op I 10 - 12.4.1985 - De Voorpost Jeugdspeler bij Sint-Amands, 3 jaar bij F.C. Boom, 4 jaar Sint-Niklaas, je vijfde seizoen bij Waregem. Wat was de mooiste periode? D.V.I «Ik heb altijd en overal van voetbal geno ten. Aan mijn periode in Sint-Amands heb ik noch tans uitzonderlijk veel plezier beleefd. En het feit dat deze mensen mij de kans gegeven hebben om hoger op te geraken heb ik altijd zeer gewaardeerd. Uefa- jimior, beloftenintemationaal, topscorer bij S.K. Sint-Niklaas, de bekerfinale met Waregem op de HeizeiAllemaal fantastische belevenissen». U bent nu 28 jaar geworden in december- '84. Geen spijt van dat U zo laat naar een eersteklasseploeg gekomen bent? Bent U met uw mogelijkheden niet te lang in tweede klasse blijven hangen? D.V.I «Tja, ergens wel. De poort naar eerste klasse is voor mij pas op 24-jarige leeftijd openge gaan. Op die ouderdom zijn vele spelers reeds vaste stek en een gevestigde waarde van hun basisteam in de ereklasse. Als je als jonge speler onmiddellijk in een eersteklasseploeg kan aantreden dan heb je altijd een betere begeleiding en kan je je vroeger aanpassen aan het topniveau. Een essentieel ele ment in een voetballerscarrière». Ongetwijfeld heeft U heel wat trai ners gehad. Welke was de beste voor U° D.V.I «Inderdaad, ik heb al veel oefenmeesters gehad. Maar de beste opnoemen is moeilijk. Ik heb nooit met iemand last gehad en zal dat waarschijn lijk ook nooit hebben. Ik blijf altijd koel en berede neerd en sta altijd open voor alle nieuwe initiatieven die een trainer mij opdraagt. Maar Urbain Haesaert komt volgens mij toch op de eerste plaats. Niet dat ik hem speciaal een pluimpje wil opsteken omdat hij de huidige dirigent is van de S.V.-spelers. Het grote geheim van Waregem is het feit dat ze één blok vormen. Dat kon slechts gerealiseerd worden door werk en tijd en vooral door een goed leidsman: Haesaert». Waregem beleeft een periode van hoogconjunctuur. Vorig jaar was de Essevee zeven de met 35 punten en speelde Niederbacher, de spits met het verfijnde torinstinkt, nog bij Waregem. Nu hebben ze er al 34 en er moeten nog elf matchen komen. Zelfs de reserven en de jeugd doen het heel goed. De Uefa-juniors staan in hun kompetitie op de derde plaats. Waregem is in feite een topploeg aan het worden. Vroeger moest er veelal tegen de degra datie gevochten worden. Vanwaar die ommekeer in- D.V.: «Dat hebben we in de eerste plaats te danken aan Urbain Haesaert. The right man on the i right place Waarschijnlijk kan Waregem in de komende jaren een blijvende hoofdrol spelen in het Belgische voetbal. De taak overnemen van bijvoor beeld Standard Luik, dat een terugval kent wegens de gekende problemen. De ene zijn dood is de andere zijn brood, nietwaar De hoge stand van de Westvla- i min gen is daarbij niet van één of andere speler afhankelijk, maar is veeleer te danken aan een opmerkelijke kollektieve ingesteldheid Het grote verschil met vroeger ligt in het feit dat wij zeker van onszelf geworden zijn, dat we meer zelfvertrouwen hebben. Dat vertrouwen heeft Haesaert ons ge- j schonken. Waregem is zijn complexen helemaal kwijt Die mentaliteitsverandering is er niet zomaar gekomen.'Daar is erg hard voor gewerkt» De Essevee heeft nog een heel zwaar programma Slechts vier thuismatchen en zeven I keer op verplaatsing. Allemaal tegen ploegen die vechten voor een Uefacupplaats of tegen de degrada- tie. Speelt Waregem Europees volgens U? een match tegen Sporting Anderlecht. Komt er een revanche voor die 8-2 in Brussel? D.V.I «Elke match moet gespeeld worden en heeft zijn eigen karakter Iedereen wint trouwens graag van Ancierlecht. Ze hebben momenteel een imago van onoverwinnelijkheid en wie dat kan doorbreken wordt zelf een heldenploeg. Natuurlijk zouden we de twee puntjes thuis willen houden. De weg naar een Uefacupplaats is nog lang en hard en menig puntenverlies zou al die dromen kunnen stukslaan. Maar je mag het niet bekijken als een revanche» Andorlocht heeft altijd één van de beste verdedigingen gehad met een internationale bezetting aan afweerspelers Toch heeft Danny Veyt in de heenmatch toch weer de twee Waregem-goals gescoord. Supergemotiveerd tegen de Brusselaars D.V.I «Hopelijk! Het zal geen eenvoudige klus worden, maar het is te doen. Als we er dit jaar naast zouden pakken dan zou het wel een grote ontgoo- I cheling zijn. We staan nu zes en zeven punten voor op Beveren en Gent. Ploegen die we toch achter ons moeten kunnen houden om een Uefaticket te verove ren. Op die zeven uitmatchen mag je je trouwens niet blind staren. De dag van vandaag is het dikwijls gemakkelijker spelen op verplaatsing. Rustig blij ven en met snelle counters de geboden ruimte be- Xnutten. Het meest efficiënte wapen van S.V. Waregem. Bij één van die thuismatchen is er Danny met zijn oogappel... enkele jaren geleden. Ondanks het feit dat hij de top bereikt heeft, Is hij steeds de eenvoudige volksjongen gebleven. D.V.I «Wie maakt er niet graag een goaltje tegen Sporting? In mijn vijf seizoenen bij Waregem heb ik reeds achtmaal tegen hen gescoord. Doelpunten maken dat is iets wat je in je hebt of niet. Een voetbalspeler mag niet worden getakseerd op het aantal doelpunten dat hij maakt, maar op het feit of hij van een halve kans een hele kan maken Gemoti veerd ben ik trouwens tegen elke ploeg, maar tegen Anderlecht probeer je altijd iets meer» Danny Veyt, de turbo van Waregem en beste afstandsschut- ler van het land. Daarbij komt de vraag opduiken waarom hij niet tot de groep van 25 behoorde die Guy Thys had samengesteld ter voorbereiding van de match België Griekenland. Kan men immers nog langer naast de Sint- Amandsenaar kijken? Hij onderscheidt zich door zijn vinnigheid, zijn meesterschap over de bal en vooral door de vernuftige passes die hij bij herhaling in de ruimte jaagt. Hij heeft dezelfde vechtersmentaliteit die voor René Vandereyc- ken de weg naar de A-ploeg openwierp en hij is toch wel een betere voetballer. Waregem heeft een middenvelder lopen die iedere klub uil de hoogste klasse de Westvlamingen mag benijden. Moet Veyt nog meer bewijzen Mijnheer Thijs? Het ls eigenlijk geen nieuws meer dat Danny heel wat in zijn mars heeft. Hij is mentaal en fysiek sterk Hij kombineert finesse aan kracht. De Platini van Waregem. Na zijn recente goede prestaties met zijn klub verdiende hij toch een kans om in hoog gezelschap te laten zien wat hij waard is. Of is het dan toch waar dat een speler van een kleine klub veel meer moet kunnen dan iemand van een topploeg, om lot de kern van de Rode Duivels door te dringen? Mocht het zich voordoen dat een buitenlandse ploeg interesse voor U betoont, zou u de kans grijpen om te vertrekken nu Waregem juist zo goed draait en een hoofdrol speelt m de Belgische kompetitie en met de grote mogelijkheid dat ze volgend jaar Europees spelen? D.V.I «Ik heb het in Waregem zeer naar mijn zin En een Europees avontuur met S.V. zou ik dolgraag willen beleven. Mijn kontrakt loopt trouwens nog tot volgend jaar Maar mocht de gelegenheid zich voordoen en de voorwaarden zijn interessant dan Danny Veyt: topvoetbal mensenmaat ^Vfspraak op zondag 24 maart In de kantine van derde provinciale Sint-Amands. Op het terrein behaallu' de plaatselijke S.K. een verdiende maar moeizame 4-2 overwinning tegen Stade Wlllebroek. Maar daa kwamen we in feite niet voor. Okabee trok er specifiek op uit om een sterspeler uit onze eigen streek l ng interviewen. Onder kijkers en trouwe supporters bevindt zich immers een man die het heel ver geschop heeft in deze voetbalwereld. Hij is trouwens een produkt uit de eigen jeugd waar S.K. terecht Her kan 01 zijn. Nlel alleen op zijn staat van voelbalverdienste. Maar ook als mens. Een echte gentleman. Haa "uc netjes gekapt, héél modieus gekleed en vlot in zijn menselijke relaties. :h< Danny Veyt, topvoelballer bij S.V. Waregem. Men mag zelfs het woord 'vedette' op de tong proeven. Een» status die uiteraard gefundeerd blijft op een reeks prestaties die nationaal naar waarde worden geschat 'rb 0e bijval die Veyt bij het publiek oogst stoelt daarbij In niet geringe mate op zijn verschijning. Overal stai jjj men er van Ie kijken dat deze pocketvoetballer een dergelijke kracht ontwikkelt en tegelijkertijd not technisch ingenieuze hoogstandjes aan zijn voetbalspel toevoegt. Bovendien legt hij bij momenten ze'i ontwapenende naïviteit aan de dag, dat men niet anders kan dan gecharmeerd zijn. Danny zeil zou ha 'p' liever soms wat bedaarder zien, die belangstelling rond zijn persoontje. Niet mensenschuw maar ooi geen vedettenallures Integendeel. Hij houdt van zijn supporters in Waregem en zijn geboortedorp Sint Amands. Bij één ol andere sportmanifestatie is hij trouwens altijd paraat om de inrichters met zlli o aanwezigheid te vergasten. Joviaal en sympathiek In de omgang. Een jongen uit een plattelandsgemeeo" te die er door keihard werken In geslaagd is een stervoetballer te worden en de absolute top bereik heen. Danny is de grote bezieler van Waregem, de Westvlaamse revelatie van bet seizoen. Maar naast het velH» wordt bij als mens evenzeer geprezen. Vraag bel maar aan zijn ploegmaats en vooral aan buitenlanders In het elftal. Vorig jaar Blchard Niederbacher en nu de Ier Liam Buckley, die in hem ee( trouwe en korrekte begeleider zien. Hun beste vriend en toeverlaat. Zells met Niederbacher, nu bij Parllt Saint-Germain de onfortuinlijke goalgetter, heen hij nog regelmatig kontakt. Veyt staal reedt Ingeschreven op de gastenlijst van het huwelijksfeest bij Liam Buckley In Dublin deze zomer. Dan trekt h( met ploegmaat Alain Van Baekel en de vrouwtjes naar Ierland om er het huwelijk van Ham bij Ie wonen Volgens de traditie mogen de aanwezigen aldaar een volksliedje uit de eigen streek op tafel zingen. Ei Danny is niet van plan om zich onbetuigd te latenl Ludo Coeck achterna. Hoor je hem daar al dj 'Brabangonne' vertolken? sluit ik een buitenlandse carrière niet uit. Ik ben nog maar 28 jaar en hoeveel spelers dromen er niet van om in het buitenland hun voetbalwaarde te verzil veren» Wat denkt Uw echtgenote In grid daarover? D.V.I «Wat dat betreft staat ze volledig achter mij. We hebben mekaar altijd goed begrepen en dat is alleszins nodig als je een profvoetballer als echtge noot hebt. Daarbij, aanpassingsproblemen kent ze nauwelijks want ze is een heel zelfstandige vrouw». Voetbal speelt een voorname rol in Uw leven. Heeft u nog bezigheden of hobby's naast het voetbal? D.V.I «Muziek is mijn stokpaardje. Popmuziek natuurlijk, maar ook in het klassieke genre vindt mijn gading. En ik kan ook wel stellen dat mijn beroep een hobby is. Voetbal heeft trouwens mijn hele leven Komt U graag terug naar Uw ge boortedorp Sint-Amands? D.V.I «Alleszins. Ik ben Sint-Amandsenaar en heb hier veel vrienden. Daarom kom ik dikwijls terug om eens goeiedag te zeggen». U bent nog jong en kan nog lang aan de top meedraaien. Maar als Uw voetballoop baan afgesloten is, wat komt er dan? Zijn er al plannen of vooruitzichten, blijft U aktief in de voetbalmiddens? Opteert U niet voor een trainers! ploma? D.V.I «Ik heb me al dikwijls afgevraagd trainer te worden, maar ik besef dat deze job ni voor mij weggelegd is Als het mogelijk zou zijn, ai ik eventueel een zaak overnemen Iets dat mome teel goed draait. Ik denk dat ik het na mijn voetb carrière in deze richting ga zoeken. Maar dat Q zaken voor later Eerst moeten we er nu voor zorg dat Waregem aan het Europabekertomooi kan da nemen» Eei 3rgi du Een foto uit de archieven. We schrijven anno 1970. De kadetten van S.K. Sint-Amands zijn kampioen gewordt I Herken je Danny Veyt? De kleine schavuit, zittend tweede van links Is Noël Peersman (S. V. Bornem), de derdeI rechts Is Staf Plessens (V.V.H. Llppelo). Ook de doelman Is geen onbekende: Eddy Van Buggenhout, jarenlt doelwachter geweest In het fanlonelftal van V.V.H. Llppelo.

De Voorpost | 1985 | | pagina 10