iezen tussen belastingsverlaging en uitvoeren van prioriteiten Vitamientie in Sint-Gillis schenkt ons een gezond en goedkoop leven troef Zenith Dendermonde VITAMIENTJE De Voorpost - 5.4.1985 - 7 naga Week s,art °P maandag I met «Outland» (van rhtid Hyams) waarin Sean ry .als 21-eeuwse mar- 3 0,1 t korruptie op een mijn- lancet bestrijdt. Dins- mod april staat «Soylcnt kijkfl (van Richard Flei- Staü °P hct programma. In - CW Dendermonde onderzocht «onze gemeente en het gezin» k stellen ons niet tevreden met een belastingsverlaging alleen. Wy willen evenzeer dat stad werk maakt van het uitvoeren van de prioriteiten die we samen hebben bepaald», I was de slotvraag die ACW-voorzitter Jef De Bonte maandagavond in een goed rolkte Trefpunt-zaal voorlegde aan vertegenwoordigers van katholieke organizaties z(jn aangesloten by het ACW. De voorzitter vroeg of de vergadering zich akkoord i verklaren met deze uitspraak en hy besloot dat de stilzwijgendheid mocht worden chouwd als een goedkeuring van deze eis. Een stilte die schrikl in tegenstelling stond Ide levendigheid waarmee de vergadering was verlopen. Zowel de pannelleden als de iwezigen in de zaal hadden duidelyk laten verstaan dat zy werk wilden maken van een toprogramma, waarbij men enkele klemtonen wilde leggen die het gezin ten goede den komen. it Jef De Bonte de deelne- zette dan ook de verschillende tes en de fietsenstallingen aan aan het gesprek - aan de diensten en hun doelstellingen bushaltes. Hier ging schepen kant van de tafel de ver- op een rijtje. Ze wees erop dat Hermans even af toen hij be- üwoordigers van het stede- er over die diensten ook fol- kend maakte dat een fietsen- bestuur (de schepenen Van ders met alle nuttige informa- stalling was geplaatst in Mes- bt en Hermans en tie ter beschikking liggen. Er pelare en in Oudegem aan het {W-voorzitter Buyse) en bestaat ook een dienst voor- en station. Dat laatste werd de andere kant de afge- naschoolse opvang, al is hier tegengesproken door een man digden van enkele katho- het reuzegrote probleem van van de spoorwegen die zei dat organizaties (Simonne het vervoer van de kinderen het bewuste fietsenrek er nooit gewijs namens KAV, naar een centrale plaats. Feli- heeft gestaan, «maar allicht in lie Cambier voor CM, Jef citaties waren er voor het Baasrode» werd neergezet. Belle voor de gepensio- stadsbestuur voor de betoela- Onderzoeken, zo besloot de den, Juul De Landtsheer ging van de kinderoppasdienst schepen die dat ijverig no de KWB en Jef De Bonte van de Bond van Grote en van teerde, tarn van het ACW) - had Jonge Gezinnen, waarna ge- Ook de openbare verlichting gesteld, leidde moderator bakkeleid werd over de gratis kwam ter sprake en daar lie- P°ld Van Damme het de- verdeling van huisvuilzakken. pen de meningen nogal uiteen, in. Ondertussen schreef se- «Daar genieten ongeveer 6.500 iris Piet Buysse zich haast gezinnen van Dendermonde Derde en vierde leeftijd van», aldus schepen Hermans, In zijn gekende gebalde stijl die ook zei dat men geen reke- pakte Jef Van Belle (voorzitter ning heeft gehouden met het KBG Dendermonde) het be- gezinsbeleid in de ge- gezinsinkomen «omdat dat jaardenbeleid aan. Daar moet ate is een thema dat men nogal wat problemen oplevert wat aan veranderd worden, as Rerum Novarum zal bij de kontrole. Maar allicht Hij vroeg een subsidie aan de oijden en bijgevolg is het zal dat volgend jaar wel gebeu- gepensioneerden te willen toe- jelang dat men gaat bepa- ren». Velen waren nochtans de kennen op basis wat deze bon- 10e men naar het stadsbe- mening toegedaan dat het ge- den presteren voor de vierde loe een aantal zaken kan zinsinkomen in vele gevallen leeftijd en hiermee bedoelde drukken. Het gezinsbe- een bepalende rol moet spe- hij de mensen die leven in heeft de laatste jaren in- len. rusthuizen. Nu gebeurt die be ende veranderingen on- Ook de jeugdwerkloosheid toelaging op basis van het aan- lan, in zoverre zelfs dat werd aangepakt en zo werd er tal leden. Schepen Hermans ionele waarden over- gepleit voor een menswaardige zei dat hier verandering in zal J worden gegooid maar opvang van de werklozen. Nog komen, want er zal ook een er geen andere voor in de vragen over de speelpleinen, aktiviteitsverslag worden ge- i stelt. Vandaar dan ook over het onderhoud ervan en vraagd. Maar het is een sug- If, b raag naar de toekomst van het aanleggen in nieuwe woon- gestie die in elk geval kan kw gezin als nest van veilig- wijken. besproken worden in de Raad lies i en geborgenheid. voor de Derde Leeftijd. Me ier I ACW wil van het gezin Verkeersveiligheid vrouw Buyse wees erop dat die doe prioritair programmapunt Jef De Bonte (ACW Dender- aktiviteiten in de rusthuizen itva n en wil daarom het ste- monde) nam dan de verkeers- dan vooral in de namiddag zul- an gezinsbeleid kritisch veiligheid onder de loep en len moeten plaatsvinden, wat geil den. Hij feliciteerde de stelde dat de fietspaden er door iedereen werd beaamd. selijke afdelingen die het maar triest bijliggen. Aan die Zij vroeg zich overigens af Rosi in hun kernen hadden toestand zal niet veel worden waarom er in het Zilverpand lereid om dan uiteen te veranderd, reageerde schepen met name een bond voor ge- d hoe de avond precies Hermans, die wees op de fi- pensioneerden moet zijn, baafer'oPen- nanciële situatie van de stad en naast de zovele al bestaande het feit dat er in de begroting bonden. «Nu hij er is, mag die en gezm geen geld is voorzien voor eni- voor mij ook blijven», aldus de van ^CW-pannel zou de ver- ge aktiviteit ter zake. Wat dan OCMW-voorzitter die er eer- Iet lEnde deelfacetten van het weer niet wil zeggen dat alles lijkheidshalve ook aan toe «lei ibeleid doorlichten en moet blijven zoals het is. Hij voegde dat die bond ook aktief ipcll e vertegenwoordigers van zei ook dat er voor de verbete- js ld zeer konkrete vragen ring van de voetpaden 1 mil- n. Het publick zou dan joen frank staat ingeschreven ^an Belle sneed dan de Ie kans krijgen op vragen en suggereerde eventuele week van de derde leeftijd twoorden in te spelen aan klachten over de fietspaden aan> met een da8 in Appels in nd van eigen ervaringen schriftelijk te willen overma- de sporthal en een bezoek van denkingen te formuleren, ken aan de verkeersdienst. Hij de raad en enkele politici aan touw Hoogewijs (KAV zou het dan hebben over de de rusthuizen. Daarmee is het ermonde-centrum) be- verkeersopvoeding die in ver- bejaardenbeleid rond, aldus in de eerste plaats de schillende seholen wordl geee- lef Va" Belk dk crol> wecs ie van het kind en het ,e„ e„ die men hoopt oik te ^a' dc gepens.oneerdenbon- en wees erop dat er via kunI,cn doordrukken voor de d™ ,elte de2e ""middag ntlsraad een aantal dien- leerlingen van hel sekundair vcde'K", °°k l*'alen. Dm is i|» opgericht, dat na een onderwijs. .Maar dat zal af- bckld Er immers behoeftenonderzoek hanven van her al Han al., nog 51 weken die over blijven. hangen van het al i tr zijn nog leemten. Zo verlengen van het beslaande !°?k.dlc «eken wordl er aan onder meer weer een BTK-projekt Daarop ont- de bejaarden gedacht via aUer- (vraag naar kankeronder- spo„ cr zich een diskussie over le! ""balieven., zo riposteerde Schepen Thcrese Van het aanbrengen van verkeers- schepen Hermans. had dat ondertussen borden bedoeld om spelende Toen een alarmsysteem voor fcrnomcn. maar moest kinderen te beschermen. De alleenwonende bejaarden ter Hen dat er voorlopig van stad overweegt hier om stevige sprake kwam, leken de menin- "ootschalig onderzoek zelfklevers aan te schaffen cn gen uiteenlopend te zijn. Vol- rake is. Kwam dan het die zou men dan het hele jaar gens de enen was daar een agvcrbhjf en de ont- door gebruiken. centrale voor nodig, volgens ederdienst uitgebreid Een andere vraag van de de anderen ging het om een I. Daar schijnen nogal ACW-voorzitter had betrek- kostelijke zaak en nog iemand verstanden over te be- king op de uurregeling van het anders meende dat de nuttig- Itn schepen Van Gucht openbaar vervoer, de bushal- heid ervan niet steeds even Zenith organiseert voor de zevende keer een De laatste jaren ging dit gebeuren steeds gebukt een algemeen thema: «De komische film», «De film», «De Europese film»,..,. Dit jaar werd voor de Science-fiction film. .als 21-eeuwse mar- een mijn- Dins- «Soylent Richard Flei- het programma. In SF-film zien we Heston een rege- ontdekt en daar voor de rege- Woensdag 10 april 94 si gaan genieten van de mende kaskraker uit 1983, «War Games», een film die de gevaren van de cyberne tische samenleving aantoont en hoe computers aan de basis kunnen liggen van de 3de We reldoorlog. Donderdag 11 ap ril staat Steven Speelbergs «Close Encounters of The Third Kind» op de affiche. Een prachtige, intelligente SF-film over het mysterie van de UFO dat leidt tot een eerste contact met buitenaardse wezens. De ze filmcyclus wordt afgesloten op vrijdag 12 april met «2001, A Space Odyssey» van mees- ter-regisseur Stanley Kubrick, waarin het reizen in de ruimte wordt afgezet tegen de ge schiedenis van de mensheid. Deze film is een visueel festijn en 'onderscheidt zich boven dien doordat hij de muziek van Richard Strauss «Alzo Sprach Zarathustra» in de Top Dertig bracht. De voorstellingen beginnen om 20 uur. De toegang is 40 voor de leden en 60 voor de niet-leden. Tevens zijn er abonnementen (voor 3 films naar keuze) te verkrijgen aan 100 fr. op de volgende adressen J.C. Zenith, Otter- straat 56 (tijdens de openings uren) of op telefoonnummer 052/21.50.21 bij Reynaerts Erik. efficiënt was. Mevrouw Cam bier bracht meer klaarheid in de zaak en verwees naar een bestaande KVG-brochure. Ook volgens haar ging het om een zware uitgave en schepen Hermans hakte de knoop door: «we zullen dat laten on derzoeken en wanneer het fi nancieel haalbaar is, zullen we daar op inspelen». Tot slot vroeg Jef Van Belle om de werking van de dienstencentra te stimuleren en dan nog eens terug te keren naar het sys teem van het verdelen van gra tis huisvuilzakken. Men zou er beter aan doen de huisvuilbe lasting te koppelen aan het belastbaar inkomen, zo wierp hij in het midden, maar hij kreeg tegenwind van schepen Hermans die zei dat dit niet kon omdat men alleen een af wijking op het forfaitaire be drag mag toekennen aan al leenstaanden. Gehandicapten Vanuit haar ervaring bij de CM-Grembergen bracht Jean ne Cambier haar kijk op het gehandicaptenbeleid. Zij brak een lans voor meer aandacht voor de thuisgezondheid die wel wat financiële steun kan gebruiken. Dat kan worden besproken tijdens het opstel len van de nieuwe begroting, zei schepen Van Gucht die ook de vraag noteerde om subsidie voor het vrijwilligerswerk. Kwam dan de integratie van de gehandicapten. De toeganke lijkheid van de gebouwen wil nog wel eens tegenvallen, al dus mevrouw Cambier die ook zei dat er wat moet worden gedaan aan de voetpaden, de parkeerplaatsen voor gehandi capten die vaak door validen in beslag zijn genomen. Schepen Hermans maakte daarop bekend dat men de Ros Beiaardzaal van het stadhuis toegankelijk gaat maken voor rolwagenpatiënten. Daar waar in de zijgevel van het stadhuis openbare toiletten zijn aange bracht, komt een toegangsdeur die via een ongeveer tien me ter lange en licht hellende gang zal toegang geven tot de Ros Beiaardzaal. De openbare toi letten worden een eind opge schoven. Voor deze werken heeft men een bedrag van 250.000 fr. voorzien. Premies, tussenkomsten en subsidies KWB-vertegenwoordiger Juul De Landtsheer was blijkbaar niet goed ingelicht, want hij ving tweemaal na elkaar bot met zijn vraag. De eerste had betrekking op het toekennen van geboortepremies die se dert enkele jaren 1.000 fr. be reikt voor elk kind, maar niet gebonden is aan een gezinsin komen. De tweede behandel de het afleveren van dokumen- ten voor werkzoekenden en waarvoor een belasting onder de vorm van een takszegel moet worden betaald. Ook de ze belasting is al een tijd gele den afgeschaft. Maar de maat regelen voor fiskale aanpassin gen voor grote gezinnen die zullen besproken worden tij dens een speciale vergadering op 12 april en wat de belasting op de leegstaande woningen aangaat met de bedoeling de spekulatie tegen te gaan, leken er bijkomende problemen te zijn voor panden die op het gelijkvloers worden gebruikt als winkel en de verdiepingen leeg staan. Een renovatiepre mie is dan weer een ander paar mouwen. Men zoekt naar her waarderingsgebieden, wijken met oude woningen die men dan binnen dat herwaarde ringsgebied kan hernieuwen en waarvoor men dan een premie zal kunnen krijgen. Maar die is Dendermonde. De gemeenteschool van Appels is de voorbije dagen ontruimd. Banken en borden werden overgebracht naar de pas aangekochte rijksschool. De oude school zal een andere bestemming krijgen: een lokaal voor de biblioteek en een lokaal voor de stempelkontrole. (v) dan bestemd voor de eigenaar van de woning, aldus schepen Van Gucht. Een heet hangij zer was de vraag om de subsi dies voor de socio-kulturele verenigingen af te schaffen en materiële tussenkomsten te voorzien. Het ACW moet zich daar eens grondig over bera den, zo zei schepen Hermans. Tewerkstelling Een laatste item was de te werkstelling en dat punt werd opnieuw behandeld door Jef De Bonte. Hij kwam terug op de opvangmogelijkheden die er zouden moeten zijn (en ook bestaan) wanneer een werk zoekende zich moet melden bij de RVA of naar werk gaat kijken. Misschien moet er ook een BTK-projekt komen voor de opvang van bejaarden. Hij vroeg ook naar de resultaten van recente akties van werklo zen. Schepen Hermans daar over: de stempelkontroles ge beuren nu zoveel mogelijk in de vroegere gemeentehuizen en waar dat niet kan zoals in Appels in een leegstaand ge bouw van de gemeenteschool. Men heeft een opdeling ge maakt volgens het geslacht en veel klachten komen er nu niet meer binnen. Tenslotte nog de vraag naar de projekten van tewerkstelling in de stad. Het OCMW beschikt over een schoonmaak- en karweien- dienst. Daarnaast is er bij de stad een DAC-leefmilieupro- jekt, een projekt thuisopvang van kinderen, een DAC-pro- jekt voor het onderhoud van de parken, een voor het onder houd van de wegen, een voor het museum en het stads archief en een voor het Den- dermonds Dokumentatiecen- trum. Er zijn ook BTK-projekten: jeugddienst, verkeersveilig heid, begeleiding werklozen (in aanvraag) en begeleiding leefmilieuwerking (in aan vraag). Wat de tewerkstelling betreft binnen die projekten mag men geen vriendjespolitiek hante ren, vindt het ACW, maar moet de deskundigheid prime ren. Bovendien moeten meer dere mensen in de DAC-situa- tie terechtkomen en mag men niet steeds dezelfden aanspre ken. Nu de stad uit de rode cijfers geraakt, moet men ook in overweging nemen het vast kader aan te vullen. Vorige week opende «Vitamientje» op de SinFGillislaan 181 in Dendermonde een volledig nieuwe zaak, waarbij de nadruk vooral gelegd wordt op de verschillende assortimenten verse produkten. Zoals de naam reeds doet ver moeden wordt er hier grondig voor onze gezondheid gezorgd. Elke dag worden ver se vleeswaren, groenten, kazen en fruit aangevoerd en dat wordt uiteraard het belangrijkste ele ment in deze nieuwe zaak. Belangrijk is ook dat er een speciale afde ling voorzien is voor restauratie, waar de restaurateurs verse waren kunnen aanko pen tegen groothan- delsprijzen. In een zeer gezellig interieur worden al deze produkten zeer overzichtelijk uitge stald in originele toonbanken. Een belangrijke afde ling beenhouwerij, die geregeld rekla- me-aanbiedingen zal maken, zorgt voor een vrijwel onbeperk te keuze weidevers vlees. Niet alleen is er runds- en varkens vlees, ook paarden- vlees staat er op het menu. Dat Paarden- vlees is immers zeer gezond en beslist hormonenvrij. Kaas is er ook. Zowel Franse, Hollandse als Belgische en dat natuurlijk in tientallen verschillende keuze mogelijkheden. Mooi gepresenteerd, ideaal bewaard en zeker dagvers. Nieuw is het assorti ment panklare ge rechten en produk ten. Voor mensen die bijvoorbeeld tijdens de middaguren wei nig tijd hebben, kop pels die samen uit Durgemeesier uooi en voltallig schepencollege opening de groot en kleinhandel Vitamientje se soep, koude scho werken gaan, voor wie geen zin heeft om te koken of zelfs wie zijn trein heeft gemist zijn er alle dagen ver- tels, balletjes in toma tensaus, tong in ma- deirasaus, spaghetti- saus, verse zalm, soepgroenten, rode kolen, worteltjes, ge schilde aardappelen, verse kroketten en zelfs gebakken kippen. Even verder staan de bloemen en planten. was aanwezig bij de Een afdeling wiens uitzicht wisselt met het seizoen. In de aankoop van verse produkten heeft de familie al vijf tig jaar ondervinding, een rijkdom die over gaat van vader op dochter en kleinkin deren, een waarborg van de kwaliteit. Groenten en fruit In prachtige standen Sint-Gillislaan 181 9330 Dendermonde, tel. 052/21.16.34 VERS VLEES, GROENTEN, FRUIT, KAAS PANKLARE GERECHTEN EN PRO DUKTEN BLOEMEN EN SCHOOLGERIEF. Vers, keus en wat een knalprijs. Alle dagen frisse bloemen. Generaal Beringer, kommandant van de Norad, luistert skeptisch naar in War Games.

De Voorpost | 1985 | | pagina 7