S 1 STERKE TWEEDE HELFT BELANGRIJKE ZEGE VOOR DE GASTEN FC WIEZE RUKT OP MAGER POTJE VOETBAL CHRIS VAN DER MEERSCH OPNIEUW BIJ SK BERLARE THUISPLOEG SCOORT DRIE KEER APPELS ZET STAP NAAR HET BEHOUD LATE GELIJKMAKER MOENS IN SLOTFASE SPANNENDE BURENSTRIJD VOOR RÜST BEPAALD MACHTIGE LEIDERS 30 - 12.4.1985 - De Voorpost VOETBAL ~C (^Provinciale KIELDRECHT - OPSTAL 3-1 RED STAR HAASDONK - HERLEVING SINT-PAUWELS: 1-2 Na afloop van deze party was Red Startrainer Samson duidelijk een verslagen man: zijn huidige ploeg had het inderdaad niet kunnen halen tegen zijn vroegere poulains en dat was voor het prestige van Norbert natuurlijk een fikse deuk. Langs de andere kant moet wel verteld worden dat rood-geel voor de zoveelste keer verzwakt aan deze wedstrijd moest beginnen. Middenvelders Mark Verhelst en Fons Bosmans waren onbeschikbaar en ook voorstop per Karei De Beul kon niet aantreden. Daardoor moest men noodgedwongen beroep doen op enkele junioren, o.a. Rudy Cathoir en Stijn Van Opstal, terwijl Jan Van Lemmens in de verdediging werd opgeno men en Van Boxlaer in het middenveld werd uitgespeeld. Herleving Sint-Pauwels trad daarentegen in zijn op dit mo ment geijkte opstelling aan en greep reeds in de aanvangsmi- nuten de tegenstander naar de keel. In de tweede minuut raakte Mark Pringels goed door maar keeper Buytaert was al onmiddellijk paraat met een goeie save. Nadat Haas donk even schuchter tegen- brak met een ongevaarlijke kombinatie tussen Van Leuve- haeghe en Vander Jeught, ont bond alweer Pringels zijn dui vels en woog Steven De Jon- ghe ook sterk op de lokale defensie. Dirk Van Boxlaer zag van zijn kant alle kleuren van de regenboog in zijn duels met een blijkbaar herboren Pringels en kreeg in de 20ste minuut een terecht gele kaart. Voor die fout kreeg Herleving overigens een vrijschop maar het schot van Motyka werd prachtig gepareerd door Buy taert. Aan het halfuur werd Pringels ook geel getrakteerd na fout op Van Boxlaer en moest Benny Daemen meer maals in de verdediging bij springen om zijn ploeg voor een doelpunt te behoeden. Toch versierde de thuisploeg op slag van rust nog de beste skoremogelijkheid wanneer Schelfhout alleen op gastdoel afstevende. Rudy Weemaes had er echter een gele kaart voor over om de ruststand op dubbel blank te handhaven. Vermelden we nog dat Kris Stevelinck zich als rots in de Haasdonkse branding opwierp en samen met Benny Daemen de geslagen gaten wist in te dijken. Na de pauze bleef geel zwart het meest agressief en kwam al in de 46ste minuut aan de oververdiende ope ningstreffer. Pringels gelukte alweer een goeie beweging en een voorzet uit boekje welke door Steven De Jonghe prach tig werd verlengd. Red Star was zowaar aangeslagen door het sterke spel van de gasten en naarmate het veld slechter werd door de aanhoudende re gen raakte de thuisploeg nog in grotere problemen. Gelukkig hield het verdedigende kom- partiment het zonder verdere kleerscheuren uit maar moest zich toch aan de 65ste minuut een tweede keer gewonnen ge ven. Sint-Pauwels raakte be hendig door over links, er volgde een prima voorzet en de mee opgekomen Germain De Block kon met een gestrekt schot puik afronden. Met deze naar omstandighe den ruime winstmarge wou Herleving graag de tegenstan der zien komen omdat de ploeg wel goed genoeg beseft dat de broodnodige puntjes binnen bereik waren. De man nen van trainer Willy Daneel gingen dan ook de verdedigen de toer op en Haasdonk moest nu eens tonen hoe aanvallend men wel kon uitpakken. Buiten de aansluitingstreffer in de 70ste minuut na goeie één twee tussen Van der Jeught en Schelfhout, bakte de thuis ploeg er echter niet veel meer van en zo kwam er een matig slot aan deze vooral voor de bezoekers geslaagde derby. Door dit resultaat kan beide tegenstanders praktisch gezien niet veel meer gebeuren terwijl er rekenkundig nog heel wat minder aantrekkelijke moge lijkheden zijn. Haasdonk gaat echter naar Bazel om daar de definitieve puntjes te pakken en Sint-Pauwels moet het nu maar in eigen huis klaren tegen achtereenvolgens Appels en Oudegem. (mn) Kieldrecht is weg van de voorlaatste plaats in de rang schikking. In een konfrontatie, met die plaats als weinig benij denswaardige inzet, nam men vlot de maat van Opstal, dat nu de vijftiende plaats in neemt. Een gouden zaak dus voor Kieldrecht met het oog op het behoud. De vierpuntenwedstrijd kende een gelijkopgaande start. Opstal kon, gebruik ma kend van het windvoordeel, wel de meeste initiatieven naar zich toe trekken, maar Kiel drecht bleef overeind. Net op het halfuur echter glipte De Maeseneer dan toch door de mazen van het net: 0-1. Voor de pauze wijzigde niets meer aan de stand. Na de herneming kreeg Kieldrecht echter de wind in de rug. En daar profiteerde de thuisploeg ten volle van om de wedstrijd een totaal ander uit zicht te geven. Doelpunten in de vijftigste, zestigste en vijfenzeventigste minuut, telkens van een van de broers De Witte, zetten Kiel drecht plots op een 3-1 voor sprong. Orde op zaken dus, en in de rest van de wedstrijd bleef Kieldrecht het gebeuren netjes onder kontrole houden. Tegen de wind in was Opstal trouwens niet meer bij machte om zich nog gevaarlijk aan te stellen. Kieldrecht won ver diend, vooral op basis van een sterke tweede helft. (D.v.v.) WIEZE - BAASRODE 4-1 FC Wieze is niet alleen genaderd tot op twee punten van leider Kruibeke. Het heeft ook de ambities van Baasrode een lelijke deuk gegeven, door het een zware nederlaag toe te dienen. "Hoewel het een verdiende overwinning werd, zyn de cyfers toch overdreven", oordeelt oefenmeester Jean Van Isterbeck. EDE - BURST 1-1 Burst en Ede hebben elkaar in het wit van de ogen moeten kijken. Wie de rangschikking op de voet volgt in derde provinciale weet meteen dat het hier ging om een degrada tieduel. Beide ploegen konden zich alvast niet veroorloven om te verliezen. Op een zeer goed bespeelbaar veld maar onder barslechte weersomstandigheden hebben beide ploegen er zeer weinig van terecht gebracht. "De zeer slechte staat van het veld had zijn invloed op de wedstrijd en het resultaat. Een paar doelpunten kwamen tot stand doordat de bal in de modder bleef hangen en on verwachts kon worden onder schept. Mare De Wolf en Noël Symoen zijn tijdens de eerste helft tot scoren gekomen. Na de hervatting werden we ge- konfronteerd met een offensief Baasrode dat jacht maakte op de gelijkmaker Tegen het spelbeeld in kon Ronny De Wolf een derde treffer tegen de netten jagen. Metéén werd de bezoekers de adem afgesne den. Ronny De Wolf zette nog een strafschop om die door de Baasroodse keeper kon wor den gestopt. Mare De Wolf, Ronny's broer, is later nog een vierde keer tot scoren geko men. Met twee punten achter stand op de leider blijft nog alles mogelijk. Het komt erop aan om zóndag in het derby tegen SK Oudegem aan de winnende hand te blijven. Zo te zien blijft de spanning erin tot de laatste speeldag". Trainer Walter Bauwens van FC Baasrode heeft eveneens zijn mening over de wedstrijd. "Je kan het misschien een verdiende zege van Wieze noe men, maar de cijfers zijn ruim schoots overtrokken, de eerste helft was de i ploeg beter. Na de rust nal wij het initiatief. Over d< ding ben ik niet tevri r0 Toen doelman Matthijs v Wieze buiten het zestienm gebied Baro gewoon ond liep, kreeg hij een gele k 5 Normaal had dat de uitslu a tot gevolg gehad. In de tw d> helft werd hijeveneens b 11 de grote rechthoek, op h|n spel betrapt. Daarvoor hij zelfs geen opmerkinj wil nog onderstrepen da gehandicapt aan de matdVi gonnen zijn. Wij moeste E[ diensten missen van D'Haen, Arthur Gerlo en 31 heyden. Wij staan thans t t punten achter de leide j, twee achter op Wieze, m< ub verschil dat we een wed jn minder hebben gespeeld jg zondag spelen we aan hu 0n gen Kieldrecht. Die twee ejj ten zijn voor ons. pjt (e. M hai MEERBEKE - BERLARE 1-1 Bij SK Berlare is men er zich van bewust dat er tot het einde zal moeten geknokt worden, wil men het behoud in derde provinciale kunnen verzeke ren. In Meerbeke werd een kostbaar punt behaald. Men had het vooraf als een streef doel gesteld. Oefenmeester Rudolf Van Kerschaver is er tevreden mee. "Tijdens de eerste helft, die een gelijkopgaand verloop kende, zijn we op voorsprong gekomen. Dat doelpunt kwam tot stand uit een penalty nadat een lokale speler een overtre ding had begaan op Koen Sa- cré. Jacques Van Kerckhove heeft de elfmetertrap met suk- ses omgezet. Dat de thuisploeg na de hervatting op die achter stand zou reageren, lag in de lijn van de verwachtingen. We hebben toen een meer defen sieve houding aangneomen en gepoogd de voorsprong te vrij waren. Daarin zijn we slechts gedeeltelijk gelukt. De thuis ploeg heeft de gelijkmaker tot stand gebracht. Daar was dui delijk buitenspel mee ge moeid. Ik meen wel dat ze de puntendeling heeft verdiend. Tijdens de tweede helft was het duidelijk de betere ploeg. Voor ons is dat ene puntje alvast van goudwaarde", SK Berlare krijgt nu zondag Pollare op bezoek. Indien Ru dy Buyle en zijn maats eige naar van twee punten kunnen worden, wordt alvast een grote stap gezet in de richting van het behoud. De derde provin- cialer kan opnieuw beroep doen op Chris Van der Meersch. Deze aanvaller was vorige week onbeschikbaar. Hij zal de plaats innemen van Luc Maes die aan een "gele" schorsing toe is. Of Van der Meersch daarna nog in het eer ste elftal van SK Berlare zal blijven hangt af van het pro vinciaal komitee. Vandaag verschijnt hij samen met Ivan Permentier voor de groene ta fel. Voor Berlare zou het een forse handicap betekenen In de eerste helft zagen wij veel middenveldspel van beide ploegen. Er waren dus zeer weinig lichtpunten. Enkel Pa trick Goossens (Burst) en Ver- hofstadt (Ede) brachten met enkele geslaagde dribbels wat animo in de partij. Met zijn 4- 4-2-opstelling wist Ede geen doorgang te bewerkstelligen naar het doel van Volkaert toe. Frans De Schutter (ter vervanging van de gekwetste Frans De Bruyne) leverde eveneens prachtig verdedi gingswerk. Burst speelde goed op balbezit maar kon geen ech te kansen bewerkstelligen. De beste kans uit de eerste helft was echter voor de bezoekers. Een zwak weggewerkte bal van de Ede-doelman kwam in de voeten van Van Geyt te recht. Vanop korte afstand be sloot hij echter op de paal. In de tweede helft steeg de spelkwaliteit nauwelijks. Ede trachtte wel gebruik te maken van het windvoordeel en ken de al vlug sukses. In de 48ste minuut verkeek doelman Vol kaert zich op een inzetten van De Grootte en Drognez had maar voor het inleggen. Ede kon Burst nu onder lichte druk plaatsen maar doelman Vol kaert voorkwam een tweede treffer. Rond het uur viel de Ede-motor stil en Burst kwam beter in de partij. Zo kopte Marcel Elaut gevaarlijk op doel en wist de jeugdige De Coensel de Edeportier te gra zen te nemen een kwartier voor affluiten. Zo kende deze wedstrijd een normale uitslag al hadden beide ploegen de Wieze-Baasrode: 4-1. Geerinck van Baasrode wordt omsingeld door drie Wieze- twee puntjes best kunnen ge- /vli bruiken. Toch verdienden geen van beide teams de over winning na een spektakelloze wedstrijd. (g.d.t.) '.-verdedig KALLO - EXCELSIOR 2-1 Voetbal. Koen Sacré van FC Berlare. (v) moesten deze spelers verschil lende weken worden ge schorst. Voor de wedstrijd te gen Pollare ziet de opstelling van de ploeg er als volgt uit: Kurt De Roeck, Rudy Buyle, Jacques Van Kerckhove, Ivan Van Kerschaver, Frankie De Vrieze, Dirk Van Bever, Ivan Permentier, Luc Van Der Meersch, Chris Van Der Meersch, Erwin Verbeke en Koen Sacré. (e.d.m.) De waardeverhoudingen in derde provinciale E zijn mo menteel vrij onduidelijk. Ex celsior, dat vorige week leider Kruibeke nog in bedwang hield, verloor nu met 2-1 cij fers bij Kallo, toch zelf ook niet meer dan een goede mid denmoter. Top, staart, het lijkt erop dat alles hier erg dicht bij elkaar ligt. Bovendien had Excelsior dan nog een own-goal van De Schepper nodig om een doel punt te lukken bij Kallo. Dat gebeurde rond het kwartier, de bezoekers kwamen er door op voorsprong. Ondanks de abo minabele staat van het speel veld, bleef de wedstrijd verder best aardig te bekijken. Na de rust, toen Kallo de APPELS - LUTTERZELE 3-0 Sparta Appels is tegen Lut- terzele de eigenaar van twee belangrijke punten geworden. De Spartanen voerden tijdens de eerste helft de forcing en kwamen op het halfuur tot sco ren via een kopbaldoelpunt van Geert Christiaens. Een paar minuten later stond er bijna een tweede lokaal doei- -punt op de scoreplank toen Becqué uithaalde, maar de bal tegen het doelhout te pletter stortte. De 1-0 voorsprong aan de rust was voor de thuisploeg geenszins overdreven. Na de hervatting maakte Lutterzele enige tijd jacht op de gelijkma ker Ruim een kwartier werd Sparta tot een terugtocht ver plicht. Toen daarna Becqué via een vrije trap een tweede Appels doelpunt lukte, brak de bezoekende veer. Weer was het Appels dat het initiatief nam, gevaarlijk uithaalde en via Becqué in de laatste minu ten een derde doelpunt lukte. "Een verdiende zege", zeg de lokaalhouder Jules Van Hoorde na afloop. "Uitgezon derd het vierde kwartier, waar in Lutterzele poogde op gelij ke-hoogte te komen, was het Sparta dat het initiatief in han den had. Hoewel we twee be langrijke punten hebben ge wonnen, zijn we nog niet zeker van het behoud in derde pro vinciale. Er zal in de komende wedstrijden nog een aardig stukje moeten geknokt wor den. Geen enkele opdracht mogen we lichtzinnig tegemoet zien. Degraderen naar vierde mag in geen geval gebeuren". Voor Lutterzele ziet de si tuatie er minder rooskleurig Appels-Lutterzele: 3-0. Geert Christiaens van Appels skoorde met het hoofd. (arch.) uit. Misschien zijn we al te pessimistisch ingesteld, maar we zien niet goed in hoe de ploeg van klubleider Paul Roels haar vel zal redden. (E.D.M.) EDE - BURST 1-1 VC Ede is bijna zo goed als veroordeeld in derde provin ciale reeks D. Tegen Burst, dat ook nog steeds in de bedreigde zone blijft hangen, kwamen de discipelen van trainer Johnny Verhotstadt met verder dan een gelijkspel. Voor de rust viel er in deze partij trouwens heel weinig te beleven. Slechts sporadisch doelgevaar waarbij de beide goalies zich nooit echt hoefden in te spannen om grootse reddingen te vol brengen. Na de pauze zorgde Droog- nez ervoor dat de hoop in de Ede-harten even ging oplaai en. Hij scoorde immers de openingstreffer. Dat was voor Burst het sein om ten aanval te gaan en het deed het niet on verdienstelijk. Het liep meer maals dicht bij de gelijkmaker doch de nodige dosis geluk ontbrak. Toen iedereen reeds in een lokale zege geloofde kwamen de bezoekers alsnog langszijTien minuten voor af fluiten slaagden zij erin om een voor hen kostbare puntende ling uit de brand te slepen. Door het verlies van Gijzegem en het gelijkspel van Herder- sem kan Burst immers nog de redding verwezenlijken. (r.g.) SK OVERMERE - NIEUWERKERKEN 3-3 BAMBRUGGE - MERE 3-2 en» de bal gaat over. (vh) wind meekreeg, toonde de thuisploeg zich dan ook dc be tere, of toch de gevaarlijkste ploeg. Iets voor het uur kon Verdoodt, die ook vorige week op Bazel al blijk had gegeven van een uitstekende konditie, zijn ploeg opnieuw op gelijke hoogte brengen. In de slotminuten kwam de thuisploeg zelfs nog aan het verdiende winnende doelpunt. Het was Maes die tien minuten voor het einde de kroon op het werk plaatste. Het foutje van De Schepper, die zijn doelman Van Hal kompleet had verrast bij het begin van de wedstrijd was meteen helemaal vergeten wieze-Baasrode: 4-1. Ook deze Baasrodenaar waagt zijn kans op doel. (vh) en vergeven. De Schepper speelde overigens weer een voortreffelijke partij. (D.V.V.) Wieze Baasrode: 4-1. Geerinck kopt op doel HERDERSEM - POLLARE 1-1 Met twee doelpunten van Moens heeft Nieuwerkerken in de slotfase van de partij op het veld van SK Overmere toch nog een gelijkspel weten te bemachtigen. Het begon trou wens vrij slecht voor de man schappen van trainer Lucien Pletinckx, want in de tiende minuut keken ze reeds tegen een achterstand aan. Willy Baeyens opende met een strak schot immers de score. Deson danks waren de bezoekers niet ontmoedigd en zij trokken eveneens alle aanvallende re gisters open. Niet zonder re sultaat want amper vijf minu ten na het eerste doelpunt mocht er al een tweede geno teerd worden. Maar het viel voor Nieuwerkerken dan wel langs de goeie kant. Het was Steenhaudt die voor de gelijk maker zorgde. Nog voor de rust zouden de plaatselijken echter er in sla gen om Nieuwerkerken op nieuw in de achtervolging te drukken. Halfweg die eerste vijfenveertig minuten was het Baeyens die de Eendrachtpor- tier voor de tweede maal het nakijken gaf. Dat was meteen ook de ruststand (2-1). Na de herneming leek het erop alsof het lot van Nieuwer kerken bezegeld was want in de 65' was het De Bock die voor 3-1 cijfers zorgde. De gasten namen nu heel wat risi- ko's maar toen Moens in de 70' de kloof enigszins kon dichten, kreeg men nieuwe hoop. In een alles of niets offensief gooide men alle beschikbare mankracht naar voren en het was pas in de 85' dat men daar de vruchten mocht van pluk ken. Moens vond toch nog een gaatje in het Overmccrse de- fensiepantscr en hoe klein het ook was, het bleek wel vol doende voor een doelpunt. Daarmee kwam er eigenlijk een billijk resultaat op het bord daar beide teams toch voor een gedurfde spelwijze geopteerd hadden. (r.g.) Dat de wedstrijden tussen Bambrugge en Mere steeds op het scherp van de snede wor den beslecht, dat weet nu stil aan iedere voetballiefhebber Voor deze nieuwe uitgave werd er alvast aan dat koncept niet veel gewijzigd. De wed strijd kende weer de vertrouw de ingrediënten. Beide ploe gen gaven elkaar geen duim breed toe en dit wordt zeer duidelijk wanneer wij het sco reverloop van de partij bekij ken. Na twee minuten klom de thuisploeg reeds op voor sprong langs Vagenende. Bambrugge kon zich moeilijk een betere start gedroomd hebben. Mere bleef alvast niet bij de pakken zitten en kwam terug rond het halfuur. Toen scoorde Van Calenbcrghe dc gelijkmaker. Bij een 1-1 stand gingen beide ploegen even uit blazen na een geanimeerde eerste helft. De tweede helft was alvast even genietbaar. Niet dat er nu gevoetbald werd op een zeer hoog niveau maar toch bleef de partij open en aantrekke lijk. Gabriels schoot Bambrug ge opnieuw op voorsprong maar de lokale vreugde duurde slechts een minuut. Kort daar op maakte Sterck er 2-2 van. Nu leek de partij in een beslissende plooi te zijn geval len. Dit derbytreffen leek ook een derby-uitslag te krijgen. Doch twee minuten voor af fluiten kantelde de partij in het voordeel van Bambrugge. Een vrijschop van Van Gijseghem draaide knap binnen en be zorgde Bambrugge een over winning na een interessante partij voetbal tegen de buren van Mere. (g.d.t.) Het nog steeds in de geva renzone verkerende Herder- sein heeft geen afstand kunnen nemen van Pollare. Het eind resultaat van hun onderlinge konfrontatie stond trouwens na vijfenveertig minuten reeds op het bord. Tijdens dc eerste spelperiode toonden de gast heren zich nochtans de betere Het was dan ook logisch dat zij de score wisten te openen langs Hendrickx die een straf schop feilloos wist te benutten. Na die treffer kwamen de be zoekers iets meer in dc wed strijd voor en ze stelden zich ook herhaalde malen gevaar lijk aan. In eerste instantie kon dc lokale doelman Cooreman hen echter van een doelpunt afhouden. In de 35ste minuut moest hij zich gewonnen f ordt toen Malfroid raak trof *'c was meteen ook de rustsuffen Na de pauze verwatei- spclbeeld letterlijk en 6f lijk. Door de slechte sta* het terrein was coml bijna onmogelijk gewordt dat ook het reële doelp us<-'r tot het minimum bq Mal bleef. Het globale weds d beeld in acht genomen "i^c deze puntendeling dan ooi juiste weergave. SCHELLEBELLE - GIJZEGEM 4-0 Gijzegem heeft niets kunnen inbrengen tegen een machtig acterende leidcrsploeg On danks het feit dat dc discipelen van trainer Frans Roelandt tij dens dc eerste vijfenveertig minuten flink van zich afbeten, waren het toch de eastheren die via Van dc Cautcr op voor sprong klommen. Deze kleine voorsprong bleef tot het rust- signaal op het bord staan. Na de herneming tapten dc plaat selijken dan uit een ander, lees aanvallender vaatje. Eerst was het Verhulst die de score ver- bc opnii der wist uit te diepen K eme Vcrhcuyen voor 3-0 c m zorgde. Gijzegem probe nog wel om terug te I ijs doch het was boter a» :ns galg. Schellchelle toonde jjjZ{ in die ogenblikken werk K de gepaste promevend» gj j dat werd nog meer in de f, gezet toen Dannijs vo« vierde keer raak trof.

De Voorpost | 1985 | | pagina 22