingstreffer. maar de afwerking bleef tel kens achterwege. Pech voor de Zeienaars was er kort voor de pauze wanneer de bezoekende goalie een ingestudeerd num mertje voor de thuisploeg pa reerde. De slechte toestand van het speelveld liet geen hoogstaand voetbal toe, toch hielden dc beide ploegen het op de sportieve toer. Na de rust bleef een kopbal van Van Doorsselaerc rond het kwar tier in dc modder steken en voelde Noré de bezoekende portier aan de tand. Ook aan de overzijde kwam doelman Van Heckc in aktie na een schot van Van Royen en Mic- hem. Toen iedereen zich blijk baar verzoende met een logi sche puntcndeling verkeek Van Hecke zich op een schot van Smet met het fatale gevolg voor de lokalen. Heikant-sc- kretaris Cesar van Lijsebettens zocht vergeefs naar de oorzaak van het verrassende doelpunt. «Op grond van onze prestatie dachten wij recht te hebben op een punt. Melsele kon geen echte doelkans versieren en wij van onze kant lieten er toch enkele teloorgaan. Het is bij zonder jammer van onze doel man dat zijn mistasten aan de basis lag van deze nederlaag. Zo kort bij het einde was geen terugkeer mogelijk.» (A.J.Z.) E. MELDERT - ZULTSE 2-3 Zoals het er nu naar uitziet zal Eendracht Meldert nog hard moeten knokken om de degradatie te ontwijken. Afge lopen zondag verspeelde men in eigen huis immers twee kostbare punten tegen Zultse. De bezoekers waren met wind- voordeel gestart maar konden zich aanvankelijk toch geen noemenswaardige kansen kre- ëren. In de achttiende minuut was het plotseling toch raak toen Arno een mooie kollek- tieve aanval gepast wist af te ronden. Deze voorsprong zu Zultse vanaf dat moment ech ter wel gaan wettigen. Meldert kon maar moeilijk uit de om knelling loskomen en voor dc rust zou men zelfs tegen een 0- 2 achterstand aankijken. Wie dacht dat daarmee de partij gelopen was, had het nochtans verkeerd voor Na del trokken de lokalen hij leer. In de 65' leverde! eerste keer resultaat a toen wist De Vos dc tingstreffcr te netten, puurde uit dit doelpunt dige inspiratie om vel gaan en amper vijf o later mocht dc bezo n* doelman voor dc twcci vissen. Het was Crab t voor 2-2 had gezorgd. Toen iedereen zich vergenoegde met dc pul "■c ling gooide Zultse plc alle remmen los en dl voor gevolg dat Arno 88ste minuut voor dc v p j de goal kon zorgen. Ee stortbad voor dc gast het werkelijk, te aangcslage den om nog te reageren.'^ Va SINT AMANDSBERG 1 KLAUWAERTS KEMZEKE 2 1' nationale 6.4-20 u. Watcrschei-Beveren (Crucke) 7.4 - 15 u. Club Brugge-Lokeren (Schoeien) Sint-Niklaas - Standard (Hans) 2* nationale E Aalst-Hasselt (Biareau) 3' nationale A Mcrchtem-E. Zele (Heptia) J. Lcdc-W. Namen (Piraux) 2* provinciale A Temse-St.-Amandsberg (Vermeirsch) Kemzeke-Heikant (De Waele) Melsele-Adegcm (Licvens) H. Vrasene-Stckcnc (Eeckeman) Lokerse-Waarschoot (Wauten) Sint-Gillis-W -Zelzate (Anica) Robur-Destelbergen (V. Extcrgem) 2* provinciale B Sl.-Gillis-D. - SK Aalsl (Devisschcr) Sp. Petcgcm-E. Meldert (Lauwercys) Zultse-SK Lebbeke (Roland) 3' provinciale D Ede-Burst (Vcreecke) Vlierzele-RC Wetteren (Dc Meyer) Bambrugge-Mere (Vervonde!) SK Overmere-Nieuwerkerken (Cooremans) Schcllebelle-Gijzcgcm (Dicrickx) Hcrdcrsem-Pollare (Balthazar) 3* provinciale E Haasdonk-St.-Pauwels (Boeykcns) Klinge-Bazel (Moons) Kallo-Excclsior (Philips) Kruibekc-Waasmunstcr (De Clippeleir) Kicldrccht-Opstal (Dobbclaere) Wiezc-Baasrodc (Wcytens) Oudegem-Grcmbcrgcn (Vercruyssc) Appels-Luttcrzelc (Van Leuven) 4' provinciale G Doggen-Boon wijk (Delmottc) Serskamp-S Moorsel (Dc Smet) W. Moorsel-Edixveldc (Van der Jcught) Schoonaarde-Hofstade (Redant) Wichclen-Erembodcgem (Van Micghcm) R. Lcbbcke-Tcrjodcn (Vercauteren) Baardegcm-Wellc (Baudewyn) 4' provinciale H Vcrrcbrock-Buggcnhout (Hccrwcgh) Sombckc-K L. Vraxene (Teugels) Meerdonk-Gerda (Van Hocy) Straatje-White Boys (Dekens) SK Lokercn-Opdorp (De Vlieger) Rupelmonde-Ticlrode (Reyniers) Eksaardc-Hoogeindc (Uyttendaclc) Mocrbcke-Sinaai (Macs) De overwinning welke rood zwart zondag in het Gentse behaalde mag niet meer dan gerechtvaardigd genoemd wor den omdat men duidelijk als meest homogene ploeg te voorschijn trad en in de rangen éne Saman lopen had. Eddy is inderdaad een voorbeeld voor zijn makkers, is een uitmun tend ploegspelcr en kwam sterk terug na een zwakke pe riode in het begin van dit sei zoen. Hij leverde overigens dc goeie center welke aan de tien de minuut rechtstreeks werd overgenomen en verlengd door Gerry Stremersch tot 0-1. Nadien dwong Eddy nog enke le kansen af en bekroonde zijn prachtprestatie in de 80ste min. wanneer hij een penalty omzette. Deze sanktic werd gegeven na handspcl van een thuisspelcr. Daarna had Stre mersch even ongeluk wanneer hij vallend naast het doel kop te maar dc overwinning bin nen, ook al skoorden de White Stars in de slotminuut tegen. Met deze dubbele puntenwinst blijven de Klauwacrts in strijd voor de tweede plaats en heb ben ze met nog twee direkte punten voor) en Svelta Melsele 1 punt voor) aan het eind van dit seizoen hun eigen lot in handen. Dan mag wel te ver staan geen punt verloren wor den tegen bijvoorbeeld Hei kant Zele dat zondag aan staande naar het Kriekcpittc komt. Anderzijds is er nog ander nieuwe vanuit het Klauwacrts- huishouden. Huidig trainer René Verniers heeft immers vorige week reeds aangekon digd dat hij volgend jaar niet langer als trainer bij rood zwart zal aantreden. Dat bete kent dat er na drie jaar samen werking een einde komt aan de vruchtbare loopbaan van dc Sint-Niklazenaars bij Klau- waerts Kemzeke. René kreeg immers de moeilijke karwei om een zwalpend ploeg die uit eerste provinciale was gede gradeerd de vereiste samen hang te geven. Daarin is hij ook geslaagd of zoals Alex Dc Block zegt: «Verniers heeft in een mum van tijd van de Klau wacrts een sterk en homogeen elftal gemaakt waarbij heel wat jongere eigen spelers wer den ingepast. Tevens legt onze op dat er helemaal geen strub belingen waren tussen bestuur en trainer maar dat er vanuit de spelersgroep wel enige spra ke was van «uitgekeken te zijn op». Waarschijnlijk zal René Verniers in een bevorderings- ploeg aan het werk kunnen en indien dat niet lukt zal deze oud-SK St.-Niklaasspelcr al zijn energie besteden aan de verdere uitbouw van zijn trai- ningsschool. Het Klauwaertsbestuur liet van zijn kant niet veel tijd verloren gaan en heeft nu reeds voor een nieuwe trainer gezorgd in de persoon van Norbert Samson die tot eind van dit seizoen nog aktief is bij derdeprovincialer Red Star Haasdonk. In rood-zwarte ge lederen bestaat de overtuiging dat Norbert als man van de streek geknipt is om met het huidige spelerspotenticel hoge ogen te gooien. Misschien zelfs in eerste provinciale...?! M.N. SPORTIEF STEKENE - LOKERSE Sf* Deze twee Wase ploegen hebben er zondag een attr#21 partij van gemaakt, allebei waren ze erg uit op dod| en dat gebeurde op een sportieve en aangename Stekene was wel meest aan de bal maar Lokeren eerste gevaar afdwingen. den k pj 1 1 In de 29ste minuut belandde want hij miste deze een voorzet van Janssoone bij grandioze doelkans. Vervact, Costa nam de bal in De rest van de tweede één tijd op de slof maar doel- nog goed op- en neei man Vandewiele kon middels spel te zien maar echte een uiterste reflex met de voet kansen werden schaaf ontzetten. Deze fase gold leverden de Lokeraanf^ waarschijnlijk als waarschu- vaet. De Kerf en uil wing voor de gastheren want in Haverhals enkele goefc het derde kwartier zorgden ze gingen af en was er werkelijk voor dolle minuten, thuisploeg evenveel w. Eerst ging een vrijschop van langs De Boom, Dc Ri j. Vereccken rakelings naast Merckx. Toch sprong a doel, dan kwam een vrije trap weerszijden nog één k« van Van Goethcm tot bij venuit, en wel op de™ Merckx maar diens kopbal minuut voor dc gast sloeg via de paal in het terrein. Haverhals keihard In een volgende aanval raakte schoot maar de bal buiclRoc Schaep alleen door maar het reik van de Stekcnsc keef m lage schot werd door doelman de staander zag slaan. Dc Page kansrijk gekeerd. De En vanwege de mes laatste aanval voor rust werd ters een inzenden var door Danny De Ruytc dan Van Overloop naar I a voor doel gebracht tot bij De Merckx met een kopb Boom maar deze poging liep gevolg welke magnifiek ver naast. Tijdens dc rust geen gered door doelman De wijzigingen en direkt na dc Na afloop dan ook vod t|e< herneming dé kans van de wedstrijd. Een goeie kollektic- ve aktie belandde met een formatie die zondag aafl kopbal van De Ruyte tot bij de op verplaatsing bij Vi tn Patrick Dc Boom die gans al- nog eens wil spelen vod vo leen voor Lokers doel stond, men waard is. dc Patrick was kennelijk verrast zeg kopb Cai

De Voorpost | 1985 | | pagina 32