M N P Kruibeke ■^terrasdeoor Buggenhout Wieze 20 - 19.4.1985 - De Voorpost alles van naaldje tot draadje over hun inzichten te vertellen HEB STEEDS BIJ DE HAND sportartmelcr 't Krisiskabaret In het Jeugdheem Sint-Martinus treden vrijdag 19 april om 20 u. Mijnheer Van Rillaer en Mijnheer De Smet op met t Krisiska baret II». Toneel in Meisele Bij Reynaert speelt men zondag 21 en maandag 22 april «Het huis van Bemarda Alba», een klassiek werk van de Spaanse Federico Garcia Lorca. Zondag 28 april derde vertoning voor de jury van het provinciaal klasseringstomooi. Telkens om 20 u. in het Parochiehuis van Meisele. Toneel in Haasdonk Toneelkring Tassyns speelt vrijdag 19 april om 20 u. te Haasdonk in het Parochiehuis «Tot nut van 't algemeen», een toneelstuk van Walter Van den Broeck. De regie is in handen van E. Van de Velde. komt nog wel! Feit is dat er weer uitgepakt wordt met een gr gevarieerd en aantrekkelijk programma, dat er in grote trek r uitziet als volgt: Kaatsluttes, vinkenzetting, T-dansant, wie».; wedstrijd voor cyclosportieven B.W.B., een antiek- en romrB markt, pannekoekenslag, tombola's, gewichtrading (varklj culinaire geneugten als haring, wafels, pannekoeken, hot-dj pensen, verder sport en spel met lokale (karnaval) vereni gen, diverse vermakelijkheden. Er is ook een optreden var Kon. Fanfare St. Cecilia van Wieze. Dus... wel degelijk gro gevarieerd en aantrekkelijk! Lokeren Sint-Niklaas. Vorige vrijdag had in het Masereelhuis een debat plaats over kristendom en marxisme. Sprekers waren Jef Ulburghs en Mark Van Hecke. Julien Verhellen was moderator, (polo) Diamant in Sint-Niklaas. Aan de Ster 57 wonen Juul Jacobs en Lisa Govaerts. Ze zijn zestig jaar getrouwd. Hun huwelijk werd in Boechoul voltrokken, destijds. Burgemeester De Vidts en schepen Van Daele brachten een bezoek aan dit diamanten echtpaar, (dw) Francine De Canne Woensdag 24 april in de stadsbibliotheek, Kerkplein, vertekie i middag voor de jeugd. Vanaf 15.30 u. is Francine De Cann BGJG-verbruikersklub Vrasene Maandag 22 april om 19.30 u. trekt de BGJG van Vrasene op uitstap naar een kaasfestival te Sint-Niklaas. KA V-voordrachtavond Ambachtenexpo Van 26 april tot 12 mei kan je in 't kultureel centrum aan Kerkplein gaan kijken naar de fototentoonstelling i.v.m. Vi ambachten, georganizeerd door de Wase en de Lokerse V Maandag 22 april richt KAV-Vrasene een voordrachtavond in waarop mevrouw De Schrijver-De Moyer het onderwerp «Luis teren naar kinderen» behandelt. Om 19.30 u. in het Sint- Elisabethziekenhuis. Tine Ruysschaert bij KAV Dinsdag 23 april vanaf 20 u. vindt in de Katholieke Kring te Beveren een algemene vergadering plaats van O.LVrouw- KAV-afdeling over het thema: «Weet wat je slikt». Als ontspan ning brengt Tine Ruysschaert een stukje poëzie onder de titel «Liefde van A tot Z». Kursus make-up bij CMBV In een cyclus «Gelaats- en lichaamsverzorging» komt woens dag 24 april Carine Nevelsteen, schoonheidsspecialiste, bij CMBV-Beveren spreken. Om 20 u. in zaal Denert, Stations straat. Vervolg op 8 mei in dezelfde zaal. Lebbeke. De Roodkapjes van Denderbelle vormen samen een flinke groep, (v) Boudewijn. 14 u.: K.B.G. Centrum: wandeling: verkenning van de natuur. Vertrek aan de kerk. Kr. Gepensioneerdenbond: kaarting. Zaal De Ring. 20 u.: Fotokring Imago: klankdiareeksen worden ons vertoond door Close-up uit Sint-Niklaas. Dinsdag 23 april 13.45 u.: K.V.L.V. Zogge: Bloemenschikken «Lente in de woning» 1ste les. 19 u.: K.V.L.V. Zogge Bloemenschikken «Lente in de woning» 2de les. «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. Johan Verschelden, Regine Philips en Guy De Decker wonnen de reeks met 8 punten. Klassement: 1. Danny Aubroeck 127 p., 2. Stefanie Puylaert 126 p., 3. Roger Van Hoey 125 p. Theo Van Duyzen sluit de reeks met 76 p. Basketbal te Moerzeke Zaterdag 20 april a.s. wedstrijd tussen Geywa Moerzeke en Were-Di Sint-Niklaas (4* Nationale) in het kader van de 1/16* finale van de beker van Oost-Vlaanderen. De wedstrijd vindt plaats in de sporthal «De Wuiten» te 20 uur. $int-Gil!is»Waas KAV-aktiviteiten Vrijdag 19 april om 14 u. in de parochiezaal op Klapdor Sint-Pauwels poppenkast met 't Kapoentje. Organisatie: Jir KAV. Dinsdag 23 april in het parochiehuis van De Klinge den stratie hand- en voetverzorging om 20 u. Ruildag in Kieldrecht De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden richten zondag 21 april in Het Centrum een maandelijkse ruilvoormiddag in met mini tentoonstelling van een verzameling postzegels en omslagen van de Faroëreilanden, door de heer A. Verstraeten uit Hulst. Aanvang om 9 uur. KAV-aktiviteiten Maandag 22 april om 19.30 u. in het Elisabethrustoord te Vrasene «Luisteren naar kinderen» een KAV-gespreksavond. Dinsdag 23 april om 20 u. in de Katholieke Kring te Beveren themabijeenkomst over «Weet wat je slikt», bij KAV-OLVrouw. Dinsdag 23 april om 19.30 u. in het gemeentehuis van Haasdonk demonstratie hand- en voetverzorging Woensdag 24 april 15 u.: The Old Chap: film «Porky's». 19.30 u.: K.A.V. H. Familie: Praktische les: «Vierseizoenen- menu». Parochiehuis. Donderdag 25 april K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: toneelbezoek aan K.N.S. Antwerpen. Vrijdag 26 april 19 u.: P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kookles «Ge bruik van restjes». Zaal De Vrijheid. 20 u.: Kulturele Raad: 2de kwisavond. Rijksmiddenschool. 21 u.: The Old Chap: film «The postman always rings twice» Unieke dansavond Wandelen Tot 16 mei kan je deelnemen aan een door Vakantiegenoegens Kruibeke ingerichte wandelzoektocht. Formulieren in Ons Huis of op het BAC-kantoor van Kruibeke. Geneesmiddelen Woensdag 24 april infovergadering over geneesmiddelen in Ons Huis te Kruibeke om 19.30 uur op initiatief van de KAV. Bezinning Woensdag 24 april om 20 u. in het Gildenhuis te Rupelmonde bezinning rond het «Onze Vader», bij de KAV. Krisiskabaret Vrijdag 26 april om 20 u. in het Volkshuis aan de Oeverstraat in Rupelmonde optreden van Krisiskabaret II, op initiatief van Culturele Centrale De Rode Roos. Dinsdag 23 april om 18.30 u. in de Katholieke Kring van Gillis info over geneesmiddelen. Slaapmiddelen Dinsdag 23 april informatiesessie van het Kristelijk Ziekenfo over slaapmiddelen. Om 14 en om 19.30 u. in de Kathol ag Kring aan de Kerkstraat. Foto's vergroten Zaterdag 20 april trekt foto- en diaklub Objekt van De Kli) naar de fotostudio van het Gildenhuis in Sint-Niklaas. Verzaf" len in De Klinge aan de kerk om 13.15 u. Men vergroten. Grof huisvuil Donderdag 25 april wordt in Sint-Gillis in een aantal straten y grof huisvuil opgehaald. Yogalessen Op dinsdagavonden in april en mei kan je lessenreeksen y volgen in Sint-Pauwels, telkens van 20 tot 21.30 u. in jf' gemeentelijke jongensschool. Info bij Lucia Broothaerts, K dorp 38 in Sint-Pauwels Turnen voor 50-plussers Op dinsdagnamiddagen van 15 tot 16 u. organizeert turn van Sportiva de komende weken een lessenreeks voor 50-pluss folii M.m.v. Bloso en het gemeentebestuur Telkens in sportha Gavers in Sint-Gillis. Info bij Gilbert Van Daele, F Sint-Gillis. Tel. 770.59.00 VI Tafeltennis voor beginners Leren tennissen, het kan dank zij het gemeentebestuur, O sport BGJG, badmintonklub De Mintons en Bloso. V 8 2 donderdag 25 april (19.30 u.) of zaterdag 27 april (9u sporthal De Gavers in Sint-Gillis. De lessenreeks is over dagen gespreid. Info bij Wilfried Bernaert, Reepstraat 7( Johan Van Landeghem, Klingedijkstraat 80 in Sint-Gillis. Fietsen Zaterdag 20 april wordt in het kader van de aktie -Sint-C 1et pilootgemeente voor de sport» een rekreatieve fietstocht i richt. Men verzamelt om 13 u. in de centra van alle deelgem ten. De eigenlijke start is voorzien om 13.30 u. aan 't Vakantiegenoegens organizeert. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pnizeri der matra Schuimrubber. Late». Staalveren. Super-Bulte» Bergemeersenstraat 18. AALST 33 0321] 'ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door L personen. De Dendermondse Rijschool... op slechts adres: Vetdstraat 47. Sirrt-GHSs-Dendermonde fO-SPORT 052-21.17.59 oto's Rotman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste pruren Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwmg van de kelder tot het dak ook UBLICITEIT groot woord judig begrip w 052-21.40.60 it door Groep De Cuypei m et li omgezet Raadpleeg haar spen I rUANDO 053-21.40.60 om de reeks moeili|ke Laninse «oordies volledig to maken quis quid, quo quando quomodo enz wie wat waar wanneer en hoe? Het antwoord op de vragen m verband met, V uw advertenties wordt U gegeven doo' Greep De Cuyper ERANDA'S De betere veranda's - ook op maat. 053/70.09.59 m Gratis prijsbestek. f Roger De Wolf. Schoolstraat 25, 36/189-AS 052-21.40.60 :rgeli|king Uw inbreng en CIRCUS TRAPEZE Tijdens de VP-werkingsperiode in de voorbije paasvakantie, zijn enkele monitoren, samen met kinderen van acht tot twaalf, erin geslaagd een heuse theaterproduktie op te bouwen. Deze produktie gaat in première op zaterdag 20 april om 14.30 u. in de feestzaal van St.-Vincentius (ingang Kloosterstraat). «Circus Trapeze» is een toneelvoorstelling voor en door kinde ren van 3 tot 12 jaar. Een trapezist raakt door een valpartij in coma en komt zo in een droomwereld terecht, waar hij kennis maakt met de kapitein van een schip. Hiermee reist onze trapezist de wereld rond, zich steeds de vraag stellend: is het nog de moeite om verder te leven? -*Qit scenario gaf de kinderen voldoende inspiratie om tweemaal driekwartier toneel te spelen. CACTUSWEELDE Op maandag 22 april blaast Cactusweelde verzamelen in zaal Rerum Novarum, Kerkstraat te Buggenhout. Maurice Genotte, voorzitter van de afdeling Turnhout zal het dan hebben over neefjes van de cactussen, over de Stapelia-achtigen of de aasbloemen. Dendermoride Jazz evening van Club 57 Zaterdag 11 mei in zaal Casino aan de Sint-Jorisgilde te Dendermonde organizeert Club 57 de eerste grote jazz-evening met in première de twee Dendermondse jazz-orkesten: de Jeggpap New Orleans Jazzband en The Crescent City Drea mers. De presentatie is in handen van Wim De Lathouwer. Het lazzfeest vangt aan om 21.00 uur Kaarten in voorverkoop 100 fr en aan de kassa 150 fr. Hamme Vrijdag 19 april 20 u.: Kulturele Raad: 1ste kwisavond. Zaal Tivoli. Kon. Toneelkring «Voor God en de evenmens» Opvoering van «Driekoningenavond» van Cyriel Buysse. Zaal De Ring Zaterdag 20 april The Old Chap: redaktieavond «Chappy-leesvoer mei». Alle artikels moeten tegen dan binnen zijn. 15 u.: Voetbal V.K. Hamme III-Meerstraat. Terrein Moerheide. 20 u.: Kon. Toneelvereniging «Voor God en de evenmens» Opvoering van «Driekoningenavond» van Cyriel Buysse. Zaal De Ring. Zondag 21 april 8 u.: Wandelclub 't Hoeksken: Moerbeke-Viane. Mattetaarten- tocht - Padstappers. Afstand 42, 35, 21, 14, 7 km. Vertrek aan lokaal. Maandag 22 april „8 u.: K.V.L.V. Zogge: kursus turnen, aerobic, door Mevr. Zaterdag 27 april 1985 in zaal Familia (P. Van der Jeugdlaan) te 20 u. stipt, geven de F.C. Hamse Bouwcentrale en Big Band «Kunst en Vrijheid» een unieke dansavond met twee orkesten. De Big Band «Kunst en Vrijheid» 22 man sterk, spelen ten dans met muziek van Glen Miller, Herb Albert en James Last. Het internationaal combo Stardust met zangeres Liliane uit Neder land spelen de hits van vandaag. Kaarten zijn te bekomen bij de spelende leden en bestuur F^C. Hamse Bouwcentrale en Big Band «Kunst en Vrijheid» alsook in de zaal «De Vrijheid», Stationsstraat 45 te Hamme Toneelnieuws Op 19 en 20 april speelt de Koninklijke Toneelkring «Voor God en de evenmens» als tweede produktie van het seizoen «Driekoningenavond De opvoering van «Driekoningenavond» was een zeer moeilijke keuze voor de toneelkring als men weet dat het hier om een buitengewoon dramatisch werk gaat dat van alle akteurs een uitzonderlijke inzet vergt. Voor de vertolking ervan werd beroep gedaan op Annemie De Pillecijn, Greta De Munck, Veerle Van Mullem, André Fobé, Jan Van Hove, Erik Van Voorde en vele andere medewerkers Voor de regie ervan werd beroep gedaan op Fernand Moens, zeker geen onbekende meer in Hamme Toegangskaarten kunnen verkregen worden bij de bestuurs- en spelende leden of in lokaal Katholieke Kring. In mei heeft de vereniging nog andere aktiviteiten o.a. de opvoering van het blijspel «Scapin» op de regimentsfeesten in Ludensheid (Duitsland) en een extra-voorstelling van dit stuk in zaal De Ring. Sportbegeleiderskursus te Sint-Niklaas De Belgische Vereniging voor Sportverzorging organiseert een bijscholingsdag. Deze applicatiekursus sportbegeleiding omvat volgende onderwerpen: sportverzorging en pharmaca, sport en doping, verzorgingsaspekten en training, mentale begeleiding in de sport - relaxatietechnieken. Deze kursus heeft plaats op zaterdag 4 mei te 9 uur in de gebouwen van Lee Europe Industriepark Noord, Sint-Niklaas. Voor verdere informatie kunt U zich wenden tot de kursusverantwoordelijke: Van den Broeck Pierre, Tuinbouwlaan 42, 9168 Hamme-Moerzeke. Tel. 052/ 47.31.67. Inschrijven tot 27 april 1984. KWB H. Hart bespreekt het inkomen Tijdens een informatie- en gespreksavond op dinsdag 23 april te 19.30 u. in zaal De Zouaaf, zal de KWB H. Hart Hamme, dieper ingaan op ons inkomen. Begeleider is Walter De Ridder, ledereen heeft recht op een menswaardig inkomen. De hoogte daarvan moet rekening houden met de gezinstoestand. De bestaansminima moeten verhoogd worden. De personenbelas ting moet gezinsvriendelijk gemaakt worden, door sterke kracht lijnen, zoals een einde maken van de fiskale bestraffing, het huwelijk, een grote fiskale tegemoetkoming voor gezinnen met één inkomen. Een gezinsgerichte sociale zekerheid. Principieel sparen, waarbij spaarders, bij voorkeur in groep, bepalen welke aktiviteiten met hun geld gefinancieerd worden. Omzetten van looninlevering in aandelen in onze onderneming. Deze aande len moeten koöperatief beheerd worden door de werknemers en hun organisaties, ledereen is welkom op deze gespreks avond. Moerzeke Pronostlekersclubs «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Winnaars deze week: Victor Lelie en Hugo Van Der Hoeven, ieder met 11 punten. Roger Huylebroeck staat op kop van de rangschikking met 167 punten en hij wordt gevnlnri rtnnr Alin« Van Mala on Paul Stobbelaers met 166 puntei INFORMATIEVERGADERING Op vrijdag 26 april organiseert de CVP-Denderbelle in zaal Gildenhuis, te Denderbelle een informatievergadering omtrent de verkaveling «Meerskant». Voor bouwpercelen in deze verka veling boden zich reeds meer dan 50 geïnteresseerden aan Tijdens deze informatievergadering zullen de CVP-mandatans- sen alle informatie terzake verstrekken. HONDERD JAAR SOCIALISTISCHE PARTIJ - TENTOONSTELLING In zaal Volkshuis, Dendermondsesteenweg te Lebbeke, organi seert de CSC. ter gelegenheid van «100 Jaar Socialistische Partij», een fototentoonstelling. SP-volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier opent deze tentoonstelling op vrijdag 19 april te 19.30 u. Deze tentoonstelling is toegankelijk op zaterdag 20 en zondag 21 april van 10 tot 21 u. en op maandag 22 april van 16 tot 21 u. Op deze expositie is ook de publicatie «De opkomst van het socialisme in het arrondissement Dendermonde (tot 1919)» verkrijgbaar. GESPREKSAVOND Als ich Can organiseert op vrijdag 19 april te 19.30 u., in zaal Prado, Kerkstraat, een gespreksavond. J. De Bruyn zal het hebben over «De symboliek in de kunst». KAV-CENTRUM KA V-Centrum-Jonge Vrouwenwerking heeft het op maandag 22 april te 20 u., in zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat over «Rechten en plichten van de patiënt». Op woensdag 24 april brengt KAV een bezoek aan de Gentse Floraliën. Vertrek te 13 u. V.T.B.-diavoordracht Op vrijdag 19 april om 20 u. in het Brouwershuis te Wieze laatste voordracht van het seizoen. A. Menschaert toont zijn nieuwe diareeks «Alle wegen leiden naar... Wenen!» In het eerste deel kunnen we een toeristische ontdekkingstocht mee maken door het Beiers Woud naar het slot «Herrenchiemsee», en dan verder over Passau langs de legendarische Donau- stroom naar Wenen. In het tweede gedeelte wordt kennis gemaakt met de keizers- en muziekstad Wenen en haar bijzondere bezienswaardig heden. Toegang: leden 50 fr, anderen 75 fr. - JVL Franse Week te Wieze De organisatoren van deze jaarlijkse feestelijkheden, met café «Ajuin» op kop. hebben weer grootse plannen met hun Franse Week. in de tweede helft van mei Het is nog wat te vroeg om

De Voorpost | 1985 | | pagina 20