I E.V. AALST NAAR DE TITEL CHAMPAGNE VOOR WIJNVELD [ANTI FEMINA BEGEEFT VIERDE KWARTIER PIEPJONGE VERDEDIGING HIELD ÉÉN HELFT STAND! OPNIEUW GROOTS JEUGDTOERNOOI IN SOMBERE I SMASH-INFO De Voorpost - 5.4.1985 - 39 Voetbal. Vos Reinaert en een jeugdelftal van de Grove Challengers Footballclub werden op het stadhuis ontvangen. (Iv) HANDBAL BEDE BREUGHELAVOND VAN I.K. WAASMUNSTER Handbalklub Waasmunster (H.K.W.) organiseert voor de maal een Breughelavond op zaterdagavond 13 april "5 om 20 uur, in refter van de Gemeentelijke Lagere k>1, Kerkstraat 9170 Waasmunster. De klub hoopt op leen talrijke bijeenkomst van de familieleden, supporters, mpathisanten want tevens steunt U met een bezoek aan is restaurant de handbalklub, tegen zeer demokratische wijzen [Uiteraard wordt het eetmaal gevolgd door een gezellig iienzijn. interesseerden kunnen zich nog steeds inschrijven bij lgende bestuursleden: [Verdurmen Hugo, Hollandse Molen 109, Waasmunster lMaes Henri, Dauwstraat 7, Waasmunster Tiqueur Karei, Schietakkerstraat 14, Waasmunster Dc Grave H., Patotterijstraat 15, Belsele-Waas [Van Damme Leo, Hollandse Molen 40, Waasm. (Verdurmen Marcel, Hollandse Molen 209, Waasm. [Van Beglen L., Kouterstraat 81. Waasm. EVA jtten-meisjes J.B. DENDERMONDE f DE EERSTE PLAATS DAMESVOETBAL [V. AALST - R.B. DEN ZONDE: 10-12 |Ros Beiaard kadetten ein- n op de eerste plaats in de It-Vlaamse reeks nadat zij j laatste wedstrijd tegen Aalst zegevierend afslo- Aalst maakte het de kam- ien bepaald niet gemak- lijk Van Malderen en C° klampten goed aan en met een 5-6 ruststand kon Dendermon- de zich nog aan alles verwach ten. I. D'Haese en C. Wau- ters, flink gesteund door doel- vrouw Pouillart en pivot Cuep- pens, lieten de zege echter niet ontglippen, EVA Sasja 2 E.V. Aalst E.V. Aalst heeft wellicht de laatste klip op de weg naar de felbegeerde titel ontweken. De Aalstenaars wonnen van Sasja 2 en aangezien rechtstreekse konkurrent Hechtel gelijk speelde in Beerse, telt de ploeg van trainer-coach Wellekens op twee wedstrijden voor het einde vier punten voorsprong. pad in de korf te zetten. De Antwerpenaars speelden weer gemotiveerd maar een knap leidend scheidsrechtersduo stelde vlug orde op zaken. Aalst liet zich dan ook niet verrassen en reeds van bij het wedstrijdbegin straalde er van Eendracht een vastberaden heid uit die tekenend is voor de enorme mentale sterkte van M. Bayens en C°. Langs R. Bayens en een weer onstuitba re G. Van Malderen, liep Een dracht tot 2-5 uit na 11' en hoewel Sasja tot 4-5 naderde en het daarna 10' stilviel was het opnieuw Eendracht dat de wedstrijd kon gaan domine ren. Bijzonder sterk in verde diging en verstandig aanval lend werd het 4-9 en met een 5- 10 ruststand stond Eendracht er schitterend voor. Ook in het eerste kwartier van de tweede helft was het al Aalst wat de klok sloeg. Met snelle tegen aanvallen en goed uitgespeelde kansen dreef Eendracht de voorsprong stelselmatig op zo- Handbal. Guy Van Malde- cjat na 45- je wedstrijd be- 19 WAAS DAMESVOETBALVERBOND TEMSE 5 WILLEBROEK 0 Temse haalde de gemakkelijk ste zege van het seizoen aange zien Willebroek forfait gaf en het karnaval verkoos boven voetbal. BURCHT 0 WIJNVELD 5 Een sportieve wedstrijd van beide ploegen. Leider Wijn- veld had met deze overwinning een eerste verbondstitel op zak. De eerste helft wist de thuisploeg tred te houden met Wijnveld. Toch zouden de be zoekers de muur doorbreken net voor de rust toen Rita Schatteman raak trof. Pas na de koffie werd alles nog ge makkelijker voor de bezoe kers, toen Staes de bal in eigen doel deed belanden. Wouters en Schatteman vonden nog elk éénmaal de goede opening. In de slotminuten was het De Wilde die de twee own-goal scoorde voor de thuisploeg. Dit tot grote vreugde van Wijnveld, dat hiermee de champagneflessen kon ont kurken. LUTTERZELE 2 SINT-PAUWELS 4 Wat sommige thuisspeelsters bezielde in deze wedstrijd daar hebben wij het raden naar. Maar in ieder geval zagen we een thuisploeg die er met de bijl inging. Reeds na 5 minuten kwam Sint-Pauwels op voor sprong via een strafschop om gezet dor Samson. Deze voor sprong werd vlug teniet gedaan door Van Nuffel. Maar Sint- Pauwels kwam terug op voor sprong via Samson en De Bock. Na de rust zelfde spel- beeld, maar Lutterzele kwam terug langs Peleman. In de slotminuut legde De Nil dan de eindcijfers vast. De wedstrijd Rupelmonde - Grembergen wordt pas volgen de week gespeeld. Volgende week staan de be kerwedstrijden St. Pauwels - Wijnveld, en Willebroek - Temse op het programma. Einduitslag Kompetitie: 1. Wijnveld 25 p. (kampioen met beter doelgemiddelde), 2. St.-Pauwels 25 p., 3 Temse 20 p., 4. Rupelmonde 11 p. (één wedstrijd min), 5. Willebroek 10 p., 6. Burcht 9 p., 7. Lutter zele 7 p., 8. Grembergen 3 p. J.V.L. H.C. Neerpelt - Avanti nina Lebbeke: 22-12 anti Femina, zonder K. Van mme en zondag ook zonder De Troetsel, beschikt dui- ijk over te weinig werp- ht en gestalte in de tweede om sterke tegenstanders ver k Neerpelt aan te kunnen. Macs verzet wel bergen op haar eentje kan onmogelijk voldoende atse cht in de weegschaal bren- om de Lebbeekse tweede te laten renderen. Met dit Kor^even in het achterhoofd Jitten de overige Lebbeek- F ipeelstcrs er weliswaar het te van te maken maar ook cnp tegenstander voelt vlug aan alle doelgevaar uitsluitend de 6' te vinden is en uiter- eke- d worden de verdedigingen lie zone hermetisch afgcslo- Zo kon Lebbeke en Neer- ij 'g 1 driekwart wedstrijd blij- 111aanklampen maar met een hell k n Bnij 9-7 ruststand konden zij zich onmogelijk nog veel begoo chelingen maken. Toch bleef Avanti Femina ook in de twee de helft nog aanklampen en de twee doelpunten verschil ble ven tot de 45' minuut op het scorebord. Tijdens het laatste kwartier begaf Lebbeke echter totaal. Neerpelt kon via enkele tegenaanvallen de kloof ver groten en Lebbeke speelde toen alles of niets. Met een persoonlijke bewaking op de twee topspeelsters trachtte Lebbeke dan het tij te doen keren maar dit viel falikant uit. Het was integendeel de thuis ploeg die nu vrijer spel kreeg zodat Lebbeke een bijzonder zware nederlaag moest incas seren. Het seizoen 1984-1985 is beslist een tegenvaller gewor den voor Lebbeke tenzij de Beker van België nog soelaas brengt. EVA 1 E.V. Aalst (c) slecht leek. Aalst leidde met 10-19 en eigenlijk verwachtte niemand nog een terugkeer van Sasja. Maamr net als tegen Beerse ging het toen verkeerd bij Aalst. Is het een teveel aan zelfvertrouwen of speelt de stress hen in de eindfase van deze kompetitie parten, SaSja begon in elk geval aan de ach terstand te knagen en met nog 4' te spelen dreigde er nog echt gevaar )18-20). Van Der Borght zorgde dan toch voor 18-21 en nadat het nog 19-21 was geworden, minder dan 2' voor het einde, zorgde R. Bayens voor 19-22. E.V. Aalst: E. Coppens en Mertens, B. Arijs, H. De Cock 2, Van Den Bossche, M. Bayens 1, R. Bayens 4, D. Bayens 5, J. Steeman 1, G. Van Malderen 5, W. Van Der Borght 4. Reserven: Sasja 2 - E.V. Aalst: 23.13 Tegen leider Sasja 2 moest Aalst zich noodgedwongen be- Handbal. Wim Van der perken tot moedige weerstand. Borght van E.V. Aalst (c) Na een vrij gelijkopgaande eerste helft (6-6 na een kwar- Op 20 april ontvangt Aalst dat- tier), leidde Sasja toch met 12- zelfde Hechtel in de sporthal 7 aan de rust In het tweede Ten Rozen en geloof ons, alle wedstrijdgedeelte moest Aalst voorbereidingen om de kam- dan definitief afhaken. E.V. pioenstitel te vieren zullen die Aalst: Coppens en E. Van zaterdag getroffen worden. Malderen, B. Arijs 3, De Het bezoek aan Ajax Lebbeke Troyer 1, Kiekens 1, Verhof- op (Je laatste kompetitiedag wil stadt 2, Corthals 1, Van Herre- men bij Aalst liever niet af- weghe 4, Van Den Bosch 1. wachten. Sasja 2 was nochtans duidelijk van plan Aalst een Damesvoetbal Eerste Nationale KAMILLEKES AALST - BRUSSEL D'71: 0-8 Zonder de gekwetsten Brenda Van den Eeckhoudt, Ingrid Wuyts en Gina Van den Steen, startten de Kamillekes tegen Brussel D'71 met Sylvia Van Damme, Sigrid De Cousemaeker, Hilde De Neve en Iris Hubrecht vóór Marie-Christine Stoppie. En is Hilde De Neve in amper één seizoen als 17-jarige uitgegroeid tot een volwaardige libero, de andere drie meisjes hebben nauwelijks ervaring opgedaan in het eersteklassevoetbal. Toch slaagde de Aalsterse verdediging erin één speelhelft stand te houden tegen ervaren voetbalspeelsters als Pasca- Ie Van den Eeckt, Carine Maus, Chris Leemans e.a. By de rust was de stand 0-2, maar het tweede doelpuntje was er eentje van hoogst eigenaardige makelij en had door doel vrouw Stoppie zeker verhinderd moeten worden. Prachtig eerste doelpunt Acht minuten was de wedstrijd oud, toen Sonja De Schepper een prachtig inzenden met het hoofd overnam en Stoppie een eerste keer het nakijken gaf, 0- 1 met een doelpunt uit het boekje. De Brusselse meisjes leken meteen gerustgesteld in de goede afloop van de klus en beperkten zich tot het rustig domineren van de wedstrijd. Na ruim een kwartier spelen kwam de Aalsterse keeper de alleen doorgebroken Christine Nelis tegemoet, deze schoot op doel en de bail botste op de paal weer het veld in. Christine Nelis haastte zich om het leder te rekupereren en kon scoren terwijl Stoppie rustig op haar stappen terugkeerde... De bezoekende groen-witten bleven drukken, doch de Aal sterse defensie, flink gesteund door een bedrijvige Nicole Verhofstadt en een prima San dra Van der Linden, liet zich voor de rust niet meer ver- Ann Eeckhoudt, door de Brus selse verdediging van geen vin gelost, kon ditmaal geen ge vaar scheppen. Marijke Boel was erg ijverig maar mist be grijpelijkerwijze de doortas tendheid om op te tornen te gen dergelijke doorwinterde voetbalsters als de Brusselse... Op volle toeren... Na de herneming krijgen we hetzelfde spelbeeld als vóór de rust, maar als na tien minuten Stoppie te laat duikelt treft Carine Maus met een strak schot raak: 0-3. Chris Leemans mist nog een reuzekans, maar dan gaat de Brusselse ploeg onder impuls van Pascale Van der Eeckt op volle toeren draaien en de Aal sterse «youngsters» achteraan zien alle kleuren van de regen boog. Tussen de 25' en de 30° minuut wordt de stand opgedreven tot 0-6, via Chris Leemans (2) en Els Janssens, die een afge weerde bal van Hilde De Neve toch nog onder kontrole krijgt en het half dozijn vol maakt Nadine Aelbrecht en Chris Ta- vernier worden nog ingehaald voor Marie-Anne Van den Steen en Marijke Boel, maar nog zijn de hoofdstedelingen niet voldaan. Doelvrouw Stop pie redt weliswaar nog eens uitlopend, maar kan dan niet verhinderen dat «Dames '71» langs Janssens en Leemans de eindcijfers op 0-8 brengen. Scheidsrechter Oplynus had weinig moeite met twee sportieve elftallen. Kamillekes Aalst: Marie-Christine Stoppie; Sylvia Van Damme, Sigrid De Causemaeker, Hilde De Neve en Iris Hubrecht; Marie-Anne Van den Steen, Sandra Van der Linden, Greta Van Hauwermeiren en Nicole Verhofstadt; Marijke Boel en Ann Eeckhoudt. Op de bank: Marleen Van Ysere, Nadine Aelbrecht en Chris Tavernier. (C.T.) JEUGDVOETBAL OAFf MORT. Traditioneel organiseert het jeugdbestuur van voetbalklub White Star Sombeke met de paasdagen een groots jeugd- toernooi voor miniemen en preminiemen. Het preminiementoernooi kreeg de naam «Toernooi A. Puylaert». Albert Puylaert is het oudste bestuurslid van de klub en was destijds mede-oprichter van de jeugdsektie. Hij schenkt voor dit toernooi de herinneringsmedailles voor de spelers en de troffeeên voor de deelnemende klubs. Een speciale trofee voor de beste speler van het toernooi wordt geschonken door de heer William De Koninckx, speler van het eerste elftal van Sombeke en tevens jeugdtrainer. Verder is er nog een trofee voor de topschutter van het toernooi, die trofee wordt geschonken door schatbewaarder Omer Van Cauwenberghe. De deel nemende klubs aan het preminiementoernooi zijn VW Hamme, SC Lokeren, VS Sombeke en SK Grembergen. De schiftingswedstrijden worden gespeeld op paaszater dag terwijl de finale maandag wordt betwist om 15 uur. Het miniementoernooi wordt gepatroneerd door het klub- bestuur. De trofee voor de beste speler van het toernooi wordt hier geschonken door Chris Smet, bestuurslid en jeugdafgevaardigde. De trofee van de topschutter wordt geschonken door klubvoorzitter Bruers. Het programma met als deelnemende klubs SC Lokeren, Sparta Waas munster, WS Sombeke, RS Heesdonk, SK Grembergen en Lokerse SV ziet er als volgt uit: zaterdag vanaf 9u45 schiftingen. Deze schiftingen worden verder gezet op Pasen zelf om 14u30 terwijl de finales op paasmaandag worden betwist om 10 u., 11 u. en de grote finale om 16 u. I.E. EVA Heling Groot-Bogaarden - Squa- dra Femina Lebbeke: 6-13 Na de overwinning in Groot- Bijgaarden lijkt Squadra Leb beke nu definitief op weg naar de titel. Na de onverwachte nederlaag van Kortrijk te Hamme kan alleen Ros Bei aard nog roet in het Lebbeekse eten gooien. Dc ploeg van trai ner J Van Hout heeft echter het lot niet meer in eigen han den. Ros Beiaard telt inder daad één verliespunt meer dan Squadra dat in dc thuiswed- ndbal. Sonja Van Den strijden tegen Hamme en Dcs- *ck van Squadra Femina selgem niet zal falen. Dender- beke (arch.) monde speelt nog één wed strijd tegen Olympia Aalst. In Groot-Bijgaarden kende Squadra niettemin een zwakke start Nadat S. Van den Broeck de score had geopend viel het stil bij de bezoekers en Groot-Bijgaarden slaagde er zelfs in met 2-1 te leiden na 12'. Squadra bleef aanvallend krasselen tot wanneer K. Moo- nen op het terrein verscheen. Eens de Squadra trainster op de post van spelverdeelster had plaatsgenomen, begon het Squadra aanvalswerk geolied te lopen. Na 17' stelde H. Van Cauwenberghe gelijk en in een ruk ging het dan met doelpun ten van Van den Broeck en De Meersman, naar een 2-7 rust stand. Langs Van Cauwen berghe werd het 2-9 maar dan vierde Squadra duidelijk de teugels Van Cauwenberghe werd het 2-9 maar dan vierde Squadra duidelijk de teugels waardoor de thuisploeg op nieuw in dc wedstrijd kon komen. Squadra Femina Lebbeke: L. Hauwelaert, R. De Meersman 4, S. Van den Broeck 5, Moo- nen, A. Van Cauwenberghe 3, Ravijts. M. Bosman, P Luy- paert 1, Steppe, Van Hauwer- VOLLEYBAL Volley-agenda Weekeinde van 6 en 7 april: laatste kompetitiedag van Provinciale en Landelijke reeksen. Fusies en/of naamver- onderingen van klubs: verantwoordelijken hebben tijd vanaf het einde van het kampioenschap tot eind mei. Ural Testa Lokeren De trainer-coach van de damesploeg van Real Testa Lokeren, de Gentenaar Lapairre, heeft van het klubbestuur lijn ontslagbrief in de bus gekregen.. MeUe het stamnummer van volleybalklub Melle zou, zo gaan de geruchten, overgenomen worden door Merelbeke. Hoderna Lebbeke-nieuwtjes Kathleen De Mey heeft als eerste haar vrijheid bij Moderna Lebbeke aangevraagd en ze wil voor de verzoe- oingskommissie verschijnen. De overnemende klub zou wel fns CFP Ternat uit derde landelijke kunnen zijn. Deze ploeg toont veel interesse in deze speelster. Moderna Lebbeke tegen Nationale Beloften B. Op vedsti dinsdag 9 april vindt een vriendschappelijke ontmoeting ;/8 fin plaats tussen Lebbeke en de Nationale Beloften, in het in tot kader van hun trainingschema. De wedstrijd vangt aan om te uur en de toegang is gratis. Landelijke scheidsrechterskommissie: De Lebbekenaar oi praeses van Nilco Lebbeke, Robert De Meyer, is op de ngt L Algemene vergadering van het V. I. V. te Vilvoorde verko- ;r en ten tot voorzitter van de Landelijke scheidsrechterskom- KotH missie. Hij wordt de opvolger van de heer Bruninckx. getil tvlaai hamme - Old Chap .te rw "p' jeugdhuis Old Chap organiseert elke dinsdagavond van eltBc 11 tot 22 uur in sporthal De Wuiten rekreatievolleybal eslist knieder, die zin heeft om eens een keer te volleyballen jllieft l°nder daarom in affrontenhoeven te vallen is van harte *tlkom. K.W .B .-kompetitie Op 14 maart moet Old Chap in het raam van de Faloskom- petitie op verplaatsing naar Schellebelle. Madavoc Hamme: Taartenslag Na de Paasvakantie (11 mei) organiseert Madavoc Hamme een taartenslag. De speelsters en sympathisanten bezoeken de Hamse bevol king en ze noteren de bestellingen, die dan op 11 mei aan huis worden besteld. Supporters, steun de ploeg van het zwakke» geslacht uit Hamme. Madavoc Hamme: Jeugdtrainingen Elke zaterdagochtend 10.30 uur en 12 uur organiseert Madavoc Hamme in de sporthal De Wuiten, jeugdtrainin gen voor 12- en 13-jarigen. Eenieder is welkom. Hoe meer zielen, hoe meer vreugde. Hamme-Netbaltornooi In de nabije toekomst zal er in de Sporthal De Wuiten een netbaltornooi voor de schoolgaande jeugd georganiseerd worden. Dit tornooi, een scholenkompetitie, gaat door op een woensdagnamiddag. Wedstrijden tussen 10- en 11- jarigen en jongeren van 12,13 en 14 jaar oud staan alvast op het programma. Geïnteresseerde scholen kunnen kontakt opnemen met Mare De Baere op telefoonnummer: 0521 47.60.88. Propagandawedstrijd Buggenhout De BuggenhouLse volleybalvereniging organiseert op 13 april 1985 in samenwerking met hetbV.l.V., een jeugdna- middag. Het programma ziet er als volgt uir 14-15.30 u.: Training Buggenhoutse jeugd door een aange stelde trainer. 15.30-17.30 u.: Deco Denderhoutem - Scholieren Zulte 17.30-19 u.: Selektie (Deco Zulte) - Dames Buggenhout PAASTORNOOI VOOR KNAPEN IN BUGGENHOUT Voor de twaalfde keer organi seert Sparta Buggenhout een tornooi voor knapen. Het gaat door tijdens het paasweekein de. Het begint op zaterdag 6 april om 14 u. De deelnemen de ploegen zijn Eendracht Op stal, Eendracht Zele, Sparta Buggenhout, V.W. Hamme, K.A.V.D. en Hoger Op Merchtem. Op zondag 7 april is er een omlijstingswedstrijd voor mi niemen tussen Sporting An- derlecht en Sporting Lokeren. Die wedstrijd begint om 16 u. E.D.M. Vierdekfasser^VW Hamme Voet^al- Burgemeester De Vidts schenkt een schotel aan de afgevaardigde van de Gn heeft nu één puntje achter- Challengers Footballclub* (Iv) stand op leider Eeklo. Hamme had inderdaad thuis niet mo gen verliezen tegen hekkeslui- ter Meulebeke. Toch blijft het samen met Wervik nog steeds een bedreiging voor Eeklo dat echter met 0-2 ging winnen op zevende geklasseerde Grim bergen en dat zegt toch al iets. Ook Wervik 1-4 op Vorst. EDDY STOELEN NAAR KRUIBEKE Eddy Stoelen, volleybalspeler bij Ijsboerke Herentals zou maandag reeds getekend heb ben voor Vitesse Kruibeke, een ploeg die volgend jaar in eerste nationale zal evolueren. Jeugdvoetbal. De preminiemen van KAV Dendermonde (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 39