•-/:/ I Wandelen voor Muco-patiënten in Oudegem op zondag 19 mei Jongens van Heilige Maagdcollege Dendermonde flapten voor zestien projekten heo De Wiest, tudieprefekt mA. Dendermonde, verleden Dendermondse reuzen dansten in Maastricht NCMV Dendermonde: Handen af van de Middenstand, Mijnheer Hansenne...! A. Kochuyt Fielszoektocht in Oudegem De Voorpost - 3.5.1985 - 15 rmon ioor dendermonde. Wijlen Theo De Wiest. rige zaterdag. 27 april, overleed de heer Theo De est, studieprefekt van het Koninklijk Atheneum Den- tTdhi °nde' ,e l'j^ens een tenniswedstrijd, zijn gelief- hieiis7 een overtuigd verdediger van het Rijksonderwijs, mens hij immers ook zeer aktief in de tennissport. Hij was ""brzitter van de Lebbeekse tennisklub Veerle en zelf nog Sief speler in de veteranenafdeling. ivendien was hij geen onbekende in Dendermondse itelistischc kringen. -^eo De Wiest werd te Lebbeke geboren op 7 april 1926, lar zijn vader «bestuurder» was van de Gemeentelijke Igensschool. Aan de Gentse Rijksuniversiteit behaalde in 1949 een licentie in de scheikundige wetenschappen tevens het aggregaat in de natuur- en scheikunde, jn loopbaan begint aan de universiteit zelf, waar hij durende tien maand medewerker was aan het Instituut or Wetenschappelijk Onderzoek, i een jaar legerdienst werd hij als tijdelijke aangesteld n het K A. te Kapellen, vervolgens aan het K.A. te en tfndermonde, en dan opnieuw te Kapellen. jnt-Vnaf 1 januari 1955 kwam hij als leraar vast in dienst te isrotfndermondc. In 1963 werd hij direkteur van het Rijksin- je eiluut voor Technisch Onderwijs in Wetteren en behaalde ziji het bevorderingsbrevct voor scholen met lager en K>ger sekundair onderwijs, zodat hij in deze funktie langnoemd werd. Hij werd belast met de vervanging van de t hder Alfons Cools aan het hoofd van het Koninklijk >or (heneum te Dendermonde, funktie die hij plichtsge- iie ^uw waarnam. Vanaf 1 januari 1980, datum waarop de •Jer Cools met pensioen ging, werd hij definitief titularis huia^i dit ambt. Tegelijkertijd was hij direkteur van de :r gdjksleergangen voor Technisch Onderwijs te Dender- irgepndc, funktie die hij ook te Wetteren al had bekleed van natiA tot '79. (ieelfcrme'den wc ook nog dat hij in 1967 het bevorderings- fcvet behaalde van inspekteur voor het natuurkunde- iderwijs in het hoger sekundair onderwijs, afeet Atheneum en de Avondschool verliezen met hem een )k Jchtsgetrouw, principieel en eerlijk studieprefekt, velen dertdiczcn een goede vriend, het Rijksonderwijs een voor- ■ere'ehtcr en voorstander met een open geest, ensl'j bieden aan zijn familie en zijn medewerkers onze ^ale^oe'eis van oprecht medeleven in deze dagen van rouw ma» verslagenheid. 1 de O Voor de negende maal al wordt in Oudegem een wandeling georganizeerd waarvan de opbrengst bestemd is voor de werking voor Muco-patiënten. Muco staat voor mucovisci- dose en dat is een zeer ernstige kronische ziekte die vooral bij kinderen voorkomt en voortvloeit uit een slechte werking van de klieren met slijmafscheidingen die levensbe langrijk zijn voor het menselijk lichaam. Verschillende instanties verlenen aan deze Muco-wandeling hun medewerking. Dat is zo het geval voor de Kiwanis Dendermonde Beyaert, IBM, Kredietbank, Lotto-Toto, Mistabron, Cilag, Becel en Groep De Cuyper. Zondag 19 mei is het weer zover. Dan zullen weer meer dere honderden wandelaars door de straten van het zo schilderachtige Oudegem trek ken, wandelen langs de dijken van Dender en Schelde, zich te goed doen aan de naar de lente ruikende natuur en dat alle maal voor een goed doel. Want er wordt gewandeld met een sponsorlijst. Dat betekent dat je als wandelaar een en liefst meerdere peters en me ters gaat opzoeken die je voor elke afgelegde kilometer een door hen zelf op voorhand be paald bedrag willen betalen. Dat bedrag gaat naar het Mu- co-sekretariaat in Oudegem en daar weet men maar al te goed hoe men dit geld optimaal kan besteden ten voordele van de mucopatiëntjes. Muco. we zeiden het al, is een kinderziekte. Verstoppingen van de luchtwegen zijn er het gevolg van en dat houdt na tuurlijk in dat deze ziekte ook biezorider gevaarlijk is. Vaak komen er door deze verstop pingen ook infekties voor, worden de longen beschadigd en in niet weinige gevallen sterft het kind dan ook aan deze vreselijke ziekte. Een an der verschijnsel is dat de pancreas wordt aangetast met als gevolg een aantal verschijn selen die aan ondervoeding doen denken. Muco is evenwel geen besmet telijke ziekte. Een persoon op 40 is zonder meer drager van de ziekte-gen. De meest voor komende verschijnselen zijn een hoest die fel gelijkt op kinkhoest en een snelle soms hoorbare ademhaling, verge zeld van een vettige diarree, zweetafscheiding met hoog zoutgehalte en een achterstand in de gewichtstoename, of schoon het kind een grote eet lust vertoont. Hoe vlugger de diagnose kan gesteld worden, hoe groter de kans ook is op een geslaagde terapeutische behandeling. Die behandeling moet jaar in jaar uit onder toezicht van de ouders en de geneesheer worden volgehou den. Zij omvat meestal het toedienen van aerosols met medikamenten. Goed toege past kan het kind dan betrek kelijk normaal leven. Men mag evenwel niet veronder stellen dat behandelen gelijk staat met genezen. Veel hulp nodig Wetenschappelijk onderzoek, sociale hulp, zelfhulp en goede informatie zijn zoveel belang rijke faktoren die het leven van de muco en zijn gezin meer draaglijk kunnen maken. Die doelstellingen wil de Bel gische Vereniging voor strijd tegen Mucoviscidose (BVSM) dan ook realizeren. Deze vere niging werd opgericht in 1965 door muco-ouders, geneeshe ren en sociale werkers. Ze werkt voornamelijk met sterk gemotiveerde vrijwilligers die meestal muco-ouders of naaste vrienden ervan zijn. De in komsten van deze vereniging spruiten voort uit de lidgelden en giften, de verkoop van kerstkaarten en... de muco- wandelingen. Het doel van de muco-wande ling in Oudegem is tweeledig: in de eerste plaats wil men zoveel mogelijk algemene in formatie verspreiden naar de bevolking toe en in de tweede plaats wil men op deze wijze ook de nodige financiële fond sen bij elkaar brengen om de werking van de vereniging te kunnen garanderen. Deelne men aan de wandeling is dus een goede zaak, omdat men op die wijze de aandacht vestigt op het probleem van de muco viscidose. Het spreekt vanzelf dat men liefst komt aanzetten met een peterlijst en het be drag van die peterlijst schrijft men over op rekeningnummer 441-8510301-57 of 799- 5138716-46 van de Oudegemse Mucovrienden, Lambroeck- straat 9 te 9320 Oudegem te gen de dag van de wandeling. Peterlijsten dat zijn de lijs ten waarop geld wordt verza meld dat door de wandelaars aan de start wordt afgegeven (of via overschrijving) kun nen afgehaald worden op het sekretariaat of worden u toe gestuurd (schrijf daarom een eenvoudig briefje en voeg er een gefrankeerde en naar uw adres gerichte omslag bij) of kunnen telefonisch worden besteld op het sekretariaat 052/ 21.42.51. Wie aan deze negende Muco- wandeling wil meedoen, kan zich aanbieden van 13.00 tot 15.00 uur in het parochiaal centrum van Oudegem op zon dag 19 mei. Men kan kiezen tussen de volgende afstanden 6, 10 of 20 kilometer doorheen Oudegem en Dendermonde. Men lean ook de hele namid dag een bezoek brengen aan de parochiezaal en zo het mu- cowerk financieel steunen. Je kon er op de koppen lopen en nochtans, het was biezonder slecht weer. Regen, sneeuw, hagel en wind, het kon de 50 a 60.000 toeschouwers in Maastricht niet deren. Zy wilden van naby de reuzenstoet meemaken. Het algemeen tema van deze echt majestueuze en reusachti ge reuzenstoet was dit keer "Die blyde incomste van Karei V en Philips II". De stichting Reuzengilde Maastricht had op geen gulden gekeken en zowat alle reuzen van heinde en verre uitgenodigd. De Den dermondse dubbele meters Mars, Goliath en Indiaan be sloten dan ook op de invitatie in te gaan en de Maastrichte naars te laten zien hoe reuzen kunnen dansen. Overigens, Maastricht heeft wel wat gemeenschappelijke punten met Dendermonde. De "Mini-reuze Maas-post" die naar aanleiding van de reuzen stoet op duizenden exempla ren werd verspreid, schrijft on der meer: "Uit Maastrichtse stadsrekeningen blijkt dat Maastricht onder meer een Goliath en een Ros Beiaard rijk is geweest". Zo zie je maar. De Dendermondse reus Goliath moet dus staan pope len hebben van ongeduld om zijn Nederlandse naamgenoot te kunnen ontmoeten. In het vierde deel van de stoet stapten de Dendermond se krijgers in groot ornaat op. Ze openden dat deel en kregen als kommentaar mee: "In diaan, Mars en Goliath, de reuzen van Dendermonde. Deze drie gildereuzen stam men uit de late middeleeuwen. Ze verlaten Dendermonde uiterst zelden". Wat ook juist is. De drie Dendermondenaars voelden zich best op hun ge mak tussen het internationale rcuzengezelschap uit Neder land, België, Frankrijk, Enge land, Duitsland, Oostenrijk en Spanje. Ze hadden trouwen in Maas tricht het gezelschap van Die- derik, Aldegonde. Sefken de Puiteslager, de Rose Brigand, 't Kallose Melkboerinneke, Cieske de Schipper en Birken Blok uit Beveren-Waas. Maar die dansten lang niet. De Den dermondse reuzen waren trou wens de uitblinkers van deze internationale stoet die nog maar eens onderstreept dat men het volk niet kan binnen houden, wanneer zijn folklo ristisch heden en verleden aan hem voorbijtrekt. Misschien een vingerwijzing om toch nog eens een Ros Beiaardstoet op te zetten en Dendermonde op die wijze toeristisch weer inter nationale vermaardheid te geven. Wanneer er in Maastricht, bij helse weersomstandighe den, nog 60.000 mensen ko men kijken, dan kunnen er dat in Dendermonde dubbel zo veel zijn, vooral als de zon moest schijnen. Het gewestelijk bureau van het christen middenstandsverbond te Dendermonde heeft in zitting van 21 april 11. een bespreking gewijd aan de vele protesten van heel wat middenstanders, naar aanleiding van het besluit van minister Hansenne, waarbij aan een buitenlands grootmeubelbedrijf dat geassocieerd is met de groep GB-INNO-BM de toelating verleend wordt om op zondag open te blijven en personeel tewerk te stellen. Onder voorwendsel van arbeidsduurverkorting en bijkomende personeelsaanwerving in het bedrijf, komt het er voor dit grootmeubelbedrijf uiteindelijk slechts op aan, een zo groot mogelijk deel van de omzet weg te kapen van de klassieke middenstandszaken, en dit dan nog in de sektor van meubilering en wooninrichting, die het reeds zo moeilijk heeft. Deze gegeven toelating is in grote mate konkurrentievervalsend, en betekent een ontoelaatbare aanslag op de leefbaarheid van de gevestigde middenstandszaken. Deze gegeven toelating betekent eveneens een afbreuk van de sociale situatie van de middenstanders. Benevens het volledig ten dienste staan van de klant, heeft een zelfstandige nog héél wat bijkomende taken te vervullen in het kader van het oordeelkun dig bedrijfsbeheer van zijn zaak en het opvolgen en bijhouden van de 1.001 administratieve formaliteiten. Tenslotte heeft de middenstander ook nog een niet onbelangrijke sociale rol te vervullen en daarvoor moet hij over een minimum aan vrije tijd kunnen beschikken. De christen middenstand heeft jarenlang geijverd om aan de zelfstandigen een minimum aan sociale bescherming te bieden, door de invoering van de wet op de zondagsrust en de avondsluiting te realiseren, en zal niet toelaten dat deze moeilijk verworven bescherming zo maar door één onbedachtzame pennetrek van een minister teniet gedaan wordt. KANTOOR VAN GERECHTSDEURWAARDER te DENDERMONDE L. Dosfelstraat 20C/1 Tel. 052/21.22.03 Dendermonde. Woestijntocht. Waar men gaat langs Vlaamse wegen, komt men de jeugd tegen, (v) 'traoeasdag 24 april wemelde het de hele namiddag in de iakfcssenbroekse polder van jongens van alle leeftijden die *3 gezind mee opstapten voor de negende woestijntocht zra"i voordele van de missiebond van het Heilige Maagdcol- i u^' ?°r missiebond van het Heilige fen, van Greta Moens die zich lagdcollcge organizeert inzet voor zieken en melaat- rlijks een dergelijke wan «en, van Marc Adens die een tocht voor haar leerlingen agrarisch projekt in Brazilië op deze wijze een aantal wil steunen, van René Daems •jektcn in de Derde Wereld die betrokken is bij de integra- tofdzakelijk) steunen, waar- tie van gehandicapte kinderen i oud-leerlingen en oud-Ie- °P het eiland Flores dat deel en van de school hun direk- uitmaakt van de archipel der medewerking verlenen. Dit Azoren, van Paul Segers die ■|r stapte men op voor een een klaslokaal in Pakistan wil ^Hekt van Raymond De Ca- bouwen, van Steven Van ^■e dat gericht is op het uit- Winckel die geneesmiddelen Bn van studietoelage voor en kleding verzamelt voor In- meisje in Haïti, van M P dia, van P.H. Bombay die ge Itcrinckx die in Zaïre een Ipitaal wil vernieuwen, van Kaemdonck die geneesmid- en tegen de tuberkulozc in üofa in Zaïre wil aanschaf- ncesmiddelcn voor een dispen sarium in Zaïre zoekt, van G De Gendt die steun wil verle nen aan gehandicapte kinde ren in Japan, van Clemen 10NZE WEERSVERWACHTING Aanhoudend te koud .r staat de komende dagen nog geen warm weer in het ooruitzicht. Depressies van de oceaan blijven een koers chting Denemarken volgen. In hun zog stroomt telkens koude lucht uit het noordwesten naar onze streken. Een ^wakke weg van hogedruk zal in het weekend voor een "^tijdelijke wccrsverbctering zorgen. «'/Vandaar vrijdag vallen er nu en dan buien. Later op de dag komen er enkele opklaringen voor vanuit het westen. Bij een noord-westenwind wordt het niet warmer dan een graad of 11Hoewel er zaterdag en zondag nog een enkele bui mogelijk is, zullen de opklaringen de overhand hou den. Met een graad of 13 blijft het nog te koud voor de tijd f aN_an het jaar Begin volgende week komen nieuwe depres- )f c«ies met regen en buien opzetten. Op vele plaatsen in ld Europa is het wisselvallig Zelfs in Madeira viel er de delaatstc dagen veel regen. Met 20 tot 23 graden is het vrij itnWarm op de Canarischc Eilanden. Heet is het in Grieken land. Athene meldde gisteren een temperatuur van 30 segraden. rinser afronding een oud gezegde: is het koel en niet te nat in B/nei, dan is het hooiboerke blij. (edm) Daelman die studiebeurzen voor studenten in de Filippij nen wil uitkeren, van Margari ta Bayens die werkzaam is in Zaïre en daar nieuw schoolma teriaal wil aanschaffen, van Robert Huyck die een paro chieschool in Caracas (Vene zuela) wil helpen, van Jan Van Weyenbcrgh die een eenvou dig kerkje in Zaïre wil bou wen, van Dany Verstyn die in Kolwezi en meer bepaald in Kanzenza een schooltje wil bouwen en een projekt van Jan Van Puyenbroeck die graag een schooltje had gezien voor arme volksmeisjes. De vorige jaren brachten de Woestijntochtcn telkens een half miljoen frank op. Voor 1985, zo hoopten de missiever- antwoordclijken van het Heili ge Maagdcollege, mocht die opbrengst best hoger liggen. Na Pasen Het probleem was een goede datum te vinden voor deze woestijntochten, Pasen was immers vlakbij en de eksamens in de verschillende afdelingen volgden elkaar sterk op. Men mikte dus op een gunstige pe riode onmiddellijk na de paas vakantie. Woensdag 24 april leek dan ook een geschikte dag te zijn. Het viel ook zo uit, want ze kwamen weer in dichte drommen opzetten de jongens van het Heilige Maagdcollege die hun sportieve aspiraties niet onder stoelen of banken staken en graag hun spieren en vooral voeten wilden pijnigen ten bate van een van de zestien projekten. Men kreeg moge lijkheden te over. Men kon deelnemen aan de voettocht van 15, 20 en 25 kilometer. Die tocht bracht de wandelaars langs de Scheldedijk naar het kerkje van Vlassenbroek, waar men dan weer voor drie moge lijke wegwijzers kon kiezen. Maar de drie tochten bleven ergens begrensd tussen Vlas- senbroek en Baasrode. In elk geval men keerde langs de Scheldedijk terug naar het ver trekpunt. Een nieuwigheid was dat de jongens van de hogere cyclus niet alleen een keuzemogelijk heid hadden voor de wandelin gen, maar evengoed de tocht naar het beloofde land konden maken. Tocht die liep over de Rode Zee. Er werd gezocht naar een alternatieve woestijn tocht om de leerlingen van de hogere cyclus meer aan te trek ken. Het aantrekkingspunt werd gevonden in het terrein van de Vrienden van de Para- Kommando in de Winnings traat te Sint-Gillis. Eerst moes ten de deelnemers aan de tocht naar het beloofde land langs de Scheldedijk, de Killeweg en de Korte en Lange Dijkstraat naar de Hemelstraal en de Winningstraat, waar ze het be wuste terrein bereikten. Daar konden ze dan 6, 8 of 10 proeven afleggen onder leiding van Mare Nobels. Naargelang het aantal afgelegde proeven kregen ze een bewijs van 15,- 20 of 25 km. Maar de deelne mers moesten ook langs de zelfde weg naar het vertrek punt terugkeren. Dendermonde. Woestijntocht. Er werd met veel enthousiasme gewandeld in de kosten. Vlassenbroekse polder, het ideale wandeloord. v) BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOPING VAN Herenvesten, -hemden, -broe ken, -pulls, enz. Electr. rekenmachine, kleuren TV, stereoketen, salon, schil derij, door het ambt van ge- rechtsdw. Guy Kochuyt, plsverv. gdw.loco gerechts deurwaarder Albert Kochuyt ter openbare markt van Den dermonde. aan de Kazerne straat, op maandag 6 mei 1985 te 10 uur voormiddag. Kontant betaling - zonder kosten. 12472-AS BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOPING VAN Herenvesten, -hemden, -broe ken, -pulls, enz. Electr. rekenmachine, kleuren TV, stereoketen, salon, schil derij, door het ambt van ge- rechtsdw. Guy Kochuyt, plsverv. gdw.loco gerechts deurwaarder Albert Kochuyt ter openbare markt van Den dermonde, aan de Kazerne straat, op maandag 6 mei 1985 te 10 uur voormiddag. Kontant betaling - zonder kosten. 12472-AS BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOPING VAN Aquarium met pomp en toebe horen, keukenkast, staande kapstok, kleine kast, kleuren t.v ITT, bronzen beelden, vaatwasmachine, frigo, micro golf, aardgasvuur enz., door het ambt van Guy Kochuyt, plaatsvervangend ge- rechtsdw. loco gerechtsd. Al- bert Kochuyt ter openbare markt van Dendermonde, aan de Kazernestraat, op maan dag 6 mei 1985 te 10 uur voormiddag. Kontante betaling - zonder kosten. 12468-AS BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOPING VAN lichte vragwagen Citroen type C 35L met gesloten laadbak, licht camionette Citroen 400, deegkneder, afweegmachine, rijstkast, snijmachine, inpak- machine, enz., door het ambt van Guy Kochuyt, plaatsver vangend gerechtsd loco ge rechtsd. Albert Kochuyt ter openbare markt van Dender monde,aan de Kazernestraat op maandag 6 mei 1985 te 10 uur voormiddag. Kontante betaling - zonder BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOPING VAN diverse kasten, wandmeubel, diverse stikmachines, stoom- strijkmachines, strijkplank, lichte vrachtwagen Mercedes Benz, type 813, enz.; door het ambt van gerechtsdw. Guy Kochuyt, plsverv. gdw. loco gerechtsdeurwaarder Albert Kochuyt ter openbare markt van Dendermonde, aan de Kazernestraat, op maandag 6 mei 1985, te 10 uur voor- midag. Kontante betaling - zonder kosten. 12469-AS BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOPING VAN Eetplaats, salon, kleuren T.V., Telefunken, koperen ketel en melkkan, biscuit posturen, Chi nese vaas, enz. door het ambt van Guy Kochuyt, plaatsver vangend gdw. loco gerechts deurwaarder Albert Kochuyt ter openbare markt van Den dermonde, aan de Kazerne straat, op maandag 6 mei 1985 te 10 uur voormiddag Kontante betaling - zonder BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOPING VAN Eetplaats, salon, kleuren T.V. SBR, gasfornuis, wasmachi ne, enz., door het ambt van gerechtsdw. Guy Kochuyt, plsverv., gdw. loco gerechts deurwaarder Albert Kochuyt ter openbare markt van Den dermonde, aan de Kazerne straat, op maandag 6 mei 1985 te 10 uur voormiddag. Kontante betaling - zonder kosten. 12466-AS BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOPING VAN frigo, modern salon, kleuren T.V. ITT, stereocombinatie, klokradio, wandmeubel, enz., door het ambnt van Guy Koc huyt, plsvervangend gdw. loco gerechtsdeurwaarder Albert Kochuyt ter openbare markt van Dendermonde, aan de Kazernestraat op maandag 6 mei 1985 te 10 uur voor middag. Kontante betaling - zonder kosten. Woensdag 1 mei organisee de het Davidsfonds van Oud gem-Mespelare zijn tweei fietszoek tocht. De deelneme vertrokken aan het parochia centrum van Oudegem tuss> 13 en 14 uur om via een afwi selend parkoers een stuk n tuurschoon te ontdekken. N tuurlijk moesten er onderw. een aantal vragen worden o gelost en werd via praktiscl proeven de behendigheid v; de deelnemers getest. Voor 18 uur was iederee weer terug in het parochia; centrum van Oudegem waa ondertussen de prijzentafe netjes was opgesteld. Schitte rende prijzen, waaronder eet fiets, een weekend in hei Luxemburgse Dudeldorf en nog veel meer. Terwijl mei spanning werd gewacht op de uitslag werden de deelnemers getrakteerd op een belegd broodje en konden de vele verhalen en belevenissen van de dag worden verteld in geu ren en kleuren. 12471-AS JANSSENS TEXTILE COMPANY Naamloze Vennootschap Dorp 3, 9290 BERLARE Handelsregister van Dendermonde nummer 16.535 B.T.W. nummer 400.153.605 STATUTAIRE ALGEMENE VERGADERING DER AANDEELHOUDERS OP 20 MEI 1985 OM 15.00 UUR, TER MAATSCHAPPELIJKE ZETEL Dagorde 1. Goedkeuring verslagen van raad van bestuur en commissaris; 2. Goedkeuring jaar- en resultatenrekening afge sloten per 31 december 1984 en aanwending van het resultaat; 3. Décharge aan bestuurders en commissaris; 4. Diversen Om toegelaten te worden op deze vergadering zich schikken naar de bepalingen voorzien in de sta tuten.

De Voorpost | 1985 | | pagina 15