Senator F. De Bondt: Konsumentvriendelijke» beurs in Sint-Niklaas «Matige ekonomische groei en werkgelegenheid voor kansarmen> Racisme en demokratie in Sint-Niklaas VTB springlevend, ook in Sint-Niklaas Vlaamsnationale boekenbeurs in Sint-Niklaas Britse mijnwerkerskinderen met vakantie in Sint-Nikla Feest voor «klein Roberken» op Drie-schouwen - Stekene Verongelukt in 't Waasland Wat doet Stekene voor het «Jaar van de Jeugd» 2 - 12.4.1985 - De Voorpost In dit artikel betoogt CVP-senator Ferdinand De Bondt dat mits een gematigde (haalbare) ekonomische groei van 2,5% BNP, en door het konkurrentieel maken van de arbeid tegenover de kapitaalkost, de werkgelegenheid niet alleen kan gehandhaafd worden, maar vooral, en dat vanuit de maatschappelijke inspiratie, dat er dan terug werk komt voor ongeschoolden en kansarmen. We laten de senator aan het woord. De werkloosheid weegt al jaren op hel algemeen klimaat in de samenleving. Elk jaar worden nieuwe maatregelen uitgedacht die het beeld moeten geven dat er gepoogd wordt iets aan te doen. De effekten zijn meestal tijdelijk en beperkt. Maar een werkloze op een verantwoorde wijze tewerkstellen rechtvaar digt die inspanning. Ekonomische groei: al leenzaligmakend? De beste weg naar de werkgele genheid blijft de ekonomische groei. Een nulgroei van het B.N.P. doet gemiddeld 50.000 arbeidsplaatsen per jaar verlo ren gaan. Een groei van 2,5% handhaaft normalerwijze de werkgelegenheid in de private sektor. In 1984 noteerden wij, volgens de Nationale Bank, een produktieverhoging met 2,1% en gingen er amper 1.000 jobs teloor in onze ondernemingen. -Tussen 1974 en 1984 groeiden wij met 1,5% per jaar zodat alleen hierdoor reeds 200.000 arbeidsplaatsen verdwenen. Hoge werkloosheid: dat is géén natuurwet Zijn wij gedoemd om een hoog tempo van ekonomische groei te ontwikkelen, alleen maar om te vermijden dal wij nog werk lozen bij kreëren? Neen, met minder stijging van de ekono mische aktiviteit zouden wij meer werk kunnen hebben. Daarom moet hel echter aan trekkelijk worden, mensen aan te werven. De enorme vlucht van de arbeidskosten heeft de bedrijven gedwongen arbeids- zuinig te worden. Het para doxale is dal de individuele werkenmer er ondanks die toe name van de arbeidskosten niet veel welvarender bij werd; die kostenstijging nam immers de vorm aan van verhoogde patro- nale sociale lasten; verder werd zijn eigen brutoloon afgeroomd door de kollektieve lasten. Het resultaat was dat iedereen onte vreden was. Degene die werk- had, voelde zich gaandeweg be roofd van de vruchten van zijn inspanning; de hoge arbeids kosten joegen de produktiviteit op, die op hun beurt meer pro- duktie met minder mensen mee brachten. Dal is het ontwikke lingsmodel waar feitelijk gans West-Europa sedert meer dan tien jaar voor gekozen heeft. Dat wij dus 2,5% BNP moe ten presteren om de arbeids markt niet verder te doen ver slechteren is geen toeval. Het is geen natuurwet. Het is het re sultaat van een politiek of liever van een maatschappelijke ont wikkeling. Het is mogelijk een beter tewerkstellingsresultaat te hebben met minder ekonomi sche groei, maar dan moet de verhouding tussen de kosten voor het inzetten van arbeid tegenover kapitaal machi nes) verbeteren. Er is niet al leen de konkurrentieverhou- ding met het buitenland die van belang is, maar arbeid in eigen land moet opnieuw konkurren- tiëler worden tegenover de ka pitaalkosten. Wat moet daar voor gedaan worden? Laaggeschoolden niet lan ger de paria's van de werk loosheid Een volgende regering zou er kunnen aan denken de sociale lasten te verminderen en b. v. de b.t.w. te verhogen teneinde geen budgettair verlies mee te brengen. In 1981 noemde men dit de "Maribel"-operatie. In Groot-Brittannië denkt de rege ring aan hetzelfde, maar op een manier die vooral de laagge schoolden aan werk moet hel pen. De sociale bijdragen zul len immers progressief bere kend worden, d.w.z. met een hoger percentage naarmate de loonkost stijgt; dat maakt het mogelijk de lasten op de laagste lonen sterk te verlichten en pre cies het aanwerven van deze mensen aantrekkelijk te maken. De laaggeschoolden worden immers de paria's van de werk loosheid. Zij worden op de ar beidsmarkt weggedrumd door mensen met een hogere vor ming. Eén van de positieve as- pekten van de groei van de werkgelegenheid in de V.S.A. is precies dat het vooral de ongeschoolden zijn die aan bod komen. Ja, zeggen de kritika- sters maar tegen lage lonen. Geeft men dan de voorkeur aan de werkloosheid? Al onze ar beidscircuits richtten zich im mers tot voor kort naar de kennis-dragers en niet naar de kansarmen. Tegen u, Groenen, kunnen wij zeggen dat een gematigde eko nomische groei (in termen van BNP) kan gepaard gaan met het opdrijven van de werkgele genheid. Als wij het willen kun nen wij met minder groei meer mensen werk verschaffen. Zijn de Groenen bereid, de gevolgen te trekken zoals zopas be schreven van deze reële mo gelijkheid? Gaai het om ideolo gie of om meer werk? Nog anderen besluiten uit de «2,5%- regel" dat arbeidsverdeling al leen zaligmakend is om de werkloosheid terug te dringen. Dat is niet juist, op voorwaarde dat men kiest voor de arbeids- rijkere ekonomische ontwikke ling van daarnet. Trouwens, als het gaat over arbeidsdeling, valt het op dat het beste resultaat van de jongste jaren werd ge boekt door de deeltijdse arbeid. Op drie jaar tijd gingen er zo 60.000 werklozen aan de slag, dubbel zoveel als door de ope ratie werktijdverkorting (5-3-3) en zonder dat men aan de index hoefde te raken. 10% van de beroepsbevolking werkt nu deeltijds tegen 11% in de rest van Europa. Al jaren van vóór de krisis wist men dat dit beantwoordde aan een grote behoefte. Een banale vaststelling Het grote debat gaat niet over wie voor of tegen werkloosheid is. Niemand wil werkloosheid zoals niemand oorlog wil. Wie goede bedoelingen heeft kan zijn hemel verdienen, maar hoofdzaak hier is goede resul taten te bekomen inzake werk gelegenheid. Ook hier geldt de moraal van de gevolgen. Het zijn meestal niet de morele de magogen die veel mensen te werkstellen; hun geloofwaar digheid zal pas blijken als zij het moeten doen. F. De Bondt CVP-Senator Ik neem de pen ter hand Graag maken we enkele bedenkingen bij de lezersbrief van de PVDA, verschenen in uw blad van 5 april, daar daarin ander maal zwaar wordt uitgehaald naar het NJSV Het NJSV heeft zich nog nooit veel gelegen gelaten aan het scheldproza van de PVDA, maar acht het wel noodzakelijk ten bate van uw lezerspubliek enige rechtzettingen te maken. Ten eerste, wat het racistisch en fascistisch karakter van de door het NJSV ingerichte boekenbeurs betreft: iedereen, die zich de moeite heeft getroost deze beurs te bezoeken, zal daar niets aanstoot gevends aangetroffen hebben. Indien de PVDA'ers eens waren komen kijken, dan hadden ze er zelfs enige boeken van hun eigen EPO-uit^everlj kunnen aantreffen. Van onverdraagzaam heid van het NJSV gesproken! Wij beginnen ons eigenlijk wel af te vragen waar de «fascisten» zitten. Het is immers niet het NJSV dat eist dat bijeenkomsten van andersdenkenden verboden worden, maar wel de PVDA. Het NJSV betreurt dan ook de in het Waasland steeds feller toenemende haatkampagne tegen al wat Vlaams-nationalist is en meer bepaald tegen het NJSV. Niet alleen de PVDA, maar ook de SP en het ABW hebben zich opgeworpen als de promotoren daarvan, waarbij Wase topfiguren zich er zelfs toe verlagen om af en toe de gemoederen van «de basis» nog wat meer op te hitsen. Het NJSV heeft zich steeds aan de demokratische spelregels gehouden en zal dit in de toekomst ook blijven doen. Het NJSV heeft voor niemand geheimen, haar lokaal en aktiviteiten staan open voor iedereen en bovendien heeft het NJSV niet de gewoonte manifestaties van andersden kenden te verstoren. Dit alles kan van extreemlinks spijtig genoeg niet gezegd worden. Het NJSV wil louter en alleen op positieve wijze, zonder iemand te schaden, timmeren aan de weg, die leidt naar de verwezenlijking van haar ideeën en is niet van plan van die weg af te wijken door laster en dreigementen van extreem-links. Op één punt heeft de PVDA alleszins gelijk, namelijk aangaan de de verrechtsing in het Waasland. Inderdaad, ook wij merken die verrechtsing aan de bloei van onze bloedeigen vereniging. Steeds meer jongeren vinden de weg naar het NJSV. Waar schijnlijk worden het in de nabije toekomst nog zeer drukke dagen voor de beroepscontesteerders en «fascisten»jagers van extreem-links. NJSV Waasland Geert Pannier De bij deze polemiek betrokken partijen hebben hun respektieve standpunten kunnen vertolken, elk in voldoende ruime mate. Einde van de diskussie via dit blad (Red.) Vorige week kon u in «De Voorpost» een bijdrage lezen omtrent het nieuwe elan van de Vlaamse Toeristenbond in Sint-Niklaas n.a.v. de komst van Herman Cole als socio- kultureel werker. In dat artikel stond een fout van jewelste. Terloops werd immers het overlijden gesignaleerd van Jozef Van Over- straeten, daar waar op Robert Orient gedoeld werd. Vlaanderen weet wel dat pionier Van Overstraeten hog immer vol ijver en enthousiasme de gang van zaken op zowel kultureel als toeristisch (en ook politiek) vlak volgt, dat hij dus nog volop aktief is. Overigens werd ook verwezen naar de (inmiddels achter de rug zijnde) perike len bij VTB-VAB: dat sloeg op de situatie op nationaal (Vlaams) vlak, niet op de situatie in het Waasland of Sint- Niklaas waar nimmer een vuiltje aan de lucht is geweest, zo meldt men ons. Technisch liep er nóg iets mis met het artikel omtrent VTB-Sint-Niklaas. De ondertekening viel weg. U mag weten dat de bijdrage van de hand was van onze medewer ker Leo De Bock. W.V. Culturele Centrale (ABW) organizeert Min of meer in de alternatieve sfeer zit de «vryetyds- beurs» die de Culturele Centrale van het ABVV van 18 tot 21 april in de Sint-Niklase stadszalen organi zeert. «Beurs voor kleine beurzen», zo hebben de initiatiefnemers ze gedoopt. Het zou meteen om een première voor het Waasland gaan. Een bijeenkomst van de buikriem-toehalers», de «krisis- slachtoffers»... 't Is eens wat anders. Met stands rond besparingsideeëntips, bijscholingskansen, konsumenten- informatie, vrijetijdsgroeperingen, kulturele verenigingen en andere zal men trachten, de konsument te boeien. Het is bekend dat de socialistische vakbond ABW zich ernstig zorgen maakt over de socialistische gang van zaken in het Waasland, onlangs stelde de syndikale organisatie nog een armoededossier voor en daaruit moest blijken dat er in het gewest wel vijfendertigduizend armen wonen. Ook die, en de toch uitgebreide groep marginalen in de (Wase) samenleving waarvoor het ABW graag in de bres springt, hebben recht op voorlichting en moeten in staat worden gesteld, zich levensnoodzakelijke en zelfs meer naar luxe hellende produkten aan te kopen. De beurs als bewustmaker dus, als trooster in toch troosteloze dagen. Praten, vormen, spelen, showen De Voorpost heeft een informatieve funktie. In een redaktionele bijdrage als deze moet je je niet verwachten aan namen en toenamen van de (minimaal zesendertig) standhouders. Wel dit: ze hebben niet zelden te maken met samenlevingsopbouw of hulpverlening, met vakantie service ook, de diverse geledingen van wat de socialisten op vrijetijdsgebied te bicden hebben zijn prezent op de beurs, ze worden aangevuld met o.m. de vzw Alfabetize- ring Waasland, Maatschappelijk Opbouwwerk, de Koning Boudewijnstichting, de VVV-Waasland, de Sint-Niklase dienst voor huisvestingspremies en -toelagen, de techni sche avondschool van het Sint-Niklase atheneum. Drie dagen duurt de manifestatie, maar ook in de marge wordt een en ander geprezenteerd. BRT-er Miel Louw modereert donderdagavond 18 april een praatshow rond het thema «Konsument in krisis». Vrijdag 19 april zijn 's avonds Vuile Mong en de Vieze Gasten van de partij met het programma «Soep zonder ballen» (over de «nieuwe armoede»).Zaterdag 20 april opent om 10 u. een boeren- markt (Beveren of Sinaai binnenskamers als het ware, groenten en fruit direkt van producent naar konsument), wordt (ook om 10 u.) een gespreksronde opgezet over «Het gebruik van de komputer op de lagere schoolvindt (vanaf 15 u.) een speelgoedmarkt plaats (met verkiezing van «De keizer van de markt» en is (15 u.) een praatshow gepland i.v.m. de nieuwe technologieën en de relatie daarvan tot de werkloosheid. Die praatshow gaat door onder het motto Over onze toekomst gesproken», deelnemers zijn o.a Paul Pataer (van, tot nader order, het ACV), Ludo Dierickx (Agalev), Toon Colpaert (direkteur van de ABW-studiedienst)Rudy Van Vlierberghe (hoofddélégué bij Boel), Patrick Mertens (ook Boelafgevaardigde) en Gilbert Bossuyt (van de SP). 'Zaterdagavond 20 april treden Johan Vernimmen en Tars Lootens op in het programma «Zanger zonder meer». Da's de enige aktiviteit die niet in de stadszalen gestalte krijgt, wel in de schouwburg. Zondag 21 april houdt men het bij enkele lichter verteerbare zaken: in de namiddag (15 u.) doet men mee aan de revival van oude volksspelen en is een praatshow over mode voorzien. Voor dat modegesprek werden enkele journalisten die in de modeb ranche werkzaam zijn uitgenodigd, Ghislaine Nuytten prezenteert en ook modestylist Jan Baets van de Antwerp se akademie komt langs. Energie anders Wie het woord «krisis» laat vallen wijst steevast op de (dure) energie. Het ABW wil uitwegen uit de krisis voorstellen, dus ook een alternatief, voor de huidige energiebronnen aanboren. «Energie anders» is een ten toonstelling die je op de beurs bekijken kan en volop kadert in de doelstelling van dit vrijetijdssalon. In een eerste luik vind je dertig infopanelen over o. energiebehoud en alternatieve energie. Tweede luik: be sparingssuggesties, praktische tips. Derde luik: didaktisch materiaal (windmolens, zonnedak, thermometer). Ook enkele posters worden geëxpozeerd. de Vrijdag 19 april wordt als «scholendag» geafficheerd, alle ei scholen van Sint-Niklaas kregen een invitatie daartoe ker Het is de Culturele Centrale vzw, die ressorteert onder de oor ABW-koepel, die al de aktiviteiten op het getouw zet eint De toegangsprijs tot de beurs én tot de randmamfestaties oge werd heel laag gehouden, bewust. Want zij die door de luuri krisis in hun koopkracht zijn aangetast moeten ook in staal om worden gesteld tot kijken, kiezen en eventueel kopen. Zo ven luidt ede redenering. derc Vrijetijdsbeurs in Sint-Niklaas, stadszalen, 18 tot 21 april in jden dj I Tijdens het Paasweekeinde or ganiseerde het NJSV (Natio nalistisch Jongstudentenver- bond) in de zaal De Panda te Sint-Niklaas een Vlaams-Na tionale boekenbeurs. Bedoe ling van deze beurs was, een zo ruim mogelijke keuze aan vor mingsliteratuur en aan studie- en dokumentaticmateriaal, dat kadert binnen de Vlaamse Be weging, ter beschikking te stel len. Ook wilde het NJSV door dergelijke manifestatie een breder publiek kennis laten maken met haar werking in het Waasland. Vrijdagavond werd de beurs geopend met een receptie, mu zikaal geanimeerd door akkor- deonist Jan Trekzak. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. VU-senator W. Peeters, sche pen M. Huys en Vlaams Blok- voorzitter Fr Wijmeersch. Het openingswoord werd uit gesproken door de Sint-Nikla se schepen van kuituur Daan Anthuenis. Hij hekelde sterk «de onverdraagzame houding van bepaalde extreem-linkse groepjes», die reeds vooraf het verbod van deze boekenbeurs hadden geëist louter, alleen omwille van haar Vlaams-na tionaal karakter. Hij herinner de aan andere onzalige perio des uit de geschiedenis, waarin boekenverbrandingen schering en inslag waren. Ook wenste hij het NJSV ge luk met de organisatie van de ze boekenbeurs en sprak de hoop uit dat het niet bij een éénmalig initiatief zou blijven. Ook zegde hij de steun toe van het stadsbestuur bij dergelijke aktiviteiten. Na deze toe spraak werd de beurs dan met de nodige drank ingezegend. Zaterdag en zondag kende de beurs een bevredigende op komst. Het NJSV heeft zich dan ook voorgenomen deze beurs volgend jaar te herne men en nog méér uitgeverijen aan te trekken. Bovendien hoopt het NJSV dan te kunnen rekenen op een betere samen werking met andere Vlaams- nationale verenigingen, die zich nu nog op het laatste nip pertje aan deelname hadden onttrokken, «geïntimideerd door het geschreeuw van enke le extreem-linkse agitatoren» (zo luidt het volgens het NJSV). Deze boekenbeurs is niet de laatste aktiviteit van het NJSV- Waasland. Zo organiseert de NJSV-afdeiing Temse op vrij dag 12 april nog een avond over het heel-Nederlandse vor mingstijdschrift Dietsland-Eu- ropa n.a.v. het dertigjarig be staan. Deze aktiviteit vindt plaats in zaal Cambrinus te Temse en spreker is Bert van Boghout, hoofdredakteur van Dietsland-Europa, die het zal hebben over het wel en wee van zijn tijdschrift en over het door haar gepropageerde heel Nederlandse nationalisme Verder neemt het NJSV deel aan het eerste studentenzang feest, dat op 4 mei door de Wase Pallicters georganiseerd wordt in zaal De Panda te Sint- Niklaas met o.a. medewerking van 't Fanfarkc. Zondagavond 6 april kwamen in Sint-Niklaas 51 kinderen mijnwerkers uit Zuid-Wales menwerking met het van Britse mijnwerkers uit Zuid-Wales aan om bij gastge- georganiseerd werden o.a. de bracht meer dan een hall zinnen een week vakantie door te brengen. De organisatie komst van Rees, general secre- joen frank op. van de vakantie was in handen van de gemeenschappelijke WN U M' en Jenkins. dc aktie (ABVV - SP - Bond Moyson) en Socialisüsche ?anUftLsccre,ary- de k™st 'ÏÏÏÏf»-.^kncS nere - van twee vrouwen van Britse temse werden geld en kk mijnwerkers en hoofddélégué rondgehaald die met ver n®e' Onder impuls van René De de kinderen en de gezinnen Jric Price, een deiegaiie van lende vrachtwagens Clereq. SP-gemeenteraadslid, h.c'ubv;cre".lbesluur van het |ou,h:Wales gebracht t werd de aktic om Britse mijn- Hij zei dat deze aktie een zo- ABVV-Sint-Niklaas die een Zaterdagmorgen vertrd werkerskindcren naar Sint- veelste onderdeel was van de ?e2°fk bra;h.' aan houth-Wa- de kinderen terug naar S Niklaas te halen om ze van een verschillende solidariteitsak- ,es' ,nzamc',ties via stickers Wales, onbezorgde vakantie te laten ties die reeds voor de stakende en een enve'OPPenalc,|e in sa- genieten een groot sukses. Er werden verschillende lijsten rondgestuurd met de vraag om als gastgezin te fungeren. De respons was enorm en er wer den dertig gezinnen gekontak- teerd. Het aanbod was zo groot dat gezinnen geweigerd moesten worden. Er kwamen 51 kinderen en 3 volwassen begeleiders aan. Zes kinderen werden bij gezinnen aan de kust ondergebracht. De ande ren werden verwelkomd door de gastgezinnen in de zaal van het ABW te Sint-Niklaas. Gewestelijk sekretaris van het ABVV Van Geertsom sprak een kort welkomswoord uit tot In de nacht van zaterdag op zondag is de tweeëntwintigjari- ge Luc De Meester uit de Pot terstraat 30 in Sint-Pauwels om het leven gekomen. Hij ging met z'n motorvoertuig uit de bocht op Voorhout in Kemze- ke-Stekene en kwam in een sloot terecht. Dinsdagmorgen rond halfvicr verongelukte in Sint-Gillis- Waas op de expresweg Ant- werpen-Knokke een negenen twintigjarige man uit Antwer pen. De chauffeur van de per sonenauto, Yves Briand, werd op slag gedood toen de wagen tegen een langs de baan gepar keerde oplegger aanreed. Een met hem meereizende vrouw van vijfentwintig werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis in Sint-Gillis over gebracht. Stekene. Roberken Meerschaert gehuldigd door het feestkomitee van Drieschouwen. (gremar) Vorige week was het (alweer) feest in de Stekense wijk Drieschouwen Sinds enkele tijd m )JcWjs Spiri "geh ecdc chand lok daar regelmatig een feestelijke aktiviteit georganiseerd en de wijkfeesten zijn daar herrezen. Zaterdag vierde men de op ruststelling van klein Roberken», zoals Stekene Robert Meersschaert kent. Robert, die aan Drieschouwen 76 woont, is zestig jaar geworden Tot dan was hij werkzt „js als meestergast in de Wase Werkplaats te Sint-Niklaas. Voor de mensen van n j,C(j( Drieschouwen was dit meteen aanleiding tot feesten. j0 Robert werd thuis afgehaald per koets door het plaatselijk feestkomiti en door de kersvt j,je prins en prinses karnaval met de voltallige Raad van Elf. Ondanks de aanhoudende rtf |dat j werd het een groots feest, dat reeds begon ten huize van de zestigjarige. Met muziek voort, rcvcn daarna de vigilante met daarin Roberken samen met de karnavalprinses en gevolgd door overige feestvierders ging het dan naar café Drieschouwen. Gra^t kwa dan Tijdens de laatste algemene vergadering van de gemeen telijke kulturele raad van en te Stekene werd ondermeer aandacht besteed aan de jaarthema's «Jaar van de mu ziek» en «Jaar van de jeugd». Het was kuituurschepen Arnoud Heyse die daarvoor het woord kreeg. Hij gaf de vergadering mee dat het gemeentebestuur honderddui zend frank heeft uitgetrokken voor het «Jaar van de muziek» en hij verduidelijkte dat dit voornamelijk was bedoeld voor de koorverenigingen, de muziekmaatschap pij en de afdeling van de muziekakademic wanneer die speciale manifestaties organiseren in het kader van dit muzickjaar. «Het is duidelijk dat de kulturele raad om advies zal gevraagd worden», aldus de schepen: «Samen met het schepcnkollcgc zal de raad zich beraden over de verdeling van de honderdduizend frank op basis van dc program ma's die worden ingewacht eind maart. Het is trouwens aan de mensen die cr meer van weten om de nodige nuances te leggen in die verdeling». Eigenaardig toch wel. aldus de voorzitter van de kuituur- raad, dat twee verenigingen rechtstreeks aan dc kuituur- raad een aanvraag hadden gericht om een deel van dc koek te krijgen. Namelijk Rcintje Vos en de Ware popk an de besi Mscn. nabij ■teams Vrienden... Bestuurslid Aerts verwonderde er zich over dat cr over li «Jaar van de Jeugd» niet gesproken wordt te Stekel uit «Voor dit jaar van dc jeugd» werd niets uitgetrokl tegenover honderdduizend frank voor de muziek! Is verschil niet een beetje groot? Dit thema mag niet in doofpot worden gestopt Schepen Heyse verduidelijkte dat er voor het «Jaar vanfpaar muziek» een vrij konkrete programmatic is. terwijl vraag zich stelt wat men kan doen rond het thema jeu| «Maar indien in bepaalde initiatieven zouden word genomen en indien een vraag naar het gemecntebcstn 'ag vai zou worden gesteld, dan zullen wij zeker en vast steunei 8 zeer De verantwoordelijke van de werkgroep jeugd deelden B(l hac dat er een vergadering is gepland, maar dat hét proble "ber 3' is dat enkel de «klassieke» jeugdbewegingen kuni worden bereikt en dat er voorlopig geen nood is a jeugdraad. Of dit laatste een «probleem» is zien w goed zitten, want wanneer wc dc redenering schepenkollege doortrekken (dat enkel de muzickvere 1 Van gingen die iets speciaals organiseren in aanmerking kon 800 voor die speciale subsidie) dan komen enkel dc «klast w De kc» jeugdbewegingen eventueel in aanmerking. Grcn 'aes cn I Music Lovei Ryck Peet Iers bi fina «ers zi Nic e niet Sultans n I Borrei

De Voorpost | 1985 | | pagina 2