SK OUDEGEM ZONDER ROMBAUT EN VERCAUTEREN THUISPLOEG GEKLOPT MET EIGEN WAPENS AAIGEM LOST DE HOL IN TITELSTRIJD HET LIED IS UIT RANGSCHIKKING HAMSE VOLLEYBALLIGA RANGSCHIKKING JEUGDKOMPETITIE 4 34 - 12.4.1985 - De Voorpost kwam gelijkm in doel an Christiaans te vertellei dc 3eg nog ni( VOLLEYBAL BEKER VAN DE ROZENSTREEK - REKREATIEVOLLEYBAL (3'Provinciale OUDEGEM - GREMBERGEN 1-1 v VOETBAL MERCHTEM - EENDRACHT ZELE 0-2 SK AAIGEM - ERONDEGEM 0-1 De Zeienaars hebben hun nederlaag op SK Roeselare met sportieve middelen en een verdiende zege rechtgezet. Eendracht liet meteen zyn vijfde uitzege van het seizoen noteren in een stadion waar in het verleden weinig te rapen viel. ^Bevordering Met Frank Van den Broeck aan de aftrap ten nadele van Patrick Maache, samen met Jan Geens en Jaak Schreurs op de bank, streefden de bezoe kers offensieve bedoelingen na. In het taktisch plan van trainer Pfaff kreeg Jacobs de opdracht mee Lauwers van dichtbij te bewaken terwijl De Brabander zich vooral moest bemoeien met de gevaarlijke Kiekens. Een uitstekend ak- terende De Brabander klaarde deze karwei met veel brio op. Op de flanken fungeerden Peersman en Plaetinck respek- tievelijk als links- en recht sachter met als opdracht het middenveld goed te bevolken en de tegenstander het initia tief te beletten. In deze sektor speelde Pfaff centraal naast Cooreman en Bordui. Het was deze laatste die de trikolores op weg bracht naar de zege. In vijf minuten tijd stelde hij doelman De Buyser met wisse lende kansen op proef. Een eerste aktie betekende meteen de openingstreffer en een tweede keer pareerde de Merchtemse goalie het 35-me- terschot van de Zeienaar uit de kruising. Vlak voor de rust kon Jan Pieters, reeds vroeg in het wedstrijdgebeuren op verdach te wijze gestopt, een straf schop afdwingen. Hoewel Bor dui zich aanbood maar eerder reeds net als De Brabander op de elfmeterstip faalde, nam Toon Pfaff zelf de verantwoor delijkheid op. De Eendracht- trainer klaarde de klus met sukses zodat zijn ploeg met een riante 0-2 de kleedkamers opzocht. Na de pauze ging de thuisploeg op volle kracht in het offensief maar ook deze lawine werd keurig door de Zeelse defensie in de kiem ge smoord. De bezoekers lieten tien minuten betijen en zorg den rond het kwartier voor een eerste verwittiging. Bordui schakelde drie man uit en zon derde Van den Broeck alleen voor De Buyser af. De Lebbe- kenaar schoot deze unieke kans echter naast. Op het half uur wisselde Pfaff zichzelf voor Schreurs die na een lange pe riode van inaktiviteit kon her- optreden. Merchtem ontsnap te kansrijk aan een derde tref fer toen Cooreman op zijn beurt door Bordui in stelling werd gebracht. Cooreman drukte af maar De Buyser had een biezonder gelukkige reflex en verhinderde de afstraffing. Acht minuten voor tijd kwam Geens Pieters in de spits ver vangen wat aanleiding gaf tot nog enkele mooie bezoekende akties, echter zonder het ver hoopte sukses. Joost Arens Robur-Deslelbergen: Moerzekertaar Luc Vercauteren trekt ten aanval, (vh) ROBUR - DESTELBERGEN 0-1 2'Provinciale Na de nederlaag tegen Des- telbergen mag Robur Moerze- ke alle titeldromen laten va ren. Leider Tcmse behaalde een overwinning en ook Mel- sele won. Hierdoor bedraagt de achterstand vijf eenheden en is ook Melsele op de tweede plaats beland. Er zou dus al een klein mirakel moeten ge beuren, willen de Moerzeke- naars nog een optie op de titel nemen. De ploeg is nog niet rijp voor promotie, bekenden de klubleiders ons reeds een tijdje geleden. Maar in voetbal kan je nooit weten. Het zou niet de eerste keer zijn dat een zogenaamde underdog het ver der brengt dan algemeen wordt verwacht. Destelbergen behaalde een verdiende zege. Dat geeft klubsckretaris Raoul De Geest grif toe. "Over gans de wedstrijd be keken waren de bezoekers wel de betere ploeg. Ze hadden ook meer maturiteit en dwon gen de meeste doelkansen af. Wij kenden pech toen rond het kwartier Luc Vercauteren een penalty over doel trapte. Was dit een doelpunt, dan had de match misschien wel anders kunnen verlopen. Voor de rest zijn er tijdens de eerste helft nauwelijks doelkansen ge weest. Het was niet gemakke lijk voetballen. Regen en wind maakten het de akteurs bijzon der moeilijk en onaangenaam. Net voor het ingaan van de rust zijn de bezoekers uit een geharrewar voor doel tot sco ren gekomen. Na de hervatting hebben we niet kunnen reageren, zoals dat in het verleden gebeurde. Destelbergen liet niets aan het toeval over en was bijwijlen zelfs de gevaarlijkste ploeg. Onze doelman moest trouwens een paar keer bij de pinken zijn. Al bij al mogen we het nu wel vergeten en reeds aan vol gend seizoen beginnen den ken". Zondag speelt Robur op Sint-Gillis-Waas. Hoewel het geen uitzicht meer heeft op de leidersplaats, koestert het de intentie om verder voor de tweede plaats te knokken. Men kan trouwens nooit weten... (e.d.m.) Voor SK Aaigem lijken de ambities om kampioen te wor den nu volledig verdwenen te zijn. De thuisploeg verloor zo wel verleden weck (2-1) te Hil- legem als nu haar thuiswed strijd tegen middenmoter Erondegem. De nederlaag te gen Erondegem kwam alvast zeer verrassend aan. Iedereen verwachtte zich aan een herstel van Aaigem na de zwakke prestatie in Hillegem. Het thuisspclende Aaigem lijkt werkelijk over zijn beste krachten heen. In een even wichtige eerste helft was de eerste grote kans echter voor Philip Boterberg. Hij trapte in de 12de minuut de wenkende kans naast. Erondegem ant woordde zeer gevat op deze waarschuwing. Na 35 minuten kwamen de bezoekers zelfs op voorsprong. Na het slecht uit verdedigen bij Aaigem na hoekschop wist Troch de bal in doel te leggen. Het ging hier wel om een gelukstreffer daar de bal afweek op het been van 4, 1 een Aaigems verdediger ser werd ook de ruststand, ber Er In de tweede helft kwam m gem zeer sterk voor dc di de aanvangsfase. De tl ploeg wist Erondegem n" 1 doende onder druk te z< ,s*e zodat iedereen dc gelijkm in verwachtte Het doel] an bleef echter uit. Gaandt nam Erondegem het initi Rte over en kontrolcerdc naai nu einde van de wedstrijd tof chil hele gebeuren. Voor Aa nspl leek de nederlaag nu onvei Imci delijk te worden. Erondt in d won deze open en evenwi omj ge komeptitiewedstrijd. Dc kt in Trainer Peter Christiaans *de na afloop nog te vertellet doo zijn jonge ploeg nog n* ting staat lijkt om de titel tc machtigen. Er werd een gi l*cc basis gelegd voor de toek wat zeker en vast een izei positieve noot is voor alle balfans uit Aaigem. G (G.l e< toek Robur-Destelbergen: 0-1. Vercauteren (Robur) wint het kopduel, (vh) Stilaan maar zeker schuiven we dichter naar de datum van 21 april 1985, zijnde de dag waarop de slotfaze van de zesde editie van de Beker van de Rozenstreek geprogram meerd staat. Deze bekerkompetitie werd voor het eerst gesplitst in twee afzonderlijke tornooien: het kwalitatief sterke A-tornooi en het iets minder sterke B-tornooi. Zowel in het A- als in het B-tornooi worden binnenkort de finalewedstrijden betwist. In het sterke A-tomooi beho ren de ploegen van KWB Den derbelle en KWB Pletsers Baasrode misschien niet on middellijk tot de topfavorie ten, maar de spelers van deze twee ploegen zullen zeker alles uit de kan halen, zodat hun tegenstanders tot het uiterste zullen moeten gaan willen ze deze teams kloppen. Dat werd reeds tenvolle bewezen tijdens de voorgaande fazen. Zo kon KWB Denderbelle zich als reekswinnaar kwalificeren in één van de zwaarste voorron dereeksen, met tegenstanders als Sachems Mariakerke, Ste- voc Steenhuffel en Singh Merchtem. Hierin werd door Denderbelle slechts één neder laag geleden. En dit met 3-2 tegen Sachems Mariakerke. Ook KWB-Pletsers Baasrode heeft het niet onder de markt gehad om zich voor de finale wedstrijden te plaatsen. Voor eerst hadden de Pletsers af te rekenen met een loodzware reeks, met daarin niemand minder dan tweevoudig beker winnaar Meersvlieg Drongen. KWB Opwijk en Verhasselt Londerzeel Seniors. Een reekszege zat er niet in, maar men kon wel de verdiende eer opeisen om als eerste ploeg in dit tomooi Meersvlieg Dron gen een nederlaag aan te sme ren. Tot v»or die wedstrijd konden de Drongenaars een serie van 27 matchen zonder Klassement van de Damesploegen 1. Falos Keur 2. Madavoc Veteran. 3. Berkenboom 1 4. Berkenboom 2 5. JEF 6. Madavoc Jeugd 7. ATN 8. Présent 78 Klassement van 4e Herenkompetitie 1. Blauwe Hoek Hamme 0 9 1 27 7 19 2. Oude Molen 11 7 4 22 16 18 3. Zwarte Panters 8-8 0 24 0 16 4. Hamzog 9 3 6 10 19 12 5. Hamvoc 9 4 5 17 21 13 6. Old Chap (1 forfait) 10 2 8 10 26 11 7. BGJG 9 0 9 3 27 9 verlies voorleggen. Via een zwaar herkansingstomooi, met acht vice-reekswinnaars, kon KWB Pletsers Baasrode zich alsnog plaatsen voor de finale wedstrijden van 21 april aan staande. Wie zyn nu de zes andere fina listen in dit A-tornooi? Vooreerst is de tweevoudige bekerwinnaar Meersvlieg Drongen opnieuw onder de fi nalisten. Ontegensprekelijk zal deze ploeg er een erezaak willen van maken om ook voor de derde opeenvolgende keer op het hoogste schavotje te staan. In de Gentse Vobog- kompetitie loopt het misschien iets minder, maar hun seizoen zal gered zijn door winst in de Beker van de Rozenstreek. Voor de ploeg van VC Gentse kunnen we aannemen, dat het speeljaar 1984-1985 al geslaagd kan genoemd worden, door hun nieuwe in de wacht ge sleepte kampioenstitel in de eerste Vobogreeks, én liefst zonder één enkele nederlaag. De vraag of de niet meer zo jonge VC Gentsespelers de loodzware tornooiformule zul len aankunnen, rijst. In de voormiddag dienen er zes zwa re sets met een mogelijke fina le naar drie winnende sets af gehandeld fe worden. Kunnen ze dit aan? Een derde ploeg, die uit de Vobogkompetitie komt, is ex- bekerwinnaar Heros Deinze. Deze ploeg kan in niet onaar dige tornooien vaak heel sterk uit de hoek komen. Ook vaak in een alles of niets formule (als deze). In de kompetitie bereikte dit team een goede vijfde plaats in het klassement. Als laatste Vobogploeg komt VCMC Mariakerke naar Wet- teren afgezakt. Deze ploeg be haalde vorig seizoen een derde plaats in dc Beker van de Ro zenstreek en Mariakerke werd dit seizoen vierde in de kompe titie. VCMC schakelde dit jaar ondermeer KWB Baasrode uit. Naast deze vier Vobogploe- gen, Pletsers Baasrode en KWB Denderbelle hebben zich ook nog teams van Ver hasselt Londerzeel Juniors en Egmont Recreatie Zottegem gekwalificeerd. Eerstgenoem de krijgt bijzonder veel posi tieve opbouwende kritiek mee van mensen uit hun plaatselij ke kompetitie, maar ook van zijn voorronde tegenstanders, waaronder Krivo Gent. Ver hasselt zal zeker en vast een van de meest gevreesde tegen standers zijn in de schiftings reeks. Ook Egmont Recreatie Zottegem is van geen kleintje vervaard. Zij komen eveneens uit een moeilijke voorronder eeks, met onder meer Smash Wetteren en Snuffel Grember- gen (vorig seizoen nog fina list). Deze ploeg bestaat voor het grootste gedeelte uit ex- nationale spelers en ex-provin- cialers. dus uit mensen die wel degelijk de knepen van het vak kennen Deze Egmonters be haalden in vorige tomooien reeds tweemaal een plaats in de kwartfinales. De rceksindeling voor de fina lewedstrijden ziet er als volgt uit: Reeks 1: Meersvlieg Drongen, Heros Deinze, Verhasselt Londerzeel en KWB Denderbelle. Reeks 2: KWB Pletsers Baasrode, VC Gentse, VCMC Mariekerke en Egmont Recreatie Zottegem. In elke reeks speelt men on derling een mini-kompetitie, gevolgd door klassementswed strijden. In het kwalitatief iets minder sterke B-tornooi hebben zich zes ploegen weten te plaatsen voor de finalewedstrijden van deze uitgave van de Beker van de Rozenstreek. Wie zijn hier de hoofdrolspelers? Uit de Gentse Vobogkompeti tie zien we de ploegen van VC De Zwaluw Gent en Vobola St. Martens-Latem terug. Bei de ploegen zijn in de Tweede reeks van de Gentse kompeti tie geen «meelopertje» ge weest. Van buiten Oost-Vlaan deren komen Londerzeel St.- Jozef en KWB Lier Heilig Hart. Beide ploegen lieten tij dens de eindronde van 24 maart 1985 een bijzonder goe de indruk na. Laatstgenoemde heeft misschien iets meer leef tijd in huis. maar zeker en vast ook de noodzakelijke routine. Tenslotte hebben zich ook de ploegen van KWB Zele Kou ter en Dokinap Lokeren weten te plaatsen. Voor deze twee ploegen is 21 april nu niet meteen de beste datum, gezien er op de dag kinderen hun plechtige kommunie doen. Een favorietenrol is misschien niet onmiddellijk waar te ne men. al weet men maar nooit in dergelijke korte formule, zoals in deze Beker van de Rozenstreek. Reeksindeling in het B-tor nooi: Reeks 1: VC De Zwaluw Gent, KWB Zele Kouter, Londerzeel St. Jozef. Reeks 2: Dokinap Lokeren, Vobola St. Martcns-Latcm cn KWB Lier Heilig Hart. In elke reeks speelt men een mini-kompetitie (zoals in het A-tornooi) gevolgd door klas sementswedstrijden. Finaledag voor de zesde editie van de Beker van de Rozen streek: datum: zondag 21 april 1985, plaats: sporthal De Wa rande te Wetteren. Verdere inlichtingen: Geert Baeyens, Massemensteenweg 56/4, 9200 Wetteren. SK Oudegem zal de komen de weken moeten knokken, wil het in derde provinciale blijven. De opdrachten die nog op het programma staan, zijn met gemakkelijk. Nu zondag reist het naar Wicze dat nog steeds titelambities heeft. Ou degem start gehandicapt. Mare Rombaut en Bert Vercauteren zullen er niet bij zijn. Dat vormt zware sclektieproble- men. De beide voetballers door evenwaardige pionnen vervangen is geen gemakkelij ke opdracht De week daarop is leider Kruibeke te gast in Oudegem Daarna staan de verplaatsingen naar Excelsior cn Bazel op de kalender en een thuismatch als slot tegen Klin- ge. Uit deze vijf geciteerde wedstrijden zal Oudegem op zijn minst vier punten moeten puren, wil het de degradatie ontlopen. Afgelopen zondag werd tegen SK Grembergen een belangrijk punt gewonnen, hoewel men hierdoor in de rangschikking geen stap voor uit is geraakt. Appels en Op stal wonnen en komen hier door op gelijke hoogte van SK Oudegem. Met Kieldrecht als voorlaatste, blijft er een ver schil van drie punten. "Rekening houdend met de weersomstandigheden en de staat van het veld, hebben wc tegen Grembergen een be hoorlijke wedstrijd gespeeld", meent klubleider Hector Lam- brecht. "Na een kwartier bracht Marcel Geerinck ons op voor sprong. Net voor de rust had den we tegenslag toen Segers de bal in eigen doel deed be landen. Dat doelpunt kwam op een psychologisch ongunstig ogenblik tot stand Kregen wij de beste kansen tijdens de eer ste helft, dan was het Grem bergen dat na de kampwisse ling het vaakst dreigde. Glo baal bekeken meen ik dat het resultaat beide ploegen moet bevredigen". Die mening deelde men zon dagavond ook in de rangen van SK Grembergen. Groenwit heeft de komende weken niets meer te winnen of te verliezen, kan rustig op het einde van het kampioenschap afstevenen en reeds plannen maken voor vol gend jaar. (e.d.m.) Robur-Destelbergen: 0-1. Met deze spektakulaire kwam Moerzeke dichtbij een doelpunt. vh) VOLLEYBALKALENDER HEREN PLAY-OFFS 13.4 20.00 Horman Genk-V.C. Temse 14.4 17.30 V.C. Temse-Raffeisen Temat Hamse volleyballiga 14.4 9.00 ATN-Falos Keur B.G.J.G.-Blauwe Hoek 14.4 10.00 Berkenboom 2-Madavoc ranen Jef-Berkenboom 1 14.4 10.30 Hamvoc-Hamzog Present 78-Madavoc Jeugd Ve Volleybal. Ook de goede raad van trainer-coach Luc Aelbrecht kon de Buggenho meisjes niet helpen. Zij verloren met 0-3 tegen Hofstade. (c) Dames Junioren nakompetitie Titelreeks 1. Merelbeke 5 5 0 15 2 10 2. Denderwindeke 6 4 2 13 9 10 3. Zelzate 6 3 3 12 13 9 4. St -Niklaas 6 2 4 11 16 8 5. Wetteren 5 2 3 9 12 7 6. Hamme 6 1 5 9 17 7 Zevende tot de tiende plaats 7. Waasmunster 5 4 1 12 4 9 8. Eine 3 3 0 9 0 6 9. Appel terre 4 1 3 4 9 5 10. Evergem 4 0 4 0 12 Elfde tot veertiende plaats 11. Oudegem 3 3 0 9 2 6 12. Zele 3 2 1 8 3 5 13. Oostakker 3 1 2 3 6 4 14, Nieuwkerken 3 0 3 0 9 3 Heren Junioren nakompetitie Titelreeks 1White Star 6 5 1 16 4 11 2. St.-Niklaas 6 5 1 16 7 11 3. Heusden 6 3 3 10 13 9 Uitslagen Meisjes Kadetten Dcndcrhoutcm - Avanti Aalter Meisjes Junioren Denderhoutem - Mcrelbckc Jongens Kadetten Hcusden - Steenhuizen Jongens Scholieren Einc - Heusden Jongens junioren White Star - Hcusden 3-0 Zevende en achtste plaats: eindresultaat 7. St.-Laureins 2 2 0 6 1 8. Kalken 2 0 2 1 6

De Voorpost | 1985 | | pagina 26