c Id BAL IN DE MODDER KOST PUNTJE SPORTKRINGSPROKKELS STERK BEVEREN KAN VROEGE FLATER NIET MEER GOEDMAKEN VOOR EENDRACHT AALST IS DE ZWARTE PERIODE VOORBIJ LEO CANJELS: "OPDRACHTEN STIPT OPGEVOLGD" ZET EENDRACHT AALST OPMARS VERDER? «i vooraan spelen. Preud'homme kan zijn kopstoot echter pakken, (dw) Dat was dan eigenlijk een meer dan gevleide weergave voor de Rouches die tegen het als zwak aangeschreven S.K. Sint-Niklaas nauwelijks uit de verf kwamen en helemaal niet hun getaande populariteit kon den heropvijzelen. Sportkring kwam overigens in gewijzigde slagorde ten opzichte van de midweekmatch tegen Ander- lecht op het terrein. Danny Vandenhende werd in een ver dedigende rol uitgespeeld, zo dat Luk Bevers het samen met Come lissen in de voorhoede moest zien te rooien. En bo vendien ging de thuisploeg met een aanvallend concept van start want met een bijzonder gestoffeerd middenveld met slechts drie echte verdedigers zou men wat graag de zonever dediging van Standard ont mantelen. In dat opzet slaagden de spe lers van Leon Noliet ook zon der veel gevaar te zaaien in de beginminuten. Toch sprong het goeie werk van Peter Van Wambeke weer in het oog en was het ook de Zeienaar die rond het kwartier een vrij schop naast kanjerde. Verder ging een zwakke Dusbaba zijn kans met een schot rakelings naast en probeerde Truyens een optimistische omhaal ver naast. De druk van Sportkring bleef aanhouden en dat werd ook omgezet in een doelpunt dat terecht voor buitenspel werd afgekeurd. Het laatste kwartier van de eerste helft kwam Standard dan toch eventjes uit zijn schelp maar Wintacq kreeg een gele kaart na zware fout op Van Wambeke. Daardoor werd de bal ook net voor de grote rechthoek gelegd en voor specialist bij uitstek Mark Le- roy was dat ook de uitgelezen kans om de bal voor doel weg te doen draaien en daar stond Carl Comelissen klaar om met een rake kopbal de Luikse doelman voor schut te zetten. Op een geschikter moment kon dit doelpunt slechter val len en dat zag Standardtrainer Pavic ook wel in. Hij wisselde tijdens de rust namelijk Etien- Te beginnen bij de bezoekende trainer Michel Pavic die maar weinig informatie gaf Hij zei enkel dat hij S.K Sint- Niklaas nauwelijks kende en dat het moeilijk voetballen was tegen de zoneverdediging van de thuisploeg. Verder was de inbreng van Hrubesch natuurlijk beslissend en vond hij het resultaat gerechtvaardigd. In de Sintniklase kleedkamers heerste er voor de zoveelste keer een bedrukte stemming. Danny Vandenhen de kon nog steeds niet begrijpen hoe het mogelijk was dat zijn zekere derde treffer in de modder bleef steken. Aan trainer Noliet was overigens ook geen goeie gesprekspartner gevonden. Hij verwees natuurlijk ook naar de brute pech waarmee zijn elftal weer al eens te kampen had. «We hebben op dit moment zestien punten maar voor al die puntjes hebben we moeten strijden. Nooit is er ons een zomaar met enig geluk in de schoot gevallen. Ook vandaag beheersen we de ganse konfrontatie en gaan dan in de slotminuten door twee blunders nog een belangrijk puntje te grabbel gooien. Vooral voor het moreel van de spelers is dat een zoveelste deuk, maar toch moeten we ons aan het betere voetbal van de jongste thuismatchen kunnen optrekken Toch wordt het hoog tijd voor de geel-blauwen die nu voor twee moeilijke verplaatsingen staan naar Lokeren en Gent. Onder de voorwaarde dat daar minstens twee op vier wordt gehaald bestaat er nog een reële kans op behoud. De kloof met voorganger Beerschot is immers nog steeds twee punten, maar Beerschot heeft nog twee gewonnen wedstrij den meer. Het wordt dus bijna mission impossible' voor de meest pechvolle ploeg uit de huidige kompetitie. M.N. ne Delangre voor Horst Hru besch, en dit om de onmachti ge aanval wat te versterken. De thuisploeg ging van haar kant met dezelfde offensieve bedoelingen de tweede helft in met een center van de hard werkende Nijs wat te ver ging. Even voor het uur veerden de nauwelijks 2500 toeschouwers echter ten tweeden male op: Comelissen gelukte dan een prima lange voorzet na een samenspel met Van Wambeke. Gino Nijs liep goed door bij deze voorzet, zette gepast een Luikenaar opzij en had dan ook nog de kalmte om doel man Preud'homme ijskoud uit te schakelen (58*" minuut: 2- 0). Opgetogenheid alom na tuurlijk en in die euforie schoof Bevers m vliegende vaart ook naast na center van Comelissen. Het antwoord aan de overzijde was een po ging van Van der Smissen ver naast. Luk Bevers volharde echter en zaaide opnieuw pa niek in de gastdefensie. Volg de dan de omstreden spelfase waarbij Vandenhende door het slijk van een zekere win ninggoal werd gehouden. Dan ny kreeg even later ook geel voor een overtreding maar dat was nog niks met wat Michel Wintacq berlikte. Lacroix stootte in de 76u<: minuut ge zwind door maar de Luikenaar ging met al zijn geweld aan de trui van de Sportkringspeler hangen. Een logisch tweede gele dus rode kaart Met nog een goeie tien minu ten te gaan zag de situatie er dus erf florissant uit voor geel- blauw: tegen tien tegenstan ders een 2-0 voorsprong be schermen moest toch een haal bare kaart zijn. Maar toch liep het mis omdat de meeste Waaslanders fysiek te kort kwamen en er een zee aan ruimte viel met de beide tegendoelpunten tot gevolg. Om een en ander nog te voor komen werd Deproot inge bracht in de plaats van de leeg- gespeelde Van Wambeke. Claude werd overigens in de 88*" minuut op diskutabele wij ze ten val gebracht in het straf schopgebied door doelman Preud'homme maar de voor de rest onberispelijk leidende Hans zag hierin geen aanlei ding om penalty toe te kennen. M.N. St.-Nildaas-Standard: 2-2. Doelman Van Reeth kan gepast inlercepteren. (dw) 2° Nationale Voetbal. Gerard Bontinck, de Sint-Niklase sportraadvoorzit ter, was ook op de wedstrijd Sint-Niklaas-Standard, maar dan met zijn voet in het gips. (dw) Mede door het feit dat Harelbeke in Mechelen zwaar werd verslagen en Hasselt door Aalst ongenadig met 4-0 werd geklopt is het verschil tussen beide kandidaten voor de afdaling al uitgegroeid tot vyf eenheden, zodat kan gesteld worden dat Eendracht weer vryer kan ademen en de zwarte periode achter de rug is. De aanwerving van Leo Canjels is daaraan niet vreemd. Met zijn komst kwam er meer discipline in de ploeg, kregen bepaalde pottenkijkers geen enkele kans om zich te moeien met de samenstelling van het team en werd er ge traind op een andere basis. Kortom, de zaken werden pro fessioneler aangepakt, al dient gezegd dat Canjels in de "per soon van Gilbert De Groote een ideale adjunkt heeft. Voor de wedstrijd tegen Hasselt moest Canjels voor zien in de vervanging van De Winne, gekwetst aan de knie op training. Ook plaatste hij Comelis en Van den Bcrgh op de bank omwille van het feit dat ze nog niet helemaal fit waren na een griepaanval. Droessaert verscheen dus half op de linkerflank en die knapte het werk zeer behoor lijk op. De eerste helft reikte nochtans nauwelijks boven de middelmaat. In beide kampen zaten de spitsen stevig vast in de greep van de verdedigers en licht te danken aan het feit dat toen bij een 0-0 stand werd Luk Limpens op het midden- gedraaid zag het er niet naar veld sneller akteerde dan voor uit dat nog afgetekende 4-0 heen en De Moor, verlost van WATERSCHEI - BEVEREN 1-0 Zaterdagavond zorgde een beresterk Waterschei ervoor dat de sterke reeks waaraan SK Beveren na de winterstop bouwde werd onderbroken. Vrij snel kwamen de Limbur gers op voorsprong en al bleef Beveren nadien, vooral in een verbluffende tweede helft, sterk kombineren, Water schei bleef verdiend op voorsprong. Beveren, ongeslagen na de winterstop en in zijn laatste wedstrijden bijzonder goed op dreef, was vol vertrouwen naar Waterschei gereisd. "Normaal zouden we hier met één puntje tevreden zijn maar zoals het nu loopt zitten de twee punten erin". Doelman De Wilde, zelf na nieuwjaar ongeslagen, moest negentig minuten later zelf te kenen voor het verlies van de Wase landskampioen. Bij zijn eerste tussenkomst ging de meest beloftevolle doelman van het land zwaar in de fout en Schlierer kon te gemakke lijk de thuisploeg op voor sprong brengen. Beveren ant woordde met tegenstoten van Jaspers en Stalmans op rechts en de Pool Kusto op links. Doelman Pudelko bleef over eind. In de tweede helft gingen de Limburgers moeilijker kombi neren en toen was de afwezig heid van Eddy Voordeckers duidelijk merkbaar. Beveren kreeg met Stalmans, Schön- berger en Theunis steeds kracht op het middenvel! J het voetbalspektakel voortdurend bekoren, leek het erop dat Beveren nog gelijk kon komen Pudelko hield niet op woi ren uit zijn mouwen te scl den. De overwinning terschei was dan ook vo het werk van Klaus Pude die een krachtig, fris en zd ker Beveren de eerste nt laag van 1985 toediende. Waterschei betekent de meteen het einde van di gradatieperikelen, voor ren betekent het verlies nieuwe onzekerheid 01 het beoogde Uefa-ticket (i De Aalsterse oefenmeester Leo Canjels had na de afgete kende 4-0 overwinning tegen Hasselt een brede glimlach toen hij de pers op het klassiek onderonsje ontving. "Vandaag werd het bewijs geleverd dat, indien iedere speler zijn opdracht perfekt uitvoert, de mannen die over een vrije rol beschikken zich steeds gevaarlijk kunnen aanstellen. Dat kan natuurlijk alleen maar geschieden als het nodige zelfvertrouwen aanwezig is. Deze kwaliteit is teruggekeerd in het Eendrachttcam en dan kan dat team steeds maar sterker uitgroeien. We moesten deze belang rijke sleutelwedstrijd winnen en na de zware nederlaag van Harelbeke op RC Mechelen kunnen we thans weer vrijer ademen». Op een vraag of hij nu het periodekam pioenschap viseert, antwoordde Canjels: "Daarover is er slechts uitsluitsel over een drietal weken. Dus maar afwachten hoe de situatie er dan uitziet". (abl) cijfers op het scorebord zou den verschijnen. enkele koppige nierstenen nu plots de grote vorm heeft te Aalst zou echter tijdens de pakken. Door zijn intense be- tweede periode bewijzen dat drijvigheid in de spits van de het de jongste weken aan zelf- aanval ontstonden om de ha- vertrouwen heeft gewonnen en verklap grote gaten in de Has- uitgegroeid is tot een ploeg seltse defensie waarin zijn me- waarmce iedere tegenstander demaats dan verrassend kon- moet rekening houden. Dat den opduiken. Die Limburgse Hasselt uiteindelijk in de ver- verdediging verloor hierdoor nieling werd gespeeld is wel- de pedalen, ging op losse schroeven draaien en kon ten slotte de plaatselijke counters niet tijdig meer opvangen. We hebben bovendien kun nen vaststellen dat Hasselt mo menteel een beetje uitgeblust is en op het zware veld fysisch duidelijk tekort schoot tegen over een Aalstcrs team dat nog steeds fris van de lever voet balt en wellicht tijdens de tweede ronde over een tikkel tje meer geluk beschikt dan tijdens de heenronde. (abl) 26 - 12.4.1985 - De Voorpost ihe Zaterdagavond wordt Eendracht Aalst gekonfrontea met Winterslag. De algemene vraag die thans won gesteld: "Kan Eendracht Aalst zijn opmars tegen d i poulains van Ned Bulatovic verder zetten?". Tc Aalst i men hierover eerder optimistisch ingesteld "Het zelfvertrouwen is in het team de jongste welu enorm gestegen", zegt ons persverantwoordelijke Rogt Van de Wacter. "Oefenmeester Leo Canjels is er wondd wel in geslaagd een ploeg, die in zak en as zat, te late herrijzen en op een ander rendement te doen spelen. Vt - hebben de gunstige wind in de zeilen en van die situati moeten we profiteren om door te gaan". Positief is het feit dat Patrick De Moor plots uit zij krammen is geschoten. Deze spits, overgekomen fll l'? Eeklo, waar hij als topschutter stond aangcschrevfl rP kende een moeilijke integratie in de Ecndrachtploeg. H is niet alleen zeer gevoelig voor kritiek - het kritisd Aalsterse publiek spaarde inderdaad zijn banbliksems ni 'f~ - maar had bovendien een hele tijd af te rekenen m gezondheidsperikclen. In ieder geval kan hij 'zich voord rest van de kompetitie tot een nuttig element ontpoppd Ook over de jonge Moerman werden gunstige bcrichti opgevangen. Hij heeft de training hervat en wil het rita herwinnen in het Aalsterse juniorstornooi dat zopas vi start is gegaan. Ook Roland De Winne wordt voor zondag gerekup K, reerd zodat Canjels over een grotere armslag bcsch# voor het samenstellen van de formatie die hij in slagor S* wil brengen tegen Winterslag. Toch nog een vermelden dat Bulatovic voor zaterda| Sf avond a.s. niet zal kunnen rekenen op Hutka en Piert l Denier, beiden gcclgeschorst. De Vieze Mannen lijkt K dus wel fel gehandicapt, al kan men van de vervangers voorbaat nooit weten wat die allemaal in petto hebben. A. Butf L re sJ E. Aalst-Hasselt: 4-0. Luk Limpens wordt in deze foutief gestuit door zijn bewaker, (per) S.K. SINT-NIKLAAS - STANDARD 2-2 VOETBAL 1' Nationale Het is natuurlijk onmogelijk om heel de wedstrijd van zondag op één fase vast te pinnen maar feit is dat dit moment van doorslaggevende aard is geweest voor de afwikkeling van deze zo belangrijke party voor de Klaaskens. Met nog amper een kwartiertje te gaan en een stand van 2-0 raakte rechter flankverdediger Danny Vandenhende immers door maar daar waar zijn lobbal wel keeper Preud'homme verraste viel de bal net dood voor de doellijn in een slijkplek. Een inderhaast toegesnelde Standardback kon ontzetten en Sportkring dat duidelijk op zijn adem trapte ging moeilijke slotminuten tegemoet. In minder dan vier minuten, tussen de 79*" en 83'" werd de lokale defensie tot tweemaal toe gerold en steeds was «invaller» Hrubesch de grote bewerker. Eerst legde Hamburgse Horst met welwillende medewerking van een passief toekijkende Van Reeth ploegmak- ker Snelders de aansluitingstreffer op de voet en vervolgens rondde de Luikse nummer dertien een prachtige voorzet van de ongehinderd oprukkende Luyckx af met een harde kopslag. St.-Niklaas-Standard: 2-2. Danny Vandenhende, opgesteld als rechterback, kwam ook E. Aalst-SC Hasselt: 4-0. De Moor kan de verlengde kopbal van Guy Droessaert niet benutten, (oer) St.-Niklaas-Standard: 2-2. Zo skoorde Standard het eerste doelpunt, (dw) E. Aalst-SC Hasselt: 4-0. Geert Van Roy, de Aalsterse captain, speelde weer een sterke match, (per)

De Voorpost | 1985 | | pagina 18