I TV-Ekspres geeft elke dag een Eddy Merckx-fiets kado- Bygientiouie -Mkskiinstkrisig «De Bosuilen» leeft Chiro Hemo Opstal vijftien jaar Kriskras doorheen de Buggenhoutse raadszitting Schaken en fotograferen goed voor de ontwikkeling van het kind Voorlichting voor middenstanders Een BGJG organisatie: Gezinsspeeldag Weer 10 weken lang dag voor dag een winnaar 24 - 12.4.1985 - De Voorpost Zoals we vorige week in dit weekblad reeds meldden, bestaat de Opstalse Chiro vijftien jaar. Het was immers in november 1969 dat onder impuls van de toenmalige pastoor, e.h. Moortgat. een meisjeschirogroep in deze Buggenhoutse parochie opgericht werd. Dc werking richtte zich naar de 9- tot 14-jarigen, die ver deeld waren in vier groepen: speelklub. kwiks, tippers en tiptiens. Bij gebrek aan loka len werd zowat overal verga derd: in de meisjes- en jon gensschool. in het parochiaal centrum, in de garage van café De Fontein en zelfs bij de leiding thuis. Niettegenstaande deze peni bele omstandigheden groeide je beweging, zodanig dat tij dens de grote vakantie van 1970 er in Zoerle-Parwijs een eerste kamp plaats had. Dit kamp greep overigens gemeen schappelijk plaats met de Chi ro Briel, zodat de leiding de kans kreeg de nodige ervaring op te doen. Datzelfde jaar werd dan de jongenschiro opgericht, zodat van toen af een volledige jeugdwerking op den Opstal kon gebeuren. Ijverig werd toen ook naar een naam voor de beweging gezocht. Uitein delijk werd geopteerd voor "Hemo". naar de beginletters van de voor- en familienaam van de stichter, Henrik Moortgat. Midderwijl manifesteerde zich een sterke nood aan loka len. Men vond een oplossing in het oude schoolhuis, gelegen naast de jongensschool en ei gendom van de parochiale werken. Met behulp van vele vrijwilligers werden er nog twee lokalen bijgebouwd en spoedig werd jeugdhuis Kieke boe een realiteit. Niets stond nu nog de groei van de bewe ging fn de weg: men beschikte over degelijke lokalen, een ge degen ouderkomitee en een gemotiveerde leiding. De jaar lijkse grote aktiviteiten, een pensenkermis, een karnavalbal en een spaghetti-avond zijn overigens Chiro-aktiviteiten, waarvoor telkens veel volk op de been komt. Ondertussen werd ook een muziekkorps in het leven ge roepen, korps dat dit jaar reeds zijn vijfjarig bestaan viert. Waar indertijd, onder de leiding van Patrick Van Mul ders, meer het aksent lag op de trommels is het korps nu, on der leiding van Jan Jacobs, uitgegroeid tot een volwaardi ge muziekkapel met diverse soorten klaroenen, jacht hoorns en slagwerk. Dit jaar neemt het korps reeds voor de derde maal deel aan het Vlaams Nationaal Zangfeest. En dat wil toch wat zeggen. Onder de vorige proost, e.h. Van Pottelberghe werd over gegaan tot de verbouwing van de lokalen. Liever dan nieuwe te bouwen, werd hoofdzakelijk op initiatief van Petrus Van Neste besloten tot renovatie. De werken zijn nu grotendeels voltooid. Vorig jaar werd een opendeurdag georganiseerd. Zij die indertijd bij de eerste verbouwing betrokken waren, hadden moeite om alles te her kennen, zoveel was er gewij zigd aan de lokalen. Meer dan 200 leden Op dit moment is Chiro He mo een volwaardige jeugdbe weging, met in totaal meer dan 200 ingeschreven leden, van 7 tot 17 jaar, t.t.z. van Sloebers tot aspiranten. De jongensleiding telt 25 man, de meisjesafdeling be staat uit elf entoesiastelingen. Rekening houdend met het feit dat Opstal maar een kleine parochie is, mag hier beslist van een sukses gesproken worden. Hoewel de jongens- en meis- jesgroep teoretisch gescheiden leeft, bestaat er sinds het ont staan een goeie samenwerking tussenbeide. Hoofdzakelijk een gevolg van het feit dat ze beide dezelfde lokalen gebrui ken en er geen andere jeugd beweging bestaat op den Opstal. De kas is gemeenschappe lijk, het ouderkomitee is ge meenschappelijk en ze gebrui ken dezelfde kampplaats. Bo vendien wordt er door sommi ge afdelingen regelmatig ge mengd gewerkt. Vandaar dat ook de viering van het 15-jarig bestaan van de beweging ge meenschappelijk gebeurt. En dat dan nog in het jaar dat de Chiro nationaal 50 jaar bestaat Feestviering Vrijdag 12 april: 18u30: optocht van vijf mu ziekkorpsen 20u30: taptoe op de speel plaats van de meisjesschool 21u30: diareeks in het Toren hof over 15 jaar Chiro en vijf jaar muziekkapel Zaterdag 13 april: Wandelzoektocht (inschrijvin gen vanaf 14 tot 14u30). 18u30: prijsuitreiking. Zondag 14 april: 09u30: eucharistieviering en kinderreceptie 13u30; voetbalwedstrijd op het veld van de Stenestraat tussen de jongensleiding en de vaders. 17u30; groepsfeest na de avondmis, in het Torenhof. Pierre Van Rossem Net als de natuur in de lente tot vernieuwde aktiviteit komt, is de volkskunstkring «De Bosuilen» uit Buggenhout» ook opnieuw uit haar krammen geschoten en blikt ze vooruit op een jaar boordevol aktiviteiten. Naast het jaarlijks weerkerend verbranden van de winter, het meizingen door de jonggezellen van de groep, volksspelen die uitlopen tot de verkiezing van een meigraaf en een -gravin, de meiboomplanting en het meibal, voorzien «De Bosuilen» in het najaar van 1985 ook een gastronomisch weekend in Frankrijk. De jaarwerking wordt afgeslo ten met een kerstmarkt, naar Duits voorbeeld. Voor het welslagen van deze markt wordt gerekend op de mede werking van de Buggenhoutse kulturele verenigingen. «De Bosuilen» van hun kant zullen bovendien een beroep doen op een aantal ambachtslui, die hun waar te koop zullen aan bieden. Binnen de kortste tijd wordt met de organisatie van deze kerstmarkt van wal ge stoken. Werking Ook de werking in de groep zelf wordt duchtig aangepakt en verruimd. De dansronden, die elke vrijdagavond van 20 tot 22.45 uur plaatshebben in de turnzaal van de Gemeen telijke Jongensschool, Hane- straat te Buggenhout. zijn in drieën opgesplitst: de Balkan en Israëlische dansen, Vlaam se dansen en Contra- en Konti- nentale dansen. De muziekgroep wordt even eens uitgebreid en onderver deeld in dansbegeleiding en volksmuziekgroep. Iedereen die het notenschrift beheerst en/of gevoel heeft voor volks muziek en daarbij (primair) een instrument kan bespelen, kan hierbij aansluiten. De oe- fenstonden hiervoor hebben plaats, elke donderdagavond, van 20 tot 22 u., in de B. De Donderstraat. 22 te Lebbeke (voorlopig adres). Op de twee de en vierde donderdag van de maand wordt de volksmuziek ingeoefend, op de overige don derdagen de dansbegeleiding. De vendeliers en trommelaars beschikken ook over een vaste oefendag: iedere zaterdag van 10 tot 12 in de turnzaal van de Gemeentelijke Jongensschool te Buggenhout. Momenteel oefenen een zestal vendeliers en enkele trommelaars onver droten, om ook deze vorm van de volkskultuur degelijk onder de knie te krijgen. Wie over enige biceps beschikt kan zich elke zaterdag aanmelden. Een voorkennis van het vendelen is niet eens nodig. De zang wordt in vele volkskunstgroepen stiefmoederlijk behandeld, maar bij «De Bosuilen» heeft ook deze discipline een vaste plaats verworven. Elke week, na de dansronde, wordt o.l.v. Lut Van der Linden, een nieuw lied ingestudeerd. Optie Berlare luisterde naar opvoedingstechnieken Onlangs organizeerde het Nationaal Werk voor Kinder welzijn, afdeling Berlare, een voordracht met als thema «Hoe stimuleer ik de optimale ontwikkeling van mijn kind?». Een vraag die door dr. De Munter, docent in de pedagogie, werd behandeld. Heel wat aanwezigen woon den deze voordracht bij en mevrouw Janssens, voorzitter van de organizerende vereniging, heette die van harte welkom. De Buggenhoutse raad ver leende tijdens de raadszitting van vorige week donderdaga vond gunstig advies aan de rekeningen 1984 van de kerkfa brieken Opstal en Briel. Beide rekeningen vertonen overigens een tekort. Op den Opstal be draagt dat 86.787 fr., op den Briel 9.107 fr. Gembel-woordvoerder A. Keldermans verklaarde wat den Briel betreft geen bemer kingen te hebben. Wat den Opstal betreft, zei Kelder mans, liggen de zaken enigs zins anders. Kan iemand mij bijv. uitleggen waarom Gerar- dus - en daarmee bedoelde hij de Opstalse kerkfabriek - voor zowat 55.000 frank aan verlich ting spendeerde en de Briel amper 7.798 fr. Mag ik er op wijzen, ant woordde burgemeester De Landtsheer, dat de raad enige tijd geleden een speciale toela ge aan de Opstalse kerkfabriek toekende om in de kerk een soort kapel af te bakenen, zo dat én de verwarming én de verlichtingskosten gedrukt kunnen worden. Het Buggenhoutse Rode Kruis doet aan ziekenvervoer. Om dergelijk vervoer in opti male omstandigheden te kun nen verrichten, legde de bur ger uit, blijkt de aankoop van een zuurstofapparaat, een kopbrancard en een afzuigeen- heid - gegniffel op sommige stoelen - een noodzaak. Voor deze aanschat, die zowat 75.000 fr. zal vergen, vragen we de goedkeuring van de princiepsbeslissing. Nadat schepen Godelieve Van Praet deskundige uitleg verschafte omtrent de "afzui- geenheid" - zo'n toestel dient om fluimen op te zuigen - keurde iedereen die aankoop in principe goed. Dat ziekenvervoer, voegde schepen Pierre Stallaert er nog aan toe, gebeurt in samenwer king met de gemeentelijke brandweer. De gemeenteraad besloot de prijzen die de gemeente aanre- kent'bij de verkoop van indus- triegronden ongewijzigd te la ten. T.w. 250 fr. en 1.000 fr. per m2, afhankelijk van de be stemming (woning, fabrieksge bouwen). Meteen daarna werd overigens beslist aan de pvba Artislach uit Aalst, een perceel 97 a 88 ca groot, te verkopen. Totale verkoopprijs: 2.897.000 fr. De raad besliste eveneens een perceeltje grond (67 ca) langs de Brielstraat te verko pen aan de aanpalende eige naar Bijl-Simonet. Dit tegen de schattingsprijs en na het sluiten van een onderzoek de commodo en incommodo dat hiertoe zal ingesteld worden. Het gaat, zei de burgemeester, om een sanering. Van haar raadsman ontving de gemeente een schrijven waarin deze erop wijst dat de erven Van den Broeck bereid zijn hun gronden langs de Vier huizen, tegen een bedrag van 220.000 fr., aan de gemeente te verkopen. Deze procedure, herinnerde raadslid Kelder mans zijn kollega's eraan, werd reeds ingezet in 1976. De gemeente Buggenhout heeft de gewoonte tot zo weinig mo gelijk onteigeningen over te gaan. Dat is in dit geval even min gebeurd. De zaak is nu Dr. De Munter stelde zich vooral vragen over het pedago gisch rendement van onze op voeding en over de waarde van het onderwijs. Hij merkte op dat zes jaar na elkaar minder dan zestig procent van de jon ge mensen die naar de univer siteit wilden gaan, slaagden in een proefexamen over de staf van het middelbaar onderwijs. Opvoedingsproblemen Opvoeden is bijzonder moei lijk. Dat is altijd zo geweest en in onze huidige samenleving is het er beslist niet makkelijker op geworden. Ouders voeden meestal op volgens het eigen voorbeeld dat echter niet altijd het goede is. Ofschoon vele ouders vinden dat alle midde- 'en goed zijn om dc kinderen hun voorbeeld bij te brengen. In vele landen zijn er meer wetten ter bescherming van dieren dan ter bescherming van kinderen. Om het eigen beeld te beoor delen moet men het in vraag durven stellen en dat gebeurt helaas bijzonder weinig, aldus spreker die er een tweede moeilijkheid aan toevoegde: in onze maatschappij zijn er blin der gevestigde waarden waar aan men een houvast heeft. Nu ben je al een kreatief denker als je naar het argument van een bevel vraagt, zo zei dr. De Munter. «Wij nemen een be slissing van anderen niet zo maar en jongeren doen dat nog in mindere mate Waarden worden dus op de helling ge zet Seksuele betrekkingen bij kinderen vanaf twaalf jaar zijn geen uitzondering, de pil wordt voorgeschreven aan 13- jarigen op verzoek van de ou ders. Kinderen weten ook niet meer waaraan zich te houden. Enerzijds houdt men op school anti-rookcampagncs en recht- r.dc .schoolnoort haneen de reusachtige reklame-affiches die tonen hoe sociaal rekenen wel is. Gezin Volgens spreker is het voor naamste voor de ontwikkeling van een kind een gevoelen van veiligheid en geborgenheid. Enkel dan zal het kind durven exploreren en zo ook sneller leren. Exploreren zet aan tot denken, tot het zoeken naar een eigen oplossing, terwijl men nu veelal de nadruk legt op na-denken, denken wat een andere gedacht heeft. Een ander belangrijk aspekt is de regelmaat Regelmaat toont zich zowel in rituelen bij het wassen en het slapengaan, als in het maken van het huiswerk op steeds hetzelfde tijdstip. In gebod en verbod moet men konsekwent zijn om het kind een houvast te geven. Richtlij nen moeten duidelijk omschre ven en gemotiveerd worden. Zelfs aan een kind van 6 jaar is men verantwoording verschul digd, stelde de spreker. Vanaf ongeveer het tiende levensjaar begint het kind het logische denkvermogen te ontwikke len, te relativeren «Een kind zal dan aanvaarden als men voor een probleem geen oplos sing weet, als men het maar uitlegt.» Onderwijs Het goed aanleren van de moedertaal is uiterst belang rijk. «Het logische denken van een kind is waard wat zijn kennis van dc moedertaal waard is.» Maar ook hier moet men konsekwent zijn: voedt men het kind op in het dialekt, dan zal het iets minder snel redeneren in het algemeen be schaafd, want dan is het dia lekt de moedertaal. Een taal leert men door in te spelen op de klanken van dc Bij wet van 4 augustus 1978 tot ekonomische heroriënter ing werd in de Nationale Kas voor Beroepskrediet een Participatiefonds opgericht. Dit fonds verleent niet alleen leningen aan werklozen die zelfstandig wensen te worden maar het is ook een instrument waarop alle zelfstandigen, die slechts over beperkte middelen beschikken een beroep kunnen doen. In de korte periode waarin het fonds operationeel is, is echter gebleken dat zich een betere voorlichting van de zelfstandigen opdringt i.v.m. de werking en de voorwaar den waarin het Participatiefonds zijn tegemoetkomingen verleent. Deze bedenking heeft er het bureau van de Kamer toe aangezet, hierover enkele informatievergaderingen te or ganiseren. Hiervoor werd de medewerking gevraagd en bekomen van de drie Oostvlaamse centra voor voortdurende vorming van de middenstand nl. CEMOV te Aalst en Oudenaarde. CMO-Waasland te Sint-Niklaas en IMOV te Gent, alsme de van de Nationale Kas voor Beroepskrediet en de drie door haar erkende kredietinstellingen nl. het Algemeen Beroepskrediet te Gent, het Beroepskrediet voor de Middenstand van Oost-Vlaanderen te Gent, en het Oost vlaams Beroepskrediet te Zele. Deze belangrijke voorlichtingsvergaderingen zullen door gaan op volgende data telkens om 19u30: maandag 22 april in CMO-Waasland, Hogekouter, 2700 Sint-Niklaas, dins dag 23 april in IMOV, Autoweg-Zuid 3, 9821 Gent- Afsnee, maandag 29 april in CEMOV, De Bruwaan 1, 9700 Oudenaarde, dinsdag 30 april in CEMOV, Wijn- gaardvcld 9 te 9300 Aalst. wel goed afgelopen, maar het had ook anders gekund. M.i. ware het beter geweest van in den beginne de onteigenings procedure in te zetten. Ons standpunt, replikeerde burgemeester De Landtsheer, werd steeds bepaald door het principe dat iedereen, ook wat de prijs betreft, gelijk behan deld moet worden. De Vastenavondvoettocht, zo besloot de raad. zal net als de vorige jaren 10% gemeen telijke subsidie ontvangen op de ingezamelde gelden. Ver mits de opbrengst van deze tocht, bestemd voor de hulp verlening aan Buggenhoutse zusters en missionarissen. 730.000 fr. bedroeg, zal de ge meentelijke toelage 73.000 fr. bedragen. De gemeente zal de procedu re instellen tot het aanwerven van twee halftijdse opstellers. Gembel-raadslid Marcel Catry zei daar "syndikaal wel enigs zins last mee te hebben" en vroeg zich af "of de meerder heid al iemand op het oog had". Na een barse tussenkomst van Jozef Goedgezelschap, antwoordde burgemeester De Landtsheer, een en al vriende lijkheid, dat de meerderheid niet de minste last ervoer met dergelijke "opsplitsing" en be nadrukte hij geenszins al ie mand op het oog te hebben. We hebben, beklemtoonde de burgervader nog, de noden van de gemeentelijke admini stratie bekeken en zijn tot de konklusie gekomen dat twee H.T.-jobs daarin het beste pas sen. Mede ook omdat dc poli tie van bepaalde van haar niet zuiver politionele taken zal ontlast worden. Sinds enige tijd legde sche pen van Openbare Werken Paul Van Malderen uit, zijn we gestart met het herstel van de wegen die leden onder de voorbije winterellende. De on langs aangeschafte gietasfalt- machine werd daarbij in ge bruik genomen. Om het rende ment van deze machine te ver hogen, hebben we echter geen vrachtwagen nodig. Momen teel beschikt de gemeente over twee vrachtwagens. De minst goeie zou dan gebruikt worden bij de asfaltmachine. Daarnaast, vervolgde de schepen, beschikken we via BTK en DAC-projekten over enkele extra-personeelsleden, zowat we een extra-vervoer middel best zouden kunnen ge bruiken. Daarom stel ik dan ook voor dat we ons een derde vrachtwagen zouden aanschaf fen. Dat kan overigens gebeu ren zonder enige vorm van begrotingswijziging. We be schikken immers nog over een reserve van 500.000 fr. uit 1983. Het spreekt vanzelf, voegde schepen Van Malderen er nog aan toe, dat het de aankoop van een tweedehandsvracht wagen betreft. Ik stem tegen, kwam Kel dermans tussen. Het dossier terzake was immers leeg. Als ik je goed begrijp, reageerde burgemeester De Landtsheer, laat je je houding louter door formalisme bepalen. Niet al leen daardoor, antwoordde Keldermans, ik zal je eens een lijstje overhandigen, waaruit blijkt dat de gemeentelijke vrachtwagens ook voor parti- kulieren ingezet worden. Ik aanvaard geen insinua ties, reageerde De Landtsheer opnieuw. Wel feiten. Daarvoor zullen we zorgen, besloot Keldermans. We zeg gen niet alleen A, maar ook B. Tijdens de stemming die volgde stemden enkel de Gem- bel-raadslcden Keldermans en Van Der Jeught tegen. De overige raadsleden keurden de aanschaf goed. Omdat de Buggenhoutse stratenplannen haast uitgeput zijn, stelde burgemeester De Landtsheer voor, bij een firma die gespecialiseerd is in het opmaken van dergelijke plan nen - daarbij luchtfotografie en computer gebruikt - te in formeren naar de kost van een nieuw stratenplan van de ge meente. Deze informatie zal later aan de raad voorgelegd worden. De raad verleende eveneens zijn goedkeuring aan het voor stel van de firma belast met de bouw van de Opdorpse ge meenteschool, de funderingen uit te voeren in betonblokken i.p.v bakstenen. Dergelijk systeem gaat vlugger, kost minder en is steviger, legde de burger uit. Ook de provinciale technische dienst is het daar mee eens. Dat waren trouwens ook de Buggenhoutse raadsle den, even later bij de stem ming. is dit jaar een volksza bestaande uit een vijf personen te vormen, ling is geenzins een ka richten, wel een a se en volkse liedere studeren en deze i baal optreden van de te lassen. Ook het kunstambac een andere uiting van c kunstbeoefening, wor «De Bosuilen» niet hoofd gezien. Omdat één van de leden aan de hogere kantsck in die richting naar een uitbouw worden uitgez Een vereniging die lee ook denken aan voor en uitbreiden. Daar iedereen jongen c vanaf de leeftijd i tien, uitgenodigd op I de wekelijkse oefenli Voor de dans of het is geen voorafgaand! noodzakelijk. De km deze technieken word de verantwoordelijken leerd. Zo kan men def plines enkele keren u^leg ren, alvorens men bfcht dan niet bij de groep e|jt sluiten. «De Bosuilen» hopen wat jonge mensen sar hen, zullen meebouw een nieuw totaalspekt. I" begin 1986 in premiè Ondertussen kent d< erl met haar programma mis in 't land van Den *r de» overigens groot su aar Op 18 mei a.s. neemt M deel aan het provinc ieb nooi voor volkskunst^ F met een half uur dur< 'at gramma «De Bosuilc övi men één van de eei is groepen in Oost-Vlai r die deze vuurproef doorstaan. ra Jongelui, wacht dus nil ral om kontakt op te nei c «De Bosuilen» hout. Het kontaktadre ve De Strooper, Static t 57 Buggenhout (052/33 nta Ook op één van de oe den kan je terecht. rad rdai Pierre Van Rossem Pierre Van itei De werkgroep Sport en Jonge Gezinnen van het B gewest Dendermonde organiseert op 27 april a.s Gezinsspeeldag. Deze sport- en spelhappening krijg verloop van 14 tot 17 u., op het sportterrein van h Maagdcollege, Tragel te Dendermonde. (bewegw voorzien). Op het programma staat o.a. na de verv e8jf ming, een rekordpoging voor duo's, opwarmingoc a(e gen, een spellencircuit van de Gezinssportfederatie korte break, een dubbel dobbelspel (gezinsspel), ae e| en een pik-nik. n De deelnameprijs bedraagt 25 fr. per persoon. 100 f gezin. Inbegrepen een drankje en een tussendoortj en wordt bovendien gezorgd voor de opvang kleinsten. Inschrijven kan bij de plaatselijke sportafgevaardigd afgevaardigde van de Jonge Gezinnen of bij de T sekretaris. Liefst vóór 20 april. ikn dt W iph baby, door wat het hoort van andere kinderen, vooral dan vanaf 3 tot 4 jaar. Fouten wor den veel gemaakt door het steeds maar verbeteren. Dat kan zelf leiden tot stotteren, of door het te snel willen aanle ren van een tweede taal. Op tien jaar kent men zijn moe dertaal volledig. De periode direkt daarop is wel heel ge schikt om meerdere talen te leren. «Kinderen van 11 en 12 jaar die in proefklassen Frans en Engels leren, kennen de talen sneller dan kinderen van 14 en 15 jaar. Het onderwijs moet daar weten op in te spelen.» Het speelgoed heeft ook zijn gevolgen op de schoolpresta ties. Goed speelgoed is dat speelgoed waarmee een kind veel, lang en graag speelt. Goed speelgoed verbetert later het rekenvermogen, leert den ken in abstrakte begrippen (hoger, lager, meer, minder, enz...) en stimuleert het krea tief denken, het zoeken naar verschillende oplossingen. Blijkbaar hebben onze be drijfsleiders daar wel proble men mee, want ze geraken moeilijk aan dc top. De in voering van informatica in het onderwijs kan, volgens dr. Dc Munter, dit kreatief denken bevorderen, als het tenminste goed wordt gedaan. Schaken en fotografie staan om die re den bijvoorbeeld op het Russi sche schoolprogramma. De avond werd besloten met enkele vragen die vooral han delen over dc alternatieve scholen zoals Steiner en Fren- dy, over de schoolrijphcid van kinderen en over dc hulp van ouders bij het huiswerk (nk) Naar aanleiding van het eeuw feest van de Belgische Werk liedenpartij heef! de Regie der Belgische Posterijen twee spe ciale zegels uitgegeven. Dc ze gels hebben een waarde van 9 en 12 fr. en zijn verkrijgbaar vanaf 15 april in alle postkan toren. Fit-op-de-fiets-fanGa gauw een TV-EKSPRES kopen bij uw dagbladhandelaar. Er zit voor u 'n forse kans in om een van de zeven fietsen van de week te winnen. Echte Eddy Merckx-fietsen, ambachtelijk gebouwd door een man die uit keiharde ervaring wéét hoe een koersfiets hoort te zijn. Een fiets naar maat en in de kleur die u wenst. Voor sportieve vrouwen kan ook een damesmodel. Eddy Merckx-fietsen zijn ongelooflijk robuust, stabiel en dus veilig, onberispelijk afgewerkt. Doe mee aan de gratis wedstrijd van TV-EKSPRES. Elke dag, om de 24 uur, tien weken lang geeft TV-EKSPRES dé Fiets kado.

De Voorpost | 1985 | | pagina 44