IC SNUFFEL GREMBERGEN MET RUIME JEUGDWERKING MODERNA LEBBEKE NEEMT EERVOL AFSCHEID VAN EERSTE PROVINCIALE EL-BLAUW MAAKT REKLAME 10R KOMENDE FREETHIELTOPPERS ANDRE, DE DUIVEL-DOET-AL VAN KAVD De Voorpost De Voorpost - 12.4.1985 - 25 ■RVOETBAL VOLLEYBAL ren-Luik: 2-0. Op hoekschop kwam doelman Drouguel klemvast tussen, (dw) Het. gaat goed met het Grem- gaan Het grote probleem is bergse damesvolley. Het pas namelijk wie dat allemaal gaat naar derde provinciale gepro- betalen. Handelaars en sympa- moveerde Snuffel toonde zich thisanten werden reeds aange sproken - hetzij om een stel en »ok voor de verdere uit- inderdaad de beste belegging truitjes te schenken, hetzij om gr°ei van volleybalklub Snuf- die een klub ooit doen kan. op een of andere manier de f®'- Investeren in de jeugd is jeugd te steunen en ouders en EVA sympathisanten werden bij eengeroepen om problemen van begeleiding, vervoer enz. te helpen oplossen. Voorzitter Tarcy Verstraeten en zijn medewerkers hopen de Grembergse jeugd volgend sei zoen speelgelegenheid te kun nen geven, voor de gezonde ontspanning van de jeugd zelf jgj&v Volleybal. Deze foto van Moderna Lebbeke mag nu naar de archieven. Dit team kon het wel waarmaken in tweede provinciale, maar in eerste liep het niet zo vlot, al boekten de meisjes wel enkele mooie resultaten. Een vijftal speelsters willen nu de klub verlaten waarvoor ze eens geopteerd hebben, (arch.) helemaal geen meeloper in de hogere reeks. Integendeel, tot voor een paar weken was de i-Luik: 2-0. Eddy Jaspers kan koppen, maar de bal gaat nipt naast, (dw) Ploe8 van Tarcy Verstraeten een heuse titelkandidaat! Maar nog veel positiever voor de Grembergse volleybalklub is het feit dat men niet gaat teren op suksessen van korte duur. Inderdaad, het Snuffel- bestuur is er zich van bewust dat zonder een goede jeugd werking een klub niet kan uit groeien Enkele mensen na men dan ook het initiatief te starten met jeugdopleiding en zonder overdrijven kan gesteld worden dat de interesse van de Grembergse jeugd de ver wachtingen overtrof. Pas in januari van dit jaar gestart met de trainingen in de Gemeentelijke Jongensschool, telt het trainersduo G. De Rid- der-H. Van Aerschot, nu reeds een 50-tal jonge meisjes die met veel inzet de volleybal- sport willen aanleren. De scho lieren (70-71) trainen elke vrij dag van 19 uur tot 20u30 onder leiding van H. Van Aerschot en de zaterdagvoormiddag van 10 u. tot 12 u. is het de beurt aan de junioren (°67-68-69). Op hetzelfde ogenblik zorgt Griet De Ridder voor de oplei ding van de kadetten ("72-73). n-Luik: 2-0. Gorez slalomt tussen zes Luikenaars naar het doel van Drouguet. (dw) uiteraard wil men volgend sei zoen met verschillende leef- Het is niet zozeer het verlies van zondag tegen buur Zele dat Modema Lebbeke de genadeslag heeft gegeven. Enkele ongelukkige wedstrijden liggen eerder aan de basis van de val uit eerste provinciale. Toch mag gerust gezegd worden dat de formatie van voorzitter Hor Borms heelwat meer in haar mars heeft dan we mogen veronderstellen van een ploeg die zakt. Het beste bewijs daarvan is de thuiszege tegen kandidaat- kampioen Kieldrecht, dat uitgerekend door deze neder laag de titel verspeelde. De zege van de Lebbeekse meisjes kwam er door mooi kollektief spel en een totale inzet. Ze hebben toen bewezen dat ze het kunnen en dat op een manier die de toeschouwers kon bekoren. Daarom is het dubbel spijtig dat Moderna Lebbeke terugvalt naar tweede. Spijtig voor de speelsters, maar ook voor de bestuursmensen die zich toch voortdurend mzetten voor de klub. Deze degradatie zou niet zo erg zijn, mochten de spelers zich in blok achter de Modernavlag scharen. Sommigen wllen echter ergens anders hun tenten gaan opslaan. Voor die meisjes wordt het een zware opdracht. Zij zullen allicht in een vreemde ploeg terechtkomen, waar zeer veel van hen zal verwacht worden. Voor Modema wordt het dus moeilijker om de terugkeer te forceren. Met de inzet van diegenen die blijven zou het nochtans mogelijk zijn, indien ze erin blijven geloven. Voorzitter Borms hoopt dit alleszins. (andré) Volleybal. Onder leiding van Griet De Ridder en Hans Van Aerschot wordt er duchtig getraind door de Snuffeljeugd. Op de tijdsgroepen in kompetitie joto je trajners met een gedeelte van de jeugdspelers, (v) Maandagavond huldigt het B.O.C.-arrondissement Dendermonde enkele mensen die zich al gedurende vele jaren verdienstelijk hebben gemaakt in verschillende sporttakken en die niet steeds op het voorplan treden. Eén van die stille werkers is André Roosenboom, de man die de terreinen, gebouwen en uitrusting van KAVD onder zijn hoede neemt. Samen met echtgenote Monique Goossens is hij er bestendig bezig na zijn zware dagtaak. Niet alleen beschikt KAVD over een van de beste terreinen van de streek, ook de gebouwen mogen gezien worden en Monique waakt erover dat de maillotsvan de spelers vijfmaal per week een wasbeurt krijgen. Op de foto zien we André's jongste uitvinding: een toestel om het terrein te rollen, gefabriceerd uit een oude wagen en een zware rol. Een goedkope oplossing en nu rijdt André op zijn gemak het grote terrein rond, terwijl hij luistert naar zijn geliefkoosd muziekje. Een radio is immers de enige luxe in die wagen. Een tip voor andere klubs misschien die problemen hebben om hun veld te rollen. André Roosenboom is nog een fervent turner, waar hij niet alleen met de senioren meeturnt, maar uiteraard ook tot de werkploeg behoort. Een druk bezet man dus en daarom vindt het B.O.I.C. dat hij mag gelauwerd worden met de «Orde van de haring». Volgende week meer daarover en ook over de andere laureaten. (v) VOETBAL 1* Nationale EREN - LUIK 2-0 |ner Rik Pauwels had spektakel beloofd en SK Beveren heeft zich aan die belofte ook iden. In het bekertreffen met seizoenrevelatie Club Luik liet de Wase specialist in »rt wedstryden dinsdagavond weinig twijfels omtrent zyn verdere bekerbedoelin- 1 De VVaaslanders speelden een onweerstaanbaar voetbal en al na een half uur spel het voor iedereen duidelijk dat dit Beveren begin juni op de Heizei de finale zal tn. Luik nochtans, het moet gezegd, kwam zich nie! ingraven op Freethiel en de ruim 9 toeschouwers kregen eindelijk waar voor hun geld. Voor Beveren komt de goede d trouwens net op tyd want de komende toppers tegen Gent (zaterdag om 20 uur) en Anderlecht (woensdag om 20 uur) moeten het seizoen ook financieel wat rekkelijker maken. teren dus echt goed en al echter zelfzeker en niemand geveer gelijke tred houden met i minuten spel zat het maakte zich druk om de tegen- Beveren maar toen was er toch uwe voetbalgezelschap slagen in de aanvangsfazen gerechtigheid toen Hans Chris- liekerrozen. Lambrichts Luik wist niet goed hoe het tiaens een aktie Albert-Theu- afgeweerde hoek- op de Wase geestdrift moest nis in een tweede doelpunt p droog voorbij doelman reageren en vooral het Waalse omzette. Beveren was nog niet guet. In feite had Beve- middenveld raakte nooit op tevreden en ging op zoek naar fl vroeger op voorsprong peil. Gelukkig bleef doelman een derde doelpunt. Luik was n komen maar Erwin Drouguet sterk spelen. Hij duidelijk aangeslagen en t had tweemaal onkans stopte een omhaal van Chris- Drouguet stond bijna alleen Christiaens werd in het tiaens en redde een kopbal van voor een biezonder zware Bchopgebied onderuit ge- Theunis. Tot bij het halfuur laak. Hij zweefde een knal van Beveren voelde zich bleef Luik in de cijfertaal on- Jaspers weg en wierp zich even voor de rust in de voeten van Erwin Albert. Het bleef 2-0 en daarmee was Beveren maar mager beloond door de voet balgoden van Freethiel. Beveren ging na de rust ver der met het spel volledig naar zich toe te trekken maar na een uur spel begonnen de ko mende kompetitieopdrachten in het achterhoofd van de Waaslanders te spelen. Beve ren liet zijn tegenstander wat losser en Luik kwam meer in de wedstrijd. De Wilde kwam nu ook even in het spel voor maar veel gevaar moest hij niet keren. Integendeel. Het was weer voor het doel van Drou guet dat het meest te beleven viel. Tien minuten voor tijd ge beurde het onvoorspelbare bij na. Luik verscheen met Lipka helemaal alleen voor De Wilde maar de Zeienaar redde knap. Dit feit zette geel-blauw op nieuw aan tot betere voetba- lakties en opnieuw leek het derde doelpunt in de maak. De Luikse verdediging bleef ech ter overeind en van scheids rechter Gemay kreeg Beveren ook helemaal geen medewer king. Net voor affluiten was er in het Luikse strafschopgebied een duidelijk handspel. De man die het moest zien rea geerde niet. Met de 2-0 uit gangspositie en vooral met het geleverde spel voor ogen lijkt het nu al vast te staan dat SK Beveren naar een vierde be kerfinale toeloopt. Beveren zit weer in topvorm en AA Gent maar ook Anderlecht kunnen bij de volgende Freethielge- beurtenissen daarvan het slachtoffer worden... De meest optimistische Wase voetbal supporters spreken nu al van de Beker en van het vice-kam- pioenschap. Een mooi vooruit zicht dus.

De Voorpost | 1985 | | pagina 17