Vier haast zékere, zes mogelijke kandidaten voor n.v. Bedrijvencentrum Waasland Ill Toneel te Lebbeke Negende autozoektocht H.H. Engelen te Lokeren een sukses Elf Wase handen op één buik «Vogels» wordt waardig slot Catharinistenjubileumjaar in Aalst Overgang naar kouder mm Rerum Novarum viering te Lokeren Mini-floraliën te Aalst 4 - 19.4.1985 - De Voorpost Europese primeur in Sint-Niklaas: badkamerweegschaalmaker met chip Vervolg van blz. 1 Vier op tien Naar verluidt zijn er al heel wat gegadigden om zich in het bedrijvencentrum te nestelen. Een tiental. Zes mogelijke kandidaten (o.m. een boe- kenklub). vier virtueel zékere gegadigden. Die vier zijn een bedrijf dat opleiding verstrekt van personeel voor robotize- ring en automatizering op Al- niveau; een softwarefirma; een onderneming voor hybridische schakelingen; en, last but not least, een badkamerweeg schaalmaker met chip. Dat laatste betreft eenprimeur voor het Europese kontinent. Deze vier beginnende bedrij ven zijn stuk voor stuk niet- Wase ondernemingen. Geen toverstokje Nieuwe ondernemersinitiatie ven aansporen, de tewerkstel ling stimuleren. Daartoe kan de oprichting van een bedrij vencentrum bijdragen. Al wordt daar, relativerend, aan toegevoegd dat het bedrijven centrum 'geen toverstokje is om alle problemen op te los sen' Het komt, aldus de initia tiefnemers, in den beginne op kleinschaligheid aan en nadien kan aan expansie worden ge dacht. De begeleiding door een ervaringvolle manager, de steun die hij verlenen kan in wat heet 'de veelheid en de komplexiteit van het dagelijk se ondernamingsgebeuren', zijn voortdurend ter beschik king zijn van de startende zelf standigen of bedrijfsleiders, die vorm van steunverlening moet vertrouwen wekken bij de kandidaten voor 't bedrij vencentrum. Hoe die begeleidende, ervaren manager heet mag ik niet ver tellen, al is de bruggepensio neerde man eigenlijk al aan de slag, was hij óók op de start bijeenkomst van woensdaga vond, 'in gezelschap' bijna van de Wase RVA-direkteur die zich over dit soort problemen moet ontfermen. De begelei dende, ervaren manager (laat ik hem met BEM aanduiden) heet een witte raaf te zijn; men is er dus (toch) in geslaagd, hem op het spoor te komen en dat betekent op zich al wat.- Van Rogiers tot Slimbroeck Welke bedrijven en parastata- len de n.v. Bedrijvencentrum Waasland schragen verneemt u in een randartikeltje. De raad van bestuur van het centrum ging eergisteren over tot het aanstellen van een voorzitter, en dat hoorde iemand uit de privésektor te zijn; het werd de heer Slimbroeck van VMl, View Master International. De naam die het engst verbon den is aan het nieuwe initiatief is die van Werner Rogiers, schepen voor o.m. volksge zondheid in Sint-Niklaas en bovendien adjunkt-kabinets- chef van begrotingsminister Maystadt. Rogiers coming- man bij de CVP in het Waas land (hij is overigens kandi daat voor de lijst van die partij bij de parlementsverkiezingen) kwam begin 1984 al met de idee van een Waas bedrijven centrum op de proppen, sprak verantwoordelijken uit zowel privé- als openbare sektor aan, maakte ze warm voor het pro- jekt. Gehengeld moest dan nog worden naar subsidiëring (bij de Vlaamse exekutieve), gezocht naar fondsen. Men kwam op vrij korte tijd tot een akkoord. Kanalizeringsfunktie Moed hebben, risiko's durven nemen, verbeelding aan de dag leggen. Dat hoeft geen hinder paal te vormen voor wie 'op zijn eigen' starten wil. Maar eer je de beslissende stap zet moet nog héél wat overbrugd worden: investeringskosten, gebrek aan ervaring, admini stratieve beslommeringen. Het Bedrijvencentrum Waasland stelt zich tot doel, een brug- funktie te vervullen van 'repre sentatieve en belangrijke be drijven' naar de maatschappij, naar de ekonomie, naar het mogelijke zakelijk sukses toe. Je zou kunnen zeggen dat het bedrijvencentrum gegadigden kanahzeert, begeleidt en ge leidt, doorheen de moeilijkhe den tracht te loodsen, de start problemen reduceert. Er mag echter géén misvatting ont staan. «Het bedrijvencentrum is géén immobiliënbedrijf», zo werd woensdag terecht ge nuanceerd. Te oordelen naar de belang stelling die er eergisteren was voor de 'doop', ten stadhuize in Sint-Niklaas, van het Wase bedrijvencentrum, wordt het beslist géén valse start voor het projekt. De hele sociaalekono- mische upperclass van het land van Waas was opgedaagd om te klinken op het bedrijven centrum: patroons natuurlijk, vakbondsverantwoordelijken de RVA, het NCMV, de Wase handelskamer, de bouwsektor. Politici klonken op het sukses. Alle Wase belanghebbenden staan achter het bedrijvencen trum, zo blijkt. En dat stemt hoopvol. Wouter Vloebergh Ik neem de pen ter hand Elf bedrijven en parastatalen brachten het geld bijeer het Wase Bedrijvencentrum uit de startblokken te hel Zes privébedrijven, die hierna vermeld worden tussen haakjes de centen die zij ter tafel legden): Boel in Temse (3 miljoen), Van der Eecken in Zele (1 miljc Covecar (Comag) uit Sint-Niklaas (1 miljoen), VMI (1 Master International) uit Sint-Niklaas (een half miljc de Generale Bankmaatschappij-Waasland (4 miljoen Cordeel Gebroeders uit Temse (een kwart miljoen). Verder doen mee de energie-interkommunale Inter Noord (met zetel in Mechelen, voor 3 miljoen), de Gc (de Gewestelijke Ontwikkelingsmaatschappij Oost-V deren, 5 miljoen), de Gimv (de Gewestelijke Invester maatschappij voor Vlaanderen, met zetel in Antwerp miljoen), de Intercommunale Land van Waas (101 frank) en de WOM (Wase Ontwikkelingsmaatschi voor k.m.o.-projekten) voor 100.000 frank). Samengeteld bedraagt het startkapitaal 22.950.000 fr Daarbij komt de technische know-how van de Veren Vinrjotte, bij de oprichting van het gebouw én later begeleiding van de ondernemers die zich in het bedri centrum zullen vestigen. Het ontwerp van het gebouw van het centrum ii <De resultaat van een nauwe samenwerking tussen het ar mersbedrijf Cordeel uit Temse en het studiebureau v; arch. Marc Verstraeten uit Wetteren met ing. E. Hu e j uit Sint-Niklaas, als medewerker voor de techn uitrustingen. Het kontaktadres voor het nieuwe projekt is Bedrijvei trum Waasland, Stadhuis, 2700 Sint-Niklaas. 'Telefo kan je je in verbinding stellen met H. De Bruy O afdelingschef financiën en ekonomie van de stad n? Niklaas: tel. 03/776.34.71. leef erp pi Sc! het tot Maurette Cowie Nu het toneelseizoen voorbij is, het gordijn dichtgescho- De negende toeristische auto- re vragen ging naar Natacha uit Beveren R„v_„_ ven en de spots gedoofd tot na de zomer, bekruipt me de zoektocht die de school H.H. Van Driessche uit Lokeren. 4. Nicole De Wilde uit Melle neiging - onweerstaanbaar - ergens een duit (de mijne Engelen dit jaar op maandag De damesprijs was voor Ni- 5. Luc Van Ryckeghem uit dan) in het zakje te doen. De bedoeling is niet een 8.4.85 (paasmaandag) organi- cole De Wilde uit Melle, en Gent afbrekende, wel een opbouwende bijdrage te leveren. seerde, kende alweer een ruim Chris Van Nieuwenhuyze uit 6. N Ik hoop dat memand mij - oude toneelfanaat, in de sukses. Dit jaar boden zich 183 Beveren sleepte de trofee voor Lokeren dubbele betekenis - kwalijk zal nemen éénmalig mijn deelnemers aan bij de start. En de eerste Waaslander in de 7. Man neus in de Lebbeekse toneelwereld te steken. dit voor een zoektocht van on- wacht. Lebbeke (groot-Lebbeke dan) is goed voor zes toneelkrin- geveer 40 km, met weet-, Laurette Cowie kon als gen met 11 produkties per seizoen (jawatte!), voor een denk-, zoek-, en strikvragen, eerste Lokerse deelnemer in totaal van 17.000 inwoners. Ik tracht die allemaal te zien. langs typische hoekjes van Lo- de uitslag met een kompleet Ik schrijf wel tracht, want dit seizoen heb ik er twee keren en omgeving. Alle deel- eet- en koffieservies naar huis. gemist (daarover later). Over die twee heb ik lovende nemers konden met een waar- -Hier dan de eerste 20 in de reakties gelezen en gehoord devolle prijs uit het pakket ter uitslag: 14. Veerle Van Nieuwenhuyse 15. Maurice De Blaere uit Evergem uit 16. Lydia Speeckaert uit Evergem Marcel Vervaet uit 17. Diane Van de Putte uit Lokeren Lokeren 8. Edmond Van de Sompel 18- Godeheve Baele uit uit Lokeren Lokeren 9. Etienne De Quidt uit 19. Martin Mys uit Moerzeke Beveren 70. Mia Van Riet uit Moer- 10. Marie-Claire Stobbelaere zeke. uil Moerzeke Langs deze weg houden de ONZE WEERSVERWACHTING rai Aan het vrij warme weer dat we momenteel kennen, k 'vo weldra een eind. Een storing verbonden aan een depn »en nabij Schotland heeft het noorden van de Noor t,er bereikt en verplaatst zich langzaam zuidwaarts, r storing zal zaterdagavond over ons land trekken, vormt de voorste begrenzing van veel koudere lucht polaire oorsprong. Samengevat geeft ons dat volgr weersverwachting: Het eerste wat ik zou willen doen is letterlijk en figuurlijk waarde van 70.000 F naar huis 1 Ivonne Van Hecke uit 11- Francine Van Waeyen- mijn hoed afnemen. In Lebbeke worden enorme inspan- terug. Daarnaast werden ook Evergem berghe uit Lovendegem ningen geleverd om goed toneel te brengen. En., het was enkele speciale prijzen toege- 2. Etienne Van de Moere uit 12- André De Meyer uit u er. kend. Lovendegem Evergem Kefrs J nog "ns Ik mocht getuige zijn van zeer knappe produkties waar De prijs voor de publicitai- 3. Chris Van Nieuwenhuyse 13. Lucien Smet uit Melle ex ra an JVL geen moeite of inzet gespaard werden. Moeilijkheden kwa regie, dekor, geluid en belichting werden vaak niet uit de weg gegaan bij de keuze van een stuk. Ik zag verzorgde regies met verrassende vondsten, gevatte typeringen, zowel van vrouwen als mannen en, iets wat verheugend is, vaak heb ik zitten luisteren naar een zeer degelijke uitspraak van bepaalde mensen, waarvoor ik mijn duim de hoogte insteek Ik heb dekors gezien die verwondering en bewondering wekten op vaak beperkte ruimten. Het «licht en geluid», zoals dat heet, was af. Waar muziek gebruikt werd ter omkadering of accentuering, werd een Met de opvoering van de antieke komedie «Vogels» van de grootste Griekse blijspeldich- lis» ofte «stadstaat». ZÜjn ter ernst, want van aard is juiste keuze gedaan. Ik heb mensen over het toneel zien ter Aristophanes (4de eeuw vóór Christus) mikt de «Konincklycke Aloude Caemere van stukken werden opgevoerd Aristophanes behoudsge- evolueren met aplomb, soepel en zelfzeker Rhetorycke De Catharinisten, Hoofdkamer van het Land van Aalst», reeds vermeld in tijdens de feesten ter ere zind waarbij hij strijd voert Kortom, ik heb genoten van goed toneel. Proficiat! 1421 in haar jubileumjaar inderdaad zeer hoog. van de god Dionysos voor behoud van de tradi- Of er dan geen enkel wolkje aan de lucht was? Natuurlijk! De werken van Aristopha- tionele waarden. Wat dacht je? Maar daar wil ik het niet over hebben. De Het wordt oen topprestatie, Bonner en het koor zingt Vertolkers nes hangen nauw samen hireling is aan te moedigen, een hart onder de riem te een totaalspektakel met o.l.v. dirigent Gaston De De zware titelrol wordt ver- met de politieke zeden en «ideaalstaat» steken (omgekeerd mag ook), het positieve te belichten en liefst een 170-tal aktievelin- Cock. Met dan als solisten tolkt door leraar diktie en het geestelijk leven waarbij In «Vogels» laat Aristopha- beklemtonen, aandacht te vragen voor het goede en gen in een naar het Epidau- Nelly De Ro en Johan Hae- geboren toneelspeler Karei dan vrijmoedig wordt gehe- nes twee Atheners die het «eigen prestaties» (of het nu om kringen of mensen gaat), rusmodel gebouwd amfitea- zaert Voor de koreografie De Naeyer, geassisteerd keld. politiek onderling gekra- kritisch te bekijken. Het foutieve, het verkeerde heeft ter in de Keizershallen op- zorgen Nicole Delvaux en door jos Vanmol als «Goed- Een eigenlijke intrige ont- keel kotsbeu zijn de stad de geen belang - dat kunnen en doen we allemaal - maar het getrokken met liefst 920 Oscar Van Malder met vink». Dirk Citters als breekt. Ieder tema wordt in rug toekeren om onder de goed als voorbeeld nemen en in die richting proberen te zitplaatsen. kunstgroep «Alkuone» en «Hopvogel» en Mare De losse scenes afgewerkt vogels een «ideaalstaat» te evolueren daarop komt het «an de diamontage die de para- vijlder als «vogelslaaf - le- waarin dan het koor zijn rol stichten waarin ze dan via Een voorbeeld. Wanneer ik schrijf dat ik mensen heb Totaalspektakel basis verzorgt is in de han- pelaar». vindt. intriges machtsposities we- gehoord met een flink verzorgde uitspraak, dan is het de «Vogels» wordt een belang- den van N De Smedt. Aan Verder een twintigtal rol- Aristophanes beschikt over ten te veroveren en het de bedoeling aandacht te vragen daarvoor, om ieder voor rijk teaterevenement ge- de aankleding besteedde ien met o.m. een priester, een exhuberante fantasie goden van de Olympoe het zich vergelijkingen te maken en - in alle oprechtheid - speeld en geleid door emi- Fons Heyvaert de beste zor- een dichter, een profeet, en een verbazingwekkende leven zuur te maken, daaruit de nodige konklusies te halen en wat aan te doen. nente Aalstenaars en met gen en het geheel staat on- een landmeter, een belas- taalvaardigheid, al schuwt Trouw gezel, de meest on- Want daar is nog een stukje weg af te leggen. En... de typisch Aalsterse inslag in der de leiding van Deken tinginspekteur, een jurist, hij geen platvloerse uit- dernemende. slaagt er zelfs voorbeelden zijn legio. Wanneer ik beklemtoon dat ik de bewerking van de Kamer Herman een bode, een wachter, een drukkingen in de dochter van Zeus te mensen heb zien evolueren op de bühne met aplomb en zin De tekst, geaktualiseerd en Slagmulder die het klappen punker, een komponist, Zijn humor is universeel en huwen voor beweging, dan moet dat een aansporing zijn voor gelokaliseerd, is van de van de zweep bij massa- een deurwaarder en een omvat zowel woordspelin- Sommigen zien in de bedoe- iedere actrice en acteur zijn eigen bewegingen van nabij hand van Gaston De Cock evenementen kent en zulks aantal Griekse «promi- gen als persoonsverwisse- lingen van Aristophanes te bekijken. en de muziek werd gekom- reeds herhaaldelijk bewees nenten». Deze bijdrage, ik heb geaarzeld - zelfs lang - om ze neer poneerd door Kristiaan bij zangfeesten of Uzerbe- srt1■"-»devaarten en nu eerlang weer aan de leiding staat bij Aristophanes het pausbezoek te Sint-De- Aristophanes geldt als de nijs-Westrem, taak die te meest zuivere exponent van lust Vandaag vrijdag: droog en vrij zonnig. Max. tempe >|]e( ren omstreeks 20°. Zwakke veranderlijke wind. >ok Zaterdag: langzaam toenemende bewolking vanaf u noorden en naar de avond toe mogelijks wat re Qité Matige zuidwestenwind, max. temperaturen van ong. jat Zondag: opklaringen, maar ook kans op een bui. M; dia| noordwestenwind met max. temp. van ong. 11°. jter Maandag en dinsdag: opklaringen, afgewisseld met et uer buien. Max. temp. van ong. 11°. Om te besluiten nog dit, slaande op 23 april, Gregorius: «Sint-Joris warm en schoon, heeft ruw er tot loon», en «Valt er op Sint-Joris geen regen r komt er nadien des te meer». it if te schrijven, wil alleen stimuleren en zeker niet kwetsen. Van Ingelgem die tevens de Lebbeke heeft toneel gebracht op een meer dan behoorlijk leiding heeft van het muzi niveau Dat moet zo blijven, méér, men moet er mee kaal ensemble De muziek- doorgaan, en zoals de zaken nu liggen, geloof ik niet dat opnamen werden toever- - daaromtrent twijfel kan of mag bestaan. Ik schreef trouwd (het vokaal gedeelte Brussel aan Oscar Van Mal- de «Oude Comedie», ruet los daarnet dat ik van de elf vertoningen er slechts negen heb f?u&t in play-back) aan Mare der werd toebedeeld. te denken van de vrfje «po- kunnen bijwonen. Werp me hiervoor de steen en neem het van mij aan dat iemand die een familie heeft - en wie op leeftijd heeft dat niet? - en ook nog wat bedrijvig is, het niet makkelijk heeft alle produkties te zien. Temeer - en hier komt de aap uit de mouw wanneer tijdens eenzelfde weekend vier kringen op de bühne staan. Dit is geen verwijt aan niemand, maar je zal met mij erkennen dat dit een zeer ongelukkige samenloop van omstandigheden is. Het is onmogelijk totaal gescheiden te spelen, ergens zullen er altijd vertoningen gelijktijdig geafficheerd wor den. Maar.vier? Vind je het een ongerijmde vraag aan de verantwoordelijken voor het seizoen eens de hoofden bij mekaar te steken? Lebbeke heeft nu sedert enige tijd een kulturele raad, is dat niet de ideale ontmoetingsplaats om daar een oplossmg te vinden? Nu "k toch aan het vragen ben, mag ik er dan nog eventjes mee doorgaan? Ik moet me hierbij op glad ijs begeven, maar ik geloof dat niemand aan mijn oprechtheid en goede bedoelingen twijfelt. Ik heb vastgesteld dat er een flinke rivaliteit bestaat, zal ik maar zeggen, tussen de kringen. Het kan niet anders en een gezonde, niet te ver gaande rivaliteit levert positie ve resultaten op. Helaas heb ik vastgesteld - en ik wik mijn woorden - dat ze soms te ver ging. Altijd ligt er aan de basis een oorzaak, die de buitenstaanders niet weten of kennen en daar dan ook geen rekening kunnen mee houden, waardoor persoonlijke reakties onbegrijpelijk worden. De kring is meestal niet, of soms helemaal niet verantwoordelijk voor dergelijke zaken. Het jammerlijke is echter dat mensen gaan botsen, mekaar pijn doen met Zele. Koreo Piko kende veel sukses bij de uitvoering van de sage van Odysseus, (bvw) alle gevolgen die mogelijk zijn. Mijn verzoek? Laat de rivaliteit een gezonde rivaliteit zijn, laat het geen vete i worden tussen kringen of mensen en laat vooral geen -. mens er de dupe van zijn. Laten we elk van ons - en ik reken mezelf daar bij - op eigen woorden (want daar begint het mee) letten. Dat vooral. En... wanneer ergens iets gebeurt, laten we dan niet altijd de schuld voor honderd ten honderd naar een ander toeschuiven, maar zien of we zelf niet ergens een stukje aanleiding zijn geweest. Alle gevoelens zijn menselijk, dus ook voor anderen. Heel wat mensen zijn gelukkig met de kwaliteit van het toneel dat te Lebbeke gebracht wordt, en iedere kring is er op zijn beurt fier op, want zij hebben daartoe hun bijdrage geleverd. Maar toneel blijft toch nog altijd een zaak voor het pubüek en dat publiek apprecieert het toneel dat gebracht wordt, maar niet dat naijver tussen kringen kwetsend wordt gemanifesteerd. Hopelijk neemt niemand mijn interventie, zeer goed bedoeld, kwalijk. Maar ik voel me zo betrokken bij toneel en bij mensen dat ik niet anders kon dan in mijn pen kruipen Geven we mekaar rendez-vous voor volgend toneelsei zoen? Een seizoen met hoogstaand toneel en een betere - niet te veel ineens - verstandhouding onder de kringen. Achiel Vermeiren - Lebbeke. lingen en dubbelzinnig- 6®n soort escapisme, een heden. sprookje om te ontsnappen Achter dit alles schuilt ech- aan de realiteit. Toch spot Aristophi hier met de droom v steeds verder heerschappij en met I haalbaarheid van e in rust en vrede. Praktisch De opvoeringen plaats op woensdag 20 u., een school* ling op donderdag 9| 13.30 u. en verder oj dag 11 en maandag telkens te 20 u. Kaarten te bekome 200 150 fr. op het riaat, Hugo Left (053/77.87.03) en Toeristische Dienst stad, gebiedshuisje fort) (053/77.11.11 240). Een unieke kans die mag missen. rbe Zaterdag 11 en zondag 12 mei: Markt met nadien fer tap Aktie Wereldsolidariteit: om- in «Het Volk». slagaktie aan alle kerken te treedt op A. Lardon, i Lokeren door de bestuursle- sementeel voorzitter Iff Ook dit jaar 1985 heeft ACW Lokeren, en dat in samenwer king met alle deeltakken van de organisatie, gepoogd om van de aanstaande Rerum No- den van de Christelijke Arbet- Nadien is een recept waa varum viering in Lokcrcn iets groots te maken. Dat de orga- nizatoren daarin geslaagd zijn dersbeweging. zien voor alle aanwezi ;ehc Maandag 13 mei: om 14 uur in He het Parochiaal domein Heir- Zaterdag 18 mei: Om 1 mzaroren uaarin gesiaugu zijn 7 kan blijken m volgend volle. voo, gepensioneerden. Sr°°' minivoelballorn Dinsdag 14 mei: Om 14 uur in deelname van 16 pkx s café Centrum: R.N. Kaarting trofeeën voorzien a voor gepensioneerden winnaars. De prijsui Donderdag 16 mei: Om 19.30 geschiedt op het famili U» U..II. «vu.a«B. u plechtige eucharistieviering Om 19.30 u. in de I Vrijdag 3 mei: Grote Wereld- 'n de Sint-Laurentiuskcrk. op- «Het Volk» tradition! solidariteitsavóndin de Feest- geluisterd door de Koninklijke liefcest met gezelschap Katolieke Stedelijke Harmo- Orkest Calipso. Toega t m nie. Predikant: onderpastoor Twee kaarten geven 1111 Pierre De Vidts. toegang voor het hel Fototentoonsteling Vakantie- Er is een gratis tombo dig programma der feestelijk heden: Woensdag 1 mei: Gezinsbede vaart naar Gaverland-Melsele. Vertrek met de bus om 13.45u. De prijs bedraagt 130 fr. zaal «Het Volk». Begin 19 30 u. Met optreden van de Lokerse Kulturele verenigin gen. Inkomprijs is slechts 20 fr. Dinsdag 7 mei: Om 14 uur in genoegens in feestzaal «Het zien op de inkomkaart het Parochiaal Domein Hoog- land. O.L.V. Kop. R N -Kaar ting voor de gepensioneerden. Volk» Tijdens dit feest: pr ats| Van 13.30 u. tot 14.30 u. start king voor de fotowedst we, i...B Fietszoektocht aan het Cen- kanticgenoegens en Vrijdag 10 mei: Op de wijk trum. Aankomst aan het Paro- winnaars van het mini Heiende, in café «De Zaal»: chiaal Domein Hoogland. Or- tornooi. Grote R.N. Kaarting voor ganisatie door K.A.V.- Wocnsda;. iedereen. 1.000 F prijzen K W B. Kop. ter Oude Kerke op d inleg voor bijgevoegde prijzen. Prachtige prijzen voor de deel- de allerlaatste R.N. Inschrijving vanaf 19.30 u. Or- nemers. voor gepensioneerden^, ganisatie K.W.B. Heiende. Na de mts, optocht over de Op initiatief van de bond van grossiers in snijbloemen organizeerde men zondag in de veiling Flora te Aalst een wedstrijd in het versieren van een bloemenetalage. Daar aan namen zowat een honderd leerlingen van een twaalftal scholen en vormingscentra deel. foei Het tema jeugd, hoe Ie b ook anders, werd o| er e. wijzen uitgebeeld. 1 begi door de verschillend^ mers in glans naar bracht. Ook voor de had deze tentoonste Ie e positieve toon. Op Idee nier konden ze aan Seei ten, de winkeliers, ideeën aan de hand Zele. Koreo Piko heeft heel wat op het repertorium. Als voorproefje presenteerde r, enkele vlotte nummertjes, (bvw) De deelnemende tuinbouw- sierkunst op zijn best, maar scholen en vormingscentra wa- ook een simpele vaas volge- hun stimuleren hun i ren aanwezig: Kortrijk, Has- schikt met bloemen gen met te verzorg terp sell, Tielt, Asse, Bochelt, plantjes ertussen. Uiteindelijk werden end Luik, Charleroi, Melle, Ber- Ook de stad Aalst verleende tentoongestelde bloei an 1 Roeselare, Herentals en haar medewerking aan dit ini- vcr'"ot °"der het i leze tiaticf en selektecrde alle bloe- publiek. Herentals Ier men uit de regio die ook in de m®' de wisselbeker I sn veiling Flora worden aange- Gilly eindigde tweed gean voerd voor een unieke bloe- derde. 3 sl mensymfonie. I" gen, Gilly. De toeschouwers kregen een frontzijdc te zien van een doordeweekse bloemenwin kel. Dus niet alleen blocmen- 13: IVaa I, d

De Voorpost | 1985 | | pagina 4