f. I IC DIRK VAN BUYTEN BLIJFT FOURIER BU V.W. HAMME 2NDRACHT AALST OVERSPEELD WINTERSLAG E. AALST: VECHTERS KRIJGEN VOORRANG (Bevordering fRANKIE VANHAECKE KRIJGT ALLICHT DE ZILVEREN VOETBAL FSTRAFFING LAG IN HET BEREIK V.uitslag jumping lanège Hicema St.- Niklaas VOETBALKALENDER VOETBALUITSLAGEN De Voorpost - 19.4.1985 - 31 VOETBAL 2' Nationale TERSLAG - E. AALST 5 - 0 de schoot van Eendracht Aalst is men plots tot de Iteit teruggekeerd na de smadelijke 5-0 nederlaag de «vieze mannen» van Winterslag. Na een reeks :kende verrichtingen en dito uitslagen werd Een- :ht zaterdagavond U. overspeeld door een ploeg die levol entoesiasme stak, iets wat by Aalst nauwelijks bespeuren viel. «Een bar-slechte prestatie», aldus :enttrainer Gilbert De Groote na de match. Het irak Eendracht aan energie en slagvaardigheid, twee ienten waarmee het de jongste weken enkele opzienba- le resultaten wist te bewerkstelligen. Ik kan moeilijk ;en dat er individuele fouten werden gemaakt. We len eenvoudigweg weggespeeld door een ploeg die (jant voetbalde en het veldoverwicht wist te verzilveren t prachtige doelpunten». dracht moest reeds na vier wand. In die eerste periode iiten een doelpunt inkasse- kwam Eendracht er eenvou- en volgens ingewijden was digweg niet bij te pas en toen een eerste teken aan de met 2-0 werd gedraaid stond het vast dat tegen dat fris spe lend Winterslag, waarin noch tans Hutka en Pierre Denier ontbraken, geen kruid was ge wassen. Na de kampwisseling ging Eendracht wel een vijf tiental minuten drukken, kreeg Van Roy een paar «hal ve» kansen, maar voor de rest bleek het liedje dra uitgezon gen te zijn. Canjels trok Debougnoux (licht gekwetst) en Luk Lim- pens uit het veld en schakelde Crahay, een van de betere Aalsterse spelers in als mid denvelder. Maar al bij al was na een uur alle overtuiging zoek in het Eendrachtteam dat nog werd getrakteerd op drie treffers en voor een voldongen feit werd geplaatst. Er heerste na deze zware ne- Winterslag - E. Aalst 5-0. Een backlijn. (per) derlaag grote ontgoocheling in de bezoekende kleedkamer. De Moor, waarop men de jongste weken weer had kun nen rekenen als een beweeglij ke spits, wreef over zijn be zeerde enkel en zocht hiermee een verontschuldiging voor zijn matige prestatie. Doelman Hans Van Wilderode was nog de zeldzame Aalsterse aanvallen. Geert Van Roy rukt op naar de aan het nasuffen over die vijf knallen, die voorbij zijn oren waren gesuisd en waaraan hij weinig kon verhelpen. Libero Eddy De Bolle en voor- stopper Derijck waren het er roerend over eens dat ze te maken kregen met een ongrij pbare tegenstander, die op een kwieke manier alle uitgespeel de kansen wist te konkretize- ren met schitterende doel punten. Voor Canjels zal het erop aan komen om die opdoffer, die rake slag tegen de oren, zo vlug mogelijk te vergeten, want er wachten Eendracht nog een reeks uitwedstrijden die niet van de poes zijn. (A..B1 1 Nationale LEDE QEEN HAPJE VOOR WOLVEN k LOUVIERE 2 |NG LEDE 1 Lede vertrok alvast zeer gemotiveerd naar La ire voor zyn zaterdagavondontmoeting met het leuze La Louvière. De Waaltjes zijn immers in volle yd gewikkeld met Oostende. Na het recente verlies idenaarde mochten zy zich geen nieuwe misstap irloven tegen het in puntennood verkerende Jong Lede begon zeer gehavend aan de stryd. Zowel De me, Lorre, Van Gijseghem als Strobbe verschenen niet het veld. Gelukkig was de twyfelachtige De Rijck wel de party. ka ner Mergeay had zijn plan- lastig om zijn medemaats in es goed uitgedokterd. Hij stelling te brengen. Lede be- 3 le dit sterke La Louvière gon dus zeer goed aan deze en door en deed goede zware opdracht. De bezoekers izetten. Het vlotte zeker klommen zelfs op voorsprong in de eerste helft bij de na pakweg zeven minuten. rploeg. Het soliede mid- Een terechte strafschop werd veld werd in de mate van foutloos omgezet door De mogelijke alle ruimte ont- Rijck. Zo verliep alles naar nen. Zo kreeg zelfs klasbak wens. Van Poucke slaagde er iny Van Poucke het zeer maar niet in om het goed op balbezit spelende Lede de das om te doen. Zo behielden de bezoekers hun verrassende maar verdiende voorsprong tot aan de rust. Na de pauze kwamen de Wol ven duidelijk binnen de lijnen om definitief orde op zaken te stellen. Een sterk spelende Zampierri knalde onmiddellijk de gelijkmaker binnen na schitterend voorbereidend werk van smaakmaker Van Poucke. La Louvière werd nu wel offensief gezien de betere ploeg. Toch bleef Lede getui gen van een zeer goede aan pak. De bezoekers loerden op een slimme wijze op de coun ter en zo kwam Carlier zeer gevaarlijk opzetten voor het doel van Copienne. Lede leek het beoogde doel te zullen be reiken. Het fel begeerde punt je werd hen echter ontfutseld in de slotfase. Boeman Van Poucke toverde alweer een mooi nummertje op de mat zodat Ena de score kon bepa len op 2-1. La Louvière had meteen gewonnen spel. Nog tien mihuten waren er toen af te haspelen. Lede verloor hier alvast zeer eervol, terwijl La Louvière opnieuw leider wordt in de stand. De eerste plaats dienen de Wolven wel te delen met Oostende. Lede van zijn kant blijft in degradatiegevaar verkeren. Met nog drie wedstrijden voor de boeg telt Lede een punt voorsprong op Izegem en twee punten voorsprong op Wallo- nia Namen. Er blijft dus nog heel wat te beleven. Jong Lede ontvangt nog Oudenaarde en Zele en speelt de laatste keer uit bij Binche. Dit programma lijkt vrij aantrekkelijk. Een overwinning zondag a.s. tegen Oudenaarde zou veel kunnen ophelderen voor de Lede naars. De scheidsrechter: Van Hoo- landt. De Ploegen: La Louvière: Co pienne, Zampierri, Royet, Mi- sonne, Gambardella, Sciaman- na (46' Sciarejli), Van Poucke (88' Pintez), Savazio, Minsart, Van Lierde, Ena. Lede: Vijt, Baten, Van Zande, Steyaert, Van Impe, Mertens, De Rijck, Eeckhoudt, Geer- aerts, Uyttenhove, Carlier. De Doelpunten: 7' De Rijck (0- 1), 47' Zampierri (1-1), 81' Ena (2-1). (G.D.T.) Zaterdagavond spoort E. Aalst naar de Warande in Diest op jacht naar ten minste één punt. Om dat te bereiken zal daar in ieder geval met een andere mentaliteit moeten gespeeld worden. Leo Canjels, die ondertussen wel al weet dat zijn ploeg op technisch vlak beperkt is, en resultaten moet halen met de totale inzet van zijn poulains, was in ieder geval na het «débacle» op Winterslag weinig te spreken over dit laatste. «Er zal op Diest uit een ander vaatje moeten getapt worden. Met pseudovedetten of slaapwandelaars kan ik niet opschieten en bovendien moet iedere match met de hoogste koncentratie aangepakt worden, wat b.v. vóór de match tegen Winterslag ontbrak», aldus Canjels. Dat gebrek aan slagvaardigheid is bij de Aalsterse oefenmeester dus duidelijk op een verkeerde steen gevallen en derhalve kan men verwachten, dat hij die elementen zal weren die er op Winterslag als toeristen tussenliepen, ook al worden die door sommige klublei- ders als 'onmisbaar' beschouwd. Hoogstwaarschijnlijk verschijnt Jef Comelis, toch wel een die op zijn tanden kan bijten, weer in de basis. De Wolf zou desgevallend de plaats innemen van verdedi gend middenvelder als substituut van Debougnoux, die sukkelt met een kwetsuur. Ook de naam van De Winne wordt weer genoemd om de kern te vervolledigen. De jonge Moerman van zijn kant nam zijn aktiviteiten weer op ter gelegenheid van het juniorestornooi. Het ontbreekt hem nog duidelijk aan het vereiste wedstrijd ritme en het zou onverantwoord zijn hem nu al vóór de leeuwen te gooien, ook al staat hij te trappelen van ongeduld om weer voor het grote publiek te verschij nen. (ABL) HCING DOORNIK - EENDRACHT ZELE 0-3 l0. Zeienaars doen het in de slotfaze van het kampioen- doelmond op maar telkens liep E»ap meer dan behooriyk. Na de onverhoopte zege in het verkeerd af. Frank Van ac rchtem werd het talentryke Racing Doornik in eigen P®n Broeck opende uiteinde tot een figurantenrol beperkt. Voor Frank Van J verdiend met een afgc- tn*lr Tal ar ralfc aan hattripL- in on nin nlaoamaalc We€T e Broeck zat er zelfs een hattrick in en zyn ploegmaats i schoot even la- I ara».» ar na p.oagm»».» w m jen nog ruim de gelegenheid om de Walen een echte op beu^ naast deKïerlatcn raffing te bezorgen. kooi knalde minuten de goede prestatie op Doornik kleefde trainer Fluff Elvoorat af rich- e chtem draaiden de tnkolo- eenzelfde sisteem aan waarin v n Rrr,„ri, rran|, in Doorn,k nog op een Jacobs ditmaal me. de bear.- ™«,cck °en S£d£jrïï trpetl. Toeval of met maar kmg werd belast van de pnttge d„||ra|] Rommejacre lncluis lg/, eze wedstrijden kon Een- Lecloux terwijl De Brabander „j,, Eclldlach, „2 J ht voor de eerste maal drt Amoux voor zijn rekening inging. Na de panze vingen de Vn met zijn basiselftal nam. De Zeienaars beheersten b^0fke„ kunKdi *lokaa, re fal° 'a Z:WaSV00'- ",c?t"ld zodanig dat de „ffe„sief op om vervolgens op- steld bij de kompetitie- open doelkansen zich opsta- meuw loe Ie slaan. EeS poging Kwetsuren en schorstn- pelden. Conreman en een rat- ïan pj,.tets stranddc waren de oorzaak dat dn stekende targetman Jan Pie- mc|aerc maar Van Den lts op de 26ste en 27ste ters en Danny De Cubber in de Broeck aljcggerlje Idag kon gebeuren. In rug doken voor de Waalse van pjCKrs jn ee„ tfjd» kruishoek. Rond het halfuur bleef een opportunistische Van Den Broeck iets te persoonlijk toen hij de vrijstaande Pieters verzuimde aan te spelen en zelf naast besloot. In de slotsekon- de was er even sensatie. Bor- dui schakelde twee verdedigers uit schoof in de loop van Van Den Broeck die op zijn beurt Rommelaere in zijn weg vond. Frank kreeg de afkaatser in bezit maar werd al dribbelend geveld door doelman Romme laere. Iedereen keek uit naar de logische strafschop maar ref. Strosse floot tot ieders ver wondering het einde van de wedstrijd. (Joost Arens) ZOTTEGEM - V.W. HAMME 1-3 In het Oostvlaamse derby tegen S.V. Zottegem is V.W. Hamme verdiend als overwinnaar tevoorschijn getreden. Serge Geldof en zyn maats hielden bestendig de wedstrijd onder kontrole en lieten de lokalen geen enkele gelegen heid om zich te manifesteren. Alleen door een slippertje van doelman Johan De Wilde kon Zottegem scoren. Daartegenover staat dat Hamme, naast de drie doelpun ten, nog verschillende kansen kreeg om een ruimere zege te bewerkstelligen. De opvallende figuur was Fysisch waren we sterker dan Frankie Vanhaecke. Hij werd de tegenstanders. Dat kwam auteur van drie doelpunten, vooral in de tweede helft tot waardoor hij een belangrijke uiting. In die periode lieten we optie neemt op de 'zilveren een frisse indruk. Iets wat van voetbal', die na afloop van de de thuisploeg niet meer kon kompetitie door een Brusselse gezegd worden. Na tien minu- krant wordt uitgereikt. Een ten zijn we tot scoren gekomen opmerkelijke rol vertolkte langs Frankie Vanhaecke. Ik Dirk Van Buyten in de mid- moet zeggen dat Franco Pirelli denlinie. Hij trad op als substi- en Luc Schuddinck hun aan- tuut van de geschorste Paul deel hadden in de openings- Vermeir. Dirk was werklustig, treffer. Pirelli verrichtte het was in vele akties betrokken en voorbereidende werk. Luc lag aan de basis van het derde Schuddinck drukte af, maar de doelpunt en meteen was voor keeper kon de bal niet onder Zottegem de kous af. kontrole houden. Frankie «Ik bewonder Dirk Van Buy- Vanhaecke was er als de kip ten voor zijn inzet», aldus oe- pen bij... fenmeester Guy Lammens. «Hij verrichtte zware arbeid Zottegem is op gelijke hoogte op een veld waarop je tot de gekomen toen Johan De Wilde enkels in de modder zakte, zich misrekende op een hoge bal voor zijn doel. Wij hebben ons daardoor niet van de wijs laten brengen, maar zijn het spel blijven maken. Dat werd beloond met een tweede doel punt uit penalty. Binnen het zestienmetergebied was Fran kie Vanhaecke getorpedeerd. Hij nam zelf de taak op zich. Na de hervatting hervielen we in een oude fout. We namen het te licht op. Dat liet de thuisploeg toe om zich even tjes te manifesteren en ons langs Patrick De Poortere te bedreigen. Die doeltrap heeft ons wakker geschud en we zijn opnieuw in het offensief ge gaan en hebben kansen afge dwongen. Een kwartier voor tijd kon Frankie Vanhaecke een derde keer scoren. Ook daarna hebben we nog ge dreigd, Ik meen dat niemand de verdiensten van deze over winning kan betwisten. De eni ge schaduwzijde was ander maal de gele kaart die Franco Pirelli getoond kreeg. Dat kost hem een speeldag rust op een ogenblik dat de kompetitie in een beslissende fazc komt.» V.W.vHamme blijft in tred van leider Eeklo. waarmee het Voetbal. Jo De Wilde van VW Hamme. (c) over drie weken gekonfron- teerd wordt. De Wuitens mo gen geen slippertje maken, willen de kansen tot de finish gaaf worden gehouden. E.D.M. a'-R-1 PAARDRIJDEN Beginnen ponys - mm A - Barrage niet op lelijk: amaert Sonja, met Elsie Burggrave Caroline, Lady if 2 ponys - bare ma A - te baraage op tfjd ran Achter Guy, met ■au wel Ronny, met ka te Burggrave Filip, met lara 4. Steur Erwin, met Sonja Proef 3 - Klasse 1 - barema A - mixte barrage op tijd 1. De Kinder Tommy, met Monia 2. De Spiegeleer Annick, met Betty 3. Smet Bert, met Agram 4. De Clercq Kurt, met Eferdine Proef 4 - klasse 2 - dubbels en trippels 1. De Groote Marianne, met Postiljon 2. De Groote Marianne, met Flashlight 3. Van Achter Guy, met Glaoui 4. Van Praet Eric, met Sabiunna 5. Maes Inge, met Oregon 6. De Spiegeleer Annick, met Quinto 7. Aerts Natasja, met Bal lerina Proef O - klasse 3 - dubbels en trppels 1. Roosemont Luc, met Ulrich 2. Philips Yvan, met Wilson 3. Joos Jozef, met Clovis 4. Cornelia Karina, met Vivan Maes Roger, met Ucas 6. Van Landeghem M-J, met Ascotte Proef 6 - klasse 4 - dubbels en trippels 1. Van Goethem Carmen, met Benelux 2, Van Praet Iric, met Wildfang nationale leerschol - Lokcrcn (20.4 20 u. - Hans) 1 m .-Niklaas - C. Brugge (Laenens) 'Ug lub Brugge - Bevcrcn (Van den Wijngaert) Lo nationale «est - Aalst (20.4 20 u. - Gocthals) Zij afdeling A r._, Lede - Oudenaarde (Van Driessche) r Zele - W. Namen (De Pauw) evordering A W Hamme - Lauwe (Javaux) provinciale gra AVD - Denderhoutem (20.4 - 20 u. Schrauwcn) helt provinciale A mei eikant - St.-Amandsbcrg (Demesmaeker) Schcllcbellc - Ede (Aelbrecht) Giizegem - Heldergcm (De Corte) Nieuwerkerken - Meerbeke (Dobbelare) Mere - Pollare (De Poorter) RC Wetteren - Bcrlarc (De Wacle) 3* provinciale E Bazel - St.-Pauwcis (Arys) Oudcgem - Kruibckc (De Meyer) Kieldrccht - Kallo (Teugels) Wiezc - Klinge (Van Dacle) Baasrode - Haasdonk (Van Hoey) Opstal - Appels (Coorcman) Waasmunster - Grembergen (Roclandt) Excelsior - Lutterzele (Boeykens) 4* provinciale F Erpe - Aaigem (Vemest) 4* provinciale G S. MoorseI - Boonwijk (Beercns) TK Mcldert - Schoonaardc (Put) Wichelen - W. Moorscl (Vercautcren) R. Lcbbekc - Serskamp (Reyniers) Terjoden - Doggen (Van Rcnterghem) Erembodegem - Baardegem (Van den Berghc) 4* provinciale H K.L. Vrascne - Verrebroek (Hcerwegh) Eksaardc - Straatje (Welvaart) SK Lokeren - Mcerdonk (Macs) Rupelmonde - Sombekc (Van Leuven) Tielrodc - Buggenhout (Van der Jeught) Opdorp - Moerbekc (Van Mieghem) White Boys - Hoogcinde (Rogiers) Gcrda - Sinaai (Santon) 3. Van Evelghem Johan, met Valentino Proef 7 - beginnende ponys, progressief niet op tijd 1. Gelijk: Pauwels Patricia, met Sandra Blommaert Sonja, met Elsie Proef 8 - Ponys progressief op tijd 1. Van Achter Guy, met Nico 2. Berro Vanessa, met Virona 3. De Clercq Kurt, met Linda 4. Thys Anja, met Freja Proef 9 - klasse 1 progres sief op tijd 1. De Spiegeleer Annick, met Betty 2. Meersman Sonja, met Silverquick 3. De Kinder Tommy, met Monia Proef 10 - klasse 2 - barema C 1. De Groote Marianne, met Postiljon 2. Van Praet Eric, met Sabinna 3. Van Achter Guy, met Glaoui 4. Maes Inge, met Oregon 5. Aerts Natasja, met Bal lerina 6. Meersman Frans, Brandy 7. De Potter Jan met Diane Proef 11 - Klasse 3 - barema C 1. De Groote Mariane, met Lucky 2. De Kinder Tommy, met Jackson 3. Joos Jozef, met Clovis 4. Meersman Frans, met Brandy 5. Maes Roger, met Ucas 6. Thys Sonja, met Dultra 7. D'Hondt Anne-Marie, met Delfie Proef 12 - klasse 4 - barema C 1. De Potter Jan, met Dultra 2. De Bruyne Jo, met Okecha 3. Stuer Gerry, met Ulex Paul Vermeir, vorige week geschorst, verliest zijn plaats als titularis bij V.W. Hamme. Normaal be hoort het tot de geplogendheden bij de vierdeklasser dat een speler na een gele schorsinggewoon terug zijn plaats kan opeisen. Deze keer is dat niet het geval. Dirk Van Buyten blijft een rol vertolken in de middenlinie. Hij leverde op Zottegem een uitstekende verrichting af in zoverre dat oefenmeester Guy Lammens besloot om hem, en alle andere spelers, dezelfde funktie toe te vertrou wen. Paul Vermeir wordt wisselspeler zoals Peter Baert en Eric Amelinckx. Zondag komt Lauwe op bezoek. Tijdens de heen ronde verloor Hamme op Westvlaamse bodem met 2-1. Oefenmeester Guy Lammens heeft een strategie uitgedokterd waarmee hij de sterke opponent wil te lijf gaan. Serge Geldof, Ronny De Beule, Dirk Van Buyten, Franco Pirelli en Guy Lammens zullen postvatten in de middenlinie. Guy Lammens rekent erop dat Bruno Marin, Rudy Devers en Dirk Ver bustel bekwaam zullen zijn om de twee bezoekende spitsen in hun mogelijkheden te kortwieken. Voor aan evolueren Luc Schuddinck en Frankie Vanhaec ke. Laatstgenoemde werd in Zottegem auteur van drie doelpunten en heeft in totaal vijfentwintig vol treffers op zijn aktief. In Lauwe is de trefkracht van Frankie Vanhaecke bekend. Algemeen wordt verondersteld dat hij van dichtbij zal bewaakt worden. Daarom ook dat iemand uit de middenlinie de opdracht meekrijgt om vooraan geregeld steun te komen verlenen. «Wij staan voor geen gemakkelijke opdracht», onder streept assistent Eddy Maes. «De rangschikking, waarin Lauwe de vierde plaats bekleedt, bewijst de kracht van de opponent. Wij mogen geen punten verliezen willen we kanshebber op de titel blijven. Intussen hopen we op een slippertje van leider F.C. Eeklo, waarmee we over veertien dagen worden gekonfronteerd. Het pro gramma dat ons te wachten staat mag niet worden onderschat. Niet alleen Lauwe en Eeklo beschikken over stevige troeven. Er is nog Zuun waar we volgende week naartoe reizen. Deze ploeg knokt voor het behoud en kan een bedreiging vormen. De laatste kompetitiewedstrijd betwisten we aan huis tegen Liedekerke. Een middenmoter die op papier niets meer zal te winnen of te verliezen hebben», aldus Eddy Maes. In tegenstelling met wat eerder gemeld, komt Franco Pirelli niet in aanmerking voor een schorsing. Op Zottegem inkasseerde hij 'slechts' een tweede gele kaart in rij. Dezer dagen zal de klubleiding aan de onderhande lingstafel gaan met spelers wier kontrakt ten einde loopt. Dat Eddy Maes volgend seizoen als assistent mee aan het roer blijft, is een uitgemaakte zaak. De kans is groot dat dit ook het geval zal zijn met Guy Lammens. Het duo Lammens-Maes heeft al uitstekend werk verricht aande Durmeboorden. Renderende werkne mers worden door een intelligente werkgever zo maar niet aan de deur gegooid. De ploeg: Johan De Wilde, Bruno Marin, Rudy Devers, Dirk Verbustel, Serge Geldof, Ronny De Beule, Guy Lammens, Dirk Van Buyten, Franco Pirelli, Luc Schuddinck, Frankie Vanhaecke (Paul Vermeir, Peter Baert en Eric Amelinckx). E.D.M. AA I* Bcveren - Gent Lokeren - St.-Niklaas 2* nationale Winterslag - Aalst 3* nationale Doornik - Zele La Louvière - J. Lede Bevordering A Zottegem - VW Hamme ivlnciale 2* provinciale A FC Zelzatc - Lokerse Waarschoot - H. Vrasenc Stekcnc - Melsele Adegcm - Kemzekc Heikant - Temse St.-Gillis-Waas - Robur 0-3 2* provinciale B 2-l E. Meldcrl - St.-Gillis-D SK Aalst - FC Ronsc 1-3 Gandasparta - Lcbbekc rovlndale D Nieuwerkerken - Bambruggc Mere - Vlicrzclc Burst - Heldergcm Bcrlare - Pollare 0-0 Schellebellc - Hcrderscm 2-2 3* provinciale E 2"3 Baasrode - Kieldrccht Opstal - Kruibeke Waasmunster - Kallo esch- Excelsior - Klinge Bazel - Haasdonk 3-0 St.-Pauwcis-Appels 4-0 Lutterzele - Grembergen 2-1 Wieze - Oudcgem aiÜUHliiib 8-2 Erembodegem - Schoonaardc 1-1 Hofstadc - W. Moorscl 3-3 Edixvclde - Serskamp 0-1 S. Moorscl - Doggen i 3-1 Boonwijk - Baardegem R. Lcbbcke - TK Meldert 2-1 4* provinciale H 1-1 Opdorp - Straatje 0-3 White Boys - Meerdonk 1-1 Gerda - Sombeke 1-2 K.L. Vrasene - Buggenhout 3-2 Verrebroek - Moerbekc i 1-3 Sinaai - Hoogcinde 1-3 Rupelmonde - Eksaarde Tielrodc - Lokerse

De Voorpost | 1985 | | pagina 31