BIJ TUINCENTER EDDY JANSEGEPC IN LEBBEKE IS DE LENTE AL IN HET LAND JANSEGERS -j.4.1985 - De Voorpos In aanwezigheid van burgemeester Moyer- soon en enkele sche pen van de gemeente Lebbeke opende Tuincenter Eddy Jan- segers een nieuwe zaak aan de Brussel sesteenweg. In de ge zellige, ruime toon zaal, waar een over donderende keuze aan tuinmeubelen is opgesteld, werd het een vrolijke bedoe ning en ondanks het onaangename weer leek het wel of de len te volop in het land was. Eddy Jansegers en zijn echtgenote, Hilde Stassijns, beiden uit Lebbeke, hebben de naam goed gekozen. Het is er immers een écht tuincenter. Tij dens de zes jaren, waarin Eddy nu als zelfstandige aktief is, heeft hij een totaal zaak opgebouwd, waar men alles kan verkrijgen wat ook maar iets met de tuin te maken heeft, van meubelen tot tuinhuisjes en zelfs komplete verlichting. In de ruime, luchtige toonzaal, waar frisse lentekleuren de bo ventoon voeren, staan de tuinmeubels opgesteld in volledige sets, net als of ze reeds bij de klant op het terras staan. Niet alleen is er keuze naar ieders smaak, maar ook aangepast aan elke portemonnee: tuinstoelen en -zetels, zowel in hout als in kunststof, parasols en zitbanken, tafels en schommels, bekleed met kussens in smaakvolle kleuren. In de toonzaal vinden we ook nog een ruim te gereserveerd voor tuinverlichting. Zeer eenvoudig te plaatsen lantaarns maken van elke tuin een zomers terrasje. Naast de ei genlijke toonzaal, bui ten dus, staan de houten tuinhuisjes. Sommige gelijken wel op Zwitserse chalets. Uiteraard kan ook hier gekozen worden uit vele formaten en uitvoeringen. Naar mate de grootte en het materiaal kan de prijs hier natuurlijk sterk verschillen. Ed dy Jansegers maakt deze tuinhuisjes zelf, zodat hij met veel zwier kan praten over de degelijke kwaliteit ervan. De afwerking is perfekt en een groot voordeel is te vens dat de fabrikant, Eddy dus, de houten chalets zelf komt plaatsen. Naast deze tuinhuis jes staan er ook hon denhokken, duiventil len en serres in alle grootten en prijsklas sen. De onvermijdelij ke tuinkabouters mo gen zeker niet ontbre ken en houten bloem bakken, allerlei post bussen en zelfs kin derspelen, volledig in- hout, vervolledigen het geheel. Nieuw en erg mo dieus zijn de prieel tjes, een buizenstel overspannen met een kleurig zeil. Daaron der vindt men allicht bescherming voor een te sterke zon en het ganse gezin krijgt er een plaatsje. Kuierend tussen al dat moois vinden we het dubbel spijtig dat de zon dit jaar zo lang op zich laat wachten. Voor diegenen die plannen hebben met hun tuin, is het ogen blik echter aangebro ken om die ideeën uit te voeren. Deze ideeën kunnen door Eddy wel wat bij geschaafd worden. De H. en Mevr. Jansegers en burgemeester Moyersoon luisteren naar de toespraak van de h. Heuvinck. Hij heeft immers al jarenlange ervaring in dit vak en op die erva ring mag men reke nen, ook voor even tuele herstellingen, zelfs al zijn de tuinhuisjes of de hou ten afsluitingen al ja ren oud. Het aangeboden gamma beperkt zich natuurlijk niet alleen tot tuinhuisjes. Naast de duiventillen voor siervogels, bouwt Ed dy Jansegers ook vol ledige duivenhokken voor reisduiven en zelfs boxen voor paarden. Een speciale afdeling is er voor de ladders en de stellingen. Het Tuincenter verkoopt niet alleen deze ge makkelijk op te rich ten stellingen, het ver huurt die ook, zodat de doe-het-zelver die wat klusjes wil op knappen hier een ge makkelijk te monteren stelling kan komen halen. Om deze stel lingen te monteren heb je zelfs geen schroevendraaier no dig. Alles past netjes in mekaar. In een half uur tijds kan je met twee personen zo'n stelling van twaalf meter hoogte recht zetten. En dat is dan helemaal geen kunst en vliegwerk. Kortom, Lebbeke heeft er een mooie zaak bij. Al is dat niet helemaal juist. Eddy Jansegers'zaak was vroeger al gevestigd op de grensscheiding met Wieze en Den derbelle. Alhoewel hij De nieuwe zaak werd geopend mei een prettige ontvangst klanten zijn. Het Tuincenter is trou wens gemakkelijk om vinden. Wie toch even moet zoeken, hoeft enkel maar de nieuwe watertoren in het oog te houden. Het Tuincenter ligt er juist naast. Behalve van 10 tot 19 uur en 's zondags van 10 tot 12 en van 14 tot 17.30 uur, ook voor het kopen van seizoensgebonden plantjes of de aan schaf van zo'n leuke barbecue, waarmee het steeds heerlijk is je gasten te verrassen. En nu maar duimen voor mooi weer... er steeds goed werk te, noopten de om standigeheden hem om te verhuizen. Hij is er zeker niet rouwig om en de betere lig ging op de drukbere- den Brusselsesteen weg kan alleen maar in het voordeel van de TUINHUIZEN - DUIVENHOKKEN LADDERS - Tuinmeubelen TOONZAAL Brusselstestraat 165 LEBBEKE - 052/22.08.47 GELUIDSINSTALLATIE TELEVALLE Rechts de nieuwe toonzaal van het Tuincenter Eddy Jansegers, links een serre met seizoenplantjes.

De Voorpost | 1985 | | pagina 10