a S.K. BEVEREN WINT OP OVERTUIGENDE WIJZE HET BELOFTENTORNOOI JACOMO IN SINT-NIKL r(?i VOETBALKALENDER DE KANSEN WORDEN KLEIN VOETBALUITSLAGEN DG KLOP VAN DE HAMER VW HAMME MOET WINNEN IN EEKLO INVALLER DIRK MAENE IN DE SLOTSEKONDE 26 - 3.5.1985 - De Voorpost gasten in Sint-Niklaas. De heer Van Den Branden, Beloftentornooi in Sint-Niklaas. S.K. Beveren wint de beker (dw) inrichU Fortuin» aanwezif 1' nationale Liersc - St.-Niklaas (4.5 - 20 u. Cruckc) SK Beveren - FC Luik (4.6 - 20 u. V Langenhove) SC Lokeren - SV Warcgem (Ponnct) 2* nationale SK Tongeren - E. Aalst (4.5 - 20 u Segcrs) 3' nationale A J. Lede - E Zele (Wautclet) Bevordering FC Eeklo - VW Hamme (Surkijn) 1' provinciale Aalter - Dendcrmonde (Wautcrs) 2* provinciale A SLV Zclzate - Lokcrsc (Kneuvels) Temse - H. Vrasenc (Van Zandc) Kemzckc - Melsclc (Van den Bcrghc) Heikant - Stekene Sp. (Balthazar) Dcstelbergen - St.-Gillis-W. (De Vriezc) Adegcm - Robur (Schruater) 2* provinciale B Kerkskcn - St.-Gillis-D. (Mcganck) Lebbeke - SK Aalst (Vervaccke) Appellerrc - E. Meldert (Devisscher) 3* provinciale D Meerbcke - SK Overmere (Fierens) Hcldcrgcm - Bambrugge (Van der Eecken) Ede - Vlicrzele (Van Leuven) Burst - Mere (Rcdant) Masscmcn - Nicuwcrkcrken (Verccckc) Bcrlare - Gijzegem (De Mesmacker) Pollare - Schcllebellc (De Keyser) RC Wetteren - Herderscm (Melkcbceck) 3' provinciale E Appels - Kicldrecht (Van Imschoot) Haasdonk - Kruibekc (Van Daclc) KJingc - Kallo (Verricst) Bazel - Waasmunster (Boeykens) St.-Pauwels - Opstal (Van den Eedc) Lutterzele - Baasrode (Roeland!) Grembergcn - Wieze (Anica) Excelsior - Oudcgem (Heysc) 4* provinciale G Baardcgcm - Wichelen (Put) Doggen - Schoonaarde (Ghccrolfs) Serskamp - W. Moorscl (Baeyens) S. Moorsel - Hofstadc (De Bodt) Boon wijk - Ercmbodcgcm (Van Der Jeught) Welle - Tcrjodcn (Gallc) Edixvcldc - TK Meldert (Hautman) 4* provinciale II Moerbckc - SK Lokcren (Reynicrs) Buggcnhout - Straatje (Vcrcautcren) Sombeke - Mcerdonk (Moons) K L. Vrasenc - White Boys (Coorcman) Verrebrock - Opdorp (Santon) Sinaai - Ticlrode (Vcrstractcn) Hoogcindc - Rupclmondc (Laureys) Gcrda - Eksaarde (De Bruyne) I I 2* provinciale A Kemzckc-Lokcrsc Mclscle-H. Vrascne 0-1 Tcmse-Sint-Gillis-W. Mcikant-Robur VW Hamme behaalde een zege bij het bedreigde Zuun, maar ook leider Eeklo kreeg twee punten bij. Dat betekent dat er zich aan de top van de rangschikking geen wijzigin gen voordoen. De tijd speelt in het voordeel van Eeklo. Ei genlijk zou al een klein wonder moeten gebeuren wil VW Hamme nog in extremis kam pioen worden. "Hoe klein de kansen ook zijn. Alles blijft mogelijk", zegt speler-trainer Guy Lammens. "Stel dat we komende zon dag op Eeklo winnen, dan kan de slotmatch uitsluitsel bren gen. Je weet nooit. Bij het bedreigde Zuun hebben we geen grootse verrichting afge leverd. Tijdens de eerste helft hebben wc de aanval gespeeld. 2* provinciale B E. Mcldert-St. Denderleeuw 0-3 Zultsc-Kerkskcn 1-5 St.-Gillis-D. - Lebbeke 0-1 3* provinciale D Ede-SK Overmere 0-2 Vlicrzcle-Bambruggc 4-3 Bcrlarc-Mcre 2-1 Pollare-Nicuwcrkcrken 1-0 Meerbckc-Gijzegcm 2-1 Hcldcrgcm-Schcllc belle 2-3 Burst-Hcrdcrscm 1-1 3* provinciale E Klingc-Kieldrecht 1-2 Kallo-Kruihckc 0-1 St .-Pauwcis-Excelsior 1-1 Lutterzele-Waasmunster 1-2 Grcmbcrgen-Opstal 4-0 Appels-Baasrode 0-0 Haasdonk-Wiczc 1-1 Bazcl-Oudegcm 2-1 4* provinciale F Oordcgcm-Wcstrcm 4-0 Okcgcm-Erpe 0-1 Aaigcm-lddcrgcm 3-2 4' provinciale G Serskamp-Wichelen 3-2 W. Moorscl-Schoonaarde 1-2 Boonwijk-Edixvcldc 2-7 Wcllc-Hofstade 1-3 Baardegcm-Tcrjoden 0-0 Doggcn-R. Lebbeke 1-0 S. Moorscl-TK Meldert 2-2 4' provinciale II Sombckc-SK Lokcren 1-1 Mccrdonk-Straatjc 2-1 Vcrrcbrock-Gerda 3-2 Sinaai-Whilc Boys 1-1 Hoogcindc-Opdorp 4-3 Moerbckc-Ticlrodc 2-0 Buggcnhout-Rupclmonde 1-1 KL Vrascnc-Eksaardc 5-4 In Berlijn werd een modieus nieuwtje voor fietsers geïntro duceerd: een achteruitkijkspie geltje dat aan het montuur van ieder type van bril kan worden bevestigd en heel persoonlijk hulpmiddel om het achterop komende verkeer goed in de gaten te kunnen houden. Halfweg zijn wc tot scoren ge komen. Binnen het zestienme tergebied werd Luc Schud- dinck onderuit getrapt Die overtreding had een strafschop voor gevolg die door Frankie Vanhaecke werd omgezet. Daarna hebben we nog zel den gedreigd. Dat kon ook van de thuisploeg niet worden ge zegd. Die heeft vrijwel geen enkele keer een vuist gemaakt. Na de hervatting zijn de Bra banders voor wie de degrada tie bijna een zekerheid gewor den is. brutaal gaan spelen. Er werd veel overtuigingskracht aan de dag gelegd, maar op voctbalgcbied viel er weinig te beleven. Naar het einde toe hebben we een paar keer het wapen van de tegenaanval ge hanteerd. Wc hadden toen de gelegenheid om een tweede doelpunt te scoren. Al bij al zijn we zonder veel moeite overeind gebleven In de twee de helft ondervond Franco Pi relli last van een rugletsel, Hij heeft de wedstrijd toch uitge speeld. Hopelijk is hij fit voor de topper van komende zon dag tegen Eeklo. We zullen hem beslist nodig hebben. Zonder onverwachte obstakels zal ik op de sterkste opstelling beroep kunnen doen." (k.d.m.) VOETBAL 2' Nationale uit de startblokken. De Zeie naars zochten heil op links en kenden na een tweede infiltra tie sukscs. Mare Cooreman verlengde in zijn 300ste wed strijd tot bij Van den Broeck die na een dubbelpas met De Wilde doelman Sys kansloos liet. KV wisselde hierop Van Doesselaere voor Maene als aanloop naar een verwoed slotoffensief. De Zeelse defen sie beet moeilijke momenten door maar kreeg nog ruim schoots de kans om de West vlamingen definitief onderuit te slaan Van den Broeck dook tweemaal afgezonderd voor Sys op. Bij een eerste aktie belandde zijn voorzet achter de mee opgerukte Jan Geens, de tweede sloeg te pletter op de vuisten van de Oostendse goalie. In een tumultueus ein de triomfeerde Dirk Maene. De ordeheren konden ditmaal oogluikend toekijken hoe de Oostendse supporters uitbun dig hun eerste kampioenenfuif opbouwden. Joost Arens Dinsdagavond voor de finale avond van dit tomooi, meer dan zevenhonderd betalende toeschouwers, die als eerste wedstrijd de plaatselijke «be loften» van S.K. Sint-Niklaas zagen optornen tegen A A. Gent. Dat werd over zijn ge heel genomen een weinig op windende ontmoeting waarin de Gentenaars duidelijk het stevigste kombinerend en ook de beste kansen afdwongen. Vermeldenswaard was even voor het uur de solo van be zoeker Tom Verdegem maar doelman Coeck redde zelfze ker. Onmiddellijk daarna be landde een hoekschop van Lootens op de paal en bleef blauw-wit veruit de beste ploeg onder impuls van Pister die met zijn maats de midden- strook moeiteloos inpalmde. In de 68ste minuut viel dan ook de meer dan verdiende openingstreffer wanneer Ja cobs een vloeiende aanval op de paal besloot maar invaller Piet Verdegem de rebound van dichtbij kon inschuiven. Sportkring zelf kwam zeker wat bleekjes voor de dag en testspelers Verlinden en Laroy konden evenmin veel bewij zen. Toch versierde de plaatse lijke formatie een best aardige kans naar het einde van de speelduur toe, maar aanvoer der Geert Mariman talmde te lang met zijn besluit. Dat betekende dus dat A.A. Gent op de derde plaats ein digde en dat S.K. Sint-Niklaas eens te meer met de vierde plaats moest tevreden zijn. Deze partij was echter maar een zoutloos voorgerecht voor wat daarna werd opgedist: de finale ging inderdaad tussen S.K. Beveren en S.C. Ander- lecht en dat werd zondermeer een sensationele konfrontatie welk tot het einde toe bleef boeien. Wie gedacht had dat de Waas- landers voorzichtig van start zouden gaan tegen de als favo riet gestarte Brusselaars kwam wel erg bedrogen uit. In de vierde minuut stonden de geel- blauwen immers al op voor sprong nadat Robby Buyens een schitterende pas van Claessens naast de Anderlecht doelman inschoof. Beveren bleef ondanks, of dankzij, de ze voorsprong het meeste ge vaar ontketenen uit gevatte tegenstoten en daartegenover stelde paars-wit slechts voor zichtige kombinaties. Na een schot van alweer Buyens waar op keeper De Schrijver een puike redding opbracht en een kopbal van Claessens rakelings naast knappe center van Ver voort, dwong Anderlecht rond het halfuur het eerste gevaar af. De vrijschop van Kinder mans werd door doelman De Kerf gered. Even daarna werd Bovri geboekt voor herhaalde overtredingen maar er 'viel dan toch een gelijkmaker aan de overzijde. Een te late tackle van Volckerick op de doorge broken De Buyser was voor de overigens goed leidende spel leider Vermeersch reden ge noeg om naar de penaltystip te wijzen. Voor Demol en koud kunstje om zijn elftal weer langszij te brengen. De man nen van trainer Jean Dockx puurden uit deze gang van za ken ook enkele betere akties waarbij zowel Kindermans als Dedijn steevast waren betrok ken. Een schot van Wittebolle sloeg echter op de dwarsligger en Beveren liet zich geenszins overbluffen. Aan de 39ste mi nuut was het zelfs Buyens die met een grondscherend schot van buiten de backlijn raak Beloftentornooi. De meters peters van het tomooi. (dw) Beloftentornooi. Beveren - Anderlecht 2-1. De Anderlechtverdediging in paniek, (dw) trof (2-1) en daardoor de match liet kantelen. Op slag van rust versierden de blauw- hemden nog twee uitbraken met telkens goeie doelkansen: Claessens stuurde eerst Schmedding uit maar de Duit ser faalde bij de afwerking en vervolgens dook Kurt Claes sens zelf voor de Sportingmuil maar schoot dan nog op de vallende doelman. Ook na de pauze bleef deze konfrontatie iedereen bekoren door het hoge tempo en de positieve ingesteldheid van beide opponenten. Na een vroege gele kaart voor een te heftige Marchoul werd een kopbal van Palmaerts in extre mis gepareerd door keepe rDe Schrijver en in de rcaktie be landde een schot van De Buy ser voorlangs zonder dat Marchoul bij het leder kon Een open kans werd door Pal maerts overhaast ingeschot en ook een poging van Demol zeilde rakelings over doel. Aan het uur viel de onbetwist sterk ste kombinatic welke welis waar gepaard ging met een zweem van buitenspel maar al leszins een schitterend doel punt opleverde. Bcttcns zon derde Dirk Volckerick af. De ze liep de hele rechtervleugel af en centerde dan nog op maat naar de mee opgekomen Schmedding. Frans-Jozef was bij de pinken om keihard in te koppen. Van deze derde opdoffer kon den de paars-wittcn zich niet meer herpakken en hoewel het een levendige partij bleef, viel het tempo sterk terug. Thueleu l organisatie leverde de mooie trofeeën, (dw) kreeg na zware tout op terecht geel én de beste was voor S.K., dat 80ste minuut weer het duo ding. Laatstgenoemde er nog in om naast te Vermelden we nog dat ren tot twee keer toe (in helften) appeleerdc voor nalty maar die ten lange helemaal niet nodig had met glans de wisselbeker Fr^ dy Willockx in ontvangst I nemen. Natuurlijk leek het ons mQ dan gepast om de inrichU van dit tornooi eventjes ni |j hun reakties te vragen. Sckj taris Gils van supportersklj «De Jeugd Ons Fortuin» lit £e er met de glimlach uit de gr<^tje dagen bij en zei ook waaroL, «Na de om meerdere zakbe, flauwe eerste avond kunntn j we vanavond ^feizoi achthonderdvijftig aanwezigtoed verwelkomen en mogen we i_cn ker over een sportief geliff tornooi spreken. Vergclekjccn' met vorig jaar liep de belai^ de stelling dan wel lichtjes tcrfecr maar nu kan ik al gerust cl ,c derde editie van dit tornchrcn vooropstellen. Het opzet een en ander moet dan wel ntan bekeken worden in de kornet de weken maar het is voorion ij nog te vroeg om naar meL vj deelnemende ploegen over l schakelen» Wat er ook v* zij. dit beloftentornooi los alle «beloften» zeker in i groeit na nauwelijks twee jal uit tot een must voo voetballiefhebber. M.lP Voor VW Hamme is de strijd nog niet gestreden. Hoewel de kansen op de titel miniem geworden zijn, blijft men zich aan de Durmeboorden vastklampen aan dat laatste strohalmpje. Voetballers, trainers eh klubleiders blijven gemoti veerd. Verrassingen zijn altijd mogelijk. Dat heeft het verleden al bewezen, redeneert men. "De twee reste rende wedstrijden winnen en dan zullen we zien we staan", zegt oefenmeester Eddy Maes. "In Eeklo winnen is een must. Er is geen andere weg. Ik heb een prettig voorgevoel, in die zin dat ik haast zeker ben dat we gaan winnen. Ook de spelers blijven erin geloven. Dal heb ik deze week tijdens de trainingen kunnen afleiden. De verrichtingen van de leiders zijn de laatste weken ook niet zo denderend. Vorige zondag raakten ze amper met de hakken over de sloot. In de veronderstelling dat Eeklo tegen ons een nederlaag oploopt en bij het bedreigde Zottegem een punt verliest, dan zijn we kampioen. Op voorwaar de uiteraard dat wij ook de slotmatch tegen Liedekerke winnen. In de huidige omstandigheden beschikt Eeklo over de beste troeven. tlang de mogelijkheden niet zijn uitgeput moeten we in onze kansen blijven geloven. Ik meen te mogen stellen dat de spelers niets aan het toeval zullen overlaten. Tijdens de voormiddag van I mei hebben we er nog een extra-training bovenop gedaan. Niemand ontbrak op het appel. Selektiepro- blemen zijn er niet. Niemand is gekwetst of geschorst. Eén zaak is zeker. We zullen Eeklo offensief bekam pen. Wat niet wil zeggen dal we achteraan de poort wagenwijd zullen opengooien. In het duel met de leider hebben we niets te verliezen. Voor één keer rekenen we op de geluksfee. Zij heeft ons de laatste weken een paar keer in de steek gelaten, met belangrij ke verliespunten als gevolg." De ploeg: De Wilde, Marin, Van Buyten, Verbustel, Geldof, De Beule, Lammens, Vermeir, Pirelli, Schud- dinck, Vanhaecke AmelinckxMaes en Baert). (e.d.m.) RC MECHELEN - E. AALST 4-1 Eendracht Aalst verloor met 4-1 op titelkandidaat RC den teveel individuele fouten Mechelen. Een overdreven score zei de radiokommentator Semaakt, er wordt te laat ge- zondagnamiddag toen het verdict was gevallen. Misschien *ackcld, maar vooral mist Een- een «roost voor de Ajuinen, die slechts op een kwartier voor het einde (toen luidde de stand nog steeds 2-1) de klop van de wijs te kunne° brengen. van de hamer kregen en nog getrakteerd werden op twee Op de keeper beschouwd kan treffers. Eendracht nog van geluk spre ken dat opponent Harelbeke, Zoals het in de lijn van de middel om spelmaker Drae- de andere kandidaat voor de verwachtingen lag. liep Aalst lants aan banden te leggen, degradatie, op vier punten in het Van Kesbeeckstadion Dat had tot gevolg dat aan de blijft hangen. Met nog drie sterk defensief van stapel, rust werd gedraaid met 2-0 en wedstrijden voor de boeg is de waarbij De Wolf als tweede Aalst dus als de verliezer stond redding van Aalst nog niet ze- voorstopper werd ingescha- genoteerd. ker. Er zal dus moeten verder keld. Geheel onverwacht kwam geknokt worden om het be- Taktisch allemaal wel goed Aalst terug tot 2-1 via De houd in de liga te verzekeren, uitgekiend door trainer Can- Moor, al kreeg die een ge- want blijven rekenen op de jels, maar moet men ook over schenk aangeboden van Van mindere prestaties van de potentieel beschikken dat de Hoof. Aalst kon zich aan die tegenkandidaat is een verkeer- opdrachten naar de letter kan tegentreffer volledig optrek- de taktiek en zou wel eens uitvoeren. Het was wel met ken, maar miste vooraan de falikant kunnen uitvallen, veel kunde m het hoofd ge- gedroomde afwerker om de De poulains van Canjels zul- praat door Canjels, maar na wenkende kansen te verzil- len dus de mouwen moeten een kwartier kon men al vast- veren. blijven opstropen en verder stellen dat Aalst - toch totaal Tijdens het laatste kwartier met volle overgave moeten vermoeid na een kompetitie kon Racing de uit verband ge- strijden om de val naar derde vol stress? - het ritme van Ra- speelde Aalsterse defensie nog nationale te vermijden, ring Mechelen niet aankon, twee keer verrassen en meteen Wilskracht moet het gebrek Bovendien had Eendracht af te verscheen de geforceerde 4-1 aan talent kompenseren. Een rekenen met een Leys, die nog einduitslag op het scorebord. andere uitleg is er niet. niets van zijn pittigheid heeft In feite maakt Aalst de jong- BL ingeboet cn op het middenveld ste weken een uiterst zwakke zocht men vergeefs naar een periode door. Achteraan wor- 3' Nationale EENDRACHT ZELE - OOSTENDE 1-1 Voor 1.200 toeschouwers heeft een entoesiast spelende thuisploeg in afwezigheid van vier titularissen Jacobs, Christiaens, Peersman en Pieters slechts in de slotsekonde het hoofd moeten buigen voor de bescheiden en biezonder nerveus akterende bezoekers. Dirk Maene kopte op de valreep van deze sensationele wedstrijd een voor hem bescheiden seizoen naar de vergeethoek. De topscorer van vorig seizoen werd in een klap een monument waardig waarvoor de Oostendse aanhang plots alle lof over had. Twee minuten voor tijd leek de wedstrijd te ontaarden toen de woedende bezoekers in ex tremis door de opgeroepen rijkswacht belet werden het terrein te overrompelen. Ref Hamel keurde op dat ogenbllik een kopbaldoelpunt van Boen ders af na voorafgaandelijk duwwerk van Priem De scheidsrechter had het reeds tijdens de eerste helft verkor ven na een dubieuze interven tie van De Brabander op Ta- vemier net binnen het straf schopgebied. Drie minuten la ter stuurde hij doelman Witte- wrongel naar de kleedkamers. Bij een balbetwisting tussen de Oostendse doelman en Geens beging eerstgenoemde in de fatale zone een onnodige maar vrijwillige duwfout op de Zeel- se aanvaller. De ref toonde na raadpleging van lijnrechter Criquiellon de rode kaart. Oostende kwam echter goed weg bij deze faze vermits de logische penalty aan de thuis ploeg werd onthouden. Nadat Filip Plaetinck met een schou derontwrichting was uitgeval len, schreeuwden de gasten een minuut voor rust een straf schop. Boenders stuurde Ta- vemier in het straatje zodat Van Puyvelde in de voeten ging van de Oostendse spelma ker. Ref Hamel liet voldoende blijken dat de komedie van Tavernier bij deze faze te doorzichtig was geweest. Na de pauze vertrokken de tot rust gekomen gasten het snelst Voetbal. Voor de wedstrijd Zele - Oostende werd kapitein Mare Cooreman overladen met bloemen wegens zijn driehonderdste match in de Zeelse fanionploeg. (bvw) (Bevordering ZUUN - VW HAMME 0-1

De Voorpost | 1985 | | pagina 26