raEIMDil^ VAN DAMME 1 ROVER rj VOOR BELGIE DE REEKS Nu vrijdag 19 zaterdag 20 zondag 21 en maandag 22 april doorlopend van 10 tot 21 uur in A A kerse meerderheid dient positie van antwoord Meer show dan informatie op bijzondere Lokerse raad P-Waasland hekelt Dkerse PVV stakende artsen Lentebal voor Blijdorp te Dendermonde ROVER 200 Nu uitzonderlijke lanceringsvoorwaarden GARAGE OUDE VEST 147 9330 DENDERMONDE TEL. 052/21.15.33 en 21.89.69 De Voorpost -19.-. I IW-konflikt uitvoerig ter sprake ppositie heeft in Lokeren de gemeenteraad bijeengeroepen naar aanleiding van de ing van enkele geneesheren-specialisten in het OCMW ziekenhuis, lange mededeling zet de CVP-SP koalitie die Lokeren bestuurt de dingen op een Vanzelfsprekend krijgt de oppositie daar lik op stuk. Men vindt het alles behalve pen de raad samenroept via een brief die zich beperkt tot een vijftal lijntjes, zonder toelichting, geen standpuntbepaling of ontwerp van beslissing. n van de PW-VU brief [eigenlijk het voorstel tot slling van een deskundige I konflikt rond de radio- en het tijdelijk afzien lerdere opnamen in het ziekenhuis. De Lo- meerderheid vindt dat de I om een gemeenteraad te roepen onbestaande ien de OCMW-raad zich leen week eerder tot de pank wendde om een des- aan te stellen. Een ïnteraad om dingen te die al zijn gebeurd, is g zeggen CVP en SP. ip weerlegt de medede- an de koalitie enkele uit- :n en wordt in een vijftal d de houding van sommi- leesheren-specialisten en igdurige stemmingmake rij rond de hele zaak toege licht. De CVP-SP wijst erop dat in alle private ziekenhuizen en in bijna alle openbare ziekenhui zen het systeem bestaat dat dokters verplicht zijn een be paald percentage van hun ho norarium af te staan aan het ziekenhuis. Lokeren vormt op die regel geen uitzondering. Daarbij dient aangestipt dat alle geneesheren-specialisten die vorig jaar werkten in de kliniek, zich kandidaat hebben gesteld zich door het plaatsen van hun handtekening verbon den hebben deze voorwaarde te aanvaarden en te erkennen. Wat het ontslag van de vroege re radioloog betreft, zegt de nota dat ook met deze man een overeenkomst was afgesloten (de- SP-Waasland heeft kennis genomen van (we citeren) schandalige wijze waarop de PW-Lokeren misbruik ikt van het konflikt met de geneesheren in het OCMW- enhuis te Lokeren.» PW schaart zich volgens de socialisten daarmee nitief achter wat de SP noemt «de incivieke geneeshe- die de gezondheid en zelfs het leven van hun patiënten iet gevaar brengen uit eigen belang» klaagt de Wase SP-afdeling aan «de hypokriete lier waarop deze geneesheren hun desertie een tech- b vernisje geven daar waar alles erop wijst dat het hen er om de centen te doen is» Zo luidt het. SP-Waasland vraagt haar OCMW-afgevaardigden en ipenen van Lokeren verder te ijveren voor vetaalbare ^gezondheid ten dienste van de gemeenschap «Dat cesheren, die al tot de bevoorrechte groepen behoren Ie maatschappij, weigeren een inspanning te leveren tot gezondmaking te komen van de openbare financiën ekenend voor hun mentaliteit en voor het politieke oen van een partij als de PW die hen hierin steunt», is de toelichting van de Wase socialisten, it het ten koste gaat van de patiénten van Lokeren en itreken is ronduit schandalig», aldus de SP-Waasland in overleg met haar Lokerse afgevaardigden en koali- enoten verder zal nagaan welke stappen kunnen on- lomen worden om een einde te stellen aan wat zij :houwt als een afkeurenswaardige aktie die bepaalde dat 42,5% van zijn ereloon naar het OCMW zou gaan wanneer hij bleef werken met zijn apparatuur maar met personeel van het OCMW en 22,5% wanneer ap paratuur en personeel van hem waren. Ook hij heeft dit voor stel ondertekend. Maar daarop volgden andersluidende voor stellen en later eisen. Hij dien de dan op 1 januari 1985 zijn ontslag in en de RX-zaal bleef dus door hem volkomen bezet tot en met 31 maart 1985. Het plaatsen van een nieuwe appa ratuur moest geschieden in de zelfde ruimte. De struktuur van het ziekenhuis liet geen andere mogelijkheid toe. Het OCMW heeft overigens nog een poging tot onderhandelen gedaan met de dokter over de aanhef van de nieuwe appara tuur. Maar een gesprek was onmogelijk, zo staat in de me dedeling die daaruit besluit dat het OCMW alleen maar zelf kon instaan voor de investe ring en de plaats van radioloog uit te schrijven. De medede ling zegt ook dat de specialis ten niet voor een voldongen feit werden gezet. Het OCMW handelde korrekt, zoals ook blijkt uit het standpunt van de medische raad van 1 april. Tenslotte is er nog de bruik baarheid van de huidige RX- installatie. Die voldoet aan de wettelijke eisen. Slechts een klein percentage aan onder zoeken vereist een andere ap paratuur, maar wordt einde april al in gebruik genomen. Vaststellingen De vijf pagina's tellende nota geeft enkele overwegingen mee. Men zegt dat op een weekend 65 mensen uit de kli niek werden ontslagen en dat bij de wegzendingen er zich ergerlijke situaties hebben voorgedaan. Men brengt hulde aan de enkele geneesheren- specialisten die hun handteke ning onder hun engagement hebben geëerbiedigd en verder blijven werken en aan het OCMW personeel dat de situa tie begrijpend ondergaat. Men rekent erop dat bij de meeste Op vraag van de oppositie had vorige week donderdag een byzondere gemeenteraad plaats te Lokeren. Zoals men weet beslisten de geneesheren-specialisten die werkzaam zyn in het OCMW-ziekenhuis geen patiënten meer op te nemen en de aanwezige zieken te ontslaan of door te zenden naar andere hospitalen. Oorzaak van het konflikt is de nieuwe radiologie-installatie. Het was te verwachten dat de gegevens en ramingen en te krachtproef een politiek ver- becijferen welke dit exact ver lengstuk zou krijgen. Op de lies zal zijn. maandelijkse «normale» ge meenteraden is de publieke Malaise belangstelling eerder aan de Gemeenteraadslid Georges magere kant maar vorige don- Anthuenis (PW) zei dat ook derdag bleef geen enkele stoel de medici hun verantwoorde onbezet. Tot in de wandelgan- lijkheid dienen op te nemen en gen volgde men de zitting die de plicht hebben hun steentje meer dan drie uur zou duren bij te dragen voor de goede en en voor politiekers uiteraard een kluif om een of ander nummertje op te voeren. Ontslag Lokeren. Op de parkeerplaats van het OCMW ziekenhuis komen nog wel bezoekers voor een 50-tal patiënten. De voorbehouden plaatsen voor de geneesheren zijn meestal onbezet, (polo) geneesheren-specialisten het centen en centen», zo lezen we gezond verstand zal terugke- in de mededeling van de CVP- ren en men besluit dat ieder- SP koalitie die het betreurt te een wel zal begrepen hebben «moeten vaststellen dat som dat het konflikt rond de radio- mige specialisten ten koste van logie niet de oorzaak is van de de zieken, de zwakste groep en houding van sommige specia- van de gemeenschap die weer listen, maar slechts een aanlei- eens financieel moet opdraai- ding is. en, de kip die voor hen gouden «Alles heeft te maken met pro- eieren legde, afslachten». Na een toneelavond in het Sint-Vincentiusinstituut te Dendermonde organiseert het ouder- en feestkomitee van j Blijdorp op zaterdag 27 april e.k. een prestigieus bal ten voordele van de dienstverleningscentra voor mentaal ge handicapten 'Blijdorp' van Buggenhout en Dendermonde. Dit Lentcbai gaat door in de weinig bekende, maar weliswaar prachtige feestzaal van het OCMW-diensten- centrum, Breestraat 109 te Sint-Gillis-Dendermonde. Ten dans speelt het showorkest Jean Monnet, één van onze 'betere' balorkesten die een afwisselend, muzikaal hoog staand avondvullend programma fwerken. Aan dit Lente bal annex bodega is een tombola (1ste prijs een fiets) gekoppeld. Dansen voor de goede zaak op zaterdag 27 april e.k. - Deuren om 20 u. geopend - in de Breestraat te Sint-Gillis- Dendermonde. financieel gezonde werking van de kliniek. «Ik denk, aldus Anthuenis, dat wij het daar over allen eens kunnen zijn maar dat elke samenwerking Gustaaf Lauwaert (PW) Qp Welk vlak dan ook, gestoeld kwam de eer toe om het debat is Qp het elementair respekt te openen. Hij vond dat zijn voor de andere. Hoe kan een partij zich onmogelijk kan ver- voorzitter in hemelsnaam lei- zoenen met het gevoerde be- ding geven en besturen, indien' leid dat door zijn ondoordach- hij niet eens luistert, indien hij te houding gemeend heeft er niet eens open staat voor dis- goed aan te doen een provoka- cussie.» Dit zijn volgens de tie uit te lokken t.o.v, de ra- interpellant geen algemeenhe- diologische dienst. «Dit soort den of geheimen maar de wer- pokerspel, aldus Lauwaert, kelijkheid. Anthuenis was de georchestreerd door de huidi- mening toegedaan dat dit de ge voorzitter van het OCMW, grond van de zaak is en dat wordt uiteindelijk doorgere- hier de kiemen gelegd werden kend aan'de Lokerse belasting- van de huidige malaise. Zich betaler die eens te meer de richtend tot E. Maréchal dupe wordt van de balorigheid (OCMW-voorzitter en CVP- van een voorzitter die hiermee fraktieleider) zei Anthuenis: het bewijs levert dat hij aan «u zou uw wil doordrijven; u zijn politieke zwanenzang is zou eens tonen wie de macht begonnen.» had. U zou alleen besturen In een volgend deel van zijn zo„der open te staan voor dia- uiteenzetting gaf Lauwaert een i00g; een blinde ideologie; po- chronologische versie van de 'litieke dagdromerij is de oor- feiten om dan tot een bereke- zaak van alles.» ning te komen van het finan cieel verlies. Volgens hem zou, bij een bezetting van 75%, Mensenlevens bijna 4 miljoen frank verlies Ook Etienne Waterschoot geleden worden op 15 dagen. (VU) wenste de geneesheren «Dit alles, volgens Lauwaert, niet te verdedigen en hij zei resulteert in een miljoenenver- dat de eis van het OCMW liesdans voor de Lokerse stads- opdat de dokters in het finan- kas waarvoor elke Lokeraar ciële beheer zouden tussenko- uiteindelijk zal kunnen op- men. volledig gerechtvaardigd draaien.» was. De bekommernis van Tot slot vroeg de PW-fraktie- Waterschoot is het belang van leider het ontslag van alle ver- de bevolking en de patiënten antwoordelijken uit de be- van de instelling. Hij zei: «Wat stuursmeerderheid van het in Lokeren momenteel ge- OCMW en het ontslag van de beurt, is ronduit onverant- verantwoordelijke schepen, woord en beschamend. Men Ook was er zijn vraag naar de speelt letterlijk met mensenle- aanstelling van een deskundi- vens. Realiseren de verant- ge-revisor met als opdracht woordelijken zich terdege wei een rendabiliteitsstudie te ma- ke de konsekwenties zijn in- ken van de opgerichte RX- dien als gevolg van de huidige afdeling binnen het OCMW Kafkiaanse toestanden, een aan de hand van alle dienstige patiënt letsels zou oplopen of er het leven schieten?» Waterschoot vroeg tot slot ook het ontslag van de OCMW- voorzitter. Marc Maes (PW) behandelde als jurist het reglement van orde van de medische organi satie van het ziekenhuis en het geldelijk statuut. Hij gaf een overzicht van de diverse stap pen die het geneesherenkorps ondernomen hadden zowel bij de hogere overheid, de Raad van State en de burgerlijke rechtbank te Dendermonde. Dit laatste m.b.t. de problema tiek rondom de centrale in ning. Ook gaf Maes een ra ming van het te verwachten verlies van zowel de aankoop van de nieuwe RX-installatie als ten gevolge van de huidige situatie. Hij zei: «Verwacht kan worden dat de gekumu- leerde blunders van het OCMW in 1985 aan de Loker se belastingbetaler de ronde som zal kosten van totaal 7 8 miljoen, dit alles volgens voor zichtige berekeningen.» Vervolgens behandelde Maes de wijze waarop de nieuwe radioloog werd aangesteld, de erkenning van de medische raad en het probleem van de 900-dienst. Vervolg Tot slot kwam ook Luc Dierick aan het woord. Dit gemeente raadslid stelt zich sedert begin 1983 op als onafhankelijk ka tholiek, nadat hij in de vorige jaren CVP-schepen van finan ciën was. Hij is echter ook verantwoordelijke van de la- bo-dienst en uiteraard verde digde hij het standpunt van de geneesheren en sloot zich als- dusdanig politiek aan bij de PW en VU-woordvoerders. Twee weken geleden publi ceerden we m.b.t. de nieuwe radiologie het standpunt van de PW. Rondom het gebeu ren lieten we vorige week de OCMW-raad en de Medische Raad van de Stadskliniek aan het woord en werd het SP- partijstandpunt afgedrukt. Hierboven kan u de standpun ten lezen van de oppositie in de Lokerse gemeenteraad. Volgende week brengen we u tenslotte de mening van de koalitie. Zo is iedereen aan het woord geweest. Iedereen En de Lokerse bevolking en de patiënten? Misschien ook eens schrijven'' (Polo) Het summum aan stijl en techniek Optimaal autorijden Lage onderhoudskosten Exclusief raffinement

De Voorpost | 1985 | | pagina 9