'ANNING TOT HET LAATST NIEUWERKERKEN ONSTUITBAAR NA DE KOFFIE K D'HAEN ALS PRIJSSCHUTTER KRANIG VERWEER VAN LOKALEN HOUDT LEIDERS IN BEDWANG LUTTERZELE OP WEG NAAR VIERDE PROVINCIALE OTTERENDE TWEEDE HELFT ER ZAT MEER IN VOOR DE THUISPLOEG PRODUKTIEF S.K. OUDEGEM (BIJNA) ZEKER VAN HET BEHOUD HET IS VIJF VOOR TWAALF, S.K. BERLARE! De Voorpost - 19.4.1985 - 33 VOETBAL Provinciale r-PAUWELS - APPELS: 3-2 Jgeel-zwarten van de Vosdreef hebben er zondag weer suspensrijke bedoening van gemaakt. Stel U voor: in 1 vlotte eerste helft zetten ze hun tegenstander zonder ïite op een 2-0 achterstand, vervolgens vermannen de zich en komen zelfs op gelijke hoogte. Enkele juten voor inrukken stellen de Herlevingenaars echter (verwinning en meteen ook de redding veilig middels I prachtdoelpunt van uitblinker Pringels en komt er na 1 bijzonder ongelukkig seizoen een eind aan alle twjj- |e eerste helft dus was Her- duidelijk de baas en fcn er zowaar twee doel- aangetekend. Germain De Block na cor- le bal in één tijd tot in doel sten en vervolgens kon :n De Jonghe een onge- ige ingreep van de gast man afstraffen. Vermel- we bij dit alles wel dat •Pauwels met de jonge n De Tender van start ging Et middenveld. Deze lever iers de voorzet waaruit doelpunt van De Jonghe tkwam. Toch meende trai ner Daneei dat er wat moest gewijzigd worden en zo kwam bij de rust De Beleyr diezelfde De Tender vervangen, even tjes later verdween ook Hen- derickx uit de ploeg ten voor dele van De Keersmaecker. Wat men ook probeerde Ap pels had blijkbaar tijdens de pauze zijn batterijen bijgela den want nu zwaaiden het be zoekende elftal de scepter met twee doelpunten tot gevolg in een goed kwartier. Met deze 2- 2 stand voelden de Waaslan- ders natuurlijk de dreiging van een nieuwe nederlaag en be gonnen ze weer met verstand te spelen. In de 80ste minuut viel dan ook de beslissing na een prima center van De Be leyr. Harry zette de bal goed tot bij Pringels, deze kontro- leerde gepast en prikte de bal naast de keeper in doel. Dolle vreugde in het lokale kamp en de kwasi zekerheid dat er hen niets meer kan gebeuren. Toch weet men in de Gillise deelgemeente goed genoeg dat het seizoen kompleet tegenviel en heeft men moeten vaststel len dat een goede of ideale ploeg niet kan gekocht wor den. Daarbij zat het tikje ge luk meestal tegen en werd de getipte kampioenenploeg een elftal dat erg moeizaam aan punten kwam. In de eerstvol gende weken staan er alleszins enige dingen te gebeuren bij de klub van voorzitter Ponnet en Cie, maar daarover is het nu nog wat vroeg om al meer informatie te brengen. Dat volgt echter vlugger dan men denkt... NIEUWERKERKEN - BAMBRUGGE: 8-2 lijk Nieuwerkerken heeft tegen Bambrugge een ware schietoe fening gehouden. Het resultaat kwam voor de toeschouwers zeer verrassend over. Nieu werkerken verkeerde de laat ste tijd zeker niet in grote doen, maar pakte tegen Bam brugge alvast uit met een ver bluffend resultaat. Het werd een ware doelpuntenkermis. Na pakweg vijf minuten spelen was het al zover. Steenhoudt opende toen de score. Nieu werkerken leek al onmiddel lijk zeer goed gelanceerd. Van Bellingen bracht Nieuwerker ken op een 2-0 voorsprong. Bambrugge keek dus vroeg te gen een grote achterstand aan. Het werd dus stilaan tijd dat de bezoekers wat gingen onderne men. Dit gebeurde ook. Bam brugge kwam aanvallend iets meer in het stuk voor en lukte .tevens in die periode de aan sluitingstreffer langs Van Gij- .segem. Nieuwerkerken voelde duidelijk nattigheid en ging op zoek naar meer doelpunten. De voorsprong werd dan ook voor de koffie opnieuw uitge diept tot twee treffers. Steen- houdt bezorgde Eendracht een komfortabele uitgangspositie tijdens de rust. Na de koffie werd het voor de thuisaanhang een waar feest. Bambrugge werd letterlijk van het kastje naar de muur ge speeld. Middenvelder Welle- kens ontpopte zich eerst als doelpuntenmaker. Hij nam nummer vier en vijf voor zijn rekening, terwijl Uyttersprot het zesde doelpunt aanteken de. Toen pas wist Bambrugge nog even de bakens te verzet ten. Via een penalty, omgezet door Gabriels, kwam Bam brugge aan zijn tweede tegen treffer. Nieuwerkerken bleef echter komen en voelde duide lijk dat er een monsterscore in de lucht hing. Moens en Steen- houdt wisten de score verder uit te bouwen en zorgden er voor dat Bambrugge met gebo gen hoofd het veld verliet. Een schitterende zege dus voor Nieuwerkerken dat werkelijk propagandavoetbal speelde. G.D.T. Opstal-Kruibeke 2-1. De thuisploeg kon de leiders in bedwang houden en geeft daardoor een nieuwe impuls aan deze kompetitie, (vh) OPSTAL - KRUIBEKE 1-1 Fr s ASRODE - KIELDRECHT 2-1 spe e ja Baasrode kon tegen Kieldrecht twee keer scoren: wat oende was om te winnen. Het Is een verdiende winning geworden. )S is althans de mening van oefenmeester Walter Bau- in s die hoogstwaarschijnlijk volgend seizoen ook het et i Ind zal voeren by de derde provincialer. tuu n g cijfers zijn niet eens over- kleedkamer al geurde, ontgiip- 5 ,e en», aldus de Baasroodse de Rik D'Haen aan de aan- ien dacht van zijn belagers en 3oit gunstiger omstandigheden schoof de bal in doel. Ik moet het makkelijk 4-1 kunnen zeggen dat die 2-1 achterstand len. Wij speelden een be- voor de bezoekers gevleid is. üjke eerste helft. Reeds in Zelden namen de grensjon- iarc aanvangsminuten kregen gens initiatieven en uitgezon- ,tuu en doelkans na voorberei- derd dat ene doelpunt, hebben er van Rik D'Haen, maar ze nooit onze doelman in ver- dan Van Keer miste de af- tegenheid kunnen brengen. x>r 'ng De tweede helft verliep over V( Troch heeft een paar keer het algemeen gelijkopgaand. is eigd. Deze speler lag aan Veel kansen vielen er niet laat asis van de openingstrffer meer te noteren. Naarmate de a| dor Rik D'Haen tot stand wedstrijd naar het einde liep, en gebracht. Wie dacht dat poogden de bezoekers de si- bijv °P weg waren naar een tuatie te forceren. In die perio- an I ekende overwinning, had de is onze defensie overeind iaisi nis voor. Vijf minuten la- gebleven. Niemand het zich op ah eraakte een verre inworp een tekortkoming betrappen», kei !t doelgebied waar de bal De kloof tussen Baasrode en je |tn een kluwen van spelers leider Kruibeke bedraagt op oei verdween. Dat doel- het ogenblik dat we deze regels was een totale verrassing, neerpennen vijf punten h spelers hebben er echter Gisteravond (donderdag) -Jtig op gereageerd en op speelden de Baasrodenaars ■cnblik dat de koffie in de hun achterstallige wedstrijd op LUTTERZELE - GREMBERGEN: 1-3 Voetbal. Rik D'Haen van FC Baasrode, (arch) Bazel. In geval van een over winning zou het verschil nog drie punten bedragen. Tech nisch was het ons niet meer mogelijk om over deze match verslag uit te brengen. Op een ogenblik dat De Decker en zijn maats in de clinch waren met de Waaslanders, rolde dit blad al van de persen. E.D.M. Het ziet er naar uit dat Lutter- zele volgend seizoen in vierde provinciale speelt. Het verloor thans tegen Grembergen. Er zou een klein wonder moeten gebeuren willen Rudy Moyens en zijn maats zich nog kunnen handhaven. In Lutterzeelse voetbalmiddens begint men langzaam maar zeker in de situatie te berusten. «We hebben nochtans niet slecht gespeeld tegen S.K. Grembergen», meent klublei- der Roels. «Tijdens de eerste helft scoor*, den we via Carlier. Die voor sprong hebben we tot een kwartier in de tweede helft kunnen behouden. Toen is Grembergen op gelijke hoogte gekomen en werden we tot de terugtocht verplicht. Deze ne derlaag kan verstrekkende ge volgen hebben voor de afloop van de kompetitie». «Men mag het mij geenszins kwalijk nemen, maar ik vind Lutterzele een zwakke ploeg», aldus voorzitter Herman Burghgrave van S.K. Grem bergen, «In de eerste helft kregen ze een kans en kwamen tot sco ren Dat was ook het enige vermeldenswaardige wapenfeit van de lokalen. Na een kwar tier in de tweede helft werd Parewijck uitgesloten. Met tien moesten we optromen te gen de thuisploeg. Tegen vele verwachtingen in konden we drie keer scoren. Chris Die- rickx, Chris Buydts en Valère Van Den Neste werden de au teurs van die doelpunten. Ik meen dat we een verdiende zege hebben behaald. Mis schien is de score wat langs de hoge kant. Tijdens de tweede helft rolde de bal in ons voor deel. Dat mag al eens. In het verleden was het vaak, omge keerd» Voor S.K. Grembergen heeft het verdere vervolg van de kompetitie niet veel meer te betekenen. De enige belangrij ke wedstrijd die op de affiche staat, is de konfrontatie met F.C. Wieze dat allicht de twee de plaats beoogt en hiervoor in Grembergen ook tot het uiter ste zal gaan. E.D.M. Eendracht Opstal heeft zich tegen leider Kruibeke kranig verweerd. Vooral in de tweede helft toen de bezoekers een offensief ontketenden en jacht maakten op de winninggoal. In die periode hield de lokale de fensie het hoofd koel. De pun- tendeling bevredigde beide ploegen. Bij de bezoekers was men zeker tevreden toen ver nomen werd dat het tweede gerangschikte Wieze op eigen veld een nederlaag had gein- kasseerd. «Ik meen dat het een logische uitslag is», zegt klubleider Emiel Van Mol van Eendracht Opstal. «Ik had zeker geen gelijkspel verwacht, vooral niet toen de bezoekers reeds na drie minu ten tot scoren kwamen. Ik dacht bij mezeld dat het op geen goaltje zou aangekomen hebben. Onze spelers hebben zich naar best vermogen ver weerd. Buiten dat doelpunt kreeg Kruibeke tijdens het ganse verloop van de eerste helft geen enkele kans. Met de wind in ons voordeel hebben we na de hervatting gereageerd en de gelijkmaker nagestreefd. Die is tot stand gekomen uit een penalty die door Werner Van Der Jeugt werd omgezet. Naarmate de tweede helft vorderde en het einde van de wedstrijd in zicht kwam, nam de druk van de leider toe. We hebben toen op de tanden moeten bijten. Zo wel onze defensie als doelman Spruyt bleven gekoncentreerd. De wil om het winstpunt aan huis te houden was bij ieder een levendig. Wij zijn daar uiteindelijk in geslaagd. Ik meen dat onze spelers een ver dienstelijke prestatie hebben geleverd. Dat winstpunt bete kent niet dat we nu zekerheid hebben over het verdere ver blijf in derde provinciale. Er zal in de komende wedstrijden nog hard moeten geknokt wor den, willen we het behoud kunnen veilig stellen. Nu zon dag krijgen we, het eveneens bedreigde Sparta Appels op bezoek. Deze wedstrijd mag in geen geval verloren worden. Een nederlaag zou van ons een vogel voor de kat kunnen ma ken. Aan de spelers om het zeker zover niet te laten ko men. Waarschijnlijk zal Mare Van Der Jeugt wederoptre- den, en dat is een geruststel lende faktor.» E.D.M. ZEL - HAASDONK 1-2 blijft na de thuisneder- tegen Haasdonk in on- ge papieren zitten onder- e rangschikking van der- ovinciale E. Vooral Op dat Kruibeke andermaal gelijkspel dwong (het [de al dit seizoen van de doet een goede zaak aan bij de andere de- iploegen. :gon nochtans zeer be- voor de thuisploeg. In ite helft gaf Bazel na- dijk de toon aan, hoe kwaliteit van het ver- ■hep c spc' n'et bepaald in- ekkend was. Stapelvoet- het middenveld, dat was meestal te bekijken viel. »r het kwartier kwam de idaal loeg echter toch ver- zich op voorsprong langs Van rlate eghen. afstand nemen van de kers was er echter niet bij. Integendeel. Enkele de rust was het teg h -euvenhaeghe die Haas- 3 zie langszij bracht. Met die midi 6 1-1 stand werd dan de s zot bereikt. spi herneming kreeg de par- ercil beeld van een eenrich- en 1 edstrijd. Haasdonk Jer i de wedstrijd volledig de b n maakte er een ware :n at Btratie van. Dat maakte orgd de omstandigheden des ging er indruk. Ook thuisspe- ler Bryssinck geraakte aardig over zijn toeren en werd van het terrein verwezen. Toch moesten de bezoekers hard zwoegen om de tweede treffer te kunnen scoren. Uit eindelijk duurde het tot tien minuten voor het eindsignaal. Stevelinck scoorde toen het doelpunt dat Haasdonk de overwinning opleverde. Een zege die verdiend kan worden genoemd op grond van de mooie vertoning die de jon gens uit de Tassynsgemeente op de grasmat legden (ddv) BURST - HELDERGEM: 3-3 GUZEGEM - SK OVERMERE: 7-0 ieda gen t op ie e« ti Gijzegem heeft in zijn duel tegen SK Overmere nog eens met scherp geschoten Het werd immers een monsterover winning die men zich langs beide kanten nog lang zal her inneren. Bij de rust was het trouwens reeds duidelijk dat de bezoekers een erg moeilijke namiddag beleefden. Ze wer den voortdurend pletgewalst onder de aanvalsdrift van de gastheren die dan ook nog het geluk hadden dat er bij de afwerking niets misliep. Dit doelpuntenfestival werd geopend door Missotten en even later kon ook Moens zijn goaltje meepikken. SK Over mere probeerde wel te reage ren doch al hun goede bedoe lingen werden vrij vlug in de kiem gesmoord door een at tente lokale verdediging. Het waren integendeel Verleyen en nogmaals Missotten die ervoor zorgden dat SK. Overmere zich bij de rust geen begoo chelingen meer hoefde te maken Na de hervatting veranderde het spelbeeld helemaal niet. Een steeds offensief ingestelde thuisploeg die op zoek ging naar nog meer treffers. Daar slaagde het ook in want via Hautekeete werd de forfaitsco re op het bord gebracht. De doelpuntenhonger van de plaatselijken bleek echter nog niet gestild en het waren Mis sotten, in een zeer produktieve bui, en De Winne die de eind cijfers vastlegden. Een waar debacle dus voor SK Overme re dat zich verweerde, op een sportieve manier, met de mid delen die ter beschikking R.G. Burst ging pijlsnel van start tegen Heldergem. De thuis ploeg kan de puntjes zeer goed gebruiken en wou daarmee zo sterk van leer trekken. Dit le verde al onmiddellijk flinke re sultaten op. Burst stond al na een kwartier spelen met 2-0 aan de winst. Frans De Schut ter en Frank Vagenende zorg den voor de doelpunten. Hel dergem had echter ook nog heelwat in petto. De bezoekers konden het evenwicht in de partij herstellen. Rond het halfuur was het Perreman die de aansluitingstreffer lukte. Heldergem voelde nu duidelijk dat Burst wankelde en maakte daarvan gebruik om nog voor de rust de stand in evenwicht te brengen. Van Londerzeel benutte de twijfelachtige straf schop. Vier doelpunten in een helft, de schaarse supporters- schare hoefde helemaal niet te mopperen. In de tweede helft bleef de partij zeer boeiend verlopen. Burst bleef aanvallen en speel de zodoende ook een zeer goe de wedstrijd. De thuisploeg kwam opnieuw op voorsprong langs de jonge Ivan Vagenen de Dit alles na 55 minuten. Heldergem zou echter terug keren. Rond het uur wist De Schrijver de eindstand te bepa len. Burst behaalde een zeer belangrijk puntje. In de strijd om het behoud zal men dit zeer goed kunnen gebruiken. Toch waren de lokalen na af loop niet razend enthousiast over het resultaat. Bij de meeste spelers was er het ge voel dat er een overwinning inzat voor Burst. Men diende echter vrede te nemen met een puntendeling. G.D.T. Opstal-Kruibeke 2-1. De bedoekende doelman mist de bal, maar de Opstalse spits besluit naast, (vh) WIEZE - S.K. OUDEGEM 1-3 S.K. Oudegem is een boeman voor Wieze. Tegen de Filosofen werd dit seizoen geen enkel punt behaald. Wieze verloor nu ook op eigen veld. De nederlaag heeft als gevolg dat de titelkansen een ferme deuk kregen. «We hebben nochtans driekwart van de wedstryd gedomineerd», meent oefenmeester Jean Van Isterbeeck. BERLARE - POLLARE: 0-1 De situatie ziet er voor S.K. Berlare alles behalve rooskleu rig uit. Na de nederlaag aan huis tegen Pollare is men naar de derdelaatste plaats afge zakt. Het enige verschil met het voorlaatst gerangschikte Herdersem is een gewonnen wedstrijd méér. Het puntento taal is hetzelfde. Gezien er twee ploegen de bui teling naar vierde provinciale maken, ziet het er voor de ploeg van oefenmeester Ru- dolf Van Kerschaever allesbe halve ideaal uit. Bovendien is het nog af te werken program ma niet van de poes. Nu zon dag reist men naar Racing Wetteren. Een zware op dracht, als je het ons vraagt. Daarna komen Mere en Gijze gem op bezoek. De slotmatch wordt bij leider Schellebelle betwist. Het zou niet onmoge lijk zijn dat het op die laatste voetbaldag voor de beide ploe gen een afscheid wordt van bedoelen we uiteraard de pro motie voor Schellebelle en de degradatie voor Berlare. Wil S.K. Berlare de degradatie ontlopen dan zal het nog hard moeten knokken. Tegen Pollare had het een punt verdiend. Dat is althans de mening van oefenmeester Van Kerschaever. «We hebben gespeeld voor een punt en globaal genomen een behoorlijke verrichting gele verd. De eerste helft ging heen en weer, zonder dat er langs beide kanten uitgespeelde kan sen werden geschapen. Ook na de hervatting was dat zo. Half weg de tweede helft viel er dan tegen de verwachtingen in een doelpunt. Dat was een koud stortbad. Ik moet eerlijk toe geven dat Pollare beslist geen slechte ploeg is. Het staat trou wens derde gerangschikt. Spijtig dat we op zo'n manier moeten verliezen. Er is niets aan te doen. Het tij zal spoedig moeten keren. «Tijdens de eerste helft heb ben de bezoekers ons geen enkele keer bedreigd. In die periode hebben we de beste kansen afgedwongen en zijn via Noël Symoen tot scoren gekomen. Na de hervatting werd een overtreding begaan op Mare De Wolf. Dat leverde ons een penalty maar geen doelpunt op. Een terugspeel bal die in de modder bleef haperen, werd door de bezoe kers onderschept en afgestraft met een doelpunt. Enkele mi nuten later kwamen zij, in haast identieke omstandighe den, een tweede keer tot sco ren. Dat was voor ons een koud stortbad. Wij hebben toen alle hens aan dek geroe pen, een offensief ontketend en risiko's genomen. Op een tegenaanval werden we in de luren gelegd. F.C. Wieze heeft thans een achterstand van drie punten op de leider. Met nog vier wed strijden voor de boeg. zou er haast een klein wonder moeten gebeuren om Kruibeke nog voorbij te springen. Klubleider Hectoj Lambrecht van S.K. Oudegem was zon dagavond tevreden. «Dank zij de overwinning is de redding zo goed als zeker Er zou al veel moeten gebeuren om te degraderen. Tijdens de eerste helft was Wieze de bete re ploeg, hoewel ik van mening ben, dat het uit buitenspel stand scoorde. Het keerpunt van de wedstrijd situeerde zich man een strafschop stopte. Dat stimuleerde ons. We zijn dan in het offensief gegaan. Marcel Van Nuffel lukte de gelijkma ker. Kort daarna realiseerde Hans Hofman met een tweede doelpunt wat door velen voor af als onwaarschijnlijk werd geacht. Toen Van Nuffel een derde treffer tegen de touwen tikte, was de oogst binnen. Ik wil er nog aan toevoegen dat we gehandikapt in het strijd perk zijn getreden. Bert Ver- cauteren en Mare Rombout, onze twee spitsen, ontbraken op het Appel». Toch lukte S.K. Oudegem nog drie doelpunten. De wonderen zijn de wereld niet uit, moet men zondagavond in het dorp van Naten en Titten hebben gedacht. E.D.M. Voetbal. Doelman Herman Voetbal. Ronny De Wolf van Van Mossevelde van Oude- FC Wieze. (arch)

De Voorpost | 1985 | | pagina 33