LOKEREN MITRAILLEERT DE KLAASJES HANS CHRISTIAENS TOPUITVOERDER IN WATERSYMFONIE WOELIGE DAGEN MAAR NOG GEEN REDDENDE PUNTEN VOOR S.K. SINT-NIKLAAS SCHEIDSRECHTER BEPAALT DE UITSLAG ;putl TRAINER RIK PAUWELS: «EEN PRIKKEL VOOR KOMENDE OPDRACHTEN...» LEON NOLLET (EXIT): «HIER LOPEN GEEN MOMMENS, BETT EN SOMERS»... TRAINER ANTHÜENIS: BEHOUD VERZEKERD 30 - 19.4.1985 - De Voorpost BEVEREN - GENT: 3-1 VOETBALC (V Nationale jes gewijzigde opstelling pro beerden. Gino Nijs was im mers geel geschorst en Johnny Dusbaba had zich ziek gemeld. Dat bracht met zich mee dat Jan Simoen en Peter Quinte- lier het vertrouwen kregen. Eerstgenoemde was echter na genoeg onzichtbaar voorin en Peter kon zich evenmin doen opmerken in zijn rol van ver dedigend middenvelder Voor de zoveelste keer dit sei zoen staat het Puyenbekesta- dion zondag dus voor een vier puntenwedstrijd Dan komt immers Cerdc Brugge partij geven en krijgt Sportkring een definitieve laatste kans om in geval van winst le blijven ho pen. Het elftal zal waarschijn lijk niet veel gewijzigd worden al keert Gino Nijs zo goed als zeker weer en bestaat er ver der nog twijfel of Simoen, Van Gooi dan wel Deproot op de bank of in de ploeg verzeilen. Wat er ook van zij, het wordt de hoogste tijd dat er nu ook nog eens wat op het veld wordt gepresteerd!!! M.N. SK Beveren zette zaterdagavond een stevige stap in de richting van nieuw Europees voetbal. Op het drassige Freethielveld kon tegenstander AA Gent nooit de indruk wekken ook nog in strijd te zijn om een Uefa-ticket en de Gentenaars werden door een weer hardwerkende Wase kampioenenploeg duidelijk in de vernieling getrapt. De aardige watersymfonie, het veld leek dringend aan betere drainering toe, werd bekroond door de jonge Hans Christiaens die met zyn hattrick bewees zijn vaste stek in het geel- blauwe team volledig te kunnen wettigen. De eerste tien minuten was het de onverwacht veel last met de supporters gaven Chris- voor de spelers zoeken gebla- een vrij onschuldig schot van tiaens in de vergelijking met zen naar de droogste plekken Ronny Martens. Ronny Mar- Martens heelwat betere pun- op Freethiel. Er werd door tens die in eigen Beveren nooit ten. Zeker wanneer enkele mi- bijvoorbeeld Jaspers zo ijverig op peil speelde en na de wed- nuten later doelman Daenen water getrappeld dat van goed strijd boze blikken en woorden knap redde op een nieuwe po- voetbal in die omstandigheden van oefenmeester Grijzenhout ging van de Zeienaar. geen sprake leek te zijn. Beve- moest verwerken. Beveren, Men vreesde dat de Buffalo's ren bewees nadien echter het goed maar toch nooit echt de volledig in het nat zouden zak- tegengestelde want waar Gent baas in de eerste helft, kon ken maar even sloeg Gent toch aanvankelijk het betere werk moeilijk openingen scheppen nog terug toen de ingevallen leverde, met De Wolf en De en de 0-0 stand bij de rust was Van Peteghem na veel gehar- Kneef als flink aanvallende de juiste weergave van een rewar de bal voorbij een wan- flankverdedigers, kwam de toch genietbare eerste helft. hopig graaiende De Wilde thuisploeg vanaf het kwartier Het beste moest trouwens nog schoot sterk in de wedstrijd. Even was komen. Dinsdag zo sterk in de De bezoekers konden uit die er ongenoegen op de tribunes eerste helft tegen Luik, zater- aansluitingstreffer toch nooit toen Christiaens in het natte dagavond verbluffend fris in de nieuwe voetbalkracht putten, strafschopgebied werd gedrukt tweede periode. Beveren ging Er werd trouwens zaterdag en even later ook Erwin Albert onmiddellijk aan het werk. Al- door de Buffalo's te weinig - maar hier lag het theatrale er le ballen werden goed gebruikt voor de bal geknokt. Amper wel wat te dik op - stijlvol en Gent kon maar voor weinig enkele minuten later haalde neerviel, Mucher liep in die weerwerk zorgen. Al na vijf Hans Christiaens de laatste periode minutenlang met een minuten was het raak. Doel- spankracht definitief uit de tang over het veld maar veel man Daenen klopte een hard wedstrijd. Vanop de midden- tijd om de stuts vast te draaien schot van Gorez weer in het lijn spurtte hij alleen tussen de gaf een zeer beweeglijke Al- veld maar Hans Christiaens waterplassen naar het doel van bert hem niet. De eerste goede stond klaar om van dichtbij Daenen die voor de derde keer skoringskans was voor Beve- binnen te leggen. Enkele mi- de bal uit zijn netten kon gaan ren toen Patrick Stalmans, niet nuten later verloor een tam halen. altijd even gelukkig in de uit- spelende Rusic, ook hij hoorde Beveren had tegen Gent een voering, aardig werk van na de wedstrijd de banbliksem aardige 'water'symfonie opge- Christiaens en Schönberger van Grijzenhout, de bal aan voerd. Hans Christiaens en net naast legde. Nog voor het Theunis die in één tijd Albert zijn gezelschap hadden met halfuur was Daenen toch ge- bediende. Erwin Albert stuur- veel motivatie en inzet de Eu- klopt maar het schot van Kusto de het leer naar de verste paal ropese aandelen van geel- ketste tegen de paal. Gent had waar Hans Christiaens laag blauw een stuk hoger ge- toen al veel van zijn sterk mid- vallend zijn tweede doelpunt draaid. Beveren zat' vol ver- denveldwerk moeten terugne- maakte. trouwen op de komst van lei- men maar toch kreeg De Wil- Het was feest op Freethiel en der Anderlecht te wachten. (ha) Er is zoals bekend heelwat gaande bij de klub van de Watermolendreef. Zaterdag werd bekend dat de geel-blauwen een officiële klacht indienden bij de Voetbalbond voor de nieuwe omkoopaffaire van Beerschot bij K.V. Mechelen, zondag kreeg de eerste ploeg een nooit geziene oplawaai in Lokeren. De dag daarna werden zowel hoofdmana ger Noliet als veldtrainer Ceuleers «op rust gesteld» en trad jeugdkoördinator Eddy Roelandt in de funktie van trainer van het eerste elftal. Op woensdagavond werd dan een nieuw verlies geboekt tegen A.A. Gent zonder dat er merkbare verbetering was in het Wase spel. Het is duidelijk: Sportkring wil werking tussen Sportkring en met alle mogelijke middelen Leon Noliet. De redenen daar- de degradatie uit eerste ontlo- voor kunnen alleen maar ver pen maar moet konstateren moed worden, feit is dat er al dat het met nog slechts zes langer enige onvrede bestond kompetitiematchen te gaan over de manier waarop de nog steeds op de voorlaatste Antwerpenaar na de wedstrij- plaats staat afgedrukt en zelfs den uithaalde naar jan en alle- de hete adem van Racing Jet man. Anderzijds zijn er de - genaderd tot op één schamel familiale problemen die Noliet puntje - in de nek voelt Dat meer en meer hinderden in de voor de redding vooral op het uitoefening van zijn sportieve terrein moet gestreden worden funktie. Voorzitter De Corte is natuurlijk duidelijk maar wil dienaangaande niet natrap- jongstleden week viel er zo- pen naar zijn trainer maar stipt waar een «Godsgeschenk» uit toch aan dat er de laatste tijd de hemel. Naar aanleiding van heel wat problemen waren om het kompetitietreffen tussen Noliet te bereiken. «Ook zijn Beerschot en KV Mechelen uitlatingen over meerdere spe- dat overigens op een keurige Iers in hel openbaar waren be- 0-2 eindigde, maakten enkele denkelijk en lossen de ontsta- Maneblussers bekend dat ze ne moeilijkheden binnen het enkele dagen voor deze ont- elftal niet op, integendeel. «Kortom de man die Sportkring na meer dan 37 jaar moeting telefonisch en anoniem benaderd werden door een in deling loodste werd begin deze week bedankt voor bewezen dividu dat geld aanbood in ruil wachten terug naar eerste af- voor een drawn of een over winning van Beerschot Inmid dels werd een en ander reeds diensten en met onmiddellijke aan de Bond kenbaar gemaakt ingang vervangen door jeugd- door Mechels voorzitter Cor- koördinator en trainer van de dier, maar achtte het bestuur B-kem, Eddy Roelandt. van Sportkring het toch nog Deze laatste is zich trouwens nodig om als indirekt betrok- terdege bewust van de moeilij ken partij een officiële klacht ke taak die hij en zijn mannen in te dienen. Ons inziens zijn tegemoet gaan. «Maar toch ge- de aangehaalde feiten echter loof ik dat er nog een stevige zo moeilijk te bewijzen dat er kans op behoud mogelijk weinig opzienbarende gevol- blijft. Er zijn nog zeven wed strijden te gaan en daarbij zijn enkele konfrontaties die we op eigen veld zeker tot een goed Na het 6-1 debacle op Lokeren einde moeten kunnen bren gen aan deze zaak zullen ge koppeld worden! wordt N'ollet de laan uitge stuurd gen! Vanavond al tegen AA Gent moeten we een puntje Zondagnamiddag moesten de kunnen halen, zoniet is het KJaaskens dan op bezoek bij noodzakelijk dat we zondag streekgenoot S.C. Lokeren. tegen Cercle Brugge de volle Een ongelijke krachtmeeting winst thuishouden». Noteer die reeds in het eerste kwart- we| dat deze verklaring van uur werd beslecht met een woensdagmiddag dateert en beoordelingsfout van doelman dat inmiddels de verplaatsing van Reeth en een onterecht bij AA Gent er al opzit toegekende strafschop. Maar Daar werd het overigens een wat nog erger was, in de ganse nieuwe verliespartij voor wedstrijdduur werd geel-blauw Sportkring tegen de Buffalo's helemaal weggespeeld en leek die de jongste weken zelf in slechts een sparring-partner een bestuurskrisis te- voor het vlot draaiende Loke- rechtkwamen, ren. De 6-1 cijfers gaven dari Overigens een wedstrijd om ook een juiste weerspiegeling vlug te vergeten waarin de van de krachtsverhouding en Klaaskens zelden of nooit voor eens te meer zaten de Sint-Ni- gevaar konden zorgen voor klazenaars in zak en as. keeper Laurijssen. Het pleit Zondagavond werd deze partij werd anderzijds beslecht door in bestuurkringen dan ook nog twee doelpunten van René eens geëvalueerd en daar Mucher en dat zonder dat de kwam men tot de slotsom «dat Gentenaars diep in hun krach- r moest ingegrepen worden», tenarsenaal moesten gaan. Beveren - Anderlecht 0-2. Ook Albert werd gestuit door De Greeve en Van der Eycken. (dw) BEVEREN - ANDERLECHT: 0-2 Al loopt Anderlecht al maanden voor de tegenstand uit, toch bleef ook in dit krisisjaar de komst van de Brusse laars een topavond voor de kassier van SK Beveren. 18.000 enthousiaste voetbalfans vulden het Freethielsta- dion en de sfeer bij geel en blauw was als in de goede 'oude' tyd. Beveren begon trouwens vol vertrouwen aan zyn wed strijd met de vaste overtuiging leider Anderlecht de eerste nederlaag van het seizoen toe te dienen. Maar de Wase titelvoerders wisten in de partij zelf nooit een duidelijk overwicht te nemen en Anderlecht, dat vroeg in de eerste helft wat gelukkig op voorsprong kwam, kreeg nadien nog een stevig steuntje van scheidsrechter Costantin. Beveren kreeg een verdiende strafschop niet en Anderlecht kreeg zin penaltytrap veel te makkelijk. Freethiel reageerde terecht woedend op zoveel onrecht maar aan de overwin ning van Anderlecht zelf viel nauwelijks te tornen. Beveren - Anderlecht 0-2. Creve probeert het nog eens. (dm aardige duik van Frimann met een penalty beloonde. Enzo Scifo kreeg de bal in doel via de handen van De Wilde. Het onrecht leek groot en Cos tantin werd zwaar verwenst. Inderdaad, veel meer dan ge wenst beïnvloedde de scheids- Beveren begon noodgedwon gen met een opnieuw hertim- merd elftal. Theunis en Kusto, beiden geelgeschorst, werden vervangen door Baecke en Creve, beiden pas hersteld. Patrick Gorez kreeg de zware taak om de rol van Theunis op het middenveld over te nemen. De thuisploeg startte aanval lend en na vijf minuten spel dwarrelde een eerste bal dicht bij het hoofd van Erwin Al- bert. Veel doelgevaar hielden de eerste Wase akties toch niet in en Anderlecht was gelukkig het spel traag te kunnen hou den. Na een kwartier kreeg Frimann ongelooflijk veel ruimte en tijd, zijn schot viel via de knie van Danny Pfaff achter De Wilde in de netten. Freethiel werd er wat zenuw achtig van en ook op het veld werd men onrustiger. Voor het halfuur ging het trouwens vol ledig fout toen Hans Chris tiaens in het strafschopgebied door Peruzovic tegen het gras werd geplakt, maar Costantin daar geen overtreding in zag. Woede op Freethiel. Spijtig vooral omdat daar de wed strijd had kunnen kantelen. Want Beveren speelde goed en Anderlecht raakte meer en meer in de problemen. Nog voor rust echter nieuwe pro blemen voor oefenmeester Rik Pauwels toen Heinz Schönber ger, op de kuit getrapt door Scifo, van het veld moest. Schmedding werd ingebracht en Beveren had de resterende minuten van de eerste periode nodig om opnieuw het goede werk te vinden. De 0-1 rust stand was wellicht wat gevleid voor Anderlecht en het wed strijdbeeld had getoond dat Beveren tot verrassende voet baldaden in staat bleek. Na rust moest geel-blauw ook snel Eddy Jaspers uit het veld halen en dat zou Beveren geen goed doen. Maes werd inge bracht maar de pionnen moes ten herschikt worden. Ander lecht kreeg nauwelijks kansen maar het uitverdedigen lukte niet zo best bij de thuisploeg. Beveren, met weer een zeer beweeglijke Christiaens, ging op zoek naar de gelijkmaker maar Munaron kwam toch zel den in gevaar. En toch moest de Anderlechtdoelman vroeg in de tweede helft zwaar in de fout tegen Christiaens. Costan tin kreeg echter weer geen toon uit het fluitje. Bij Ander lecht werd Vandenbergh ge ruild voor Czerniatynski maar dat maakte het spelpatroon van de leiders ook niet aanval lender. Beveren was nog het gevaarlijkst op stilstaande fa sen zoals bij een vrijschop van Stalmans, net naast, en een trap van Baecke voorlangs. Beveren - Anderlecht 0-2. Ook deze keer is de Beverse aanval opgevangen (dw) Anderlecht was technisch dui delijk beter en het vechtend Beveren leek met nog een kwartier te spelen geen kans meer te maken. Vijf minuten voor het einde haalde Costantin alle spanning uit de wedstrijd toen hij een .ajn'-'r C es B de 1 rechter de topper. Andi kan zondag al aan de ki nenviering beginnen, tin is uitgenodigd, kan zich troosten met tenschap dat tegen twj vige Anderlechtboys daad geen kruid gewassi 5I (hugo Trainer Rik Pauwels was woensdagavond in alle stalen. Hij had de komst van leider Anderlecht vol vertrouwen tegemoet gezien, had over het ontbreken van Theunis en Kusto geen zaak gemaakt, maar de Antwerpenaar voelde zich nu wel bij de neus genomen. Hoe kan dat toch allemaal. En dan klagen die mannen dat voetbal achteruit gaat. De leiders, met tien punten voorsprong, komen hier met schrik voetballen. Met een verstevigd middenveld, met nauwelijks aanvallend werk. Is dat nodig om het blazoen van ongeklopte te kunnen hooghouden? De scheidsrechterlijke beslissingen? Ik zeg daar gewoon lijk niets over want over een gans seizoen is dat meestal toch een nuloperatie. Maar wat hier van avond te zien was is wraakroepend. Ik moet mijn spelers trouwens feliciteren omdat ze zo op val It kalm gebleven zijn bij zoveel onrechtvaardight De wedstrijd had helemaal anders kunnen lo\ wanneer wij die duidelijke strafschop krijgen. Er ap fout van Munaron op Christiaens was hoegenat rchl niet nodig. De strafschop die Anderlecht meekri Ja, het is natuurlijk niet makkelijk op het mon zelf te moeten beslissen. Maar, als het in die omst digheden niet echt duidelijk is, dan zou men toch l niet fluiten De nederlaag tegen Anderlecht is trouwens g cjlte ramp, vond Rik Pauwels. «De jongens weten dat jn goed gespeeld hebben en beseffen ook dat ap< anders had kunnen lopen. Deze onrechtvaardigh eze kan een prikkel zijn voor de nog zware opdracl ht die Beveren resten." H LOKEREN - ST. NIKLAAS 6-1 De trikoloren hebben tegen een eerder lusteloos Sint-Niklaas een vlotte overwinning stadion toch nog in v behaald. Zij boorden met zoveel zwier diepe gaten in de bezoekende defensie dat de v'am zetten met een pi 1 k.i... ui, j:. ii.. d thuisgebleven supporters - het was immers koud en nat, terwyl ook nog Parijs-Roubaix halve lob die Van Recti gereden werd - spijt moeten hebben. Met zes treffers verzilverde Lokeren echter slechts J^[Ja3^.ITaS,C in Sint-Niklaas-trainer Leon NoUet werd door het be stuur van SK Sint-Niklaas aan de deur gezet. «Op rust gesteld», beter gezegd. De Antwerpenaar blijft trainer op papier maar heeft met het wel en wee van de ploeg niks meer te zien. Een gevolg van de zware verliescij fers op Lokeren? «Hij deed toch weinig of niets meer voor de ploeg», aldus de Sint-Niklase dirigenten... Een duidelijk ontgoochelde Noliet na de wedstrijd: «Mijn team blonk uit in persoonlijke fouten die door Lokeren maximaal werden afgestraft. Teveel balver lies en een slechte opbouw. Een onnodige penalty ook nog. De wedstrijd was al na vijftien minuten gespeeld. Natuurlijk hebben we de kansen gehad», stelt Noliet, minstens evenveel als Lokeren. Vooral tijdens de eerste helft konden we voor het nodige gevaar zorgen. We hebben slecht gespeeld, en toch richt ik geen verwijten aan de spelersgroep. Het klasseverschil met Lokeren is té groot. We hebben voetballers als Mommens, Somers en Bett niet lopen in Sint-Niklaas, vandaar.Maar het is niet alleen op Lokeren dat we punten hebben verspeeld. We hebben er in het verleden al zoveel weggegooid: tegen Standard, Waregem, Lierse. Puntenwinst was taen in ons bereik, de broodnodige punten die we nu nodig hebben voor ons behoud. We hebben gewoon het spelerspotentieel niet en daarmee is wel alles gezegd» de helft van de kansen. Deze wedstrijd die alleen nog voor de Klaasjes enig belang had - en dan nog - werd eigenlijk wel een aangenaam kykstuk, vooral ook omdat de Voor Sint-Niklaas zietk bezoekers niet met de rug tegen de muur gingen spelen, en toen het al 3-0 was, zelfs nog dus maar bleekjes uit r in de aanval dierven gaan met het bekende resultaat. Held van de wedstrijd was mag eigenlijk nog blij duidelijk Raymond Mommens die blijkbaar op een hoge konditiepiek drijft. Guy Thys is de speelse Lokcrenai een verwittigd man. no8 een ander half doz Ook de 21 andere spelers de- Lokeren voelde zich uiteraard stilaan leeglopende en natte 56,1 vcr'cclccn- lehjj den hun best om er een aange- opgetogen en trok voortdu- naam kijkstuk van te maken en rend ten aanval, ook al omdat die van Lokeren gingen zo he- Bett met Dusbaba deed wat hij vig van start, dat ze na een wou. Van Reeth kreeg heel kwartier al met 2-0 voor ston- wat gevaarlijke situaties op te den. Sint-Niklaas kon niet an- klaren en de Lokerse falanks ders dan vol bewondering toe- ging verder door op zijn élan. kijken hoe het eindelijk moet Toch kwam Sint-Niklaas wat in voetbal, alleen Fredje meer in de wedstrijd en zelfs Truyens scheen de moed te Hoogenboom moest af en toe kunnen opbrengen om als golf- aantreden. Een vrijstaande breker tegen de Lokerse dei- Lacroix kopte een vrijschop ning in te gaan. Dat kostte van Van Wambeke nog naast hem trouwens een gele kaart, en Comelissen trachtte Van- Sint-Niklaas kwam er dus in denhende te bedienen. Boter het eerste gedeelte niet aan te aan de galg, want nadat Nijs- pas en stond er verwezen bij. kens een kans op 3-0 had laten De lokalen daarentegen speel- liggen, zette Vander Eist Lo den fris van de lever en jaag- keren op rozen. 3-0 nog voor den op iedere bal. Mommens de rust. In die faze scheen Van leverde puik werk in het mid- Wambeke zelfs zo lief om de denveld en Angelo Nijskens bal eerst nog eens goed te maakte prachtige bewegingen leggen op pass van De Vriezc zodat de geelblauwe verdedi- Na de rust haalde Noliet Jantje gers zich dol dansten. Terwijl Simoen op het veld en zo die hun zinnen terug bij me- trachtte hij de bakens te ver kaar zochten, konden de Lo- zetten, maar Simoen geraakte kerse kanonniers Bett, Vander nooit in een gunstige stelling Eist, Nijskens en Laroy een omdat Lokeren steeds bleef onzekere Van Reeth op de aandringen en de bal vooral korrel nemen de richting van Van Reeth Reeds na vier minuten stond rolde. het Daknamstadion op zijn Net voor het uur schotelde achterste poten. Mommens gaf Vander Eist aan Nijskens het een hoekschop, Van Reeth nummer vier voor en even la- duikelde ferm onder de bal en ter zorgde diezelfde duivelse ondanks de wanhopig graaien- Angelo zelf, na een lange solo de arm van de keeper, kopte ren voor nummer vijf. Van Veirdeghcm beheerst bin- Toch kon Carl Comelissen na nen, net alsof het niet anders een misverstand in de Lokerse kon. defensie 'de eer' redden. Toen Een onnodig flauwe tackle met iedereen dacht dat het al ge- haakfout van Noë op Vander daan was, kwam die onverbe- Elst bracht Mommens achter De Wase derby was voor Sporting Lokeren ze kei zonder belang. De Durmeploeg heeft zich immet nu helemaal veilig gesteld voor behoud in onze i f Q nationale voetbalklasse. Uiteraard een uiterst tevreden Aimé Anthuenis i match in de Lokerse kleedkamers. «We hebben m j*j! de nederlaag van vorige week tegen Club Brugi Jub'ï een schitterende wijze gewroken», aldus de Lo 1 n«ti. coach. «De mensen zegden wel, och kom, 't is tet - tegen Sint-Niklaas, maar bij mijn weten zij '«M* Klaasjes dit seizoen nog niet zo vaak met derg verliesscore naar huis gestuurd. Mijn spelers hi een puike verrichting weggegeven. H Je mag immers niet vergeten dat een verlies voor p,,,, ploeg ons opnieuw in de omgeving van de degra AVC zone zou hebben gebracht. Pas nu zijn we helt pro» veilig. Er blijft een kloof van negen punten met ®jjcar Niklaas. Normaal gezien kan er nu niks meer g ren. Wat dan ook weer niet betekent dat -Gill komende wedstrijden aan uithollen moeten dei - Zcl We kunnen nu in alle rust verder werken aai ekcn' ploeg, met het oog op het komende seizoen.» Trainer Anthuenis trad acht wedstrijden aan pct hetzelfde type-elftal. Met C Aal Voor de verplaatsing van woensdag II. naar Std hcnc Luik kon hij echter geen beroep doen op de gt sten Laroy en Schoofs, zij worden in de kern r gen door Vujkov en De Wachter.

De Voorpost | 1985 | | pagina 30