WEER DE :g niet TE GAUW 'T is weer DE FRANS BEKER VAN'T WAASLAND OOK VOOR NIET-WAASLANDERS! Waas kaartkampioenschap bij BGJG DERDE REKREATIEF TAFELTENNISTORNOOI IN LOKEREN BESTE BELGISCHE TAFEL SNNISSER ALLER TIJDEN KOMT 100T OPEN TENNIS-DUBBELT0RN00I IN MALPERTUS MET 300.000 FR. PRIJZEN De Voorpost - 12.4.1985 - 31 BADMINTON Jc beschikt slechts over vyf terreinen en je wil ook wel mee naar huis. eens een tornooi organiseren, maar alle weekends zijn aan Van Den Abeele had daarmee het volleybal verhuurd, want die spelen in eerste nationale nict genoe8 en won dan ook en wat er verder nog vrij is op de uurrooster wordt door ™aar de fina|e. van )?,et dubbel «n lennisklub ingenomen al mogen vve „ggen da. di. £- laatste wel aan het vermtnderen is. mes enkd m de B.r„ks die De Stekense badmintonklub De dames en heren dubbel door Kristel Van Eetvelde van wilde geen officieel tornooi or- verliepen in alle reeksen in /er"se gewonnen van Jo- ganizeren maar eerder een poule. Clarysse-Geldmeyer ke Van Vlj^derei» *?eve- vriendschappelijk tornooi voor van Moerbeke wonnen in hun ï?n met 11-4, 9-12 en 11-5. alle Wase klubs. Tot bleek dat poule en kwamen in finale uit Dat badminton een harde en de iokale klubs niet zo geïnte- tegen de andere poulewinnaars uitputtende ^sPOrt fond®rj resseerd waren en dus werden Franckaert-boone van Den- x a alle Oostvlaamse klubs uitge- dermondse en Beveren. De nodigd. Ten slotte werden ook Moerbeekse tandem won. Pa- enkele Antwerpse spelers aan- nis-Claessens van Bazel won geschreven om vooral de B- nen de finale in het heren dub- recks geldig te maken. Pro- bel van Lievens-Vermeulen uit bleem bleef natuurlijk een Beveren. Het geroutineerde gunstige datum te vinden. De duo Van Eetvelde-Van Duyse keuze was heel beperkt want van Temse won het gemengd enkel Paaszondag en -maan- van De Meulenaere Clarysse dag bleven beschikbaar, wat van Moerbeke natuurlijk voor vele kandidaat- Een in grote deelnemers een moeilijke pe- riode is. w i verkerende Hilde De Bruyn van Scaldis- Bazel gaf haar tegenstanders in Kawasaki zorgde als sponsor de Ci geen schijn van kans. voor een overvloedige prijzen- Eerst moest Ann Christiaens tafel. Zo waren er trofeeën eraan geloven en in finale was voor winnaars en finalisten i te trage Lieve Cool van plus naturaprijzen zoals echte Dendermondse geen probleem veren shuttles, sweeters, T- shirts en pantoffels voor de winnaars. Verder waren er nog twee wisselbekers voor de klub dergelijke mate dat hij een met de best behaalde uitslagen wederoptredende Jimm^ Van in de enkels, er. dat werd Seal- Rumste, Luc Cornelis en in de dis, en dat was nog niet alles Finale Noël De Rijcke van want de oudste heer en dame Gentse versloeg. Van Rumste gingen ook met een trofee naar en Cornelis van Moerbeke wa- huis en Jurgen Van Eetvelde ren wel de sterksten in he dub- werd als beste jeugdspeler bel, en Luc Cornelis pakte met evenmin vergeten. Nicole De Carmen Van Den Abeele van Kezel van Lovendegem was waarschijnlijk zodanig onzeker dat ze de eerste set van het dames enkel mC2 met 2-11 verloor voor Isabelle Geld- meyer van Moerbeke, maar ze herstelde snel in de tweede set en kon nog met de derde voor de dreiging van de verlengin gen met 11-9 uitmaken. Het zelfde verloop kende de finale bij de heren die Patrick Lie vens van Beveren uiteindelijk met 12-15, 15-12 en 15-10 van Frank Claessens van Bazel voor De Bruyn: 11-3 en 11-6. Het thuisvoordeel motiveerde Herman Van Den Brande in Dendermondse nog een trofee vond Marc Aerts in het enkel tegen Rudy Weyn van de Min- tons uit Sint-Niklaas. De eerste set won Aerts over tuigend maar in de tweede en derde stortte hij fysiek hele maal in, zodat Weyn het uit eindelijk haalde. Het Paasverlof gaf Rudy Weyn blijkbaazr de goeie punch want behalve het enkel won hij met Kurt Van Bruysel van Temse het dubbel en met Hilde Vel- ders uit Willebroek het gemengd. Voor de Paaseitjes van dé sponsor werden uitgedeeld wonnen Kristel Van Eetvelde en Hilde Velders nog de finale van de dubbel damesin poules van Lily Struylaert van Steke- ne en joke Van Vlaanderen. Na afloop van deze Beker vanj 't Waasland kondigde het Ste kense bestuur aan dat ook vol gend seizoen het tomooi weer tijdens het Paasweekend zal worden gespeeld, maar dat het dan ook een officiéél tornooi zou zijn. (L.C.) De groutoudersaktie van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen organizeert dinsdag 16 april vanaf 13 u in de gebouwen van het Gildenhuis, Heymanplein in Sint- Niklaas het kampioenschap van het Waasland bieden. Tegelijk wordt het Waas kampioenschap whisten georga- nizeerd door de BGJG, en dat gebeurt voor de eerste keer. Ook inschrijven vanaf 13 u a.s. dinsdag 16 april. Na het sukses van vorig jaar wordt er ook dit jaar een rekreatief tafeltennistornooi georganiseerd in de stedelij ke Sporthal van Lokeren. Initiatiefnemers zijn tafelten- nisklub «Triumf» Lokeren, en de stedelijke Sportdienst van de stad. Dit derde tafeltennistornooi heeft plaats op zaterdag 27 april en staat open voor alle sportievelingen, zowel dames als heren, uit Lokeren en omstreken, welke geen kompeti tie spelen. HJet is de bedoeling van dit tomooi om aan zoveel mogelijk mensen de gelegenheid te geven in een ontspan nen sfeer enkele uurtjes te komen tafeltennissen. Dit wil zeggen dat iedereen, zowel jong als oud, kan meedoen. Natuurlijk zit er voor diegenen die net iets beter spelen dan de anderen, de kans in om beker, medaille of prijs in de wacht te slepen. Ben je niet zo sportief aangelegd, kom dan even kijken of supporteren. Ge komt er beslist vrienden of bekenden tegen. Vorig jaar telde dit tornooi een 150-tal inschrijvin gen. Dit jaar worden er zeker nog meer verwacht. Daarom zal er gespeeld worden op een tiental tafels. Er wordt gespeeld in vijf kategorieën. Om 10 uur starten de reeksen miniemen, kadetten en juniores. Om 13 uur starten de reeksen seniors en veteranen, dit zowel voor dames als voor heren. Jeugdspelers kunnen bovendien in een hogere leeflijds- reeks en in de seniorsreeks inschrijven. Het declnemingsgeld bedraagt 50 f per reeks. Inschrijvingen bij voorkeur vooraf in de stedelijke sporthal. Sportlaan 2 te Lokeren (tel. 091/48.31.99), of bij Kurt De Cock, EyermanSstraat 35, Lokeren. De laatkomers kunnen nog op de dag zelf een halfuur voor de aanvang van hun reeks ter plaatse inschrijven. J.V.L. moeten voor vechten. We willen hier toch onderstre pen, dat dit lokaal tafeltennis kampioenschap op een gewel dig hoog peil stond. Het is eigenlijk zo dat om momenteel bij de eerste acht te komen men een sterke speler moet zijn. Dat Frans Messagie met zijn B-klassement het moeilijk had om kampioen te worden onderstreept het nog maar eens hoe de kwaliteit bij de Hamse tafeltennissers geste gen is. In de hoofdreeks zijn er weinig of geen verrassingen. De ver wachte spelers zijn bij de eer ste acht te vinden. Het zijn trouwens allemaal Patro-spe- lers. Eigenlijk heeft Patrio een zeer hoogstaand peil bereikt dat door de andere Hamse clubs niet kan geëvenaard wor den. Er waren op dit lokaal kampioenschap tien titels te TAFELTENNIS di :v« rote en enige favoriet in het Kampioenschap van Hamme, Frans Messagie, heeft het "Js waargemaakt en al zijn tegenstanders opzij gezet. In de finale versloeg hij eerder "^akkelijk zijn klubmakkcr Mare De Keyser (3-0) met 17, 14 en 19. Maar voordat k is zover geraakte heeft hij harde noten moeten kraken en tweemaal tereke stond hy lslu aan de rand van de afgrond. Een eerste keer schudde de zaal Familia op haar tw dvesten toen Johan Van Hecke in zijn wedstryd met 19-21 de eerste set veroverde, is b e tweede set hield iedereen zyn adem in toen die eindigde op 20-20. Uiteindelyk zou P b n hier deze set verliezen met 20-22 en 1-1. Hier hing de uitschakeling van Frans aan ,r kzeer dun draadje. In de belle zou Johan nog een tydje meelopen met Messagie maar door de kniën gaan met 21-15. da atc'volgende ronde was het ;s,efe De Schoesitter die Mes- bloed deed spuwen. De sitter wist hier in de eer- Messagie al te kloppen In de tweede set was het m< ubbeltje op zijn kant dat 'ed in het voordeel van Mes- e'd 18-21. In de beslissende hu on Messagie echter ge- 'ee elijk de overwinning la ptekenen. Meteen kwam (e. Messagie in de finale en had hij het zoals gezegd "lelijker dan verwacht. :n we niet in het vervolg vooropstelling van een it de slogan van de VTB igszins mogen aanpas- g niet te gauw, 't is de Frans!» Dit allemaal Be zeggen dat Frans Mes- in weerwil van de ver- igen zijn titel niet op schaaltje aangeboden Hij heeft daar keihard verspelen. Op één na (een walck-over van Myriam Muy- laert) gingen alle titels naar Patro-spelers. Patro kan vooral bogen op sterke jeugdspelers. Denken we maar aan Carl Goossens (tweemaal finalist) Dirk Stal- laert (twee titels), Mare Stal- laert, Stefan Goossens, Tho mas Behiels, Bart Van Cou- wenberghe, Guido De Block, Mike D'Hollander, de gebrs. Claessens, Raf Vermeire en wellicht zijn er nog een paar anderen wiens naam ons niet te binnenschiet die binnenkort het mooie weder bij Patro zul len maken. De trainingen van Flor De Boes missen ongetwij feld hun uitwerking niet. Bij de miniemen won enigszins verwacht Stefan Goossens de finale met twee keer 21-18 van een toch zeer sterk aandrin gende Raf Vermeire. In de FENDERTIG PATRO! ,h& imse tafeltennisclub Pa- 35 jaar jong. Heden lag 13 april wil ze dat met een schitterend imma. rote trekpleister is de van Norbert Van de Alhoewel deze Belgi- A-spelcr niet meer van de speelt hij nog altijd eerste nationale afdeling de KBTTB bij Maccabi, [ploeg waarmee hij al ne- laal kampioen van België Ongetwijfeld is hij de Belgische tafeltennisser ijden. En dit al jarenlangl ert Van de Walle heeft lijk tafeltennis geleerd in rika. In dat land heeft hij 'ens het grote gedeelte zijn jeugd doorgemaakt peelde eerst base-ball in is, waar hij met zijn ploeg tel behaalde. Naast basc- r was hij ook een fervent user en in atletiek (60 sprint en verspringen) ijk te verslaan. Playgrounds» te Chi- kwam hij in kontakt met :nnis. Elke grote stad in irénigde Staten heeft zijn ground» waar allerlei :n kunnen gedaan wor- Op deze publmieke speel- :n kan iedereen uit de terecht. In Chicago ston- vicr tafels. Het kontakt ide tafcltcnnissport viel zo 'mee dat Van de Walle in werd opgenomen in de ploeg van Amerika, toen 15 jaar! Uit die was zijn mooiste her- de overwinning op Orlowki in vijf sets tij de Europese kampiecn- Norbert Van de Walle is re- kordhouder in België. Hij werd 215 maal geselekteerd voor de Belgische ploeg! Voor de kenners hebben we aan Norbert gevraagd met welk materiaal hij speelt: langs één zijde picot (nopjesrubber zonder mousse) en langs de andere zijde: Donic Slick con trol 1,3 mm. Norbert Van de Walle werd achtmaal kriteriumwinnaar in de 1* nationale afdeling. Hij werd ook zesmaal kampioen van België. Norbert is een fervente fan van Sinatra. En dat al van in 1949 toen hij hem leerde kennen. Hijnis sedert zijn aankomst in België de grote voorvechter van de The Sinatra Society of Belgium. Deze Norbert V an de Walle is heden zaterdag de grote gast op de jubelviering van 35 jaar Patro in zaal Fami lia, P. Van der Jeugdlaan. Ter gelegenheid van deze vie ring werd er ook een boek uitgegeven dat de 35 jaar van de klub in detail tracht weer te geven. Het is een uitgebreid werk geworden van 180 blad zijden. Een zestigtal foto's ver tellen over de eerste tijden met de Patro-kampioenen, Ster- overwinnaars, verschillende Patro-ploegen, foto's van klub- fecstjes. enz. Het bock vertelt verder over het ontstaan van de klub en de eerste jaren tot op heden, de verschillende uitslagen en klas sementen die de Patro-ploegen hebben behaald in de KBTTB en de KVKT-kompetities, uit slagen van de Beker, Mini- beker en Beker de Hollogne. Ruime aandacht is er ook be steed aan de Ster van het Waasland. Een tomooi dat eens startte op vier tafels en dat is uitgegroeid tot 30 tafels. De dertig deelnemers van toen zijn er nu, meer dan 700 ge worden. Al de uitslagen wor den hier nog eens verteld. Ruimte werd ook gelaten voor het lokaal kampioenschap dat dit jaar voor de 34' keer werd verspeeld. Patro heeft schier al die jaren de fakkel brandend gehouden ook al gebeurde dat een tijdlang tussen de anonie me muren van het Patronaat. Ook hier alle uitslagen met foto's. Verder nog de lijst van de Patro- en Familia-Prado-kam- piocncn, enkel en dubbel, de titels die behaald werden op de provinciale kampioenschap pen, enz. Het idee en de tekening van de omslag is van Lieve Ruys die ook de straatnaamborden ont wierp voor de Vigor-Wuitens- wijk. De zeefdruk van de titel bladzijde is van Dirk Leeman. Dit boek, met een zeer be perkte oplage, kost minder dan de drukkosten: amper 200 F. Voor iedereen die ooit bij Patro speelde een blijvende herinnering aan vele schone dagen. Voor iedere tafelten nisser en sportman een bron van gegevens. Er werd ook door Cesar Sa- lembier een film opgenomen over de Patro-klub gedurende 45 min. krijgt men interviews van mensen die het allemaal van nabij hebben beleefd. EH. Van den Bcrghc, Rene Van Couwenbcrghc, Paul Schei- fout, Albert en Elza, Bob Op de Becck, enz Maar ook op- kadetten reeks Behiels Tho mas die het haalde met 2-0 tegen Bart Van Couwenber- ghe. In de eerste set ging het vlot 21-11, maar de tweede set was een dubbeltje op zijn kant 22-20. Ind e juniors en de jeugd-open twee keer dezelfde finale. Mare Stallaert-Carl Goossens. Een finale die we al meer zagen. Twee spelers die elkander op een prikje kennen en telkens weer opnieuw de volle maat geven. Telkens ging de overwinning naar de toch ietswat sterke Dirk Stallaert. Bij de seniors niet-geklasseer- den een onverwachte winnaar Luc Pellegrin. Iedereen had Patrick Glas voorspeld. Maar deze rijkswachter deed zo ze- nuwachtiog dat hij daarmee alle kansen verkwanselde. Bij de seniors geklasseerden bo den er zich drie man aan voor de eindpoule: Messagie. Van Hecke en Van Cauteren. Het was Frans die het haalde. In de veteranen-reeks deed Paul De Schoesitter het nog maar eens door in de finale Van Couwen- berghe te verslaan. Het inlas sen van een rekreatie-reeks verdiend wel navolging want daarv oor was er toch al belang stelling die ongetwijfeld nog zal uitdeinen. Luc Vermeire haaide het hier «generaal». Alles samen genomen was het een spannend en hoogstaand lokaal kampioenschap. Wé danken oprecht burgemeester Baert voor zijn aanwezigheid, Albert Pieters de voorzitter van de Sportraad voor de uit reiking van de trofeeen, al de medewerkers die zich verdien stelijk hebben gemaakt, de ve le kijklustigen. En tot volgend jaar. Voor de 35c uitgave. Technische uitslagen Miniemen: (15 d.) 1. Goossens Stefan (Patro), 2. Vermeire namen van de Ster van het Waasland, de jeugdtrainingen, klubfeest, wafelenbak, enz. Heden zaterdag 13 april viert Patro zijn 35-jarig bestaan in een sfeer van genegeneheid en hartelijkheid in zaal Familia. Het programma voorziet: Vanaf 19 tot 19.30 uur. Wel kom en receptie, 19.30 u. Aka- demische zitting met onder meer: begroeting, schets van 35 jaar Patro, voorstelling van de jubileumboek, film «35 jaar Patro», Spreekbeurt door de h. Otte, voorzitter van de KVKT, slotwoord door burge meester Baert. Onmiddellijk daarna start de demonstraticwedstrijd tussen Norbert Van de Walle en Wil- fried Dumez (Nederland) Deze werd Nederlands kam pioen van de aspiranten en junioren, Benelux-kampioen met de Nederlandse jeugd- ploeg. Nam deel aan de Euro pese kampioenschappen in En geland, Duitsland en België (Oostende). Patro nodigt op deze viering alle belangstellenden, spelers en oud spelers, sportfans. vrienden en sympathisanten uit. Iedereen is van harte wel- TENNIS ilEMORIAM ALAIN BAUWENS het overweldigend sukses van het grote jubileumtor- Dubbel mixed 10 ptn max. - 25 (Vlaamse Tennis Vereniging) van vorig jaar, organiseert TC Malpertus dit jaar ptn "|aai" wel open voor alle ten- ;uw een dubbeltornooi van 25 april tot 16 mei 1985, "ct tornooi wordt wel ge- nisliefhebbers, voor alle liefhebbers die dubbeles kunnen vormen, specld volgens de gcbruikclij- Imin8- «lil «Is volgt: heren-dubbel (max. 15 en 25 p.), ke «elementen van de V.T.V. Maandag 22 apnl 1985 vanaf es-dubbel (max. 10 en 20 ptn) en dubbel gemengd x. 10 en 25 ptn). Het tornooi wordt gespeeld volgens de tmentcn van de VTV. Raf (Patro), 3. Van Hemel- rijck Robby (Vlierkouter), 4. Van Houte Herman (Patro) Kadetten: (9 d.) 1. Behiels Thomas (Patro), 2. Van Cou- wenberghe Bart (Patro) 3. Claessens Wim (Patro), 4. Claessens Koen (Patro). Juniors (9):.l. Stallaert Dirk (Patro), 2. Goossens Carl (Pa tro), 3. Van den Bossche Pa trick (Vlierkouter), 4. Water schoot Bob (Vlierkouter) Jeugd open (25 d.) 1-. Stallaert Dirk (Patro), 2. Goossens Carl (Patro), 3. Van den Bossche Patrick (Vlierkouter). 4. Goossens Stefan (Patro), 5. Waterschoot Bob (Vlierkou ter), 6. Thomas Behiels (Pa tro), 7. Van Couwenbergh Bart (Patro), 8. Ott Nico (Pa tro), Seniors niet geklasseerden (6), 1. Plegrin Luc (Patro). 2. De Keyser Erik (Patro), 3. Schelf hout Paul (Patro), 4. Glas Pa trick (Patro) Seniors geklasseerden (12): 1. Messagie Frans (Patro). 2. Van Hecke Johan (Patro), 3. Van Cauteren Peter (Patro) Dames: w.o. Muylaert Myriam (BAC) Rekreatie (5), 1. Vermeire Luc (Patro), 2. Behiels Andre (Patro), 3. Goossens Frangois (Patro) Veteranen (7), 1. De Schoesit ter Paul (Patro), 2. Van Cou- wenberghe Jozef (Patro). 3. Permentier Cesar (Vlierkkou- ter 4. Salembier Cesar (Patro) Reeks open. Kampioenschap van Hamme (37) 1. Messagie Frans (Patro), 2. De Keyser Mare (Patro), 3. De Schoesit ter Pierre (Patro). 4. Straet- man Hilaire (Patro), 5. Van Hecke Johan (Patro), 6. Stal laert Dirk (Patro), 7. Van Couteren Peter (Patro) 8. De Schoesitter Paul (Patro) iur. Info over de opstelling •au de tomooitabellen Donderdag 25 april 1985 vanaf 14 uur Start aan de wedstrijden op drie terreinen. Donderdag 16 mei 1985 vanaf 10 uu. Finales, de zes reeksen na elkaar op hoofdterrein, ge volgd door prachtige receptie voor alle deelnemers Zaterdag 18 mei 1985 om 19 uur Feestavond en prijsuitrei king tijdens de Nacht van de Malpertus. Tevens trekking van de tombola. Inschrijvingsrecht: 300 bf. per persoon Inschrijvingen: tot en met 19 april 1985, 20 uur 's avonds. Feestprogramma dubbel-tor- nooi In Feestzaal Malpertus Donderdag 16 mei 1985: gratis receptie voor alle deelnemers na de finales. Vrijdag 17 mei en zaterdag 18 mei 1985: troosting voor 3de en 4de plaatsen. Zaterdag 18 mei 1985: Nacht van de Malpertus. Bal voor de Waaslandse tennis- amateurs vanaf 19 uur. 22 uur: prijsuitreiking 24 uur: trekking tombola. Discobar en verschillende at- trakties. ng Wdt gespeeld op de drie Champagne Mumm, Brouwe- af. "htc terreinen in gemalen rij Heineken, Abanderado Be- tsli leen van TC Malpertus, nelux, Lucky Sport, enz... :rdl htraat 10 in Sint-Niklaas. Voor inschrijvingen en inlich- ftg maandag 22 april om 17 tingen kan men terecht bij TC aal 'uilen de tomooitabellen Malpertus, Beeldstraat 10, bü »eld zij, zodat de deelne- 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/ da hun wedstrijden kunnen 777.75.02. De tomooileidcr is lieren. Romain Viane. Voorzitter Ru- Malpcrtus is een ten- dy Geysen en zijn naaste me- ib die behalve door haar dewerkers hielden eraan het rijheid, vooral bekoort tomooi de naam te verlenen haar prachtige inplanting «In memoriam Alain Bau- IWasc groen. Ze is trou- wens,:, naar aanleiding van het al jaren de uitverkoren smartelijk overlijden van deze *an SK Beveren, dat hier jonge kampioen van Malpertus tot rust komt. Verschil- 1984. bekenden hebben dit opnieuw toegezegd dat zij Programma duhbel-tornooi ^1 dubbeltornooi zullen Alain Bauwens jj rinen. Onder hen Vlaan- Periode: vanaf 25 april tot 16 mooiste stem: Jacques mei 1985 *)nd, die een echte ten- Deelnemers: open voor alle ''5- amateur dubbel ploegen inge- ras vindt men trouwens deeld in zes reeksen: Prijzenpot zoals hier. Dit Heren dubbel 15 ptn max. - 25 B het 300.000 frank ptn aj de medewerking van Dames dubbel 10 ptn max - 20 u zoals Zetelhallen, ptn Tennis. Malperius- voorzitter Rudy Geysen (midden) in gesprek met vader Bauwens en P.R.-man Bob Lanoye. Uiterst rechts Jacques Raymond. Tafeltennis. De finale om de Beker van Hamme voor juniores werd gespeeld tussen Stallaert en Goossens. vh) Tafeltennis. Frans Messagie werd kampioen van Hamme. Hij versloeg Marc Ue Keyzer in de finale. Burgemeester Baert reikte de trofeeën uit. (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 23