Plastiekcentrale Zele reikt de hand naar PLASTIEKCENTRALE ZELE Oe Hamse Jeugdraad en het Jaar van het I.J.J. KVLV Moerzeke vierde zestig; jarig bestaan 12 - 19.4.1985 - De Voorpost Synoniem voor een ruime keuze en grote waarborg! Tydens een perskonferentie lichtte een werkgroep van de Hamse Jeugdraad de werking rond het internationaal jaar van de jeugd, het I.J.J. toe. Om het I.J.J. plaatselijk te organiseren hebben gemeentebestuur, jeugdbureau en jeugdraad de handen in elkaar geslagen. Een bijzondere werkgroep werd opgericht, samengesteld uit de schepen van de jeugd, Greet Van Avermaet, een vertegenwoordiger van het jeugdbureau, Luc Schuddinck en twee gespreksleiders van de jeugdraad, Herman Van Geyte en Rudy Poppe. Zij fungeren als koördinatieteam van het I.J.J. In samenspraak met de jeugdraad zal men werken rond volgende thema's: participatie in het gemeentelijk beleid, migrantenwerking uitbouwen voor gans Hamme, de dopperswerking stimuleren, onderwas en participatie en de activiteiten die de jeugdbewegingen organiseren, dichter by elkaar brengen. Zondag 4 april vierde de KVLV Moerzeke haar 60-jarig bestaan. Zij hadden hiervoor een feestprogramma opgesteld. Om 10 uur was er een eucharistieviering in de Sint- Martinuskerk. Nadien werden de leden ontvangen op het oud gemeentehuis van Moerzeke, waar hen door het gemeentebestuur een receptie werd aangeboden. Een byzonder hulde werd ook gebracht aan de leden die al 60 jaar KVLV trouw zyn gebleven: Rosine De Clippeleir, Rosalie Rooms, Alice Willaert en Rosalie Van Geyte. Bij de voorbereiding en de uitwerking van het programma werd in de eerste plaats duide lijk beslist op de aktiviteiten te spreiden over een jaar, i.p.v. rond een bepaalde periode. Een tweede doelstelling is zo veel mogelijk de Hamse jeugd te bereiken in verschillende omstandigheden. De aktivitei ten zullen georganiseerd wor den door de werkgroep van het I.J.J. of door de plaatselijke jongerenbewegingen in samen spraak met de werkgroep. Tenslotte wil men zoveel mo gelijk bekendheid geven aan de aktiviteiten. Een uniforme affiche met het I.J.J. embleem werd ontworpen, waarop alle organisaties worden aangekon- Tema's Participatie is deelnemen aan het gemeentelijk beleid. Men wil op de hoogte zijn als er punten besproken worden over het jeugdbeleid, de ge meente moet advies vragen aan de jeugdraad. Om bewust te kunnen deelnemen in het beleid. Wat kan je doen als jongere, als vereniging of orga nisatie, als jeugdraad, en als gemeente. Men kan er diverse konklussies uittrekken, maar toch kan men stellen dat deze belangrijkst zijn binnen de jeugdraad en binnen de ge meente. Men wil dan de voor waarden vastleggen die moe ten geschapen worden om tot participatie te komen en dit in de praktijk omzetten. Het ge meentelijk jeugdcentrum is een duidelijk voorbeeld van participatie. Ook de samenwerking met het jeugdbureau is al heel wat ver beterd en dit kan nog verbete ren. Het buurthuis 't Hofken wil de migrantenwerking aan pakken. Door een informa tieavond «geen uitzicht zonder inzicht» wil men dit probleem bespreken. Elke woensdagna middag worden de migranten jongeren opgevangen in een jeugdatelierwerking van het buurthuis. Men zou elke zon dagnamiddag, samen in het buurthuis willen zoeken naar een opvang van meer dan 16- jarigen, onder vorm van jeugd huiswerking. De Sint-Pieters feesten zullen dit jaar op 29 en 30 juni in het teken staan van de integratie. Jeugdwerkloosheid Eén van de problemen van de jongeren is de werkloosheid. Het opzet was om de doppers werking van Hamme een aan tal voorstellen te laten formu leren aangaande de jeugd werkloosheid. dit met de be doeling, samen met de plaatse lijke overheid en eventueel de RVA, op basis van de voor stellen. gesprekken te begin nen die zouden moeten resul teren in de bestrijding van de werkloosheid op plaatselijk vlak en een verbetering van de situatie van de jeugdwerk lozen. Eind maart werd besloten om het het Centrum voor Wer kende Jongeren, opnieuw te starten met de dopperswer king, na een zes maanden in- aktiviteit Zo zou de doppers werking in het komende jeugd centrum kunnen werken, er zou een afdeling kunnen opge richt worden van het C.W.J., de dopperswerking zou via de jeugdraad, dezelfde voordelen kunnen krijgen als de jeugdbe wegingen en er zou kunnen gestreefd worden naar een goede samenwerking met de RVA. Plaatselijk zou men de gemeente willen aanmoedigen tot arbeidsintensieve investe ringen, zoveel mogelijk BTK'ers en DAC'ers inscha kelen in de gemeentediensten, en in het kader van Flanders' Technologie, nieuwe bedrijven aantrekken op het zwaarveld, wat ook gebeurt. Men wil aan gaande deze materie onder zoeken wat haalbaar is, en dan pas kan men de gestelde priori teiten uitwerken. Onderwijs Men wil via het onderwijs aan dacht vragen voor de nationale tema's van het I.J.J. Ten twee de wordt er gestreefd naar een vlotter kontakt tussen de school of de leerlingen en de jeugdraad of gemeente. De werkgroep van het I.J.J heeft volgend vormingsaanbod aan de scholen gedaan: Bezoek aan de Jeugdwelzijnsbeurs, die zou doorgaan in november, met een tentoonstelling van beeldvorming van Jongeren, rond 7 tema's, ontwikkeling, jeugdwerkloosheid, bijzonde re jeugdzorg, jonge migranten, onderwijs en participatie op gemeentelijk niveau een info- stand van JEMP (Jeugddienst Maatschappelijk Participatie) en een infostand van de jeugd bewegingen. Er werden af spraken gemaakt i.v.m. de ontspanningen met de scholen: het gemeentelijk basisonder wijs van Moerzeke zal in zaal de Vier Gekroonden in de week van 19 oktober te gast zijn voor een optreden van poppenteater Enneke Penne- ke. Als opening van de jeugd- welzijnsbeurt in zaal De Gre- ve, zal er een optreden zijn van het jeugdtheater voor het VSO open Poort. De gemeentelijke muziekschool en de gemeen telijke kunstakademie organi seren respektievelijk voor dracht- en tekenwedstrijden eind 1985. Er zullen ook nog kontakten gelegd worden met het rijksonderwijs. Op het ein de van deze perskonferentie zegde de schepen van de jeugd. Greet Van Avermaet, dat dit I.J.J. slechts een begin mag zijn. Er moet regelmatig overleg komen als er behoefte aan is. BD Op vrijdag 26 april om 18.00 uur heeft in de BP Gallery aan de Jan Van Rijswijcklaan 162 te Antwerpen de tentoonstel ling plaats van originele etsen en lithografieën van de Britse kunstenaar Henry Moore. De tentoonstelling is toegankelijk van 27 april tot 27 mei van 10.00 tot 17,00 uur. Hamme. Zestig jaar KVLV. Alice Willaert en Rosine De Clippeleir werden speciaal gehuldigd als stichtsters en diamanten leden, (vh) Historiek teriële behoeften eigen aan dag jonger geworden is. Een In 1925 op twaalf februari een landelijke gilde, maar ook kursus «Beter bewegen» en werd de plaatselijke afdeling aociale en kulturele problemen een sportfeest in samenwer- van de Boerinnenbond in komen aan de orde. Wat dui- king met de landelijke gilde Moerzeke gesticht, onder de delijk opvalt is dat men met de werd in het programma opge- hoede van Z.E.H. Barbiaux. Er waren in het eerste jaar 133 leden. De allereerste voorzit ster was Marie Stuyven, die achtereenvolgens werd opge volgd door Josephine Van der Straten, Rosa Van Hoof en Mevr. Pauline Van Haesen- donck. De eerste voorzitster werd bijgestaan door sekreta- resse Julia Thierens. Drie zwa re overstromingen teisterden de hoeven en landerijen te Moerzeke. Tijdens de wereld oorlog werden heel wat gezin nen uit elkaar geslagen, maar de gilde hield het hoofd boven water, tijdens donkere dagen. Na de oorlog hernam het lede naantal zich. De naam van Boerinnenbond werd veran derd in KVLV en het werkter rein van de gilde werd steeds ruimer. De laatste tien jaren was er zelfs een grote evolutie waar te nemen. Naast de gods dienstige vorming gaat onze aandacht niet alleen naar ma- Hamme. Zestig jaar KVLV. De jubilerende leden, (vh) nomen. Bak- en kooklessen zijn ieder jaar van de partij. Centraal staan echter de gezinsakties, toekomst van de kinderen., gezondheidsprog ramma's, het dorp. Feestviering Burgemeester Baert en sche pen van landbouw Greet Van Avermaet verwelkomden de KVLV-ers in het oud gemeen tehuis van Moerzeke. De bur gemeester dankte de voorzit ster voor deze mooie dag. Het is een dag van vreugde, zegde hijvreugde omdat wij in deze beweging altijd een steun heb ben gevonden om het leven aan te kunnen, om te strijden voor het behoud van de gezon de geest en de ekonomische waarde van het bedrijf. Vreug de omdat gij samen gezocht hebt naar vernieuwing en aan passing in naam, in vorm en metode, maar omdat deze be weging altijd gebleven is wat zij is, een kristelijke beweging. Hij richtte ook een blik op de toekomst. Wij weten nog niet wat de toekomst ons zal bren gen, aldus de burgemeester en stelde zich vragen over de toe komst van de kinderen uit de landbouwersgezinnen. Hoe zal het vergaan met onze jonge gezinnen, met de opgroeiende jeugd? Toch moeten wij blij ven geloven in de toekomst, als beweging blijven bestaan zoals KVLV, dan moet men strijden voor levenswaarden zoals, een kristelijk geloof, gaafheid van onze gezinnen. kt< d; k! g de waarde van de vrouw 8* eerbied voor de moede a' gezonde natuur heid en verdraagzaamhei der de mensen Moge K rt Moerzeke nog vele jarer taak blijven vervullen, b de burgemeester. Nadien lai handigde schepen van bouw, Greet Van Avei de ere-schaal van de gem aan de voorzitster Anto)in Vereecken. De nationale voorzitster Baert, sprak de feestred Wij aijn blij hier aanwe mogen zijn, zegde zij. een feest van dankbaa a* Zij sprak ook haar waan kl uit voor de huldiging dostr; gemeentelijke overheid vroeg aandacht voor he houd en bescherming va landelijk milieu, voor het en vooral voor de persoo ontplooiingen van de K leden. Nu meer dan ooi ben wij mensen nodig di verantwoordelijkheid men Er moeten jeJH krachten aantreden. N teit en samenwerking i katolieke geïnspireerde J nisatie, besloot zij. Laat ons ondertussen verder bouwen aan een jj% en. deugddoende werki onze KVLV, schrijft taresse van KVLV M Lutgard Wauters in i breide persnota. De 75 jaar KVLV wenkt re Met het enthousiasme van de jonge ondernemer be gon Rudi Coppieters, sa men met zijn echtgenote Marleen Goossens in 1980 aan de Veldekensstraat te Zele een eigen zaak. Hun enige waarborg op dat mo ment was de wil om te lukken met het wapen van een perfekte service en een georienteerdheid naar de verbruiker toe. Met hun onverdroten inzet als basiselement hebben ze de voorbije vijf jaar een reputatie opgebouwd, die als voorbeeld mag gesteld worden van de eenmans zaak. Het eerste lustrum was de reden voor een dubbele viering. Om de kliënt nog beter te dienen en de ruime keuze van hun aanbodpakket nog beter te kunnen illustreren was de «Plastiekcentrale» drin gend aan uitbreiding toe. Met een beetje melancho lie werd het te klein gewor den gebouw aan de Velde kensstraat verlaten en ge ruild voor een ruime expo- Een zicht op het aanbod In de nieuwe zaak. Plastiekcentrale en de bouw De blikvanger in de nieuwe zaak is zonder twijfel het «SCHNICKS SYSTEEM». In de nieuwe winkelruimte is een afzonderlijke stand ingericht, waar de moge lijkheden van het kwaliteits Het gezin Rudl en Marleen Coppleters-Goossens. sitiehall aan het nummer 15 van de Kapellestraat te Zele. Rudi en Marleen Coppie- ters-Goossens zijn nu be kwaam om zonder proble men hun plastiekcentrale te laten mee evolueren met de noden vèn de verbrui ker. Bouwen, verbouwen, doe-het-zelvers, behoren tot het klantenpotentieel van dit modern bedrijf. Het zou veel makkelijker zijn om op te sommen wat er niet te vinden is in de Plastiekcentrale. De zaak voerders hebben voor vijf jaar ideaal ingespeeld op de nood die er te Zele was, om een meerkeuze zaak op te bouwen. De bestendige groei maak te uitbreiding en een ver huis noodzakelijk. Het is er de familie Coppie- ters-Goossens te doen om: een nog betere en snel lere service te waarborgen, de keuzemogelijkheid met een ruimere stock te De speciale stand van Schnlcks systeem. vergroten, Het aanbod-gamma de kunststofmarkt op Bij Plastiekcentrale is er de voet te kunnen volgen, een ruime plaats voorbe houden voor alles wat met kunststof te maken heeft. Een keuzemogelijkheid op het vlak van buizen, golf platen, dakramen, isolatie, verven, roofing en voor de binnenhuisinrichting de komplete GYPROC-keuze. Een lekke dakgoot of een verstopte afloop, geen pro bleem. Plastiekcentrale biedt keuze uit tien soorten om het euvel te herstellen. Een gezellig tuinhuisje of een aangepast duivenhok, daarvoor kan men vrijblij vend bij Plastiekcentrale terecht. Na vijf jaar Plastiekcentrale geven we nog een goede raad mee. Als u problemen hebt om een keuze te be palen of er iets is wat u niet kunt vinden, ga gerust naar Plastiekcentrale, daar hebt u keuze te over. Ter gelegenheid van de opening en tot einde april wordt iedere koper in de gelegenheid gesteld om mee te doen aan de tom bola waarbij een tuinset of een kunststoffiets is te winnen. Plastiekcentrale een on derneming die gemakkelijk naar buiten treedt. In het sportmidden gebeurt dit met de sponsoring van een minivoetbalploeg en een damesvolleyploeg. De familie Coppleters-Goossens. PVC-raam wordt gede monstreerd. Het uit kunst stofprofielen vervaardigd raam kan in wit, donker bruin, mahonie en eik- houtstruktuur. Het is gericht naar de bouw en het verbouwen. Plas tiekcentrale is ter beschik king van de individueel maar ook van de groothan del. Er zijn speciale kortin gen voor bouwers en aan nemers. Kapellestraat 15, 9140 ZB Tel. 052/44.41.59

De Voorpost | 1985 | | pagina 12