Kriskras door de Aalsterse gemeenteraad Een standplaatshistorie op de Aalsterse markt TE KOOP De machines van de Aalsterse stadspolitie Met drie of met vier in Hofstaadse grafkelder Met VTB-Burst op tocht Tel. 052/21.14.81 K 6 - 12.4.1985 - De Voorpost Aalst. De adviesraad van het vrijetijdskomitee in een gezellige sfeer bijeen (a) VU-raadslid Danny Denaeyer - ja weeral hij - interpelleerde over het kreëren van een nieuwe standplaats op de wekelijkse zaterdagmarkt "om iemand te plezieren". Met supplementair de vraag of de marktkommissie hierover wel om advies was gevraagd. Een standplaats waarvoor niet alleen een aanplakzuil moest worden weggenomen maar die volgens interpellant ook de veiligheid in het gedrang zou brengen, omdat de brandweer geen doorgang meer zou hebben ingeval van ramp. Met boven het kraam een elektriciteitsdraad met gevaar voor elektrokutie. "Plezieren" We "plezieren" niemand, zegt schepen De Pauw, die zich afvraagt, alluderend op de woordenboeken van Denayer, of "plezieren" in de dikke Van Dale staat, of tot Edgard Hooghuys in "De Tolle- naere"? De Pauw zegt dat het hier gaat om een sinds 1978 niet meer ingenomen standplaats toen de "trams" - de hoge terrasbakken - de plaats kwa men innemen. De man vroeg en kreeg toendertijd eén over plaatsing Maar nu de "trams" fakultatief al dan niet te plaat sen zijn en op de bewuste plaats geen terrasbak meer komt, krijgt die marktkramer zijn plaats terug. Zo eenvoudig is dat, zegt de schepen. De marktkommissie gaf hiertoe trouwens advies in een nog niet goedgekeurde en dus lie ver niet te bespreken verslag van 6 december 1984, Sinter klaasdag. Dat de openbare veiligheid in het gedrang zou komen, loochent spreker, vermits dc brandweg niet oVer die bepaal de plaats loopt. En wat de weggenomen znil betreft, zegt De Pauw, daver drie stonden op de Grote Markt wat toch van het goecjè teveel is en dat die ene nu verplaatst is naar de omgeving van het kultureel centrum. Gracienne Van Nieuwen- borgh heeft het over het veran deren van aan te bieden koop waar door bewuste marktkra men doch schepen De Pauw zegt dat die steeds in de sektor voeding blijft. Van konkurren- tievervalsing kan hier geen sprake zijn, zegt hij. En wan neer Antoon Blommaert stelt dat verkoopstand nr. 43 niet paste in het kraam van de schepen, riposteert deze laat ste met te zeggen: "Maar dan wel in dat van een van uw kollega's die er me om ver zocht". (L.H.) Danny De Naeyer vroeg wat er gebeurt met de vervangen schrijfmachines en fotokopieerapparaten. Volgens geruchten zouden de schepenen nieuwe machines hebben gekregen en op de politiediensten zou een grote machine die volledige voldoening gaf, weggehaald zijn op bevel van de schepen van Financiën en twéé dagen terug op haar zelfde plaats gebracht. Maar dan wel defekt, zodat een gespecialiseerd technieker er heel wat werk aan had. Danny Denaeyer had het in de laatste zitting van de Aalsterse gemeenteraad over het te Hofstade aanmaken van grafkelders op het kerkhof zonder koncessie door een privé-ondernemer. Schepen van Financiën Etienne Bogaert zegt dat al de vragen van De Naeyer wijzen op twijfels of op ongerustheid. Hij wil die graag wegnemen. Er werden inderdaad 19 nieu we typemachines in gebruik genomen in de plaats van de verouderde. Aanvankelijk werd ook een grote machine bij de politie vervangen door een nieuw apparaat dat ten minste dezelfde mogelijkheid als het oude bood. Het nieuwe bood méér mogelijkheden doch juist deze die door dc politie als onontbeerlijk werd aangezien, zat er niet in. De oude werd dan ook terugge plaatst. Nog zeven oude zijn in ge bruik en twee wachten op een stadsbestuur dan toch reeds n koper. Er bestaat ten andere vdlabele apparatuur, een inventaris van alle machi- H nes met hun bestemming. De nieuwe machines werden als i promotie gratis ter beschikking gesteld. De politie verkiest echter boven eigentijdse elek tronische apparaten gewone mechanische wegens hun zwaardere aanslag. Nog bruik bare machines werden grondig nagekeken en zullen dienen in DAC-projekten of voor de werklozenwerking. Grosso modo betekent dit voor de stad een bezuiniging van 1 miljoen zegt de schepen die goed geplaast is om het te weten. Een evaluatie zal vol gen. Ondertussen heeft het Schepen Remi Van Vaeren- bergh stelde dit eenmalig ge beuren in zijn kontekst De schepen werd bij zijn indienst treding gekonfrontcerd met een sinds jaren te Hofstade bestaande situatie. Omdat het kerkhof volzet was en er drin gend behoefte was aan grafkel ders werd deze toelating inder daad verleend. Mede omdat het kerkhof niet zou verande ren in een werf en dat alle plantsoenen niet zouden ver- trappeld worden. In de toe komst kan dit nu echter niet meer het geval zijn. Alles zal gebeuren met de noodzakelij ke concessies en de stad op teert voor aanmaken van graf kelders in eigen beheer. Er wordt trouwens op het kerkhof voortdurend kontrole gehouden. Niet aangevraagde werken worden gewoon gewei gerd en eventueel afgebroken. Het geval van Danny De naeyer zal worden onderzocht. De burgemeester kon nu reeds zeggen dat het hier ging om een grafkelder voor vier die aangekocht werd voor drie doch betaald voor vier. (l.h.) U kan mee voor een dag vol Met Pinksteren, 25 en 26 ontspanning voor jong en oud mei, kan u mee naar Cochcm, met VTB-Burst naar het pret- de gekende parel van de wijn park Bobbejaanland te Lich- streek langsheen dc Moezel, taart op zaterdag 20 april. Prijs Leden betalen 2600 fr., niet- voor de VTB-ledcn 400 fr. leden 2200 fr. en kinderen Niet-leden betalen 500 fr. en 1500 fr. In de prijs is inbegre- kindcrcn 250 fr. Daarin is ook pen: avondmaal, logies, om begrepen, naast bus en fooi bijt en middagmaal plus car en chauffeur, het inganggeld van fooi. 280 fr. Vertrek te 7u30 en Inschrijven in lokaal. Het terug rond 22 uur Inschrijven aantal deelnemers is beperkt in het VTB-VAB-lokaal, tot 50. Klokke Roeland, Stations- plein. Tel.: 053/62.24.60. 5 jaar oud, toog L-vom IfltO (1), wiel met neon (2), kast dubbel gebruik (ves- tiaire (3) bergruimte (4 4 drogers (5), kaptaft aUi voor 4 personen (6), spiegels en verlichtii kolom voor 4 persot (7) met verlichting, 3 was plaatsen (8) met boven aan bergruimte, 3 grote Jji "d spiegels als wandversiej ring, 7 stoelen, grote et leerkast (9) verdeeld vakken. Prijs overeen te komen. Aalst. Het bestuur dat de tweede interscholen etalagewedstrijd opzette, (a) Geluidshinder. In de jongste gemeenteraadszitting had Danny Denayer vragen bij het huurkontrakt van de verbruikzaal met aangelegenheden in ontspanningscentrum Beukenhof in de Langestraat. Hij zag liever in het kontrakt gestipuleerd dat er een bankwaarborg van 50.000 fr moest zijn dan 50.000 fr in de stadskas te doen storten. Ook had hij moeite met eventue le geluidshinder. In het kontrakt staat immers geen maximaal aantal decibel vermeld, «'t Gaat hier niet om een aantal decibel, wél over al dan niet hinder voor de buren», zegt de burgemeester. Waarmede alle partijen zich akkoord konden verklaren. Gedeeltelijke verlegging «Hinnenbezenwegel» Deze gedeeltelijke verlegging te Erembodegem werd reeds goedgekeurd door de gemeenteraad in 1984. Inge volge opmerkingen van de gouverneur werd echter een nieuw dossier opgesteld. Tijdens het onderzoek werd geen enkel bezwaar ingediend en de aanvrager gaat akkoord met het betalen van de welvoeglijkheidsvergoeding vast gesteld op 50 fr x 11,27 of 564 fr. Raadslid Danny Denayer vindt dat de wegel nu op 1 m van de perceelsgrens zal komen te liggen en heeft moeite met de wellicht onesthetische bouw van de garage. Ook de prijs vindt hij niet realistisch. Schepen Dooms zegt dat deze welvoeglijkheidsvergoeding 4 jaar terug werd opge steld en inderdaad moet herzien worden. «Vraag is gewoon of het algemeen belang geschaad is», zegt de burgemeester. CVP, PW en SP keuren het voorstel goed. De VU onthoudt zich. Het verleggen vaa een deel van een andere voetweg te Erembodegem, de «Eeckhoutrede» werd geen woord waardig geacht en dan ook stante pede goedgekeurd. Wijkbiblioteek Hofstade Een gedeelte van het dienstcentrum Hofstade wordt herbouwd en ingericht tot wijkbib waarvoor 3 miljoen is voorzien. Raadslid Danny Denayer kant zich tegen het plat dak dat storend zou zijn in het landschap. Liever een zadeldak, zegt hij. «De stedebouwkundige en de architekt hebben daar een andere mening over» repliceert de burgemeester. Bij de stemming onthouden zich de VU en Anny Dierick Langehaagstraat Gijzegem De Langehaagstraat te Gijzegem zal worden overlaagd. Daartoe is 3 miljoen voorzien. Tot deze werken zal worden overgegaan ingevolge beperkte aanbesteding. Danny Denayer is tegen «overlagingswerken» en zegt dat de eraan gespendeerde sommen over enkele jaren totaal verloren geld zullen zijn geweest. De ondergrond is er voor overlaging niet geschikt. «We kunnen alleen hande len binnen de perken van onze financiële mogelijkheden», zegt schepen De Maght. Wegenwerken te Meldert De tweede faze van de herstellingswerken te Meldert werd in de gemeenteraadszitting goedgekeurd. Deze 2e fase van de herstellingswerken te Meldert omvat het heraanleggen van de Klaarhaag, de Kokerij- en de Dorpstraat tot de Stevensveldstraat. Alle riolering wordt vernieuwd volgens het rioleringsplan- In de Klaarhaag wordt de rijbaan aangelegd in herbruik- kassei. Er zijn twee fiets- en voetpaden voorzien ter hoogte van de bebouwing. In de Dorpstraat bestaat de rijweg uit betonstenen en worden twee doorlopende voetpaden aangelegd. De raming bedraagt 39.529.965 fr BTW inbegrepen Voet- en fietspaden te Gijzegem In het kader van de werken aan het fietspad in de Stationsstraat te Gijzegem wordt ook een gedeelte van de riolering aangelegd. Na sondering is gebleken dat over een afstand van 368 m ter hoogte van het Sint-Vincentiusinsti- tuut de riolering gelegen is vlak onder een moerlciding van de TMVW die niet kan verplaatst worden. De betreffende riool werd onderzocht via een TV-inspek- tie en is totaal in verval. Ze dient dus in elk geval te worden vervangen door een nieuwe en daarvoor moet de betonnen rijbaan opgebroken worden en hersteld wat voor 513.000 fr meerwerken meebrengt. Huis De Bolle In de voorlaatste zitting werd de inrichting van het «Huis De Bolle» als deel van de biblioteek en boekbinderij gestemd. De erin voorziene aanpassing van de liftkoker met behorigheden wordt geraamd op 615.000 fr. De te installeren lift zal zowel voor goederen als voor personen dienen. Transport van boeken en materiaal naar de eerste verdieping zal dan ook worden vergemakkelijkt. De gezondheid van het stadspersoneel Danny Denayer interpelleerde om te vragen of het waar is dat de stadswagen waarmede soms dode dieren worden vervoerd zonder ontsmetting eveneens gebruikt wordt o.a. voor het ledigen van parkeermeters. Wat heel wat gevaren voor de gezondheid van het personeel kan impliceren. Schepen De Maght zegt dat zulks inderdaad drie maal het geval was. «Ge minimaliseerd altijd», zegt De Nayer tot de schepen «'t Gaat om de gezondheid van het perso neel». De schepen van personeel heeft voor die gezond heid probate middelen, antwoordt de burgemeester waar mede dan gedoeld wordt op de verscherpte kontrole bij afwezigheid wegens ziekte die het aantal ziektegevallen aanmerkelijk deed verminderen. Hilariteit. Twee ophalingen van papier per maand Volgens Danny Denayer zou de stad alleszins niet het voorbeeld geven van enige discipline vermits ze wekelijks verscheidene kontainers met papierafval, afkomstig uit de stadsdiensten zou meegeven met het gewoon huisvuil, terwijl de bevolking wordt aangemaand papier te bewaren tot op de speciale papierophaling. Denayer vraagt dan ook tweemaal per maand papier op te halen en tevens om de 2 maand een ophaling van glas aan de deur. Vooral dan voor de senioren. Er zal een tweede ophaling van papier per maand bijko men, zegt de burgemeester en tevens een ophaling van glas ten huize, ook voor de serristen. Waarbij dan Toon Blommaert aansluit met te stellen dat er klachten zijn van lawaaihinder bij glascontainers. Hij vraagt dan ook dat op de containers zelf een passende aanmaning zou worden aangebracht met uurregeling wanneer glas kan worden gedeponeerd. Een stadion voor de huurprijs van een appartement Bij de bespreking van het huurkontrakt van Eendracht Aalst over het Pierre Cornelisstadion gingen de poppen andermaal aan het dansen. Het gaat om een kontrakt waarbij de huurprijs 100.000 fr per jaar of een slordige 8.000 fr per maand bedraagt. Waarbij stilzwijgende ver lenging mogelijk is tot maximaal negen jaar Zonder deze gunst aan Eendracht Aalst te benijden, stelt Baita Dolores dan toch dat de huurprijs niet in evenredig heid is met het verhuurd kompleks en evenmin met de steun die de vele andere sportverenigingen al dan niet ontvangen. Raadslid Danny Denayer vindt in het dossier een woord dat hij niet alleen niet begrijpt maar evenmin vind in «de dikke Van Dale» (niet dik genoeg) of in Verschueren. «Dilectueel» blijft inderdaad een weinig gebruikt woordt maar Larousse vermeldt alleszins «dilection» dat dan «amour tendre et pur» betekent. Een terminologie die men niet elke dag in huurkontrakten vindt. Ook Eddy Monsieur heeft bij dit punt vragen alhoewel hij vindt dat Eendracht dat zovele jongeren opleidt en aan duizenden sportief genot (of gekanker) biedt deze steun alleszins verdient. Hij vindt echter dat de verlenging niet verder mag lopen dan tot het einde van de huidige koalitie en moet ervaren dat de vele andere sportverenigingen eerder stiefmoeder lijk bedeeld zijn. Geen favoritisme liefst. Dat Eendracht per jaar zowat 900.000 fr aan taksen in de stadskas brengt vindt Baita niet ter zake. Taksen betaalt men a rato van gerealiseerde ontvangsten. Dus... Het punt wordt unaniem goedgekeurd, tenzij de SP die zich onthoudt. «Buitenverblijf» voor 20.800 fr per maand De woning Capucijnenlaan 63 reeds ingenomen door een stadsdienst wordt voor een termijn van twee jaar verder ingehuurd aan een huurprijs van 62.400 fr per trimester. Aldus werd besloten op de jongste gemeenteraadszitting. Het gaat hier om de plaats waar de dienst personeel is ondergebracht en waar momenteel ook de kontrole-arts elke dag te 11 u te vinden is. Een gebouw waarvan in oktober U gezegd werd dat men het na 6 maand respijt zou verlaten doch waarover men nu anders beslist. Veranderen ligt inderdaad, vooral dan in de politiek in de loop der dingen. Waar in vorige bestuursmeerderheid door de toenmalige oppositie dit «buitenverblijf» als duur en inopportuun werd voorgesteld huurt men nu verder. «Alleen dwazen veranderen niet» gekscheerde in dit verband de vroegere schepen van personeel Antoon Blom maert. Zowel Dolores Baita (SP) als Willy Van Mossevelde (VU) kantten zich nu tegen het verder huren. Ze vroegen daarbij hoe het gesteld was met het reorganisatieplan van de stadsgebouwen en Baita wees er op dat op het moment dat een gebouw voor dan toch een niet onbelangrijke som wordt gehuurd andere stadsgebouwen onbezet blijven. Zowel schepen André Doorns als burgemeester Raymond Uyttersprot zeggen dat wat nu gebeurt ook niet met hun zin is maar gewoon gebeurt uit tijdsnood. Tijd die men nodig heeft om andere gebouwen te reorganiseren. «Nie mand is met deze zaak gelukkig», voegt de burgervader er aan toe. Als Van Mossevelde dan langs zijn neus weg vraagt of de twee schepenen nog steeds niet overeen komen waarmede hij doelt op de organisatie van de jaarbeurs ofwel door «Feestelijkheden» ofwel door de «Middenstand» uiteindelijk wordt wel een kompromis hiervoor gevonden zegt de burgemeester dat er geen vuiltje aan de lucht is. In elk geval niet tussen de schepenen. Wanneer een globaal plan kan worden medegedeeld over de bestemming van de diverse stadsgebouwen hangt uiteraard af van de «spoed» waarmede het college hierom trent een beslissing neemt. Het is alleszins een kompleks geval waaraan reeds heel wat vergaderingen werden gewijd Gronden geraken niet verkocht Bij de dienstjaarrekening van de stedelijke regie van grond- en bouwbeleid stelde schepen Doorns dat in het voorbije jaar de aktiviteiten beperkt bleven tot de verkoop aan de nv Plasti-Synthese van een handelshuis in de De Schutterstraat en de overdracht aan de stad van gronden voor aanleg van een afvalwaterkollektor. Enkele bouw gronden die openbaar te koop werden gesteld, konden niet worden verkocht. Toch is er nog een winst van 137.000 fr. Weliswaar voortkomend uit de financiële opbrengst van belegde kapitalen. Raadslid Willy Van Mossevelde noemt dit «immobilisme». Van Mossevelde herinnert er aan dat hij reeds bij de begroting '84 het had over de weinig efficiënte werking van deze regie en dat hij toen reeds vragen had over de toekomst van «Hof ter Leeuwergem» Dat werd echter afgeweerd en geopteerd werd voor verkoop van bouw gronden. Er werd echter nog geen enkel perceel te koop aangeboden al werd in een vlaag van laaiend optimisme in de stadsbegroting '84 een verkoopbedrag van 9 miljoen voorzien. Raadslid Roger D'Hondt (SP) zegt even kort te willen zijn als de schepen. «De regie ligt stil», poneert hij. De e verkoop van het huis werd zelfs een verliespost. De SP zal 4 zich bij de stemming onthouden omdat de regie totaal e genegeerd wordt. t Schepen Doorns zegt dat de Regie moest overgaan tot a| leningen voor de erelonen van Hof Ter Leeuwergem en BS, dat het verlies op het woonhuis zijn oorsprong vindt in het te laattijdig behandelen van dit punt door de hogere |oi overheid. De fout ligt gewoon bij de provincie en een deel jm van de verwijlintresten werd dan ook terugbetaald. rei Wat betreft Hof ter Leeuwergem zal dit in een volgende :t zitting worden behandeld. Gedane kosten zullen alleszins ak in de verkoopprijs worden doorberekend. ee «Wat de gronden zo duur zal maken dat ze moeilijk m verkoopbaar worden» zegt Van Mossevelde. «Vooral nu let met de BTW-verhoging». «De prijzen zijn nog steeds ecl sociaal» repliceert André Doorns. w Het punt wordt finaal gestemd door de meerderheid plus ;m< A. Dierick. Naar de besloten zitting... In de jongste zitting van de gemeenteraad protesteerde raadslid Willy Van Mossevelde (VU) tegen het overheve- c"! len van een agendapunt van Jan Caudron en een van hem 1 zelf naar de besloten vergadering. Spreker zegt dat het at indienen van dit punt ingegeven is door de ruchtbaarheid dat «het bloedzakkenschandaal» in de media heeft gekre- gen. We willen het hebben over feiten en niet over 8 personen, zegt Van Mossevelde. «Dergelijke ongeoorloof- de praktijken mogen door onze medeburgers geweten zijn» voegt hij er aan toe. «Het mag alleszins geen XT! OCMW-story a la Dallas worden». «Dit probleem kan niet in de openbare zitting behandeld worden omdat zulks niet kan gebeuren zonder namen te 'an noemen», repliceert de burgemeester, maar Edgard Hooghuys (SP) zegt dat dit punt inderdaad ten onrechte va' naar de besloten vergadering werd verwezen. «Dit potje zal alleszins niet gedekt blijven», zegt Jan Caudron. «We gaan ermee naar de pers». Op de vraag van de burgemeester of er moet gestemd^» worden zegt Caudron van niet. «Dat haalt toch niets uit»,VT zegt hij. H Zaterdagmarkt met kermis en karnaval? Raadslid Willy Alloo (VU) interpelleerde in de gemeente-V raad over de moeilijkheden die marktkramers ondervin-B den op de zaterdagmarkt tijdens de kamavalperiode| wegens de opgestelde attrakties. De marktkramers zouden er baat bij hebben dat een nieuwe regeling op dit stuk wordt getroffen en ook voor de eventuele noodzakelijke doorgang van de brandweer - rijzen er hindernissen. Willy Alloo doet dan ook een voorstel waarop hij uiter aard niet stante pede een antwoord verlangt. Wel vraagt hij dat zijn voorstel welwillend zou worden onderzocht op de haalbaarheid en opportuniteit ervan. Interpellant stelt voor zowel tijdens karnaval als Aalst- J kermis de zaterdagmarkt te centraliseren op het Keizerlijk 4 Plein plus de aansluitende straten als de Arbcidstraat^H (breed, weinig verkeer en makkelijk af te sluiten) als de|*®H Nieuwstraat, de Boterstraat en het Vredeplein. Wat ecnBSf aan elkaar sluitend geheel zou vormen. Spreker stelt dat bij ruime voorlichting van de bevolking^H via de media dit voorstel heilzaam zou zijn voor kopers enpH verkopers en tevens een gebeurlijk vlotter optreden van u. de brandweer zou mogelijk maken Een test met de volgende Aalst-kermis zou de proef op de som kunnen zijn. Schepen Robert De Pauw antwoordt dat dit voorstel in de U passende organen zal besproken worden. LH Goe sche af

De Voorpost | 1985 | | pagina 6