afSKiS RONNY METTEPENNINGEN VERDIENSTELIJK WINNAAR IN DENDERHOUTEM EERSTE OVERWINNING VOOR MARC GALLE DE MOEIZAME ZEGE VAN JOSE ROOMS ART HEIREWEGH ?INT AFGESCHEIDEN IN BUGGENHOUT De «Drie Uren van Hamme» start van Wielertoeristenklub «For Ever» DENIS ELAUT TROTSEERT SLECHT WEER RONDE VAN OOST-VLAANDEREN VOOR WIELERTOERISTEN -OSE ROOMS: E SNELLE SPRINTER IN BUGGENHOUT WIELRENNEN 4ct een verschil van pakweg Robby Breys de aankomstlijn Uien centimeters versloeg De wedstrijd die bijzonder las- Rooms in de sprint te tig was, omwille van een ggenhout Bart Hcirewegh stormachtige wind. kende vrij tr de eerste plaats. De vlug een ontknoping. Na enke- mmenaar werd tweede voor le kilometers ging José Rooms nny Van der Massen en Rik in de aanval, onmiddellijk ge- fmans. Zowat een minuut volgd door Bart Hcirewegh, :r bereikten Rudy Rey en Rik Hofmans, Rudy Rey, Danny Van der Massen en Robby Breys. Dit zestal reali seerde spoedig een duidelijke afscheiding. Vier renners poogden in de achtergrond te vergeefs aan te sluiten. Dat waren Bruno Aclbrecht, Tony De Ridder, Philip De Ridder, en Bruno Heyvacrt. Nog wat verder kreeg men volgende achtervolgers: Maurits De Vuyst, Bert Van Gucht, Pa trick D'Hooghe, Patrick Hei- ires in Buggenhout. Met hooguit tien centimeter verschil klopte José Rooms de menaar Heirewegh in de sprint, (c) sdc imores in Buggenhout. Na een tweede plaats unii 'getekend op maandag, (c) op zaterdag, won Bart Heirewegh in Buggenhout. Sensatie want de vier vluchters worden opgehouden door een overweg, (c) rewegh, Sven Van Immerseel, Garry De Cock en Bart Van der Vrecken. Intussen bouwden de zes vluchters langzaam maar zeker een voorsprong uit die niet meer kon gedicht worden. Op zowat twintig kilometer van de streep trokken Bart Heire wegh en José Rooms er alleen vanonder. Aanvankelijk zag het er naar uit dat ze tot de finish voorop zouden blijven. Dat was echter niet het geval. Bij het ingaan van de laatste ronde realiseerden Danny Vander Massen en Rik Hof- mans de aansluiting. Intussen •begonnen de weddenschappen onder de supporters hun gang te gaan. Twee kandidaten wer den weerhouden. Bart Heire wegh en José Rooms. Voor velen zou het een dubbeltje op zijn kant worden. De sprint was adembenemend. Bart Hei rewegh vertrok op kop. Het zag er naar uit dat hij het laken naar zich toe zou trekken. Tien meter voor de streep behield hij nog een lichte voorsprong. Toen jumpte José Rooms en Wu'rennenJose Rooms omnngd door zijn supporters na zijn zege u Buggenhout. c versloeg in extremis zijn oppo- dienstelijk winnaar. gekend. Zo hoort het altijd te zijn. Voor José Rooms werd Het gaat goed met Ronny tijd vooraleer hij opnieuw in het de zesde seizoenzege. Ook Mettepenningen. Hij is aan de belangstelling verscheen, in Buggenhout was hij een ver- een beter seizoendebuut dan Hij behaalde slechts vier over- vorig jaar toe. Toen werd hij winningen, daar waar hij er (e.d.m.) ziek en het duurde geruime aanvankelijk meer in uitzicht Stef de Beleyr zijn kort daarna ook weggesprongen. Ik volgde hun voorbeeld. Met een klein verschil bereikten we één na één de aankomstlijn". Tweelingbroer Luc legde in dezelfde wedstrijd beslag op een achtste plaats. Na een gun stige scizoenstart is hij de laat ste weken wat afgezwakt. Dat heeft te maken met werkom standigheden waarbij hij min der dan zijn broer in de gele genheid is om zich voor te bereiden. De beide broertjes verschij nen zaterdag in Sint-Gillis- Waas aan de start en worden op 25 juni lid van de amateurs. (e.d.m.) Mare Galle heeft zich de laatste weken al een paar keer in de kijker gereden. Hij werd vijfde en legde twee keer beslag op een tweede plaats. Dat hy één dezer dagen als winnaar zou tevoorschijn treden, lag in de lijn van de verwachtingen. "In Sint-Amands is het er ter voor de aankomst heb ik eindelijk van gekomen", zucht gedemarreerd. Eric Hofmans de vriendelijke junior uit Kiel- is mij gevolgd. Onder ons bei- drecht. "Het peloton is gerui- den dreven we de voorsprong me tijd samen gebleven. In de op. Wij zijn voorop gebleven vierde ronde waagde ik mijn tot de streep waar ik de sprint kans. Ik kreeg drie renners in won", mijn gezelschap, waaronder Op Paasmaandag in Zelzate Talbloem en Gunther Nauwe- eindigde Mare Galle als vicr- laerts. Wij zijn geruime tijd de. "De krachtige wind maak- voorop gebleven, maar lukten te het ons niet makkelijk. Met er nooit in om een definitieve negen renners zijn we voorop afscheiding te realiseren. Uit- geraakt. In de laatste ronde is eindelijk werden we bijge- Klaus De Munck in de aanval haald. Pakweg vijftien kilome- gegaan. Herman Ferket en De wielerwedstrijd voor juniores op paasmaandag in Buggenhout kende een spannende ontknoping. De sprint tussen José Rooms en Bart Heirewegh was adembene mend en vormde na afloop voer voor gesprekken. Het verschil was zo miniem dat velen twijfelden wie eigenlijk de winnaar was. BYVB-afgevaardigde Manuel Buys, een korrekt en eerlijk man, was formeel. Rooms werd tot overwinnaar uitgeroepen. gesteld had. Vodge week is hij in Denderhoutem verdienste lijk winnaar geworden, na een wedstrijd waarin hij bestendig het kommando had gevoerd. "Ik was niet van plan om mij te laten verrassen. Vandaar dat ik mij van bij de start vooraan in de groep ophield", zegt de schoonzoon van renner Gaston Van den Hoecke. "Het was een zware koers. Het parkoers was lastig en heuvelend en bovendien waai de er een sterke wind. On danks het hoge tempo dat er van bij de start werd op nage houden, ontstond er na twee van de elf af te leggen ronden een afscheiding. Ik behoorde tot die groep die uitbreiding nam tot zeventien renners. Tot dat gezelschap behoorden ook De Cnodder, Van Tittelboom, Grijseels, Verhasselt en Tum- meleer, om een paar gerepu teerde namen te noemen. Van Tittelboom poogde op drie ronden van het einde in de aanval-te gaan. Binnen de 'kortste keren werd hij gevat. Later werden er nog een paar pogingen ondernomen. Met nog tien kilometers voor de boeg gingen Verlee en Grij seels in de aanval. Ik heb de achtervolging ingezet en heb hard op de trappers moeten duwen om de vluchters bij te halen. In de laatste kilometers heb ik gedemarreerd. Ik kon een kloof slaan en bleef tot de finish voorop." Naast deze overwinning heeft Ronny Mettepenningen ook al enkele ereprijzen in de wacht gesleept. Drie keer werd hij met een lekke band gekon- fronteerd. Nu zondag start hij in Zellik- Galmaarden. Een zware koers waarin hij zichzelf in geen ge val als kanshebber beschouwd. Ronny Mettepenningen blijft het koersen als een hobby aan zien. Zijn betrekking geniet boven alles de voorkeur. (e.d.m.) Ook sportieve verliezer Bart Heirewegh was die mening toegedaan, en feliciteerde zijn benen beschikt Wel Bart Heirewegh. Ik weet bij ervaring dat hij over snelle vriend voor de prestatie. "Ik was belust op deze over winning", zegde José Rooms In de laatste rechte lijn ver trok hij op kop. Even zag het ernaar uit dat hij winnaar ging "Vorige zaterdag had ik slecht worden. Naarmate de streep gepresteerd. In Buggenhout naderde, kwam ik op gelijke wou ik revanche nemen. Na hoogte. Een laatste jump op enkele kilometers ben ik in de aanval gegaan. Bart Hcire wegh volgde onmiddellijk met in zijn wiel Rik Hofmans, Ru dy Rey, Danny Van der Mas- het ultieme moment leverde mij de bloemen op." Voor de junior uit Temse werd het de zesde overwinning van het seizoen. Tot nu toe sen en Robby Breys. Hoewel eindigde hij overigens altijd er in de achtergrond fors werd binnen de eerste tien. gereageerd en wij geruime tijd het gezichtsveld van de ach- Guy Rooms van zijn kant is na een moeilijk debuut, aan tervolgers bleven, konden we een gunstige evolutie toe. In toch geleidelijk de voorsprong het Klein-Brabantse Sint- opdrijven. In de voorlaatste Amands hield hij zich be- ronde heb ik gedemarreerd. Bart Heirewegh is meege- sprongen. Korte tijd later kwa- stendig vooraan en legde be slag op een zesde plaats. Alge meen wordt verwacht dat hij men Van der Massen en Hof- binnenkort op het ereschavot je zal verschijnen. (e.d.m.) eleiwores in Buggenhout. Bart Heirewegh met zijn supportersschare. (c) cn Met een komfortabele voor- ong op Bruno Aclbrecht en os Devcrs is Bart Heire- jh uit Hammc winnaar ge- 'J™ ïden van de zaterdagwed- e- ijd voor juniores in Buggen- ut. Die kreeg vijfenveertig "8" uiers aan de start en werd af aaI toe gehinderd door een gc- :nl! len spooroverweg Bart P" lirewegh is van bij de start sl(* t kommando gaan voeren. i in de derde van de negen Ie leggen ronden vormde b een kopgroep Die vcr- |dc Bruno Aelbrecht, Pa- A i D'Hooghe, Hans Devcrs, 1tt Heirewegh en Benny trts Korte tijd later kwam Dirk Raeymaeckers het :ischap vervoegen. De rsprong van de zes leiders ,c tf geruime tijd beperkt tot sekonden cn halfweg zag cr even naar uit dat het ■ton de aansluiting zou rca- utcn. Bart Heirewegh liet zover niet komen. Stelsel- dreef hij het tempo op. Dirk Raeymaeckers, Patrick D'Hooghe cn Benny Aerts moesten inbinden en verdwe nen in de voorlaatste ronde uit de kopgroep. Heirewegh, Ael brecht en Devers bleven tot bij het inrijden van de laatste ron de voorop. Toen plaatse Bart Hcirewegh een demarrage. Binnen de kortste keren reali seerde hij een voorsprong en bereikte alleen de finish. Bru no Aelbrecht legde beslag op de tweede plaats, licht afge scheiden voor Hans Devers. Bruno Heyvaert uit Lebbeke en Aalstenaar Ronny Van der Massen werden vierde en vijfde. Konditie Dat Bart Heirewegh een de zer dagen als winnaar ging te voorschijn treden lag al enige tijd in dc lijn van de verwach tingen. Dat de overwinning niet vroeger tot stand kwam, had te maken met een paar lekke banden en een valpartij hij enige tijd hinder ondervond. Vorige weck trad de Hammcnaar uit de schaduw en legde beslag op een tweede plaats. In Buggenhout kwam de eerste overwinning tot stand. "Ik reageerde telkens er werd gedemarreerd", zegt Bart Heirewegh. "Deze keer was ik attent cn vast besloten om mij niet in de luren te laten leggen. Ik zat in een kopgroep die geruime tijd binnen het gezichtsveld van de achtervol gers bleef. Met Hans Devers en Bruno Aelbrecht ben ik dc finale ingegaan. In de laatste bocht voor de aankomst, ben ik weggesprongen". Het is de eerste keer in zijn loopbaan dat Bart Heirewegh zo vroeg op het jaar als win naar tevoorschijn komt. Als eerstejaars nieuweling won hij pas een eerste koers op 23 juli. Vorig jaar triomfeerde hij een eerste maal op 1 juli. Nu is het pas begin april... (e.d.m.) Met een algemene vergadering in lokaal De Opkikker in de Veldstraat startte voor WTC Wielertoeristen For Ever het seizoen 1985. Nadat voorzitster Germainc Sacrens de aanwezigen had verwelkomd werd het programma voor het komende seizoen bekendgemaakt. Voor wie de in- schr ij vings vergadering miste is er echter nog niets verlo ren, want de inschrijvingsperiode loopt nog tot eind april. Voor het nieuwe seizoen blijven alle prijzen en voordelen ongewijzigd. Dit dankzij de steun van dc sponsors. Daardoor blijft het lidgeld behouden op 500 fr., verzeke ring inbegrepen. Wielrennen. In Erpe won Denis Elaut voor eigen volk een nieuwelingenkoers. (per) Het is me het paasweekend wel geworden. Nat en koud wens sukses opleverde want waardoor niet alleen de kustgangers op hun honger bleven het duo Van Impe-Van Biesen zitten naar een sprankeitje zon maar ook de sportmensen kon in laatste instantie zijn werden door deze barre weersomstandigheden in hun w[agonnetje aanhaken. Dit goede bedoelingen gefnuikt. De vijfde proef van dc Irofee SP»"™ Mare GaBe voor nieuwelingen hccfl er in ieder geval danig Dcnis ElauTueT'eMn dit op. onder geleden. zicht geen misverstand over Een 15-tal fietsrally's Naar verluidt zal aan een vijf tiental organisaties worden deelgenomen door de Hamse wielertoeristenklub For Ever. Naast de deelname aan de or ganisaties van bevriende klubs, staan verder op de kalender: de fietstocht van de rijkswacht te Asse, Veurne. Scherpen- heuvel op tweede Pinksterdag de licfdadigheidsrally van Mu- co te Belsele-Waas, Rupel- monde, Opwijk, de rally van de Wuitens te Hamme, Waas munster en de omloop van het Waasland waarvoor ieder jaar een grote belangstelling be staat. Dit is meteen een rit van 150 km. Hoogtepunt van het seizoen is echter het weekend te Eghezée waar twee ritten worden georganizeerd. Een trip die de leden van For Ever met eigen vervoer onderne men. Het fietsers gedeelte start op zaterdag 13 april met de traditionele openingsrit, een propagandarit door Groot- Hammc, via de bootdijk, kleinbroek, Moerzeke en Kas tel. Dit over een afstand van 70 km. langs rustige wegen. In schrijving en verdere formali teiten in lokaal De Opkikker, Veldstraat 172 in Hamme. Al le wielertoeristen kunnen al daar vanaf 13 u. inschrijven. Dc start heeft plaats om 14 u. Voor klubs met minstens 8 deelnemers zijn er prachtige trofeeën voorzien. Als baanka- piteins fungeren Roger Van Der Vloet, Alain Clacssens. Etiennc Cool en Robert De- porte. (V.G.P.) Op het ogenblik dat cr heel wat renners zich aan de bestaan dat hij de sterkste van inschrijvingstafel aanboden, openden de hemelsluizen zich het lot was. Hij trok zich im- voor de zoveelste keer. Dat had voor gevolg dat er zich mers van ver op gang en van ogenblikkelijk een aantal kandidaat-dcelnemes terugtrok- zodra h'J de 8rote molen op ken en liever voor de veiligheid opteerden. ^et 8ewenste toerental had ge kregen was er geen lieveheren Helemaal ongelijk kon men nisch defekt opgezadeld. Het meer aan. De Wolf eindigde deze jongens immers niet ge- duurde dan ook enige tijd als tweede terwijl Spruyt be ven want een valpartij is in vooraleer hij opnieuw de fiets slag legde op de derde plaats, dergelijke omstandigheden opkon. Van Biesen wist als vierde net vlug genoeg gekomen. Uitein- Ondertussen zette De Wolf genoeg puntjes te verzamelen delijk verschenen er dan toch zijn gedwongen solo-aktie ge- om op de eerste plaats van dit zestien moedigen aan de start- stadig verder maar uit de ach- regelmatigheidscriterium te lijn waarbij er slechts één niet- tergrond dook toch versterking komen. De rangschikking ziet streekrenner te noteren viel. op. Spruyt en Elaut vervoeg- er als volgt uit: 1 Van Biesen In de eerste van de acht af te den de eenzame fietser terwijl en Verstraeten 18 ptn, 3. De leggen ronden gingen het loka- Van Impe en Van Biesen jacht Wolf 17 ptn, 4. Schiettecat 16 !c idool Denis Elaut reeds maakten op dit vluchterstrio. ptn., 5. Spruyt 14 ptn. rechtop de trappers staan en Hen achtervolging die trou- dat was voldoende om de rest R.G. van het gezelschap van zich af te schudden. Eigenlijk was het vanaf het moment al duidelijk dat diegene die Elaut achter zich zou laten, zegevierend de finishlijn zou overschrijden. Voornoemde was echter zo ze ker van zichzelf dat hij zich tijdens de tweede ronde gewil lig liet inrekenen. Dit was voor Bart De Wolf, die de laatste keer als nieuweling aantrad en Patrick Van Biesen het sein om dc aanvalsklok te luiden. In een gezamelijke inspanning konden zij vrij vlug een kleine voorsprong verwerven maar toen gingen beiden met heb ben en houden onderuit. De Wolf herstelde zich het snelst maar Van Biesen zat met tech- Op zondag 14 april 1985 organiseert de Vlaamse Wielrij- dersbond dc Ronde van Oost-Vlaanderen voor wielertoe risten. Dit is een klassieker voor wielertoeristen, die de Vlaamse Wielrijdersbond voor de 2de maal inricht en wel na het sukses van 1984. De rit gaat over al de gekende bergen zoals o.a. de Taaienbcrg, de Koppenberg en de Varenberg. De afstand bedraagt 120 km. Iedere wielertoerist kan deelnemen aan deze klassieker. Inschrijving in café «Sportwereld» te Onkerzele (Onkerze- lestraat), waar tevens kleedkamers voorhanden zijn. Er kan gestart worden van 8 tot 10 u. Voor inlichtingen betreffende deze rit kan u telefonisch kontakt opnemen met Pierre Boeren (tel. 03-542.41 95 of met Willy Van Wezenbeeck, tel. 03-651.91.15. De Voorpost -12.4.1985 - 33

De Voorpost | 1985 | | pagina 25