I- WpI&s *Si=EMANS APPELS IN VIEZE PAPIEREN ERIC DE DECKER STAK OUDEGEM EEN HANDJE TOE JAMMER VOOR DOELMAN TROCH IRC VAN DER JEUGT EN MERCKX HTER HET KANON RUSTIG BEZOEKEND MEESTERSCHAP DEGRADATIEDUEL -ISTBARE PUNTEN VERLOREN VOOR RUST BESLIST ^•Provinciale de fWieze 2-2. De Batselier (Opstal) schut op doel, maar de bal zal via de paal buiten veel \lvh) (P/t&lM KSPE is st iS''« Wi>Z£ 2-2. Oo* deze Opstalse aanval bleef in de modder steken (vh) Si AG*.* J l-Wieze 2-2. Buggenhoutenaar Van der Jeught schiet VOETBAL De Vtx>rpost - 5.4.1985 - 33 GREMBERGEN - APPELS 2-0 Sparta Appels heeft van stadsgenoot SK Grembergen geen geschenken gekregen. De Spartanen konden nochtans best de puntjes gebruiken. Een blik op de rangschikking doet ons tot het besluit komen dat de situatie er voor René De Man en zijn maats stilaan be labberd begint uit te zien. In dien Sparta de komende we ken niet vlug punten gaat win nen, ligt de degradatie in het verschiet. Het is uiteraard nog niet zo ver en er komen nog een aantal wedstrijden waarin men de nodige punten moet kunnen winnen. Het zou trou wens een teleurstelling zijn voor het Appelse voetbal, mocht men reeds na één sei zoen gaan van waar men geko men is. Op het veld van SK Grembergen hadden de Spar tanen maar weinig te bieden. Voornamelijk dan tijdens de eerste helft. In die periode gaf SK Grembergen duidelijk de toon aan en kwam twee keer tot scoren. Parewijck opende de stand na een kollektief op gezette aktie. Amper twee mi nuten later verdubbelde Va- lère Van den Neste de cijfers. Chris Buydts had voordien te gen de paal geschoten. De te rugkaatser kwam in het bereik van Van den Neste, die er geen gras liet over groeien. Meteen was Sparta Appels zowat onthoofd. Het komt be slist hard aan wanneer men binnen twee minuten evenveel doelpunten moet inkasseren. Na de hervatting kwamen de bezoekers meer in de wed strijd. Gevaarlijk hebben de Spartanen zich niet aangesteld. Slechts één keer diende doel man Luc De Lathouwer gepast tussenbeide te komen. Dat was tien minuten voor het einde, toen Alois De Blezer in het lokale doelgebied was versche nen, maar de Grembergse keeper op zijn weg vond. Voordien noteerden we nog twee doelkansen, maar dan langs Grembergse kant. Een eerste keer via Hans Burghgra- ve, daarna langs Guido Catrys- se. Al bij al werd het voor SK Grembergen een vlot verdien de overwinning. De groenwit- ten hebben dit seizoen niets meer te winnen of te verliezen. Zondag reizen ze naar SK Ou- degem. Voor Sparta Appels daarentegen is het, zoals aan gehaald, vijf voor twaalf ge worden. (e.d.m.) BAASRODE - OUDEGEM 2-1 SK Oudegem heeft in Baas rode maar zelden een vuist kunnen maken. Het plannetje dat oefenmeester Walter Bau- wens van Baasrode had ge smeed, namelijk het uit de wedstrijd houden van Bertje Vercauteren, klopte als een bus. Bert Vercauteren is in Oudegem de gevaarlijkste schutter. Maar het enige Ou- degemse doelpunt was een produktie van Eric De Decker, speler van FC Baasrode, on middellijk na de hervatting. Zonder het zelf te willen, ver schalkte De. Decker zijn eigen doelman. Gelukkig zorgden zijn maats daarna voor twee opkikkers en een overwinning, zodat er na afloop aan die own goal niet meer werd getild. Het zou immers spijtig geweest zijn voor Eric De Decker die de laatste weken zowat de meest regelmatige speler van Baasro de was en in iedere wedstrijd het beste van zichzelf heeft gegeven. «Wij hebben de wedstrijd doorlopend gedomineerd en Oudegem uit de match gehou den», zegt oefenmeester Wal ter Bauwens. «Misschien had Oudegem na een kwartier aanspraak kun nen maken op een penalty toen er binnen het zestienme tergebied een overtreding werd begaan op Bert Vercau teren. Voor de rest werden we zelden of nooit bedreigd. Half weg de eerste helft kwam Rik D'Haen gevaarlijk dicht bij een doelpunt. Na de hervatting kregen we een koud stortbad toen Eric De Decker in eigen netten scoorde. We hebben op E. Nieuwerkerken-Schellebelle 0-2. De portier van Schellebelle werkt de bal weg voor de die tegenvaller gereageerd. Ivo gevaarlijke Steenhoudt (per) Van Keer, die bij de rust was ingekomen voor Chris De Cock werd auteur van de ge lijkmaker. Vanaf dat ogenblik I kwam Oudegem er vrijwel niet meer aan te pas. Via Eddy Van Keer konden we een tweede keer scoren op zowat een kwartier van het einde. Met één was de overwinning een zekerheid». Voor SK Oudegem kondigt de nabije toekomst zich niet al j te rooskleurig aan. Indien niet j spoedig punten worden ge- I wonnen, worden de filosofen j kandidaat-vierde provincia- Iers. Hoe groot de kansen v Baasrode blijven zal kunnen uitgemaakt worden na de kon- frontatie met FC Wieze nu zondag. (e.d.m.) E. Nieuwerkerken-Schellebelle 0-2. De geelrode kansen werden steeds opgevangen door een goed georganiseerde leidersdefensie (per) BAZEL - KALLO 0-1 de bal gaat over nr AL - WIEZE 2-2 )rjbi Itndracht Opstal de punten broodnodig heeft om in ,jch provinciale te blijven, kwam in de wedstryd tegen pul Vieze overduidelijk tot uiting. De thuisploeg heeft plc tig gespeeld en zelfs het meesterschap afgedwongen, ns de eerste helft kwam Opstal twee keer tot scoren. Van der Jeugt werd de auteur van de doelpunten die L'_p bijna identieke wijze tot stand bracht. Telkens Ec jye hij de bezoekende defensie, die blgkbaar niet {enoeg kon reageren om de plaatselijke spits te 0-2 voorsprong was is overdreven», meent aris Emiel Van Mol. Hl was duidelijk de bete ra U *g, reageerde offensief t zich op geen tekortko- ai betrappen. Net voor zijn de bezoekers via i Merckx met enig ge- »t scoren gekomen. Via chaam van De Batselier derde de bal van richting voor de voeten van terecht. Wieze na de hervatting loelp [x in de aanval zou gaan, lag in de lijn der verwachtingen. Toch hebben we ons niet van de kook laten brengen. Halfweg lukte Merckx de gelijkmaker. Verschillende spelers en sup porters, die de faze van dicht bij hadden gevolgd, meenden buitenspel te hebben gezien. De scheidsrechter heeft echter het doelpunt gevalideerd. Wie- ze is er nadien niet in geslaagd het door velen verwachte or gelpunt te plaatsen. Het was integendeel Opstal dat zich het gevaarlijkst bleef aanstellen. We zijn nog tot twee keer toe dicht bij een doelpunt geweest. Een eerste keer op een vrije trap van Marc Van der Jeugt. Daarna, toen een schot van Muysewinckel tegen het doel- hout te pletter sloeg. Ik ben niet ontevreden over het resul taat, maar toch had er voor ons wel een puntje meer ingeze ten. Ik wil nog onderstrepen dat we gehandicapt aan de strijd begonnen zijn. Vier spe lers ontbraken om uiteenlo pende redenen. Het waren Werner Van der Jeugt, Dirk De Maerschalck, Mare Wil- lems ep Ronny De Feytcr.» Eendracht Opstal moet in de komende weken punten sprok kelen om het behoud te reali seren. Nu zondag staat een verplaatsing naar Kieldrecht op het programma. (e.d.m.) «Stilaan kunnen we ons vei- voelen», stelde Robert Apers, die voor een keer de taak van ploegverantwoorde- lijke voor Kallo op zich had genomen. «Voor het seizoen hadden we gemikt op 25 pun ten, we hebben er nu 24 en geen 22 zoals in de meeste kranten staat vermeld.» De punten die Kallo behaalde te gen Appels (2-1 overwinning) werden na een eerder tegen strijdige beslissing immers op nieuw aan de polderploeg toe gekend. «Met nog drie thuis wedstrijden en drie wedstrij den op verplaatsing mogen zich geen moeilijkheden voor doen», besloot Apers. Kallo haalde op Bazel im mers de volle pot binnen, na een wedstrijd die uiterst sportief werd betwist. Kallo toonde zich voortdurend snel ler op de bal. Bazel akteerde eerder traag. Logisch dus, dat Kallo een veldoverwicht wist af te dwingen. Toch hield de thuisploeg voor de rust stand, al had ze dat bijna uitsluitend te danken aan doelman Troch, die wer kelijk een puike verrichting af leverde. Pogingen van Ver doodt, tot tweemaal toe, en Maes, wist hij op schitterende wijze te keren. De wedstrijd had nochtans een tegenovergestelde start ge nomen. De thuisploeg akteer de in het begin beter, maar verviel al snel in het hierboven aangehaalde euvel: traagheid. Halverwege de tweede helft moest Troch zich dan toch een maal gewonnen geven, op een schot van Van Looy. Vanop dertig meter trof die met een lage schuiver raak. Een doel punt dat Kallo ten volle ver diende. Bazel kon niet meer reage ren. Het was integendeel Kallo dat de toon bleef aangeven. Maar weer vonden de bezoe kers telkenmale Troch op hun weg. Als de partij toch een winnaar kende in Kallo, dan was dat zeker niet aan Troch te wijten. Integendeel. Het kan voor hem zelfs ronduit jammer genoemd worden, dat hij het punt dat hij voor zijn ploeg aan het winnen was, niet tot het einde kon vasthouden. (d.v.v.) E. Nieuwerkerken-Schellebelle 0-2. Steenhoudt rukt op naar het Schellebelse doel (per) NIEUWERKERKEN - SCHELLEBELLE 0-2 ITERZELE - HAASDONK 0-1 Lutterzele heeft de iaa verrichting van vorige op Klingc niet kunnen f oen. Tegen Red Star lonk gaf het op eigen twee kostbare punten «waardoor het in de ko- wcken krachtiger dan "ka ül moe,en reageren om tprovincialcr te blijven. 1 nederlaag is onverdiend. 'F ttgt althans klubleider bul loels. «We waren vijfen- minuten lang de betere Uitgezonderd in het kwartier was Lutterzele in et offensief. We ,r 9 verschillende keren ge- ;opb i. Dat was o.m. het geval fiek Carlicr, Moyens en Diaz. De Boekers zijn in de eerste itlechts één keer gevaar- geweest. Keeper Van •e is toen gepast tussen gekomen. In elk geval n we bij de rust toch een voorsprong verdiend, de hervatting zijn wc de "ilocg gebleven. Walter Moyens hebben toen nog een paar keer uitgehaald maar ook die pogingen leverden geen doelpunten op. Toen iedereen zich begon te verzoenen met de puntendeiing, viel tegen al le verwachtingen in een bezoe kende treffer. Een slechte in terceptie in onze verdediging bracht de bal in de voeten van Frankie Van der Leuven. Die drukte onmiddellijk af. Met een werden we voor een vol dongen feit geplaatst en was de nederlaag een realiteit. De strijd opgeven doen we voor alsnog niet, gaat klubleider Roels verder. Dat sterkt ons geloof in de kans dat we in de resterende wedstrijden het on waarschijnlijke toch kunnen realiseren: het behoud in der de provinciale. Ik ben er mij van bewust dat we nog bloed en tranen zullen moeten zwe ten, maar ik verwacht dat wc erin zullen lukken. Nu zondag reizen we naar Appels. Hope lijk kunnen we de paaseitjes meebrengen naar Lutterzele.» (e.d Gijzegem en Herdersem hebben een regelrecht degra datieduel met elkaar uitge vochten. Zoals het er nu naar uitziet zouden de manschap pen van trainer Armand Spi- tael wel eens de-pineut kunnen zijn want het resterende pro gramma in ogenschouw geno men, zij hebben nog een aantal moeilijke wedstrijden voor de boeg. Hoewel Gijzegem zich ondanks deze verdiende winst ook nog niet veilig kan wanen. De lokale achterban mocht al vrij vroeg juichen toen Mi- sotten in de veertiende minuut voor de eerste keer raak trof. Op dat ogenblik hadden de gastheren ook al voor het meeste gevaar gezorgd zodat het logisch was dat zij op voor sprong klommen. Even voor het halfuur werd de score trou wens verder uitgediept en het was opnieuw Misotten die voor het doelpunt zorgde. Herder sem werd nog tijdens de eerste helft helemaal in de vernieling gespeeld toen Hautekeet op de 39' voor 3-0 cijfers zorgde. Blijkbaar moeten de bezoe kers tijdens de pauze een don- derspeech gekregen hebben want zij kwamen gemotiveerd uit de kleedkamers. Dit wierp al vrij vroeg vruchten af want in de 49' nette De Thacy een treffer voor de geelblauwen. Verder kwam men echter met meer. Herdersem verloor ge leidelijk de controle over de wedstrijd en Gijzegem trok daarbij het laken naar zich toe. De beste kansen waren dan ook voor de discipelen van Frans Roelandt doch de 3-1 score was ook het eindresul taat. (r.g.) Leider Schellebelle heeft weinig problemen gekend te Nieuwerkerken. De thuisploeg is nochtans een gevreesde ploeg. Het heilige vuur lijkt echter bij Nieuwerkerken al een tijdje uitgeblust. Schelle belle begon zeer voorzichtig aan de partij en raakte zeer gelukkig op voorsprong. Rond het kwartier deed Danny Roe land een bal in eigen doel be landen. Het werd nu een uit stekende uitgangspositie voor Schellebelle. De ploeg diende niet al haar voetbaltalenten te etaleren om Nieuwerkerken af te troeven. Men kon rustig het initiatief aan de thuisploeg la ten en counteren waar het paste. In de tweede helft verander de er aan deze positie zeer weinig. Schellebelle bleef het gebeuren zeer rustig kontrole- ren terwijl Nieuwerkerken wel hard werkte maar gevaarloos bleef. Toen Jean-Pierre De Saedeleer uitgesloten werd voor twee gele kaarten, leek Nieuwerkerken volledig kans loos. Een kwartier voor afflui ten nam Hautekeete alle twij fels weg omtrent de bezoeken de zege. Schellebelle verdien de voluit de zege omdat de gasten duidelijk bewezen meer maturiteit in de ploeg te bezit ten. Zo kunnen zij dergelijke partijen gemakkelijk tot een goed einde brengen. Schelle belle telt nu, na deze nieuwe overwinning, zes punten voor sprong op Vlierzele (wedstrijd afgelast te Burst). Met nog zes partijen te gaan lijkt Schelle belle regelrecht op de titel af te stevenen. tG.D.T.) MERE - SK OVERMERE 2-1 FC Mere heeft op een ver- tegenstander meteen naar de diende wijze zijn partij tegen keel wou grijpen want in de SK Overmere gewonnen. Een vijfde minuut was het al raak. wedstrijd die bij de rust eigen- Van Wilder kon een mooie lijk al beslecht was want toen collectieve aanval afronden, hadden de lokalen reeds een 2- De manschappen van Pol Po- 0 voorsprong opgebouwd. Het devijn behielden daarop het slaagde men erin om de score verdedigingsgordel werd op verder uit te diepen. Het was een oordeelkundige wijze dan Geert Coppen die de be- dichtgesnord. zoekende doelman voor de tweede keer het nakijken gaf. Op de 70' was het wel zover want Schalckcns gaf de Meerse j Na dc pauze probeerden de portier van dichtbij geen schijn gasten om de aansla,tingslicf- va„ kans Djclll„ jp, cne Ier te netten. Zi, ontketenden poclpunt kwam SK Overmere dan opk een oftens.el waar- „ict mec, voor Merc in eerste instantie moest plooien. Breken deed Sint-Pauwels - De Klinge 1-1. De Sint-Pauwelse keeper moet de bal wegkoppen want hij

De Voorpost | 1985 | | pagina 33