•C DAMESVOETBAL voetbal MOMMENS BEREIKT KONDITIEPIEK TEMSE (MINIEMEN) KAMPIOEN MET TWEEDE PLOEG RED STAR HAASDONK BEGINT IN 1985-86 IPO I' SPORT <us\ (dvoetbal tren. (dw, enstitcl het winnei I tornooi, eindronde De Voorpost - 19.4.1985 - 35 1' Nationale JEUGDVOETBAL Zelfs de inmiddels uitgerangeerde trainer van Sint- Niklaas, Leon Noliet, vond dat Raymond Mommens nog nooit sterker speelde dan nu. Dat zal ook Guy Thijs wel opgevallen zijn, die vorige zondag in de tribune van Daknam zat. Mommens vormt met Somers en Hoogenboom wellicht het laatste trio dat nog rest uit de tijd van het 'grote' Lokeren. De tijd van Lubanski, Larsen en Lato. Toch is de Lebbeek- se spelmaker amper 26. Hij heeft er nu tien jaar opzitten bij de Lokerse trikolores en had men vorig jaar geen 22 miljoen gevraagd, dan speelde Ray mond nu reeds bij Club Brugge. Zowel de klub als de speler lijken een beetje op mekaar uitgekeken. Voor Mommens zou een afscheid van Lokeren welkom zijn. Hij wil immers naar één van 's lands topploegen en daarom ook wil hij zich de resterende matchen volledig inzetten. Ook al omdat Lokeren toch wel iets heeft goed te maken tegenover zijn supporters. Niet alleen staat de eens zo glorieuze ploeg nu weggedeemsterd in de middenmoot, er ligt ook een zeer turbulent seizoen achter de rug. De affaires met Van der Gijp, Hoogenboom en Davido- vic zijn misschien wel gedeeltelijk opgelost, maar één en ander heeft toch sporen nagelaten. In de resteren de matchen kan de Lokerse jonge garde nu bewijzen dat ze ook opgewassen is tegen nóg een seizoen in eerste klasse, ook al is het dan misschien zonder Mommens en Bett. Raymond heeft er zich trouwens speciaal op toegelegd om de jongere spelers goed op te vangen. Gedurende twee jaar heeft hij ervoor gezorgd dat de aflossing van de wacht op een vlotte manier kan gebeuren. Misschien zal SC Lokeren volgend jaar wel vooral met jeugd uit eigen rangen moeten aantreden. Met het gemiddeld aantal toeschouwers dat daar geteld wordt, zal de kas allicht niet gespekt zijn. Mits enkele dure vogels van de hand te doen en een mooie transferprijs te inkasseren, kan er rtog een mooie toekomst openliggen. Voor Raymond Mommens hopen wij dat hij er zal bij zijn als Thijs zijn Rode Duivels bijeenroept, vooral nu Vercauteren niet gemakkelijk lijkt te herstellen van zijn kwetsuur. Zal die tegen I mei genezen zijn als de Polen voor een zeer belangrijke match naar den Heizei komen afgezakt? VOETBAL de RMS Temse gelauwerd wonnen ook dit tornooi dat in verdikt vellen. Met 5 omgezet- TZ/if 9 idsrd sPor,'cve school is Gent gespeeld werd. te ll m-trappen haalde de Tin louter toeval. Reeds ja- De finale had plaats op 3 Fon- RMS Temse de titel, het K.A tgfrf; .\,f nemen de jongens en de teinen in Vilvoorde. Asse doelde viermaal. Het - 1 jr isjes deel aan de sportakti- De wedstrijd tussen de RMS RMS Temse team speelde met iM& SS8k *iten van ROOS (rijkson- Temse en het K.A. Asse ken- Filip De Roeck, Geert Wil- J f A omnisport). Deze ver- de een spannend verloop. In laert, Jan Van Croonenburg, v van sport buiten de de eerste speelhelft kwam As- Gerry De Neef, Dirk Lijssens, iren heeft eveneens veel se op voorsprong, na de rust Koen Berckmoes, Philip Van De jongste verrichting kon Temse de gelijkmaker sco- Avermaet, Kurt Vermeiren. Z behalen van de kam- ren. Om beurten werden de Ibrahim Gorgec, Yevdet Güc, gpjS S' voetbal in gewest verdedigingen aan de tand ge- Gunter Geerinckx, Peter Van VB voeld, maar dezen hielden De Vel en Steven Bogaert. «ML van een regio- stand zodat na de reglementai- Aktiviteiten nog in het voor- ..-j&j}.. kwam Temse in re speeltijd nog alles onbeslist uitzicht bij ROOS: zaalvoetbal ,VA Merelbeke, Be- was. Ook de verlengingen (miniemen, kadetten, scholie- cn en De Pinte tegen. De brachten geen uitsluitsel. ren) en tafeltennis. en 14-jarigen van Temse Strafschoppen moesten het E. Aalst-Wijgmml 2-0. Diditr Van Laeckt. w,gg,spm van s bewakers, scoort gemakkelijk het eerste doelpunt, (per) Jeugdvoetbal in Sombeke. De preminiemen van Sombeke (zittend) moesten de finale spelen tegen Hamme. (dw) (dw) Reeds eerder hebben we dit nieuwtje in onze bijdragen ver meld maar nogmaals kregen we van voorzitter Coene een seintje om een en ander nog eens duidelijk te stellen. Damesvoetbalklub F.C. Red Star Haasdonk is sinds twee jaar aktief in de Koninklijke Belgische Voetbalbond en werd zowel in het vorig seizoen 1983-84 als in 1984-85 Kam pioen van Oost-Vlaanderen Bij deze wordt er dan ook een fa Sombeke. De kadeben van 1V.S Sombeke speelden de finale tegen SC «gg geel-rode rangen te komen vervoegen en misschien wel een plaatsje af te dwingen in het tweede elftal dat in kompe titie zal starten. Aangenaam om weten is dat men op sportief vlak begeleid wordt door erkende trainers, dat de verzekering voor alle kosten bij sportongeval ten las te is van de klub, dat de verre verplaatsingen worden gedaan per autobus, dat er verzorgde kleedkamers en accomodatie ter beschikking staan en dat er een klubdokter aktief is. En last not least dat er een aktief klubleven is (klubfeestjes en reizen). Het terrein is gelegen aan de Pastoor Stepmanslaan te Sint- Niklaas aan het kruispunt Ster op de oude Baan Antwerpen- Gent, 100 meter voorbij de lichten richting Beveren, rechts inrijden. Voor inschrij ving en informatie kan men terecht bij Jan Coene (voorzit ter), Truweelstraat 97, Sint- Viklaas, tel. 03/776.27.87. Bij al. Moe maar tevreden liepen de jongens van E. Aalst hun ereronde na hun zege in de finale ^kretaris Hugo De Meester, tnprl do Smt-Gillisbaan 62 te St.-Ni- klaas, tel. 03/776.35.36 en Walter Chauveau (trainer), Dr. D'Hooghelaan 17, Kruibe- ke, tel. 03/774.34.59. In de marge van deze aankon diging ook eventjes meegeven dat Eduard Cap zijn ontslag heeft ingediend als hoofdtrai ner Dat betekent dat Red Star zonder trainer de eindronde ingaat, een eindronde die waarschijnlijk rond begin mei zal worden vastgelegd. Officië le reden van dit vertrek is dat de heer Cap in konflikt gewik keld was met zijn bestuur Laat dit nieuwtje de sportieve jongedames echter niet af schrikken want Coene en zijn mannen zijn al op zoek naar een nieuwe ervaren man als oefenmeester. M.N. leugdvoetbal. De preminiemen van Aalst zijn kampioen, (da) Jeugdvoetbal. De scholieren van SK Aalst werden zondag gevierd omdat ze de kampioenstitel behaalden, (per) JEUGDVOETBAL Jeugdvoetbal. E. Aalst - Wijgmaal 2-0. Het tweede doelpunt van de ajuintjes werd gescoord door Steven Lamin op voorzet van Didier Van Laecken. (per) Jeugdvoetbal in Sombeke. De kadetten van Lokeren speelden de finale, (dw) Onder leiding van leraar Staf Arbijn speelde de voetbalploeg van de RMS- de finale tussen de Oostvlaamse en de Brabantse ploegen. Ze won met de (dw) igdvoetbal. De kapitein van RMS Temse krijgt de wisselbeker verbonden aan de eerste als in het interscholenkampioenschap. (dw)

De Voorpost | 1985 | | pagina 35