HET WIELERHEIR STAAT IMMER PAL DIRK SIGIN, MITS DEGELIJKE BEGELEIDING, OP DE GOEIE WEG LUTTERZELE WORDT VIERDE PROVINCIALER VLAAMSE FINALE: K BEVEREN - DERCLE BRUGGE i t EERSTE DENDERMONDSE SCHELDE- EN DENDER- J0GGING WEL EN WEE IN HET BRITSE VOETBAL De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34 9330 Oendermonde. Tel. 052/21.40.60 Jeruchten van vorige week dat er kontakt zou geweest ^tussen de Dendermondse oefenmeester Etienne Borré landaard Wetteren waren niet uit de lucht gegrepen. I alleen Wetteren polste Borré. Ook andere ploegen Jden en tonen belangstelling. Maar gewone kontakten ftn niet altijd tot transfers. Ook deze keer niet. De Jng van K.A.V. Dender monde wil verder met de Hige oefenmeester in zee. Borré zelf staat er niet •rig van. Een definitieve beslissing werd er nog niet ■imen, maar de kansen dat de Merchtemenaar ook jend jaar in Grembergen het sportieve bewind zal ren. lijken erg groot. ISs overigens niet onlogisch 'in deze periode van het de klublciders links en s hun lichtje gaan opste- Bovcndien geniet de niondse oefenmeester uitstekende faam Overal r hij aan het bewind was. I hij sukses geoogst. Dat Frank Schepens iherhaaldelijk gepolst J andere ploegen. Voor 'rD is deze topspeler ech- i/eel geld waard, (c) atieret 8eva' 'n enkele Bra- ploegen. Nergens werd de deur gewezen. Over leef hij jaren aan het Jeve bewind. Het afbre- él ken van de samenwerking met de klubs. ging telkens van hemzelf uit. Gewoonlijk na verschillende jaren van uitste kende samenwerking. We zijn goed geplaatst om de werking van oefenmeester Borré bij Dendermonde te beoordelen Drie opéénvol- gcnde seizoenen heeft hij ern stig werk verricht. Iedereen is het erover eens. Borré is een vakman, een psycholoog, een rechtlijnig man die in het se- lekteren van het elftal geen vooroordelen koestert en al leen het belang van de ploeg en de klub in het algemeen op het oog heeft. Het is dan ook niet onlogisch dat K.A.V.D met hem wil blijven samenwerken. Transfers Ook geen gerucht is het feit dat Wim Waegeman en Frank Schepens intussen ook door klubs benaderd werden. Dat Wim Waegeman zou opstap pen lijkt weinig waarschijnlijk. Voor Frank Schepens liggen de zaken anders. Verbroede ring Dendcrhoutem met voor zitter Jef Vijverman in hoogst eigen persoon kwam bij de Dendermondse spits reeds aan huis op bezoek. Voorzitter Vandcrdusschcn van F.C. Heirnis zegt het publiekelijk en onomwonden. Hij wil Frank Schepens aan de haak s-wd/ KAVD. Etienne Borré blijft waarschijnlijk waar hij is. Het kan KAVD alleen ten goede komen (arch.). slaan. Frank zelf maakt er geen geheim van dat hij weg wil. Het is niet uitgesloten dat K.A.V.D. op die wens zal in gaan, op voorwaarde uiteraard dat er poen op tafel komt. Het ligt voor de hand dat paars blauw een voetballer als Frank Schepens zomaar niet zal laten gaan voor een appel en een ei. Wanneer voorzitter Nijs en se- kretaris Van Damme naar de markt trekken, moeten ook zij de stuivers laten rinkelen. In dien Frank Schepens opstapt, moet er uiteraard iemand in de plaats komen. Er werden reeds enkele namen geciteerd. Maar dét zijn louter geruchten. Anti-klimax Vorig weekeinde is K.A.V.D. op Latem vier keer tot scoren gekomen, maar diende even veel treffers toe te staan. Een anti-klimax voor de supporters die de reis hadden onderno men en nooit hadden verwacht dat paarsblauw een 1-4 voor sprong zou prijsgeven. Ter herinnering. Tijdens de heenmatch leidde K.A.V.D. tegen dat zelfde Latem met 2-0 maar inkasseerde in het laatste kwartier drie treffers. «De neutrale kijker was rnet acht doelpunten uiteraard in zijn nopjes», zegt aanvoerder Wim Waegeman. «We hebben de eerste helft gedomineerd. Guy Rodrigo en Patrick Poppe zijn tot scoren gekomen. In het eerste doel punt had ook Dominique Pie- ters zijn aandeel. Patrick Pop pe haalde met sukses uit, nadat hij een afgeweerde bal voor de voet kreeg. De thuisploeg luk te nog wel de aansluitingstref fer voor de rust. maar daarna is Guy Rodrigo nog twee keer tot scoren gekomen, waardoor hij drie doelpunten op zijn ac tief bracht. Met een 1-4 voor sprong waande iedereen de ze ge veilig. KAVD. dwong nog kansen genoeg af om de thuis ploeg verder af te maken. Een lokale «foeffelgoal», onmid dellijk gevolgd door een derde treffer, deed de wedstrijd in ons nadeel kantelen. Uiteinde lijk gaven we een punt prijs, wat nooit had mogen ge beuren». Alain Verstraeten die de rug- gegraat vormt van K.A.V.D. was niet van de partij. Hij ondervond last van een len denschot. Eddy Bellon nam zijn funktie over. Dominique Pieters had in de middenlinie postgevat. Nu zondag onder neemt K.A.V.D. de verplaat sing naar Eendracht Aalter. Daarna staat de slotmatch te gen Evergem-center op de ka lender. Koning Voetbal ruimt stilaan de baan. De meeste kampioenen en dalers zijn al gekend en het publiek is moegekeken op de kapriolen van de voetbalartiesten. Nu krijgen de koereurs vrij spel. Zowat overal te lande bots je op zaterdag of zondag tegen een omleiding aan. Seingevers doen je vele minuten wachten, maar het loont de moeite. Even later zullen de amateurs, juniores of nieuwelingen in een alles overheersend geruis voorbijsnorren, briesend en snuivend, af en toe roepend en vloekend. Kleurrijk is het geheel wel. Kortom, Vlaanderen is weer in de ban van het veloke. Ook deze nieuwelingen in Schoonaarde, maakten er ondanks de barre weersomstandigheden weer een feest van (foto Piet Hermans). TTERZELE - WAASMUNSTER 1-2 Lutterzele heeft tegen waar ze enkele jaren geleden Waasmunster het aller- gekomen is. :kt ktc greintje hoop op het Het lag al geruime tijd in de derde provinciale lijn van de verwachtingen dat :Jd en zo keert de St.- Lutterzele zou tuimelen. In ve- wijkplocg terug van Ie wedstrijden is het duidelijk BEKERVOETBAL Iadat vroeger in de week SK Beveren op Luik al zijn Ie plaats was gaan halen, wist ook de tweede Vlaamse voetbalploeg haar ticket voor de bekerfinale het Luikse te bevechten. Cercle Brugge, de Westvla- igen hebben met hun nieuwe trainer Georges tkens een biezonder sterk seizoen achter de rug, feit op zondag 2 juni tegen SK Beveren voor de ische voetbalbeker. Een Vlaamse finale, veren zal als favoriet het Heizelgras opstappen want Waaslanders kennen beter dan wie ook het klappen de bekerzweep. Kunnen de geel-blauwe voetballers favorietenrol aan? 1978 bereikte SK Beveren zes keer de halve nale en vier keer de finale. Op 2 juni kan de beker oor de derde maal in zeven jaar worden binnenge- aaid. Trainer Rik Pauwels gaat voor de derde keer de Heizei maar voor de zwaar-besnorde Antwer- maar is het de eerste finale als hoofdtrainer, k het suksesvolle seizoen 1983-1984 verliet Urbain \raems Freethiel en de heren van Beveren opteerden ir een semi-professionele trainer. Lang bleef er ■kerheid maar tenslotte stelde men toch vertrouwen Rik Pauwels. Rik Pauwels? Technisch tekenaar bij 'leneral Motors en na zes jaar gewaardeerd medetrai- '.rschap stevig vertrouwd met de situatie bij Beveren. Her en daar werd wel gevreesd voor de vertrouwensre- ie waarmee Rik Pauwels en zijn spelers elkaar nabij mden. Hier en daar werd gewezen op de mislukking t hoofdtrainer bij Waterschei. (faar Rik zelf stelde dat Beveren Waterschei niet was, omgekeerd, en dat hij uit de fouten had geleerd. touwe/v kreeg Rik Matthijs als technisch direkteur Haas* zich en kijk... Beveren staat weer op de Heizei en fje Wase voetbaltopper loopt ook nog dicht tegen een lefaplaats. Ondanks het blessureleed, ondanks duis- tre scheidsrechterlijke kronkels handhaafde Beveren :h bij de top van ons vaderlands voetbal, krtens, Garot en Görtz, elders alle drie zeer gewaar- ftrde voetballers, zijn vergeten. De nieuwe goden ■men Danny Pfaff, Hans Christiaens, Franz-Jozef •hmedding ook. Trainer Rik Pauwels maakt met hen, ook met bijvoorbeeld Maes, Peeraer en ladders, m stevig voetbalgeheel. Beveren heeft de beker en 'uropees voetbal nog niet binnen. Maar het vertrou- •en is groot. Het seizoen kan voor Beveren niet meer Udc. Men had het niet zo sterk verwacht. De komende 'tbalweken kan Rik Pauwels zijn werk volledig hverken. Hugo A erts naar voren gekomen dat er gebrek aan talent was. Offen sief konden Moyens en zijn maats niet sterk genoeg reage ren. Het was voldoende dat er achteraan een slippertje werd begaan om een nederlaag op te lopen. Lutterzele liep nochtans tij dens de eerste twintig minuten met de beste bedoelingen van stapel Halfweg beging Rcne Verhavert een overtreding, wat een penalty voor gevolg had. Van Boxelacrc zette die met sukses om. Vijf minuten later speelde verhavert tekort naar zijn doelman. Het leder werd door De Busschere on derschept die een tweede doel punt op de scorebord prikte. Metéén was het duidelijk dat het Lutterzeelse lot bezegeld was. Na de hervatting poogden de thuisjongens een verwoed offensief in te zetten. Maar om kans te maken op een doelpunt is het een eerste vereiste dat je kansen afdwingt Die kwamen er vrijwel niet, met het gevolg dat de 0-2 voorsprong van de bezoekers tot de laatste minu ten op het bord bleef. Toen een bezoekende speler in het zestienmetergebied een over treding beging, kreeg Frankie Van Beveren de gelegenheid om via een penalty de aanslui tingstreffer te realiseren. Lutterzele verdwijnt dus met één naar de onderste voetbal- regionen. Er zal allicht hard moeten gewerkt worden om binnen de kortste keren de verloren positie weer in te ne men. Spijtig is de degradatie in ieder geval Had Lutterzele zich kunnen handhaven, dan stond volgend seizoen de der by met Eendracht St.-Gillis op de affiche. Nu zondag speelt Lutterzele aan huis tegen Baasrode. Ten slotte nog vermelden dat Guy Gobel tijdens een recente oe fenwedstrijd tegen Sparta Bug- genhout een scheur aan de ge wrichtsbanden opliep. Het ge troffen lichaamsdeel werd ver pakt in een plaasterverband. E.D.M. Dirk Sigin uit Wichelen is al tijd al een pechvogel geweest. Tijdens een trainingstocht in het begin van het seizoen werd hij in Dendermonde door een personenwagen aangereden. De eerstejaarsjunior hield er enkele kneuzingen aan over en voelde zich een paar weken ongemakkelijk. Later werd hij enkele keren het slachtoffer van mekanisch defekt of van een lekke band. Dat was vorig weekeinde het geval in het Klein-Brabantse Mariekerke. Dirk was lid van een vluchtersgroep en had uit zicht op een mooie ereplaats. Voor de finale begon kreeg hij lekke band. Hij heeft toen nog moedig de achtervolging inge zet, kon de kloof met het pelo ton overbruggen en werd uit eindelijk nog negentiende. «Ik hoop dat de pech eindelijk eens mag achterwege blijven», zegt de vriendelijke renner. «Vorig jaar verging het mij beter. Als nieuweling nam ik aan zesenvijftig wedstrijden deel. Ik eindigde vierenveertig keer binnen de eerste tien, werd zeven keer tweede en vijfmaal winnaar. Niettegenstaande het mij mo menteel minder vlot gaat, hoop ik vele ereplaatsen en een aantal overwinningen te behalen. Ondanks de tegensla gen blijf ik gemotiveerd en laat niets aan het toeval over. Ik train intens, hoewel ik over dag als bouwvakker aan de slag ben. en pas naar de avond toe de gelegenheid krijg om de fiets te beklimmen. Vanwege mijn werkgever krijg ik af en toe wel eens de kans om mijn dagtaak wat vroeger te eindi gen en een extra-training te beginnen». Voor Dirk Sigin. wilskrachtig renner die hij is, is een behoor lijke begeleiding noodzakelijk. Pas dan kan hij zich verder vervolmaken in de wielren nerij. E.D.M. Op initiatief van de stedelijke sportraad wordt op zondag 2 juni de eerste Dendermondse Schelde en Dendcr-jogging georganiseerd. Wie wil deelnemen kan zijn keuze maken over 4, 8 en 12 km. De startplaats ligt op de Oude Vest, terwijl de aankomstlijn op de Dendermondse Grote Markt wordt getrokken. De inschrijvingen worden ingewacht op het stadhuis t.a.v. de h. Franky Hervent, sekretaris van de stedelijke sportraad. De inschrijvingen dienen precies te vermelden over welke afstand wordt deelgenomen. Het inschrijvingsrecht be draagt 50 fr zonder aandenken en 100 fr met aandenken, lederen die de afstand aflegt waarvoor hij of zij ingeschre ven is, ontvangt een joggingbrevet en een tombolabiljct. Er is ook een prachtige schaal voorzien voor de klub met de meeste deelnemers en voor de oudste, deelnemer. De Dendermondse Sportraad geniet voor de uitbouw van deze eerste jogging de logistieke steun van AC Dendcr- land dat trouwens ook een prachtige omloop uittekende die de deelnemers gedeeltelijk brengt door de stadskern en verder langs stemmige Schelde- en Denderboorden. De Dendermondse Sportraad heeft zich voorgenomen om op latere termijn nog andere aktics te voeren in het kader van de «sport voor allen». Een paar jaar terug was zulks reeds het geval en toen konden meer dan driehonderd brevetten worden uitgereikt aan stadsgenoten die met sukses aan proeven als wandelen, lopen, fietsen en zwem men hadden deelgenomen. EDM Wielrennen: Dirk Sigin (arch.). ETIENNE B0RRE BLIJFT TRAINER BU KAVD Etienne Borré blijft volgend seizoen het sportieve bewind voeren bij KAV Dendermonde. Woensdagna middag had een vergadering plaats van de Raad van Beheer van KAVD, waarop ook oefenmeester Borré was uitgenodigd. Het kwam tot een overeenkomst. Borré is al drie jaar aan het bewind bij paarsblauw. Hij gaat dus een vierde seizoen in. Zo meldde ons Guido Van Damme, sportief verantwoordelijke. (E.D.M.) AKTUEEL Met twee finalisten in de Europese bekertornooien scoort het Engelse klubvoetbal weer hoog. l.iverpool en stadsgenoot Everton lijken trouwens bij respekiieve- lijk de landskampioenen en bij de bekerwinnaars de grote kanshebbers op de beker. Al zal vooral de strijd tussen Liverpool en Juventus op de Heizei wel zwanger staan van spankracht. De macht in het voetbal komt en gaat. Slechts een paar jaar geleden was de Duitse Bondsrepubliek in alle finales vertegenwoordigd. Nu geraakte één team in de halve finales. Maar ook niet verder. Engeland boven dus. De Britten hebben de roep zich niet aan de evolutie te hebben aangepast en een ouderwets voetbal te spelen maar wanneer men de som maakt blijkt dat voetbal resultaten op te leveren en wordt in het Verenigd Koninkrijk een voetbal gespeeld dal voor het publiek nog aantrekkelijk is. Met dat 'naieve' voetbal halen de Britten op de koop toe in de grote internationale konfrontaties vaak de hoogste eer. Dat klubsukses wordt trouwens niet volledig doorge trokken want de Britse nationale formaties doen het veel minder goed. En dat al een hele tijd want in Frankrijk bijvoorbeeld waren noch Engeland, noch Schotland, noch Wales, noch Noord-Ierland van de partij. Opvallend natuurlijk. Welke verklaring zou er kunnen zijn voor dat verschill tussen klubelftal en nationale ploeg? Er werd vroeger al eens geopperd dat de aanwezigheid van buitenlandse topvoetballers de nationale ambities van landen als Nederland en België vaak nadeel berokkende. Groot-Brittannië heeft daar weinig last van want al waren er altijd wel enkele Scandinaviërs en later wat verdwaalde Nederlanders en Zuidamerikanen, toch bleef de Britse voetbalgrond erg zuiver. Engelse critici wijten de malaise aan het te grote aantal klubs in hoogste klasse en dat zou het voetbal speltechnisch nadeel berokkenen. Men kan zo geen voetballers opleiden die internationaal een rol kunnen spelen waar vaardigheid en klasse doorslaggevend zijn. Maar de klubelf'tallen dan? Neen, het groot nationaal ongenoegen ligt elders. Bij Liverpool bijvoorbeeld lopen slechts drie Engelsen, bij Everton naast vier Engelsen ook drie Welshmen, twee Schotten en twee Ieren. Ook bij de andere topklubs zijn de aanvallers en strategen vaak Schotten of leren. Het Engels voetbal is arm aan sterspelers. En Schot land en Noord-I erland zelf dan. Net als voorheen bij de Denen heeft men het daar blijkbaar moeilijk de huurlingen tot een geheel te binden. Als oudste voetballand profiteert het Verenigd Konink rijk nog steeds van vier nationale elftallen. Maar die versnippering komt niemand blijkbaar ten goede. De krachtige uithaal van de Britse klubelftallen laat veronderstellen dat een gróót-Britse voetbalformatie ook in landenwedstrijden een vooraanstaande rol zou kunnen spelen. Maar hoelang moeten we daarop nog wachten? Hugo Aerts ZAALVOETBALTOPPER IN LEBBEKE Morgen zaterdag is er opnieuw sport van de bovenste plank mee te maken in de Lebbeekse sporthal. Met aanvang om 19 uur speelt zaalvoetbalklub Royal Lebbeke immers een kapitale wedstrijd in tweede provinciale tegen Léberg Gent. Indien Lebbeke deze wedstrijd wint is het zo goed als zeker dat de man schappen van oefenmeester Tilley volgend jaar in eerste provinciale spelen. Voor alle voetballiefhebbers van Lebbeke meteen een buitenkans, want nog nooit lukte een ploeg uit hun kontreien de sprong naar (i.e.) eerste.

De Voorpost | 1985 | | pagina 25