ENORM SUKSES VOOR «BEKERS VAN HET WAASLAND» IN STEKENE i- tmm AALSTERSE SPORTKRONKELS TEMSE-MINTONS: SPANNEND TOT DE LAATSTE MATCH! «'T PLUIMKE», DE NIEUWE BADMINTONKLUB VAN KIELDRECHT ene! nig Grem ige ti ;on 1 zei stet mei de Sportras juwen zal ds 40 - 19.4.1985 - De Voorpost Jogging in Buggenhout. Ondanks hei gure weer was er veel belangstelling voor de jogging op de Krokkebaas. (vh) F Jogging in Buggenhout. Daar gaat het jonge geweld: de start van de miniemen (vh) BADMINTON Atletiek. AC Hamme huldigde zijn laureaten en prijswinnaars van het voorbije seizoen, (vh) Jogging in Buggenhout. Op de jogging van de Krokkebaas won Christophe Van den Bossche zijn reeks. vh) Handbal Handbalclub Eendracht Vrij Aalst, sporthal Ten Rozen Zaterdag 20 april Om 17 u Dames H.C. Eendracht Vrij - Opglabcek Om 18.45 u.: Eendracht Vrij 2 - Andcrlecht Om 19.30 u.: Reservcn Eendracht Vrij - Arena Hechtel Om 20.45 u.: 1* ploeg Eendracht Vrij - Arena Hechtel Petanque P.C. Apollo, Kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx Zaterdag 20 april Om 20.30 u.: ledentornooi zondag 21 april om 20 uur: ledentornooi Volleybal Volleybalclub Fal os Erembodegem, Sporthal Denderdal Zondag 21 april Om 10 u.: Falos Erembodegem -K.W.B H. Hart Zondag 5 mei: om 10 u.: Falos Erembodegem - K.W.B. Burst Stekene stond het afgelopen Paasweekend bol van de minder gekende, maar daarom zeker niet minderwaardi ge badmintonsport: in de sporthal werd namelijk voor 't eerst een groot tornooi ingericht met deelname van zo'n 80 spelers. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling om de deelname aan dit tornooi voor te behouden aan spelers uit Oost-Vlaanderen, doch omdat de inschrijvingen nogal moeizaam binnenkwamen, werd het ook opengesteld voor Antwerpenaars. Om alle deelnemers terwille te zijn wer den de dubbels dan nog in «poule» gespeeld, zodat iedereen zowat geheel de dag kon spelen en strijden voor de uitgebreide prijzentafel. Uiteindelijk werden in totaal iefst 175 wedstrijden gespeeld gedurende deze tweedaagse Bekers van het Waasland». En dit ondanks de beperking >t 5 terreinen. Om alles vlot en ordelijk te laten verlopen 'rgde dit van de inrichters natuurlijk een goed geplande "ganisatie. En die was er ook, zodat alles bijna perfekt rliep. aasweekend )ndanks het feit dat sommi- en van mening zijn dat Pasen één geschikte tijd zou zijn oor 'n dergelijk groot Tor- tooi, toch hebben de organisa- oren reeds het Paasweekend /an 1986 voorbestemd voor ïun volgend tomooi. Wie er volgend jaar wil bij zijn, houdt alvast dit weekeinde vrij: het ioont de moeite. Om het voorbije, suksesrijke Tomooi financieel te rugge- steunen werd een reklamefol- der verspreid met een oplage van 5.000 stuks. De organisatie dankt langs deze weg al wie in het boekje adverteerde, al wie een trofee schonk, al wie recklame in de zaal liet hangen én natuurlijk de mensen achter de schermen... Zonder al de zen was het tomooi onmoge lijk geweest. De prachtige prijzen die de winnaars, naast hun beker, in ontvangst mochten nemen werden geschonken door de firma «Kawasaki», een bedrijf dat hoge toppen wil scheren in badminton. Dankzij deze steun kon men een prijzentafel voorstellen die z'n gelijke niet kent en men hoopt dan ook dat - dankzij deze blijvende steun - het Paastomooi van Stekene zal uitgroeien tot iets enigs in ons landje. Geïnteres seerden houden alvast het Paasweekeinde van 1986 vrij! De uitslag: Kategorie C2: hier werd het dames-dubbelspel gewonnen door het duo Clarysse-Gelt- meyer uit Moerbeke. Zij haal den het in de finale van het tweetal Frankaert (Dender- monde) - Boone (Beveren). Bij de «heren-dubbel» werd het een felle strijd tussen de duo's Panis-Claessens van Scaldis en Lievens-Vermeulen van Beveren. Uiteindelijk kre gen eerstgenoemden verdiend de beker. In het «dubbel-gemengd» was er geen kruid gewassen tegen het geroetineerde Sint-Niklase echtpaar Van Eetveide-Van Duyse, spelend voor Temse. In de finale wonnen ze overtui gend van Clarysse-Geldmeyer uit Moerbeke. In het enkelspel bij de dames werd het een bikkelharde strijd, waarin Nicole de Kezel uit Lovendegem het haalde op haar rivale en ondertussen be kende Isabelle Geltmeyer uit Moerbeke. Bij de heren nam Patrick Lievens uit Beveren revanche voor de nederlaag opgelopen in het dubbel: hij won deze keer tegen Claessens van Scaldis na een bijzonder spannende eindstrijd, met enorm veel servicewissels. De Beverenaar juichte het dan ook spontaan uit wanneer hij met een smash de wedstrijd in z'n voordeel beslechte. Kategorie Cl. Bij de «dubbel dames» haalde het vaste duo Cool Lieve en Van den Abeele Carmen (Dendermondse) het van de Sint-Niklase meisjes Martine Luyckx en Linda Pau wels na een mooie partij, ter wijl de vaste partners Cornelis- Van Rumste uit Moerbeke het met sprekend gemak haalden bij de «dubbel heren». In fina le versloegen .ze Paul Tack die voor de gelegenheid (ziekte van z'n vaste medemaat) Cha ron als partner had meege bracht. Een invaller van for maat, want hij hielp eerstge noemde op verbluffende wijze tot in de finale doorstoten. Bij het «dubbel gemengd» stond opnieuw Luc Comelis (Moerbeke) tussen de lijnen voor de finale. Voor de gele genheid had hij z'n echtgenote ingeruild voor Carmen Van den Abeele van Dendermond se. En... het leverde resultaat: ze wonnen het van het Sint- Niklase duo Rotthier-Uyten- daele. In het dames-enkelspel ging de hoogste onderscheiding naar Hilde de Bruyne van Scaldis, die het in de finale haalde van Lieve Cool van Dender mondse. Bij de heren-enkel kreeg de organiserende klub wat bloe men: Stekenaar Herman Van den Branden wist op verbluf fende manier de finale te be reiken, waarvoor hij rivalen uit Moerbeke (Comelis en Van Rumste) diende uit te schake len én in de finale klopte hij de toch getalenteerde Noël De Rijcke (Gentse) met 15-7 en 15-13. B-reeks. In de B-klasse, dames dubbel, speelde ook Stekens bloed mee. Lily Struylaart stond samen met Joke van Vlaenderen uit Beveren even wel in het verliezende kamp: ze werden geklopt door het duo Christel Van Eetvelde (Temse) en Hilde Velders (Willebroek). Het heren-dubbel werd be slecht in een bikkelharde strijd tussen het Sint-Niklase - Tem- sese duo Weyn-Van Bruysel en Mare Aerts uit Temse samen met Danny Van der Streek uit Dendermonde. Het voordeel ging naar het zuiver Waasland- se duo Weyn-Van Bruysel. In het dubbel-gemengd haal den Rudy Weyn (meteen z'n tweede zege) van de Mintons uit Sint-Niklaas samen met Hilde Velders (Willebroek) het na een zenuwslopende par tij van het koppel Kurt Van Bruysel (Temse) en Lily Struy- laert (Stekene). Zelfs de arbi ter was niet volledig opgewas sen tegen de slopende, zenuw achtige partij... In het «enkel dames» haalde Christel Van Eetvelde (Temse) het ten na dele van Joke van Vlaenderen uit Beveren. Hier wel enige ontgoocheling bij de inrichten de klub, want zowat iedere plaatselijke supporter had Lily Struylaert in finale verwacht. Het werd zelfs geen podium plaats. Helaas voor mooie Lily. Het heren enkelspel tenslotte was een finale om van te genie ten, een regelrechte propagan da voor de badmintonsport. En... opnieuw Rudy Weyn uit Sint-Niklaas op het hoogste schavotje. Voor de derde keer: een hattrick dus! Hij won deze finale enkel heren van de sportieve Mare Aerts uit Tem se met 9-15, 15-4 en 15-8. Wisselbekers Per ploeg werden ook nog twee wisselbekers in kompeti tie gesteld. Deze voor het en kelspel ging naar Scaldis ter wijl die van het dubbel naar Moerbeke ging. Verder waren er nog speciale vermeldingen voor de minst jonge dame en die ging naar Simonne van Gij- sel uit Stekene, terwijl aan de minst jonge heer een schotel werd geschonken. Deze eer kwam toe aan Herman Weyn uit Sint-Niklaas, een stoere ve teraan die dit zeker en vast verdiende. Tenslotte ging ook nog een mooie beker naar de jongste speler die in de ogen van het inrichtend bestuur het best presteerde. Jurgen Van Eet velde, pas 11 lentes jong, stal de harten van vele aanwezigen door de moed en vechtlust waarnjee hij - samen met va der Eric - z'n wedstrijden af werkte. Het was een plezier voor het oog, een streling voor elk sportminnend hart. Jurgen Badminton. In Stekene werden de Bekers van het Waaslandgeorganiseerd, et en suksesrijk badmintontomooi dat mocht rekenen op veel interesse, (gremar) verdiende zeker en vast deze se Badmintonklub «De Bekers maar-gelukkige inrichters. 2 onderscheiding! van het Waasland». Zowat danken iedereen en wuivei vje, iedereen ging tevreden huis- Pase„ 1986 stckene! onderscheiding! Zo zijn we rond met de uitsla gen van dit bijzonder suksesrij- waarts: de spelers, de toe- ke Paastomooi van de Steken- schouwers er. de vermoeide- Het moest er dan maar van komen. De Mintons uit St.- Niklaas presteren dit seizoen niet zo denderend en staan nu halfweg de rangschikking. De andere Wase ploeg uit Temse doet het ook niet schitterend, en staat op de laatste plaats, met slechts één punt verschil van de Mintons. De ontmoeting afgelopen zon- heren André Smet de zwakke dag in sporthal Temsica was schakel was en Lieve De dus voor beide ploegen uiterst Boeck en Kristel Van Eetvelde belangrijk. Wonnen de Min- geen moeite hadden met een tons dan waren ze er praktisch minder goed presterende Clai- zeker van in eerste te blijven, re Godts en een trage Ann verlozen ze, dan zouden ze Gyselinck. degraderen naar tweede. Want Franky Weyn sukkelt met een na het verlies van St.-Truiden slepende verkoudheid en was vorige week donderdag, is het niet zo best in het dubbel tegen weinig waarschijnlijk dat de Kurt Van Bruysel en André St.-Niklazcnarcn hun laatste Smet. Rudy Weyn was dan kompetitiematch tegen Tienen weer superieur en hielp zijn zullen winnen. Voor Temse klub met 15-18 en 9-15 aan de kan hetzelfde worden gezegd, eerste gamewinst. Lieve en want de ontmoeting tegen St.- Kristel van Temse brachten de Truiden zal waarschijnlijk stand gelijk, zoals de inhaalwedstrijd uit de De enkels dan. Franky startte heenronde tegen dezelfde sterk tegen Kurt Van Bruysel klub, nu 24 april, niet worden maar slaagde er tijdens de eer- gewonnen. ste set niet helemaal in om de Ploegkapitein Franky Weyn Temsenaar te overdonderen van de Mintons verscheen in en verloor met 15-11. In de Temse met de traditionele op- tweede set raakte Van Bruysel stelling: Franky en Rudy volgens Weyn snel uitgeput en Weyn, Claire Godts en Ann kon in verlengingen niet uit- Gyselinck. Bij Temse liet Mare maken: 15-18. De derde set Aerts door werkomstandighe- zakte Kurt volledig weg en den het afweten en werd ver- Weyn won overtuigend met 6- vangen door B2 André Smet. 15. Behalve André Smet speelde Broer Rudy had geen moeite Temse met Kurt Van Bruysel, met André Smet en bracht de Lieve De Boeck en Kristel stand op 1-3 voor de Mintons. Van Eetvelde. Bij de dames had Claire Godts De dubbels waren tamelijk last van haar knie en ze sloeg vlug afgelopen omdat bij de de shuttle dikwijls uit. Ze won ondanks haar kwetsuur met twee keer 6-11 tegen Lieve De Boeck die dit seizoen avond lessen volgt en niet meer traint. Stand 1-4! Kristel Van Eetvelde die wer kelijk een schitterende partij speelde, moest een set aan Ann Gyselinck laten. Uitslag: 11-4, 6-11 en 11-1. De stand was nu 2-4, zodat de gemengde dubbels moesten beslissen over een gelijkspel ofwel winst voor de Mintons. A2's Franky Weyn en Claire Godts speel den samen tegen de gemengde dubbelploeg van Temse: Kurt Van Bruysel en Kristel Van Eetvelde. De St.-Niklase dele gatie prutste enorm en sloeg de shuttle weer regelmatig uit en in het net, wat Kurt en Kristel een eerste set opleverde met 15-9 winst. Het draaide goed bij Temse. Kristel verdedigde puik aan het net, en kwam regelmatig naast Kurt om ver loren shuttles af te smashen. Stelselmatig bouwden ze aan hun voorsprong die alras tot 12-5 opliep. Franky en Claire kwamen dan plots spektakulair terug en liepen zelfs tot 12-13 voor, maar konden toch Kurt en Kristel de 18-15 winst niet ontnemen. Ondertussen was op het ande re terrein de eerste set van het tweede gemengd met 7-15 in het nadeel van Temse beëin digd, zodat het er niet naar uitzag dat deze derby op een gelijkspel zou uitdraaien. An dré Smet miste ervaring en was niet opgewassen tegen Rudy Weyn en Ann Gyselinck en verloor ook de tweede set sa men met Lieve De Boeck met 7-15. De Mintons blijven nu staan op de vierde plaats met zes punten, gevolgd door Drops- hot 2 uit Houthalen met vier en Temse met drie punten Vrijdag 19 april spelen Dro|„ d shot en Temse de beslissent match tegen de degradatie" Hopelijk zal BI Mare Aerf dan van de partij zijn. Gelukwensen aan Ronald Annemie Verheyden van Bul genhoutse die vorig weekej op het tornooi van Plumulf Bomem Cl werden! (L.d ATLETIEK Vrydag 29 maart jl. werd in de raadszaal van Gemeentehuis van Kieldrecht de eerste Beverse badmi tonklub boven de doopvont gehouden. De klub luist* naar de toepasselijke naam «'t Pluimke» en stelt zich doel de badmintonsport te beoefenen zowel op rekreatiei als op kompetitieve manier. Eén en ander is gegroeid een initiatiekursus die door de Sportdienst Beveren wei georganiseerd in januari van dit jaar. Op 17 januari II. startten een Zolang er vooralsnog rekri 10-tal mensen een kursus bad- tief gespeeld wordt, is de kf minton. De spelvreugde was aangesloten bij FRi zo groot dat men besloot er Sportbond. Sportfunktiont mee door te gaan. Onder de Anita Lingier deed heel leiding van onderrichter Wim werk achter de schermen. Kombaut groeide het aantal bestuur werd intussen als deelnemers vlug tot 15 en toen samengesteld: Voorzitster de sportmikroob hen allen Hugucttc Audcnacrt, Mej goed te pakken had werd be- plein 37 te Kieldrecht. Sek sloten een klub op te richten, taris is Irène Stassino, Olmi De sportdienst van Beveren laan 15 en als pcnmngmcesl stak administratief een handje fungeert Magda de Belie uit toe en al gauw werden de don- Sportplcinstraat 42. Andt derdagtrainingen van 13.30 tot bestuursleden zijn: Ha( 15.30 u. een sukses. Men Blommacrt, Bcrlinda Ficrei tracht nu nog een uurtje bij te Anne-Marie Stoop, Doroty zoeken tijdens het weekend, Frieda Suy. wat heel wat meer mensen de Hun eerste bekommernis is gelegenheid zal bicden even eens aan te sluiten bij «'I Pluimke». wel zijn steentje toe bijdrage Iedereen die ouder is dan 16 Bij Emiel Heyninck zal aanj jaar mag aansluiten. Voorlopig drongen worden om meer ur kunnen gratis rackets geleend vrij te krijgen in de sportl mg, worden bij de Sportdienst en van Kieldrecht. Hopelijk kri het lidgeld bedraagt 300 fr. per «'t Pluimke» gauw dc nod j, Een *~1 1 jaar. je 250 fr. i trimesterkaart kost wind in de zeilen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 40