1 Bert Peleman op IlSf gepaste wijze gevierd 48e Vlaams Nationaal Zangfeest Temse Tot statig als een eik De Voorpost - 19.4.1985 - 21 Sint-Niklaas 'o enomeen zelfhulp 19 april om 20.30 u. is in Het Centrum, Grote Markt, Lafaille van het tijdschrift «Gids voor zelfhuiptechnie- gast bij het Centrum voor Man, Vrouw en Gezin vzw. espreksronde over kliënten, deskundigen en maatschap- nt op gang. De evolutie van het begrip 'zelfhulp' wordt peld. Info via tel. 777.14.00 tonrechten en martelen 19 april om 20 u. wordt in de stadsbibliotheek, Heyman- door Amnesty International een film en een korte diareeks Mensenrechten en martelen» vertoond. Mong en nieuwe armoede 19 april om 20 u. in de stadszalen vormingstheater zonder ballen», een door Vuile Mong en de Vieze geprezenteerd programma omtrent cfe «nieuwe armoe- n het kader van de vrijetijdsbeurs van de Culturele 4 (ABW). aal-Azië 119 april om 20 u. in zaal Renova van het Gildenhuis dia van Vakantiegenot over Centraal-Azië. Te gast is juf- Defraene. en leefmilieu 19 april om 20 u. in Huize De Meerleer te Sint-Niklaas aat) gespreksronde over het leefmilieu georganizeerd (WB-OLVrouw in het kader van het nationale «Projekt J r in Nieuwkerken Ikring De Vlasbloem voert nog op 19; 26,27 en 30 april en (n lei op in De Klok, Pastorijstraat te Nieuwkerken «Bedrog» Void Pinter in regie van Pol Goossen. musical 19 april om 14 en 20 u. in de schouwburg voorstelling tarion-Modemusical», een produktie van Martin Hanson rnfcx bij Masereelfonds thol ag 20 apnl om 20 u. in het Masereelhuis, Truweelstraat oorlichtingsavond over Zaire door Frank Van Poucke. Het eelfonds organizeert. Het bewind van Moboetoe wordt dicht, de relatie België-Zaïre komt aan bod. Kl' Verminnen en Tars Lootens at fo ag 20 april om 20.30 u. in de schouwburg optreden van Verminnen en Tars Lootens in het programma «Zanger rmeer». De Culturele Centrale van het ABW organizeert. Iljdsbeurs aten jr de Culturele Centrale van het ABW ingerichte «konsu- iendelijke beurs» is van 19 tot 21 april mee te maken in dszalen. Op 20 april boerenmarkt (10 u debat over de iter in de lagere school (10 u speelgoedmarkt (15 u.) en en y ïow over de relatie nieuwe technologieën-werkloosheid Zondag 21 april vanaf 15 u. oude volksspelen en debat s k ode Op de beurs kan je heel wat tips i.v.m. energiebe- ^-opdoen. tanden na de dood 3 21 april om 10.30 u. voordracht door de Geünieerde turnfvan Theosofen over «Toestanden na de dood», fn de ilus! ibliotheek, Heymanplein. rtha 3 21 april van 9 tot 12 u. in het Gildenhuis ruilen. Een f van de Wase Ruilklub. Retrospektieve E. Claes Van 23 april tot zondag 12 mei kan je in de Reynaertzaal van de stadsbibliotheek gaan kijken naar de tentoonstelling «Honderd jaar Ernest Claes». Het stadsbestuur organizeert i.s.m. het Emest Claesgenootschap en het Davidsfonds. Jef Geeraerts In de konferentiezaal van de stadsbibliotheek, Heymanplein, spreekt auteur Jef Geeraerts donderdag 25 april om 20 u. over z'n literair en ander werk. Het Willemsfonds Sint-Niklaas-Temse en de VKOS (Vriendenkring Oud-Atheneumstudenten) bieden u deze voordracht van de kontroversiële schrijver aan. Wijnveld tegen Schrljberg De KWB van Duizend Appels (Sinaai) organizeert zondag 21 april om 15 u. een voetbalmatch tussen Wijnveld en Schrijberg, op het terrein van Wijnveld. Elfde Kontakt-fietstocht Aan de organisatie van de elfde Kontakt-fietstocht, zaterdag 27 april vanaf 13.30 u., verleent De Voorpost medewerking. Afstand 85 km, vertrek aan het stadhuis, inschrijven in café De Fortuin aan de Grote Markt, deelname 30 frank. Info via tel. 777.88.53 van Ernest Van Huffel, Van Naemenstraat 3. Voorzit ter is A. Dhooghe, Truweelstraat 145. Er zijn bekers voor klubs met minimaal acht deelnemers. Oud Wezenbond De Kon. Oud Wezenbond stelt van 30 augustus tot 7 september in de mall van het Koopcentrum foto(s tentoon, n.a.v. het honderdjang bestaan van de vereniging. Wie materiaal heeft dat bruikbaar kan zijn voor de expo kan kontakt opnemen met Willy Van Boven, Moleken 89 in Sint-Niklaas, tel. 776.97.48, of Werner De Cauwer, Brugsken 6 in Sint-Niklaas. Het materiaal wordt beslist terugbezorgd. Foto's, klederen uit de periode van vóór de oorlog(en) zijn welkom. Gaston Geens te gast Donderdag 25 april om 11.30 u. is Gaston Geens, voorzitter van de Vlaamse deelregering, te gast bij de Kamer voor Handel en Nijverheid. In hotel Serwir houdt hij een causerielunch over «Filosofie en resultaten van Flanders' Technology International 1985». De opbrengst van de lunch komt ten goede aan de aktie «Hand in Hand» KAV-aktiviteiten Maandag 22 april gespreksavond in de jeugdlokalen in de Schoolstraat. KAV Sint-Jozef (Tereken) heeft het vanaf 20 u. over «Leren ontspannen zijn». Woensdag 24 april demonstratie i.v.m. het maken van een pakje voor peuters, om 19.30 u. in huize De Meerleer (Hof straat) bij KWB-OLVrouw. ACW en vrede Donderdag 25 april vanaf 13.30 u. organizeert ACW-Sint- Niklaas i.s.m. KAJ, VKAJ, ACV-Jongeren en Jeugd en Gezond heid een aktiviteit rond «Jeugd voor vrede» in het Gildenhuis, Heymanplein. Ter afsluiting is er een optreden van Viona Westra, komt een gitarist en worden vredesballonnen opge laten. Bij KWB en KAV Vrijdag 19 april om 19.30 u. spreekt in 't Centrum te Steendorp e.h. Willy Vemimmen over het «Onze Vader», in het kader van het pausbezoek. Dinsdag 23 april om 19.30 u. in het parochiecentrum op Kristus Koning te Temse KA V-bijeenkomst i.v.m. het maken van konfituur en het sterilizeren van groenten. Woensdag 24 april in het Gildenhuis van Tielrode, 19.30 u., info over gezondheid en medikatie door de KAV. Fietstocht Zondag 21 april aan de gemeenteschool in de Schoolstraat om 10 u. vertrek van een rekreatieve fietstocht ingericht door VTB- VAB. Info via tel. 771.10.03. Muzlekkwis Zaterdag 20 april wordt in het parochiecentrum de finale georganizeerd van de muziekkwis die Spirit inricht. Vanaf 20 u. Vioolreclta! Zaterdag 20 april om 20 u. in de feestzaal van het gemeentehuis vioolrecital door Nico Baltussen uit Sint-Niklaas. Hij bereidt zich voor op de Kon. Elisabethwedstrijd. Deelname ook door Rita Vancalbergh, Piet Vandeveire, Lieve Jansen en Kris Polfliet, lesgevers aan de bijafdeling van de muziekakademie in Temse. Annemie Peeters prezenteert. Heemkring Braem Van 20 tot 23 april wordt in Elversele de jaarlijkse vrijetijdsten- toonstelling van heemkring Braem georganizeerd. Expo Gaby De Pauw Van 20 april tot 5 mei expozeert in het Gemeentemuseum, Kasteelstraat, de befaamde Temsenaar Gaby De Pauw schil derijen, Spirit organizeert. Je kan tijdens de weekends gaan kijken. imde pestvogel V B 21 april wordt de vereniging Sinaaise Pestvogel om 11 stadhuize ontvangen. Aanleiding is het feit dat Albert lid van die klub, het opnieuw tot wereldkampioen schi f Irat 93 .94 .59 klub 19 april om 20 u. in het Orgelmuseum aan het Oost- irk in Sint-Niklaas speelt John Hoeben op het Compton- n( het naar verluidt énige nog speelklare orgel in ons land. ipera maken 121 april om 14.30 u. in de schouwburg «Wij maken een door de Vlaamse Kameropera. Jeugd en Muziek en de ivereniging van de muziekakademie organizeren. Doel de jeugd tussen zes en zestien jaar. Benjamin Brittens luktie «Let's make an opera» verhaalt over een loorsteenveger en wordt door kinderen vertolkt. Iracht over bloemenmarkten achten over bloemenmarkten in Sint-Niklaas en de meenten kan je bijwonen in het gemeentehuis van (dinsdag 23 april, 19.30 u.), de jongensschool van rken (woensdag 24 april, 19.30 u.) en het gemeen- van Sinaai (dinsdag 30 april. 19.30 u.) rafle m Diaklub Sint-Niklaas is aktief. Zaterdagnamiddag 20 rwelkomt men in de studio in het Gildenhuis de mensen ijekt uit De Klinge. Maandag 22 april bereidt men een toonstelling voor, vanaf 19.30 uur. en wijnavond tg 20 april om 20 u. is journalist Toon Van Overstraeten in zaal Nectar, Driekoningenstraat 156. Hij spreekt op Jing van de Amedee Verbruggenkring over het boek «Op ikaden» dat handelt over de historiek van de Volksunie Bekbeurt gaat gepaard met een kaas- en wijnavond. lit Berchem 20 april om 22 u. in Quasi, Dalstraat, Jazz Studio (drie i uit Berchem) te gast. met KNS en LPT Het gekkenparadijs Zaterdag 20 april is In parochiezaal 't Helleken nog een voorstelling gepland van «Het gekkenparadijs». Door to neelkring De Distelbloem, in een regie van Piet Verwer. Om 20u. Elektriciteit Vrijdag 19 april organizeert KWB-Kemzeke in het lokaal aan de Molenstraat een avond rond elektriciteit. L. Maes geeft infor matie. De patiënt Dinsdag 23 april verwacht KAV-Stekene Center leden voor een gespreksavond rond «Rechten en plichten van de patiënt», om 20 u. in het Gildenhuis. Pensioenen Zitdagen i.v.m. pensioenen worden door de Rijksdienst voor Werknemerspensioenen ingericht elke derde woensdag van de maand van 14 tot 15 u. in het gemeentehuis van Stekene. Kommunie en vormsel Zondag 21 april om 9.30 uur in de H. Kruiskerk van Stekene plechtige kommunie en doophernieuwing. Kanunnik Jozef Plat- teau dient maandag 22 april om 11 u. het h. vormsel toe. De eerste kommunie voor de zevenjarigen wordt op Hemelvaarts dag, donderdag 16 mei, gehouden (9.30 u.) KAV en de patiënt Dinsdag 23 april klubavond van de KAV over «Rechten en plichten van de patiënt» o.l.v. mevrouw Ghijssaert, maatschap pelijk assistente. Vanaf 20 u. in het Gildenhuis. Volkstuiniers Zondag 21 april in de technische school Sint-Andries, 9.30 u., spreekt bij het Werk van de Volkstuinen provinciaal afgevaar digde Vangoidsenhoven over fruit en kleinfruit, aanplanting en onderhoud. KBG-kaarters Bij de Kristelijke Bond voor Gepensioneerden wordt elke donderdag van 14 tot 17 u gekaart, in het Gildenhuis. Wie niet kaarten wil kan een ander hobby beoefenen. VU-ledenfeest De Stekense Volksunie-afdeling organizeert het ledenfeest op vrijdag 26 april om 19.30 uur in café Straatje, Heistraat 35. Na het eetmaal panelgesprek met medewerkers van het blad 't Pallieterke. Twee opgemerkte aanwezigen: dichter Anton Van Wllderode en Prof. Kan. Herman Mertens die de homilie verzorgde. (Almé) Bert Peleman bevond zich In Marlekerke bij z'n vele vrlenden.Hler met enkele leden van het koor Verbroedering (Almé) Zonder te overdrijven, kunnen we het zo stellen dat de vrienden van Bert Peleman op zaterdag 13 april 1985, bezit genomen hadden van die heerlijke Scheideparel die Mariekerke heet. Dit naar aanleiding van het, tot zijn eigen verwondering, 70-iarig verblijf hier in dit ondermaanse. Inderdaad deze erg spontane, soms uitbundige, picturale en bijwijlen hallucinante breughefiaanse dichter, stond er even verbaasd van dat hij tot één der bevoorrechten behoorde, die een zeventig jarige leeftijd mochten bereiken. Aldus een eigen uitdrukking van deze robuuste Klein-Brabander en wereldburger, toen we hem op zijn verjaardag van 13 april en omstreeks 13.30 uur aantroffen in het Manekerkse parochiehuis, waar hij, met buurvrouw erbij, gezellig en volks tafelde in het vooruitzicht van nog heel wat arbeid in verband met een tentoonstelling, die nog loopt tot 21 april 1985 in datzelfde Parochiehuis. Maar naast of in die robuuste levensgenieter, die uitbundig volkse Scheldezinger, is er de stille, de devote, de gelovig mediterende B. Peleman. Want een verzameling van 70 levensjaren, die krijg je van Iemand of van ergens ten geschenke. in de schouwburg. Dinsdag 23 april om 20 u. brengt cjitwerpen in regie van Guido Maeremans «Romantic VVV-hostessen ei Vfli? ^errlar j Slai!f' m®' o m. ^Is Comelissen en juffrouwen en jonge dames die willen instaan voor onthaal en Rack. Donderdag 23 april om 14 u. ia hel ümburgs ^„leiding va„ groepen kunnen zich kandidaat stellen als Theater te gast met -Wanneer worden de bloemen wv-hosless. Zioh wenden tot Lucille Feremans. Akkerstraat 75 I», en dat wordt ook gebracht vnjdag 24 apnl om 14 u. jn Temse, tel. 771.06.85 Tijdens een plechtigheid op het gemeentehuis werden e den gehuldigd, (dw) Het aprilnummer van Korier, het internationaal tijdschrift van de Unesco, is gewijd aan de bihliotekcn en de archie ven. Die zijn van kapitaal be lang voor het onderwijs. Men geeft er ook een overzicht van de mogelijkheden die het in voeren van de computer bin nen de wetenschappelijke bi- blioteken. Op 12 mei trekt de Hanswijk- processie opnieuw door de straten van Mechelen. Meer dan 2.400 mensen geven aan dit massaspel gestalte en men mag zeggen dat deze processie een eigen karakter heeft en een grote aantrekkingskracht uitoefent op vele mensen. Op zaterdag 27 april viert Ra- val, de Relatie en Aktiviteiten- vcreniging voor alleenstaan den, zijn vijfjarig bestaan met een «Gala-lustrum» in de grote zaal van de Ancienne Belgi- que, Steenstraat 15 te Brussel. aantal gemeenteperso- Voor meer informatie 053/ 70.18.96 eri 053/70,44.50. Het 48ste Vlaams Nationaal Zangfeest, dat georganiseerd wordt door het ANZ (Algemeen Nederlands Zangverbond) in samenwerking met de VTB-VAB, het Davidsfonds en de WKB, met de medewerking van het Noord- starfonds vzw en met de steun van ASLK, C A-Belgïë, Kredietbank en Sociale Dienst VEV, zal plaatsvinden op zondag 28 april 1985 te 14.30 u. in het Sportpaleis te Antwerpen onder het motto: «Tot statig als een eik ons volk herbloeit». Dit motto is gekozen uit het lied «Gebed voor het vaderland», gecompo neerd door Gaston Feremans op tekst van Remi Pirijns. Van der Veken, componis ten Jan Van der Roost (ou verture) en Juliaan Wil mots (orchestraties en koorliedsuite «Langs stroom en rivier»), de jeugdmuziekkapellen Hanske De Krijger - KSA- Oudenaarde, Chiro-Opstal, VNJ en VVKS-St. Joris-Ize- gem, Balletgroep Olivia Geerolf (Brugge), Kunst groep Nele (Grembergen) en VTI-Vendeliersgroep Piet Pottie (Kortrijk). Toe gangskaarten kan men be komen of reserveren op het nationaal ANZ-sekreta- riaat. Vrijheidstraat 30-32 bus 14 te 2000 Antwerpen, tel. 03/237.93.92 of 237.96.43, waar men ook dit zangfeest verle nen volgende groepen en artiesten hun medewer king: een koorgroep van vijfhonderd zangers, uit de meer dan vijfhonderd ANZ- koren samengesteld, het Vlaams Symfonisch Orkest en de Kopersectie Leon Pe- tré o.l.v. Michael Scheck, de Limburgse chansonni- ère Ria Geraerts die enkele eigen liedjes zal zingen. Wouter De Bruyne en Jos. Van der Veken, die de bind- teksten schrijven, dirigen ten Jos Cuppens, Lode Diel- tiens, Juliaan Wilmots en Michael Scheck, presenta- tors Mieke Bouve en Jos telefonisch propagandama teriaal (strooibriefjes en raamaffiches) kan bes tellen. Het liedprogramma van het 488te Vlaams Nationaal Zangfeest omvat volgende liederen: Gebed voor het va derland, Voor Outer en Heerd, Vlaanderen, dach en nacht, Klokke Roeland, Vlaanderen, Beiaardlied, Laat ons liefste samen va ren, Het lied der Vlamin gen, O, mijn Kempen, Blij heidslied, Groeninghe, Om dat ik Vlaming ben, Lied van mijn land, Kempen- land, Tinneke van Heule, Een smidje, Wij zijn bereid. De trommel slaat. De Blauwvoet en de Nationale liederen. Deze liederen worden gedi rigeerd door Jos Cuppens, Lode Dieltiens, Michael Scheck en Juliaan Wilmots en begeleid door het Vlaams Symfonisch Orkest en het Koperensemble Leon Petré o.l.v, Michael Scheck. De koorgroep, samenge steld uit negen ANZ-koren, zal naast de kooruitvoering van het Gebed voor het va derland de door Juliaan Wilmots bewerkte koorsui te «Langs stroom en rivier» (Het huisje aan de Netedijk, De maasvallei, Heim wee liedje uit het Scheldeland en De Schelde) ten gehore brengen. De wereldberoemde Vlaam se solist Zeger Vander- steene voert twee mooie kunstliederen uit, op tekst van Guido Gezelle: 'k En hoore u nog niet en Moeder ken, terwijl het Merksems Jeugd- en Kinderkoor een suite Mgr. Vyvermanliede- ren zal zingen t.g.v zijn 75ste verjaardag (Laat mij. Hymne van trouw en Als de brem bloeit). Ria Geraerts vertegenwoor digt de Vlaamse kleinkunst met twee eigen nummers (Ik ken een land en Omdat ik Vlaming ben), terwijl de teksten van Wouter De Bruyne en Jos Van der Ve ken worden voorgedragen door Mieke Bouve en Jos Van der Veken zelf. Jan Van der Roost compo neert de zangfeestouvertu re 85 en Juliaan Wilmots zorgt voor de orchestraties van de geprogrammeerde liederen. De jeugdmuziekkapellen van Chiro-Opstal, KSA- Hanske de krijger (Oude naarde), VNJ en VVKS-St. Joris (Izegem) brengen een gezamenlijk nummer.

De Voorpost | 1985 | | pagina 21